Дидим

  • 199 136
  • 521
  •   1
Отговори
# 135
  • Враца
  • Мнения: 271
не съм била в palm wings, но Веноса е страхотен. ако отидете там няма да съжалявате.

# 136
  • Мнения: 11
Здравейте , моля за отзиви за  BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT  5*
Родителите ми ще ходят за първи път в Турция и са си резервирали чрез тур-оператор . Ако може да споделите какво мнение имате за хотела ще съм ви безкрайно благодарна   bouquet

# 137
  • Мнения: 27
Здравейте, някой дали има информация за хотел  Garden of sun - Дидим?
Моля за отзиви, предстои пътуване! Предварително благодаря!

Последна редакция: вт, 11 мар 2014, 20:57 от Antani

# 138
  • Мнения: 136
Здравейте, някой дали има информация за хотел  Garden of sun - Дидим?
Моля за отзиви, предстои пътуване! Предварително благодаря!
Почивали сме в Дидим Бийч Резорт, който е точно срещу него, тъй че имам някакви индиректни впечатления. Плюсове - близо е до центъра на Алтънкум (крайбрежния квартал на Дидим), който е на пешеходно разстояние; сравнително голям като площ външен басейн. Минуси - плажът се намира доста далече от хотела (около 300-400 метра) - за да отидете до морето се минава точно покрай оградата на хотела, в който почивахме ние.
Като заключение - ако цените са съпоставими, препоръчвам Дидим Бийч пред Гардън ъф Сън.

# 139
  • Мнения: 95
Здравейте, имаме резервация за септември за Palm wings и ще пътуваме със собствен транспорт. Двоумим се, дали да спим някъде по път или директно да караме до Дидим. Досега сме пътували с кола само до Айвалък. Ако е възможно, да ми препоръчате хотел, където по път да спим. Може би около Чанаккале или Ассос.   

# 140
  • Мнения: 514
Цитат
Здравейте, имаме резервация за септември за Palm wings и ще пътуваме със собствен транспорт. Двоумим се, дали да спим някъде по път или директно да караме до Дидим. Досега сме пътували с кола само до Айвалък. Ако е възможно, да ми препоръчате хотел, където по път да спим. Може би около Чанаккале или Ассос.   

 И ние сме там-от 06.09,а вие ?

# 141
  • Мнения: 95
Ние сме от 31.08. и си тръгваме на 07.09.

# 142
  • Мнения: 514
Цитат
Ние сме от 31.08. и си тръгваме на 07.09.
Може да си спретнем среща-да обменим инфо  Naughty

# 143
  • Мнения: 27
Здравейте, някой дали има информация за хотел  Garden of sun - Дидим?
Моля за отзиви, предстои пътуване! Предварително благодаря!
Почивали сме в Дидим Бийч Резорт, който е точно срещу него, тъй че имам някакви индиректни впечатления. Плюсове - близо е до центъра на Алтънкум (крайбрежния квартал на Дидим), който е на пешеходно разстояние; сравнително голям като площ външен басейн. Минуси - плажът се намира доста далече от хотела (около 300-400 метра) - за да отидете до морето се минава точно покрай оградата на хотела, в който почивахме ние.
Като заключение - ако цените са съпоставими, препоръчвам Дидим Бийч пред Гардън ъф Сън.
Здравей cska_kazanlak! Багодаря за инфото! Ако не те затруднява би ли споделила по кое време си почивала там и евентуално за забележителности, магазини и т.н.? Аз ще пътувам в началото на месец май и не знам дали времето е подходящо за плаж.

# 144
  • Мнения: 136
Ние почивахме в края на септември (19-29) 2012 г. От забележителностите посетихме храма на Аполон, който се намира в самия Дидим - на около 5 километра от хотела е, ние (аз, съпругата ми и 8-годишния ни тогава син) отидохме до там пеша - за около час го взехме разстоянието, но няма много табели и малко се полутахме (съвет - питайте местните за Темпъл ъф Аполо ако искате да ви упътят както трябва, ние се пробвахме на турски с "Аполон Тапанак", но нещо не ни разбираха какво търсим). Входът е 5 лири (поне тогава беше толкова) - заслужава си да се разгледа, там е и статуята на Горгоната Медуза (или по-точно това е един камък, на който е издялана главата й). Върнахме се също пеша, но по главната улица и така успяхме да разгледаме и повечето от града (на мен ми хареса). Други екскурзии не сме правили. За магазините - на около километър от хотела (10-15 мин. бавно ходене) започва крайбрежната пешеходна алея на Алтънкум - по нея има много пъбове и магазинчета, а в самото й начало е и яхтеното пристанище (оттам може да си спазарите разходка с корабче на добра цена). Близо до средата на крайбрежната алея (в началото на главната улица на Дидим) има и нещо като малък МОЛ - там имаше някои интересни неща за пазаруване. Иначе ако трябва да сравнявам ценово примерно Кушадасъ и Дидим, в Дидим е една идея по-скъпо и по-трудно става пазарлък - това го отчитам на факта, че курортът е предпочитан предимно от британски туристи, а те не са склонни на големи пазарлъци и това е разглезило местните търговци. Не случайно има и толкова много пъбове в Дидим, както и неизменните големи видеостени, където англичаните могат да наблюдават дербитата от Премиершип.
На около 5 минути от Гардън ъф Сън и Дидим Бийч има и Луна парк (в посока Алтънкум) - има доста атракции, но нас, лично, ни се видя скъпо и не сме го посещавали.
Що се отнася до времето за началото на май, не знам какво разбираш под плаж - ако искаш да се печеш на брега, със сигурност условията са много подходящи за това, ако обаче мислиш да влизаш и в морето - съмнявам се, че ще останете особено доволни от изживяването. Най-голямо значение има, обаче, компанията, в която ще прекарате почивката си - ние там се запознахме с едни софиянци, които изиграха голяма роля в това почивката ни в Дидим да е най-добрата ни до момента в Турция, и с които и досега поддържаме връзка.

# 145
# 146
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте, някой дали има информация за хотел  Garden of sun - Дидим?
Моля за отзиви, предстои пътуване! Предварително благодаря!
Почивали сме в Дидим Бийч Резорт, който е точно срещу него, тъй че имам някакви индиректни впечатления. Плюсове - близо е до центъра на Алтънкум (крайбрежния квартал на Дидим), който е на пешеходно разстояние; сравнително голям като площ външен басейн. Минуси - плажът се намира доста далече от хотела (около 300-400 метра) - за да отидете до морето се минава точно покрай оградата на хотела, в който почивахме ние.
Като заключение - ако цените са съпоставими, препоръчвам Дидим Бийч пред Гардън ъф Сън.
Здравейте, за DIDIM BEACH RESORT ELEGANCE - 5 * ли става дума? Тази година сме решили да почиваме в Дидим и засега сме се спрели на този хотел. Близо ли е до плажа?

# 147
  • Мнения: 1 186
Здравейте , моля за отзиви за  BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT  5*
Родителите ми ще ходят за първи път в Турция и са си резервирали чрез тур-оператор . Ако може да споделите какво мнение имате за хотела ще съм ви безкрайно благодарна   bouquet
ние също сме резервирали този хотел, дано е добър и почивката да е на ниво. преди две години ходихме във Веносата и всичко беше супер. сега ще сме с дете вече и се надявам отново да сме доволни. иначе, както е споменато в разказа, освен храма на Аполон няма какво да се види в Дидим, но зависи кой какво търси. определено предпочитам тихите и спокойни курорти и хотели, все пак отивам на почивка и море, поне аз и моето семейство. пожелавам на всички хубаво време и лек път.

# 148
  • Мнения: 3 815
Как планирате маршрута/от къде сте минали с кола. Аз мисля през Истанбул да минем, много тежко ми се струва по крайбрежието.

# 149
  • Мнения: 136
Здравейте, за DIDIM BEACH RESORT ELEGANCE - 5 * ли става дума? Тази година сме решили да почиваме в Дидим и засега сме се спрели на този хотел. Близо ли е до плажа?
За същия става дума. Едната сграда се казва Резорт, а другата - Елеганс. Хотелът е на самия плаж, разстоянието между сградата на Резорта и морето е около 200 метра.

Общи условия

Активация на акаунт