Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца с увреждания и хронични заболявания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 749 отговора

Където свършва пътят на надежата и почва кръстопътят на умората

Мнения: 313
Здравейте...
Като примерен участник във форума погледнах първо библиотеката и видях, че вече има такава тема, но при опит да я прочета ми дава "Темата не съществува или нямате права" или нещо подобно...

Случая е следния...след 2 месеца на съпругата ми й изтича майчинството. Няма да може да се върне на работа и искаме да стане личен асистент на Камен. Как може да стане това? Какви хартийки трябва да си подготвим? С кои институции трябва да се разправяме?

Има една подробност, че на Камен РЕЛК (100% инвалидност) му е със срок на валидност до юни тази година и тепърва ще почваме да се разправяме за назначаване на нова комисия.

Благодаря!
Цитирай

Стара Загора

Мнения: 1 865
ЕТО какво каза чичко Гугъл по твоя въпрос

Искам да те питам защо вие ще се разправяте с назначаване на нова комисия? Нали става служебно, т.е те трябва да ви извикат с писмо, като наближи датата на изтичане?
« Последна редакция: вт, 10 яну 2006, 12:00 от lalka »
Цитирай

София, "Младост 3"

Мнения: 9 047
питай kati-V на лични или тук - или и двете
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16929.60
Цитирай

София, "Младост 3"

Мнения: 9 047
 документи за РЕЛК
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27173.0
ТЕЛК
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=36140.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17489.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=43010.0
Цитирай

сф

Мнения: 3 078
сега съм по майчинство, но до скоро работих в социално-насочена фондация. много са ми помагали колегите от фондация "Гражданство" - тел. 9895747. офисът се  намира в центъра - на ул. денкоглу. девойката там, което е много в час с всички закони, е ваня димитрова. управирел на фондацията е адвокат стефан филков. той много си пада да "мачка" държавната администрация. лично на нас помогна да назначим 4 човека по програмата "помощ за пенсиониране", което е много по-трудно осъществимо отколкото при "личен асистент" (защото наетостта трае до пенсионирането на лицето - т.е. може да стигне и 4-5 години, а на лелките от бюрата хич не им се иска да помагат). работят безплатно в случай като вашия. най-малкото ще ви дадат адекватна информация и консултация точно кое и как да направите. стефан е лично ангажиран с каузата на хората с увреждания, така че навярно ще помогне. сори, че стана толкова многословно. дано съм била полезна.
Цитирай

Където свършва пътят на надежата и почва кръстопътят на умората

Мнения: 313
lalka, Чичко Гугъл го питах още преди да си помисля да пиша тук...но не ми стана ясно нищо там. Говори се за някакви доходи, които няма да се взимат предвид, а не пише какви доходи се взимат под внимание и за какво са определящи те...Всичко изписано е за безработни, а жена ми е в отпуск по майчинство в момента - не е безработна...въобще много неща не са ми ясни. Затова описах конкретно нашия случай, за да получа конкретни напътствия как се процедира.

majceto, благодаря за инфото  Very Happy

Цитирай

в края на града

Мнения: 4 292
Zhivko, утре ще ходя до социалните точно по този въпрос и ще ти пиша подробно какво са искали.  До момента каквото знам е, че възможността да станеш личен асистент е обвързан с дохода, като не се смятат добавките по чл.43 и двойните детски. Но можело да се направят и изключения. И съпругата ти трябва да се регистрира в бюрото по труда, а това трябва да стане след като и изтече майчинството... И при всяко положение се разправяте със социалните към вашата община, при нас е при момичетата, при които се подават молби за помощите по чл.43 (бившите 105лв).
Утре ще напиша всичко, което съм разбрала.
Цитирай

София

Мнения: 1 271
Здрасти,
и аз да се обадя като назначена за ЛА на Теодор.
Беше ходене по мъките, докато решат да ми кажат какви документи.
Аз бях безработна повече от 6 месеца, след изтичане на майчинството ми за него. Съпруга ми също беше без работа по това време.
И така дохода наистина е важен и ако ти вземаш по-голяма заплата може и да не ви дадат, защото "сте богати".
Миналата година съпруга ми започна работа на договор 150лв. И те решиха че трябва да прекратят моя договор. И аз се питах има ли смисъл той да започва работа за същите пари, които вземам аз (като сума) и да го няма по цял ден а аз да се чудя как да вдигам, нося и т.н. детето.
И малко повиших тон и попитах няма ли др. възможност.
Значи и Теди е 95% сЧП. И тогава се оказа че можело да продължа да съм ЛА "по изключение", което не зависи от дохода, но правото за това се определя от комисия към Соц. грижи и отнема доста време.
 И така сега съм ЛА по изключение, а скоро тате ще вземе бащинството за бебето което чакаме през март.
Ако имаш още въпроси питай, но най-добре питай мама Кати_В - тя е страхотно услужлива и внимателна.
Дано да се преборите с бюрокрацията и да успеете мама да стане ЛА.
 smile3525
мама Светла pregnant
Цитирай

Sofia

Мнения: 3 743
В началото на миналата година и аз исках да стана ЛА на сина ми,  когато изчисляваха дохода (има си някакви коефиценти) ми заявиха, че трябва да е под120лв на цялото семейство Shocked т.е. нямам никакъв шанс. Когато ги попитах що за абсурд е това, при условие, че минималната работна е 150лв.,  ми казаха, че ако и бащата е безработен тогава коефицента е друг и в такъв случай, мога да стана ЛА Crazy
Цитирай

Където свършва пътят на надежата и почва кръстопътят на умората

Мнения: 313
Като гледам за какви доходи се говори...май нямам нужда от повече информация...
Само едно мога да изкоментирам - тия добре ли са с главата???  Shocked
Излиза, че мога да намеря някой безработен и несемеен (или човек от семейство безработни) да ми стане личен асистент на детето, тъй като ще отговаря на изискванията на програмата...в същото време не може съпругата ми да е асистент на собственото си дете, защото мъжа й е имал глупостта да понаучи нещо и да работи като програмист. Оказах се буржоа по тези критерии... Sick

Нямат грам акъл хората, които се опитват да преписват европейските закони и разпоредби...или преписват с грешки, както са правели още в училище, или не са доучили езика, от който преписват...

Както и да е...благодаря на всички за помощта  bouquet
Цитирай

София, "Младост 3"

Мнения: 9 047
лошото е, че никой нормален безработен няма да работи дори като ЛА ЦЯЛ месец за 130лв!
хем се води, че дават помощи, хем се оказва, че не само, че не дават ми брулят някого за това, че ЩЕ дават, а после - нищо не дават... и искам аз да попитам  - къде отиват парите на данъкоплатците?! чии "нужди" покриват?
както и да е, Zivko - дан си учил толкоз Wink
все пак пиши на кати-в щото законите са според това ка и кой ги тълкува... най-вече "как" - така, че драсни й два реда - щото жена ти си ги заслужава тези пари и не виждам що тази смотана бюрократична система да си взима парите и никаква работа да не върши! а и ти с данъци си си ги платил тея 130лв сто пъти вече! така, че не се отказвай!
Цитирай

в края на града

Мнения: 4 292
Zhivko, понеже обещах да пиша  като разбера подробности... Е, вчера отидох подробно да разпитам за програмата, преди това изчетох де що има закони, правилници и прочие нормативни документи и реших, че дори и да не влезем по доходи, има една клауза "за изключения" като за тях не зависи да са обвързани с по-ниския доход, аз си го тълкувах, че се разглежда индивидуалния случай... Да ама не. Значи, за да кандидатстваш по програмата доходите на семейството ти, ако сте с едно дете под 3г, трябва да са до 145лв  Shocked, тоест под една минимална работна заплата... А прословутите "изключения", които са декларирана в отделна алиея, също били обвързани с дохода, да кажем ако превишаваш дохода с 5-10лв. (взимаш минималната работна заплата)
Ей, това е - никакъв шанс. Аз бях много настоятелна и направо още в влизането си показах, че съм запозната и със закона и с възможността "по изключение", но не. Момичето ходи и при шефката си, но директно ми заявиха, че като превишаваме доходите с толкова много (според тях), нямаме никакъв шанс за тази програма. И честно казано въпреки че бях подготвена за отказ, пак ми стана гадно... Така че мой съвет е да не се разправяте, винаги накрая остава едно гадно усещане...
Цитирай


Мнения: 194
Здравейте онзи ден ми казаха,че имало промяна в законите и можело единия от родителите да работи ,а другия да е личен асистент на детето вярно ли е?Предварително благодаря за отговорите! Wink
Цитирай


Мнения: 6
знаете ли кога изпла6тат по чл.43 парите и дали ги превеждат накуп.Днес си получих заповедта по този член

Цитирай

Sofia

Мнения: 3 743
знаете ли кога изпла6тат по чл.43 парите и дали ги превеждат накуп.Днес си получих заповедта по този член



В какъв смисъл накуп, заедно с детските ли? На мен ми ги превеждат в картата след 15-то число на месеца, обикновено на 17-ти. Изплащат всичко - детски, чл. 43 и добавки.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 749 отговора