Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Springfield, VA

Момичета,знам,че темата е дъвкана нееднократно,но искам съвет от вас за един колет.

Значи интересува ме,кой е най-сигурния и най-евтиния начин да се изпрати колет от USA (в частност от Ню Йорк) до БГ? И какво ще ме посъветвате относно изпращането. Някакви уловки с килограмите, деклариране на стойността, застраховката?

Благодаря предварително!
Цитирай

USA

Бубе,зависи какво ще се праща в колета. Акоса неща, които не са много скъпи и ценни аз ги изпращам с обикновената поща. За стойност пиша нещо от сорта на 30-40 долара (така не се плаща мито, мисля, че се плаща мито за стойност над 100 долара). Колетите пристигат за около 2 седмици. Само последният колет, който пратих за Коледа за сега не ми е пристигнал. Но мисля си това е, защото по празниците много се краде  Sad Застраховки на колетите не правя. Плаща се на килограм - моите колети са около 2-3 килограма и съм плащала между 20 -30 долара. Ако пращам нещо по ценно използвам - Fedex. Те са по-скъпи, но са сигурни.
Цитирай

Springfield, VA

Благодаря за включването!

UPS ли беше обикновената поща?Или как?(била съм,но съм забравила вече кое какво беше)

Значи да разбирам,че до 3 килограма,цената е 20$ ли?Имаш ли по-конкретни цени?
И също-кашончето от вкъщи ли си го носиш,или от пощата си взимаш,за да опаковаш нещата?

Може ли малко инфо и за това?
Цитирай

Sunshine State (of mind)

Благодаря за включването!

UPS ли беше обикновената поща?Или как?(била съм,но съм забравила вече кое какво беше)

Значи да разбирам,че до 3 килограма,цената е 20$ ли?Имаш ли по-конкретни цени?
И също-кашончето от вкъщи ли си го носиш,или от пощата си взимаш,за да опаковаш нещата?

Може ли малко инфо и за това?

Обикновените пощенски служби се наричат USPS. UPS са като ФедЕкс бързи куриери. Ето ти сайта на http://www.usps.com/ - там пише всичко, което те интересува. Кашончето аз лично си го нося опаковано от къщи. Винаги застраховам за $50, защото за повече карат нашите да плащат мито. Веднъж сгреших и застраховах за $300 и са създали проблем на майка и брат ми в митницата в БГ. Винаги стигат, щом са застраховани, без значение за колко. Да застраховат твоите хора непременно. Цена на мой колет винаги е към $60-80, защото аз нямам навика да пращам малки колети, така се получава, че правя струвам и колета ми все огромен става.....Всъщност, пращала съм мисля и един малък и беше някъде към 17-20 кинта.
Цитирай

USA

G&J ти е казала - USPS се казват обикновените пощи. За 3 килограма цената сигурно ще е по-скоро към 30 долара, отколкото към 20. Точни цени не помня. Аз си ги опаковам вкъщи, ако съм си купила кашон предварително. Ако не на място в пощата продават кашончета. Никой не иска да ти гледа какво изпращаш в колета, ако за това питаш къде се опакова.

Дано съм ти била от полза   bouquet Ако има още нещо питай  Hug
Цитирай
Ето ти линк на пощите където можеш да си изчислиш пакета:
http://ircalc.usps.gov/default.asp?Mode=Intl_Single&CID=10046
Пращам с Airmail. ВИнаги пристигат до 4 дни Very Happy Не съм застраховала досега и не са плащали нищо в БГ.
Цитирай

USA,IL

Az izprashtah skoro kolet 3,5 lbs t.e.po malko ot 2 kg za 20$-neznam dali e stignal veche. Ne sam go zastrahovala.
Цитирай

Springfield, VA

Въздушната поща плаща ли се допълнително и колко?

Много ви благодаря за съветите и сайтовете с инфо!  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.