Дидим

  • 198 855
  • 521
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 500
Здравейте,нова съм във форума,но имам нужда от помощ относно почивката ни в Дидим. Избрали сме хотел didim beach elegance resort & spa 5* края на месец септември,ако някой е почивал там моля за инфо Praynig

# 91
  • София
  • Мнения: 4 294
Здравейте,нова съм във форума,но имам нужда от помощ относно почивката ни в Дидим. Избрали сме хотел didim beach elegance resort & spa 5* края на месец септември,ако някой е почивал там моля за инфо Praynig
ами преди твоя пост има няколко мнения вече

# 92
  • Мнения: 0
Здравейте,ние ще почиваме във хотел Веноса Дидим за първи път прочетох много и благодаря на всички които са дали мнение за този хотел.Ще пътуваме със собствен транспорт,ако има някой който ще почива там от 07.09.13- може да пише!

# 93
  • Враца
  • Мнения: 271
Здравейте,ние ще почиваме във хотел Веноса Дидим за първи път прочетох много и благодаря на всички които са дали мнение за този хотел.Ще пътуваме със собствен транспорт,ако има някой който ще почива там от 07.09.13- може да пише!
и ние ще почиваме от 07,09, но сме с автобусна екскурзия.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 231
Здравейте, първо искам да кажа, че това, което правите всички тук е страхотно, толкова много пъти съм се възползвала от информацията, която всички споделяте  Hug
Вече съм регистрирана, за да се включвам и аз по тази и други теми, където бих могла да бъда и полезна  Wink . В тази тема обаче имам само въпроси.
Изчетох подробното инфо, което сте дали за Дидим Бийч Елеганс 5*, но все пак искам да попитам тези от вас, които са били там няколко неща:
1. Бара, който представлява нещо като кей, към хотела ли е или е отделен и включен ли е в Ultra All Inclusive пакета ?
2. Сейфовете в стаята плащат ли се ?
3. Как е времето в края на септември, ще става ли за събиране на тен  newsm78
И един по общ въпрос към всички. Някой пътувал ли е с туристическа агенция Лъки Холидей ? Ние сме 2 двойки и си резервирахме с тях престоя във хотела и автобусен транспорт с тръгване на 20.09. Тъй като досега винаги съм организирала сама пътуванията и не съм използвала услуги на туристически агенции, съм малко скептично настроена.

# 95
  • Мнения: 1 640
Антоанетка, със същата Лъки Холидей бяхме в същия Дидим бийч елеганс 5 *. Барове има няколко- вътре в хотела, край единия басейн, край по-малкия басейн -в другата, по-малката сграда на хотела. Включени са в пакета.Напитки като сокове от машина ,кафе, чай - безплатно,включени в инклузива. разни леки спиртни-безплатни. По-сериозни питиета- коняк,уиски,....-платени.Относно битовите условия нямам забележки,относно любезността на сервитьори,камериерки,персонал като цяло-също съм мн.доволна. Храна- добра, има някои странни техни си ястия,комбинации,подправки,но готвят чудесно патладжан; колбасите,кренвиршите-не стават хич; сирене,кашкавал-чудесни,десерти- байгън сладки, но чудесна тиква- маринована със сироп.
За сейф-не зная, не съм ползвала.
Има  ролба - работи май от 10 до 14 часа.
Процедури не съм ползвала.
Бях от 1 до 6 май-ставаше за печене , водата в басейните ставаше за къпане.
Лъки Холидей-....хм - и съм доволна , и не. Апатична и незаинтересована водачка имахме. Не ни разясни кое  ни се полага,кое -не.С проба грешка се учихме , така и изпуснахме някои опции.
На екскурзии не се записвайте! Многократно завишени са цените.На 100 м от хотела има агенция за екскурзии- там попитайте,там платете, цените са по- ниски.Аз не ходих на екскурзии,защото имах малко време и други приоритети , а и се досетих за надвишаването,но мои колеги отидоха, а после видяха таблото с ценоразписа на агенцията и разбраха,че правилно съм се досетила овреме за кожодерството.
Петъчният пазар, за който ще ви кажат,изобщо не си заслужава! Боклуци,овъргаляни по земята продавачи и стока,нищо не си харесахме, защото у нас магазините 2 употреба изглеждат по-добре. Може локум,бонбони и плодове да се купят от там.
В самия Дидим има магазини , хипермаркети, но трябва сам да ходиш и да си ги намериш. Има маршрутки, в които хич не е ясно колко струва пътуването,все различно ме таксуваха-както им дойде.Това ми напомни за отношението на нашите търговци към чужденците в Златни пясъци.

# 96
  • Мнения: 1 640
Момичеетаааа  ooooh! никой нищо не каза относно моето питанееее...за Маджестик в Дидим? И знаете ли какво е времето през септември?


Една част от пътуващите с нашата екскурзия бяха в Маджестик и бяха мн.доволни.Бяха им организирали празнуване на Великден, а при нас нямаше и помен от боядисани яйца и козунак.

# 97
  • София
  • Мнения: 164
Антоанетка, със същата Лъки Холидей бяхме в същия Дидим бийч елеганс 5 *. Барове има няколко- вътре в хотела, край единия басейн, край по-малкия басейн -в другата, по-малката сграда на хотела. Включени са в пакета.Напитки като сокове от машина ,кафе, чай - безплатно,включени в инклузива. разни леки спиртни-безплатни. По-сериозни питиета- коняк,уиски,....-платени.Относно битовите условия нямам забележки,относно любезността на сервитьори,камериерки,персонал като цяло-също съм мн.доволна. Храна- добра, има някои странни техни си ястия,комбинации,подправки,но готвят чудесно патладжан; колбасите,кренвиршите-не стават хич; сирене,кашкавал-чудесни,десерти- байгън сладки, но чудесна тиква- маринована със сироп.
За сейф-не зная, не съм ползвала.
Има  ролба - работи май от 10 до 14 часа.
Процедури не съм ползвала.
Бях от 1 до 6 май-ставаше за печене , водата в басейните ставаше за къпане.
Лъки Холидей-....хм - и съм доволна , и не. Апатична и незаинтересована водачка имахме. Не ни разясни кое  ни се полага,кое -не.С проба грешка се учихме , така и изпуснахме някои опции.
На екскурзии не се записвайте! Многократно завишени са цените.На 100 м от хотела има агенция за екскурзии- там попитайте,там платете, цените са по- ниски.Аз не ходих на екскурзии,защото имах малко време и други приоритети , а и се досетих за надвишаването,но мои колеги отидоха, а после видяха таблото с ценоразписа на агенцията и разбраха,че правилно съм се досетила овреме за кожодерството.
Петъчният пазар, за който ще ви кажат,изобщо не си заслужава! Боклуци,овъргаляни по земята продавачи и стока,нищо не си харесахме, защото у нас магазините 2 употреба изглеждат по-добре. Може локум,бонбони и плодове да се купят от там.
В самия Дидим има магазини , хипермаркети, но трябва сам да ходиш и да си ги намериш. Има маршрутки, в които хич не е ясно колко струва пътуването,все различно ме таксуваха-както им дойде.Това ми напомни за отношението на нашите търговци към чужденците в Златни пясъци.

Да се включа и аз с отговорите ние бяхме там от 04.05. до 10.05.2013г. - в стаите на Резорт сградата има сейфове в гардеробите на стаите - не сме ползвали, но мисля, че бяха безплатни.
Има барове в двете сгради на хотела, освен това има бар до големия басейн, също бар в градината - където правят сандвичи след 14:00ч. Понеже плажа е терасовиден - има бар под релакс-басейна - където се правят гьозлеме, както и на самия плаж - на пясъка.
Предлагат алкохолни и безалкохолни напитки и бира, но турско производство - вносния алкохол се заплаща. За това ви съветвам, като поръчавате водка, коняк или уйски да казвате "Тюркиш" - за да разбират барманите, че не искате вносен.
Когато резервирах от агенцията ми казаха, че плажа на кея е платен, когато ние бяхме там - тъкмо го пуснаха - но, ние не сме го посещавали.
Времето Септември месец по принцип е много хубаво там, предполагам няма да имате лош ден.
Пожелавам ви приятна и слънчева почивка.

# 98
  • София
  • Мнения: 164
Момичеетаааа  ooooh! никой нищо не каза относно моето питанееее...за Маджестик в Дидим? И знаете ли какво е времето през септември?


Една част от пътуващите с нашата екскурзия бяха в Маджестик и бяха мн.доволни.Бяха им организирали празнуване на Великден, а при нас нямаше и помен от боядисани яйца и козунак.

Не бих се съгласила с Вас Фея, Маджестик е вилно селище, по-ниска категория от Дидим Резорт, позициониран е по-далеч от града. Лични впечатления нямам, но такъв беше коментара от агенцията, когато избирах да резервирам за хотел в Дидим.
Освен това, тогава, когато сте били в хотела - ние сме се засекли - извинявайте но, сутринта една част от яйцата бяха полети с червена боя, както и имаше направено нещо подобно на козунак - съгласете се хората в Турция не са много на ясно как точно боядисваме ние яйца и каква е рецептата за козунак. Агнешко имаше на барбекюто отвън - не разбирам какво точно е трябвало да направят за да уважат голямата българска група. Вие знаете колко голяма беше и въобще за какво ставаше на въпрос. Отново искам да отбележа, че хотел Дидим Резорт Бийч  предложи едно много добро обслужване и съотношението цена-качество отговаря напълно и е в предимсто за хотела. Храната също е добра и нямам спомен нещо да е свършвало от ястията, освен основната кухня винаги на вън на барбекюто се приготвяха допълнителни ястия - и на закуска и на обяд и на вечера.
Хубавото празнуване на национални празници може да очаква човек някъде тук в България и в български хотел, но извън страната в Турция, да имаш очаквания - малко ме очудва.

Последна редакция: сб, 24 авг 2013, 16:55 от Ani_iv

# 99
  • Мнения: 136
1. Бара, който представлява нещо като кей, към хотела ли е или е отделен и включен ли е в Ultra All Inclusive пакета ?
3. Как е времето в края на септември, ще става ли за събиране на тен  
1. Барът, който те интересува не влиза в Ол Инклузива и всичко, което си поръчаш, се заплаща - може би затова през целия ни престой имаше цифром и словом по 2-3 човека на пирса, а понякога и 0...
3. Миналата година бяхме там от 22-ри до 29-ти септември. За първи път, откакто почиваме в Турция, ми се случи за целия престой да не видя нито едно облаче. Като температура на въздуха - около 30 градуса беше през целия период, морската вода - около 26 градуса. Може би и затова единодушно го определихме като най-хубавата ни почивка в Турция.

# 100
  • Мнения: 1 640
Дидим Резорт Бийч ли?  Thinking Аз говоря за Дидим Бийч Елеганс. 
Учудва със сигурност се пише с "У", а не с "О".

# 101
  • София
  • Мнения: 164
Дидим Резорт Бийч ли?  Thinking Аз говоря за Дидим Бийч Елеганс. 
Учудва със сигурност се пише с "У", а не с "О".
Хотела се състои от две сгради - Резорт и Елеганс - общото наименование на хотела е "Дидим бийч Елегант Резорт и СПА" - сграда Резорт е по-стара и по-близко до плажа, е Елеганс - е по-нова и по-далеч от плажа. Всички заведения за консумация за храни и напитки се ползват от туристите и на двете сгради.  Но вие сте били в този хотел и едва ли, не сте разбрали това.
А относно правописната грешка - сори, не е от неграмотност бъдете убедена!Доказателства няма да посочвам - и образование и професонална реализация могат да го докажат!

Последна редакция: сб, 24 авг 2013, 22:42 от Ani_iv

# 102
  • Варна
  • Мнения: 231
Здравейте! Много благодаря на ФЕЯТА, Ani_iv и cska_kazanlak за инфото  newsm10 . Вече съм по обнадеждена относно почивката ни там. ФЕЯТА, в коя от двете сгради се намират стаите на Лъки Холидей ? Аз както винаги имам още въпроси  Blush
 А някой ползвал ли е хамама ? Чувала съм, че една процедура в началото на почивката се отразявала доста благоприятно на събирането на тен  Grinning .
 Тези от вас, които са почивали там може ли да споделят дали са се гмуркали или карали джетове, ако някои има ориентировъчна цена ще съм му много благодарна, тъй като моят приятел е голям фен на такива изживявания и ми се иска да го иненадам, като му организирам нещо от този род.
 Четох, че има тенис на маса корт - те плащат ли се или са включени в цена ?
 Посещавали ли сте а-ла-карт ресторантите и кой ви допадна, или кой не. Тъй като разбрах, че веднъж за едноседмичен престой имаме право да изберем един и да го посетим. Там по стандартното им меню ли се поръчва или пак имат приготвени няколко ястия за ол инклузив гостите  Simple Smile
 Иска ми се да отида и до храма на Аполон, но не организирано с ТА, а с маршрутка? Може ли някой да ми каже това удачен вариант ли е и препоръчвате ли ми да имаме екскурзовод за това пътуване и има ли входна такса за самият храм ?
Мерси предварително на заелите се да четат и отговорят на този дълъг пост, когато се върнем обещавам да споделя и нашите впечатления от хотела.  Hug
 

# 103
  • София
  • Мнения: 140
От 30.08 сме семейно във Venosa Beach Laughing Има ли организирани екскурзии до Милет (на около 25 км. е от Дидим) или има маршрутки дотам? Какво си заслужава да се види в Дидим, освен храма на Аполон?

# 104
  • Мнения: 136
Здравейте! Много благодаря на ФЕЯТА, Ani_iv и cska_kazanlak за инфото  newsm10 . Вече съм по обнадеждена относно почивката ни там. ФЕЯТА, в коя от двете сгради се намират стаите на Лъки Холидей ? Аз както винаги имам още въпроси  Blush
 А някой ползвал ли е хамама ? Чувала съм, че една процедура в началото на почивката се отразявала доста благоприятно на събирането на тен  Grinning .
 Тези от вас, които са почивали там може ли да споделят дали са се гмуркали или карали джетове, ако някои има ориентировъчна цена ще съм му много благодарна, тъй като моят приятел е голям фен на такива изживявания и ми се иска да го иненадам, като му организирам нещо от този род.
 Четох, че има тенис на маса корт - те плащат ли се или са включени в цена ?
 Посещавали ли сте а-ла-карт ресторантите и кой ви допадна, или кой не. Тъй като разбрах, че веднъж за едноседмичен престой имаме право да изберем един и да го посетим. Там по стандартното им меню ли се поръчва или пак имат приготвени няколко ястия за ол инклузив гостите  Simple Smile
 Иска ми се да отида и до храма на Аполон, но не организирано с ТА, а с маршрутка? Може ли някой да ми каже това удачен вариант ли е и препоръчвате ли ми да имаме екскурзовод за това пътуване и има ли входна такса за самият храм ?
Мерси предварително на заелите се да четат и отговорят на този дълъг пост, когато се върнем обещавам да споделя и нашите впечатления от хотела.  Hug
 

За хамама - не сме го ползвали, но беше голям хит сред англичаните и бяха доста доволни.
А-ла карт ресторанта се намира в сградата на Елеганс-а. Мисля, че едната вечер работеше като италиански, а следващата като турски. Ние се сетихме да резервираме чак последната вечер и естествено се оказа, че няма вече места, така че не посетихме - иначе, по мнение на други българи от нашата група, които ходиха, не е било нещо впечатляващо. Иначе, поръчва се по меню, със сервитьори, като напитките се заплащат.
За гмуркането - има гмуркане, записването става на частния плаж на хотела (точно до пирса, за който питаше по-горе). За съжаление цената не си я спомням, но има какво да се види в морето (още повече, че това е най-чистото море, на което съм бил) - и като животни, и като растителност.
Тенис не съм видял нито на корт, нито на маса, но в интерес на истината не съм и търсил...
За Храма на Аполон - ние специално ходихме пеша, но разстоянието си е далечко (отне ни около час и половина) - иначе пък видяхме целия град и останахме много впечатлени най-вече от това, че всичко е ново или прясно реновирано (изключение е само квартала около самия храм). Ако пък искате да отидете с долмуш - № 1 е този, който трябва да хванете и спира точно пред входа на хотела. Иначе входът за Храма е съвсем символичен - 5 лири.
Приятни емоции ви пожелавам и искрено ви завиждам!

Общи условия

Активация на акаунт