Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-295 от 295 отговора

Тази година сме се ориентирали към Дидим, хотел Веноса. Молбата ми е , ако има почивали в курорта да споделят впечатления от там.
Цитирай

Тази година сме се ориентирали към Дидим, хотел Веноса. Молбата ми е , ако има почивали в курорта да споделят впечатления от там.
Здравейте! Миналата година почивахме там със съпруга ми без деца. Хотелът е  доста луксозен, с интересен интериор и много хубави мебели в общите части. Стаите са просторни и всички гледат към морето. Храната - обилна и разнообразна с много пресни плодове и зеленчуци. Плажът е с едър пясък, но не толкова, че да не може да се ходи бос. Има и плаформа. Морето е плитко и чисто. Басейнът е огромен /с отделена част за деца/ и има място за всички, не е необходимо да си запазвате места в ранни зори. Има втори басейн с водни пързалки. За децата има детски кът, където ги забавлява аниматор в определени часове на деня. Забавленията за възрастни също са интересни.
Недостатъци: в минибара има само вода, което е недопустимо за хотел 5* и по време на нашата почивка се изсипа един автобус поляци, на които първата грижа всяка сутрин беше как да намерят бара, като не са изтрезнели от предния ден, но въпреки това не създаваха проблеми на останалите.
Миналата година предлагаха едни промоционални стаи на малко по-ниска цена, а се оказа, че това е едно голямо бунгало, което сигурно е правено за обслужващия персонал, и не прилича на нищо.
Дидим е малко хубаво градче, до което пътуват маршрутки. Влезте в "на море в турция" тема 17 и на първа страница ще намерите албуми със снимки. Там съм сложила и снимки от Веноса.
Цитирай

ndimitrova  Благодаря, за информацията и ние се надяваме , че ще останем доволни , само пътя ни притеснява , защото ще сме с автобус. А сме пътували до Кошадасъ преди 4 г. и много се изморихме , Дидим е още по далече като го гледам на картата и незнам пък до там за колко часа ще пристигнем newsm78
Цитирай

Ние пътуваме с кола. Миналата година автобусът на Аполо пристигна към 10 часа сутринта, но не зная кога е тръгнал от София, след това дойде още един към 11,00.  Не знам как се пътува с автобус.
Цитирай

София

Ние също се ориентираме към Дидим и хотел Веноса ме интересува.Ако има други 5 звездни хотели, в които някой е ходил също бих научила отзиви от първа ръка с удоволствие bouquet
Планираме пътуване със собствен транспорт и се интересувам колко часа горе - долу е от София до там.
Цитирай

Пловдив

Hug
Здравейте , и  аз се включвам по темата  ,вълнувам се понеже и ние сме там от 01/06/2012.
Пътуваме с автобус  до Димим, хотел Веноса, това което разбирам че хотела е обещаващ.
Пътя не ни притеснява понеже пътуваме вече поредна година ,а и сме група, дори е забавно и за нас и за децата.
Цитирай

Ние също се ориентираме към Дидим и хотел Веноса ме интересува.Ако има други 5 звездни хотели, в които някой е ходил също бих научила отзиви от първа ръка с удоволствие  :bouquet:
Планираме пътуване със собствен транспорт и се интересувам колко часа горе - долу е от София до там.
Пътят от София до Дидим е около 1110 км. Ние тръгваме вечер така че малко преди полунощ да сме на границата. Тогава няма никакво движение и десетина минути са достатъчни да преминем в Турция.
Използваме ферибота Гелиболу-Лапсеки, защото няма прекъсване през нощта, а частния ферибот тръгва веднага като се напълни и идва следващия. Пътят е около 30 минути. В Измир се качваме на магистралата и излизаме на Сьоке, а от там до Дидим са около 60 км. Пътищата в турция са страхотни - с две платна, всяко с по две ленти и резрешената скорост е до 110 км. в час. Като минете на турска територия има пояснителни табели, на които пише каква е разрешената скорост за различните видове пътища.
миналата година бяхме в една крайна стая на 8 етаж и имахме една допълнителна голяма тераса, но почти не сме се завъртали в стаята. На мен и на съпруга ми ни хареса. Дано и вие си изкарате добре.
ПП. Утре ще пусна един сайт, който ще ви помогне да си направите маршрута и разписание на фериботите.
Цитирай

flor1978  - Ние сме след вас от 08.06.12   дано да е хубаво времето. Весело изкарване!
Цитирай

Пловдив

snqg времето  ще е ок
по това време винаги е  идеално.  Laughing
Цитирай

София

Аз бих ви препоръчала Палм уинг в Дидим, бяхме миналия септември, комплекса се състои
от къщички, плажът е малък и компактен, но достатъчен за комплекса, с много хубав пясък,
което е много важно за мен, за да има къде да играят децата, чакъл не ме устройва.
Бяхме настанени в стая със спалня, а за децата имаше двуетажно легло, всеки ден се почиства,
сменят се кърпи, чаршафите ги смениха два пъти за 8 дневния ни престой, мини бара се
зарежда само с вода, какно при  ndimitrova. Храна в ресторанта е превъзходна,
бяхме със приятели които са ходили в бившия Карпе Дием в Оздере и казаха,
че храна тук е много по-добра. Сладолед за децата даваха всеки следобед между 2 и 4 ч.
Може повече да се желае от аниматорите, в тази част комплекса имам какво да доусъвършенства.

Пътувахме с коли, пътя е доста и изморителен, за тази година сме решили да си направим една
нощувка в Айвалък за да намалим пъта на две. За Дидим - споделям написаното от ndimitrova
(между другото мисля че бяхме по едно и също време в Дидим ) има хубава крайбрежна алея,
пълна с ресторанти и магазинчета, направихме си няколко разходки до там с колите, има и
маршрутки, нашия комплекс беше доста близо може би на 2-3  км. и разстояние се минава и пеша, но децата се изморяват  Wink
Цитирай

Е-хаааа!
Хубава тема.
Живот и здраве, аз ще открия сезона в Дидим.
Имам резервация от 04.05. за Palm wings.
Цитирай

София

Почивахме в Дидим през 2008-ма година.
Това беше най-хубавата ми почивка!  Love
Бяхме в хотел Дидим Бийч, останахме супер доволни...

Ние също пътувахме с кола до там, но имахме преспиване в Чанак Кале.
Наблизо се намира и Троя, разгледахме го ...
А в смия град, на крайбрежната улица е поставен коня от филма Троя, който е
подарен на града след снимките.

Пожелавам ви прекрасно изкарване!  Hug
Цитирай

някъде във времето...

ние също сме почивали във веноса бийч миналата година веднага след откриването. всичко беше хубаво, наредено и изкарахме много приятна и незабравима почивка. няма да съжелявате ако отидете там. ние с маршрутка ходихме и до храма на аполон - ако се вълнувате от история също е красиво и има какво да се види.  Peace
изморително е с автобуса, но почивката си заслужава.  Love
Цитирай

София

И ние ще сме в Дидим от 15.06 в Palm wings, със собствен транспорт.
Дудинка, мерси че сподели за хотела   bouquet
На всички пожелавам страхотна почивка.
Цитирай

Здравейте момичета! Радвам се за всички, които ще почиват в Дидим, защото това е едно наистина много хубаво място. На нас седем дни ни бяха малко за истинска почивка, защото имахме предварителни уговорки с познати и ходихме до Кушадасъ и градчето Сьоке. По-интересно е, когато се пътува със собствен транспорт /колкото и да е дълъг пътя/, защото може да се видят интересни неща, а и ванаги може да се преспи някъде, но това отнема поне още два дена.
Да със Дудинка бяхме по едно и също време там, но аз малко се забавих със съобщението си към нея, а на място дори не знаех как точно да я потърся.
Пожелавам ви много хубава ваканция! И нека всеки сподели впечатленията си, когато се върне!
Цитирай

София

Здравейте, ако има някои почивал в този хотел BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT 5* да сподели впечатления мерси предварително.
Цитирай

Здравейте, ако има някои почивал в този хотел BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT 5* да сподели впечатления мерси предварително.
Аз лично не съм почивала там, но някъде по форумите четох, че този хотел се посещава предимно от местно население и всичко е съобразено с това. Ще потърся това мнение и ще пиша допълнително.
Цитирай

Ние сме почивали там семейно преди 2 години. Целият пакет с транспорт за 3 възрастни ни излезе 1500 лв. за 7 нощувки. Като за тая цена бяхме доволни, но не беше нещо кой знае какво. Хотелът тогава беше нов, обзавеждането ново, чистеха стаите редовно. Храната беше по-скоро като столова, не че нещо, но на други места е било в пъти по-добре. Анимацията на нас ни допадна, забавлявахме се.
Цитирай

София

Благодаря за бързите отговори цената му тази година е много евтина и затова се чудихме но все пак решихме да отидеме до Фетие. Приятно изкарване на всички.
Цитирай

Ние сме почивали там семейно преди 2 години. Целият пакет с транспорт за 3 възрастни ни излезе 1500 лв. за 7 нощувки. Като за тая цена бяхме доволни, но не беше нещо кой знае какво. Хотелът тогава беше нов, обзавеждането ново, чистеха стаите редовно. Храната беше по-скоро като столова, не че нещо, но на други места е било в пъти по-добре. Анимацията на нас ни допадна, забавлявахме се.

Здравейте, и ние ще ходим тази година в BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT 5*  - 3 възрасти Би ли споделили как е като локация и предвижването към центъра на Дидим и плажът също. Има ли нещо наблизо за разглеждане? При резервацията нямаще вариант за избор на стая с изглид към морето. Там на място как процедират при настаняването? Какви екскурзи предлагат на място?
Цитирай

Е-хаааа!
Хубава тема.
Живот и здраве, аз ще открия сезона в Дидим.
Имам резервация от 04.05. за Palm wings.
Имайте впредвид че веднага след обявения час за край на хранене започват  да прибират храната, дори да сте протегнали ръка към платото за да си сервирате, това ми маправи много лошо впечатление, защото персонала го правеше с ехидни усмивчици. Един развален хладилник го сменяха 5 дни и то след 3 обаждания на рецепция от нас и две на ръководителя на групата, при това след скандал на рецепцията дойде охрана с камериерката и с камионче взеха неработещия хладилник, а новия го донесоха на ръце  Mr. Green, Иначе хотела и самото градче не са лоши. Точно този хотел е един от новите, а самия град е ориентиран към английски туристи и отскоро е ориентиран към българския пазар (това от местните представители на туроператора), по този повод когато няма изписана валута след цената на стоката попитайте лири, долари или паунди имат впредвид.
Впечатленията ми са от октомври 2010 все пак.
Пътя с автобус : Тръгнахме около 16,30 от София към 11 на следващия ден бяхме в хотела с чакане около час на ферибота в Чана Кале и толкова на границата (разкостиха един автобус по редовната линия Кърджали- Измир пред нас).
Цитирай

Избрахме си хотел и даже се записахме - 15.06  Smile
Buyuk anadolu hotel didim 5*
Някой бил ли е? Има противоречиви мнения в чуждите сайтове, но предполагам, че ще ни хареса?
Да попитам и в Дидим има ли какво да се прави,интересни места? (млада двойка сме, без деца)
Цитирай

neferet ние сме от 21.09 и ще чакам впечатление.
Цитирай

neferet ние сме от 21.09 и ще чакам впечатление.

Да ще разкажа, разбира се  Smile
Иначе сме били в Кушадасъ и беше много хубаво, в Cande festival(сега е с ново име).. Надявам се и сега да бъде така  Smile
Цитирай

Здравейте, и ние ще ходим тази година в BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT 5*  - 3 възрасти Би ли споделили как е като локация и предвижването към центъра на Дидим и плажът също. Има ли нещо наблизо за разглеждане? При резервацията нямаще вариант за избор на стая с изглид към морето. Там на място как процедират при настаняването? Какви екскурзи предлагат на място?
Хотелът се намира извън града(може би на около 3-4 км), за придвижване ползвахме маршрутка, която чакахме пред входа на хотела. Ходихме до храма на Аполон в Дидим. Не съм наясно какви екскурзии се предлагат за района, тъй като ние бяхме решили само да си почиваме. Плажът пред хотела не е голям, но пък е с пясък. Ние си прекарвахме дните излежавайки се на едни големи възглавници в сянката на палмите в градинката между басейна и плажа. За разположението на стаите ми се струва, че всичките бяха с изглед към морето, но не съм сигурна.
Цитирай

Много хубава тема.
И аз тази година съм избрала да почивам в Дидим,имаме резервация от 29.06 за хотел Веноса.Много ще се радвам за повече отзиви.
Цитирай

Много хубава тема.
И аз тази година съм избрала да почивам в Дидим,имаме резервация от 29.06 за хотел Веноса.Много ще се радвам за повече отзиви.
Вече изписах доста за този хотел. Не искам да ставам досадна.Миналата година през септември ни хареса. Вижте снимки на първа страница в тема 17 от "на море в Турция". Ако имате конкретни питания може и на лични.
Цитирай

misteryq благодаря за бързия отговор. Би ли казала как се стига до храма на Аполон, колко време отнема и има ли много ходение пеша? Близо ли е до древния град Милет?
Цитирай

misteryq благодаря за бързия отговор. Би ли казала как се стига до храма на Аполон, колко време отнема и има ли много ходение пеша? Близо ли е до древния град Милет?
Пускам карта и маршрут, за да се добие представа за местоположението http://g.co/maps/2fmfr  Ние се заблудихме, че разстоянието е кратко и решихме да се разходим пеша от хотела до храма, но се оказа, че си е далечко, пък и се върви малко и по шосе, та пешеходната разходка се оказа неудачен вариант. След посещението на храма хванахме маршрутка до центъра и крайбрежната алея, поразгледахме, поразходихме се и се метнахме на обратното маршрутно такси към хотела. За Милет нищо не мога да кажа. За Дидим....ми, да си призная, че от всички курорти по западното крайбрежие на Турция този най-не ми допадна. Всички останали имат едно друго излъчване, а този ми изглаждаше някак по нашенски, но с палми  Laughing
Цитирай

Беше ми много полезна твоята информация mistery.  Ще вземем обезателно маршрутка. Били сме в Кушадасъ и Мармари и решихме да видим и Дидим. Дано не съжаляваме. Пък и хотела е на доста приемлива  за нас цена. Видях от картата че е доста далече от крайбрежната улица и не може да се стига пеша. Даноса им редовни долмуси. Обожовам палмите и това ще ми хареса.
Цитирай

София

Честит 8-ми Март!   

Миналата година бяхме в хотел "Веноса", Дидим. Останахме много доволни. Отседнахме в средата на юни и слънцето напичаше още към 7.30ч.
Копирам мнението си, което написах в темата "На море в Турция".

Пътувахме със собствен транспорт - 2-възрастни и 2-деца. Пътя се понесе добре с малки почивки.
Прекархме една качествена почивка  Peace. Всички бяхме доволни  Party. По цял ден навън - до обяд на плаж, следобед на басейна.
Агенцията, с която пътувахме е "Аполо".Ползвали сме я 2-пъти и сме доволни.

Хотелът е много хубав и просторен. Всички стаи гледат към морето, дворът е обширен. Има 4-басейна: 1-бебешки; 1-дълбок 130см; 1-някъде 160см и 1- дълбок 112см, в който влизат 3-те водни пързалки. Водата е чиста и топличка, т.е. затопля се от слънцето.
Пързалките работят на две смени -10-12ч. и 14.30-17ч. и има охрана, която стои горе при спускането.

Интернет - само в лоби-бар. Има местенца, както вътре, така и на голямата тераска.

Стаята ни беше за двойна, но имахме 1-спалня, 1-нормален креват и 1-подвижно легълце за бебчо. Имаше място и за бебешката количка и куфарите. Като цяло обширна.
Терасата голяма, защото бяхме на 1-ви етаж, но всъщност е 3-ти.
Баня и тоалетна достатъчно големи.
Чистотата на ниво-всеки ден се сменят кърпи, завивки и се минава с прахосмукачка.

Ресторантът - голям и чист. Има места отвътре и отвън. Само вътрешната му част не побира всички. За малките деца - столчета. Предполагам, че стигаха за всички.
Храната вкусна и сравнително разнообразна. На закуска имаше доста видове хлебчета. На обяд и вечеря откъм десерти, очаквах повече. Предимно грисови десерти. Баклавички по 1-2-вида. Обаче, имаше еклерчета и крем-карамел.
Плодове-портокали, ябълки, пъпеши, а вечер и диня.
Междинните хранения бяха пица, пилешки крилца и кюфетнца за сандвичи да си направиш самостотелно.
Сладолед - само следобед м/у 15-17ч.
Безалкохолни, сокове и алкохол след 10-11ч. до късно вечер.
Минералната вода и машините за кафе, капучино и т.н. от сутрин до вечер ползваш свободно.

Плажът - ползва се само от хотела, като заливче и нямаше вълнички. Само камъчетата  боцкаха, но поне бяха ситни.
Имаше шезлонги и дюшечета. Една част бяха под тенти, а друга на припек.
Кърпи - може да ползваш и от хотела срещу карта, която ти дават при настаняване.

Насекоми и разни други - няма. Видях само 1-пчела  Laughing.

В обобщение, обслужване и обстановка на ниво.

Ако някой има въпроси, да заповяда на ЛС   Hug.
Цитирай

Dori , може ли малко по-подробно да опишеш храната! Като са 5* предлагат ли се някакви деликатеси или просто е по-голямо количеството на храната ? И как е в А-ЛА-КАРТ , ако сте посещавали?
Цитирай

mimozata , в твоя пост за хотел Веноса пишеш , че аквапарка е много добър. Кой аквапарк имаш впредвид, защото аз не виждам в описанието на хотела да има , а само 3 пързалки? Благодаря!
Цитирай

mimozata , в твоя пост за хотел Веноса пишеш , че аквапарка е много добър. Кой аквапарк имаш впредвид, защото аз не виждам в описанието на хотела да има , а само 3 пързалки? Благодаря!
Наистина няма аквапарк, а само три пързалки за  възрастни. За деца има само  малък детски басейн и мини клуб с детски пързалки и люлки. За а ла карт ресторантите: позволява се безплатно посещение само на един за седемдневна почивка. ние си избрахме рибния, но не съм очарована. Храната наистина е хубава и разнообразни и се предлагат деликатеси: пушени риби и меса, морски деликатеси и др.
Цитирай

Пропуснах нещо. Миналата година имаше една българка от аниматорите Лили, която говореше английски, руски и малко турски. Тя се занмиваше много добре с децата.
Цитирай

За всички, които се интересуват от Дидим.
Прочетох във facebook, че от 12.03. е седмица на Дидим (страничката е Турция прекрасно място за екскурзии и почивки).
Цитирай

Много благодаря на всички за изчерпателните отзиви. bouquet
Цитирай

София

Dori , може ли малко по-подробно да опишеш храната! Като са 5* предлагат ли се някакви деликатеси или просто е по-голямо количеството на храната ? И как е в А-ЛА-КАРТ , ако сте посещавали?
Храната, като количество и качество е добро, но не толкова разнообразна за категорията.
Закуска, досто видове хлебчета. Сирена, кашкавали, сламачета и маслинки имаше по няколо видя. Кафе, чай, капучино, мокачино от автомат-безплатно и по цял ден се ползват.
Обяда и вечеря, има към 4-5 ястия, които се приготвят на място. Съответно първо там се редяхме, че после се заформяше голяма опашка. Съответно има и други ястия приготвени предварителни. Откъм супи бяха бедни (2 вида) и не толкова впечатляващи.
Ястията са напр. пилешко със зеленчуци или нещо в тая посока. Свинско мисля, че има, но не съм сигурна. Има етикети на повечето ястия и на английски. На салатите не на всички има наименование.
Десерти, може да се желае още. Очаквах повечко видове баклавички  Laughing. Предимно бяха на кремова основа. Винаги имаше диня и пъпеш, които режеха на място.

Относно часовете за храна, само вечерята ни идваше по-късно (започва в 19.30ч. и дори закъсняваха с по 5мин).

След 11ч. има снек-барове, на които има питки, телешко кюфте, доматки, кратсавици, от което може да си приготвиш сандвич. Предлагат пилешки крилца и пици, но за последните се чака. Има и спагети и сос. Също така има отделно шатра, в която се предлага гюзлеме и айран.

През целия ден, на самообслужване, се ползват машините за кафе, капучино, топъл шоколад, чай. Безалкохолните и алкохола се сипва от барманите. Например, колата не беше разредена.

Мин. водата се ползва денонощно и безплатно.

Сладолед се предлага само м/у 15-17ч.

Водните пързалки са 3, има охранител в горната им част и са с раб. време (10-12)ч. и (15-17.30)ч.
Цитирай

ndimitrova, Dori   Много ви благодаря за изчерпателните отговори!  Пък като се върна и аз живот и здраве на 17.06 ще разкажа и аз как ще е тази година.
Цитирай

ndimitrova, Dori   Много ви благодаря за изчерпателните отговори!  Пък като се върна и аз живот и здраве на 17.06 ще разкажа и аз как ще е тази година.
Хубава почивка! Laughing
Цитирай

София

Усмихната и слънчева ваканция ви желая . Настройте се положително  Peace.
Ще чакаме отзиви.
Цитирай

Пътят от София до димим протехо, че е около 110  км., така ли е? А някой може ли да каже колко струва ферибота - на кола ли се заплаща или на човек? Ние досега две години ходим с автобус - на айвалък и на кушадъса, но пътя ни се струва доста, а пък сме с дете на 7 год., и се чудим дали тази година да не се ориентираме към пътуване със собствен транспорт? може ли да посочите хотел в Чанаккале например, с цена ? Също така, доколкото виждам офертите за дидим със собствен транспорт, помти навсякъде пише че няма места за периода, в който искаме на отидем - от 22 юни. Моляда споделите и името на някои турист. агенции, които сте ползвали.
Също така, въпреки, че съм ходила два пъти с автобус, не съм обърнала внимание, как е маркировката по пътищата, има ли знаци с разрешната максимална скорост, указателни табели, как се държат турските полицаи ако те спрат... и въобще всичко от сорта...
« Последна редакция: пн, 26 мар 2012, 13:55 от djalma »
Цитирай

За мен, пътищата в Турция са много хубави. И табели имат, и дупки нямат.
Щом сте пътували до Кушадасъ, не се притеснявайте за пътуването до Дидим. Това градче е съвсем наблизо.
Цитирай

София

Здравейте. Ето ви разписанието на фериботите http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm
Цитирай

Извинявам се, ама за съжаление не съм много на"ти" с английския, къде точно в този сайт са изписани часовете на фериботите и цената?  Smile
Цитирай

А, мисля че го видях - 25 лири на автомобил, така ли е?
Цитирай

София

djalma, разстоянието София-Дидим е 1050км; часово -12часа бързо каране и нормално 13-14часа.

Туристическата фирма, която сме ползвали е "Аполо", http://www.apollobg.com/
Най-добре на място да разпитате за даден хотел, дати и т.н.

Полицаите не се крият  Laughing. Малко преди тях поставят конуси в лявата лента. Съответно всеки намалява скоростта. Полицаите не спират чуждестранните номерации, както тук  Wink. Миналата година видях, че има цивилна кола с камера и малко след това полицаи, които спират при нарушение.

Ето и цени на пътни такси:
1. дизел - 3.60лири, бензин 4 лири;

2. ферибот 23-25лири на кола, за всички пътници. Това е в едната посока. Има 2 ферибота, един  Гелиболу- Лапсеки и  друг Есеабат-Чанакале. Вторият ферибот - Есеабат-Чанакале е по-добър, защото са по-нови, по-бързи, по-удобни и по-често пътуват.
Все пак, който и да изберете, пътят след ферибота не може да се сбърка, само един е до Измир.

3. магистрала - карта - 20лв, достатъчни са за разходка до там и обратно. Магистралата е само от Измир до Дидим.
Картата се купува само на изхода от магистралата. Първоначално се дават 20 лв., като 5 лв. е само картата. После може да си дозаредиш картата.
Цитирай

А, мисля че го видях - 25 лири на автомобил, така ли е?
Таксата на ферибота е на кола. Мисля, че ще ви е по-удобно с кола. Може би ще бъде малко по-скъпо /не знам сега какви отстъпки дават за пътуване със собствен транспорт/, но можете да спирате където си искате и там на място да си направите допълнителни екскурзии. Освен това е по-удобно да се носи и повече личен багаж./не че това е най-важното/
Цитирай

Благодаря за информацията. Досега сме пътували с автобус през Орбита. Лошото обаче е, че сега като гледам почти всички хотели, за датите за които искам са заети...
Цитирай

Дано да не се приеме за реклама, но ще дам и аз един глас за "Аполо". Четири непоредни страхотни почивки изкарахме с тях-много коректни и препоръчаните от тях хотели винаги са оправдавали очакванията ни. bouquet Ходихме веднъж и с "Караджъ турс", така че ще е честно да кажа, че и от тях съм доволна.
Цитирай

на третия етаж

Хоп, и аз в групата на почиващите в Дидим. Ще бъда със сина си в хотел Веноса от 26.05 до 02.06. Сигурна съм, че ще изкараме страхотно особено ако и времето е благосклонно Wink. Ако някоя от вас дами е по същото време, ще ми е приятно да се запознаем.
Цитирай

Момичета и ние ще почиваме в Buyuk Anadolu Didim Resort 5*
Ако има някои завърнал се от там чакам отзиви.
Искам да попитам за картата за магистралата от каде се купува,преди да стигнем Дидим ли? Само до Кушадасъ се ходили и такава карта не сме копували.
Цитирай

Момичета и ние ще почиваме в Buyuk Anadolu Didim Resort 5*
Ако има някои завърнал се от там чакам отзиви.
Искам да попитам за картата за магистралата от каде се купува,преди да стигнем Дидим ли? Само до Кушадасъ се ходили и такава карта не сме копували.
Карта може да купите при влизането в Турция като минете всички проверки. На магистралата се качвате в Измир и слизате от нея край Сьоке. От там до Дидим са около 80 км. по хубав ремонтиран път. Таксата за магистрала в едната посока е /по спомени/ не повече от 3 турски лири. Мисля, че има промяна в цената на ферибота, но не съм сигурна. Приятно пътуване и хубава ваканция! wavey
Цитирай

Здравейте,някой почивал ли е в Palm Wings?Моля ви да споделите впечатления.Благодаря предварително.
Цитирай

Аз Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=651020.msg … 50323#msg21950323

http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=662225.msg … 26881#msg22326881
Цитирай

Благодаря много за изчерпателното обяснение.Благодарение на теб Alleisha,тази година ще направя резервация за този хотел и съм сигурна,че няма да се разочароваме. bouquet
Цитирай

Като съм започнала с въпросите,да попитам с кой туроператор пътувате,че гледам има значително разминаване между цените на Ориент99/ползвани от нас вече 5 пъти/и Лъки Холидей/непознати за мен/но даващи цена с 200лв под тази на другата фирма?Дали не са включили нещо???
Цитирай

София

Момичета ,а за този хотел някакви отзиви http://www.booking.com/hotel/tr/club-tarhan-holiday-village.bg.html ???
Цитирай

Аз съм чела добри отзиви.
Не е толкова нов, като Palm wings, но е от същия тип.
Цитирай

София

Е решихме,май месец във Веносата,а септември в Palm wings newsm44 !
Цитирай

WONDERS,

smile3501
Цитирай

София

Е решихме,май месец във Веносата,а септември в Palm wings newsm44 !
чудесен избор  Peace
Цитирай

София

Дано само на 14 годишната ни дъщеря през май месец да не и е скучно,защото едва ли ще има други пубертети по това време  newsm78
Цитирай

31 май Palm Wings newsm44
Цитирай

ВАРНА

8 юни Venosa Beach  Very Happy
Цитирай

близо до София

Здравейте!
От 7 юни ще почиваме за първи път в Турция в Холидей Ресорт Спа хотел в Дидим.
Може ли да ми дадете някакви съвети. Ще пътуваме с автобус. За екскурзиите  евро ли трябва да носиме или може да се плаща и в турски лири?Какви екскурзии ще ме посъветвате да направим. Едната мислим да бъде до Памуккале. До Ефес заслужава ли си да се ходи?
Там как се разбирате с персонала в хотела, на какъв език, разбират ли български или трябва на английски? За плаж казват ,че е пясъчен трябва ли някакви аква обувки или не?
А с Виза електрон изд. от СИБАНК дали може да се тегли валута?
Някой ако е ходил в този хотел моля да сподели впечатления.
Цитирай

София

Здравейте!
От 7 юни ще почиваме за първи път в Турция в Холидей Ресорт Спа хотел в Дидим.
Може ли да ми дадете някакви съвети. Ще пътуваме с автобус. За екскурзиите  евро ли трябва да носиме или може да се плаща и в турски лири?Какви екскурзии ще ме посъветвате да направим. Едната мислим да бъде до Памуккале. До Ефес заслужава ли си да се ходи?
Там как се разбирате с персонала в хотела, на какъв език, разбират ли български или трябва на английски? За плаж казват ,че е пясъчен трябва ли някакви аква обувки или не?
А с Виза електрон изд. от СИБАНК дали може да се тегли валута?
Някой ако е ходил в този хотел моля да сподели впечатления.

*danaya* Здравей, няма проблем да плащате и в лири, щом сте вече там. Относително е какъв език ще знаят в хотела, вашият хотел е хубав, на рецепцията сигурно ще говорят английски, а може да говорят и близък до нашия, спокойно ще се разберете. За картата, обадете се в банката и те ще ви кажат може ли да се тегли в чужбина местна валута. Ако е дебитна, може и да не стане.
За екскурзиите, моето лично мнение, защото съм ги видяла е - ако можете вижте всичко. Ако ли не, аз бих избрала Ефес - невероятно място, още повече... с Ефес винаги се посещава и Къщата на Дева Мария, съвсем наблизо. С Памуккале е хубаво да се види и древният град Хиераполис.
Приятно пътуване.....
Цитирай

Враца

Здравейте,
След дълго чудене решихме и ние тази година в Дидим. Само че не мога да избера хотел. Ако някой може да ме посъветва кои от 5 * хотели да избера. колебая се между Палм Уинкс и Веноса. кои е по-добър от двата. ако има добри впечатления от друг хотел моля споделете.
Цитирай

някъде във времето...

Здравейте,
След дълго чудене решихме и ние тази година в Дидим. Само че не мога да избера хотел. Ако някой може да ме посъветва кои от 5 * хотели да избера. колебая се между Палм Уинкс и Веноса. кои е по-добър от двата. ако има добри впечатления от друг хотел моля споделете.
били сме във Веноса и не съжелявам въобще. бяхме първата седмица след откриването и беше чудесно, дано и сега е така. в другият хотел не сми били и нямам база за сравнение, но с две ръце препоръчвам Веносата. приятна и слънчева почивка, каквото и да решите. Peace
Цитирай

Аз съм за Palm wings Smile
Но и двата хотела са прекрасни.
Няма да съжалявате, който и да изберете от тези два.
Решете какъв тип хотел искате - Веноса е на много етажи. Палм уингс е тип къщички.
Цитирай

Враца

Благодаря за отзивите и пожеланията. В крайна сметка ще бъде където има места, защото вече е късно за запазване. ще ми се да е хубав плажа, морето, храната ... не видях никаде какъв е алкохола. бирата хубава ли е?
Цитирай

Здравейте ДАМИИИ, и ние мислим да пътуваме за тамм на 13.09 в хотел MAJESTY CLUB TARHAN BEACH 4* наблюдения?
И как мислите със собствен транспорт?
ПООМОООЩ  Crying or Very sad Confused ooooh!
Цитирай

София

Момичета, след седмица живот и здраве ще пътуваме за Дидим и ще бъдем в Дидим Бийч. Има ли скоро завърнали се да дадат отзиви? Нещо ни се събраха много въпросителни. Very Happy
Цитирай

Ямбол

Момичета, след седмица живот и здраве ще пътуваме за Дидим и ще бъдем в Дидим Бийч. Има ли скоро завърнали се да дадат отзиви? Нещо ни се събраха много въпросителни. Very Happy

Завърнахме се миналата седмица. Всичко е страхотно! Няма за какво да се притеснявате. Ако ви интересува нещо конкретно - питайте
Цитирай

София

Завърнахме се миналата седмица. Всичко е страхотно! Няма за какво да се притеснявате. Ако ви интересува нещо конкретно - питайте
Това, което в момента ми хрумва, е:
1. Какво включва храната за основно ядене, както и плодовете.
2. Има ли безплатен сладолед в ресторанта или в баровете.
3. Какво представлява плажната ивица, има ли проблем със заемането на чадър, шезлонг и има ли във водата хапещи рибки.
4. Има ли достатъчно места при басейните.
5. Стаите в хотела достатъчно удобни ли са и най-вече баните.
6. Ползвахте ли безплатно сауна, турска баня, фитнес и т.н.
7. Интересна ли е анимацията.
8. Какви забавления предлага курортът за следобяд и вечер.
9. Какво на практика включва ултра ол инклузивът в този хотел конкретно.
10. С какво работно време са пързалките.
11. Какво е разстоянието до града и как се стига без собствен транспорт.
12. Има ли интересни стоки за пазар.
И ако има нещо, което ви е направило впечатление... Very Happy
Благодаря! Hug
Цитирай

Това, което в момента ми хрумва, е:
1. Какво включва храната за основно ядене, както и плодовете.
2. Има ли безплатен сладолед в ресторанта или в баровете.
3. Какво представлява плажната ивица, има ли проблем със заемането на чадър, шезлонг и има ли във водата хапещи рибки.
4. Има ли достатъчно места при басейните.
5. Стаите в хотела достатъчно удобни ли са и най-вече баните.
6. Ползвахте ли безплатно сауна, турска баня, фитнес и т.н.
7. Интересна ли е анимацията.
8. Какви забавления предлага курортът за следобяд и вечер.
9. Какво на практика включва ултра ол инклузивът в този хотел конкретно.
10. С какво работно време са пързалките.
11. Какво е разстоянието до града и как се стига без собствен транспорт.
12. Има ли интересни стоки за пазар.
И ако има нещо, което ви е направило впечатление... Very Happy
Благодаря! Hug

Нямам какво повече да попитам  Hug, и ние сме там на 6,09,2013, очаквам с нетърпение отговора  bouquet
Цитирай

Ямбол

Ще опитам да отговоря на въпросите
1. Храната е разнообразна, всеки ден има различни неща и е много вкусно. Има много пресни зеленчуци и салати. На обяд има по-леки неща за ядене. Отвън винаги има скара, пържени картофи и други такива. В снек бара от 12.30 до 17.00 има хамбургери, пици. Плодове има различни видове - череши, диня, пъпеш, кайсии, праскови, сливи. Общо взето ядене има много и е разнообразно - ще останете доволни.
2. За безплатен сладолед мисля че даваха в мини клуба, но не съм напълно сигурна. Иначе до бара на басейна продават по 1 лира топка сладолед и понеже беше по-близо си вземахме от там.
3. До плажа аз лично не ходих. Съпругът ми с децата отидоха, но не им хареса много, защото в началото било с камъни, хапещи риби не са усетили, но имаше хора, които ходеха там. Първите дни имаше свободни шезлонги до към 9.30 -10.00, но после започнаха да ги заемат доста рано и се налагаше някой от нас да слиза към 08.00 ч.
4. Ние бяхме при основния басейн. Не сме оставили без места. Отделно има шезлонги в градината, която също е близо до басейна. А има и релакс басейн, но там също не сме ходили. До по-малката сграда също има басейн.
5. Бяхме във фамилна стая, която се състоеше от две отделни стаи и беше в голямата сграда с гледка към басейните и морето. В едната стая имаше спалня, а в другата две отделни легла, събрани, както и разтегателен фотьойл. И двете стаи са с отделни климатици, но само в едната имаше телевизор. Банята беше удобна - имаше малка вана, преградена с врати и голяма мивка. Стаите се почистваха всеки ден, като понякога това ставаше и следобед.
6. Не сме ходили в спа центъра.
7. Мисля, че анимацията беше интересна - организираха различни игри и забавления през деня.
8. В амфитеатъра от 21.00 ч. имаше мини диско, а след това различна програма всяка вечер и беше интересно.
9. Ами честно казано не мога да направя разлика между ултра ол инклузива в този хотел и в ол инклузива например в "Батихан". Алкохола е доста разреден.
10. Пързалките работят от 10.00 до 12.00 ч. и от 14.00 до 16.00 ч. и са страхотни
11. Ами единия път тръгнахме пеш да се разходим и мисля, че е около 2-3 км до началото на централната им част. След това се качвахме на малките бусчета, които са 2 лири на човек.
12. Не мога да кажа за интересни неща, тъй като не сме пазарували много - само обичайните неща - сувенири и разни други такива. Ходихме до Колоната на Аполон  - заслужава си да се види, много е интересно и красиво
Цитирай

katiastamenova Благодаря ти за подробния отговор. Последните няколоко които прочетох поста за този хотел на първа страница бяха много отчайващи, но виждам че всичко се е оправило, радвам се за което, ние също ще сме във фамилна стая, дано да е в голямата сграда, че виждам че има малка такава и си помислих че там ще ни настанят. Децата очакват с нетърпение почивката заради многото пързалки. Какви бяха основните туристи по време на вашата почивка, четох че основно били англичани, ама тази година имало много българи? Анимацията за децата интересна ли беше. До сега където сме ходили от 8 часа е детската анимация и после започва шоуто - и тука ли беше така? Хайде стига вече въпроси. Весела почивка на всички и супер време
Цитирай

Ямбол

minion4е имаше туристи от всякъде и като че ли англичаните и шотландците бяха най-много. Това, което ми направи повече впечатление е че има много турци. В другите хотели не съм срещала толкова много. Детската анимация вечер е от 21.00 ч. и включва 5-6 песни, на които всички деца танцуват и завършва с детско влакче. Продължава около половин час и дъщеря ми, която е на почти 4 г. много се забавлява и всяка вечер бяхме там. След мини диското има друга програма
Цитирай

София

katiastamenova, благодаря за отговора. bouquet  Надявам се да прекараме добре. Като се върнем, ще докладвам. Laughing
Цитирай

Пловдив

Моля, дайте инфо за допълнителните екскурзии които се предлагат от Дидим и специално от DIDIM BEACH ELEGANCE RESORT & SPA 5* ?
Чувала съм, че турските туроператори, които работят на местна почва предлагат много по-евтини цени на такива екскурзии, отколкото цените на нашите туроператори.
Моля за препоръки!
А някой гмуркал ли се е там? Предлагат ли такива изживявания?  newsm78
Цитирай

Момичеетаааа  ooooh! никой нищо не каза относно моето питанееее...за Маджестик в Дидим? И знаете ли какво е времето през септември?
Цитирай

Моля, дайте инфо за допълнителните екскурзии които се предлагат от Дидим и специално от DIDIM BEACH ELEGANCE RESORT & SPA 5* ?
Чувала съм, че турските туроператори, които работят на местна почва предлагат много по-евтини цени на такива екскурзии, отколкото цените на нашите туроператори.
Моля за препоръки!
А някой гмуркал ли се е там? Предлагат ли такива изживявания?  newsm78
Миналата година (септември) предлагаха гмуркане на частния плаж на самия хотел - морето е много чисто и подходящо за това, а доста близо до брега има и корали, така че има какво да се види.
За хапещите риби - за съжаление, има ги в изобилие - достатъчно е да застанеш на едно място и секунда-две след това си на прицел. Smile
Цитирай

София

Днес се върнах от Дидим Бийч Елеганс. Прекарахме си повече от добре. Негативни отзиви не мога да дам. Ще се опитам да бъда по-обстоятелствена, за да съм полезна на тези, на които им предстои почивка там.
Бяхме в новата сграда - Елеганс - много ни хареса. Още от входната врата фоайето прави впечатление -  огромно, чисто и красиво, луксозно обзаведено в източен стил. Звучи тиха приятна музика. Може да поседнеш на някой фотьойл или диванче и да почетеш на спокойствие. Стаите не са много широки, но са хубави, всяка с тераса, лед телевизор, телефон, гардероб, шкафчета, фотьойли, баня с вана, красив мраморен умивалник, зад него цялата стена е огледало, но има и малко увеличително огледало за бръснене, сешоар и биде, разбира се. Кърпите за баня ни сменяха всеки ден, а чаршафите - веднъж за седмица, но иначе оправяха всеки ден стаята и майсторяха различни фигури с чаршафа и кърпите, като ги украсяваха с живи цветенца. Very Happy  
По-просторни са стаите в другата сграда - Ризорт. Те са двойни или апартаменти - за повече хора.
Храната е изключително разнообразна - за всякакви вкусове. Месото е предимно пилешко, пуешко и риба. Салати -  всякакви, супи - обикновено 2 вида. Плодове: ябълки, диня, пъпеш, грозде- бяло и черно, череши, сливи, портокали, праскови, кайсии.
За морето - плажът наистина е малък и в морето в началото има камъни, но са опънати пътеки, по които се влиза, а след 6-7 метра дъното е пясъчно и няма камъни. Водата е много чиста, плитко е може би до около 30-тина метра от брега.
Ние ходехме първо до големия басейн с форма на делфин, после отивахме до морето, а следобед - при басейна пред сградата на нашия Елеганс, където имаше малко хора и приятна музика. Пързалките са много - две ролби и още 6 други на едно място. Точно затова въпреки многото желаещи да се пързалят, опашки не се получаваха. Има и пързалки за по-малки дечица в малък ограден басейн. Изобщо малчуганите няма как да скучаят. Аниматорите се занимават много с тях.
Докато аниматорите(имаше и две българки между тях) занимаваха гостите с разни игри - водна гимнастика, дартс, степ аеробика, ватерпол и други, момчета постоянно чистеха и между закуската и вечерята непрекъснато предлагаха от колички закуски и плодове на плажуващите около басейните и при морето. Отделно на барчетата около басейните имаше пържени картофи, скара, банички, кексчета. Близо до морето правеха гьозлемета всеки следобед и ги предлагаха топли-топли с айрян.
Хапещи риби не видях, но хранехме едни като попчета с хляб, които плуваха около нас. Чух, че имало някакви дракончета по дъното, които боцкали, но така и нямах срещи с разни хищници. Very Happy По въпроса за гмуркането - да, предлагат уроци по гмуркане - имаше по 3-4ма с водолазни костюми, но не се заинтересувах по-подробно кое как е.
До града е близо и се стига и с маршрутки, и пеша. Има дълга крайбрежна улица с много магазини, заведения и сергии.
Хората са приветливи, усмихнати, забавни. Екскурзии предлагат до Памуккале, Ефес, с корабче и други, но понеже сме ходили там, отидохме самостоятелно до храма на Аполон с маршрутка (цената й е 2 лири).
Препоръчвам хотела с две ръце. newsm10
Хайде стига, че стана много. Ако някой се интересува от нещо конкретно, да пише на лични. Направихме много клипчета и снимки навсякъде. Very Happy
« Последна редакция: пн, 08 юли 2013, 15:22 от july1993 »
Цитирай

моля някой ако може да даде отзиви за THE HOLIDAY RESORT
Цитирай

София

Здравейте, какви активности има във Веноса? Интересува ме тенискорта - ракетите и топките плащат ли се? Има ли миниголф? Много се чудехме между Venosa и Palm Wings, като аз наблягах на втория, но детето ми - тинейджър се спря на Веноса, защото бил по-луксозен Smile и не искал в къщичка. Ние ще сме там края на август. Дали е голяма лудница по това време? Като територия хотела на каква площ е? От снимките, които разглеждах ми се струва доста компактен. Не видях много зеленина. Тези тенти, които са вместо чадъри, не са ли неудобни и ограничаващи?
Цитирай

Днес се върнах от Дидим Бийч Елеганс. Прекарахме си повече от добре. Негативни отзиви не мога да дам. Ще се опитам да бъда по-обстоятелствена, за да съм полезна на тези, на които им предстои почивка там.
Бяхме в новата сграда - Елеганс - много ни хареса. Още от входната врата фоайето прави впечатление -  огромно, чисто и красиво, луксозно обзаведено в източен стил. Звучи тиха приятна музика. Може да поседнеш на някой фотьойл или диванче и да почетеш на спокойствие. Стаите не са много широки, но са хубави, всяка с тераса, лед телевизор, телефон, гардероб, шкафчета, фотьойли, баня с вана, красив мраморен умивалник, зад него цялата стена е огледало, но има и малко увеличително огледало за бръснене, сешоар и биде, разбира се. Кърпите за баня ни сменяха всеки ден, а чаршафите - веднъж за седмица, но иначе оправяха всеки ден стаята и майсторяха различни фигури с чаршафа и кърпите, като ги украсяваха с живи цветенца. Very Happy  
По-просторни са стаите в другата сграда - Ризорт. Те са двойни или апартаменти - за повече хора.
Храната е изключително разнообразна - за всякакви вкусове. Месото е предимно пилешко, пуешко и риба. Салати -  всякакви, супи - обикновено 2 вида. Плодове: ябълки, диня, пъпеш, грозде- бяло и черно, череши, сливи, портокали, праскови, кайсии.
За морето - плажът наистина е малък и в морето в началото има камъни, но са опънати пътеки, по които се влиза, а след 6-7 метра дъното е пясъчно и няма камъни. Водата е много чиста, плитко е може би до около 30-тина метра от брега.
Ние ходехме първо до големия басейн с форма на делфин, после отивахме до морето, а следобед - при басейна пред сградата на нашия Елеганс, където имаше малко хора и приятна музика. Пързалките са много - две ролби и още 6 други на едно място. Точно затова въпреки многото желаещи да се пързалят, опашки не се получаваха. Има и пързалки за по-малки дечица в малък ограден басейн. Изобщо малчуганите няма как да скучаят. Аниматорите се занимават много с тях.
Докато аниматорите(имаше и две българки между тях) занимаваха гостите с разни игри - водна гимнастика, дартс, степ аеробика, ватерпол и други, момчета постоянно чистеха и между закуската и вечерята непрекъснато предлагаха от колички закуски и плодове на плажуващите около басейните и при морето. Отделно на барчетата около басейните имаше пържени картофи, скара, банички, кексчета. Близо до морето правеха гьозлемета всеки следобед и ги предлагаха топли-топли с айрян.
Хапещи риби не видях, но хранехме едни като попчета с хляб, които плуваха около нас. Чух, че имало някакви дракончета по дъното, които боцкали, но така и нямах срещи с разни хищници. Very Happy По въпроса за гмуркането - да, предлагат уроци по гмуркане - имаше по 3-4ма с водолазни костюми, но не се заинтересувах по-подробно кое как е.
До града е близо и се стига и с маршрутки, и пеша. Има дълга крайбрежна улица с много магазини, заведения и сергии.
Хората са приветливи, усмихнати, забавни. Екскурзии предлагат до Памуккале, Ефес, с корабче и други, но понеже сме ходили там, отидохме самостоятелно до храма на Аполон с маршрутка (цената й е 2 лири).
Хайде стига, че стана много. Ако някой се интересува от нещо конкретно, да пише на лични. Направихме много клипчета и снимки навсякъде. Very Happy
Благодаря ти за подробния разказ, и ние сме за там, в началото имаше доста недоволни, но разбирам че вече са оправили нещата, ти си втората която потвърждава безупречното отношение и условия в хотела. Само искам да попитам по кое време пристигнахте и кога ви настаниха?   bouquet
Цитирай

София

Пристигнахме в 4ч.30мин. сутринта, а ни настаниха към 13ч, но това не беше проблем. Оставихме си багажа в стая за багаж, която любезно ни предложиха, взехме си банските и след закуската се опнахме на шезлонгите край басейна.  Very Happy Така започна почивката ни.  Very Happy
Цитирай

София

Бяхме в новата сграда - Елеганс - много ни хареса. Още от входната врата фоайето прави впечатление -  огромно, чисто и красиво, луксозно обзаведено в източен стил. Звучи тиха приятна музика. Може да поседнеш на някой фотьойл или диванче и да почетеш на спокойствие. Стаите не са много широки, но са хубави, всяка с тераса, лед телевизор, телефон, гардероб, шкафчета, фотьойли, баня с вана, красив мраморен умивалник, зад него цялата стена е огледало, но има и малко увеличително огледало за бръснене, сешоар и биде, разбира се. Кърпите за баня ни сменяха всеки ден, а чаршафите - веднъж за седмица, но иначе оправяха всеки ден стаята и майсторяха различни фигури с чаршафа и кърпите, като ги украсяваха с живи цветенца. Very Happy 
Храната е изключително разнообразна - за всякакви вкусове. Месото е предимно пилешко, пуешко и риба. Салати -  всякакви, супи - обикновено 2 вида. Плодове: ябълки, диня, пъпеш, грозде- бяло и черно, череши, сливи, портокали, праскови, кайсии.
Благодаря ти за подробния разказ, и ние сме за там, в началото имаше доста недоволни, но разбирам че вече са оправили нещата, ти си втората която потвърждава безупречното отношение и условия в хотела. Само искам да попитам по кое време пристигнахте и кога ви настаниха?   bouquet
Аз бих искала да отбележа, че и в началото т.е. през месец Май и сега, до колкото разбирам, хотела си е ОК, както с храна, така и с условия - абсолютно същите бяха условията, когато ние почивахме от 04.05. до 11.05.2013. Проблем имаше с почиващите, не с хотела. Също така, искам да отбележа, че турския стандарт за градуси на алкохола е различен от този в България - около 35 градуса е за ракията, за бирата също са по-ниски градусите. Няма никаква логика, да се разрежда алкохола, при положение, че няма лимит за него. Пожелавам на всички приятни, слънчеви и усмихнати дни!
« Последна редакция: пн, 29 юли 2013, 22:34 от Ani_iv »
Цитирай

sofia

А какви други екскурзии се предлагат от Дидим ?  Ние сме от 06.09 в Дидим бийч
Цитирай

Здравейте,нова съм във форума,но имам нужда от помощ относно почивката ни в Дидим. Избрали сме хотел didim beach elegance resort & spa 5* края на месец септември,ако някой е почивал там моля за инфо Praynig
Цитирай

София

Здравейте,нова съм във форума,но имам нужда от помощ относно почивката ни в Дидим. Избрали сме хотел didim beach elegance resort & spa 5* края на месец септември,ако някой е почивал там моля за инфо Praynig
ами преди твоя пост има няколко мнения вече
Цитирай

Здравейте,ние ще почиваме във хотел Веноса Дидим за първи път прочетох много и благодаря на всички които са дали мнение за този хотел.Ще пътуваме със собствен транспорт,ако има някой който ще почива там от 07.09.13- може да пише!
Цитирай

Враца

Здравейте,ние ще почиваме във хотел Веноса Дидим за първи път прочетох много и благодаря на всички които са дали мнение за този хотел.Ще пътуваме със собствен транспорт,ако има някой който ще почива там от 07.09.13- може да пише!
и ние ще почиваме от 07,09, но сме с автобусна екскурзия.
Цитирай

Варна

Здравейте, първо искам да кажа, че това, което правите всички тук е страхотно, толкова много пъти съм се възползвала от информацията, която всички споделяте  Hug
Вече съм регистрирана, за да се включвам и аз по тази и други теми, където бих могла да бъда и полезна  Wink . В тази тема обаче имам само въпроси.
Изчетох подробното инфо, което сте дали за Дидим Бийч Елеганс 5*, но все пак искам да попитам тези от вас, които са били там няколко неща:
1. Бара, който представлява нещо като кей, към хотела ли е или е отделен и включен ли е в Ultra All Inclusive пакета ?
2. Сейфовете в стаята плащат ли се ?
3. Как е времето в края на септември, ще става ли за събиране на тен  newsm78
И един по общ въпрос към всички. Някой пътувал ли е с туристическа агенция Лъки Холидей ? Ние сме 2 двойки и си резервирахме с тях престоя във хотела и автобусен транспорт с тръгване на 20.09. Тъй като досега винаги съм организирала сама пътуванията и не съм използвала услуги на туристически агенции, съм малко скептично настроена.
Цитирай

ВАРНА

Антоанетка, със същата Лъки Холидей бяхме в същия Дидим бийч елеганс 5 *. Барове има няколко- вътре в хотела, край единия басейн, край по-малкия басейн -в другата, по-малката сграда на хотела. Включени са в пакета.Напитки като сокове от машина ,кафе, чай - безплатно,включени в инклузива. разни леки спиртни-безплатни. По-сериозни питиета- коняк,уиски,....-платени.Относно битовите условия нямам забележки,относно любезността на сервитьори,камериерки,персонал като цяло-също съм мн.доволна. Храна- добра, има някои странни техни си ястия,комбинации,подправки,но готвят чудесно патладжан; колбасите,кренвиршите-не стават хич; сирене,кашкавал-чудесни,десерти- байгън сладки, но чудесна тиква- маринована със сироп.
За сейф-не зная, не съм ползвала.
Има  ролба - работи май от 10 до 14 часа.
Процедури не съм ползвала.
Бях от 1 до 6 май-ставаше за печене , водата в басейните ставаше за къпане.
Лъки Холидей-....хм - и съм доволна , и не. Апатична и незаинтересована водачка имахме. Не ни разясни кое  ни се полага,кое -не.С проба грешка се учихме , така и изпуснахме някои опции.
На екскурзии не се записвайте! Многократно завишени са цените.На 100 м от хотела има агенция за екскурзии- там попитайте,там платете, цените са по- ниски.Аз не ходих на екскурзии,защото имах малко време и други приоритети , а и се досетих за надвишаването,но мои колеги отидоха, а после видяха таблото с ценоразписа на агенцията и разбраха,че правилно съм се досетила овреме за кожодерството.
Петъчният пазар, за който ще ви кажат,изобщо не си заслужава! Боклуци,овъргаляни по земята продавачи и стока,нищо не си харесахме, защото у нас магазините 2 употреба изглеждат по-добре. Може локум,бонбони и плодове да се купят от там.
В самия Дидим има магазини , хипермаркети, но трябва сам да ходиш и да си ги намериш. Има маршрутки, в които хич не е ясно колко струва пътуването,все различно ме таксуваха-както им дойде.Това ми напомни за отношението на нашите търговци към чужденците в Златни пясъци.
Цитирай

ВАРНА

Момичеетаааа  ooooh! никой нищо не каза относно моето питанееее...за Маджестик в Дидим? И знаете ли какво е времето през септември?

Една част от пътуващите с нашата екскурзия бяха в Маджестик и бяха мн.доволни.Бяха им организирали празнуване на Великден, а при нас нямаше и помен от боядисани яйца и козунак.
Цитирай

София

Антоанетка, със същата Лъки Холидей бяхме в същия Дидим бийч елеганс 5 *. Барове има няколко- вътре в хотела, край единия басейн, край по-малкия басейн -в другата, по-малката сграда на хотела. Включени са в пакета.Напитки като сокове от машина ,кафе, чай - безплатно,включени в инклузива. разни леки спиртни-безплатни. По-сериозни питиета- коняк,уиски,....-платени.Относно битовите условия нямам забележки,относно любезността на сервитьори,камериерки,персонал като цяло-също съм мн.доволна. Храна- добра, има някои странни техни си ястия,комбинации,подправки,но готвят чудесно патладжан; колбасите,кренвиршите-не стават хич; сирене,кашкавал-чудесни,десерти- байгън сладки, но чудесна тиква- маринована със сироп.
За сейф-не зная, не съм ползвала.
Има  ролба - работи май от 10 до 14 часа.
Процедури не съм ползвала.
Бях от 1 до 6 май-ставаше за печене , водата в басейните ставаше за къпане.
Лъки Холидей-....хм - и съм доволна , и не. Апатична и незаинтересована водачка имахме. Не ни разясни кое  ни се полага,кое -не.С проба грешка се учихме , така и изпуснахме някои опции.
На екскурзии не се записвайте! Многократно завишени са цените.На 100 м от хотела има агенция за екскурзии- там попитайте,там платете, цените са по- ниски.Аз не ходих на екскурзии,защото имах малко време и други приоритети , а и се досетих за надвишаването,но мои колеги отидоха, а после видяха таблото с ценоразписа на агенцията и разбраха,че правилно съм се досетила овреме за кожодерството.
Петъчният пазар, за който ще ви кажат,изобщо не си заслужава! Боклуци,овъргаляни по земята продавачи и стока,нищо не си харесахме, защото у нас магазините 2 употреба изглеждат по-добре. Може локум,бонбони и плодове да се купят от там.
В самия Дидим има магазини , хипермаркети, но трябва сам да ходиш и да си ги намериш. Има маршрутки, в които хич не е ясно колко струва пътуването,все различно ме таксуваха-както им дойде.Това ми напомни за отношението на нашите търговци към чужденците в Златни пясъци.

Да се включа и аз с отговорите ние бяхме там от 04.05. до 10.05.2013г. - в стаите на Резорт сградата има сейфове в гардеробите на стаите - не сме ползвали, но мисля, че бяха безплатни.
Има барове в двете сгради на хотела, освен това има бар до големия басейн, също бар в градината - където правят сандвичи след 14:00ч. Понеже плажа е терасовиден - има бар под релакс-басейна - където се правят гьозлеме, както и на самия плаж - на пясъка.
Предлагат алкохолни и безалкохолни напитки и бира, но турско производство - вносния алкохол се заплаща. За това ви съветвам, като поръчавате водка, коняк или уйски да казвате "Тюркиш" - за да разбират барманите, че не искате вносен.
Когато резервирах от агенцията ми казаха, че плажа на кея е платен, когато ние бяхме там - тъкмо го пуснаха - но, ние не сме го посещавали.
Времето Септември месец по принцип е много хубаво там, предполагам няма да имате лош ден.
Пожелавам ви приятна и слънчева почивка.
Цитирай

София

Момичеетаааа  ooooh! никой нищо не каза относно моето питанееее...за Маджестик в Дидим? И знаете ли какво е времето през септември?

Една част от пътуващите с нашата екскурзия бяха в Маджестик и бяха мн.доволни.Бяха им организирали празнуване на Великден, а при нас нямаше и помен от боядисани яйца и козунак.

Не бих се съгласила с Вас Фея, Маджестик е вилно селище, по-ниска категория от Дидим Резорт, позициониран е по-далеч от града. Лични впечатления нямам, но такъв беше коментара от агенцията, когато избирах да резервирам за хотел в Дидим.
Освен това, тогава, когато сте били в хотела - ние сме се засекли - извинявайте но, сутринта една част от яйцата бяха полети с червена боя, както и имаше направено нещо подобно на козунак - съгласете се хората в Турция не са много на ясно как точно боядисваме ние яйца и каква е рецептата за козунак. Агнешко имаше на барбекюто отвън - не разбирам какво точно е трябвало да направят за да уважат голямата българска група. Вие знаете колко голяма беше и въобще за какво ставаше на въпрос. Отново искам да отбележа, че хотел Дидим Резорт Бийч  предложи едно много добро обслужване и съотношението цена-качество отговаря напълно и е в предимсто за хотела. Храната също е добра и нямам спомен нещо да е свършвало от ястията, освен основната кухня винаги на вън на барбекюто се приготвяха допълнителни ястия - и на закуска и на обяд и на вечера.
Хубавото празнуване на национални празници може да очаква човек някъде тук в България и в български хотел, но извън страната в Турция, да имаш очаквания - малко ме очудва.
« Последна редакция: сб, 24 авг 2013, 16:55 от Ani_iv »
Цитирай

1. Бара, който представлява нещо като кей, към хотела ли е или е отделен и включен ли е в Ultra All Inclusive пакета ?
3. Как е времето в края на септември, ще става ли за събиране на тен  
1. Барът, който те интересува не влиза в Ол Инклузива и всичко, което си поръчаш, се заплаща - може би затова през целия ни престой имаше цифром и словом по 2-3 човека на пирса, а понякога и 0...
3. Миналата година бяхме там от 22-ри до 29-ти септември. За първи път, откакто почиваме в Турция, ми се случи за целия престой да не видя нито едно облаче. Като температура на въздуха - около 30 градуса беше през целия период, морската вода - около 26 градуса. Може би и затова единодушно го определихме като най-хубавата ни почивка в Турция.
Цитирай

ВАРНА

Дидим Резорт Бийч ли?  Thinking Аз говоря за Дидим Бийч Елеганс. 
Учудва със сигурност се пише с "У", а не с "О".
Цитирай

София

Дидим Резорт Бийч ли?  Thinking Аз говоря за Дидим Бийч Елеганс. 
Учудва със сигурност се пише с "У", а не с "О".
Хотела се състои от две сгради - Резорт и Елеганс - общото наименование на хотела е "Дидим бийч Елегант Резорт и СПА" - сграда Резорт е по-стара и по-близко до плажа, е Елеганс - е по-нова и по-далеч от плажа. Всички заведения за консумация за храни и напитки се ползват от туристите и на двете сгради.  Но вие сте били в този хотел и едва ли, не сте разбрали това.
А относно правописната грешка - сори, не е от неграмотност бъдете убедена!Доказателства няма да посочвам - и образование и професонална реализация могат да го докажат!
« Последна редакция: сб, 24 авг 2013, 22:42 от Ani_iv »
Цитирай

Варна

Здравейте! Много благодаря на ФЕЯТА, Ani_iv и cska_kazanlak за инфото  newsm10 . Вече съм по обнадеждена относно почивката ни там. ФЕЯТА, в коя от двете сгради се намират стаите на Лъки Холидей ? Аз както винаги имам още въпроси  Blush
 А някой ползвал ли е хамама ? Чувала съм, че една процедура в началото на почивката се отразявала доста благоприятно на събирането на тен  Very Happy .
 Тези от вас, които са почивали там може ли да споделят дали са се гмуркали или карали джетове, ако някои има ориентировъчна цена ще съм му много благодарна, тъй като моят приятел е голям фен на такива изживявания и ми се иска да го иненадам, като му организирам нещо от този род.
 Четох, че има тенис на маса корт - те плащат ли се или са включени в цена ?
 Посещавали ли сте а-ла-карт ресторантите и кой ви допадна, или кой не. Тъй като разбрах, че веднъж за едноседмичен престой имаме право да изберем един и да го посетим. Там по стандартното им меню ли се поръчва или пак имат приготвени няколко ястия за ол инклузив гостите  Smile
 Иска ми се да отида и до храма на Аполон, но не организирано с ТА, а с маршрутка? Може ли някой да ми каже това удачен вариант ли е и препоръчвате ли ми да имаме екскурзовод за това пътуване и има ли входна такса за самият храм ?
Мерси предварително на заелите се да четат и отговорят на този дълъг пост, когато се върнем обещавам да споделя и нашите впечатления от хотела.  Hug

Цитирай

София

От 30.08 сме семейно във Venosa Beach Laughing Има ли организирани екскурзии до Милет (на около 25 км. е от Дидим) или има маршрутки дотам? Какво си заслужава да се види в Дидим, освен храма на Аполон?
Цитирай

Здравейте! Много благодаря на ФЕЯТА, Ani_iv и cska_kazanlak за инфото  newsm10 . Вече съм по обнадеждена относно почивката ни там. ФЕЯТА, в коя от двете сгради се намират стаите на Лъки Холидей ? Аз както винаги имам още въпроси  Blush
 А някой ползвал ли е хамама ? Чувала съм, че една процедура в началото на почивката се отразявала доста благоприятно на събирането на тен  Very Happy .
 Тези от вас, които са почивали там може ли да споделят дали са се гмуркали или карали джетове, ако някои има ориентировъчна цена ще съм му много благодарна, тъй като моят приятел е голям фен на такива изживявания и ми се иска да го иненадам, като му организирам нещо от този род.
 Четох, че има тенис на маса корт - те плащат ли се или са включени в цена ?
 Посещавали ли сте а-ла-карт ресторантите и кой ви допадна, или кой не. Тъй като разбрах, че веднъж за едноседмичен престой имаме право да изберем един и да го посетим. Там по стандартното им меню ли се поръчва или пак имат приготвени няколко ястия за ол инклузив гостите  Smile
 Иска ми се да отида и до храма на Аполон, но не организирано с ТА, а с маршрутка? Може ли някой да ми каже това удачен вариант ли е и препоръчвате ли ми да имаме екскурзовод за това пътуване и има ли входна такса за самият храм ?
Мерси предварително на заелите се да четат и отговорят на този дълъг пост, когато се върнем обещавам да споделя и нашите впечатления от хотела.  Hug

За хамама - не сме го ползвали, но беше голям хит сред англичаните и бяха доста доволни.
А-ла карт ресторанта се намира в сградата на Елеганс-а. Мисля, че едната вечер работеше като италиански, а следващата като турски. Ние се сетихме да резервираме чак последната вечер и естествено се оказа, че няма вече места, така че не посетихме - иначе, по мнение на други българи от нашата група, които ходиха, не е било нещо впечатляващо. Иначе, поръчва се по меню, със сервитьори, като напитките се заплащат.
За гмуркането - има гмуркане, записването става на частния плаж на хотела (точно до пирса, за който питаше по-горе). За съжаление цената не си я спомням, но има какво да се види в морето (още повече, че това е най-чистото море, на което съм бил) - и като животни, и като растителност.
Тенис не съм видял нито на корт, нито на маса, но в интерес на истината не съм и търсил...
За Храма на Аполон - ние специално ходихме пеша, но разстоянието си е далечко (отне ни около час и половина) - иначе пък видяхме целия град и останахме много впечатлени най-вече от това, че всичко е ново или прясно реновирано (изключение е само квартала около самия храм). Ако пък искате да отидете с долмуш - № 1 е този, който трябва да хванете и спира точно пред входа на хотела. Иначе входът за Храма е съвсем символичен - 5 лири.
Приятни емоции ви пожелавам и искрено ви завиждам!
Цитирай

Уф скоро пътуваме, има доста противоречиви мнения за там... ще видим...

Благодаря за отговора  bouquet
Цитирай

В петък пътувам за Дидим и ще имам пресни впечатления за престоя си там,надявам се да имам една пълноценна почивка.
Цитирай

Ехооооооо здравейте върнахме се от почива...УАУ страхотно беше
Наистина пълноценна  Very Happy [img]
Хотела е страхотен, е...с изключение на неразбирателството с персонала, но пък всичко друго бледнее пред огромните градини на комплекса и чудесната храна Smile
Давам 2 гласа за хотел Majestik club Tarhan
Цитирай

ВАРНА

joannajotova ,

О,не,сега ще те цапнат през устата/виртуално/за това , че си похвалила Маджестик Laughing
една дама казала на друга- съфорумка, че в този х-л не било хубаво....нищо, че аз видях и чух от пътуващи с мен добри отзиви, важен е "разваленият телефон" какво казва.
Цитирай

joannajotova ,

О,не,сега ще те цапнат през устата/виртуално/за това , че си похвалила Маджестик Laughing
една дама казала на друга- съфорумка, че в този х-л не било хубаво....нищо, че аз видях и чух от пътуващи с мен добри отзиви, важен е "разваленият телефон" какво казва.

Мислишш ли? На мен и хареса   Hug
Цитирай

Относно didim beach хотелът е страхотен,персоналът е на ниво,храната не беше от най- разнообразната,но това не е важно,не сме прасета все пак,все още не е пренаселен курорт и този факт привлича,отново бих посетила курорта и хотела
Цитирай

Моля за мнение от пътувалите миналата или по-миналата година за BUYUK ANADOLU 5 в Дидим.
Ако някой си пази списъка с екскурзиите и оринтировъчни цени, ако не го затрудняав, моля да го напише. От прочетеното разбрах, че има екскурзии до Ефес И Памуккале. Благодаря предварително  bouquet
Цитирай

София

Тази година и ние ще сме в Дидим в Палм Уинкс. Надявам се да изкараме страхотно.
Цитирай

София

някой планува ли да бъде в Дидим, по точно в Маджести клуб Тархан през май? Ние си направихме резервация с Емералд за два възрасти + дете на 2,7 години от 06,05,2014-16,05,2014 г. В момента съм на тема допълнителни екскурзии? Няма намерение да хвърлям много пари за туристическо обслужване и смятам че можем да си организириме нещо на място. Така напарвихме и с екскурзията ни до Истанбул. Туроператора ни предлагаше посещение на принцови острови за 30 евро на човек а на място ние платихме едва 16 лв. за ферибот, за двама, отиване и връщане, къде са 16лв. кади са 60 евро. Да ме извиняват ама много надуват цените. С достатъчно информация човек може и сам да се оправи и да си спести доста пари, които да даде за други неща.
Цитирай

kisssa и нашата компания /14 души/ сме в Маджестик в Дидим, но няма да се засечем за съжаление -от 30.05 сме с Ориент 99 Peace Миналата година сестра ми ходиха в Кушадасъ и оттам ги водили организирано до Ефес и Памуккале/ около 30 евро за  екскурзия, но и тя спомена, че входа за посещението в Ефес е напр.10 турски лири/ просто ТА вземат за закарването дотам, екскурзовод и т.н познато ми е същото от екскурзията в Истанбул Hug Ще взема да се поразровя и аз за организиране на тези екскурзии, като не сме с кола малко по-сложно става.... но да се надяваме на чудесно време и хубава почивка Peace
Цитирай

Аз се чудя дали да се престраша за един чисто нов хотел отваря сега врати  в Дидим по оферта на Емералд - AURUM SPA&BEACH RESORT 5. Ще помисля още няколко дни и междувременно да Ви следя.

Цитирай

София

kisssa и нашата компания /14 души/ сме в Маджестик в Дидим, но няма да се засечем за съжаление -от 30.05 сме с Ориент 99 Peace Миналата година сестра ми ходиха в Кушадасъ и оттам ги водили организирано до Ефес и Памуккале/ около 30 евро за  екскурзия, но и тя спомена, че входа за посещението в Ефес е напр.10 турски лири/ просто ТА вземат за закарването дотам, екскурзовод и т.н познато ми е същото от екскурзията в Истанбул Hug Ще взема да се поразровя и аз за организиране на тези екскурзии, като не сме с кола малко по-сложно става.... но да се надяваме на чудесно време и хубава почивка Peace
Значи ще се разминем, надявам се да уцелим хубаво време, да имаме лек и безпроблемен път и да си изкараме една прекрасна почивка!
Цитирай

Момичета имам питане към тези , които са посещавали Дидим , имате ли инфо за цените на
 рент а кар услугите  .  Ще почиваме там през септември и отсега правим планове -примерно да посетим Бодрум или Соке . С организиран транспорт сме , т.е. без коли . Поразрових из нета ,но нищо не открих . Ще бъдем в Тархан и пише че има рента -а кар услуги , но цена няма .
Благодаря предварително , ако се включи някой
Цитирай

София

Момичета имам питане към тези , които са посещавали Дидим , имате ли инфо за цените на
 рент а кар услугите  .  Ще почиваме там през септември и отсега правим планове -примерно да посетим Бодрум или Соке . С организиран транспорт сме , т.е. без коли . Поразрових из нета ,но нищо не открих . Ще бъдем в Тархан и пише че има рента -а кар услуги , но цена няма .
ще следя с интерес темата. Ние нал сме с малко дете та ми се ще да може да ползваме рент а кар, стига да не е много скъпо. Иначе и аз видях че хотела го предлага, но по руските сайтове на открих инфо за ценит.
Цитирай

Емералд и Ориент99 предлагат хотели от верига TEMPLE ,някакви отзиви за тях Crying or Very sad
Цитирай

Пловдив

Моля тези, които са били на почивка в хотел Venosa Beach Resort & SPA да напишат мнението си.
Интересувам се и за фирмата организатор - Ориент 99. 

Цитирай

Емералд и Ориент99 предлагат хотели от верига TEMPLE ,някакви отзиви за тях Crying or Very sad
Доколкото зная,тази верига държи предимно 3* хотели. Следователно е евтино и се прави компромис с всичко друго.
Цитирай

И аз се спрях на новия AURUM SPA&BEACH RESORT 5. но не знам какви са минусите и плюсовете когато е новооткрит хотел и се чудя м/у две туристически агенций Партнерс травел и Емералд и 2те ги има в Пловдив

Цитирай

София

Включвам се да помоля за още малко мнения за хотел Маджестик, конкретно какви занимания има и дали анимацията и храната са на ниво

Някой пътувал ли е с автобусна екскурзия и малко дете до Дидим (става дума за дете на пет и половина). Дали може да изтрае автобуса и  дали въобще е разрешено с малко дете да се пътува?

Цитирай

Моля тези, които са били на почивка в хотел Venosa Beach Resort & SPA да напишат мнението си.
Интересувам се и за фирмата организатор - Ориент 99. 

Хотела е без забележка.Ориент 99 са на ниво.

Цитирай

Здравейте, ако има някои почивал в този хотел Garden Of Sun Hotel 5* Дидим  да сподели впечатления мерси предварително.
Цитирай

София

Здравейте, ако има някои почивал в този хотел Garden Of Sun Hotel 5* Дидим  да сподели впечатления мерси предварително.
Миналата година бяхме в този срещу него - Didim Beach Elegance ***** и ходихме да го разгледаме, но не ни допадна.
Цитирай

Хотела за Дидим е Веноса другото е тото...........

Цитирай

Бургас

Може ли някой, който е ходил в Дидим да разкаже малко по-подробно за самия курорт. Хубав ли е, има ли какво да се види, къде да се разходиш, имат ли хубав пазар и места за шопинг. Какви екскурзии се предлагат?
Цитирай

На мен лично градчето не ми хареса особено.
Все още я няма атмосферата на курортно градче.
Самият Дидим е сравнително млад.
Да, може да се разходите. Аз го правих няколко пъти. Интересно беше, че долмушките така се въртяха из градчето, че никога не минах три пъти през едно и също място.
Има пазар в събота. Смесен - за дрешки и за плодове, зеленчуци и каквото друго се сетите. По-евтино е в сравнение с Кушадасъ и много-много по-евтино сравнено с Бодрум.
Сами може да отидете до храма на Аполон. Той е в града.
Иначе от Дидим се предлагат стандартните екскурзии, които се предлагат и за Кушадасъ напр.
Цитирай

Бургас

Благодаря ти много за мнението  bouquet
Ние по принцип искахме да почиваме в Мармарис, но мъжа ми се влюби в един нов хотел в Дидим и иска да го пробваме, а аз имам резерви за Дидим. Миналата година бяхме в Бодрум и много ми хареса.

Чух, че в Сьоке има голям мол и цените са много ниски. От Дидим има ли транспорт до там?
Цитирай

Със сигурност има транспорт. В Дидим има автогара и няма начин да няма превоз до там.
Мисля,че дори това съществуваше и като вариант за екскурзия.
Цитирай

На мен лично градчето не ми хареса особено.
Все още я няма атмосферата на курортно градче.
Самият Дидим е сравнително млад.
Да, може да се разходите. Аз го правих няколко пъти. Интересно беше, че долмушките така се въртяха из градчето, че никога не минах три пъти през едно и също място.
Има пазар в събота. Смесен - за дрешки и за плодове, зеленчуци и каквото друго се сетите. По-евтино е в сравнение с Кушадасъ и много-много по-евтино сравнено с Бодрум.
Сами може да отидете до храма на Аполон. Той е в града.
Иначе от Дидим се предлагат стандартните екскурзии, които се предлагат и за Кушадасъ напр.
Миналата година бяхма в Дидим бийч резорт, не беше точно това което очаквах, на снимки и реклами е по-добре. Има много какво да се желае откъм храна и анимация.
Самия Дидим не е голям по крайбрежната е много приятно да се разхождаш вечер.
В Соке разпродажбата е във вторник.

Общо взето съм имала  по-хубави почивки, добре че компанията беше супер и останалото не ни дразнеше много.  bouquet
Цитирай

ще следя с интерес темата. Ние нал сме с малко дете та ми се ще да може да ползваме рент а кар, стига да не е много скъпо. Иначе и аз видях че хотела го предлага, но по руските сайтове на открих инфо за ценит.
  ако правилно разбрах от моята приятелка цените за рент а кар са около 60тл за ден
Цитирай

Русе

Здравейте. Тази година сме се насочили към х-л Vensoa. Интересувам се има ли чадъри на плажа или само тези тенти. И още нещо двуомя се между Venosa и Palm Wings - кой е по-добрият вариант? Предварително благодаря Smile
Цитирай

София

Здравейте. Тази година сме се насочили към х-л Vensoa. Интересувам се има ли чадъри на плажа или само тези тенти. И още нещо двуомя се между Venosa и Palm Wings - кой е по-добрият вариант? Предварително благодаря Smile

Venosa e по-нов и по-малък ,като територия .Palm Wings се състои главно от вилички.   
-храната е много добра и в двата хотела
-външна дискотека в Palm Wings
-уникална анимация във Venosa
-плажът на Venosa e по-добър(нямаше чадъри)
-виличките на Palm Wings са много удобни и приятни         
-водни пързалки има и в двата хотела
 Venosa e  моят най-голям фаворит,невероятен хотел... bouquet
Цитирай

Враца

не съм била в palm wings, но Веноса е страхотен. ако отидете там няма да съжалявате.
Цитирай

Silistra

Здравейте , моля за отзиви за  BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT  5*
Родителите ми ще ходят за първи път в Турция и са си резервирали чрез тур-оператор . Ако може да споделите какво мнение имате за хотела ще съм ви безкрайно благодарна  bouquet
Цитирай

Здравейте, някой дали има информация за хотел  Garden of sun - Дидим?
Моля за отзиви, предстои пътуване! Предварително благодаря!
« Последна редакция: вт, 11 мар 2014, 20:57 от Antani »
Цитирай

Почивали сме в Дидим Бийч Резорт, който е точно срещу него, тъй че имам някакви индиректни впечатления. Плюсове - близо е до центъра на Алтънкум (крайбрежния квартал на Дидим), който е на пешеходно разстояние; сравнително голям като площ външен басейн. Минуси - плажът се намира доста далече от хотела (около 300-400 метра) - за да отидете до морето се минава точно покрай оградата на хотела, в който почивахме ние.
Като заключение - ако цените са съпоставими, препоръчвам Дидим Бийч пред Гардън ъф Сън.
Цитирай

Здравейте, имаме резервация за септември за Palm wings и ще пътуваме със собствен транспорт. Двоумим се, дали да спим някъде по път или директно да караме до Дидим. Досега сме пътували с кола само до Айвалък. Ако е възможно, да ми препоръчате хотел, където по път да спим. Може би около Чанаккале или Ассос.   
Цитирай

Цитат
Здравейте, имаме резервация за септември за Palm wings и ще пътуваме със собствен транспорт. Двоумим се, дали да спим някъде по път или директно да караме до Дидим. Досега сме пътували с кола само до Айвалък. Ако е възможно, да ми препоръчате хотел, където по път да спим. Може би около Чанаккале или Ассос.   

И ние сме там-от 06.09,а вие ?
Цитирай

Ние сме от 31.08. и си тръгваме на 07.09.
Цитирай

Цитат
Ние сме от 31.08. и си тръгваме на 07.09.
Може да си спретнем среща-да обменим инфо  Naughty
Цитирай

Почивали сме в Дидим Бийч Резорт, който е точно срещу него, тъй че имам някакви индиректни впечатления. Плюсове - близо е до центъра на Алтънкум (крайбрежния квартал на Дидим), който е на пешеходно разстояние; сравнително голям като площ външен басейн. Минуси - плажът се намира доста далече от хотела (около 300-400 метра) - за да отидете до морето се минава точно покрай оградата на хотела, в който почивахме ние.
Като заключение - ако цените са съпоставими, препоръчвам Дидим Бийч пред Гардън ъф Сън.
Здравей cska_kazanlak! Багодаря за инфото! Ако не те затруднява би ли споделила по кое време си почивала там и евентуално за забележителности, магазини и т.н.? Аз ще пътувам в началото на месец май и не знам дали времето е подходящо за плаж.
Цитирай

Ние почивахме в края на септември (19-29) 2012 г. От забележителностите посетихме храма на Аполон, който се намира в самия Дидим - на около 5 километра от хотела е, ние (аз, съпругата ми и 8-годишния ни тогава син) отидохме до там пеша - за около час го взехме разстоянието, но няма много табели и малко се полутахме (съвет - питайте местните за Темпъл ъф Аполо ако искате да ви упътят както трябва, ние се пробвахме на турски с "Аполон Тапанак", но нещо не ни разбираха какво търсим). Входът е 5 лири (поне тогава беше толкова) - заслужава си да се разгледа, там е и статуята на Горгоната Медуза (или по-точно това е един камък, на който е издялана главата й). Върнахме се също пеша, но по главната улица и така успяхме да разгледаме и повечето от града (на мен ми хареса). Други екскурзии не сме правили. За магазините - на около километър от хотела (10-15 мин. бавно ходене) започва крайбрежната пешеходна алея на Алтънкум - по нея има много пъбове и магазинчета, а в самото й начало е и яхтеното пристанище (оттам може да си спазарите разходка с корабче на добра цена). Близо до средата на крайбрежната алея (в началото на главната улица на Дидим) има и нещо като малък МОЛ - там имаше някои интересни неща за пазаруване. Иначе ако трябва да сравнявам ценово примерно Кушадасъ и Дидим, в Дидим е една идея по-скъпо и по-трудно става пазарлък - това го отчитам на факта, че курортът е предпочитан предимно от британски туристи, а те не са склонни на големи пазарлъци и това е разглезило местните търговци. Не случайно има и толкова много пъбове в Дидим, както и неизменните големи видеостени, където англичаните могат да наблюдават дербитата от Премиершип.
На около 5 минути от Гардън ъф Сън и Дидим Бийч има и Луна парк (в посока Алтънкум) - има доста атракции, но нас, лично, ни се видя скъпо и не сме го посещавали.
Що се отнася до времето за началото на май, не знам какво разбираш под плаж - ако искаш да се печеш на брега, със сигурност условията са много подходящи за това, ако обаче мислиш да влизаш и в морето - съмнявам се, че ще останете особено доволни от изживяването. Най-голямо значение има, обаче, компанията, в която ще прекарате почивката си - ние там се запознахме с едни софиянци, които изиграха голяма роля в това почивката ни в Дидим да е най-добрата ни до момента в Турция, и с които и досега поддържаме връзка.
Цитирай

newsm10
Цитирай

София

Здравейте, за DIDIM BEACH RESORT ELEGANCE - 5 * ли става дума? Тази година сме решили да почиваме в Дидим и засега сме се спрели на този хотел. Близо ли е до плажа?
Цитирай

някъде във времето...

Здравейте , моля за отзиви за  BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT  5*
Родителите ми ще ходят за първи път в Турция и са си резервирали чрез тур-оператор . Ако може да споделите какво мнение имате за хотела ще съм ви безкрайно благодарна  bouquet
ние също сме резервирали този хотел, дано е добър и почивката да е на ниво. преди две години ходихме във Веносата и всичко беше супер. сега ще сме с дете вече и се надявам отново да сме доволни. иначе, както е споменато в разказа, освен храма на Аполон няма какво да се види в Дидим, но зависи кой какво търси. определено предпочитам тихите и спокойни курорти и хотели, все пак отивам на почивка и море, поне аз и моето семейство. пожелавам на всички хубаво време и лек път.
Цитирай

София

Как планирате маршрута/от къде сте минали с кола. Аз мисля през Истанбул да минем, много тежко ми се струва по крайбрежието.
Цитирай

Здравейте, за DIDIM BEACH RESORT ELEGANCE - 5 * ли става дума? Тази година сме решили да почиваме в Дидим и засега сме се спрели на този хотел. Близо ли е до плажа?
За същия става дума. Едната сграда се казва Резорт, а другата - Елеганс. Хотелът е на самия плаж, разстоянието между сградата на Резорта и морето е около 200 метра.
Цитирай

София

Как планирате маршрута/от къде сте минали с кола. Аз мисля през Истанбул да минем, много тежко ми се струва по крайбрежието.
Ние пътуваме вече 5-6 пъти винаги минаваме през Чанакуле и по-крайбрежния път през Истанбул е много по-далече, от там е удобно ако отивате към Анталия. 
Цитирай

Да подбутна малко темата! За тези, които ги интересува разбрах, че Garden of sun 5  е добър хотел, като съотношение цена-качество на предлаганите услуги и базата отговаря на звездите. Недостатък  - отдалечен собствен плаж.
Цитирай

Някой ще почива ли в Didim Beach Resort Elegance през 23.04.2014 год.
  Smile
Цитирай

Пловдив

Лунапарка в Дидим се намира до морето в близост до хотели DIDIM BEACH RESORT ELEGANCE и GARDEN OF SUN.  Лунапарка е малък, но не е лош, както за деца, така и за любителите на екстремни изживявания (визирам едно "камикадзе"). Цената на всяка атракция е по 4 турски лири на човек, независимо от възрастта (това бяха цените през юли 2013 г.).
Цитирай

София

Някой ще почива ли в Didim Beach Resort Elegance през 23.04.2014 год.
  Smile
Ние резервирхаме за пети септември:)Ще чакам отзиви от вас:)
Цитирай

А моретото толкова ли е студено през месец Май,става въпрос за края на месеца.Въобще ли не става за къпане Smile
Цитирай

София

А моретото толкова ли е студено през месец Май,става въпрос за края на месеца.Въобще ли не става за къпане Smile
Не става, освен ако не си от моржовете, които и зимата се къпят в река или море. Peace
Цитирай

някъде във времето...

Не става, освен ако не си от моржовете, които и зимата се къпят в река или море. Peace
не съм съгласна, през 2012 се къпахме спокойно и нямахме проблеми, при положение, че сме зиморничеви, а тази година пак края на май отиваме с бебето. въпрос на усещане е колко искате да е топло морето.
Цитирай

София

не съм съгласна, през 2012 се къпахме спокойно и нямахме проблеми, при положение, че сме зиморничеви, а тази година пак края на май отиваме с бебето. въпрос на усещане е колко искате да е топло морето.
Ами миналата година ние бяхме в края на юни, началото на юли и пак не беше топла. Явно всяка година си зависи от времето, но така или иначе няма да е топло морето.
Цитирай

Пловдив

Ами миналата година ние бяхме в края на юни, началото на юли и пак не беше топла. Явно всяка година си зависи от времето, но така или иначе няма да е топло морето.
Бяхме там от 7 до 16 юли 2013 г.  Само слънчево и безоблачно време. Температурата на въздуха беше между 30 и 40 градуса, но не се усещаше жега (заради приятния полъх на вятъра), освен на храма на Аполон (там е безветрено и припек до припадък). Температурата на водата на морето беше около 25-28 градуса и на нас ни се струваше, че е значително по-топла от южното черноморие през най-топлите му месеци. Специално за хотел Елеганс Бийч... на собствения му плаж морето е плитко и странното е, че на около 5 метра разстояние се сменят топли и студени участъци.
Цитирай

Момичета днес резервирах  за 23 Май в Dicim Beach.
Дано да си изкараме хубаво.С Ориент 99 сме.Като се върнем ще разказвам Smile
Цитирай

София

А знае ли някой колко струва екскурзията от Дидим до Памуккале? Исками  се за един ден да отидем там:)
Цитирай

София

в някоя от темите беше споделено че такава екскурзия е към 30 евро, аз наскоро питах в една друга тема, но никой не се включи! Приела съм че е толкова или най-много да е 40 евро, влиза транспорт + обяд и посещение на някакви бани мисля!Търсих коментара но не го намерих!
Цитирай

София

открих го коментара "От организираните екскурзии посетихме "Памуккале" - беше около 40 евро на човек. Екскурцията е цял ден, защото е на около 200 км., но се посещава преди това един СПА комплекс с кални извори и там се хранихме /включено в цената/. На връщане от "Памуккале" ни заведоха в една работилница за "оникс" - също беше много интересно. Показваха ни как се обработва."
Цитирай

София

И аз да попитам, за колко време може да се "претича" Памуккале. Ние преди Дидим ще минем през Истанбул за два-три дни и си мисля, че е удобно за направим малкото отклонение, но не мога да се ориентирам по какви пътища ще пътуваме Истанбул-Денизли, дали е магистрала, защото ако не е ще ми отхвърлят идеята.
Цитирай

София

Здравейте пътя не е магистрала но е хубав не е много натоварен и е с две ленти в една посока почти през цялото време.
Цитирай

София

Здравейте пътя не е магистрала но е хубав не е много натоварен и е с две ленти в една посока почти през цялото време.

Благодаря за инфото, имам представа от тези пътища, по моите стандарти това си е жива магистрала 35
Цитирай

София- Младост

Ние две години ходим в Дидим през май и бих казала че водата е приятна за къпане. Миналата година си беше дори доста топличка щом сме прекарвали с децата (на 4 и 6 години) по 1 час във водата  в игри. Надявам се и тази година да е така, че сме пак по същото време.
Цитирай

София, Bulgaria

ние пътуваме на 30.04. и с този сняг навън направо не ми се мисли Smile
Цитирай

sofia

А знае ли някой колко струва екскурзията от Дидим до Памуккале? Исками  се за един ден да отидем там:)

С фирмата партньор на Ориент 99- мисля,че беше 55 евро,но ние ходихме с друга фирма за 45 евро
Цитирай

Здравейте,  с моя мъж решихме да прекараме една седмица в Дидим. Избрали сме Hotel Holiday Resort 4*. Някой отсядал ли е там? Имате ли отзиви (добри, лоши) за този хотел?  Smile
Цитирай

София

Здравейте!Миналата година септември почивахме в Дидим-Buyuk Anadolu а сега на 23 ще пътуваме за Garden of sun

Миналата година си взехме кола под наем и ходихме до Бодрум,сега сме замислили пак да ползваме услугита на Рент а кар и да посетим Памуккале.

Приятна почивка на всички:)
Цитирай

Здравейте! Сутринта се прибрахме от Дидим. Почивахме в Garden of sun 5. Впечатленията са много добри. Базата е добра, басейна е отличен, храната е отлична. Недостатък - отдалечен и малък собствен плаж.
Цитирай

Добър ден, момичета  bouquet Миналото лято почивахме в Дидим Бейч Елеганс, но сега сме харесали Маджести клуб Тархан 4*. Въпросът ми към вас е дали времето е добро от 02,10 мислим да ходим  newsm78
Цитирай

някъде във времето...

Добър ден, момичета  bouquet Миналото лято почивахме в Дидим Бейч Елеганс, но сега сме харесали Маджести клуб Тархан 4*. Въпросът ми към вас е дали времето е добро от 02,10 мислим да ходим  newsm78
времето е относително понятие. били сме през началото на май и сме умирали от жега, били сме края на юни и само дъжд и студ. брат ми е почивал в началото на октомври с деца и беше доволен от гледна точка, че са били по цял ден на плаж, водата е била студена, но са плували все пак. а и всичко е до нагласа и късмет. пожелавам ви весело лято и приятни почивки.
Цитирай

Има места чак за 10,10  Crying or Very sad
Цитирай

Има места чак за 10,10  Crying or Very sad

Провери ли в друга агенция ?Аз набързо погледнах и имаше места за всички дати в поне 3 агенции  Wink
Цитирай

Не съм гледала, пуснах резервация за Buyuk Anadolu Didim Resort 5* но срещам лоши отзиви в чуждите сайтове
Цитирай

Здравейте! Някой с впечатления от Buyuk Anadolu Didim Resort? Мерси!
Цитирай

Здравейте! Някой с впечатления от Buyuk Anadolu Didim Resort? Мерси!
Здравей, аз също се бях засилила натам, но ме разубедиха мнения от тук, от трипадвайзор, тохотелс.ру, както и мненията на служителите от Емералд и Ориент 99  Rolling Eyes Но пък от темата за Турция /съседната тема/ една потребителка ми пиша, че си изкарали добре  Smile Харесах хотеле заради аквапарка, но......сме се преориентирали към Garden of sun, AURUM или Holiday Resort /в най-най краен случай/
Цитирай

някъде там

Здравейте!Миналата година септември почивахме в Дидим-Buyuk Anadolu а сега на 23 ще пътуваме за Garden of sun

Миналата година си взехме кола под наем и ходихме до Бодрум,сега сме замислили пак да ползваме услугита на Рент а кар и да посетим Памуккале.

Ние сме от 23.05 в Buyuk Anadolu . Може ли да разясниш за колата под наем, и маршрутки винаги ли има пред хотела или са на опрделен час
Цитирай

Мама СЪни, моля да дадеш отзиви после  Hug
Ето какво ми написа в мейла един служител от нашата ТА /не знам дали мога да кажа името й/
Здравейте,
Buyuk Anadolu е на малко по-ниско ниво от Тархан но не сам имал оплакване, иначе първия хотел който Ви предложих е много добър нов хотел който се открива тази година.

П.П Препоръчва ни AURUM 5* но там няма водни пързалки  Crazy
Цитирай

София, Bulgaria

В PalmWings има и, повярвайте, малко по-високата цена си струва всяка стотинка - уникално място, изключително любезен персонал и невероятна кухня  Mr. Green
Цитирай

Зная, че в Палм Уингс има  Mr. Green И зная, че е и по-скъпо, но тази година ще се свием максимално финансово  Party
Цитирай

Не е съвсем по темата...Ама този господин от наша ТА има да учи правопис  35
Цитирай

Не е съвсем по темата...Ама този господин от наша ТА има да учи правопис  35
]
  Crazy Бъди над тия неща  Crazy Mr. Green
Цитирай

Добре  bouquet
Цитирай

някъде там

Разбира се, че ще има отзиви. Да сме живи и здрави да отидем и да се върнем  Laughing
Ако може някой да се включи как стои въпроса с колите по наем и за маршрутките пак да попитам
На определен час ли идват пред хотела ?
Цитирай

А пък аз да попитам с риск да стана досадна. Дали някоя от вас е посещавала Дидим в началото на октомври  Embarassed Това време ще ме побърка да го мисля, а ни забраниха септември да си вземаме отпуски  Crying or Very sad
Цитирай

Бургас

А пък аз да попитам с риск да стана досадна. Дали някоя от вас е посещавала Дидим в началото на октомври  Embarassed Това време ще ме побърка да го мисля, а ни забраниха септември да си вземаме отпуски  Crying or Very sad

Рисковано си е времето тогава. Защо не изберете някой по-източен курорт.
Цитирай

Кой? Моля за препоръка  bouquet
Цитирай

Варна

А пък аз да попитам с риск да стана досадна. Дали някоя от вас е посещавала Дидим в началото на октомври  Embarassed Това време ще ме побърка да го мисля, а ни забраниха септември да си вземаме отпуски  Crying or Very sad

Кой? Моля за препоръка  bouquet
Може би мис Джули има в предвид по-южен, като Бодрум или Анталия.
Цитирай

Аха, мерси  bouquet
Цитирай

Пловдив

Мама СЪни, моля да дадеш отзиви после  Hug
Ето какво ми написа в мейла един служител от нашата ТА /не знам дали мога да кажа името й/
Здравейте,
Buyuk Anadolu е на малко по-ниско ниво от Тархан но не сам имал оплакване, иначе първия хотел който Ви предложих е много добър нов хотел който се открива тази година.

П.П Препоръчва ни AURUM 5* но там няма водни пързалки  Crazy

И аз не знам дали можеш да кажеш името на ТА, но виждам, че служителя й е неграмотен! Липсват запетаи на няколко места, а и това "съм", както е написано с "а", направо ...  #Crazy Не, че обичам да критикувам, но такова нещо би ме усъмнило в агенцията направо!
Цитирай

Не се съмнявам в агенцията, за 3-та година ще пътуваме с тях
Цитирай

някъде там

Ние сме от 23.05 в Buyuk Anadolu . Може ли да разясниш за колата под наем, и маршрутки винаги ли има пред хотела или са на опрделен час

Аз пак да попитам за колите под наем,че в петък тръгваме
Цитирай

София

Здравейте,

предстои ми тръгване за Дидим този петък (23-ти). Интересува ме дали знаете откъде минават автобусите- Чанаккале или Истанбул и колко е като време горе- долу пътя? Фирмата е Ориент 99.

Тръгваме от Хасково в 14:45 и ми се струва, че ще пристигнем рано в събота и ще има голямо чакане, докато ни настанят.

Благодаря!
Цитирай

някъде там

Значи сме заедно в автобуса  Laughing
Цитирай

София

Значи сме заедно в автобуса  Laughing

А в кой хотел сте? Извинявам се, но не съм чела назад  Smile
Цитирай

някъде там

Buyuk Anadolu
Цитирай

София

Ние ще сме във Веноса  Smile
Цитирай

1 лош отзив не съм чула за Веноса  Hug
Цитирай

София

1 лош отзив не съм чула за Веноса  Hug

Това е много обнадеждаващо. Отиваме там по препоръка на познати. Очаквам да изкараме чудесно  Hug
Цитирай

Моя позната беше там от 01,05 до 06,05 - по нейни думи е било незабравимо - и хотел, и храна, и всичко, дори времето е било с тях - 28-30 градуса  Shocked
Цитирай

София

Моя позната беше там от 01,05 до 06,05 - по нейни думи е било незабравимо - и хотел, и храна, и всичко, дори времето е било с тях - 28-30 градуса  Shocked

Наистина нямам търпение вече. И за другата седмица прогнозата за времето е супер. Миналата година почивахме в Кушадасъ и сме много доволни. Ще пиша отзиви като се приберем живот и здраве  Hug
Цитирай

Варна

Здравейте,  с моя мъж решихме да прекараме една седмица в Дидим. Избрали сме Hotel Holiday Resort 4*. Някой отсядал ли е там? Имате ли отзиви (добри, лоши) за този хотел?  Smile
Ходихте ли вече? И аз търся отзиви за този хотел. Ние сме там от 7.06.
Цитирай

Варна

Тръгваме от Хасково в 14:45 и ми се струва, че ще пристигнем рано в събота и ще има голямо чакане, докато ни настанят.

Е да де ама те няма да ви дадат мотика да копаете градинките   35 35 35
Сложете си отделно банските и чакайте край басейна  35 35
Цитирай

Ние тръгваме на 30.05 за Дидим и ще сме в DIDIM BEACH ELEGANCE RESORT & SPA 5*  Някой по това време там?
Цитирай

Е да де ама те няма да ви дадат мотика да копаете градинките   35 35 35

Хаха, добро изказване  Peace 35
Цитирай

Zdraveite obmisliame po4ivka za didim, no se kolebaem koi hotel da izberem.ako niakoi e pose6taval ili ima mnenie za slednite hoteli molia da pi6e-"garden of sun","buyuk" I "majestix club".blagodaria vi predvaritelno.
Цитирай

Наистина нямам търпение вече. И за другата седмица прогнозата за времето е супер. Миналата година почивахме в Кушадасъ и сме много доволни. Ще пиша отзиви като се приберем живот и здраве  Hug
До  kam4eto - от кой хотел сте доволни в Кушадасъ
Цитирай

София

От Батихан Smile
Цитирай

?
Цитирай

От Батихан Smile

Вярно, че темата е за Дидим, но може ли да разкажеш нещо повече за този хотел? Надявам се, че информацията ще е полезна за всички.
Цитирай

София

От Батихан Smile

Вярно, че темата е за Дидим, но може ли да разкажеш нещо повече за този хотел? Надявам се, че информацията ще е полезна за всички.
Ще бъда кратка, понеже пиша през телефона. Ако Ви интересува нещо конкретно, питайте Smile
Хотелът е реновиран и разширен преди няколко години. Стаите са хубави (ние бяхме в реновирана). Препоръчвам стая с гледка към морето. Хубав пясъчен плаж. Няма проблем да се къпете в морето. Храната е вкусна и разнообразна, персонала е усмихнат и отзивчив. Най- много ми хареса тревната площ между хотела и плажа, където има шезлонги под сянката на дъветата. По- прохладно е от плажа и по- спокойно от басейна, който е на няколко метра. Там прекарвахме следобедите. Има хубав детски кът.
Надявам се да съм била полезна.
П.С. Поздрави на всички от хотел Веноса Wink
Цитирай

newsm10
Цитирай

Здравейте, бих искала да попитам, някой бил ли е в хотел MAJESTY CLUB TARHAN DIDIM 4*? Ако някой го е посещавал, може ли да пусне малко информация за него, както и за самия курорт Дидим. Ние мислим да резервираме за 1.10.2014г и тъй като Дидим не е много на юг, дали ще става за плаж? Благодаря ви предварително  Smile
Цитирай

Става за плаж,аз бях от 23 май.На басейните водата е приятна,а в морето е леко хладка,но влезнеш ли веднъж,няма излизане.Но определено става за плаж...
А и ние мислим пак да се върнем,последната седмица на септември.
Влюбена съм в Турция,беше ми за първи път,и мога да кажа че зарязвам нашето черноморие... Smile
Цитирай

София

Здравейте на всички,

в неделя се завърнахме от почивка във Веноса. Прекрасно място. Предоставя идеални условия да се отпусне човек, да не мисли за нищо и да се наслади на пълноценен отдих.

Започвам от начало разказа. Тръгнахме в 3:30 следобяд от Хасково и както очаквах пристигнахме по никое време- 4:30 сутринта. Точно по залез бяхме на ферибота, досега винаги сме минавали пролива по тъмно, така че се насладихме на гледката. Бързо караха шофьорите и както казах пристигнахме рано. Още тук ме спечелиха от хотела. Гривни ни сложиха веднага. Имат денонощен бар, който е включен в ол инклузива, така че може да си пиеш кафето/ чая/ коктейла и т.н.

Настаниха ни още в 8:30 и си използвахме на практика целия ден. Стаите са много хубави, обичам комбинацията зелено и кафяво, новичко и поддържано. Всички стаи са с гледка към морето, но колкото по- високо, толкова по-хубава е гледката.

Храната е много хубава, разнообразна и поднесена атрактивно. Едната вечер имаше дори суши- не беше нещо особено, но впечатляваше като асортимент. Персоналът е навсякъде, непрекъснато подреждат, чистят, метат, плевят, садят и какво ли още не, мили, усмихнати, отзивчиви.

Басейнът е огромен. Има хора по шезлонгите, но във водата спокойно, място има колкото искаш. Водата е приятна за къпане. В морето е малко по- хладна, но като се свикне може да се къпе спокойно човек. Плажът е пясъчен, малко по- едър пясък от нашето море.

Това, което беше проблем, бяха екскурзиите, организирани от тамошната агенция. Тъй като миналата година в Кушадасъ нямаше никакви проблеми и през ум не ни мина да вземаме шофьорски книжки. Ние искахме да отидем до Памуккале, отказахме се по свое желание, но след това се оказа, че не е имало екскурзия изобщо. Пропадна и тази до Ефес. Разпаднала се групата. Така че не разчитайте много на организираните екскурзии. По думите на представителя на агенцията, в Дидим отивали хора, които са пообиколили турските курорти и не искат да ходят по екскурзии, а само да си почиват. И не се събира минимума туристи за екскурзия.

Самия Дидим не ми хареса, но храма на Аполон ме впечатли.

Ако някой има въпроси или съм пропуснала нещо, ще отговоря.

На тези, на които им предстои почивка във Веноса, завиждам лекичко и то не много благородно  Mr. Green
Цитирай

някъде там

Да кажа и аз впечателнията си от Дидим Буюк.  Ами обще взето не съм доволна. Много пренебрежително отношение на рецепцията. Докато дойде някой, говореш що- годе английски доста почакахме. Изсипаха се няколко автобуса с местно население- тях ги настаняваха веднага. Ние чакахме 14.00 часа. При положение че хотела така и не се напълни- незнам защо ни държаха толкова.  Храната също не ми хареса- предимно люто.  Но имаше хора които останаха много доволни от нея – въпрос на личен вкус. И като прибавя няколко неприятни моменти в личностен план,  мога да обобщя , че в този хотел няма да повторя. ММ не иска да чуе повече за Турция.
Цитирай

Може ли да споделите дали в града Дидим има голям аутлет за пазаруване на дрехи? Къде се намира?
Цитирай

някъде там

За съжаление не знам. Поне аз такъв не видях. Но аз не се разхождах много
Цитирай

София, Bulgaria

В нашия хотел - Палм Уингс се организира екскурзия до аутлетите на Соке. Не около 1 час път е - а там наистина са мнооооооого. Ако сте с кола, пътят минава покрай тях Smile
Цитирай

Бургас

В нашия хотел - Палм Уингс се организира екскурзия до аутлетите на Соке. Не около 1 час път е - а там наистина са мнооооооого. Ако сте с кола, пътят минава покрай тях Smile

Определено си заслужава да се посети Соке. Ние минахме от там обаче бързахме и успях да мина само през De Facto. Намаленията са страхотни.
Оставете си куфара наполовина празен на тръгване към Турция  Very Happy
Цитирай

София

Това ДеФакто в Сьоке ли е, накой аутлет там по срециално да препоръчате bouquet
Цитирай

Принципно кой ден е екскурзията?
Цитирай

София, Bulgaria

Зависи от вашия туроператор! Питайте него
Цитирай

Да кажа и аз впечателнията си от Дидим Буюк.  Ами обще взето не съм доволна. Много пренебрежително отношение на рецепцията. Докато дойде някой, говореш що- годе английски доста почакахме. Изсипаха се няколко автобуса с местно население- тях ги настаняваха веднага. Ние чакахме 14.00 часа. При положение че хотела така и не се напълни- незнам защо ни държаха толкова.  Храната също не ми хареса- предимно люто.  Но имаше хора които останаха много доволни от нея – въпрос на личен вкус. И като прибавя няколко неприятни моменти в личностен план,  мога да обобщя , че в този хотел няма да повторя. ММ не иска да чуе повече за Турция.
Не трябва да се правят крайни заключения от една несполучлива почивка. Явно сте попаднали на хотел, в който почиват повече турци. Затова всичко е съобразено с тях. Когато избирате хотел питайте ТО. Ще ви кажат кои са преобладаващите националности за определени хотели. Поначало отзивите за Буюк не са много добри за българите. На турците може и да им харесва. Не се отчайвайте!

След първата ни почивка в Турция и аз си мислих, че повече няма да се върна там, въпреки че почивката беше повече от прекрасна. Вече 10 години почиваме там. Имали сме и не толкова сполучливи попадения, но не се отказваме.
Цитирай

Цитирай

Може би да кажете нещо повече за Палм Уингс. Тази годена и ние сме резервирали за там. Ползвахте ли масажи или някакви процедури, също така ни интересуват ресторантите Ал А карте ?
Цитирай

Пловдив

...  почивка във Веноса...
Ако някой има въпроси или съм пропуснала нещо, ще отговоря...
Ние ще сме там от 20.06.2014г.  Имам няколко въпроса и моля за отговор:
1. От коя агенция избрахте почивката си?
2. Колко ресторанта има в хотела и всички ли влизат в AI?
3. На брега при влизане в морето има ли бодящи и болящи камъчета?
4. Сутрин трябва ли да ставаме по изгрев, за да си запазим хубавите места с шезлонги?
5. Чувала съм, че шума от дискотеката е доста и ми се иска да го избегнем. Дискотеката под стаите в лявата част ли са (погледнато от страната на басейните) или греша?
6. Как вървят номерата на стаите в хотела?
7. През колко време има бусчета за града и на каква цена?
Благодаря предварително!
« Последна редакция: нд, 08 юни 2014, 18:26 от Nezabravka »
Цитирай

София

...  почивка във Веноса...
Ако някой има въпроси или съм пропуснала нещо, ще отговоря...
Ние ще сме там от 20.06.2014г.  Имам няколко въпроса и моля за отговор:
1. От коя агенция избрахте почивката си?
2. Колко ресторанта има в хотела и всички ли влизат в AI?
3. На брега при влизане в морето има ли бодящи и болящи камъчета?
4. Сутрин трябва ли да ставаме по изгрев, за да си запазим хубавите места с шезлонги?
5. Чувала съм, че шума от дискотеката е доста и ми се иска да го избегнем. Дискотеката под стаите в лявата част ли са (погледнато от страната на басейните) или греша?
6. Как вървят номерата на стаите в хотела?
7. През колко време има бусчета за града и на каква цена?
Благодаря предварително!

Здравейте,

1. Нашето пътуване беше през Ориент 99.
2. Има основен ресторант, където са храненията, както и няколко а-ла карт ресторанта- 3 или 4, в които имате право на една вечеря (една за почивката, а не една във всеки) след предварителна резервация.
3. Няма такива камъчета. Аз влизах боса спокойно. Глинесто е някак и твърдо дъното, но камъчетата са тук- там.
4. Спокойно си намирахме места на басейна и след закуска (към 9), но не знам дали беше пълен на 100 % хотела с оглед на това, че при пристигането ни настаниха още в 8:30 т.е. имаше готова стая. Предполагам, че първия ден ще се ориентирате доколко се пълни и по кое време около басейна.
5. Ако визирате сцената от амфитеатъра, където са анимациите вечер- да. Гледайки с лице хотела, тази сцена е вляво. Но срещу хотела има пуул бар, където вечер имаше музика на живо- китари. Мъжа ми не може да спи на шум. След затваряне на дограмата, не се чува почти нищо. Ние бяхме на 7-ми етаж.
6. Тук малко се затруднявам (нещо паметта ми изневерява), но мисля че нарастват номерата с отдалечаване от морето.
7. През 15 мин. Цената е 2 лири на човек в посока. Номер 4 минава. Веноса е последна спирка.

Хубава почивка Ви желая!
Цитирай

София, Bulgaria

Може би да кажете нещо повече за Палм Уингс. Тази годена и ние сме резервирали за там. Ползвахте ли масажи или някакви процедури, също така ни интересуват ресторантите Ал А карте ?
[/quote]
Чудесен хотел - в темата на море в Турция съм споделила по-подробно Smile Масажите са мнооооого добри цена 45-50 евро. А ла карт ресторантите са точно както са описани - за съжаление ние не можахме да отидем, но за сметка на това изобилието и разнообразието в основния ресторант е невероятно Smile Горещо препоръчвам, особено за хора с деца! Невероятно място! Пътувахме с ориент 99
Цитирай

Миналата година почивахме в Палм Уингс а тази в прехваленият според мен Веноса.Всичко в Палм Уингс ми хареса много повече от Веноса,дори и Ала карта в който се отнесоха с голямо внимание и гостоприемство а в същия във Веноса се чудеха как да ни претупат и отпратят на бързичко.Лично ние посетихме рибния ресторант.Ако трябва да се върна в някой от тези два хотела,бих избрала Палм Уингс.Във Веноса анимацията беше нулева,а детската една и съща всяка вечер и в двата хотела.
Цитирай Публикувано от: компютър

Пловдив

Определено си заслужава да се посети Соке. Ние минахме от там обаче бързахме и успях да мина само през De Facto. Намаленията са страхотни.
Оставете си куфара наполовина празен на тръгване към Турция  Very Happy

Моля запознатите да дадат малко повече инфо за Соке!
Какви стоки се предлагат там?
Къде точно е подходящо да се пазарува, т.е някакъв пазар в самия град ли е?
В кои дни са най-изгодните оферти?

Също така се интересувам за кола под наем в Дидим? От къде да вземем и на каква цена горе-долу вървят?
« Последна редакция: вт, 17 юни 2014, 20:44 от Nezabravka »

Здравейте!
Сега се върнахме от Дидим - за първи и последен път посещавам този "надут балон". Пиша, за да не се окажат и други в нашето положение!
Ангажирахме почивка в Дидим чрез Партнер травъл в началото на февруари. Решихме да отидем в "модерния курорт, където вече се пренасочвал да почива елита на Турция". Всичко беше идеално до момента на качването в автобуса. Местата ни променени/без претендиращите за тях да са ги заплатили/. Автобуса - с тесни седалки и без степенка за краката - километрите са 1200! Пристигнахме в Дидим /между другото шофьорите бяха много опитни и сговорчиви/. Спряхме до хотела - от веригата ТЕМПЪЛ - и се оказа, че хотела, който вече трябваше да посрещне 3-та смяна почиващи за това лято изобщо не е отварян, а в София нищо не знаят /обърнете се към местния партньор на фирмата, а той не си вдигаше  телефона/! #Crazy На който не му се е случвало не може да го проумее - чувстваш се като участник в кофти филм. След половинчасово чакане на местен представител и разговори на стюардесата със Партнер травъл, решиха да ни настанят в друг хотел от веригата /според тях по-добър/. Съгласихме се. Настаниха ни в стаи неотваряни от предната година и целите в прашоляк, за тоалетната няма да давам подробности!
     Още на същия ден ми стана ясно, защо в плюсовете за хотела е вписано "целодневно топла вода". Вода /и топла и студена/  нямаше по няколко пъти на ден и ни стана практика, след всяко връщане от плажа да проверяваме, после се връщаме до рецепцията да обясним, че няма вода, а те ти вдигат рамене и казват - проблем. newsm78
   Плажа Алтънкум си е мръсен като нашите, че и повече - стъкла от бутилки, спринцовки, найлонки, гилзи от патрони Shocked, чашки, хартийки - познато, нали? Във водата същото!
   Кухнята - трябваше да е олинклузив - да, ама не! Който е ходил на пионерски лагер навремето ще ме разбере - едно основно блюдо с гарнитура, чичковци-готвачи с черпак ти сипват, ако го ядеш - добре, ако ли не - дояждаш си навън. Седиш си на опашка с чиния в ръка и си чакаш реда /около 70-100 човека/ всеки ден чичкото да ти сипе примерно 5 см пълнен патладжан, 2 резенчета  печен картоф и огромно парче печени макарони. Имаше слава богу винаги по няколко видове салати, туршии!забележете!. Десерта - кремче с гранулки всеки ден, разнообразието беше в цвета и броя на гранулките. Диня - 2 пъти през цялата почивка! Никакви други плодове, никакъв сладолед! Веднъж реване, нито един път балкава!
   Така наречения бар на открито - раки, вино, джин - стига толкова де! Сипват ти в чашка за еднократна употреба 10 милилитра и те гледат. Сокче за детето - в чашката от 150 милилитра ти сипва 1/3, а като му обънеш внимание - "йок" или "тц". Слава богу кафе и чай винаги имаха!
   Е, това е олинклузива на Патнер травъл. Явно хората така го разбират. Но, когато предлагаш едно, а пробутваш друго - това е подвеждаща реклама!
   Не позвайте услугите на Партнер травъл, не ходете в Дидим - не си струва! И ако все пак сте любители на отрицателните емоции - никога не отсядайте в хотели от веригата Темпъл:Милетос, Клас, Спа и др. Защото толкова отрицателни емоции, за толкова кратко време се преодоляват единствено в свястно обкръжение - слава богу - на обкръжение и на хубаво време случихме!

Beyond the stars

Здравейте!
Сега се върнахме от Дидим - за първи и последен път посещавам този "надут балон". Пиша, за да не се окажат и други в нашето положение!
Ангажирахме почивка в Дидим чрез Партнер травъл в началото на февруари. Решихме да отидем в "модерния курорт, където вече се пренасочвал да почива елита на Турция". Всичко беше идеално до момента на качването в автобуса. Местата ни променени/без претендиращите за тях да са ги заплатили/. Автобуса - с тесни седалки и без степенка за краката - километрите са 1200! Пристигнахме в Дидим /между другото шофьорите бяха много опитни и сговорчиви/. Спряхме до хотела - от веригата ТЕМПЪЛ - и се оказа, че хотела, който вече трябваше да посрещне 3-та смяна почиващи за това лято изобщо не е отварян, а в София нищо не знаят /обърнете се към местния партньор на фирмата, а той не си вдигаше  телефона/! #Crazy На който не му се е случвало не може да го проумее - чувстваш се като участник в кофти филм. След половинчасово чакане на местен представител и разговори на стюардесата със Партнер травъл, решиха да ни настанят в друг хотел от веригата /според тях по-добър/. Съгласихме се. Настаниха ни в стаи неотваряни от предната година и целите в прашоляк, за тоалетната няма да давам подробности!
     Още на същия ден ми стана ясно, защо в плюсовете за хотела е вписано "целодневно топла вода". Вода /и топла и студена/  нямаше по няколко пъти на ден и ни стана практика, след всяко връщане от плажа да проверяваме, после се връщаме до рецепцията да обясним, че няма вода, а те ти вдигат рамене и казват - проблем. newsm78
   Плажа Алтънкум си е мръсен като нашите, че и повече - стъкла от бутилки, спринцовки, найлонки, гилзи от патрони Shocked, чашки, хартийки - познато, нали? Във водата същото!
   Кухнята - трябваше да е олинклузив - да, ама не! Който е ходил на пионерски лагер навремето ще ме разбере - едно основно блюдо с гарнитура, чичковци-готвачи с черпак ти сипват, ако го ядеш - добре, ако ли не - дояждаш си навън. Седиш си на опашка с чиния в ръка и си чакаш реда /около 70-100 човека/ всеки ден чичкото да ти сипе примерно 5 см пълнен патладжан, 2 резенчета  печен картоф и огромно парче печени макарони. Имаше слава богу винаги по няколко видове салати, туршии!забележете!. Десерта - кремче с гранулки всеки ден, разнообразието беше в цвета и броя на гранулките. Диня - 2 пъти през цялата почивка! Никакви други плодове, никакъв сладолед! Веднъж реване, нито един път балкава!
   Така наречения бар на открито - раки, вино, джин - стига толкова де! Сипват ти в чашка за еднократна употреба 10 милилитра и те гледат. Сокче за детето - в чашката от 150 милилитра ти сипва 1/3, а като му обънеш внимание - "йок" или "тц". Слава богу кафе и чай винаги имаха!
   Е, това е олинклузива на Патнер травъл. Явно хората така го разбират. Но, когато предлагаш едно, а пробутваш друго - това е подвеждаща реклама!
   Не позвайте услугите на Партнер травъл, не ходете в Дидим - не си струва! И ако все пак сте любители на отрицателните емоции - никога не отсядайте в хотели от веригата Темпъл:Милетос, Клас, Спа и др. Защото толкова отрицателни емоции, за толкова кратко време се преодоляват единствено в свястно обкръжение - слава богу - на обкръжение и на хубаво време случихме!

Съжалявам за неприятните емоции  Hug
Не разбрах само какво общо има самият Дидим, като реално проблемът е изцяло в туристическата агенция и хотела ? Аз харесах градчето, доста по-спокойно и цивилизовано от Кушадасъ, може би заради засиленото английско присъстивие в района. Не сме ползвали централния плаж, но пясъкът беше много хубав и не съм забелязала мръсотии Smile
На Ваше място веднага бих подала жалба до КЗП, такова отношение е недопустимо..
« Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 11:57 от Вълшебство »

В кой хотел сте резервирали и в кой са ви преместили?

София, Bulgaria

И аз подкрепям, че цялото това впечатление е от конкретния хотел! В Палм Уингс всичко беше на ниво, от ол инклузива до свободните шезлонги около басейна, сладолед, сладки, коктейли и каквото си пожелаеш имаше в изобилие Smile А машини за вода и сокове има в целия комплекс - никой не ти налива - ти си сипваш колкото пожелаеш. Плажът на Дидим - този на крайбрежната улица за моя вкус е много отворен и ветровит, но пък плажът на хотела беше страхотен (макар и мъничък) и ИЗКЛЮЧИТЕЛНО чист! Така че, много моля, не поставяйте целия Дидим под един знаменател - явно има добри и лоши места. Аз искрено съжалявам, че сте останали с такива лоши спомени от почивката, но съветът ми е да се обърнете към КЗП, за да проверят туроператор и да не се случва същото и с други туристи!

някъде във времето...

Ваня, съжелявам за случилото се, но моля те не слагай ДИдим и партнър травел под един знаменател. В Дидим има много хубави хотели и плажове, просто при вас нещата не са били, като хората. ние вече две години поред ходим в различни хотели и пак ще отидем, но в трети, който лично си харесахме. може да се оплачете от българския си туроператор, защото на мен лично също ми се е случвало да платя за един хотел, да има недоразумения и да няма места при пристигането, но ме настаниха в подобен и това за което бях платила го получих. това, което описваш наистина не прилича на нищо или на почивка, но си търси правата, та ако щеш и да съдиш партнър травел да ти върнат парите.
вие за кой хотел сте платили и в кой ви настаниха, тъй, акто моя близка е туроператор и да видим дали тези хотели изобщо имат договори с бгоператорите или и други ще пострадат като вас?

София

Аз така и не разбрах кой е хотела - от веригата ТЕМПЪЛ от целия разкар на Ваня.
В Турция се ходи само на 4 или 5 зведзев хотел, иначе не   Naughty
Почивали сме в Палм Уинкс и сме изключитени доволни от хотела, обслужване, храна,
стаи, плаж - да малък но чист, с фин пясък, хотела беше на 10минутно разстояние
до Дидим пеша, крайбрежната е много по-добра от колкото нашите прехвалени курорти  Peace

Варна

Напълно съм съгласна с последните няколко изказвания и съжалявам за провалената почивка на Vania2014.
В неделя (15.06) се върнахме от Турция и съм много доволна от почивката. Бяхме в Holiday Resort Hotel 4*. За първи път посещаваме Турция и съм очарована и изненадана от това, което видях. Ако нашите курорти стигнат поне нивото на 4* на турските ще бъде добре.
Престоя ни беше 5 дена, защото бяхме със собствен транспорт. Храната беше изключително разнообразна и много вкусна, е нямаше сладолед и коктейли, но все пак си бяхме избрали 4* (ранни записвания на символична цена). Диня, портокали и ябълки имаше и на закуска и на обяд и на вечеря. Водата и сока сам си ги наливаш денонощно - чашките бяха мънички, но си бяхме запазили шишенцата от вода и си наливахме в тях. Липсваше ми хубавото еспресо, но се оказа, че в Турция не пият такова  Rolling Eyes . От 10,15 до 11 часа пишеше че има континентална закуска, която така и не можахме да видим, защото се включвахме активно в игрите на аниматорите, макар и да бяха познати и "традиционни". Анимацията вечер беше малко слабичка. От съседният хотел (Aurum май се казваше) се чуваха кръшни български хора и за малко да прескочим оградата  Embarassed
Има и недостатъци, разбира се, но са доста по-малко, в сравнение с това, което ти осигуряват.

Някой знае ли кой тур оператор предлага най-ниски цени за Didim beach Resort elegance.Спешно ми е ,понеже трябва да се върна скоро там Smile

Пловдив

Завърнахме се от хотел Веноса ( Venosa Beach Resort & Spa (.
Нашите впечатления са:
Инфраструктурата на хотела е отлична.
 - Стаите и баните не са тясни, но леглата са твърди и допълнителното легло е разтегателен фотьойл, който е доста твърд и неудобен. Много странно сменяха чаршафите - единия ден само долни чаршафи подменяха, на следващия само горни, а на третия - калъфките на възглавниците. В банята сменят кърпи ежедневно, ако са оставени на пода. Зареждат ежедневно с шампоан, балсам и душ-гел (по едно от всяко за всеки човек в стаята), но само ако са свършили.  Климатика в стаята спира, когато се отвори вратата на терасата и пускането му при вече затворена врата е само ръчно, а не автоматично.  Всички стаи са с изглед море (яз. Батак Love ).
- Основния басейн е огромен. Има отделено бебешки басейн, има и още един с 3 пързалки, които са скучнички и може да се помисли за нещо по-добро. Плочките около басейните са захабени, но самите басейни са чисти, навярно от доста препаратите слагани в тях.
- Морето е солено и чисто. Като вълнение е точно като на яз. Батак - равно без никакви вълни.
- Плажа - доста голям с едър пясък. Никъде няма чадъри (навярно, за да не ги бута вятъра). И басейните и плажа са с тенти, но са достатъчни за гостите на хотела.
Хотела, басейните, плажа са на едно ниво (без наклони и стълби).
- Храната ... м дааа! Чудя се как да опиша така хвалената храна в този хотел. Нашето семейство е доста ящно и непретенциозно към храна. Не мога да кажа, че храната там е с лош вкус, но ... всеки ден е еднакво и бедно на видове. Примерно за закуска от месото има само 2 вида шунка, 1 вид колбас и 1 вид кренвиршчета (последното не е всеки ден), сиренето и кашкавала са по 3 вида.
Много, много еднообразна храна.  На втория ден спря да ми се яде от каквото и да било, въпреки огромния апетит който имам и така до края, а това ме навежда на мисълта, че е възможно да слагат нещо в храната, което да води до безапетитие и дори до ежедневно гадене. Българите с които общувахме там споделяха същото, както и това, че са с подути от газове кореми, макар че са хапнали съвсем леко.  Иначе ресторанта е много голям както вътре, така и отвън  и персонала постоянно шета из масите. Мислих, че храната в Didim Beach & Elegans (в който бяхме предната година) не е добра, но Веноса надмина класацията в отрицателна насока. Напитките: сокове - гадни пуншове, безалкохолни газирани от машина, но с приличен вкус - спрайт, фанта, тоник, кола, кола лайт. 2-3 дни преди да си тръгнем установихме, че от тези машини може да получим и студен чай  праскова, който на база на пуншовете беше чудесен. Водата в бутилките (големи и малки) е мого мека и приятна. В стаите зареждат големи бутилки в мини бара, а из комплекса навсякъде дават малки бутилчици от 500 мл.
- Анимацията ... лоша, недостатъчна, на незнайно какви езици и доста развален английски. Нашата смяна аниматори бяха от Тунис  Shocked Седалките на сцената за вечерните представления са нахвърляни тук-там столчета. Трябва да измислят начин да ги  направят анфитеатрално, за да се вижда от всички. Детския клуб е недостатъчно голям и безинтересен за каквато и възраст да е. Там също трябва да се помисли, тъй като има възможност за разширение и доп. съоръжения за игра.
- Интернет - много мрежи из целия хотел и на плажа дори, но качеството му ... ако успееш да ползваш разговор по скайп в който и двете страни да се чуват  е нещо като да спечелиш от тотото.  Няма значение дали си на рецепция, в лоби бара или на 12- я етаж - качеството на нета е еднакво.

Има доста неща, които пропускам, но основното:
Страхотна база, в която трябва да коригират:
- интернет - качеството му
- анимация - забавленията които навярно зависят основно от екипа аниматори
- храна - разнообразие и дори разположението й в ресторанта (много неуместно)
- съоръжения - водни пързалки, детски клуб, местата около вечерната сцената

Ако някой иска доп. инфо за Дидим и Веноса - да пише!

Всичко, което е далеч от морето, е провинция ...

И аз да се включа.Попаднах на една оферта за Buyuk Anadolu Didim Resort за края на септември ,обаче тръгването е от София,а ние сме от Бургас.Много тежко,ще ни дойде пътуването.Казаха,че ако се съберат поне 20 души ще има тръгване от нашия град и ни записаха,а какво става,ако не се съберат достатъчно хора.Засега сме 3ма... Sad

И аз да се включа.Попаднах на една оферта за Buyuk Anadolu Didim Resort за края на септември ,обаче тръгването е от София,а ние сме от Бургас.Много тежко,ще ни дойде пътуването.Казаха,че ако се съберат поне 20 души ще има тръгване от нашия град и ни записаха,а какво става,ако не се съберат достатъчно хора.Засега сме 3ма... Sad
За съжаление в този случай ще ви се наложи да се качите на автобуса от друго място - София, Пловдив или Хасково (където ви е най-удобно).

Бургас

Не знам коя е агенцията, но обикновено по-малките агенции използват автобусите на по-големите. Мои близки са резервирали чрез малка ТА в Бургас и ще пътуват от тук за Йоздере /Кушадасъ/. Ние сме резервирали чрез софийска ТА, но ще тръгваме от Бургас с автобус на Емералд.
Между другото за този хотел съм чела по-скоро отрицателни мнения.

Здравейте!

Здравейте,
учудихте ме с този коментар. Не казвам,че нямате своето право, но ние 4 години подред пътуваме с Партнер Травел до Турция, а за Нова година резервирахме чрез тях и за Гърция и сме много доволни от отношението и почивките. Надявам се, че това е единичен случай и че няма да се окажем във  вашето положение, което е ужасно, защото септември ще пътуваме с тях до Дидим-хотел AURUM. Повече се притеснявам за хотела, тъй като почти няма информация от почивали там(доста са) и вече си мисля, че са ги накарали да подпишат документ за мълчание 35. дано някой напише все пак нещо.

Здравейте!

Здравейте,
учудихте ме с този коментар. Не казвам,че нямате своето право, но ние 4 години подред пътуваме с Партнер Травел до Турция, а за Нова година резервирахме чрез тях и за Гърция и сме много доволни от отношението и почивките. Надявам се, че това е единичен случай и че няма да се окажем във  вашето положение, което е ужасно, защото септември ще пътуваме с тях до Дидим-хотел AURUM. Повече се притеснявам за хотела, тъй като почти няма информация от почивали там(доста са) и вече си мисля, че са ги накарали да подпишат документ за мълчание 35. дано някой напише все пак нещо.
Аз бях в Аурум за 10 нощувки и имам пресни впечатление, върнах се преди 3 дни. Какво по точно те интересува . Страхотен хотел като инфраструктура, стаи, общи части, ресторант много луксозен, страхотна анимация, храна разнообразна и вкусна, влез във страницата им във фейсбука и повето снимки от вечерите са по наше време , и твърдя че бяха уникално приготвени ,печени агнета, пуйки, риба тон, плюс всички остнали неща. Имате право на алакарт. Басейните са много чисти, шезлонги и покрай басейна се почиства с пароструйка всяка вечер.  Плажа е тесен но дълъг, водата плитка на 200 -300 метра навътре, чиста и топла . До хотела има уличка с магазинчета няколко и заведения.  Ако искаш питай нещо ще пиша пак.

София

Аз бях в Аурум за 10 нощувки и имам пресни впечатление, върнах се преди 3 дни===храна разнообразна и вкусна, влез във страницата им във фейсбука и повето снимки от вечерите са по наше време , и твърдя че бяха уникално приготвени ,печени агнета, пуйки, риба тон, плюс всички остнали неща===

Нищо, ама нищо подобно в първите смени, егати значи, според цената и клиентите е и храната Crossing Arms Аз даже се оплаках в темата за Турция от храната, че въобще не е 5 зведна.

Аз бях в Аурум за 10 нощувки и имам пресни впечатление, върнах се преди 3 дни===храна разнообразна и вкусна, влез във страницата им във фейсбука и повето снимки от вечерите са по наше време , и твърдя че бяха уникално приготвени ,печени агнета, пуйки, риба тон, плюс всички остнали неща===

Нищо, ама нищо подобно в първите смени, егати значи, според цената и клиентите е и храната Crossing Arms Аз даже се оплаках в темата за Турция от храната, че въобще не е 5 зведна.
Ами възможно е, то със всеки ден имаше новости според мен, защото първите дни от 25.06 нямаше количка  с плодове по плажа, появи се по късно. Но то и от нашия престой за първи път се появиха   снимки и в тяхната страница. Аз съм доволна от всичко с малки изключения, но това са дреболии! Ако някой иска да пита нещо ще обясня. Весело лято на всички!

Всичко, което е далеч от морето, е провинция ...

А иначе като курорт,как е?Интересно ли е,чета че било село и скучно,ти какво ще кажеш за курорта извън хотела?

А иначе като курорт,как е?Интересно ли е,чета че било село и скучно,ти какво ще кажеш за курорта извън хотела?
Ами да Акбук е село- точно до хотела има уличка крайбрежна, с доста симпатични заведения, посетихме 2 от тях за вечерно наргиле, имаше музика на живо и беше хубаво, ходихме с маршрутка до Дидим 4,50 лири в едната посока 2 пъти, има нощен бар до хотела пак на тази уличка но ние  не сме ходили че нашата компания беше с малчугани,по същата уличка  има и  няколко магазинчета и супер маркетче - ако нещо ви трябва се разходете до там, че в хотела магазина всичко е на двойни цени. Ами то забавленията в хотела приключват към 12,30, после има дискотека в диско клуб и по принцип освен една две разходки и по едно наргиле изваън хотелаи  до Дидим на мен не ми се мърдаше никъде. Вечерните шоута са много добри - огнено шоу от външни професионалисти, турско шоу, плажно парти и така неусетно минаха 10 дни  Smile

София

Момент, момент, това не е Акбук, селото е почти от другата страна на залива, вижда се от хотела, а това място, където е хотел Аурум е някаква махала, ама не че е нещо по-така това село, даже е по-заспало и от мястото с хотелите. И една клюка, гледам аз някакъв хотел в близост до Аурум, гармаден, мнооого пълен и тръгвам да го проучвам, защо така не се предлага на българския пазар. Оказа се хотел основно за мюсулмани, т.е. отделен плаж, отделни басейни за мъжете и жените, мислех да се разходя по плажа да го видя това що за чудо е, но ме домързя.

Момент, момент, това не е Акбук, селото е почти от другата страна на залива, вижда се от хотела, а това място, където е хотел Аурум е някаква махала, ама не че е нещо по-така това село, даже е по-заспало и от мястото с хотелите. И една клюка, гледам аз някакъв хотел в близост до Аурум, гармаден, мнооого пълен и тръгвам да го проучвам, защо така не се предлага на българския пазар. Оказа се хотел основно за мюсулмани, т.е. отделен плаж, отделни басейни за мъжете и жените, мислех да се разходя по плажа да го видя това що за чудо е, но ме домързя.
Ами да най вероятно е така, това сега го разбрах ние казвахме на маршрутките Акбук Аурум и те не сваляха пред хотела и аз си мислех че това е селото, хич не сме и стигнали значи до него. Аз го забелязах хотела - огромен зеленикав но беше далеч, разходката ми беше до  Holiday Resort, но не ми хареса на пръв поглед, като плаж, басейн и каквото успях да видя от градината му.
« Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 20:31 от Maybe »

Питаха ме на лично съобщение за стаите, затова отговарям тук, ако се интересуват и други, аз бях в клуб делукс рум с тераса, и за моя приятна изненада беше с две стаи, едната със спалня, а другата с две легла детски и в двете има тв, другите семейства в другите блокове също. Има само два блока, който са стаи без тереси   K  и H, и се спи на фотьойл разтегателен ака сте с дете и са доста по тесни, ходих да надничам и ги видях, те се водят промо рум и тези блокове са в началото до входа на хотела и малко по далечко от басейн, плаж, ресторант и така нататък.

София

Извинявай Maybe, но пак се налага да те коригирам Very Happy
В К и Н има точно 4 различни вида стаи, ето ми албумчето, снимала съм им схемата
http://ewiw.snimka.bg/travel/aurum-spa-amp-beach-resort.824897.33480915
А от най-мъничките стаи има и в другите блокове, нашите приятели бяха в такава. Промо стая бяхме купили и двете семейства, така че е въпрос на късмет къде ще те настанят Peace

В К и Н има точно 4 различни вида стаи, ето ми албумчето, снимала съм им схемата
А от най-мъничките стаи има и в другите блокове, нашите приятели бяха в такава. Промо стая бяхме купили и двете семейства, така че е въпрос на късмет къде ще те настанят Peace

Приемам разбира се -  възможно е, аз не видях в  K i H тераси на нито едно място, иначе възможно и на другите места да има по малки, разгледах го албумчето ти.  Smile Има доста нововъведения малко по различни в момента из общите части.

Приемам разбира се -  възможно е, аз не видях в  K i H тераси на нито едно място, иначе възможно и на другите места да има по малки, разгледах го албумчето ти.  Smile Има доста нововъведения малко по различни в момента из общите части.

Благодаря на Вас, защото първо ми отговорихте. Благодаря и на останалите. Разбрах всичко-най-вече ме интересуваше храната, защото моят мъж е в сферата на кулинарията и е голямо мрънкало. Ние сме в стаи клуб делукс така, че предполагам, че са както ги описвате. Има място за разходки, морето плитко, анимация перфектна. Дано храната е разнообразна, защото досега където сме ходили само в един хотел ни хареса. Надявам се, че има достатъчно място на плажа, защото не обичаме басейните. Засега това, ако се сетя нещо друго ще Ви попита

ВАРНА

Здравейте, за хотел Garden of sun някой да има някакви впечатления?

Предлага се хотел Веноса ( Venosa Beach Resort & Spa ) за НГ  - след прочетеното  започвам да се разколебавам newsm78 Изобщо преепоръчайте хубав хотел за НГ -не държа на определено място

Beyond the stars

Предлага се хотел Веноса ( Venosa Beach Resort & Spa ) за НГ  - след прочетеното  започвам да се разколебавам newsm78 Изобщо преепоръчайте хубав хотел за НГ -не държа на определено място

Къде сте чели лоши неща за Venosa  newsm78 Според форума и отзивите той, заедно с Palms Wings са едни от най-добрите в Дидим  Peace

Ами, последното е от предната страница

Beyond the stars

Ами, последното е от предната страница

Хммм, пропуснала съм го, възможно е наистина да са смъкнали летвата..  Thinking
Но наистина до сега не бях чела лош отзиви ..все пак става въпрос за хотел, класиран на първо място в tripadvisor, а знаем колко са претенциозни англичаните  Laughing

София

И аз съм сред зачеркналите Дидим. Пътувахме с Ориент 99 на 05,09. Относно  пътуването никакви забележки нямаме. Но относно хотелаа Sick Бяхме в  хотел "DIDIM BEACH RESORT ELEGANCE - 5 *". Само името му е гръмко. Хотелът е за 3+ звезди, заради аквапарка. Мръсно е - басейни, стаи,  така нареченото подобие на плаж, а бе всичко бе засипано с боклуци; сервитьорите бяха мръсни и миришеха; събираха чашите от басейните в чувал за смет и познайте! -  от чувала се лееше смес от бира,сокове и айряни, които оставяха светла диря покрай шезлонгите.Растенията бяха изсъхнали.Храната беше еднообразна - сутрин обед и вече едно и също - сервират домати, каквото остане после на салата, объркано с боб например; две супи, който наподобяваха повръщано бяха неотменно присъстващи сутрин,обед и вечер;  едно и също замръзнало месо един път се поднася варено, после с ориз; десертите само пасти и кремчета, плодовете изгнили и за да си избереш, грозде, ябълка или праскова, трябва да пипаш в целия казан. Една вечер направиха един бъркоч от плодове, който вариха като за сладко и отгоре си сипваш захар. Щеше да е вкусно може би ако този бълвоч не се състоеше от гнилите плодове, дето и прасетата едва ли ще ядат. Правиха палачинки, дюнери или замръзнали пилешки работи - опашките бяха огромни и се чакаше по 30 мин, за да получиш нещичко, защото просто другото не ставаше за ядене.
Стаите са под всякаква критика - скъсани чаршафи, калъфки, кърпи,кожа на фотоьойл, разждясала баня, мухъл. Платихме си за изглед към морето - да,имаше море, но през един хълм и път и море може да се види само с бинокъл. За интернета да не говорим.
Още много други неща ни развалиха почивката в този западащ хотел, но съм твърде афектирана, за да си ги спомням сега.
Няма да пътувам с ОРИЕНТ 99 повече. Те просто се подиграха с нас!
Нито един българин нямаше доволен. Направихме протокол и се оплакахме във фирмата, но някаква си Снежана - управител ли е каква ли е, незнам, каза да сме си платили за по -  скъп.
Такова безочие не съм и сънувала, още повече,че шест години подред ходим в Мармарис и то на 4* и то на условия, които надминават и 5* и още повече,че въпросния хотел се предлага на първа страница на сайта на ОРИЕНТ 99 като препоръчано от тях.
Но както и да, прибрахме се благополучно и друг път ще внимаваме повече, но край на Дидим.

В кой хотел в Мармарис ходите newsm08

София

В кой хотел в Мармарис ходите newsm08
хотел "Тропикал" 4* - на първа линия е. Тази година решихме да сменим курорта, но за жалост не се получи:)

Някой ходил ли е на 17 октомври в Турция на почивка и по-точно в Дидим.Интересува ме времето как е.Става ли за плаж?

Бургас

Някой ходил ли е на 17 октомври в Турция на почивка и по-точно в Дидим.Интересува ме времето как е.Става ли за плаж?

Много е на късмет времето тогава. Аз не бих рискувала.
По това време е най-добре да се почива в Анталия и евентуално Фетие и Мармарис, но Кушадасъ, Дидим и Бодрум - не.

еми то ще ми е за 3 път тази година вече,аз не отивам да се печа,но все пак питах дали става времето някой ден за плаж.Да не вали ?

Ембрион, съжалявам за провалената ви почивка! Колко време беше пътя до Дидим и с новите ли автобуси пътувахте?

аз искам да попитам за интернета в хотел аурум,в акбюк,има ли в стаите и безплатен ли е?

Beyond the stars

Ембрион  Hug съжалвам за провалената почивка, но мисля,че не трябва да отписвате цял курорт заради един хотел , в крайна сметка Дидим няма нищо общо с описаната от Вас ситуация  Wink

сиси ходихме юни, тръгнахме от София към 11 по спомен и сутринта в 6 ни стовариха пред Majesty Tarhan  Cool Правихме доста почивка по пътя, автобуса беше доста приличен, но няма монитори по седалките (мисля,че тези са само 3 или 4 във фирмата)  Peace

София

не мисля, че трябва да се отписва Дидим като дестинация заради един хотел,
определено препоръчвам хотелите от които сме доволни - Палм уинг и Веноса в Дидим  Peace

Ембрион,възможно е да сме пътували заедно,ние тръгнахме с Ориент 99 на 05.09 . Бяхме в Palm Wings ,Дидим ,и както по-горе писах нямахме никакви забележки към хотела ,напротив,възхитени сме.Аз също чух на връщане коментари на хората ,били във вашия хотел,бяха крайно отрицателни. Стана ми любопитно и като се прибрах ,проверих цената на хотела ви и се изумих  Mr. Green,ми той струва ,толкова,колкото платих за Palm Wings на ранни записвания,но и сега разликата не е голяма.Аз лично не бих си го причинила за 50-80 лв. повече пари,в крайна сметка получихме истинско петзвездно обслужване.Така,че не бива да се слушат ТА,които за заинтересовани да си продадат пакетите,те и звезди от небето  ще ви свалят за да изкарат печалба.Отзивите на реално  почивали в избрания хотел,които ще намерите в този и други форуми /наши и чужди/ са най-достоверни.

Благодаря за отзивите за пътуване с автобус! А как е пътя с кола, защото аз искам с кола / ама, няма аз да карам Mr. Green/ и евентуално с една нощувка някъде  /и разглеждане на Памуккале/ и една на връщане , а мъжа ми се опъва за дългия път /ама ако се паднем в  раздрънкан автобус и не дай си боже на последни седалки, аз ще го отнеса/

Beyond the stars

Благодаря за отзивите за пътуване с автобус! А как е пътя с кола, защото аз искам с кола / ама, няма аз да карам Mr. Green/ и евентуално с една нощувка някъде  /и разглеждане на Памуккале/ и една на връщане , а мъжа ми се опъва за дългия път /ама ако се паднем в  раздрънкан автобус и не дай си боже на последни седалки, аз ще го отнеса/

Имахме приятели с кола, които са тръгнали по мои спомен към 6-7 вечерта и бяха на обед в хотел, като в това се включва градско каране в Измир, което си е било приключение  Laughing
Но навръщане бяха стигнали доста експедитивно ..  Wink
Иначе като цяло пътища са хубави, четирилентови на повечето места, но вече относно такси и винетки трябва да погледнеш темата На море в Турция  Wink

аз искам да попитам за интернета в хотел аурум,в акбюк,има ли в стаите и безплатен ли е?

Интернета е безплатен. Няма в стаите. Има в ресторанта, лобито "северният пъб" и "лонджата". Добър е.

Хора, НИКОГА не хоете в buyuk anadolu didim resort, това е най-смотаня хотел в който съм пребивавал в Турция. Пълна пародия, ПЪЛНА!!! Всичко му куца. Не ходете там.

Интернета е безплатен. Няма в стаите. Има в ресторанта, лобито "северният пъб" и "лонджата". Добър е.
благодаря.друго не се сещам да питам,защото вече нямам търпение,а остават още 10 дни. Laughing

Много е на късмет времето тогава. Аз не бих рискувала.
По това време е най-добре да се почива в Анталия и евентуално Фетие и Мармарис, но Кушадасъ, Дидим и Бодрум - не.
а от 30 септември?дали няма да е студена водата в морето? Thinking

hora ne hodete v toq mizeren hotel.osobenno s emerald travel zarqzvat vi i se opravqite sami.firmata e otvrat ne patuvaite s emerald. zastrahovki nqma ako se razbolee6 pla6ta6 po 300-400 tl i tn ta za hotela 5 zvezdi ama drug pat pove4e ot 3 ne e hranata e otvrat ot ve4erq kvoto ostane se pravi za obqd na drugiq den mra6tat se 4e ti slega v 4iniqta vse edno te go pla6tata bara e do 11 a za bar na plaja da ne govorim nqma takav pie6 samo nekvi sok4eta tip step4e abe ne hodete tam

За застраховките не сте прави.

Варна

Цитат на: Дудинка link=topic=643338.msg28456492#msg28456492 date=1403202411
В Турция се ходи само на 4 или 5 зведзев хотел, иначе не   Naughty
[/quote

Това е много , ама много погрешна позиция.
Преди седмица се върнахме от Айвалък , малко , новичко много чисто 3* хотелче .28 евро/ден/двама+ обилна и разнообразна закуска.Бяхме и в пансион , студио с обзаведена кухня 17  евро/ден /двама без закуска ,новичко много чисто .

София

Относно застраховките - някои от агенциите сключват застраховки, при които туриста отива където пожелае и си заплаща мед. услуга и съответно като се прибере тук в Бг показва документ за платената сума и му се възстановява. Има агенции които сключват застраховки, при които човек си получава безплатен преглед, но това трябва ясно да е написано или да се пита тур. фирма с която се пътува.
Относно категоризацията - не бих рискувала с 3 звезден хотел, това е моето мнение!
« Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 10:09 от Дудинка »

Варна

Ами там е проблема - 3*и по ниски  хотели и пансиони могат да се ползват само от самостоятелни туристи просто защото са твърде малки за да сключват договори с ТА.Другото вярно е , че са удобни за хора търсещи тишина и спокойствие и почти задължително без деца - за тях няма атракции , басейни , анимации , няма купон , няма изхранване тип угояване , т.е. това което ние търсим.

Бургас

Относно застраховките - някои от агенциите сключват застраховки, при които туриста отива където пожелае и си заплаща мед. услуга и съответно като се прибере тук в Бг показва документ за платената сума и му се възстановява. Има агенции които сключват застраховки, при които човек си получава безплатен преглед, но това трябва ясно да е написано или да се пита тур. фирма с която се пътува.
Относно категоризацията - не бил рискувала с 3 звезден хотел, това е моето мнение!

Аз винаги държа застраховката да е с Асистънс и да е в размер на 10 000 евро.
Дудинка, сподели кое е хотелчето в Айвалък, в който сте били за 28евро/ден и по какъв начин сте направили резервацията. Може и на лични.

София

Относно категоризацията - не бил рискувала с 3 звезден хотел, това е моето мнение!

Дудинка, сподели кое е хотелчето в Айвалък, в който сте били за 28евро/ден и по какъв начин сте направили резервацията. Може и на лични.

miss july не съм ходила в такъв хотел в Айвалък, по принцип не съм фен на Айвалък  Smile

Бургас

miss july не съм ходила в такъв хотел в Айвалък, по принцип не съм фен на Айвалък  Smile

От цитата на peterky2002 останах с впечатление, че ти си почивала в Айвалък  Blush

Хора, НИКОГА не хоете в buyuk anadolu didim resort, това е най-смотаня хотел в който съм пребивавал в Турция. Пълна пародия, ПЪЛНА!!! Всичко му куца. Не ходете там.

Подкрепям с две ръце. Вчера се върнахме  оттам. Хотелът реално отговаря на 3 звезди + голям басейн. Стаите са добри, басейнът също и с това се изчерпват плюсовете. Чистят стаите всеки ден, но ваната не я измиха нито веднъж.
Храната отговаря на 3 звезди - салатният бар става, останалото е от най-евтиното - на закуска един вид колбас, 1 вид сирене и кашкавал; месо почти няма, да не говорим в какви количества ти слагат - едната вечер имаше пиле на грил, готвачът разряза 1 горно бутче на две за двама души, ние не си тръгнахме и той отряза още 1 бутче на 2 и само дето не ни изгони. Сладките неща са с нишесте, вкл и повечето торти.
На бара на басейна коктейлите за турците са без пари, на българите искат по 10 лири. Бар на плажа няма.
По цял ден кънти яко чалга, българска. Аниматорите са много слаби.
Отношението също не е добро. Последната нощ ни бяха мушнали под вратите бележка, че ако не освободим до 11ч ще ни глобят (в правилата на хотела, в договора ни с агенцията, във ваучъра за настаняване, навсякъде си пишеше 12ч). Някои хора им се вързаха. Жалко изпълнение.
В събота като дойде новата смяна лоби бара отвори с 1 час по-късно - да не би някой да си сипе безплатно кафе вместо да му вземат 4 лири.

Като цяло хотелът не струва.

някъде във времето...

Подкрепям с две ръце. Вчера се върнахме  оттам. Хотелът реално отговаря на 3 звезди + голям басейн. Стаите са добри, басейнът също и с това се изчерпват плюсовете. Чистят стаите всеки ден, но ваната не я измиха нито веднъж.
Храната отговаря на 3 звезди - салатният бар става, останалото е от най-евтиното - на закуска един вид колбас, 1 вид сирене и кашкавал; месо почти няма, да не говорим в какви количества ти слагат - едната вечер имаше пиле на грил, готвачът разряза 1 горно бутче на две за двама души, ние не си тръгнахме и той отряза още 1 бутче на 2 и само дето не ни изгони. Сладките неща са с нишесте, вкл и повечето торти.
На бара на басейна коктейлите за турците са без пари, на българите искат по 10 лири. Бар на плажа няма.
По цял ден кънти яко чалга, българска. Аниматорите са много слаби.
Отношението също не е добро. Последната нощ ни бяха мушнали под вратите бележка, че ако не освободим до 11ч ще ни глобят (в правилата на хотела, в договора ни с агенцията, във ваучъра за настаняване, навсякъде си пишеше 12ч). Някои хора им се вързаха. Жалко изпълнение.
В събота като дойде новата смяна лоби бара отвори с 1 час по-късно - да не би някой да си сипе безплатно кафе вместо да му вземат 4 лири.

Като цяло хотелът не струва.
не съм съвсем съгласна, тъй като почивахме там през май и нещата бяха далеч по розови, от това което е коментирано в последния пост.вана нямахме и не мога да коментирам, но стаите чистеха всеки ден, кърпи се сменяха нон стоп, както и тези за плажа си ги сменях по два три пъти в деня, предвид, че бяхме с дете на година и половина. стаята я освободихме със закъснение и нямаше никакъв проблем. за анимацията не мога да кажа, кой знае какво, че детето лягаше рано и ние си гледахме филми на лаптопа с питие в ръка. за храната, да не отговоря на 5 звезди, както и хотела е 4, но като се има предвид, че това е хотел на турските миньори и синдикати, то бе доволна.  плодовете куцаха, но и за парите които се предлага хотела е поносимо. да всеки има право на мнение и претенция, тъй като плаща, но е добре да се сравняват нещата и от другите страни, а не само  еднозначно. Веноса също е 5 звезди, но цената е двойна, а храната не е в пъти повече по добра, но това е и въпрос на вкус.