Здравословно хранене за децата - 7

  • 64 148
  • 741
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 708
Приятно съм изненадана от някои продукти в Лидл. Купувам едни шоколади Fin Carre /май така се пишеха/ - сега нямам опаковка да видя, но мисля, че са с краве масло, естествена ванилия и слънчогледов лецитин/не соев, както масово се среща/.
Скоро попаднах и на едни вафлички с лешников крем и пак за моя изненада бяха с кокосово масло.

# 256
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299

Да, което вероятно е сухо, както и по голямата вероятнотст да са вложени трансмазнини и консерванти.

# 257
  • Мнения: 5 713
Млякото в млечните шоколади обикновено е сухо. На някои опаковки на тукашния Линдт пише skimmed milk.
Сайтът им:
http://www.lindt.ca/swf/eng/products/bars/milk-chocolate/swiss-classic-milk/

Loacker също мисля, че са що годе добре:
http://www.inkofoods.com/bg/loacker

Знам, че ги има в БГ.
Тук също са разпространени.

# 258
  • Мнения: 4 358
Привет момичета.
По коментираното от последните стр къде може да се открие споменатия хляб ХМелбред?
По отношение на черния шоколад купих на Своге и сега се загледах, че няма мляко в него.Той от към състъвки Ок ли е newsm78 Въобще по отношение на черния шоколад освен липсата на мляко какво друго трябва да се избягва в него?Чувала съм, че при наличие на мляко цялата полезност на какаото се губи и съотвенто източниците на магнезий.Дано не пиша тотални глупости Embarassed,че съм лайк в темата.
Черния шоколад на Милка е вкусен, но е с мляко т.е неприемлив за мен.
За останалите продукти които коментирате благодаря.Ще ги потърся.
По отношение на маслините намерих без консерванти уж и разни екстри, но пък пастьоризирани Thinkingта се чудя за тях кое е по малкото зло Thinking

# 259
  • Мнения: 19 296
Бъни, и аз съм лаик, но знам, че калций и магнезий вървят заедно. По-скоро май са трансмазнините, за които са писали по-горе.

А за черните шоколади има някои много вкусни и почти не се разбира, че са черни. Например в Лидл едни с карамел и един с малини. Те дали са ок?

# 260
  • Мнения: 5 713
Усвояването на магнезий не се влияе от млечните.
Фитинова и оксалова киселина, танин - това по-скоро възпрепятства неговото усвояване. Също така соята дори да е кисната и варена. Затова соевите продукти е най-хубаво да са ферментирали.
Това откъм храните, освен разните боклуци и рафинирани храни. На магнезия влияят и други неща.

Последна редакция: ср, 18 юли 2012, 23:38 от Вери

# 261
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Въобще по отношение на черния шоколад освен липсата на мляко какво друго трябва да се избягва в него?

Преди време се обсъждаше какаовата маса, която е неизменна съставка в натуралния шоколад. Проблемът беше дали съдържа маргарин.

# 262
  • София
  • Мнения: 455
  Едно от малкото неща, които си позволявам да давам на децата са едни шоколади от LIDL, BELLAROM. Взимам от тях, когато отиват при бабите, които  си купуват любов с тях:D. Други купени сладки неща не давам, но аз им правя макар и рядко. Скоро имаше реклама на италиански сладолед без консерванти и оцветители, с естествени продукти, но не получих отговор на въпроса какви съставки точно съдържат.

# 263
  • София
  • Мнения: 5 188
Бисквитите Хогаренас (дали така ли се пишеха Thinking) - по спомен нямат нищо вредно или почти нищо. Солени са. Лошото е, че не са в асортимента на лафките, но обикновено в магазините се намират.

тези бисквитки са от Аржентина и от това следва, че са с ГМО 100%(мое предположение достигащо до 100...)
и имат много сол и захар, много са кофти за деца

Барни- не стават за деца, имат измамен надпис БЕЗ, а вътре като прочетеш с какво са и ти пада шапката за безочието им

Желираните бонбони Харибо са с желатин- колко мило Sad

От форума ми бяха препоръчали желирани бонбони  в Пикадили, ама наистина напърно естествени, разноцветни, вкусни, но.... вече не ги откривам. Бяха немски. Външният им вид не беше на висотата на Харибо.

Винаги съм ненавиждала желатин - смес от костите на неизвестен брой животни, с неясна причина за смъртта.

Купуваме един път в годината български "ЛИМОНОВИ РЕЗЕНКИ" ИЛИ КАКТО СЕ КАЗВАТ, НО ВНИМАВАЙТЕ, ВЗИМАЙТЕ САМО ОТ ТЕЗИ С КЛАСИЧЕСКАТА ОПАКАВКА! Има и новоизлюпена фирма с по-атрактивна опаковка и цветове, те са адски ароматизирани и оцветени.

Та класическите  резенки са желирани с водорасли, нямат маргарин, консерванти, изк.подсладители. имат бяла захар, боя (е, червената е от бръмбари) и аромати.

От Лидл не съм взимала шоколад и не мога да го коментирам, но точно днес бях в магазина на Линд и направих освежаващ ремонт на мозъка си.

Всичко в Линд е кофти,с 2 излючения, всичко! Безумно съдържание и безумни преводи. А аз от години ги купувам и ми се притъпява съзнанието.... И ги лансирам тук при всяка възможност. Само  черният 85 % и 99% са с истинска ванилия, с кафява захар и без растителни мазнини ( нещо , което отделно изписват от какаовото масло !)
Самата им политика е отвратителна, с тъпите им вкусове - крем брюле и  тирамису.... всякакви маргарини натъпкани вътре и това от което напълно се втрещих - АРОМАТ НА ЯЙЦА!  
Ако бяха плодови вкусове , да ни лъготят , че са с малини и банани, докато ни пробутват натуралноидентичните си химии. Ама аромат  "тирамису"(и съответно "пица" другаде) - това е нелепа действителност.

Относно сладоледите - на Аlgida попаднахме на вносен италиански сладолед с 10% сок от лайм - беше уникално вкусен и свеж, децата си бяха избрали от боклучавите , масовите и после само се въртяха около баща си, да искат от неговия.

Истински сладолед има на пъпа на СОфия - италиански, само за 1.60 лв.  порцията - топка в чашка или фунийка. Само от сметана с шоколад, карамел и тн или чисти сорбета. Всичките са много вкусни!
Магазинчето е много спретнато и лъскаво, цените на шоколадите са сериозни, но опитайте поне веднъж сладоледа и  само там ще си взимате! Лошото е , че няма условия за сядане. В близост има и други италиански, но нямам за тях отзиви.

Солей, във всеки магазин има от кръгчетата Тарали, ние това купуваме.  Солети не. Просто са много по-изгодни като цена и дори и децата го разбраха. Иначе със солетите имаше проблем, децата си ги искат като огладнеят, а всички хрупат. А с кръгчетата от 1.75 до 1.90 можеш да почерпиш цяла детска площадка и пак да остане за теб половината Simple Smile
Тарали нямат маргарин, нямат консерванти и нямат от гадния химикал на пъвърхноста. Правила съм им телефонна атака, издържаха изпита Simple Smile

ако сме в центъра купуваме хляб от Слънце-Луна и това ни стига. Само така не рискуваме. Вчера добавих и половин кило домати и това беше обяда (случайно застигнати от глад - изпаднали деца с неорганизирана майка)

Шоколад от Своге, Милка и подобни - само в крайна нужда или в конфузна ситуация. Своге са с афлатоксини, имаше медиен скандал. Това им е пълнеж. Милка са с маргарин и със свръх аромати. След Милка  ще ми откажат 85% черния на Линд, няма как Simple Smile

Много се въодушевих, сори, че ви насякох така, от позицията на купуващ, като вас, и от позицията на мамен и самомизмамващ се и в момента - като вас  Joy



Последна редакция: чт, 19 юли 2012, 01:36 от ЗаСлон

# 264
  • София
  • Мнения: 5 188
Солей, сетих се за пица на парче, има от истински суровини на пл.Славейков - по-точно е на ул.Раковски, в посока СУ, по левия тротоар, трето-четвърто дюкянче

Много точно мерят, винаги са едни и същи, използват само моцарела, зехтин... За месните продукти не съм гледала, но може би и за тях важи подхода..... не са скъпи, а ако няма артикула който търсиш, много бързо ги пекат.

Няма млечни с растителни мазнини.


В жегата ви препоръчвам да опитате безалкохолната джинджифилова лимонада в ресторанта за здравословно хранене "Кринг". Всички се влюбват в нея. аз имам бегъл опит да я наподобя - с малко сок от пресен джиджифил, лимонов сок и мед. Но не е газирана като тяхната Simple Smile


относно маслините с термична обработка - на щанда в Халите и на Женския пазар има чудесни натурални маслини без термична обработка. Развалят се за седмица извън саламурата си....

# 265
  • София
  • Мнения: 5 188
айде за последно Simple Smile

Хмелбред
има на Красно село в магазинчетата съвсем близо до светофара, на бул Гоце Делчев, гледащи към баничарниците

в супермаркета на ул Абоба близо до Пирогов , там има и Лоакер, Линд , прясно изцедени сокове , пресни салати в кутии, както и сладкиши от онзи производител дето уж е без маргарин и яйчен прах, а с яйца (за тях не мога обаче да кажа нещо хубаво, всичко е рафинирано)

има и в магазинче зад Баня Мадара, като и в други квартални магазинчета.
Няма във големите вериги.


За Бургас и южното черноморие препоръчвам силно хляба Пиргос -пълнозърнест. Моля ви, питайте за него , настоявайте да го зареждат... Разваля се  бързо и без всякакви екстри. Но последният път ни казаха че вече няма да го зареждат... егати....

# 266
  • Мнения: 5 713
За Линдт не е така. Поне според това, което се изписва на опаковката. Затова дадох линк по-горе. Не знам иначе кой какви преводи им прави...
Специално на тази марка съм разгледала внимателно всички разновидности. По принцип съм любител на хубавия шоколад. Simple Smile


Мадагаскар 65%, Еквадор 75% са си ок.
В 50-те % има глюкозен сироп, иначе е с натурална ванилия.
В 85 и 99% има кафява захар, да.
На останалите проценти всъщност това им е недостатъка за мен - че пише само захар.

Иначе преди време аз изразих съмнение какво ли може да има, нищо че не се изписва на етикета. Съдя по нашия домашен шоколад, при който се спазва някаква що годе технология за направата му (съставки и темпериране).

Не всички растителни мазнини са опасни - може да се ползва какаово или кокосово масло...
На черните им шоколади никъде не пише отделно растителни мазнини, за които да се чудиш какви ли са. Пише какаова маса, какаово масло. На един вид 50% пише и butter fat.

Линдор и разните им с пълнежи въобще не ги коментирам. Дори черния с мента нещо имаше смущаващо. Може да се види в линка. Сега да не ровя.

Последна редакция: чт, 19 юли 2012, 03:34 от Вери

# 267
  • Мнения: 425
Сладолед читав-само био и домашно направен-е,не е пухкав като купешкия,но за сметка на това има само 5 съставки,а плодовия ми -2!Този от магазинчето на "Витошка4,за който говори  ЗаСлон
също е ок но ни е малко далеч.В кварталните магазини-ужас!До нас в един продават сладоледи с кокосова мазнина,но останалия състав е ..менделеевата таблица.В Лидл имат едни сладоледи в кутии Noblissima,които поне са с истинско мляко и сметана и натурална ванилия-но не всички видове май.

# 268
  • Мнения: 19 296
Благодаря ви за отговорите! Така като чета май просто ще си затварям очите и ще купувам каквото ми иска. Чудя се кое е по-вредно постоянно да отказвам всичко или да купувам умерено боклуци?
Много сложно стана напоследък. Преди не ми е искала толкова, но тук постоянно вижда  от другите деца и вече  понаучи боклуците.
А шоколадовите яйца на Киндер как ви се струват? Те поне са много миниатюрни-само 23г.

# 269
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Да, сега се сещам за тези "кръгчета", за които ЗаСлон говори. Вкусни са. Когато им прочетох етикета, чак не ми се вярваше...

Наскоро ме почерпиха с черен шоколад на Своге. Не знам какво има в него (не съм го проверявала), но като вкус и консистенция никак не ми допадна.

ПП
Като заизлизаме на дълга разходка, мъкна с мен 1-2 сандвича, или нещо друго което съм направила. Като огладнее, хапва от тях. Така не се сеща за друго, освен за ...сладолед.  

Общи условия

Активация на акаунт