Притеснена съм...

  • 1 266
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 266
... от факта че когато бях на лекар (на 03.01.2006) на ехографа се видя само плодният сак (20.2мм) като зародиш нямаше  Cry
Доктора спомена че е възможно да е "кухо яйце"  Shocked
До коя гестационна седмица най- късно трябва да се види зародиша ?!?!?! Тогава аз бях в 7-ма (по- точно 6 с-ци и 4 дни)
Моля кажете ми защото наистина съм много напрегната, а и така ми е лошо  Sick

# 1
  • Мнения: 1 128
Цвети, ако наистина е кухо яйце е много неприятно, но не се отчайвай. newsm10
Когато бях в 3 месец лежах в болницата за повръщане. Другото момиче лежеше за задържане, имаше кървене. Реално трябваше да е в 9та г.с., но на видеозона показваше, че стои постоянно в 5та. Оказа се, че е с кух плоден сак. Една вечер и текна много обилно, като мензис и се наложи да я кюритират. Аз плаках заедно с нея!Но докторите и казаха, че трябва да се пази 4 месеца и могат да започват пак с бебеправенето. С това, което ти написах не искам да те разстройвам или отчайвам. При теб случаят може да е друг. Пожалавам ти едно хубаво здраво бебче от сърце!
П.С. Защо не се включиш в шуменската ни темичка - Мами от Шумен 3?

# 2
  • Мнения: 694
Цвети-не се безпокой и не се панирай.Аз за пръв път отидох на доктор в осма седмица-видяхме пулсации на плода.Но не мога да ти кажа точно в коя седмица за пръв път се вижда.Спокойно!!!Не се паникьосвай.

# 3
  • Мнения: 5 370
За първи път отидох на лекар в 7 седмица и 3-4 дена. Тогава се видя абсолютно всичко, плюс сърчице, размер определиха.....и така.

# 4
  • Мнения: 6 472
За първи път бях на доктор в 5- та г.си се видя само плоден сак. После ходих в кра яна 7-ма и се видя сърчицето на бебето.

# 5
  • Мнения: 2 047
Зависи и на какъв ехограф са те гледали - ако е през коремна стена - на него по-късно се вижда повече от сакче.

# 6
  • Мнения: 513
На лекар бях за първи път В 7 г.с  и се видя само плоден сак не си спомням кога ми е бил следващия преглед , но със сигурност знам че не са ми споменали нищо за "кухо яйце " Не се притеснявай изчакай следващия преглед.

# 7
  • Мнения: 266
благодаря за бързите отговори.
ехограф през коремна стена, на който се видя плоден сак на 23.12.05г. с големина 5.5 мм, а миналата сидмица, както вече писах, на 03.01.06г. пак сак, този път 20.2мм.
Зачеването със сигурност е настъпило на 2-ри с/у 3-ти декември 2005г, като последният ми М е на 19.11.05г. от тогава кървене съм нямала, като гърдите адски ме болят и се подуха, гади ми се МНОГО, и при това като почна да повръщам и нама спиране  Sick

# 8
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Не се притеснявай мила  Hug
Кога е следващия преглед. Обади се на гинеколога си и му кажи, че това силно те притеснява и го помоли да те прегледа с вагинален ехограф. Аз направих така, защото имах един спонтанен аборт и много се притеснявах. Моята лекарка ми отказа, но аз отидох при друг, платих си и на вагинален ехограф се видяха пулсации в 7 г. с.  

# 9
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз отидох на гинеколог през 2-рата седмица. Не ме гледа през корема на ехографа, каза, че така може да се види нещо съществено чак 5-тия месец. Та честити ми бебчето и понеже кървях слабо и имах болки ми предписа лекарства, ставане от леглото само до тоалетната и каза да дойда след 10 дни за да видим дали има сърдечна дейност и съответно дали сме спечелили първата битка за живота на моето дете.

Както виждаш от снимката - имаше сърдечна дейност - т.е. след 3-тата седмица от бремеността, но като ме погледна пак казвам не през корема.

Така че успокой се и ако трябва иди при друг доктор.

# 10
  • Мнения: 7 640
Аз отидох на гинеколог през 2-рата седмица. Не ме гледа през корема на ехографа, каза, че така може да се види нещо съществено чак 5-тия месец.
.......... имаше сърдечна дейност - т.е. след 3-тата седмица от бремеността, но като ме погледна пак казвам не през корема.

Shocked, вероятно имаш предвид 2рата седмица след закъснението

# 11
  • Germany
  • Мнения: 7 917
Ама и тоя твой лекар е за бой! Как може да ти говори такива неща без да е сигурен?!? Иди на друг лекар и помоли да те гледат с вагинален ехограф. Според мен щом сакчето нараства няма проблем. Освен това при кухо яйце не съм чула някой да повръща. Всичко ще е наред! Иди на друг лекар и ни пиши пак:)

# 12
  • Мнения: 2 663
Не се притеснявай!отиди на друг лекар ,това,което мога да кажа със сигурност е ,че всеки греши  малко или много.Аз тук съм писала много пъти,че при първата "гинеколожка" при която отидох(не може да се нарече лекар де, практикува в Закрила) искаше да ми маха бебето и ми насрочи  дата за операция....потърсих след шока друго мнение и сега дай Боже всичко да е ок и след месец да рождам.Така че мила,споко и отивай другаде за по сигурно

Пожелавам ти успех и стискам палци

# 13
  • Мнения: 266
Moni дано си права че при "кухо яйце" не се повръща  Praynig
още веднъж благодаря на всички и май наистина ще се ориентирам към някой друг  newsm78
трябва само да разбера в Шумен кой преглежда с вагинална сонда и да отида при него  Wink
стискайте палци и като разбера нещо ще пиша  Hug

# 14
  • Мнения: 513
трябва само да разбера в Шумен кой преглежда с вагинална сонда
Незнам дали при нас има такива прегледи ?!?!? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт