Добре де, ама защо има толкова много захар в кашите Фризокрем???

  • 1 299
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 960
Направо съм възмутена. До сега съм давала каши на ХИП - ориз и гречка, безмлечни, приготвям ги с кърма....Вчера купих царевица и ориз на Фризокрем и установих, че в нея има страшно много захар ( е то си е написано и на кутията, както се установи). В рода ми има много хора с диабет, и в двата рода и не виждам защо толкова малки деца трябва да ядат захар в такива количества, имайки в предвид какви може да са последиците. И друго не ми е ясно, защо не са оставили кашата без захар, така който иска може да си добави, но след като вече е сложена не може да се отдели по никакъв начин... newsm78...Както и да е, от вчера давам по малко плодово пюре и ще започна да приготвям кашата с плодче....  chef

СЪжалявам, исках да пусна темата в Кърмене, опитах да я изтрия оттук, но не ми "дава"...

Последна редакция: нд, 08 яну 2006, 08:51 от _mira_

# 1
  • София
  • Мнения: 3 960
Направо съм възмутена. До сега съм давала каши на ХИП - ориз и гречка, безмлечни, приготвям ги с кърма....Вчера купих царевица и ориз на Фризокрем и установих, че в нея има страшно много захар ( е то си е написано и на кутията, както се установи). В рода ми има много хора с диабет, и в двата рода и не виждам защо толкова малки деца трябва да ядат захар в такива количества, имайки в предвид какви може да са последиците. И друго не ми е ясно, защо не са оставили кашата без захар, така който иска може да си добави, но след като вече е сложена не може да се отдели по никакъв начин... newsm78...Както и да е, от вчера давам по малко плодово пюре и ще започна да приготвям кашата с плодче....  chef Абе неслучайно мъжа ми нарича """"Фризолак""""" всичко изкуствено....А като калории, калоричността на Фризокрем е само с 20 калории на 100 грама по-вискока от тази на ХИП, което не ми се вярва при толкова захар вътре...

# 2
  • Мнения: 35 891
това обяснява защо  моята щерка харесва най-много фризо-кашата ...

# 3
  • София
  • Мнения: 3 960
това обяснява защо  моята щерка харесва най-много фризо-кашата ...

абе опитай я, на вкус е като кремчетата ДАНЕТ, с почти същата захарност! Само Ванилия са пропуснали да й сложат. А на съдържание като прочетеш какво има, лошо ти става, здраво кемистри....Кърмиш си бебето, полагаш усилия и накрая даваш Фризокрем, направо брутално ми се струва....

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Малко ОФФ
Диабета няма нищо общо с употребата на захар.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 960
Малко ОФФ
Диабета няма нищо общо с употребата на захар.

не и според ендокринолога на мъжа ми

# 6
  • Мнения: 3 663
не бяха ли подсладени с фруктоза фризокрем-ските каши

# 7
  • София
  • Мнения: 3 960
не бяха ли подсладени с фруктоза фризокрем-ските каши

тц, пише ЗАХАР, сутринта написах, че само ванилия им липсва, е да се поправя, съдържат ВАНИЛИН...

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами защо Rolling Eyes За да са сигурни,че бебето ще ги хареса (бебетата имат пристрастие към сладкото заради вкуса на кърмата) и ще се скъса да ги яде - ти нали няма да купиш втори път нещо,което детето не е яло Rolling Eyes Пък че не било здравословно - на кой му дреме Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 014
Досега винаги съм купувала каши, на които пише, че няма прибавена захар, макар че и някои от тях също ми се струват подозрително сладички (говоря за реномирани фирми). Изцяло избягвам българските производители и никому неизвестни чужди, при които не е сигурен контрола на качеството. Когато купувам пюрета държа да са и без сол. Добре обаче, дощя ми се да му дам пюре за по-големи дечица - на HIPP за след 8 месеца, за да може бебо да свиква и с по-едри частички, нооо в него вече има сол... Явно, според тях, осем месечните бебета са дорасли и за подправки. Опитах го - ами , че то става за ядене и от възрастни. Сега вече, след като е усетил този вкус, наистина може да ми откаже домашните, които приготвям без сол и захар и тези купешки, които не са подправени.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Щом предпочиташ да бъде в "Кърмене"-готово! Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 3 960
Щом предпочиташ да бъде в "Кърмене"-готово! Grinning

хубаво щеше да бъде да беше видяла, че там вече има такава тема...ама нейсе....ще ме прощават колежките... Embarassed

# 12
  • Мнения: 219
Защото бебетата предпочитат сладичкото и производителите знаят това  Laughing Идеята с плодовите подсладители е добра  Simple Smile. Сега вече е сигурно, че внимателно ще чегеш етикетите  Hug. "Сладко" похапване ви пожелавам!

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Това беше основателната причина да дам Фризо-каша само няколко пъти. Като взе да ми отказва домашните неподсладени каши, стана ясна работата и спрях купешките...По онова време обаче кашите на 'Беби' водеха листата по сладост, следвани от Фризо.
Аз не смятам, че сладкото има място в диетата на малко дете, независимо бяла, кафява или плодова захар. Единствено, разбира се, остава млякото - кърма или АМ, но не и допълнително въвеждана и давана захар...
Чак след годинка (1,3) започнах понякога да давам по мъничко мед, впоследствие подслаждах закуската с него.
Ето една статия за захарта, която съм превеждала преди време, мисля, че ще ви е интересна: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/707/51/

# 14
  • София
  • Мнения: 6 242
Мира, ако това ще те успокои - има и по-сладки каши от Фризокрем. Аз имах една кутия Фризо и давах от нея на малкия когато имаше един период от запушено носле и зъбоникненето отказваше всякаква храна (и не искаше и да суче много). Та го прелъгвах с нея. Но сега за Нова година си дойде свекърва ми и му донесе каши от Гърция (тя милата знае гръцкия само говоримо и избирала по картинката на кутията) - та тези каши са супер сладки (дори и за моя вкус, дето съм шоколадо-пристрастена). Дадох му няколко пъти и ги прибрах. Друг е въпросът че не си и струват парите - скъпи, а само пшеница, грис и мляко, а и мед Shocked

Общи условия

Активация на акаунт