Тиковете

  • 5 732
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 405
Ужасни педагози има в тази градина. Недопустимо е такова отношение към дете. Тези плачат за уволнение.
Виждам, че си взела мерки и работите активно.
Мога единствено да ти препоръчам търпение и да се бориш за детето си, да му помагаш. Знам, че е трудно да се запази спокойствие в такива ситуации, но в никакъв случай детето не бива да остава с впечатление, че това движение, което той не може да го контролира е нещо лошо. Продължавайте със специалистите. Желая ви успех!

# 16
Дяволина, благодаря ти за отговора. И аз мисля да изчакам засега, макар че се притеснявам.На Кезая искам да пожелая успех и вярвам, че ще има след като полагат толкова усилия и тя, и детето.Дано да е по-скоро!

# 17
Благодаря на всички за отношението и съветите. Вчера бяхме при доц. Божинова, завеждащата детска неврлогия в "Св. Наум" и при психоложката там д-р Филипова. Изчислиха му и коефицинета на интелигентност, нормален за възрастта му, но и двете отчетоха изявена хиперактивност, така че от днес започваме с медикаментозното лечение, първо за успокоение на нервите, а след мецес ща включим и за концентрация.
Благодаря на всички и Господ да е с нас и нашите деца!

# 18
  • Мнения: 3 405
Действайте упорито и не се отказвайте, резултатът ще е положителен Laughing Laughing Laughing

# 19
  • Мнения: 340
Благодаря на всички за отношението и съветите. Вчера бяхме при доц. Божинова, завеждащата детска неврлогия в "Св. Наум" и при психоложката там д-р Филипова. Изчислиха му и коефицинета на интелигентност, нормален за възрастта му, но и двете отчетоха изявена хиперактивност, така че от днес започваме с медикаментозното лечение, първо за успокоение на нервите, а след мецес ща включим и за концентрация.
Благодаря на всички и Господ да е с нас и нашите деца!

Здравей Кезая,

Аз не съм психолог, но покрай сериозни психиатрични проблеми в семейството ми съм изчела стотици статии и съм се консултирала с много психолози за да знам как да помогна на близките си.  Не искам да звучи като хвалба или като отричане на БГ специалистите, но бях PhD студентка в Харвард и съм се консултирала с психиатри от Харвард Medical School, които все повече отричат медикаментозното лечение на деца с психологични проблеми.  Бих те посъветвала да се консултираш с още лекари преди да почнеш да даваш на детето ти тези лекарства.  Проблемът е, че децата все още не са изградили собствено аз, а лекарствата много променят поведението и чувствата на този, който ги взима.  При възрастните това е по-малко опасно защото те вече имат изградена самоличност, но децата няма да разберат кое е истинското им аз-- това на лекарства или това без лекарства.  Резултатът е, че детето може да стане много зависимо от тези лекарства, а те не са безвредни.  Разбира се, ако проблемът, който налага предписването на лекарствата е толкова сериозен, че детето е опасно за себе си или за околните, лекарствата могат да помогнат и са по-малкото зло.  Но от това, което описваш, вашият проблем е по-лек и ми се струва, че може да се повлияе от терапия или много работа с детето.  Струва ми се, че лекарството е временно решение, което няма да изкорени проблема, а само ще "замаже" фасадата и ще намали симптомите.  Много добре те разбирам колко ти е тежко защото съм постоянно в контакт с болна роднина... Ако искаш напиши името на лекарството, което ти предписват и ще потърся информация специално за него.  Но ако е риталин, има много изписано против него..  а ето една балансирана статия за плюсовете и минусите на психотропни лекарства за деца http://www.mcmanweb.com/article-103.htm

Не искам да те обърквам и да предизвикам допълнително притеснение, просто от личен опит с роднини съм много разочарована от mood stabilizers и затова исках да те предупредя...

Желая ти всичко най-хубаво и ако мислиш, че бих могла да ти бъда полезна, пиши ми на лични...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 677
Здравей Кезая,
Съжалявам за проблема,който имате с детенцето.Надявам се да го преодолее скоро и да не е нещо сериозно.
Големият ми син имаше различни тикове-покашляне,пукане на пръсти,гризане на кожичките около ноктите,мигане с едното око.Незнам на какво се дължи.Смятам,че семейството ни е спокойно,няма скандали и тревоги и мисля,че децата ни живеят обградени с любов.Вероятно е до дете...При дъщеря ни нямаме такива проблеми и надявам се,че и с бебето няма да имаме,когато пораства.
Ще се радвам скоро да пишеш,че се   подобрявате.
Бог да ви помага!!! Praynig Praynig
Лека нощ!
Теди Laughing
п.с.Големият ми син е на 13г. и вече почти няма тикове.

# 21
Благодаря на всички за отношението и съветите. Вчера бяхме при доц. Божинова, завеждащата детска неврлогия в "Св. Наум" и при психоложката там д-р Филипова. Изчислиха му и коефицинета на интелигентност, нормален за възрастта му, но и двете отчетоха изявена хиперактивност, така че от днес започваме с медикаментозното лечение, първо за успокоение на нервите, а след мецес ща включим и за концентрация.
Благодаря на всички и Господ да е с нас и нашите деца!
Ако не е проблем споделете името на лекарството за успокоение на нервите.Ние пием тиоридазин.Вече трети месец няма резултат.

# 22
  • Мнения: 3 405
Тиоридазина се пие дълго време, дори 6 месеца, по преценка на лекаря.
Моят син като беше три годишен го вземаше и добре се повлия, но то причините са комплексни. Обич, разбиране и спокойствие - това им трябва на дечицата.
daina, на вас за какво ви го изписаха?

# 23
  • Мнения: 462
Моят братовчед има тикове...мигане с очи. Когато нещо е притеснен мигането се засилва, иначе почти не се забелязва. Той е на 33 г...не мога обаче да споделя дали родителите му са предприели нещо за това, просто защото не знам Sad Пожелавам ви успех!

# 24
  • Мнения: leet
Благодаря! С нов ник съм, защото нещо форума престана да ме пуска със стария, като ми излиза съобщение, че няма такъв потребител. Ами, ние от скоро ходим и на плуване и треньора казва, че от плуването този тик ще изчезне, моля се да е прав! Той е много внимателен и работи индивидуално с детето, има добър подход и Марти за няколко посещения вече се държи сам на повърхността на водата и дори пее:) , много е щастлив и се моля да помогне..както и за цялостното укрепване на детето.
Благодаря на всички ви!

# 25
  • Мнения: 3 405
Чудесно thumbsup Плуването действа комплексно и най-важното е, че децата са много щастливи във водата Grinning

# 26
Тиоридазина се пие дълго време, дори 6 месеца, по преценка на лекаря.
Моят син като беше три годишен го вземаше и добре се повлия, но то причините са комплексни. Обич, разбиране и спокойствие - това им трябва на дечицата.
daina, на вас за какво ви го изписаха?
Тиоридазина ни го предписа детски педиатър за мигане с очичките.Синът ми в момента е на 6 години, но преди две години се появи този т.н тик. Изчакахме да го "израсне" но не се случи. Преди три месеца започна да пие тиоридазин по 10 mg / ден.След втория месец мигането с очичките спря и се появи нов тик т.н ъкане. Продължихме лечението с тиоридазин и след 1 месец ъкането спря и се замени с въртеливи движения на врата и главата.Изглежда ужасно.
Днес бяхме на психиатър и тя каза да говорим за проблема пред него и да продължим с лечението. След 2 дни имаме час за невролог.Незная какво да правя.Страхувам се да не му се подиграват децата в детската градина и по този начин да се усложнят нещата.Утре ще е за първи ден на градина от появата на последния тик. Някои има ли опит с тази непрекъсната трансформация на един тик в друг?
Детето ми е нападано от куче ( 2 год) и от този момент се страхува от тях. Мнението на психиатър или невролог ще е по-правилно?Много бих искала те да съвпадат.

# 27
  • Мнения: 3 405
Поради мигане с очи на детето му бяха предписали тиоридазин. За щастие лечението беше успешно. Тогава ни посъветваха в никакъв случай да не му правим забележка и да не му насочваме вниманието към движението. Помолете госпожата в градината да е внимателна, тя също да не му говори за тика. А относно децата около него е по-сложно. Мисля, че ако им се обясни, те ще разберат и няма да го тревожат.
Възможно е уплахата да е предизвикала тика.
Искрено ви желая успешно лечение.
Не се отказвайте, ако трябва посетете детски психолог, освен другите специалисти, той ще ви даде съвет как да справя в средата на връстниците си.
 Peace

# 28
  • Мнения: leet
Моята практика с детенце сочи, че посещение при психиатър е наложително само в краен случай, като например се нуждаете от епикриза за телк или нещо такова. Иначе от психиатър добро няма да видите, най- многото, което може да направи, да ви наплаши с разни страшни названия и ужасни предположения за бъдещето на детето. Нуждаете се само от консултация с невролог, първо преценката му е по- човешка и второ, ще ви предпише лекарства, които ще успокоят детенцето.

# 29
  • Мнения: 3 405
Моята практика с детенце сочи, че посещение при психиатър е наложително само в краен случай, като например се нуждаете от епикриза за телк или нещо такова. Иначе от психиатър добро няма да видите, най- многото, което може да направи, да ви наплаши с разни страшни названия и ужасни предположения за бъдещето на детето. Нуждаете се само от консултация с невролог, първо преценката му е по- човешка и второ, ще ви предпише лекарства, които ще успокоят детенцето.

За психиатъра съм съгласна с теб thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт