Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-169 от 169 отговора
Тази година сме се ориентирали към Дидим, хотел Веноса. Молбата ми е , ако има почивали в курорта да споделят впечатления от там.
Цитирай

Тази година сме се ориентирали към Дидим, хотел Веноса. Молбата ми е , ако има почивали в курорта да споделят впечатления от там.
Здравейте! Миналата година почивахме там със съпруга ми без деца. Хотелът е  доста луксозен, с интересен интериор и много хубави мебели в общите части. Стаите са просторни и всички гледат към морето. Храната - обилна и разнообразна с много пресни плодове и зеленчуци. Плажът е с едър пясък, но не толкова, че да не може да се ходи бос. Има и плаформа. Морето е плитко и чисто. Басейнът е огромен /с отделена част за деца/ и има място за всички, не е необходимо да си запазвате места в ранни зори. Има втори басейн с водни пързалки. За децата има детски кът, където ги забавлява аниматор в определени часове на деня. Забавленията за възрастни също са интересни.
Недостатъци: в минибара има само вода, което е недопустимо за хотел 5* и по време на нашата почивка се изсипа един автобус поляци, на които първата грижа всяка сутрин беше как да намерят бара, като не са изтрезнели от предния ден, но въпреки това не създаваха проблеми на останалите.
Миналата година предлагаха едни промоционални стаи на малко по-ниска цена, а се оказа, че това е едно голямо бунгало, което сигурно е правено за обслужващия персонал, и не прилича на нищо.
Дидим е малко хубаво градче, до което пътуват маршрутки. Влезте в "на море в турция" тема 17 и на първа страница ще намерите албуми със снимки. Там съм сложила и снимки от Веноса.
Цитирай

ndimitrova  Благодаря, за информацията и ние се надяваме , че ще останем доволни , само пътя ни притеснява , защото ще сме с автобус. А сме пътували до Кошадасъ преди 4 г. и много се изморихме , Дидим е още по далече като го гледам на картата и незнам пък до там за колко часа ще пристигнем newsm78
Цитирай

Ние пътуваме с кола. Миналата година автобусът на Аполо пристигна към 10 часа сутринта, но не зная кога е тръгнал от София, след това дойде още един към 11,00.  Не знам как се пътува с автобус.
Цитирай

Ние също се ориентираме към Дидим и хотел Веноса ме интересува.Ако има други 5 звездни хотели, в които някой е ходил също бих научила отзиви от първа ръка с удоволствие bouquet
Планираме пътуване със собствен транспорт и се интересувам колко часа горе - долу е от София до там.
Цитирай

Hug
Здравейте , и  аз се включвам по темата  ,вълнувам се понеже и ние сме там от 01/06/2012.
Пътуваме с автобус  до Димим, хотел Веноса, това което разбирам че хотела е обещаващ.
Пътя не ни притеснява понеже пътуваме вече поредна година ,а и сме група, дори е забавно и за нас и за децата.
Цитирай

Ние също се ориентираме към Дидим и хотел Веноса ме интересува.Ако има други 5 звездни хотели, в които някой е ходил също бих научила отзиви от първа ръка с удоволствие  :bouquet:
Планираме пътуване със собствен транспорт и се интересувам колко часа горе - долу е от София до там.
Пътят от София до Дидим е около 1110 км. Ние тръгваме вечер така че малко преди полунощ да сме на границата. Тогава няма никакво движение и десетина минути са достатъчни да преминем в Турция.
Използваме ферибота Гелиболу-Лапсеки, защото няма прекъсване през нощта, а частния ферибот тръгва веднага като се напълни и идва следващия. Пътят е около 30 минути. В Измир се качваме на магистралата и излизаме на Сьоке, а от там до Дидим са около 60 км. Пътищата в турция са страхотни - с две платна, всяко с по две ленти и резрешената скорост е до 110 км. в час. Като минете на турска територия има пояснителни табели, на които пише каква е разрешената скорост за различните видове пътища.
миналата година бяхме в една крайна стая на 8 етаж и имахме една допълнителна голяма тераса, но почти не сме се завъртали в стаята. На мен и на съпруга ми ни хареса. Дано и вие си изкарате добре.
ПП. Утре ще пусна един сайт, който ще ви помогне да си направите маршрута и разписание на фериботите.
Цитирай

flor1978  - Ние сме след вас от 08.06.12   дано да е хубаво времето. Весело изкарване!
Цитирай

snqg времето  ще е ок
по това време винаги е  идеално.  Laughing
Цитирай

Аз бих ви препоръчала Палм уинг в Дидим, бяхме миналия септември, комплекса се състои
от къщички, плажът е малък и компактен, но достатъчен за комплекса, с много хубав пясък,
което е много важно за мен, за да има къде да играят децата, чакъл не ме устройва.
Бяхме настанени в стая със спалня, а за децата имаше двуетажно легло, всеки ден се почиства,
сменят се кърпи, чаршафите ги смениха два пъти за 8 дневния ни престой, мини бара се
зарежда само с вода, какно при  ndimitrova. Храна в ресторанта е превъзходна,
бяхме със приятели които са ходили в бившия Карпе Дием в Оздере и казаха,
че храна тук е много по-добра. Сладолед за децата даваха всеки следобед между 2 и 4 ч.
Може повече да се желае от аниматорите, в тази част комплекса имам какво да доусъвършенства.

Пътувахме с коли, пътя е доста и изморителен, за тази година сме решили да си направим една
нощувка в Айвалък за да намалим пъта на две. За Дидим - споделям написаното от ndimitrova
(между другото мисля че бяхме по едно и също време в Дидим ) има хубава крайбрежна алея,
пълна с ресторанти и магазинчета, направихме си няколко разходки до там с колите, има и
маршрутки, нашия комплекс беше доста близо може би на 2-3  км. и разстояние се минава и пеша, но децата се изморяват  Wink
Цитирай

Е-хаааа!
Хубава тема.
Живот и здраве, аз ще открия сезона в Дидим.
Имам резервация от 04.05. за Palm wings.
Цитирай

Почивахме в Дидим през 2008-ма година.
Това беше най-хубавата ми почивка!  Love
Бяхме в хотел Дидим Бийч, останахме супер доволни...

Ние също пътувахме с кола до там, но имахме преспиване в Чанак Кале.
Наблизо се намира и Троя, разгледахме го ...
А в смия град, на крайбрежната улица е поставен коня от филма Троя, който е
подарен на града след снимките.

Пожелавам ви прекрасно изкарване!  Hug
Цитирай

ние също сме почивали във веноса бийч миналата година веднага след откриването. всичко беше хубаво, наредено и изкарахме много приятна и незабравима почивка. няма да съжелявате ако отидете там. ние с маршрутка ходихме и до храма на аполон - ако се вълнувате от история също е красиво и има какво да се види.  Peace
изморително е с автобуса, но почивката си заслужава.  Love
Цитирай

И ние ще сме в Дидим от 15.06 в Palm wings, със собствен транспорт.
Дудинка, мерси че сподели за хотела   bouquet
На всички пожелавам страхотна почивка.
Цитирай

Здравейте момичета! Радвам се за всички, които ще почиват в Дидим, защото това е едно наистина много хубаво място. На нас седем дни ни бяха малко за истинска почивка, защото имахме предварителни уговорки с познати и ходихме до Кушадасъ и градчето Сьоке. По-интересно е, когато се пътува със собствен транспорт /колкото и да е дълъг пътя/, защото може да се видят интересни неща, а и ванаги може да се преспи някъде, но това отнема поне още два дена.
Да със Дудинка бяхме по едно и също време там, но аз малко се забавих със съобщението си към нея, а на място дори не знаех как точно да я потърся.
Пожелавам ви много хубава ваканция! И нека всеки сподели впечатленията си, когато се върне!
Цитирай

Здравейте, ако има някои почивал в този хотел BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT 5* да сподели впечатления мерси предварително.
Цитирай

Здравейте, ако има някои почивал в този хотел BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT 5* да сподели впечатления мерси предварително.
Аз лично не съм почивала там, но някъде по форумите четох, че този хотел се посещава предимно от местно население и всичко е съобразено с това. Ще потърся това мнение и ще пиша допълнително.
Цитирай

Ние сме почивали там семейно преди 2 години. Целият пакет с транспорт за 3 възрастни ни излезе 1500 лв. за 7 нощувки. Като за тая цена бяхме доволни, но не беше нещо кой знае какво. Хотелът тогава беше нов, обзавеждането ново, чистеха стаите редовно. Храната беше по-скоро като столова, не че нещо, но на други места е било в пъти по-добре. Анимацията на нас ни допадна, забавлявахме се.
Цитирай

Благодаря за бързите отговори цената му тази година е много евтина и затова се чудихме но все пак решихме да отидеме до Фетие. Приятно изкарване на всички.
Цитирай

Ние сме почивали там семейно преди 2 години. Целият пакет с транспорт за 3 възрастни ни излезе 1500 лв. за 7 нощувки. Като за тая цена бяхме доволни, но не беше нещо кой знае какво. Хотелът тогава беше нов, обзавеждането ново, чистеха стаите редовно. Храната беше по-скоро като столова, не че нещо, но на други места е било в пъти по-добре. Анимацията на нас ни допадна, забавлявахме се.

Здравейте, и ние ще ходим тази година в BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT 5*  - 3 възрасти Би ли споделили как е като локация и предвижването към центъра на Дидим и плажът също. Има ли нещо наблизо за разглеждане? При резервацията нямаще вариант за избор на стая с изглид към морето. Там на място как процедират при настаняването? Какви екскурзи предлагат на място?
Цитирай

Е-хаааа!
Хубава тема.
Живот и здраве, аз ще открия сезона в Дидим.
Имам резервация от 04.05. за Palm wings.
Имайте впредвид че веднага след обявения час за край на хранене започват  да прибират храната, дори да сте протегнали ръка към платото за да си сервирате, това ми маправи много лошо впечатление, защото персонала го правеше с ехидни усмивчици. Един развален хладилник го сменяха 5 дни и то след 3 обаждания на рецепция от нас и две на ръководителя на групата, при това след скандал на рецепцията дойде охрана с камериерката и с камионче взеха неработещия хладилник, а новия го донесоха на ръце  Mr. Green, Иначе хотела и самото градче не са лоши. Точно този хотел е един от новите, а самия град е ориентиран към английски туристи и отскоро е ориентиран към българския пазар (това от местните представители на туроператора), по този повод когато няма изписана валута след цената на стоката попитайте лири, долари или паунди имат впредвид.
Впечатленията ми са от октомври 2010 все пак.
Пътя с автобус : Тръгнахме около 16,30 от София към 11 на следващия ден бяхме в хотела с чакане около час на ферибота в Чана Кале и толкова на границата (разкостиха един автобус по редовната линия Кърджали- Измир пред нас).
Цитирай

Избрахме си хотел и даже се записахме - 15.06  Smile
Buyuk anadolu hotel didim 5*
Някой бил ли е? Има противоречиви мнения в чуждите сайтове, но предполагам, че ще ни хареса?
Да попитам и в Дидим има ли какво да се прави,интересни места? (млада двойка сме, без деца)
Цитирай

neferet ние сме от 21.09 и ще чакам впечатление.
Цитирай

neferet ние сме от 21.09 и ще чакам впечатление.

Да ще разкажа, разбира се  Smile
Иначе сме били в Кушадасъ и беше много хубаво, в Cande festival(сега е с ново име).. Надявам се и сега да бъде така  Smile
Цитирай

Здравейте, и ние ще ходим тази година в BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT 5*  - 3 възрасти Би ли споделили как е като локация и предвижването към центъра на Дидим и плажът също. Има ли нещо наблизо за разглеждане? При резервацията нямаще вариант за избор на стая с изглид към морето. Там на място как процедират при настаняването? Какви екскурзи предлагат на място?
Хотелът се намира извън града(може би на около 3-4 км), за придвижване ползвахме маршрутка, която чакахме пред входа на хотела. Ходихме до храма на Аполон в Дидим. Не съм наясно какви екскурзии се предлагат за района, тъй като ние бяхме решили само да си почиваме. Плажът пред хотела не е голям, но пък е с пясък. Ние си прекарвахме дните излежавайки се на едни големи възглавници в сянката на палмите в градинката между басейна и плажа. За разположението на стаите ми се струва, че всичките бяха с изглед към морето, но не съм сигурна.
Цитирай

Много хубава тема.
И аз тази година съм избрала да почивам в Дидим,имаме резервация от 29.06 за хотел Веноса.Много ще се радвам за повече отзиви.
Цитирай

Много хубава тема.
И аз тази година съм избрала да почивам в Дидим,имаме резервация от 29.06 за хотел Веноса.Много ще се радвам за повече отзиви.
Вече изписах доста за този хотел. Не искам да ставам досадна.Миналата година през септември ни хареса. Вижте снимки на първа страница в тема 17 от "на море в Турция". Ако имате конкретни питания може и на лични.
Цитирай

misteryq благодаря за бързия отговор. Би ли казала как се стига до храма на Аполон, колко време отнема и има ли много ходение пеша? Близо ли е до древния град Милет?
Цитирай

misteryq благодаря за бързия отговор. Би ли казала как се стига до храма на Аполон, колко време отнема и има ли много ходение пеша? Близо ли е до древния град Милет?
Пускам карта и маршрут, за да се добие представа за местоположението http://g.co/maps/2fmfr  Ние се заблудихме, че разстоянието е кратко и решихме да се разходим пеша от хотела до храма, но се оказа, че си е далечко, пък и се върви малко и по шосе, та пешеходната разходка се оказа неудачен вариант. След посещението на храма хванахме маршрутка до центъра и крайбрежната алея, поразгледахме, поразходихме се и се метнахме на обратното маршрутно такси към хотела. За Милет нищо не мога да кажа. За Дидим....ми, да си призная, че от всички курорти по западното крайбрежие на Турция този най-не ми допадна. Всички останали имат едно друго излъчване, а този ми изглаждаше някак по нашенски, но с палми  Laughing
Цитирай

Беше ми много полезна твоята информация mistery.  Ще вземем обезателно маршрутка. Били сме в Кушадасъ и Мармари и решихме да видим и Дидим. Дано не съжаляваме. Пък и хотела е на доста приемлива  за нас цена. Видях от картата че е доста далече от крайбрежната улица и не може да се стига пеша. Даноса им редовни долмуси. Обожовам палмите и това ще ми хареса.
Цитирай

Честит 8-ми Март!   

Миналата година бяхме в хотел "Веноса", Дидим. Останахме много доволни. Отседнахме в средата на юни и слънцето напичаше още към 7.30ч.
Копирам мнението си, което написах в темата "На море в Турция".

Пътувахме със собствен транспорт - 2-възрастни и 2-деца. Пътя се понесе добре с малки почивки.
Прекархме една качествена почивка  Peace. Всички бяхме доволни  Party. По цял ден навън - до обяд на плаж, следобед на басейна.
Агенцията, с която пътувахме е "Аполо".Ползвали сме я 2-пъти и сме доволни.

Хотелът е много хубав и просторен. Всички стаи гледат към морето, дворът е обширен. Има 4-басейна: 1-бебешки; 1-дълбок 130см; 1-някъде 160см и 1- дълбок 112см, в който влизат 3-те водни пързалки. Водата е чиста и топличка, т.е. затопля се от слънцето.
Пързалките работят на две смени -10-12ч. и 14.30-17ч. и има охрана, която стои горе при спускането.

Интернет - само в лоби-бар. Има местенца, както вътре, така и на голямата тераска.

Стаята ни беше за двойна, но имахме 1-спалня, 1-нормален креват и 1-подвижно легълце за бебчо. Имаше място и за бебешката количка и куфарите. Като цяло обширна.
Терасата голяма, защото бяхме на 1-ви етаж, но всъщност е 3-ти.
Баня и тоалетна достатъчно големи.
Чистотата на ниво-всеки ден се сменят кърпи, завивки и се минава с прахосмукачка.

Ресторантът - голям и чист. Има места отвътре и отвън. Само вътрешната му част не побира всички. За малките деца - столчета. Предполагам, че стигаха за всички.
Храната вкусна и сравнително разнообразна. На закуска имаше доста видове хлебчета. На обяд и вечеря откъм десерти, очаквах повече. Предимно грисови десерти. Баклавички по 1-2-вида. Обаче, имаше еклерчета и крем-карамел.
Плодове-портокали, ябълки, пъпеши, а вечер и диня.
Междинните хранения бяха пица, пилешки крилца и кюфетнца за сандвичи да си направиш самостотелно.
Сладолед - само следобед м/у 15-17ч.
Безалкохолни, сокове и алкохол след 10-11ч. до късно вечер.
Минералната вода и машините за кафе, капучино и т.н. от сутрин до вечер ползваш свободно.

Плажът - ползва се само от хотела, като заливче и нямаше вълнички. Само камъчетата  боцкаха, но поне бяха ситни.
Имаше шезлонги и дюшечета. Една част бяха под тенти, а друга на припек.
Кърпи - може да ползваш и от хотела срещу карта, която ти дават при настаняване.

Насекоми и разни други - няма. Видях само 1-пчела  Laughing.

В обобщение, обслужване и обстановка на ниво.

Ако някой има въпроси, да заповяда на ЛС   Hug.
Цитирай

Dori , може ли малко по-подробно да опишеш храната! Като са 5* предлагат ли се някакви деликатеси или просто е по-голямо количеството на храната ? И как е в А-ЛА-КАРТ , ако сте посещавали?
Цитирай

mimozata , в твоя пост за хотел Веноса пишеш , че аквапарка е много добър. Кой аквапарк имаш впредвид, защото аз не виждам в описанието на хотела да има , а само 3 пързалки? Благодаря!
Цитирай

mimozata , в твоя пост за хотел Веноса пишеш , че аквапарка е много добър. Кой аквапарк имаш впредвид, защото аз не виждам в описанието на хотела да има , а само 3 пързалки? Благодаря!
Наистина няма аквапарк, а само три пързалки за  възрастни. За деца има само  малък детски басейн и мини клуб с детски пързалки и люлки. За а ла карт ресторантите: позволява се безплатно посещение само на един за седемдневна почивка. ние си избрахме рибния, но не съм очарована. Храната наистина е хубава и разнообразни и се предлагат деликатеси: пушени риби и меса, морски деликатеси и др.
Цитирай

Пропуснах нещо. Миналата година имаше една българка от аниматорите Лили, която говореше английски, руски и малко турски. Тя се занмиваше много добре с децата.
Цитирай

За всички, които се интересуват от Дидим.
Прочетох във facebook, че от 12.03. е седмица на Дидим (страничката е Турция прекрасно място за екскурзии и почивки).
Цитирай

Много благодаря на всички за изчерпателните отзиви. bouquet
Цитирай

Dori , може ли малко по-подробно да опишеш храната! Като са 5* предлагат ли се някакви деликатеси или просто е по-голямо количеството на храната ? И как е в А-ЛА-КАРТ , ако сте посещавали?
Храната, като количество и качество е добро, но не толкова разнообразна за категорията.
Закуска, досто видове хлебчета. Сирена, кашкавали, сламачета и маслинки имаше по няколо видя. Кафе, чай, капучино, мокачино от автомат-безплатно и по цял ден се ползват.
Обяда и вечеря, има към 4-5 ястия, които се приготвят на място. Съответно първо там се редяхме, че после се заформяше голяма опашка. Съответно има и други ястия приготвени предварителни. Откъм супи бяха бедни (2 вида) и не толкова впечатляващи.
Ястията са напр. пилешко със зеленчуци или нещо в тая посока. Свинско мисля, че има, но не съм сигурна. Има етикети на повечето ястия и на английски. На салатите не на всички има наименование.
Десерти, може да се желае още. Очаквах повечко видове баклавички  Laughing. Предимно бяха на кремова основа. Винаги имаше диня и пъпеш, които режеха на място.

Относно часовете за храна, само вечерята ни идваше по-късно (започва в 19.30ч. и дори закъсняваха с по 5мин).

След 11ч. има снек-барове, на които има питки, телешко кюфте, доматки, кратсавици, от което може да си приготвиш сандвич. Предлагат пилешки крилца и пици, но за последните се чака. Има и спагети и сос. Също така има отделно шатра, в която се предлага гюзлеме и айран.

През целия ден, на самообслужване, се ползват машините за кафе, капучино, топъл шоколад, чай. Безалкохолните и алкохола се сипва от барманите. Например, колата не беше разредена.

Мин. водата се ползва денонощно и безплатно.

Сладолед се предлага само м/у 15-17ч.

Водните пързалки са 3, има охранител в горната им част и са с раб. време (10-12)ч. и (15-17.30)ч.
Цитирай

ndimitrova, Dori   Много ви благодаря за изчерпателните отговори!  Пък като се върна и аз живот и здраве на 17.06 ще разкажа и аз как ще е тази година.
Цитирай

ndimitrova, Dori   Много ви благодаря за изчерпателните отговори!  Пък като се върна и аз живот и здраве на 17.06 ще разкажа и аз как ще е тази година.
Хубава почивка! Laughing
Цитирай

Усмихната и слънчева ваканция ви желая . Настройте се положително  Peace.
Ще чакаме отзиви.
Цитирай

Пътят от София до димим протехо, че е около 110  км., така ли е? А някой може ли да каже колко струва ферибота - на кола ли се заплаща или на човек? Ние досега две години ходим с автобус - на айвалък и на кушадъса, но пътя ни се струва доста, а пък сме с дете на 7 год., и се чудим дали тази година да не се ориентираме към пътуване със собствен транспорт? може ли да посочите хотел в Чанаккале например, с цена ? Също така, доколкото виждам офертите за дидим със собствен транспорт, помти навсякъде пише че няма места за периода, в който искаме на отидем - от 22 юни. Моляда споделите и името на някои турист. агенции, които сте ползвали.
Също така, въпреки, че съм ходила два пъти с автобус, не съм обърнала внимание, как е маркировката по пътищата, има ли знаци с разрешната максимална скорост, указателни табели, как се държат турските полицаи ако те спрат... и въобще всичко от сорта...
« Последна редакция: Пон., 26 Март 2012, 13:55 от djalma »
Цитирай

За мен, пътищата в Турция са много хубави. И табели имат, и дупки нямат.
Щом сте пътували до Кушадасъ, не се притеснявайте за пътуването до Дидим. Това градче е съвсем наблизо.
Цитирай

Здравейте. Ето ви разписанието на фериботите http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm
Цитирай

Извинявам се, ама за съжаление не съм много на"ти" с английския, къде точно в този сайт са изписани часовете на фериботите и цената?  Smile
Цитирай

А, мисля че го видях - 25 лири на автомобил, така ли е?
Цитирай

djalma, разстоянието София-Дидим е 1050км; часово -12часа бързо каране и нормално 13-14часа.

Туристическата фирма, която сме ползвали е "Аполо", http://www.apollobg.com/
Най-добре на място да разпитате за даден хотел, дати и т.н.

Полицаите не се крият  Laughing. Малко преди тях поставят конуси в лявата лента. Съответно всеки намалява скоростта. Полицаите не спират чуждестранните номерации, както тук  Wink. Миналата година видях, че има цивилна кола с камера и малко след това полицаи, които спират при нарушение.

Ето и цени на пътни такси:
1. дизел - 3.60лири, бензин 4 лири;

2. ферибот 23-25лири на кола, за всички пътници. Това е в едната посока. Има 2 ферибота, един  Гелиболу- Лапсеки и  друг Есеабат-Чанакале. Вторият ферибот - Есеабат-Чанакале е по-добър, защото са по-нови, по-бързи, по-удобни и по-често пътуват.
Все пак, който и да изберете, пътят след ферибота не може да се сбърка, само един е до Измир.

3. магистрала - карта - 20лв, достатъчни са за разходка до там и обратно. Магистралата е само от Измир до Дидим.
Картата се купува само на изхода от магистралата. Първоначално се дават 20 лв., като 5 лв. е само картата. После може да си дозаредиш картата.
Цитирай

А, мисля че го видях - 25 лири на автомобил, така ли е?
Таксата на ферибота е на кола. Мисля, че ще ви е по-удобно с кола. Може би ще бъде малко по-скъпо /не знам сега какви отстъпки дават за пътуване със собствен транспорт/, но можете да спирате където си искате и там на място да си направите допълнителни екскурзии. Освен това е по-удобно да се носи и повече личен багаж./не че това е най-важното/
Цитирай

Благодаря за информацията. Досега сме пътували с автобус през Орбита. Лошото обаче е, че сега като гледам почти всички хотели, за датите за които искам са заети...
Цитирай

Дано да не се приеме за реклама, но ще дам и аз един глас за "Аполо". Четири непоредни страхотни почивки изкарахме с тях-много коректни и препоръчаните от тях хотели винаги са оправдавали очакванията ни. bouquet Ходихме веднъж и с "Караджъ турс", така че ще е честно да кажа, че и от тях съм доволна.
Цитирай

Хоп, и аз в групата на почиващите в Дидим. Ще бъда със сина си в хотел Веноса от 26.05 до 02.06. Сигурна съм, че ще изкараме страхотно особено ако и времето е благосклонно Wink. Ако някоя от вас дами е по същото време, ще ми е приятно да се запознаем.
Цитирай

Момичета и ние ще почиваме в Buyuk Anadolu Didim Resort 5*
Ако има някои завърнал се от там чакам отзиви.
Искам да попитам за картата за магистралата от каде се купува,преди да стигнем Дидим ли? Само до Кушадасъ се ходили и такава карта не сме копували.
Цитирай

Момичета и ние ще почиваме в Buyuk Anadolu Didim Resort 5*
Ако има някои завърнал се от там чакам отзиви.
Искам да попитам за картата за магистралата от каде се купува,преди да стигнем Дидим ли? Само до Кушадасъ се ходили и такава карта не сме копували.
Карта може да купите при влизането в Турция като минете всички проверки. На магистралата се качвате в Измир и слизате от нея край Сьоке. От там до Дидим са около 80 км. по хубав ремонтиран път. Таксата за магистрала в едната посока е /по спомени/ не повече от 3 турски лири. Мисля, че има промяна в цената на ферибота, но не съм сигурна. Приятно пътуване и хубава ваканция! wavey
Цитирай

Здравейте,някой почивал ли е в Palm Wings?Моля ви да споделите впечатления.Благодаря предварително.
Цитирай

Аз Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=651020.msg21950323#msg21950323

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=662225.msg22326881#msg22326881
Цитирай

Благодаря много за изчерпателното обяснение.Благодарение на теб Alleisha,тази година ще направя резервация за този хотел и съм сигурна,че няма да се разочароваме. bouquet
Цитирай

Като съм започнала с въпросите,да попитам с кой туроператор пътувате,че гледам има значително разминаване между цените на Ориент99/ползвани от нас вече 5 пъти/и Лъки Холидей/непознати за мен/но даващи цена с 200лв под тази на другата фирма?Дали не са включили нещо???
Цитирай

Момичета ,а за този хотел някакви отзиви http://www.booking.com/hotel/tr/club-tarhan-holiday-village.bg.html ???
Цитирай

Аз съм чела добри отзиви.
Не е толкова нов, като Palm wings, но е от същия тип.
Цитирай

Е решихме,май месец във Веносата,а септември в Palm wings newsm44 !
Цитирай

WONDERS,

smile3501
Цитирай

Е решихме,май месец във Веносата,а септември в Palm wings newsm44 !
чудесен избор  Peace
Цитирай

Дано само на 14 годишната ни дъщеря през май месец да не и е скучно,защото едва ли ще има други пубертети по това време  newsm78
Цитирай

31 май Palm Wings newsm44
Цитирай

8 юни Venosa Beach  Very Happy
Цитирай

Здравейте!
От 7 юни ще почиваме за първи път в Турция в Холидей Ресорт Спа хотел в Дидим.
Може ли да ми дадете някакви съвети. Ще пътуваме с автобус. За екскурзиите  евро ли трябва да носиме или може да се плаща и в турски лири?Какви екскурзии ще ме посъветвате да направим. Едната мислим да бъде до Памуккале. До Ефес заслужава ли си да се ходи?
Там как се разбирате с персонала в хотела, на какъв език, разбират ли български или трябва на английски? За плаж казват ,че е пясъчен трябва ли някакви аква обувки или не?
А с Виза електрон изд. от СИБАНК дали може да се тегли валута?
Някой ако е ходил в този хотел моля да сподели впечатления.
Цитирай

Здравейте!
От 7 юни ще почиваме за първи път в Турция в Холидей Ресорт Спа хотел в Дидим.
Може ли да ми дадете някакви съвети. Ще пътуваме с автобус. За екскурзиите  евро ли трябва да носиме или може да се плаща и в турски лири?Какви екскурзии ще ме посъветвате да направим. Едната мислим да бъде до Памуккале. До Ефес заслужава ли си да се ходи?
Там как се разбирате с персонала в хотела, на какъв език, разбират ли български или трябва на английски? За плаж казват ,че е пясъчен трябва ли някакви аква обувки или не?
А с Виза електрон изд. от СИБАНК дали може да се тегли валута?
Някой ако е ходил в този хотел моля да сподели впечатления.

*danaya* Здравей, няма проблем да плащате и в лири, щом сте вече там. Относително е какъв език ще знаят в хотела, вашият хотел е хубав, на рецепцията сигурно ще говорят английски, а може да говорят и близък до нашия, спокойно ще се разберете. За картата, обадете се в банката и те ще ви кажат може ли да се тегли в чужбина местна валута. Ако е дебитна, може и да не стане.
За екскурзиите, моето лично мнение, защото съм ги видяла е - ако можете вижте всичко. Ако ли не, аз бих избрала Ефес - невероятно място, още повече... с Ефес винаги се посещава и Къщата на Дева Мария, съвсем наблизо. С Памуккале е хубаво да се види и древният град Хиераполис.
Приятно пътуване.....
Цитирай

Здравейте,
След дълго чудене решихме и ние тази година в Дидим. Само че не мога да избера хотел. Ако някой може да ме посъветва кои от 5 * хотели да избера. колебая се между Палм Уинкс и Веноса. кои е по-добър от двата. ако има добри впечатления от друг хотел моля споделете.
Цитирай

Здравейте,
След дълго чудене решихме и ние тази година в Дидим. Само че не мога да избера хотел. Ако някой може да ме посъветва кои от 5 * хотели да избера. колебая се между Палм Уинкс и Веноса. кои е по-добър от двата. ако има добри впечатления от друг хотел моля споделете.
били сме във Веноса и не съжелявам въобще. бяхме първата седмица след откриването и беше чудесно, дано и сега е така. в другият хотел не сми били и нямам база за сравнение, но с две ръце препоръчвам Веносата. приятна и слънчева почивка, каквото и да решите. Peace
Цитирай

Аз съм за Palm wings Smile
Но и двата хотела са прекрасни.
Няма да съжалявате, който и да изберете от тези два.
Решете какъв тип хотел искате - Веноса е на много етажи. Палм уингс е тип къщички.
Цитирай

Благодаря за отзивите и пожеланията. В крайна сметка ще бъде където има места, защото вече е късно за запазване. ще ми се да е хубав плажа, морето, храната ... не видях никаде какъв е алкохола. бирата хубава ли е?
Цитирай

Здравейте ДАМИИИ, и ние мислим да пътуваме за тамм на 13.09 в хотел MAJESTY CLUB TARHAN BEACH 4* наблюдения?
И как мислите със собствен транспорт?
ПООМОООЩ  Crying or Very sad Confused ooooh!
Цитирай

Момичета, след седмица живот и здраве ще пътуваме за Дидим и ще бъдем в Дидим Бийч. Има ли скоро завърнали се да дадат отзиви? Нещо ни се събраха много въпросителни. Very Happy
Цитирай

Момичета, след седмица живот и здраве ще пътуваме за Дидим и ще бъдем в Дидим Бийч. Има ли скоро завърнали се да дадат отзиви? Нещо ни се събраха много въпросителни. Very Happy

Завърнахме се миналата седмица. Всичко е страхотно! Няма за какво да се притеснявате. Ако ви интересува нещо конкретно - питайте
Цитирай

Завърнахме се миналата седмица. Всичко е страхотно! Няма за какво да се притеснявате. Ако ви интересува нещо конкретно - питайте
Това, което в момента ми хрумва, е:
1. Какво включва храната за основно ядене, както и плодовете.
2. Има ли безплатен сладолед в ресторанта или в баровете.
3. Какво представлява плажната ивица, има ли проблем със заемането на чадър, шезлонг и има ли във водата хапещи рибки.
4. Има ли достатъчно места при басейните.
5. Стаите в хотела достатъчно удобни ли са и най-вече баните.
6. Ползвахте ли безплатно сауна, турска баня, фитнес и т.н.
7. Интересна ли е анимацията.
8. Какви забавления предлага курортът за следобяд и вечер.
9. Какво на практика включва ултра ол инклузивът в този хотел конкретно.
10. С какво работно време са пързалките.
11. Какво е разстоянието до града и как се стига без собствен транспорт.
12. Има ли интересни стоки за пазар.
И ако има нещо, което ви е направило впечатление... Very Happy
Благодаря! Hug
Цитирай

Това, което в момента ми хрумва, е:
1. Какво включва храната за основно ядене, както и плодовете.
2. Има ли безплатен сладолед в ресторанта или в баровете.
3. Какво представлява плажната ивица, има ли проблем със заемането на чадър, шезлонг и има ли във водата хапещи рибки.
4. Има ли достатъчно места при басейните.
5. Стаите в хотела достатъчно удобни ли са и най-вече баните.
6. Ползвахте ли безплатно сауна, турска баня, фитнес и т.н.
7. Интересна ли е анимацията.
8. Какви забавления предлага курортът за следобяд и вечер.
9. Какво на практика включва ултра ол инклузивът в този хотел конкретно.
10. С какво работно време са пързалките.
11. Какво е разстоянието до града и как се стига без собствен транспорт.
12. Има ли интересни стоки за пазар.
И ако има нещо, което ви е направило впечатление... Very Happy
Благодаря! Hug

Нямам какво повече да попитам  Hug, и ние сме там на 6,09,2013, очаквам с нетърпение отговора  bouquet
Цитирай

Ще опитам да отговоря на въпросите
1. Храната е разнообразна, всеки ден има различни неща и е много вкусно. Има много пресни зеленчуци и салати. На обяд има по-леки неща за ядене. Отвън винаги има скара, пържени картофи и други такива. В снек бара от 12.30 до 17.00 има хамбургери, пици. Плодове има различни видове - череши, диня, пъпеш, кайсии, праскови, сливи. Общо взето ядене има много и е разнообразно - ще останете доволни.
2. За безплатен сладолед мисля че даваха в мини клуба, но не съм напълно сигурна. Иначе до бара на басейна продават по 1 лира топка сладолед и понеже беше по-близо си вземахме от там.
3. До плажа аз лично не ходих. Съпругът ми с децата отидоха, но не им хареса много, защото в началото било с камъни, хапещи риби не са усетили, но имаше хора, които ходеха там. Първите дни имаше свободни шезлонги до към 9.30 -10.00, но после започнаха да ги заемат доста рано и се налагаше някой от нас да слиза към 08.00 ч.
4. Ние бяхме при основния басейн. Не сме оставили без места. Отделно има шезлонги в градината, която също е близо до басейна. А има и релакс басейн, но там също не сме ходили. До по-малката сграда също има басейн.
5. Бяхме във фамилна стая, която се състоеше от две отделни стаи и беше в голямата сграда с гледка към басейните и морето. В едната стая имаше спалня, а в другата две отделни легла, събрани, както и разтегателен фотьойл. И двете стаи са с отделни климатици, но само в едната имаше телевизор. Банята беше удобна - имаше малка вана, преградена с врати и голяма мивка. Стаите се почистваха всеки ден, като понякога това ставаше и следобед.
6. Не сме ходили в спа центъра.
7. Мисля, че анимацията беше интересна - организираха различни игри и забавления през деня.
8. В амфитеатъра от 21.00 ч. имаше мини диско, а след това различна програма всяка вечер и беше интересно.
9. Ами честно казано не мога да направя разлика между ултра ол инклузива в този хотел и в ол инклузива например в "Батихан". Алкохола е доста разреден.
10. Пързалките работят от 10.00 до 12.00 ч. и от 14.00 до 16.00 ч. и са страхотни
11. Ами единия път тръгнахме пеш да се разходим и мисля, че е около 2-3 км до началото на централната им част. След това се качвахме на малките бусчета, които са 2 лири на човек.
12. Не мога да кажа за интересни неща, тъй като не сме пазарували много - само обичайните неща - сувенири и разни други такива. Ходихме до Колоната на Аполон  - заслужава си да се види, много е интересно и красиво
Цитирай

katiastamenova Благодаря ти за подробния отговор. Последните няколоко които прочетох поста за този хотел на първа страница бяха много отчайващи, но виждам че всичко се е оправило, радвам се за което, ние също ще сме във фамилна стая, дано да е в голямата сграда, че виждам че има малка такава и си помислих че там ще ни настанят. Децата очакват с нетърпение почивката заради многото пързалки. Какви бяха основните туристи по време на вашата почивка, четох че основно били англичани, ама тази година имало много българи? Анимацията за децата интересна ли беше. До сега където сме ходили от 8 часа е детската анимация и после започва шоуто - и тука ли беше така? Хайде стига вече въпроси. Весела почивка на всички и супер време
Цитирай

minion4е имаше туристи от всякъде и като че ли англичаните и шотландците бяха най-много. Това, което ми направи повече впечатление е че има много турци. В другите хотели не съм срещала толкова много. Детската анимация вечер е от 21.00 ч. и включва 5-6 песни, на които всички деца танцуват и завършва с детско влакче. Продължава около половин час и дъщеря ми, която е на почти 4 г. много се забавлява и всяка вечер бяхме там. След мини диското има друга програма
Цитирай

katiastamenova, благодаря за отговора. bouquet  Надявам се да прекараме добре. Като се върнем, ще докладвам. Laughing
Цитирай

Моля, дайте инфо за допълнителните екскурзии които се предлагат от Дидим и специално от DIDIM BEACH ELEGANCE RESORT & SPA 5* ?
Чувала съм, че турските туроператори, които работят на местна почва предлагат много по-евтини цени на такива екскурзии, отколкото цените на нашите туроператори.
Моля за препоръки!
А някой гмуркал ли се е там? Предлагат ли такива изживявания?  newsm78
Цитирай

Момичеетаааа  ooooh! никой нищо не каза относно моето питанееее...за Маджестик в Дидим? И знаете ли какво е времето през септември?
Цитирай

Моля, дайте инфо за допълнителните екскурзии които се предлагат от Дидим и специално от DIDIM BEACH ELEGANCE RESORT & SPA 5* ?
Чувала съм, че турските туроператори, които работят на местна почва предлагат много по-евтини цени на такива екскурзии, отколкото цените на нашите туроператори.
Моля за препоръки!
А някой гмуркал ли се е там? Предлагат ли такива изживявания?  newsm78
Миналата година (септември) предлагаха гмуркане на частния плаж на самия хотел - морето е много чисто и подходящо за това, а доста близо до брега има и корали, така че има какво да се види.
За хапещите риби - за съжаление, има ги в изобилие - достатъчно е да застанеш на едно място и секунда-две след това си на прицел. Smile
Цитирай

Днес се върнах от Дидим Бийч Елеганс. Прекарахме си повече от добре. Негативни отзиви не мога да дам. Ще се опитам да бъда по-обстоятелствена, за да съм полезна на тези, на които им предстои почивка там.
Бяхме в новата сграда - Елеганс - много ни хареса. Още от входната врата фоайето прави впечатление -  огромно, чисто и красиво, луксозно обзаведено в източен стил. Звучи тиха приятна музика. Може да поседнеш на някой фотьойл или диванче и да почетеш на спокойствие. Стаите не са много широки, но са хубави, всяка с тераса, лед телевизор, телефон, гардероб, шкафчета, фотьойли, баня с вана, красив мраморен умивалник, зад него цялата стена е огледало, но има и малко увеличително огледало за бръснене, сешоар и биде, разбира се. Кърпите за баня ни сменяха всеки ден, а чаршафите - веднъж за седмица, но иначе оправяха всеки ден стаята и майсторяха различни фигури с чаршафа и кърпите, като ги украсяваха с живи цветенца. Very Happy  
По-просторни са стаите в другата сграда - Ризорт. Те са двойни или апартаменти - за повече хора.
Храната е изключително разнообразна - за всякакви вкусове. Месото е предимно пилешко, пуешко и риба. Салати -  всякакви, супи - обикновено 2 вида. Плодове: ябълки, диня, пъпеш, грозде- бяло и черно, череши, сливи, портокали, праскови, кайсии.
За морето - плажът наистина е малък и в морето в началото има камъни, но са опънати пътеки, по които се влиза, а след 6-7 метра дъното е пясъчно и няма камъни. Водата е много чиста, плитко е може би до около 30-тина метра от брега.
Ние ходехме първо до големия басейн с форма на делфин, после отивахме до морето, а следобед - при басейна пред сградата на нашия Елеганс, където имаше малко хора и приятна музика. Пързалките са много - две ролби и още 6 други на едно място. Точно затова въпреки многото желаещи да се пързалят, опашки не се получаваха. Има и пързалки за по-малки дечица в малък ограден басейн. Изобщо малчуганите няма как да скучаят. Аниматорите се занимават много с тях.
Докато аниматорите(имаше и две българки между тях) занимаваха гостите с разни игри - водна гимнастика, дартс, степ аеробика, ватерпол и други, момчета постоянно чистеха и между закуската и вечерята непрекъснато предлагаха от колички закуски и плодове на плажуващите около басейните и при морето. Отделно на барчетата около басейните имаше пържени картофи, скара, банички, кексчета. Близо до морето правеха гьозлемета всеки следобед и ги предлагаха топли-топли с айрян.
Хапещи риби не видях, но хранехме едни като попчета с хляб, които плуваха около нас. Чух, че имало някакви дракончета по дъното, които боцкали, но така и нямах срещи с разни хищници. Very Happy По въпроса за гмуркането - да, предлагат уроци по гмуркане - имаше по 3-4ма с водолазни костюми, но не се заинтересувах по-подробно кое как е.
До града е близо и се стига и с маршрутки, и пеша. Има дълга крайбрежна улица с много магазини, заведения и сергии.
Хората са приветливи, усмихнати, забавни. Екскурзии предлагат до Памуккале, Ефес, с корабче и други, но понеже сме ходили там, отидохме самостоятелно до храма на Аполон с маршрутка (цената й е 2 лири).
Препоръчвам хотела с две ръце. newsm10
Хайде стига, че стана много. Ако някой се интересува от нещо конкретно, да пише на лични. Направихме много клипчета и снимки навсякъде. Very Happy
« Последна редакция: Пон., 08 Юли 2013, 15:22 от july1993 »
Цитирай

моля някой ако може да даде отзиви за THE HOLIDAY RESORT
Цитирай

Здравейте, какви активности има във Веноса? Интересува ме тенискорта - ракетите и топките плащат ли се? Има ли миниголф? Много се чудехме между Venosa и Palm Wings, като аз наблягах на втория, но детето ми - тинейджър се спря на Веноса, защото бил по-луксозен Smile и не искал в къщичка. Ние ще сме там края на август. Дали е голяма лудница по това време? Като територия хотела на каква площ е? От снимките, които разглеждах ми се струва доста компактен. Не видях много зеленина. Тези тенти, които са вместо чадъри, не са ли неудобни и ограничаващи?
Цитирай

Днес се върнах от Дидим Бийч Елеганс. Прекарахме си повече от добре. Негативни отзиви не мога да дам. Ще се опитам да бъда по-обстоятелствена, за да съм полезна на тези, на които им предстои почивка там.
Бяхме в новата сграда - Елеганс - много ни хареса. Още от входната врата фоайето прави впечатление -  огромно, чисто и красиво, луксозно обзаведено в източен стил. Звучи тиха приятна музика. Може да поседнеш на някой фотьойл или диванче и да почетеш на спокойствие. Стаите не са много широки, но са хубави, всяка с тераса, лед телевизор, телефон, гардероб, шкафчета, фотьойли, баня с вана, красив мраморен умивалник, зад него цялата стена е огледало, но има и малко увеличително огледало за бръснене, сешоар и биде, разбира се. Кърпите за баня ни сменяха всеки ден, а чаршафите - веднъж за седмица, но иначе оправяха всеки ден стаята и майсторяха различни фигури с чаршафа и кърпите, като ги украсяваха с живи цветенца. Very Happy  
По-просторни са стаите в другата сграда - Ризорт. Те са двойни или апартаменти - за повече хора.
Храната е изключително разнообразна - за всякакви вкусове. Месото е предимно пилешко, пуешко и риба. Салати -  всякакви, супи - обикновено 2 вида. Плодове: ябълки, диня, пъпеш, грозде- бяло и черно, череши, сливи, портокали, праскови, кайсии.
За морето - плажът наистина е малък и в морето в началото има камъни, но са опънати пътеки, по които се влиза, а след 6-7 метра дъното е пясъчно и няма камъни. Водата е много чиста, плитко е може би до около 30-тина метра от брега.
Ние ходехме първо до големия басейн с форма на делфин, после отивахме до морето, а следобед - при басейна пред сградата на нашия Елеганс, където имаше малко хора и приятна музика. Пързалките са много - две ролби и още 6 други на едно място. Точно затова въпреки многото желаещи да се пързалят, опашки не се получаваха. Има и пързалки за по-малки дечица в малък ограден басейн. Изобщо малчуганите няма как да скучаят. Аниматорите се занимават много с тях.
Докато аниматорите(имаше и две българки между тях) занимаваха гостите с разни игри - водна гимнастика, дартс, степ аеробика, ватерпол и други, момчета постоянно чистеха и между закуската и вечерята непрекъснато предлагаха от колички закуски и плодове на плажуващите около басейните и при морето. Отделно на барчетата около басейните имаше пържени картофи, скара, банички, кексчета. Близо до морето правеха гьозлемета всеки следобед и ги предлагаха топли-топли с айрян.
Хапещи риби не видях, но хранехме едни като попчета с хляб, които плуваха около нас. Чух, че имало някакви дракончета по дъното, които боцкали, но така и нямах срещи с разни хищници. Very Happy По въпроса за гмуркането - да, предлагат уроци по гмуркане - имаше по 3-4ма с водолазни костюми, но не се заинтересувах по-подробно кое как е.
До града е близо и се стига и с маршрутки, и пеша. Има дълга крайбрежна улица с много магазини, заведения и сергии.
Хората са приветливи, усмихнати, забавни. Екскурзии предлагат до Памуккале, Ефес, с корабче и други, но понеже сме ходили там, отидохме самостоятелно до храма на Аполон с маршрутка (цената й е 2 лири).
Хайде стига, че стана много. Ако някой се интересува от нещо конкретно, да пише на лични. Направихме много клипчета и снимки навсякъде. Very Happy
Благодаря ти за подробния разказ, и ние сме за там, в началото имаше доста недоволни, но разбирам че вече са оправили нещата, ти си втората която потвърждава безупречното отношение и условия в хотела. Само искам да попитам по кое време пристигнахте и кога ви настаниха?   bouquet
Цитирай

Пристигнахме в 4ч.30мин. сутринта, а ни настаниха към 13ч, но това не беше проблем. Оставихме си багажа в стая за багаж, която любезно ни предложиха, взехме си банските и след закуската се опнахме на шезлонгите край басейна.  Very Happy Така започна почивката ни.  Very Happy
Цитирай

Бяхме в новата сграда - Елеганс - много ни хареса. Още от входната врата фоайето прави впечатление -  огромно, чисто и красиво, луксозно обзаведено в източен стил. Звучи тиха приятна музика. Може да поседнеш на някой фотьойл или диванче и да почетеш на спокойствие. Стаите не са много широки, но са хубави, всяка с тераса, лед телевизор, телефон, гардероб, шкафчета, фотьойли, баня с вана, красив мраморен умивалник, зад него цялата стена е огледало, но има и малко увеличително огледало за бръснене, сешоар и биде, разбира се. Кърпите за баня ни сменяха всеки ден, а чаршафите - веднъж за седмица, но иначе оправяха всеки ден стаята и майсторяха различни фигури с чаршафа и кърпите, като ги украсяваха с живи цветенца. Very Happy 
Храната е изключително разнообразна - за всякакви вкусове. Месото е предимно пилешко, пуешко и риба. Салати -  всякакви, супи - обикновено 2 вида. Плодове: ябълки, диня, пъпеш, грозде- бяло и черно, череши, сливи, портокали, праскови, кайсии.
Благодаря ти за подробния разказ, и ние сме за там, в началото имаше доста недоволни, но разбирам че вече са оправили нещата, ти си втората която потвърждава безупречното отношение и условия в хотела. Само искам да попитам по кое време пристигнахте и кога ви настаниха?   bouquet
Аз бих искала да отбележа, че и в началото т.е. през месец Май и сега, до колкото разбирам, хотела си е ОК, както с храна, така и с условия - абсолютно същите бяха условията, когато ние почивахме от 04.05. до 11.05.2013. Проблем имаше с почиващите, не с хотела. Също така, искам да отбележа, че турския стандарт за градуси на алкохола е различен от този в България - около 35 градуса е за ракията, за бирата също са по-ниски градусите. Няма никаква логика, да се разрежда алкохола, при положение, че няма лимит за него. Пожелавам на всички приятни, слънчеви и усмихнати дни!
« Последна редакция: Пон., 29 Юли 2013, 22:34 от Ani_iv »
Цитирай

А какви други екскурзии се предлагат от Дидим ?  Ние сме от 06.09 в Дидим бийч
Цитирай

Здравейте,нова съм във форума,но имам нужда от помощ относно почивката ни в Дидим. Избрали сме хотел didim beach elegance resort & spa 5* края на месец септември,ако някой е почивал там моля за инфо Praynig
Цитирай

Здравейте,нова съм във форума,но имам нужда от помощ относно почивката ни в Дидим. Избрали сме хотел didim beach elegance resort & spa 5* края на месец септември,ако някой е почивал там моля за инфо Praynig
ами преди твоя пост има няколко мнения вече
Цитирай

Здравейте,ние ще почиваме във хотел Веноса Дидим за първи път прочетох много и благодаря на всички които са дали мнение за този хотел.Ще пътуваме със собствен транспорт,ако има някой който ще почива там от 07.09.13- може да пише!
Цитирай

Здравейте,ние ще почиваме във хотел Веноса Дидим за първи път прочетох много и благодаря на всички които са дали мнение за този хотел.Ще пътуваме със собствен транспорт,ако има някой който ще почива там от 07.09.13- може да пише!
и ние ще почиваме от 07,09, но сме с автобусна екскурзия.
Цитирай

Здравейте, първо искам да кажа, че това, което правите всички тук е страхотно, толкова много пъти съм се възползвала от информацията, която всички споделяте  Hug
Вече съм регистрирана, за да се включвам и аз по тази и други теми, където бих могла да бъда и полезна  Wink . В тази тема обаче имам само въпроси.
Изчетох подробното инфо, което сте дали за Дидим Бийч Елеганс 5*, но все пак искам да попитам тези от вас, които са били там няколко неща:
1. Бара, който представлява нещо като кей, към хотела ли е или е отделен и включен ли е в Ultra All Inclusive пакета ?
2. Сейфовете в стаята плащат ли се ?
3. Как е времето в края на септември, ще става ли за събиране на тен  newsm78
И един по общ въпрос към всички. Някой пътувал ли е с туристическа агенция Лъки Холидей ? Ние сме 2 двойки и си резервирахме с тях престоя във хотела и автобусен транспорт с тръгване на 20.09. Тъй като досега винаги съм организирала сама пътуванията и не съм използвала услуги на туристически агенции, съм малко скептично настроена.
Цитирай

Антоанетка, със същата Лъки Холидей бяхме в същия Дидим бийч елеганс 5 *. Барове има няколко- вътре в хотела, край единия басейн, край по-малкия басейн -в другата, по-малката сграда на хотела. Включени са в пакета.Напитки като сокове от машина ,кафе, чай - безплатно,включени в инклузива. разни леки спиртни-безплатни. По-сериозни питиета- коняк,уиски,....-платени.Относно битовите условия нямам забележки,относно любезността на сервитьори,камериерки,персонал като цяло-също съм мн.доволна. Храна- добра, има някои странни техни си ястия,комбинации,подправки,но готвят чудесно патладжан; колбасите,кренвиршите-не стават хич; сирене,кашкавал-чудесни,десерти- байгън сладки, но чудесна тиква- маринована със сироп.
За сейф-не зная, не съм ползвала.
Има  ролба - работи май от 10 до 14 часа.
Процедури не съм ползвала.
Бях от 1 до 6 май-ставаше за печене , водата в басейните ставаше за къпане.
Лъки Холидей-....хм - и съм доволна , и не. Апатична и незаинтересована водачка имахме. Не ни разясни кое  ни се полага,кое -не.С проба грешка се учихме , така и изпуснахме някои опции.
На екскурзии не се записвайте! Многократно завишени са цените.На 100 м от хотела има агенция за екскурзии- там попитайте,там платете, цените са по- ниски.Аз не ходих на екскурзии,защото имах малко време и други приоритети , а и се досетих за надвишаването,но мои колеги отидоха, а после видяха таблото с ценоразписа на агенцията и разбраха,че правилно съм се досетила овреме за кожодерството.
Петъчният пазар, за който ще ви кажат,изобщо не си заслужава! Боклуци,овъргаляни по земята продавачи и стока,нищо не си харесахме, защото у нас магазините 2 употреба изглеждат по-добре. Може локум,бонбони и плодове да се купят от там.
В самия Дидим има магазини , хипермаркети, но трябва сам да ходиш и да си ги намериш. Има маршрутки, в които хич не е ясно колко струва пътуването,все различно ме таксуваха-както им дойде.Това ми напомни за отношението на нашите търговци към чужденците в Златни пясъци.
Цитирай

Момичеетаааа  ooooh! никой нищо не каза относно моето питанееее...за Маджестик в Дидим? И знаете ли какво е времето през септември?

Една част от пътуващите с нашата екскурзия бяха в Маджестик и бяха мн.доволни.Бяха им организирали празнуване на Великден, а при нас нямаше и помен от боядисани яйца и козунак.
Цитирай

Антоанетка, със същата Лъки Холидей бяхме в същия Дидим бийч елеганс 5 *. Барове има няколко- вътре в хотела, край единия басейн, край по-малкия басейн -в другата, по-малката сграда на хотела. Включени са в пакета.Напитки като сокове от машина ,кафе, чай - безплатно,включени в инклузива. разни леки спиртни-безплатни. По-сериозни питиета- коняк,уиски,....-платени.Относно битовите условия нямам забележки,относно любезността на сервитьори,камериерки,персонал като цяло-също съм мн.доволна. Храна- добра, има някои странни техни си ястия,комбинации,подправки,но готвят чудесно патладжан; колбасите,кренвиршите-не стават хич; сирене,кашкавал-чудесни,десерти- байгън сладки, но чудесна тиква- маринована със сироп.
За сейф-не зная, не съм ползвала.
Има  ролба - работи май от 10 до 14 часа.
Процедури не съм ползвала.
Бях от 1 до 6 май-ставаше за печене , водата в басейните ставаше за къпане.
Лъки Холидей-....хм - и съм доволна , и не. Апатична и незаинтересована водачка имахме. Не ни разясни кое  ни се полага,кое -не.С проба грешка се учихме , така и изпуснахме някои опции.
На екскурзии не се записвайте! Многократно завишени са цените.На 100 м от хотела има агенция за екскурзии- там попитайте,там платете, цените са по- ниски.Аз не ходих на екскурзии,защото имах малко време и други приоритети , а и се досетих за надвишаването,но мои колеги отидоха, а после видяха таблото с ценоразписа на агенцията и разбраха,че правилно съм се досетила овреме за кожодерството.
Петъчният пазар, за който ще ви кажат,изобщо не си заслужава! Боклуци,овъргаляни по земята продавачи и стока,нищо не си харесахме, защото у нас магазините 2 употреба изглеждат по-добре. Може локум,бонбони и плодове да се купят от там.
В самия Дидим има магазини , хипермаркети, но трябва сам да ходиш и да си ги намериш. Има маршрутки, в които хич не е ясно колко струва пътуването,все различно ме таксуваха-както им дойде.Това ми напомни за отношението на нашите търговци към чужденците в Златни пясъци.

Да се включа и аз с отговорите ние бяхме там от 04.05. до 10.05.2013г. - в стаите на Резорт сградата има сейфове в гардеробите на стаите - не сме ползвали, но мисля, че бяха безплатни.
Има барове в двете сгради на хотела, освен това има бар до големия басейн, също бар в градината - където правят сандвичи след 14:00ч. Понеже плажа е терасовиден - има бар под релакс-басейна - където се правят гьозлеме, както и на самия плаж - на пясъка.
Предлагат алкохолни и безалкохолни напитки и бира, но турско производство - вносния алкохол се заплаща. За това ви съветвам, като поръчавате водка, коняк или уйски да казвате "Тюркиш" - за да разбират барманите, че не искате вносен.
Когато резервирах от агенцията ми казаха, че плажа на кея е платен, когато ние бяхме там - тъкмо го пуснаха - но, ние не сме го посещавали.
Времето Септември месец по принцип е много хубаво там, предполагам няма да имате лош ден.
Пожелавам ви приятна и слънчева почивка.
Цитирай

Момичеетаааа  ooooh! никой нищо не каза относно моето питанееее...за Маджестик в Дидим? И знаете ли какво е времето през септември?

Една част от пътуващите с нашата екскурзия бяха в Маджестик и бяха мн.доволни.Бяха им организирали празнуване на Великден, а при нас нямаше и помен от боядисани яйца и козунак.

Не бих се съгласила с Вас Фея, Маджестик е вилно селище, по-ниска категория от Дидим Резорт, позициониран е по-далеч от града. Лични впечатления нямам, но такъв беше коментара от агенцията, когато избирах да резервирам за хотел в Дидим.
Освен това, тогава, когато сте били в хотела - ние сме се засекли - извинявайте но, сутринта една част от яйцата бяха полети с червена боя, както и имаше направено нещо подобно на козунак - съгласете се хората в Турция не са много на ясно как точно боядисваме ние яйца и каква е рецептата за козунак. Агнешко имаше на барбекюто отвън - не разбирам какво точно е трябвало да направят за да уважат голямата българска група. Вие знаете колко голяма беше и въобще за какво ставаше на въпрос. Отново искам да отбележа, че хотел Дидим Резорт Бийч  предложи едно много добро обслужване и съотношението цена-качество отговаря напълно и е в предимсто за хотела. Храната също е добра и нямам спомен нещо да е свършвало от ястията, освен основната кухня винаги на вън на барбекюто се приготвяха допълнителни ястия - и на закуска и на обяд и на вечера.
Хубавото празнуване на национални празници може да очаква човек някъде тук в България и в български хотел, но извън страната в Турция, да имаш очаквания - малко ме очудва.
« Последна редакция: Съб., 24 Авг. 2013, 16:55 от Ani_iv »
Цитирай

1. Бара, който представлява нещо като кей, към хотела ли е или е отделен и включен ли е в Ultra All Inclusive пакета ?
3. Как е времето в края на септември, ще става ли за събиране на тен  
1. Барът, който те интересува не влиза в Ол Инклузива и всичко, което си поръчаш, се заплаща - може би затова през целия ни престой имаше цифром и словом по 2-3 човека на пирса, а понякога и 0...
3. Миналата година бяхме там от 22-ри до 29-ти септември. За първи път, откакто почиваме в Турция, ми се случи за целия престой да не видя нито едно облаче. Като температура на въздуха - около 30 градуса беше през целия период, морската вода - около 26 градуса. Може би и затова единодушно го определихме като най-хубавата ни почивка в Турция.
Цитирай

Дидим Резорт Бийч ли?  Thinking Аз говоря за Дидим Бийч Елеганс. 
Учудва със сигурност се пише с "У", а не с "О".
Цитирай

Дидим Резорт Бийч ли?  Thinking Аз говоря за Дидим Бийч Елеганс. 
Учудва със сигурност се пише с "У", а не с "О".
Хотела се състои от две сгради - Резорт и Елеганс - общото наименование на хотела е "Дидим бийч Елегант Резорт и СПА" - сграда Резорт е по-стара и по-близко до плажа, е Елеганс - е по-нова и по-далеч от плажа. Всички заведения за консумация за храни и напитки се ползват от туристите и на двете сгради.  Но вие сте били в този хотел и едва ли, не сте разбрали това.
А относно правописната грешка - сори, не е от неграмотност бъдете убедена!Доказателства няма да посочвам - и образование и професонална реализация могат да го докажат!
« Последна редакция: Съб., 24 Авг. 2013, 22:42 от Ani_iv »
Цитирай

Здравейте! Много благодаря на ФЕЯТА, Ani_iv и cska_kazanlak за инфото  newsm10 . Вече съм по обнадеждена относно почивката ни там. ФЕЯТА, в коя от двете сгради се намират стаите на Лъки Холидей ? Аз както винаги имам още въпроси  Blush
 А някой ползвал ли е хамама ? Чувала съм, че една процедура в началото на почивката се отразявала доста благоприятно на събирането на тен  Very Happy .
 Тези от вас, които са почивали там може ли да споделят дали са се гмуркали или карали джетове, ако някои има ориентировъчна цена ще съм му много благодарна, тъй като моят приятел е голям фен на такива изживявания и ми се иска да го иненадам, като му организирам нещо от този род.
 Четох, че има тенис на маса корт - те плащат ли се или са включени в цена ?
 Посещавали ли сте а-ла-карт ресторантите и кой ви допадна, или кой не. Тъй като разбрах, че веднъж за едноседмичен престой имаме право да изберем един и да го посетим. Там по стандартното им меню ли се поръчва или пак имат приготвени няколко ястия за ол инклузив гостите  Smile
 Иска ми се да отида и до храма на Аполон, но не организирано с ТА, а с маршрутка? Може ли някой да ми каже това удачен вариант ли е и препоръчвате ли ми да имаме екскурзовод за това пътуване и има ли входна такса за самият храм ?
Мерси предварително на заелите се да четат и отговорят на този дълъг пост, когато се върнем обещавам да споделя и нашите впечатления от хотела.  Hug

Цитирай

От 30.08 сме семейно във Venosa Beach Laughing Има ли организирани екскурзии до Милет (на около 25 км. е от Дидим) или има маршрутки дотам? Какво си заслужава да се види в Дидим, освен храма на Аполон?
Цитирай

Здравейте! Много благодаря на ФЕЯТА, Ani_iv и cska_kazanlak за инфото  newsm10 . Вече съм по обнадеждена относно почивката ни там. ФЕЯТА, в коя от двете сгради се намират стаите на Лъки Холидей ? Аз както винаги имам още въпроси  Blush
 А някой ползвал ли е хамама ? Чувала съм, че една процедура в началото на почивката се отразявала доста благоприятно на събирането на тен  Very Happy .
 Тези от вас, които са почивали там може ли да споделят дали са се гмуркали или карали джетове, ако някои има ориентировъчна цена ще съм му много благодарна, тъй като моят приятел е голям фен на такива изживявания и ми се иска да го иненадам, като му организирам нещо от този род.
 Четох, че има тенис на маса корт - те плащат ли се или са включени в цена ?
 Посещавали ли сте а-ла-карт ресторантите и кой ви допадна, или кой не. Тъй като разбрах, че веднъж за едноседмичен престой имаме право да изберем един и да го посетим. Там по стандартното им меню ли се поръчва или пак имат приготвени няколко ястия за ол инклузив гостите  Smile
 Иска ми се да отида и до храма на Аполон, но не организирано с ТА, а с маршрутка? Може ли някой да ми каже това удачен вариант ли е и препоръчвате ли ми да имаме екскурзовод за това пътуване и има ли входна такса за самият храм ?
Мерси предварително на заелите се да четат и отговорят на този дълъг пост, когато се върнем обещавам да споделя и нашите впечатления от хотела.  Hug

За хамама - не сме го ползвали, но беше голям хит сред англичаните и бяха доста доволни.
А-ла карт ресторанта се намира в сградата на Елеганс-а. Мисля, че едната вечер работеше като италиански, а следващата като турски. Ние се сетихме да резервираме чак последната вечер и естествено се оказа, че няма вече места, така че не посетихме - иначе, по мнение на други българи от нашата група, които ходиха, не е било нещо впечатляващо. Иначе, поръчва се по меню, със сервитьори, като напитките се заплащат.
За гмуркането - има гмуркане, записването става на частния плаж на хотела (точно до пирса, за който питаше по-горе). За съжаление цената не си я спомням, но има какво да се види в морето (още повече, че това е най-чистото море, на което съм бил) - и като животни, и като растителност.
Тенис не съм видял нито на корт, нито на маса, но в интерес на истината не съм и търсил...
За Храма на Аполон - ние специално ходихме пеша, но разстоянието си е далечко (отне ни около час и половина) - иначе пък видяхме целия град и останахме много впечатлени най-вече от това, че всичко е ново или прясно реновирано (изключение е само квартала около самия храм). Ако пък искате да отидете с долмуш - № 1 е този, който трябва да хванете и спира точно пред входа на хотела. Иначе входът за Храма е съвсем символичен - 5 лири.
Приятни емоции ви пожелавам и искрено ви завиждам!
Цитирай

Уф скоро пътуваме, има доста противоречиви мнения за там... ще видим...

Благодаря за отговора  bouquet
Цитирай

В петък пътувам за Дидим и ще имам пресни впечатления за престоя си там,надявам се да имам една пълноценна почивка.
Цитирай

Ехооооооо здравейте върнахме се от почива...УАУ страхотно беше
Наистина пълноценна  Very Happy [img]
Хотела е страхотен, е...с изключение на неразбирателството с персонала, но пък всичко друго бледнее пред огромните градини на комплекса и чудесната храна Smile
Давам 2 гласа за хотел Majestik club Tarhan
Цитирай

joannajotova ,

О,не,сега ще те цапнат през устата/виртуално/за това , че си похвалила Маджестик Laughing
една дама казала на друга- съфорумка, че в този х-л не било хубаво....нищо, че аз видях и чух от пътуващи с мен добри отзиви, важен е "разваленият телефон" какво казва.
Цитирай

joannajotova ,

О,не,сега ще те цапнат през устата/виртуално/за това , че си похвалила Маджестик Laughing
една дама казала на друга- съфорумка, че в този х-л не било хубаво....нищо, че аз видях и чух от пътуващи с мен добри отзиви, важен е "разваленият телефон" какво казва.

Мислишш ли? На мен и хареса   Hug
Цитирай

Относно didim beach хотелът е страхотен,персоналът е на ниво,храната не беше от най- разнообразната,но това не е важно,не сме прасета все пак,все още не е пренаселен курорт и този факт привлича,отново бих посетила курорта и хотела
Цитирай

Моля за мнение от пътувалите миналата или по-миналата година за BUYUK ANADOLU 5 в Дидим.
Ако някой си пази списъка с екскурзиите и оринтировъчни цени, ако не го затрудняав, моля да го напише. От прочетеното разбрах, че има екскурзии до Ефес И Памуккале. Благодаря предварително  bouquet
Цитирай

Тази година и ние ще сме в Дидим в Палм Уинкс. Надявам се да изкараме страхотно.
Цитирай

някой планува ли да бъде в Дидим, по точно в Маджести клуб Тархан през май? Ние си направихме резервация с Емералд за два възрасти + дете на 2,7 години от 06,05,2014-16,05,2014 г. В момента съм на тема допълнителни екскурзии? Няма намерение да хвърлям много пари за туристическо обслужване и смятам че можем да си организириме нещо на място. Така напарвихме и с екскурзията ни до Истанбул. Туроператора ни предлагаше посещение на принцови острови за 30 евро на човек а на място ние платихме едва 16 лв. за ферибот, за двама, отиване и връщане, къде са 16лв. кади са 60 евро. Да ме извиняват ама много надуват цените. С достатъчно информация човек може и сам да се оправи и да си спести доста пари, които да даде за други неща.
Цитирай

kisssa и нашата компания /14 души/ сме в Маджестик в Дидим, но няма да се засечем за съжаление -от 30.05 сме с Ориент 99 Peace Миналата година сестра ми ходиха в Кушадасъ и оттам ги водили организирано до Ефес и Памуккале/ около 30 евро за  екскурзия, но и тя спомена, че входа за посещението в Ефес е напр.10 турски лири/ просто ТА вземат за закарването дотам, екскурзовод и т.н познато ми е същото от екскурзията в Истанбул Hug Ще взема да се поразровя и аз за организиране на тези екскурзии, като не сме с кола малко по-сложно става.... но да се надяваме на чудесно време и хубава почивка Peace
Цитирай

Аз се чудя дали да се престраша за един чисто нов хотел отваря сега врати  в Дидим по оферта на Емералд - AURUM SPA&BEACH RESORT 5. Ще помисля още няколко дни и междувременно да Ви следя.

Цитирай

kisssa и нашата компания /14 души/ сме в Маджестик в Дидим, но няма да се засечем за съжаление -от 30.05 сме с Ориент 99 Peace Миналата година сестра ми ходиха в Кушадасъ и оттам ги водили организирано до Ефес и Памуккале/ около 30 евро за  екскурзия, но и тя спомена, че входа за посещението в Ефес е напр.10 турски лири/ просто ТА вземат за закарването дотам, екскурзовод и т.н познато ми е същото от екскурзията в Истанбул Hug Ще взема да се поразровя и аз за организиране на тези екскурзии, като не сме с кола малко по-сложно става.... но да се надяваме на чудесно време и хубава почивка Peace
Значи ще се разминем, надявам се да уцелим хубаво време, да имаме лек и безпроблемен път и да си изкараме една прекрасна почивка!
Цитирай

Момичета имам питане към тези , които са посещавали Дидим , имате ли инфо за цените на
 рент а кар услугите  .  Ще почиваме там през септември и отсега правим планове -примерно да посетим Бодрум или Соке . С организиран транспорт сме , т.е. без коли . Поразрових из нета ,но нищо не открих . Ще бъдем в Тархан и пише че има рента -а кар услуги , но цена няма .
Благодаря предварително , ако се включи някой
Цитирай

Момичета имам питане към тези , които са посещавали Дидим , имате ли инфо за цените на
 рент а кар услугите  .  Ще почиваме там през септември и отсега правим планове -примерно да посетим Бодрум или Соке . С организиран транспорт сме , т.е. без коли . Поразрових из нета ,но нищо не открих . Ще бъдем в Тархан и пише че има рента -а кар услуги , но цена няма .
ще следя с интерес темата. Ние нал сме с малко дете та ми се ще да може да ползваме рент а кар, стига да не е много скъпо. Иначе и аз видях че хотела го предлага, но по руските сайтове на открих инфо за ценит.
Цитирай

Емералд и Ориент99 предлагат хотели от верига TEMPLE ,някакви отзиви за тях Crying or Very sad
Цитирай

Моля тези, които са били на почивка в хотел Venosa Beach Resort & SPA да напишат мнението си.
Интересувам се и за фирмата организатор - Ориент 99. 

Цитирай

Емералд и Ориент99 предлагат хотели от верига TEMPLE ,някакви отзиви за тях Crying or Very sad
Доколкото зная,тази верига държи предимно 3* хотели. Следователно е евтино и се прави компромис с всичко друго.
Цитирай

И аз се спрях на новия AURUM SPA&BEACH RESORT 5. но не знам какви са минусите и плюсовете когато е новооткрит хотел и се чудя м/у две туристически агенций Партнерс травел и Емералд и 2те ги има в Пловдив

Цитирай

Включвам се да помоля за още малко мнения за хотел Маджестик, конкретно какви занимания има и дали анимацията и храната са на ниво

Някой пътувал ли е с автобусна екскурзия и малко дете до Дидим (става дума за дете на пет и половина). Дали може да изтрае автобуса и  дали въобще е разрешено с малко дете да се пътува?

Цитирай

Моля тези, които са били на почивка в хотел Venosa Beach Resort & SPA да напишат мнението си.
Интересувам се и за фирмата организатор - Ориент 99. 

Хотела е без забележка.Ориент 99 са на ниво.

Цитирай

Здравейте, ако има някои почивал в този хотел Garden Of Sun Hotel 5* Дидим  да сподели впечатления мерси предварително.
Цитирай

Здравейте, ако има някои почивал в този хотел Garden Of Sun Hotel 5* Дидим  да сподели впечатления мерси предварително.
Миналата година бяхме в този срещу него - Didim Beach Elegance ***** и ходихме да го разгледаме, но не ни допадна.
Цитирай

Хотела за Дидим е Веноса другото е тото...........

Цитирай

Може ли някой, който е ходил в Дидим да разкаже малко по-подробно за самия курорт. Хубав ли е, има ли какво да се види, къде да се разходиш, имат ли хубав пазар и места за шопинг. Какви екскурзии се предлагат?
Цитирай

На мен лично градчето не ми хареса особено.
Все още я няма атмосферата на курортно градче.
Самият Дидим е сравнително млад.
Да, може да се разходите. Аз го правих няколко пъти. Интересно беше, че долмушките така се въртяха из градчето, че никога не минах три пъти през едно и също място.
Има пазар в събота. Смесен - за дрешки и за плодове, зеленчуци и каквото друго се сетите. По-евтино е в сравнение с Кушадасъ и много-много по-евтино сравнено с Бодрум.
Сами може да отидете до храма на Аполон. Той е в града.
Иначе от Дидим се предлагат стандартните екскурзии, които се предлагат и за Кушадасъ напр.
Цитирай

Благодаря ти много за мнението  bouquet
Ние по принцип искахме да почиваме в Мармарис, но мъжа ми се влюби в един нов хотел в Дидим и иска да го пробваме, а аз имам резерви за Дидим. Миналата година бяхме в Бодрум и много ми хареса.

Чух, че в Сьоке има голям мол и цените са много ниски. От Дидим има ли транспорт до там?
Цитирай

Със сигурност има транспорт. В Дидим има автогара и няма начин да няма превоз до там.
Мисля,че дори това съществуваше и като вариант за екскурзия.
Цитирай

На мен лично градчето не ми хареса особено.
Все още я няма атмосферата на курортно градче.
Самият Дидим е сравнително млад.
Да, може да се разходите. Аз го правих няколко пъти. Интересно беше, че долмушките така се въртяха из градчето, че никога не минах три пъти през едно и също място.
Има пазар в събота. Смесен - за дрешки и за плодове, зеленчуци и каквото друго се сетите. По-евтино е в сравнение с Кушадасъ и много-много по-евтино сравнено с Бодрум.
Сами може да отидете до храма на Аполон. Той е в града.
Иначе от Дидим се предлагат стандартните екскурзии, които се предлагат и за Кушадасъ напр.
Миналата година бяхма в Дидим бийч резорт, не беше точно това което очаквах, на снимки и реклами е по-добре. Има много какво да се желае откъм храна и анимация.
Самия Дидим не е голям по крайбрежната е много приятно да се разхождаш вечер.
В Соке разпродажбата е във вторник.

Общо взето съм имала  по-хубави почивки, добре че компанията беше супер и останалото не ни дразнеше много.  bouquet
Цитирай

ще следя с интерес темата. Ние нал сме с малко дете та ми се ще да може да ползваме рент а кар, стига да не е много скъпо. Иначе и аз видях че хотела го предлага, но по руските сайтове на открих инфо за ценит.
  ако правилно разбрах от моята приятелка цените за рент а кар са около 60тл за ден
Цитирай

Здравейте. Тази година сме се насочили към х-л Vensoa. Интересувам се има ли чадъри на плажа или само тези тенти. И още нещо двуомя се между Venosa и Palm Wings - кой е по-добрият вариант? Предварително благодаря Smile
Цитирай

Здравейте. Тази година сме се насочили към х-л Vensoa. Интересувам се има ли чадъри на плажа или само тези тенти. И още нещо двуомя се между Venosa и Palm Wings - кой е по-добрият вариант? Предварително благодаря Smile

Venosa e по-нов и по-малък ,като територия .Palm Wings се състои главно от вилички.   
-храната е много добра и в двата хотела
-външна дискотека в Palm Wings
-уникална анимация във Venosa
-плажът на Venosa e по-добър(нямаше чадъри)
-виличките на Palm Wings са много удобни и приятни         
-водни пързалки има и в двата хотела
 Venosa e  моят най-голям фаворит,невероятен хотел... bouquet
Цитирай

не съм била в palm wings, но Веноса е страхотен. ако отидете там няма да съжалявате.
Цитирай

Здравейте , моля за отзиви за  BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT  5*
Родителите ми ще ходят за първи път в Турция и са си резервирали чрез тур-оператор . Ако може да споделите какво мнение имате за хотела ще съм ви безкрайно благодарна  bouquet
Цитирай

Здравейте, някой дали има информация за хотел  Garden of sun - Дидим?
Моля за отзиви, предстои пътуване! Предварително благодаря!
« Последна редакция: Вт., 11 Март 2014, 20:57 от Antani »
Цитирай

Почивали сме в Дидим Бийч Резорт, който е точно срещу него, тъй че имам някакви индиректни впечатления. Плюсове - близо е до центъра на Алтънкум (крайбрежния квартал на Дидим), който е на пешеходно разстояние; сравнително голям като площ външен басейн. Минуси - плажът се намира доста далече от хотела (около 300-400 метра) - за да отидете до морето се минава точно покрай оградата на хотела, в който почивахме ние.
Като заключение - ако цените са съпоставими, препоръчвам Дидим Бийч пред Гардън ъф Сън.
Цитирай

Здравейте, имаме резервация за септември за Palm wings и ще пътуваме със собствен транспорт. Двоумим се, дали да спим някъде по път или директно да караме до Дидим. Досега сме пътували с кола само до Айвалък. Ако е възможно, да ми препоръчате хотел, където по път да спим. Може би около Чанаккале или Ассос.   
Цитирай

Цитат
Здравейте, имаме резервация за септември за Palm wings и ще пътуваме със собствен транспорт. Двоумим се, дали да спим някъде по път или директно да караме до Дидим. Досега сме пътували с кола само до Айвалък. Ако е възможно, да ми препоръчате хотел, където по път да спим. Може би около Чанаккале или Ассос.   

И ние сме там-от 06.09,а вие ?
Цитирай

Ние сме от 31.08. и си тръгваме на 07.09.
Цитирай

Цитат
Ние сме от 31.08. и си тръгваме на 07.09.
Може да си спретнем среща-да обменим инфо  Naughty
Цитирай

Почивали сме в Дидим Бийч Резорт, който е точно срещу него, тъй че имам някакви индиректни впечатления. Плюсове - близо е до центъра на Алтънкум (крайбрежния квартал на Дидим), който е на пешеходно разстояние; сравнително голям като площ външен басейн. Минуси - плажът се намира доста далече от хотела (около 300-400 метра) - за да отидете до морето се минава точно покрай оградата на хотела, в който почивахме ние.
Като заключение - ако цените са съпоставими, препоръчвам Дидим Бийч пред Гардън ъф Сън.
Здравей cska_kazanlak! Багодаря за инфото! Ако не те затруднява би ли споделила по кое време си почивала там и евентуално за забележителности, магазини и т.н.? Аз ще пътувам в началото на месец май и не знам дали времето е подходящо за плаж.
Цитирай

Ние почивахме в края на септември (19-29) 2012 г. От забележителностите посетихме храма на Аполон, който се намира в самия Дидим - на около 5 километра от хотела е, ние (аз, съпругата ми и 8-годишния ни тогава син) отидохме до там пеша - за около час го взехме разстоянието, но няма много табели и малко се полутахме (съвет - питайте местните за Темпъл ъф Аполо ако искате да ви упътят както трябва, ние се пробвахме на турски с "Аполон Тапанак", но нещо не ни разбираха какво търсим). Входът е 5 лири (поне тогава беше толкова) - заслужава си да се разгледа, там е и статуята на Горгоната Медуза (или по-точно това е един камък, на който е издялана главата й). Върнахме се също пеша, но по главната улица и така успяхме да разгледаме и повечето от града (на мен ми хареса). Други екскурзии не сме правили. За магазините - на около километър от хотела (10-15 мин. бавно ходене) започва крайбрежната пешеходна алея на Алтънкум - по нея има много пъбове и магазинчета, а в самото й начало е и яхтеното пристанище (оттам може да си спазарите разходка с корабче на добра цена). Близо до средата на крайбрежната алея (в началото на главната улица на Дидим) има и нещо като малък МОЛ - там имаше някои интересни неща за пазаруване. Иначе ако трябва да сравнявам ценово примерно Кушадасъ и Дидим, в Дидим е една идея по-скъпо и по-трудно става пазарлък - това го отчитам на факта, че курортът е предпочитан предимно от британски туристи, а те не са склонни на големи пазарлъци и това е разглезило местните търговци. Не случайно има и толкова много пъбове в Дидим, както и неизменните големи видеостени, където англичаните могат да наблюдават дербитата от Премиершип.
На около 5 минути от Гардън ъф Сън и Дидим Бийч има и Луна парк (в посока Алтънкум) - има доста атракции, но нас, лично, ни се видя скъпо и не сме го посещавали.
Що се отнася до времето за началото на май, не знам какво разбираш под плаж - ако искаш да се печеш на брега, със сигурност условията са много подходящи за това, ако обаче мислиш да влизаш и в морето - съмнявам се, че ще останете особено доволни от изживяването. Най-голямо значение има, обаче, компанията, в която ще прекарате почивката си - ние там се запознахме с едни софиянци, които изиграха голяма роля в това почивката ни в Дидим да е най-добрата ни до момента в Турция, и с които и досега поддържаме връзка.
Цитирай

newsm10
Цитирай

Здравейте, за DIDIM BEACH RESORT ELEGANCE - 5 * ли става дума? Тази година сме решили да почиваме в Дидим и засега сме се спрели на този хотел. Близо ли е до плажа?
Цитирай

Здравейте , моля за отзиви за  BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT  5*
Родителите ми ще ходят за първи път в Турция и са си резервирали чрез тур-оператор . Ако може да споделите какво мнение имате за хотела ще съм ви безкрайно благодарна  bouquet
ние също сме резервирали този хотел, дано е добър и почивката да е на ниво. преди две години ходихме във Веносата и всичко беше супер. сега ще сме с дете вече и се надявам отново да сме доволни. иначе, както е споменато в разказа, освен храма на Аполон няма какво да се види в Дидим, но зависи кой какво търси. определено предпочитам тихите и спокойни курорти и хотели, все пак отивам на почивка и море, поне аз и моето семейство. пожелавам на всички хубаво време и лек път.
Цитирай

Как планирате маршрута/от къде сте минали с кола. Аз мисля през Истанбул да минем, много тежко ми се струва по крайбрежието.
Цитирай

Здравейте, за DIDIM BEACH RESORT ELEGANCE - 5 * ли става дума? Тази година сме решили да почиваме в Дидим и засега сме се спрели на този хотел. Близо ли е до плажа?
За същия става дума. Едната сграда се казва Резорт, а другата - Елеганс. Хотелът е на самия плаж, разстоянието между сградата на Резорта и морето е около 200 метра.
Цитирай

Как планирате маршрута/от къде сте минали с кола. Аз мисля през Истанбул да минем, много тежко ми се струва по крайбрежието.
Ние пътуваме вече 5-6 пъти винаги минаваме през Чанакуле и по-крайбрежния път през Истанбул е много по-далече, от там е удобно ако отивате към Анталия. 
Цитирай

Да подбутна малко темата! За тези, които ги интересува разбрах, че Garden of sun 5  е добър хотел, като съотношение цена-качество на предлаганите услуги и базата отговаря на звездите. Недостатък  - отдалечен собствен плаж.
Цитирай

Някой ще почива ли в Didim Beach Resort Elegance през 23.04.2014 год.
  Smile
Цитирай

Лунапарка в Дидим се намира до морето в близост до хотели DIDIM BEACH RESORT ELEGANCE и GARDEN OF SUN.  Лунапарка е малък, но не е лош, както за деца, така и за любителите на екстремни изживявания (визирам едно "камикадзе"). Цената на всяка атракция е по 4 турски лири на човек, независимо от възрастта (това бяха цените през юли 2013 г.).
Цитирай

Някой ще почива ли в Didim Beach Resort Elegance през 23.04.2014 год.
  Smile
Ние резервирхаме за пети септември:)Ще чакам отзиви от вас:)
Цитирай

А моретото толкова ли е студено през месец Май,става въпрос за края на месеца.Въобще ли не става за къпане Smile
Цитирай

А моретото толкова ли е студено през месец Май,става въпрос за края на месеца.Въобще ли не става за къпане Smile
Не става, освен ако не си от моржовете, които и зимата се къпят в река или море. Peace
Цитирай

Не става, освен ако не си от моржовете, които и зимата се къпят в река или море. Peace
не съм съгласна, през 2012 се къпахме спокойно и нямахме проблеми, при положение, че сме зиморничеви, а тази година пак края на май отиваме с бебето. въпрос на усещане е колко искате да е топло морето.
Цитирай

не съм съгласна, през 2012 се къпахме спокойно и нямахме проблеми, при положение, че сме зиморничеви, а тази година пак края на май отиваме с бебето. въпрос на усещане е колко искате да е топло морето.
Ами миналата година ние бяхме в края на юни, началото на юли и пак не беше топла. Явно всяка година си зависи от времето, но така или иначе няма да е топло морето.
Цитирай

Ами миналата година ние бяхме в края на юни, началото на юли и пак не беше топла. Явно всяка година си зависи от времето, но така или иначе няма да е топло морето.
Бяхме там от 7 до 16 юли 2013 г.  Само слънчево и безоблачно време. Температурата на въздуха беше между 30 и 40 градуса, но не се усещаше жега (заради приятния полъх на вятъра), освен на храма на Аполон (там е безветрено и припек до припадък). Температурата на водата на морето беше около 25-28 градуса и на нас ни се струваше, че е значително по-топла от южното черноморие през най-топлите му месеци. Специално за хотел Елеганс Бийч... на собствения му плаж морето е плитко и странното е, че на около 5 метра разстояние се сменят топли и студени участъци.
Цитирай

Момичета днес резервирах  за 23 Май в Dicim Beach.
Дано да си изкараме хубаво.С Ориент 99 сме.Като се върнем ще разказвам Smile
Цитирай

А знае ли някой колко струва екскурзията от Дидим до Памуккале? Исками  се за един ден да отидем там:)
Цитирай

в някоя от темите беше споделено че такава екскурзия е към 30 евро, аз наскоро питах в една друга тема, но никой не се включи! Приела съм че е толкова или най-много да е 40 евро, влиза транспорт + обяд и посещение на някакви бани мисля!Търсих коментара но не го намерих!
Цитирай

открих го коментара "От организираните екскурзии посетихме "Памуккале" - беше около 40 евро на човек. Екскурцията е цял ден, защото е на около 200 км., но се посещава преди това един СПА комплекс с кални извори и там се хранихме /включено в цената/. На връщане от "Памуккале" ни заведоха в една работилница за "оникс" - също беше много интересно. Показваха ни как се обработва."
Цитирай

И аз да попитам, за колко време може да се "претича" Памуккале. Ние преди Дидим ще минем през Истанбул за два-три дни и си мисля, че е удобно за направим малкото отклонение, но не мога да се ориентирам по какви пътища ще пътуваме Истанбул-Денизли, дали е магистрала, защото ако не е ще ми отхвърлят идеята.
Цитирай

Здравейте пътя не е магистрала но е хубав не е много натоварен и е с две ленти в една посока почти през цялото време.
Цитирай

Здравейте пътя не е магистрала но е хубав не е много натоварен и е с две ленти в една посока почти през цялото време.

Благодаря за инфото, имам представа от тези пътища, по моите стандарти това си е жива магистрала 35
Цитирай

Ние две години ходим в Дидим през май и бих казала че водата е приятна за къпане. Миналата година си беше дори доста топличка щом сме прекарвали с децата (на 4 и 6 години) по 1 час във водата  в игри. Надявам се и тази година да е така, че сме пак по същото време.
Цитирай

ние пътуваме на 30.04. и с този сняг навън направо не ми се мисли Smile
Цитирай

1-169 от 169 отговора