Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте,
   Имам няколко въпроса към настоящите мамчета
Чакаме нашето бече,живот и здраве, през октомври.От няколко дни си блскам главата-трябва ли за малко бебенци да се купуват обувчици, или търлци и чорапки са му достатчъни. И вобще, нали все ще е увито в пелена, одеялце, или облечено дебело в космонавт, за какво са му обувчици или пантофки?

Втората ми чуденка е свързана със столчето за кола-кошница и портбебето.Понеже идва зима и се предполага, че е студено, няма ли да му е хладничко на бебока, ако го разжождаме със столчето/разбира се,по някой път/.Докато  портбебето ми се струва,че се закопчава по-добре с ципа.Вие какво мислите и препорчвате?

Засега последният ми впрос е съврзан с периода след раждането в болницата. Как изобщо става ползването на банята, при положение, че шевовете/ако има такива/, не трябва да се мокрят?
  Благодаря ви предварително!челувки на всички бебета/и тези, които все още се крият в коремчетата/!
Цитирай

София

аз не мисля да купувам обувки - ританки + памучни чорапки + космонавт или терлици според мен са съвсем достатъчни
аз взех столчета за кола, които са и кошници, щото просто с порт-бебето ( в моя случай 2 броя) няма да мога да балансирам . имам чувството, че портбебето е доста по-голямо от самото бебе в началотои доста меко  Sad .
на мен понеже ми престои секцио и си взех лепенки - посттравматичен или атравматичен лейкопласт се казват- 1 дишаща за след самата операция и 3 водонепромокаеми, но съвета на лекарите бил все пак мястото да избягва да се мокри.
успех  Very Happy
Цитирай

БГ - София

Здравей,
Не мисля, на бебчо ще му трябват обувки преди да проходи, освен за красота  Very Happy . Аз слагах търлъци, защото космонавта беше до глезена. У дома съм ползвала ританки и памучни чорапки или търлъчки.
За кошницата - според мен е задължителна ако пътува бебето в кола. Но и в нея можеш да завиеш отгоре бебето с одеало или пелена, ако решиш, че ще му е студено.
Нашата количка беше с порт бебе и според мен е удобно за новородени, но нашето специално до 3, 4 месец му стана тясно на Дани.
А за шевовете - тези специално трудно ще ги поддържаш сухи  Very Happy , имайки в предвид къде са намират и това, че ще имаш течение доста след като те заздравеят  Very Happy . Миеш се с вода, после аз специално правех обливане с отвара от смрадлика (страхотно помага), после ако имаш възможност е хубаво да полежиш някоя и друга минута без гащи и превръзки за да позасъхне (ако си гледаш сама бебето е трудно да намериш това време) и после качествена превръзка, често се сменя. А и Бивацин спрей (таткото може да те пръска) върши също чудеса.
Леко раждане
Цитирай

Цитат на: bibi
на мен понеже ми престои секцио и си взех лепенки - посттравматичен или атравматичен лейкопласт се казват- 1 дишаща за след самата операция и 3 водонепромокаеми, но съвета на лекарите бил все пак мястото да избягва да се мокри.
успех  Very Happy

Ох, знаеш ли после как се отлепя това чудо. Голямо дърпане падна. Трябваше да го мокря с какво ли не. А това с къпането беше за скрита камера направо. Увивах си една кърпа на кръста и наведена надолу си миех косата и каквото мога от гърба, а след това с разни шишенца и каквото имам подръка /щото в болницата имаше само душ, който обливаше цялата баня/ - от кръста надолу. Вкъщи поне сме с подвижен душ и беше по-лесно.
За обувчици изобщо не виждам смисъл на толкова мъничко бебче. Има едни много симпатични, като обувчици, само че мекички и топли.
Цитирай

Варна

Обувки няма да ти трябват. Бебе Зоя е родена декември месец и я обличах с гащиризон (крачолът беше ританка), отдолу чорапки, а отгоре терлички. Напълно достатъчно. Когато излизахме на разходка с количката беше завита в одеало тип портбебе - с копчета и цип. Според мен напълно достатъчно.
А за шевовете - не се притеснявай изобщо. Аз родих секцио и на третия ден след операцията (още преди да са махнали конците) ни казаха, че можем да се къпем безпроблемно.
Успех!
Цитирай

София

За обувките мамчетата вече ти отговориха.
За кошницата - на нас ни бяха много полезни. В колата няма как да обезопасиш бебчо, ако не е с кошница. Използвахме ги доста и вкъщи като люлцици, или когато са будни и исках да са край мен докато си върша работата.
А сега за шевовете - никакъв проблем. Не съм използвала никакви лепенки. Докато бях в болницата се измивах на два етапа - от кръста на горе, след това от кръста надолу. На седмия ден свалят конците, изписват ви и можеш веднага като се прибереш да се изкъпеш като хората без никакви притеснения.
Цитирай

София

Моето бебе е лятно, родена е в края на май, но аз пък й слагам обувки. Едни такива с "фалшиви" подметки. В България си купих от Премама, а иначе ми ги праща майка ми от чужбина.

Но аз от самото начало си обличам бебето като човек, а не като бебе - никакви ританки /нямам купен ни един чифт/, никакви цели гашеризони /от тези с ръкави и крачоли/ - само истински дрехи - пантални, блузки, пуловери, рокли, якета и т.н. На мен така ми харесва и затова. Сега за зимата обаче сигурно ще й купя космонавт, просто защото е по-практично от яке и панталон.

Портбебето си е едно, а кошницата друго. Ако ще возиш бебето в кола - кошница, закрепена по правилата - само така ще е безопасно за него да се вози. М/у другото моята кошница е по-голяма от обикновените и има нещо като чувалче с ципове, освен това е с регулируем гръб - марката е Плей - ако те интересува.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.