Дидим

  • 199 110
  • 521
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 0
В нашия хотел - Палм Уингс се организира екскурзия до аутлетите на Соке. Не около 1 час път е - а там наистина са мнооооооого. Ако сте с кола, пътят минава покрай тях Simple Smile
Принципно кой ден е екскурзията?

# 226
  • Мнения: 130
Зависи от вашия туроператор! Питайте него

# 227
  • Мнения: 242
Да кажа и аз впечателнията си от Дидим Буюк.  Ами обще взето не съм доволна. Много пренебрежително отношение на рецепцията. Докато дойде някой, говореш що- годе английски доста почакахме. Изсипаха се няколко автобуса с местно население- тях ги настаняваха веднага. Ние чакахме 14.00 часа. При положение че хотела така и не се напълни- незнам защо ни държаха толкова.  Храната също не ми хареса- предимно люто.  Но имаше хора които останаха много доволни от нея – въпрос на личен вкус. И като прибавя няколко неприятни моменти в личностен план,  мога да обобщя , че в този хотел няма да повторя. ММ не иска да чуе повече за Турция.
Не трябва да се правят крайни заключения от една несполучлива почивка. Явно сте попаднали на хотел, в който почиват повече турци. Затова всичко е съобразено с тях. Когато избирате хотел питайте ТО. Ще ви кажат кои са преобладаващите националности за определени хотели. Поначало отзивите за Буюк не са много добри за българите. На турците може и да им харесва. Не се отчайвайте!

След първата ни почивка в Турция и аз си мислих, че повече няма да се върна там, въпреки че почивката беше повече от прекрасна. Вече 10 години почиваме там. Имали сме и не толкова сполучливи попадения, но не се отказваме.

# 228
  • Мнения: 95
В нашия хотел - Палм Уингс се организира екскурзия до аутлетите на Соке. Не около 1 час път е - а там наистина са мнооооооого. Ако сте с кола, пътят минава покрай тях Simple Smile

# 229
  • Мнения: 95
В нашия хотел - Палм Уингс се организира екскурзия до аутлетите на Соке. Не около 1 час път е - а там наистина са мнооооооого. Ако сте с кола, пътят минава покрай тях Simple Smile
Може би да кажете нещо повече за Палм Уингс. Тази годена и ние сме резервирали за там. Ползвахте ли масажи или някакви процедури, също така ни интересуват ресторантите Ал А карте ?

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 292
...  почивка във Веноса...
Ако някой има въпроси или съм пропуснала нещо, ще отговоря...
Ние ще сме там от 20.06.2014г.  Имам няколко въпроса и моля за отговор:
1. От коя агенция избрахте почивката си?
2. Колко ресторанта има в хотела и всички ли влизат в AI?
3. На брега при влизане в морето има ли бодящи и болящи камъчета?
4. Сутрин трябва ли да ставаме по изгрев, за да си запазим хубавите места с шезлонги?
5. Чувала съм, че шума от дискотеката е доста и ми се иска да го избегнем. Дискотеката под стаите в лявата част ли са (погледнато от страната на басейните) или греша?
6. Как вървят номерата на стаите в хотела?
7. През колко време има бусчета за града и на каква цена?
Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 08 юни 2014, 18:26 от Nezabravka

# 231
  • София
  • Мнения: 172
...  почивка във Веноса...
Ако някой има въпроси или съм пропуснала нещо, ще отговоря...
Ние ще сме там от 20.06.2014г.  Имам няколко въпроса и моля за отговор:
1. От коя агенция избрахте почивката си?
2. Колко ресторанта има в хотела и всички ли влизат в AI?
3. На брега при влизане в морето има ли бодящи и болящи камъчета?
4. Сутрин трябва ли да ставаме по изгрев, за да си запазим хубавите места с шезлонги?
5. Чувала съм, че шума от дискотеката е доста и ми се иска да го избегнем. Дискотеката под стаите в лявата част ли са (погледнато от страната на басейните) или греша?
6. Как вървят номерата на стаите в хотела?
7. През колко време има бусчета за града и на каква цена?
Благодаря предварително!

Здравейте,

1. Нашето пътуване беше през Ориент 99.
2. Има основен ресторант, където са храненията, както и няколко а-ла карт ресторанта- 3 или 4, в които имате право на една вечеря (една за почивката, а не една във всеки) след предварителна резервация.
3. Няма такива камъчета. Аз влизах боса спокойно. Глинесто е някак и твърдо дъното, но камъчетата са тук- там.
4. Спокойно си намирахме места на басейна и след закуска (към 9), но не знам дали беше пълен на 100 % хотела с оглед на това, че при пристигането ни настаниха още в 8:30 т.е. имаше готова стая. Предполагам, че първия ден ще се ориентирате доколко се пълни и по кое време около басейна.
5. Ако визирате сцената от амфитеатъра, където са анимациите вечер- да. Гледайки с лице хотела, тази сцена е вляво. Но срещу хотела има пуул бар, където вечер имаше музика на живо- китари. Мъжа ми не може да спи на шум. След затваряне на дограмата, не се чува почти нищо. Ние бяхме на 7-ми етаж.
6. Тук малко се затруднявам (нещо паметта ми изневерява), но мисля че нарастват номерата с отдалечаване от морето.
7. През 15 мин. Цената е 2 лири на човек в посока. Номер 4 минава. Веноса е последна спирка.

Хубава почивка Ви желая!

# 232
  • Мнения: 130

Може би да кажете нещо повече за Палм Уингс. Тази годена и ние сме резервирали за там. Ползвахте ли масажи или някакви процедури, също така ни интересуват ресторантите Ал А карте ?
[/quote]
Чудесен хотел - в темата на море в Турция съм споделила по-подробно Simple Smile Масажите са мнооооого добри цена 45-50 евро. А ла карт ресторантите са точно както са описани - за съжаление ние не можахме да отидем, но за сметка на това изобилието и разнообразието в основния ресторант е невероятно Simple Smile Горещо препоръчвам, особено за хора с деца! Невероятно място! Пътувахме с ориент 99

# 233
  • Мнения: 37
В нашия хотел - Палм Уингс се организира екскурзия до аутлетите на Соке. Не около 1 час път е - а там наистина са мнооооооого. Ако сте с кола, пътят минава покрай тях Simple Smile
Може би да кажете нещо повече за Палм Уингс. Тази годена и ние сме резервирали за там. Ползвахте ли масажи или някакви процедури, също така ни интересуват ресторантите Ал А карте ?
Миналата година почивахме в Палм Уингс а тази в прехваленият според мен Веноса.Всичко в Палм Уингс ми хареса много повече от Веноса,дори и Ала карта в който се отнесоха с голямо внимание и гостоприемство а в същия във Веноса се чудеха как да ни претупат и отпратят на бързичко.Лично ние посетихме рибния ресторант.Ако трябва да се върна в някой от тези два хотела,бих избрала Палм Уингс.Във Веноса анимацията беше нулева,а детската една и съща всяка вечер и в двата хотела.

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 292
В нашия хотел - Палм Уингс се организира екскурзия до аутлетите на Соке. Не около 1 час път е - а там наистина са мнооооооого. Ако сте с кола, пътят минава покрай тях Simple Smile
Определено си заслужава да се посети Соке. Ние минахме от там обаче бързахме и успях да мина само през De Facto. Намаленията са страхотни.
Оставете си куфара наполовина празен на тръгване към Турция  Grinning

Моля запознатите да дадат малко повече инфо за Соке!
Какви стоки се предлагат там?
Къде точно е подходящо да се пазарува, т.е някакъв пазар в самия град ли е?
В кои дни са най-изгодните оферти?

Също така се интересувам за кола под наем в Дидим? От къде да вземем и на каква цена горе-долу вървят?

Последна редакция: вт, 17 юни 2014, 20:44 от Nezabravka

# 235
  • Мнения: 2
Здравейте!
Сега се върнахме от Дидим - за първи и последен път посещавам този "надут балон". Пиша, за да не се окажат и други в нашето положение!
Ангажирахме почивка в Дидим чрез Партнер травъл в началото на февруари. Решихме да отидем в "модерния курорт, където вече се пренасочвал да почива елита на Турция". Всичко беше идеално до момента на качването в автобуса. Местата ни променени/без претендиращите за тях да са ги заплатили/. Автобуса - с тесни седалки и без степенка за краката - километрите са 1200! Пристигнахме в Дидим /между другото шофьорите бяха много опитни и сговорчиви/. Спряхме до хотела - от веригата ТЕМПЪЛ - и се оказа, че хотела, който вече трябваше да посрещне 3-та смяна почиващи за това лято изобщо не е отварян, а в София нищо не знаят /обърнете се към местния партньор на фирмата, а той не си вдигаше  телефона/! #Crazy На който не му се е случвало не може да го проумее - чувстваш се като участник в кофти филм. След половинчасово чакане на местен представител и разговори на стюардесата със Партнер травъл, решиха да ни настанят в друг хотел от веригата /според тях по-добър/. Съгласихме се. Настаниха ни в стаи неотваряни от предната година и целите в прашоляк, за тоалетната няма да давам подробности!
     Още на същия ден ми стана ясно, защо в плюсовете за хотела е вписано "целодневно топла вода". Вода /и топла и студена/  нямаше по няколко пъти на ден и ни стана практика, след всяко връщане от плажа да проверяваме, после се връщаме до рецепцията да обясним, че няма вода, а те ти вдигат рамене и казват - проблем. newsm78
   Плажа Алтънкум си е мръсен като нашите, че и повече - стъкла от бутилки, спринцовки, найлонки, гилзи от патрони Shocked, чашки, хартийки - познато, нали? Във водата същото!
   Кухнята - трябваше да е олинклузив - да, ама не! Който е ходил на пионерски лагер навремето ще ме разбере - едно основно блюдо с гарнитура, чичковци-готвачи с черпак ти сипват, ако го ядеш - добре, ако ли не - дояждаш си навън. Седиш си на опашка с чиния в ръка и си чакаш реда /около 70-100 човека/ всеки ден чичкото да ти сипе примерно 5 см пълнен патладжан, 2 резенчета  печен картоф и огромно парче печени макарони. Имаше слава богу винаги по няколко видове салати, туршии!забележете!. Десерта - кремче с гранулки всеки ден, разнообразието беше в цвета и броя на гранулките. Диня - 2 пъти през цялата почивка! Никакви други плодове, никакъв сладолед! Веднъж реване, нито един път балкава!
   Така наречения бар на открито - раки, вино, джин - стига толкова де! Сипват ти в чашка за еднократна употреба 10 милилитра и те гледат. Сокче за детето - в чашката от 150 милилитра ти сипва 1/3, а като му обънеш внимание - "йок" или "тц". Слава богу кафе и чай винаги имаха!
   Е, това е олинклузива на Патнер травъл. Явно хората така го разбират. Но, когато предлагаш едно, а пробутваш друго - това е подвеждаща реклама!
   Не позвайте услугите на Партнер травъл, не ходете в Дидим - не си струва! И ако все пак сте любители на отрицателните емоции - никога не отсядайте в хотели от веригата Темпъл:Милетос, Клас, Спа и др. Защото толкова отрицателни емоции, за толкова кратко време се преодоляват единствено в свястно обкръжение - слава богу - на обкръжение и на хубаво време случихме!

# 236
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Здравейте!
Сега се върнахме от Дидим - за първи и последен път посещавам този "надут балон". Пиша, за да не се окажат и други в нашето положение!
Ангажирахме почивка в Дидим чрез Партнер травъл в началото на февруари. Решихме да отидем в "модерния курорт, където вече се пренасочвал да почива елита на Турция". Всичко беше идеално до момента на качването в автобуса. Местата ни променени/без претендиращите за тях да са ги заплатили/. Автобуса - с тесни седалки и без степенка за краката - километрите са 1200! Пристигнахме в Дидим /между другото шофьорите бяха много опитни и сговорчиви/. Спряхме до хотела - от веригата ТЕМПЪЛ - и се оказа, че хотела, който вече трябваше да посрещне 3-та смяна почиващи за това лято изобщо не е отварян, а в София нищо не знаят /обърнете се към местния партньор на фирмата, а той не си вдигаше  телефона/! #Crazy На който не му се е случвало не може да го проумее - чувстваш се като участник в кофти филм. След половинчасово чакане на местен представител и разговори на стюардесата със Партнер травъл, решиха да ни настанят в друг хотел от веригата /според тях по-добър/. Съгласихме се. Настаниха ни в стаи неотваряни от предната година и целите в прашоляк, за тоалетната няма да давам подробности!
     Още на същия ден ми стана ясно, защо в плюсовете за хотела е вписано "целодневно топла вода". Вода /и топла и студена/  нямаше по няколко пъти на ден и ни стана практика, след всяко връщане от плажа да проверяваме, после се връщаме до рецепцията да обясним, че няма вода, а те ти вдигат рамене и казват - проблем. newsm78
   Плажа Алтънкум си е мръсен като нашите, че и повече - стъкла от бутилки, спринцовки, найлонки, гилзи от патрони Shocked, чашки, хартийки - познато, нали? Във водата същото!
   Кухнята - трябваше да е олинклузив - да, ама не! Който е ходил на пионерски лагер навремето ще ме разбере - едно основно блюдо с гарнитура, чичковци-готвачи с черпак ти сипват, ако го ядеш - добре, ако ли не - дояждаш си навън. Седиш си на опашка с чиния в ръка и си чакаш реда /около 70-100 човека/ всеки ден чичкото да ти сипе примерно 5 см пълнен патладжан, 2 резенчета  печен картоф и огромно парче печени макарони. Имаше слава богу винаги по няколко видове салати, туршии!забележете!. Десерта - кремче с гранулки всеки ден, разнообразието беше в цвета и броя на гранулките. Диня - 2 пъти през цялата почивка! Никакви други плодове, никакъв сладолед! Веднъж реване, нито един път балкава!
   Така наречения бар на открито - раки, вино, джин - стига толкова де! Сипват ти в чашка за еднократна употреба 10 милилитра и те гледат. Сокче за детето - в чашката от 150 милилитра ти сипва 1/3, а като му обънеш внимание - "йок" или "тц". Слава богу кафе и чай винаги имаха!
   Е, това е олинклузива на Патнер травъл. Явно хората така го разбират. Но, когато предлагаш едно, а пробутваш друго - това е подвеждаща реклама!
   Не позвайте услугите на Партнер травъл, не ходете в Дидим - не си струва! И ако все пак сте любители на отрицателните емоции - никога не отсядайте в хотели от веригата Темпъл:Милетос, Клас, Спа и др. Защото толкова отрицателни емоции, за толкова кратко време се преодоляват единствено в свястно обкръжение - слава богу - на обкръжение и на хубаво време случихме!


Съжалявам за неприятните емоции  Hug
Не разбрах само какво общо има самият Дидим, като реално проблемът е изцяло в туристическата агенция и хотела ? Аз харесах градчето, доста по-спокойно и цивилизовано от Кушадасъ, може би заради засиленото английско присъстивие в района. Не сме ползвали централния плаж, но пясъкът беше много хубав и не съм забелязала мръсотии Simple Smile
На Ваше място веднага бих подала жалба до КЗП, такова отношение е недопустимо..

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 11:57 от Вълшебство

# 237
  • Мнения: 1 525
В кой хотел сте резервирали и в кой са ви преместили?

# 238
  • Мнения: 130
И аз подкрепям, че цялото това впечатление е от конкретния хотел! В Палм Уингс всичко беше на ниво, от ол инклузива до свободните шезлонги около басейна, сладолед, сладки, коктейли и каквото си пожелаеш имаше в изобилие Simple Smile А машини за вода и сокове има в целия комплекс - никой не ти налива - ти си сипваш колкото пожелаеш. Плажът на Дидим - този на крайбрежната улица за моя вкус е много отворен и ветровит, но пък плажът на хотела беше страхотен (макар и мъничък) и ИЗКЛЮЧИТЕЛНО чист! Така че, много моля, не поставяйте целия Дидим под един знаменател - явно има добри и лоши места. Аз искрено съжалявам, че сте останали с такива лоши спомени от почивката, но съветът ми е да се обърнете към КЗП, за да проверят туроператор и да не се случва същото и с други туристи!

# 239
  • Мнения: 1 186
Ваня, съжелявам за случилото се, но моля те не слагай ДИдим и партнър травел под един знаменател. В Дидим има много хубави хотели и плажове, просто при вас нещата не са били, като хората. ние вече две години поред ходим в различни хотели и пак ще отидем, но в трети, който лично си харесахме. може да се оплачете от българския си туроператор, защото на мен лично също ми се е случвало да платя за един хотел, да има недоразумения и да няма места при пристигането, но ме настаниха в подобен и това за което бях платила го получих. това, което описваш наистина не прилича на нищо или на почивка, но си търси правата, та ако щеш и да съдиш партнър травел да ти върнат парите.
вие за кой хотел сте платили и в кой ви настаниха, тъй, акто моя близка е туроператор и да видим дали тези хотели изобщо имат договори с бгоператорите или и други ще пострадат като вас?

Общи условия

Активация на акаунт