за контракциите при кърмене

  • 3 015
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 591
Колко дена траят? Че не се трае от болкаааааааа..... Close а моя мъник е срастнал с циците - не пуска - иска постоянно да суче, а то още няма какво Crazy

# 1
  • Мнения: 1 586
Ей, Деси! Честито ти бебче! Да ти е живо и здраво, и сукливо Simple Smile.  Май ти се събраха доста момчета у дома Simple Smile.
И каква сладка възрастова лентичка - one day old  Laughing.
Хайде разказвай за второто си маймунско раждане, чакаме разказа с нетърпение Simple Smile.
За контракциите при кърмене не мога да говоря от опит, но ти пожелавам по-бързо да отминат!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Честито ти бебче!  bouquet
Да ти е здраво и много да ви радва у дома!

За контракциите, при мен бяха към 3-4 дни, но не беше болезнено. Пожелавам ти скоро да отшумят болките и бързо да се възстановиш! Hug

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Да ти е жив и здрав мъника!!!  bouquet
При второто ми раждане и аз имах такива контракции. Вярно, че е ужасно неприятно. Но минаха за около седмица. Чувала съм от лекари, че се удължават при всяко следващо раждане. Но мисля, че всичко е индивидуално. Моя приятелка нямаше подобен проблем с второто бебе...

# 4
  • Мнения: 219
Честит ти мъник !!! Да е здрав и силен и много радост да ви носи!!!
При мен контракциите траяха 2-3 дни, но не беше много болезнено, по-скоро като менструални болки. Тъй като с висенето по гърдите ми нон-стоп още на втория ден се обзаведох с ранички по зърната от дребното устенце на Алина болката от контракциите съвсем избледня  Laughing.
Разбира се че има какво да суче !!! Пък и както е виснал бързо-бързо ще си докара още  Simple Smile. Стабилно и безпроблемно похапване му пожелавам  Hug

# 5
  • Мнения: 2 271
Да ти е живо и здраво бебчето!!!Аз нямах такива,но сьм учила,че са от окситоцина,отделящ се при кьрмене.Ще траят няколко дни,докато се прибере малко матката

# 6
  • Мнения: 3 161
Хей, Деси, голямо ЧЕСТИТО и от нас!  Мног се радваме! И как пък само се докопа до компютъра 1 ден след раждането!

Много целувки и пожелания да сте здрави, щастливи, и бързо да минат контракциите - нямам идея, не съм изпитвала такива.

Чакаме разкази!

# 7
  • Мнения: 3 591
И как пък само се докопа до компютъра 1 ден след раждането!

Ми аз и вчера щях да се докопам, ама малкия си мисли, че бебето е кукла и голямо вардене пада да не го грабне докато блея нанякъде. Абе цирка е пълен в нас. Laughing
А раждането мина за 2 часа - нямам никакви шевове и екстри, само дето бебчо малко избърза и се роди мъничък, но пък здравичък. 20 минутки след раждането се гушкахме голи в леглото, после се къпах и бях като нова. Само тея контракции ме морят сега. Аз не съм имала такива преди, много е гадно ... 
Малко ми е нанагорнище сега с толкова деца, таман преговарям сега с татито да не ходи на работа утре да сколасам поне да изпера и да има кой да гледа средния бандит да спя през деня Blush

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 085
От тукашните "второродили" съм чувала, че втори път по-интензивно болели, но пък така се подпомага прибирането на матката....или всяко зло за добро Rolling Eyes

Честито рожбе и да ти е здраво!  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 735
[desi],Честито ти лапнеце!!!  Heart Eyes
Да ти е живичко,здравичко,умничко и благородно! Hug
Хайде,всички чакаме разказа ти!!! Давай,ти си!   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 735
Ех,че съм заблеяна! Докато си  мисля за разказа ти(бъдещия),забравих за съществото на темата. Crazy
При мен контракциите бяха близо седмица.Доста болезнени.Но като почнеше да суче само.Тоест-първите 2,3 минути.(Абе шевовете ме боляха къде къде повече,ама ти като нямаш шевове...  Mr. Green Laughing)   bouquet

# 11
Честито и от мен!!!  bouquetПри второто ми раждане контракциите бяха по-силни #Cussing outКакто са казали по-горе това е от свиването на матката.Най-силни ми бяха първите 9-10 дни ,после малко по малко отшумяха и едва сега се сетих за тях WinkСлед седмица ще си супер!!! Peace

# 12
  • Мнения: 3 506
Desi, честито бебче! Да са ти живи и здрави момчетата, а таткото да не се ослушва, ми да се присъединява към купона!
При второто раждане имах доста болезнени контракции при кърмене, но най-лошо беше първите 3-4 дни, после беше поносимо или поне така си спомням - малката успя някак да ме разрани (нищо, че не ми беше за първи път), та от един момент нататък не знаех кое ме боли повече...

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Честито бебе, Деси, да ти е живо и здраво!

С първото дете имах леки болки, по-леки дори от менструалните. Една акушерка тогава ми каза: "О, не се притеснявай, с второто ще са по-силни". И се оказа права за съжаление.
На всяко кърмене през първите 3 дни изживявах наново последните мигове от раждането, с толкова силни контракции. Стисках зъби и се извивах от болка. За щастие след 4-ден болката започна да отшумява.

Мисля, че има връзка с интервалите между ражданията, но... каквото сме си надробили, нали знаеш Wink

Дано скоро да свършат болките ти и да се радваш с пълни сили на малкото зверче!

# 14
  • Мнения: 7 106
Деси, честит още един малък юнак. Ей щастлива жена си ти, с толкова мъже около теб, да са ти живи и здрави  Heart Eyes.
Аз личен опит по въпроса нямам, но приятелката ми е с второ бебе и сподели, че само първите 4-5 дни е бил големият зор, после изтръпваш  Laughing, така де, отшумяват.
Бързо възстановяване ти пожелавам и да те слушат юнаците!

Общи условия

Активация на акаунт