помогнете - как да спра сладкото?

  • 20 350
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622
Ъм..съвет и аз не мога да дам,но със сигурност повишената консумация се дължи малко,или много И на сезона! Така е с тази депресираща зима....тъпчем се с шоколад  Close Ей ме на и мен сега,седнала съм с една опаковка шоколад Милка М-джой.И искам да кажа "ииии..край!", както на рекламата онова с цайсите, когато спират пускането на ядките в шоколада, ама не знам как ще стане това  Thinking

Аз да си призная,в къщи всички ядем сладко и винаги имаме големи запаси от шоколади и други подобни.По цели кутии  Embarassed

# 16
  • Мнения: 247
Съгласна съм, че колкото повече хапваш, толкова повече ти се хапва ... Но го има и това, че ако дъъълго мислиш да хапнеш ли или не и току виж шоколадчето свършило ... Mr. Green  Няма и ден без да си хапна сладичко, но не обичам торти, пасти и такива подобни, а чист шоколад ! Пробвай постепенно да си смениш навиците - например кафето да е без захар или с мед (не е зле), аз откакто родих хем ям, хем слабея, ама не се спирам по цял ден, а преди с корема все лежах и гледах филми ...

# 17
  • Мнения: 229
Ей момичета - прекалената употреба на сладко уврежда задстомашната жлеза. Наистина сладкото действа като наркотик и колкото повече хапваш толкова повече ти се хапва.Аз се отказах по следния начин - 1 седмица си наложих да не ям нищо сладко - беше ми трудно защото бях свикнала на ден да изяждам поне по-няколко вафли.След тази една седмица въобще не ми се и ядеше сладко.Сега рядко хапвам такива работи - като изключим плодовете, но плодовата захар не е вредна.Друго сладко нещо, което хапвам това са стафидите - много са сладки и не са вредни - съдържат магнезий.

# 18
  • Мнения: 258
Сладуранка, от къде ги имаш тези данни, че сладкото уврежда задстомашната жлеза? ShockedИ при какви количества и честота на употреба се случва това?

# 19
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 165
Не мога и един ден без сладичко. Единствения му заместите , който съм открила за сега и действа/но не винаги/ са плодовете. В чекмеджето ми в офиса винаги има мандарини, банани и киви. Момента в който ми се дояде сладко бръквам в него и изваждам някое плодче, ако то не ми стигне-още едно и още едно......
Знам че още по хубаво ми става от шоколадче,ама не ми се ще вместо да ходя да се търкалям. Доколкото знам при ядене на сладки неща се отделя хормона на щастието/не му помня името/ затова се чувстваме толкова готино след това.

# 20
  • Мнения: 168
Не се опитвай да спираш сладкото,защото забранените неща стават още по-желани;опитвай се да го замениш.
Първия ми съвет е да избягваш захарта,там където е възможно.Аз например не мога да пия горчиво кафе,но го пия със захарин.Чаят също със захарин,а понякога и с мед.Освен това в почти всички голями супермаркети има щандове за диабетични и здравословни продукти(такъв магазин има и на "Екзарх Йосиф под Халите)-така,че може да си хапваш на воля шоколадчета,вафлички,бонбони,кексчета и т.н вкусотии.
Сушените или сурови плодове също са добра идея,защото плодовата захар се усвоява от организма,без да се натрупва.

# 21
  • Мнения: 4 202
Начинът предполагам е като с цигарите  newsm78


Да ви кажа цигарите ги спрях, не пуша вече 4 години, но сладкото не мога да откажа, за мен то се оказа по-трудното.

# 22
  • Мнения: 229
Това за задстомашната жлеза го гледах по едно предаване за здраве - мисля, че се казваше "Здравословно", но името на лекаря не помня.

# 23
  • Мнения: 310
И аз немога без сладко.Препоръчвам следното:когато ти се яде нещо сладко ядеш плодове,когато искаш шоколад си взимаш но ядеш малко(много малко).За да не го изядеш си казвай-Този шоколад трябва да ми стигне до края на седмицата,затова сега ще хапна малко,за да имам и за другите дни.

Е,това е от мен.Надявам се съветът ми да ти помогне Laughing

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не се опитвай да спираш сладкото,защото забранените неща стават още по-желани;опитвай се да го замениш.
Първия ми съвет е да избягваш захарта,там където е възможно.Аз например не мога да пия горчиво кафе,но го пия със захарин.Чаят също със захарин,а понякога и с мед.Освен това в почти всички голями супермаркети има щандове за диабетични и здравословни продукти(такъв магазин има и на "Екзарх Йосиф под Халите)-така,че може да си хапваш на воля шоколадчета,вафлички,бонбони,кексчета и т.н вкусотии.
Сушените или сурови плодове също са добра идея,защото плодовата захар се усвоява от организма,без да се натрупва.
Напоследък излязоха статии против подсладителите - че били много вредни, за аспартама и пр. Пишат, че истинската, кристална захар е много по-добра алтернатива.
Също съм чела, че се пълнее от нискокалоричните продукти (американците са жив пример за това).

# 25
  • Мнения: 168
Американците пълнеят от стреса,това ми го е казал мой познат лекар,живеещ в Чикаго.

# 26
  • Мнения: 217
Американците пълнеят от стреса,това ми го е казал мой познат лекар,живеещ в Чикаго.
Oт стреса казваш , Laughingе това ме разсмя Joy

# 27
  • Мнения: 7 837
Американците пълнеят от стреса,това ми го е казал мой познат лекар,живеещ в Чикаго.
hahaha
Като им гледам препълнените колички из магазините, едва ли е точно от стреса  Wink

Василиса е по4ти права. Пълно е fat free и sugar free храни. Това е начинът да се продават Grinning Ядат си хората с пълна сила, все пак храната тук е невероятно евтина, затова.

# 28
  • Мнения: 229
Според мен американците дебелеят, защото имат всичко, всичко им е осигурено. Те не се притесняват за това дали ще имат пари да нахранят семейството си днес или утре. Разходите има за ток вода поддръжка на къщата и пр. са нищожни и те от скука само се тъпчат с храна.

# 29
  • Мнения: 168
   Съпругът ми беше преди пет години при свой роднина в Щатите.
Храната им е страшно евтина, бензина също. Но средностатистическия американец за да подържа живот на средното равнище обикновено трябва да работи на две места, за да може всеки месец да плаща сумата по кредита. Защото там живота е на кредит, изгубиш ли работа губиш много неща. Стресът е невороятен и те се прибират у дома само за да преспят и да се натъпчат с полуфабрикати от хладилника. Точно това води до напълняване ,а не самия стрес; това е, което имах впредвид.
   Извинявам се на авторката, че се отклонихме от темата.

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 11:32 от In4e

Общи условия

Активация на акаунт