Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 449 086
  • 3 736
  •   1
Отговори
# 1 455
  • Мнения: 16
Здравеите!При нас от дълго време съществува проблема трета сливица а също и алергия към акари в             домашен прах и котешки косми.Лекуваме се с Монтелукаст.Въпросът ми е към майки с такъв проблем.В се събира някакъв секрет назад.Нито капките го оправят,нито антибиотиците. Особенно зимата много лесно се разболява като му се лепне някоя бактериална инфекция или вирус,започва порочния кръг на антибиотика.Вече е на 7 годинки и все се надяваме да закърнее тази трета сливица,но с наближаване на зимата се чудим да я махаме ли или ще я израсте.Моля майки с опит да кажат от личен опит кое е по доброто решение.

# 1 456
  • Мнения: 385
Nadka-24,от мен съвет,а ти си решаваш.До 7 годишна възраст синът ми непрекъснато боледуваше,редовно беше на антибиотик и капки за нос,ефект никакъв.С това боледуване не успях и да го закаля,вечно беше изпотен и със секрети.На 7 год. му махнаха третата сливица и ефекта беше след часове.Всички секрети му спряха и боледуването също,съжалявам,че не му махнаха тогава  и другите две.Това той го направи на 33 годишна възраст и вече 2 год. се чувства коренно различно.

# 1 457
  • Мнения: 1 103
Здравейте на всички,записвам се при вас,предстои ни преглед при Д-р Петров,но другият ни УНГ лекар е на мнение,че сме за операция,имам някаква надежда,че може да се разминем,но едва ли!Не ни е диагностицирана коя степен е,затова май ще чакам прегледа при Петров и тогава ще се надъхвам за операциятарно факт е,че и лятото не изкарахме здрави!Ако имам майки от Пловдив,които са ходели при въпросния Д-р Петров,моля за мнение!

# 1 458
  • Мнения: 50
Здравейте и от мен! Ето какво се случва и при нас. С дъщеря ми бяхме при проф. Лолов, по препоръка от форума, заради нощните кашлици от стичащи се назад секрети при всяка хрема и трета сливица 2-ра към 3-та степен (според последния УНГ, при който бяхме).

Според него сливицата е поуголемена, но не е за вадене, а причината за кашлиците е алергия (т.е. нещо като алергичен ринит). Направо ми преобърна представите - до сега никой не беше изказвал подобна хипотеза - всички искаха да вадят сливицата. Звучеше много логично и обосновано, тъй като тя до сега не е имала проблеми с ушите, нито пък ангини, диша през носа през повечето време и като спи прохърква само от време на време или пък носа и свисти и киха всеки ден по няколко пъти. Изписа и Кларитин за 2 седмици, от който през нощта тя започна да спи абсолютно безшумно и да киха по малко. Естествено спряхме Кларитина и кихането се завърна и носът и отново просвирва нощем. Питах го дали да ходим при алерголог, но той каза, че няма смисъл тъй като дори и да сме наясно към какво е алергична, освен с антихистамини няма с какво друго да противодействаме. Каза да и давам Кларитин, ако се появи кашлица. Общо взето ще чакаме да израсте и сливицата, и алергията.

Доволна съм от Лолов, тъй като ни посочи още една причина за кашлиците, но съм и объркана. Какво още мога д анаправя, за да изясня нещата и да знам къде е проблема? На какъв лекар да я заведа още? Моля, за съвет...

# 1 459
  • София
  • Мнения: 44 090
Аз пък бих отишла на алерголог. И бих искала да зная каква е алергията. Първо може да се окаже, че такава няма, второ може да е нещо, което да може да се  премахне или намали до минимум досега му с детето. Отделно някои алергии се лекуват, което е хубаво ако нещата тръгнат към по-зле, някои просто се израстват естествено. Но аз предпочитам да съм наясно.

# 1 460
  • Мнения: 50
Така и ще направя, аз също не мога да се примиря с поставяне на диганоза без изследвания и преглед от специалист. Като говорим за такъв - знам, че за всеки алерголог има и добри, и лоши мнения, но Мустаков ли е едиснствения към когото си заслужава да се обърна или има и други, на които може да се разчита без много да се чака за да си запишеш час и да не претупват?

# 1 461
  • София
  • Мнения: 44 090
За Мустаков като цяло съм чувала най-лошите мнения.
Тук помня при някаква лекарка от Пирогов май ходеха момичетата, за тестове за упойки бяха доволни. Иначе нашата педиатърка е и алерголог и аз при нея си го водя и знам, че не ни претупва.

# 1 462
  • Мнения: 3 589
Аз също съм недоволна от Мустаков в посока "претупване", но може и моята преценка
да е погрешна, защото не ме е удовлетворил отговора му и затова да съм недоволна, знам ли...
В нашия случай беше "Малка е още и нищо не може да се каже със сигурност, така че както и да я изследвам, няма особен смисъл". Цитирам по памет, не дословно.
Дори и да е бил прав, това не е отговора, който един родител очаква да чуе от устата на "светило" Peace

# 1 463
  • Мнения: 50
Понякога нарочно избягвам да ходя при "светилата", защото винаги бързат и не ме оставят да си задам всички въпроси и освен това, ако не им заведеш детето си в тежко състояние при тях, почти не обръщат внимание. Вече двама са ми казвали :"Ама тя не е чак толкова болна", при положение, че от септември до май тя кашляше или дълго през нощта или сутрин (при по-леките фази). Както и да е...

Доста рових в нет-а и май се насочвам към Мандаджиева от ВМА, УНГ и алерголог (преглежда и деца). Надявам се да може да направи връзка между трета сливица, алергичен ринит и вероятно предразположеност към алергии... Някой има ли мнение за нея?

Освен това се чудя при нас проблема като се изразява в кашлици (може би алергични в резултат на вирусите, с които се заразява) дали пък не мога да се обърна направо към пулмолог, нали те разбират от астма, а всяка астма има алергична етимология т.е. пулмолозите би трябвало да разбират доста от алергии... Как мислите? newsm78

# 1 464
  • София
  • Мнения: 2 082
Като отидеш на пулмолог, първия въпрос е дали имате алергии и дали сте ги изследвали.
За мен последователността е алерголог-УНГ-пулмолог.

# 1 465
  • София
  • Мнения: 44 090
Освен това се чудя при нас проблема като се изразява в кашлици (може би алергични в резултат на вирусите, с които се заразява) дали пък не мога да се обърна направо към пулмолог, нали те разбират от астма, а всяка астма има алергична етимология т.е. пулмолозите би трябвало да разбират доста от алергии... Как мислите? newsm78

Не всяка астма има алергична етимология. И дори и пулмолог да ти каже, според мен е алергично детето, нито ще бъде на 100%, нито ще ти каже към какво.
Детето прави ли изобщо бронхиални спазми?

# 1 466
  • Мнения: 16
Здравейте.Да ви споделя нашия случай.Тръгна детето на градина и почна със чести хреми, кашлици повечето от които без температура.Нашата лична лекарка ни изписваше антибиотик след антибиотик.След което следваштита разболявания бяха само кашлица без увеличени сливици ,без температура,а стичащ се назад секрет от там кашлица и хрема.Отидохме при унг и трета сливица която е трета степен.Препоръка да се маха.Изписа Лимфомиозот и ксизал като каза ,че и той помага за свиването а после да я махаме.Това лечение не даде резултат секрета продължи без никаква промяна.Кашлицата също появиха се и свиркащи хрипове и личната антибиотик.Затова решихме да го заведем на алерголог.От там алергична асма.Тя ни назначи само ксизал които не ни помагаше при хриповете и тои продължаваше да свирка почти всеки месец при всяко разболяване.Затова следващия лекар беше пулмолог.

# 1 467
  • Мнения: 16
Тогава тя го диспансеризира като дете с доказана алергична асма и почнахме да го лекуваме с монтелукаст и екозал.Това беше др.Вулова в Плевен-пулмологията.Направо ще говоря с имена.Преди това го заведохме обаче на частен кабинет при др.Българанов неговото мнение беше първо,че детето трябвало поне два пъти месечно да е с такива пристъпи за да го лекува за асма.Така и стана в последствие.Отидохме пак той каза че трябвало да го прави всяка седмица за да се вземе на сериозно.Тогава разбрахме че този доктор или иска да му се бутне за да обърне внимание или си играе със здравето на детето.Не мисля че трябва да се зачестят толкова тези пристъпи за да се започне лечение.

# 1 468
  • Мнения: 16
Тогава го заведохме при др Вулова и тя му назначи адекватно лечение за което сме и много благодарни.Накрая искам да кажа,че лекарите на частно вместо да обръщат внимание,защото все пак си плащаш и освен това в случая говоря за дете някои от тях по-скоро се кокорят за пари и се чудят как да те завъртят,че да идеш пак.Не мислят за последствията и вредата която в последствие нанасят на детето,безсънните нощи на родителите и потрошените им нерви.Разбира се това не се отнася за всички,аз лично съм благодарна много на доцент.Попов,благодарение на който имаме нашето слънце.При него също ходих на частно,но освен,че е внимателен и отличен специалист за мен лично той си е останал  4ОВЕК.Които са  за жалост рядкост  в медицината.

# 1 469
  • Мнения: 50
Благодаря на всички, които се включиха! Ще я заведа на алерголог и в зависимост от резултатите ще решим как да продължим.

От следващата седмица започваме 10-дневен курс на терапия с лазер (на принципа на акупунктурата). Надявам се това също да стабилизира положението и заедно с изследванията от алерголога да сме наясно с какво и как да се борим.

Общи условия

Активация на акаунт