Операция на миома!Молба за съвети

  • 296 423
  • 769
  •   1
Отговори
# 180
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
elica_2007, стига бе жена. Такива случаи има много, но това не означава, че и на теб ще се случи. Хората от апандесит умират, а е най-леката операция. Усложнения винаги могат да настъпят. Мисли позитивно и вярвай на лекаря. Hug

# 181
  • Мнения: 693
 Rolling Eyes кое не са изчистили както трябва миомата ли? Понеже ти и сега си си с миома па не си тръгнала да умираш.
Предполагам става въпрос вече за нещо злокачествено, там вече са по различни нещата. Не го мисли сега това.

# 182
  • Мнения: 1 908
ani12544, честно да ти кажа и така си помислих, точно като теб
Благодаря ви много за успокоението, имах нужда от него Hug

# 183
  • София
  • Мнения: 87
Здравей Ели!Ама ти  съвсем си се шашнала ShockedА пък тази твоя позната да вземеш да я  #2gunfireЯвно в случая се касае за нещо съвсем друго.То и зъб да ти извадят си е риск пак можеш да гушнеш   bouquetСпри да го мислиш хвани си палавниците и отиди на разходка до зооградината или до най близкия парк и се забавлявайте

# 184
  • Мнения: 1 908
 ina74, благодаря ти за успокоението найстина имах нужда от вашите думи,за да се почувствам по-добре Hug

# 185
  • Шумен
  • Мнения: 15
Здравейте,

На всички, които ни предстои пожелавам късмет! На тези, за които е минала - бързо възстановяване! Много полезни неща сте написали в този форум. Аз все още съм на етап подготовка и много ми помогнахте с позитивните си мисли   bouquet

# 186
  • Мнения: 1 908
Момичета искам да ви питам, вас след операцията, кога ви събудиха от упойката, веднага или чак когато бяхте настанени в реанимацията?
 Веселиновата тук найстина всички са с позитивни мисли,което много ми помага и на мен Hug

# 187
  • Мнения: 69
Здравейте и от мен.
И аз имам същия проблем като вас.
Другата седмица имам записан час при д-р Ковачев във ВМА.За първи път ще ходя при него на преглед.
Имате ли някакви впечатления от него?

# 188
  • Мнения: 693
Eли аз се събудих сама от самото прехвърляна на леглото в стаята (във Вита няма реанимация, направо те носят в стаята) При всеки е индивидуално, но общо взето бързо излизаш от упойка. Не знам дали при всички е така или зависи от упойката, но аз умирах от студ, чак зъбите ми тракаха и цялата треперех. Но не е толкова страшно те хората ще се погрижат за теб, мен ме завиха с три одяла, веднага ми включиха система и за няколко минути вече бях ОК.
Тотуна аз нямам добро мнение за ВМА, но пък и наблюденията ми не са преки а от познати така, че не мога да помогна.

# 189
  • Мнения: 76
Здравейте, аз се събудих когато бях вече в реанимацията. Не знаех къде се намирам, но една сестра веднага дойде и ми каза да пия много течности за да се възстановя и да не ми пада кръвното. Бяха ми сложили и катетър. Помолих да ми го свалят и ме качиха в стаята.

# 190
  • Мнения: 1 908
А задължително ли е слагането на катетъра2
Днес говорих с доктора в понеделник ще ми каже датата за операцията Tired,която ще е до 2 седмици взависимост от цикъла ми,който го очаквам до няколко дни, каза ми че няколко дни преди операцията трябва да отида на два пъти един за кръвни изследвания и един при анестезиолога, което ме навежда на мисълта, че може би ще постъпя в деня на операцията, а за после вече знам от него, че се седи 2 дни, при вас подобна ли беше процедурата?А екипа който ще ме оперира са д-р Христов и д-р Генадиева от Тина Киркова, дано оправдаят доверието ми Wink

# 191
  • България
  • Мнения: 987
А задължително ли е слагането на катетъра
Предполагам, че винаги се слага катетър, но честно казано аз предпочитам да съм с него, за да не ми се налага поне първата нощ да ставам до WC.

# 192
  • София
  • Мнения: 87
Здравейте при мен нещата стояха също както при ани12544 защото и аз съм оперирана във Вита.Катетъра е задължителен и е доста удобен за през нощта.  Simple Smile

# 193
  • Мнения: 76
Elica, постъпва се един ден предварително и точно преди постъпването,когато ти оглеждат всички документи и изследвания(не трябва да са по-стари от 5 дни) минаваш и през анастезиолог. Разписваш се, на един документ, с който ти обясняват риска от упойката, дават ти нощница и се качваш в стаята. Не трябва да ядеш и да пиеш, вече не помня след колко часа. В Майчин дом трябваше да се изпие едно шишенце с рициново масло(голяма гадост) привечер и на другия ден сутринта е операцията. Няма нищо страшно, просто за два часа ще си решиш един проблем, който вероятно те тормози от дълго време.

# 194
  • Мнения: 1 908
Момичетае отново ви благодаря за всичко Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт