Вдигате ли си бебето за главата?

  • 5 126
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 735
Здравейте,мами и бъдещи такива!  Sunglasses
Имам един въпрос: Вдигате ли си бебето за главата?
Майка ми ми показа тоя номер ,когато ми дойде на гости оня ден. Хваща бебката за главичката внимателно с длани,без да й притиска гърленцето,вдига я за секудна  и я оставя.На бебето това явно много му харесва,защото почва да се хили като малка репичка. Crazy Само че аз се шокирах първия път,докато не го направих сама.
Майка ми твърди ,че било полезно отвреме на време да се прави това упражнение-изпъвало вратните жили и общо взето предпазвало вратлето от набиване.Каза ,че така е отгледала мен и сестра ми.Тогава й повярвах,щото аз имам хубав дълъг врат. Mr. Green Ама съм скромна ,нали? Laughing
Хубаво де,обаче се чудя,това упражнение дали пък не крие  някакви рискове?
Вече 4 пъти го правя на Мила и всеки път тя се усмихва! Но ми се ще да знам дали и вие правите това и имам ли някакви основания за притеснсния?
Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 410
Това го чувам за първи път и ми звучи ужасно. Аз също имам дълъг врат, но не съм дърпана за главата. #Crazy не ми звучи добре. 

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 573
е правя такива неща, но педиатъра, когато за първи път дойде вкъщи, си завря пръста в устата на дъщеря ми и я вдига за небцето....Определено си изкарах акъла...

# 3
  • Мнения: 2 978
За първи път го чувам това..честно newsm78

# 4
  • Мнения: 1 840
Аз съм го чувала, но ми се струва тъпо и безсмислено. Не съм го правила на моите деца.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз това никога не бих го направила не детето си.
Имам тънък и дълъг врат без никой да ми го е упъвал по този зловещ начин.Извинявай за израза,но така  ми звучи.

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Цитат
Това го чувам за първи път
И аз. Нямам идея дали е полезно или вредно.
Надали обаче бих посмяла да го направя.

# 7
  • Мнения: X
Имаше едно време подобна тема. Тези неща направо ме хвърлят в умопомрачение. нито съм правила, нито бих правила някога подобно нещо!

# 8
  • Мнения: 46 492
Не! Пълна глупост и не само това, МНОГО ОПАСНА глупост която може да завърши със смърт!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 217
Ебаси ужаса! Извинете... Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 732
и аз не съм го прилагала на моето дете но на мен е прилагано bowuu

# 11
  • Мнения: 1 735
Стреснахте ме.Ще трябва да потърся информация за това.
Писана,защо е много опасно?

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Това го чувам за първи път и ми звучи ужасно. Аз също имам дълъг врат, но не съм дърпана за главата. #Crazy не ми звучи добре. 
newsm10
И аз мисля така. Това ми се струва глупаво, то по тази логика, дайте да вдигаме бебетата за краката с главата надолу за да му станат дълги краката. И аз имам дълъг и хубав врат без да се ме дърпали или вдигали за него.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 249
Спомням си, че брат ми когато беше бебе (новородено) баба ми като го къпеше така го вдигаше от коритцето. Със сина ми не сме го правили, но не бих й позволила, струва ми се опасно.

# 14
  • Мнения: 1 735
е правя такива неща, но педиатъра, когато за първи път дойде вкъщи, си завря пръста в устата на дъщеря ми и я вдига за небцето....Определено си изкарах акъла...
Ерика,ти щом го правиш не знаеш ли нещо повече по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт