Поверия за покупките за бебето

  • 4 315
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Въпросът ми е следният: Понеже много ми се ще да купувам разни работи за бебето което очакваме  около  Нова година и ми се иска да купувам дрешки и играчки още от сега а ми казват , че още било рано вие купувахте ли на бъдещите си бебета работи преди да родите ??? newsm78

# 1
# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Когато излязох в майчинство си накупих всичко без кошарата и количката. Купих и няколко гризалки.

# 3
  • Мнения: 1 999
Да, бяхме купили почти всичко още преди да се роди София. Голям мерак имах да купувам бебешки неща и с голям кеф обикалях магазините. Laughing Не си отнемай това удоволствие, а пазарувай смело!
Много усмивки от мен и леко раждане!  bouquet  

# 4
  • Мнения: 4 428
Това са абсолютни бабини деветини. Аз не мисля да чакам да родя и след това да пазарувам. Според мен всичко около раждането си е божа работа и не е свързано с това кога ще пазарувам.
Успех Grinning и приятно пазаруване, когато и да е.

# 5
  • Мнения: 7 640
защо до не купуваш вещи за бебето, това са поредните суеверия. В чужбина си правят партита и носят подаръци на бременните за бъдещите дечица, което много улеснява нещата.
ние бяхме взели само креватчетата и количката, когато влязох изневиделица в родилното в 34г.с. Не питай колко нерви и телефони и разправии с бабите ми струваше "дистанционното" пазаруване.
Щом имаш желание, подогви си нещата и не се поддавай на внушения, че не е хубаво. Успех! Grinning

# 6
  • Мнения: 176
аз до последно работех и от всяка заплата купувах по нещо така като влезнах в деветиа месец имах вси4ко необьодимо така 4е по добре ти да си избереш вси4ко с кеф успех   ylinfant

# 7
  • Мнения: 184
Аз започнах да пазарувам от 5 месец, изчаках само да разбера пола на детето. Не си отнемай удоволствието от пазаруването.Всяко нещо което съм взела е харесано от чорапчето до кащеризончето.Емоцията е старотна и те настойва доста майнчиски.Не съм излиза за дрехи с цел пазаруване, просто всеки път като обикалях магазините ако харесам нещо го вземах. И така за 2,3 месеца имах всичко като дрехи , пелени. Оставихме кошетката за 8 месец , е тогава голямо обикаляне падна и доста се изморих, коремчето ми натежа. Имай и това предвид , че в 9 няма да имаш толкова енергия да обикаляш магазините както в по малките месеци, бебето си тежи.
 Сега всичко ми е готово, нямам само количка, имам избрана(апартамента е малък иначе да сме я взели не ми се искаше да я прескачам няколко месеца)  обаче и ако не родя до събота ще ходя с таткото да я вземем иначе ще ходи сам.
 Не се лишавай от удоволствието да пазаруваш а колкото по отрано толкова по дълго ще го правиш:).
 Не слушай свекито и майкаси , мойте ми триха сол на главата за къде сме се разбързали, ама аз не съжелявам че не им се вързах.Легенчето го бях ме купили в 4 месец.Таткото го беше опхванал див ентосиазъм и ако го бях оставила щеше да вземем всичко тогава , но аз не исках неутрални цветове само и така лека полека.
Успех!

# 8
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Az sa6to 4akam moeto beb4e okolo Novogodi6nite praznici.Ve4e sam kupila nqkoi dre6ki- tolkova sa sladki.Ne si otnemai tova udovolstvie ina4e nakraq 6te pazaruvat babite daje i ti nqma da si si haresala ne6tata.A i ne 4ekai korema da nateji   Crazy

# 9
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Избрах компромисния вариант - започнах да купувам всичко необходимо, като влязох в 9я месец. Тогава вече, така поне ми каза майка ми, нямало проблем.
Ама ти хич не се връзвай - купувай каквото ти трябва и на теб ти харесва, защото после пак ще се наложи да купуваш неща, които друг е купил, но ти не одобряваш.
Хайде - леко раждане Hug

# 10
  • Мнения: 1 771
Въпросът ми е следният: Понеже много ми се ще да купувам разни работи за бебето което очакваме  около  Нова година и ми се иска да купувам дрешки и играчки още от сега а ми казват , че още било рано вие купувахте ли на бъдещите си бебета работи преди да родите ??? newsm78

Да! аз почти всичко си купих изпрах, изгладих и подредих. 

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами аз в 4 месец си купих комплекта за исписването Joy
А към 6-7 си накупих всичко останало .Изпрах ,изгладих и приготвих всичко,най- вече защото нито имам вяра на свеки нито исках тя да се занимава с тези неща(тогава живеехме с нея)

# 12
  • Мнения: 1 910
Аз купувам.  
1. Не мога да си представя с огромен тумбак да се мотая в студовете, а в БГ и ледовете (ние сме януари).
2. Ако трябва да купуваме всичко януари ще е финансов шок.
3. Не знам точно кога ще се появи бебето. Не виждам как ще излезна от болница и тепърва да трябва да се чудя какво ми трябва, и с какво да си облека бебето, и т.н.
4. Не съм суеверна.  
5. Забавно е да купуваш сладурести дрешки. Настройват те за бебока...

# 13
  • Мнения: 93
много ви благодаря за отговорите сега съм още по навита и от утре, охо, гледай какво става!!! Laughing

# 14
  • Мнения: 8 917
Ако трябва да спазваш всичко, което "било добре" и което " не е добре", то тогава :
- не трябва да купуваш дрешки за бебето преди дасе роди;
- не трябва да излизаш нито ни, нито бебето докато не навърши 40 дни;
- трябва да му вържеш червено конче на ръката със синьо мънисто;
- трябва да му миеш очичките селд като сте излизали навън;
- не трябва да оставяш прането му през нощта навън;
- трябва да го обтриваш със сол, за да не мирише потта му;-
- ..................;
- .......................;
- ............;
........
ако мислиш, че всичко можеш да правиш / незнайно защо, защото "някой е казал"/ - ок, но се съмнявам......ако пък няма да правиш всичко, защо това точно трябва да го спазиш?.....както и да е  - шегувам се Simple Smile каквото ти идва отвътре - това прави Sunglasses...аз много исках да купувам на Гери разни неща, като се ровех в инет и се опитвах просто да не й купувам дрешки /уж от суеверие/- затова пък й накупих лъжички, гребенчета, ножичка и такива дреболии без които не може....до известна степен уж го спазих това суеверие Sunglasses и предната седмица преид да насрочим секциото отидохме и накупихме всичко Sunglasses ....Успех в пазаруването и не се затормозявай в излишни глупости Grinning

Общи условия

Активация на акаунт