Мнения за д-р Калина Костова, хомеопат

  • 22 058
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 864
ciconia ако ти сама не повярваш, че хомеопатията ще ти помогне по-добре не я пробвай и губи време.
Надявам се си се запознала какво е това хомеопатия и най-малко си разбрала, че хомеопатията при всеки е строго индивидуална и ако на един е помогнала за 1 месец на другият може да му трябват месеци, че и години. Дано по-бързо се реши проблемът ти. Желая ти го от сърце!

# 16
  • Мнения: 3 376
Аз се лекувах при Калина Костова преди много години. Напълно случайно попаднах при нея, заради отвратително главоболие с повръщане, което почти нямаше ден без да ме сполети. Бях адски отслабнала и изтощена от това. Още от първото лекарство, което ми даде, започнах да усещам подобрение. След 1м вече се чувствах много по-жизнена и главоболието ме спохождаше значително по-рядко и по-слабо. Тогава наистина боготворях д-р Костова. За съжаление обаче не разбирах нищо от принципите на хомеопатията. Пиех алопатични лекарства, ходех на прегледи 2 пъти в годината и др такива неща, които, вероятно разбирате, че не позволяват да се провежда ефективно хомеопатично лечение. 2-3 г по-късно ми дойде акълът в главата. Започнах да чета за хомеопатията, поразбрах основните й принципи, та чак се вманиачих, и се върнах отново при Калина Костова за вече истинско лечение. Тогава започнахме да правим опити за бебе, и се надявах на нейната помощ. За съжаление обаче, лечението не вървеше така, както в началото, и не усещах никакво подобрение. След известно време просто се отказах да ходя при нея. Вече доста години не съм го правила.

Определено не е най-дружелюбната жена на света, но за нея дори и хомеопатите, които не я обичат, признават, че е голям професионалист. Което не значи, че и тя не прави грешки.

# 17
  • Мнения: 24
ciconia  , казала ти го е Bunnie правилно, ако на един помага за месец на друг и по-дълго. Като цяло традиционната медицина отнема понякога време докато помогне, но резултатите са гарантирани. Няма шанс като при алопатията да се натровиш с лекарства и после хем проблема нерешен, хем да чистиш организма от химии. Но не вяраш ли,че ще ти помогне няма да стане.
Аз когато отидох за 1ви път при Др Костова, бях без цикъл месеци наред и всички други доктори ме отписваха, хормонален дизбаланс ужасен имах, по-дебела ципа на яцниците, и искаха да ми ги беля за да съм можела да имам цикъл....айде да не се повтарям пак, но само Др Костова каза, няма проблем ще се оправиш. Не съм се замислила дали няма да ми помогне. Аз просто вярвах на Др Костова и на хомеопатията, че ще се оправя. Минаха 3години преди да забременея, но не съм и пробвала преди това. На мен целта ми беше да се нормализира цикъла първоначално. През това време тя ми намекна 2пъти , да не протаквам време ами да действам за бебе а аз се услушвах и чаках да си завърша. И така мин.година когато вече ми свърши сесията оставих нещата да се случат и след изпитите ми разбрах, че ще имаме бебоче,което е станало от 1вия опит.  Laughing Когато се роди дъщеря ми 1во на Др Костова пак се обадих и тя много се зарадва за нас.
Айде стига толкова от мен, аз лично имам само суперлативи за Др Костова. Не ми пречи, че е строга нито я намирам дръпната. Просто е сериозна в това което прави.  Peace

# 18
  • Мнения: 0
Благодаря ви за отговорите. Аз съм съвсем в началото на лечението, но вече усещам ефекта му. Е още няма резултат на основния проблем, но той изисква още време за да покаже резултат.
Ще се заредя с търпение и вяра Grinning

# 19
  • Мнения: 15
Аз започнах да ходя при нея през 2006 тогава много ми помогна,но наистина е мн строга.После съм ходила за децата общо взето повърхностно.

# 20
  • Мнения: 0
  Simple Smile здравийте мами!да ви кажа доктор Костова е изключителна и една от малкото добри хомеопати !тя не е дръпната ,ако ви се струва така -това е защото ви наблюдава и анализира .тя е изключително проницателна! още когата влезе някой в кабинета тя вече има идея за какво става въпрос защото го е "сканирала"и когато предписва лечение то е стратегическо .така ,че моля тези ,които са невежи да не приказват глупости .под невежи имам предвид незнаещи и незапознати с хомеопатията ,което е поправимо ,а не глупави !във века на интернета е недопустимо да не се интересувате какво си причинявате на децата,когато им давате кока-кола или вафличка или чипсче или други разни боклуци ,а също и като си ги тровите с ваксини!просто трябва да се образовате !Познавам д-р Костова не само като пациент ,но и като учител ,така че зная какво говоря и най-накрая се чувствайте щастливи когато  имате възможност тя да ви помогне .ние пациентите от Варна загубихме един приятел и истински лекар д-Костадинов  и да знаете ,че е изключително гадно ,когато няма на кого да се опреш .Просто ценете това което имате !

# 21
  • Мнения: 130
От пролетта на тази година ходим при д-р Костова. До тогава и двете ми деца боледуваха почти постоянно. Малкия -  на 2 г. и 10 м.  имаше съмнение за астма, постоянни бронхиални пристъпи, постоянно тичах по спешни отделения, антибиотици ... Още след първото посещение нещата се промениха и в рамките на няколко месеца боледуванията намаляха и като брой и като сериозност.
Аз съм много благодарна на тази жена, защото бях напълно отчаяна, но с нейна помощ нещата коренно се промениха.
На пръв поглед наистина изглежда строга, изисква сериозно отношение към лечението. В началото все ми се караше за нещо, свързано с начина, по който лекувах децата, но всичко, което ми каза беше истина. В началото ходихме при нея всеки месец, сега през няколко месеца и определено има голям ефект. Но съм спазвала стриктно всичко, което ми е казвала.

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте! Иска ми се и на мен да разкажа нашето преживяване с д-р  Калина Костова.
Отидохме при нея около Коледа 2016 г. Бебето ни имаше страшен рефлукс и познати ни насочиха към нея, защото им е помогнала.
Първо имахме проблем с намирането на адреса и аз й звъннах. Тя ми обясни как да намерим адреса и ми каза, че не било вярно, че сестрата не ми е обяснила къде се намира /а защо ли ще ми е да лъжа, не знам.../. Малко обидно, но подминах ...
Отиваме при нея. Имаше пациент, а сестрата си беше тръгнала и чакахме в коридора. Излезна ПАЦИЕНТКАТА и ни хвърли един формуляр и един бял лист - да сме ги попълнели докато чакаме. Попълних формуляра. На белия лист не ми стана ясно какво трябва да му попълвам...
Влизаме. Вижда д-р Костова белия лист и казва: "Ама защо не сте написали нищо тук?". Логично, попитах какво трябва да напишем, "ми спимпоматиката, какво Ви притестява, защо сте тук", били ми казали, ама аз не съм била попълнила /?!/. Подминах ...
Започна с разпит за състоянието на детето и с 15472 предположения как точно го гледаме /и в частност аз, майката/. Нямам против да чуя адекватно лекарско мнение по някои въпроси, но не и да прави предварително предположения преди дори да ме е питала. Това кърменето на поискване много погрешно сме го били разбирали, не било като заплаче детето. След като ми даде възможност да отговоря, й казах че не си ползвам гърдите за биберон и не я кърмя всеки път като зареве, а следя да има поне една пауза от 2-3 часа между кърменията, но чакам тя да си каже, затова е на поискване. Замлъкна ... Така направи още доста предположения огромна част от които бяха празни приказки, неверни и преди въобще да е получила някаква информация по случая. Явно много се стараеше да ме постави в някакви рамки и да ме оприличи на някакъв стереотип майка, но уви, не се получи ... Това меко казано ме подразни.
Стигнахме до рефлукса. Трябвало да оригвам бебето! Казах й, че оригвам по средата и в края на кърменето, както и на нощните кърмения. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Да храня по-изправена. Казах й, че го правя. В поза люлка, но държа по-високо бебето. Даже направих и демонстартивно кърмене. След като, изглежда, спазвам всички необходими препоръки заключи, че детето нямало мускулен тонус и щяло да има забавено двигателно развитие /само за справка, на 5,5 м. пропълзя, на 8 м. вече изправена се придвижва по мебелите, въобщееее никакъв тонус в мускулите и много забавено двигателно развитие/ ... На това се дължал рефлукса, но ми изписа едни еднократни капки /след тях се възпали още повече, но това е друга тема/.
Не съм се била интересувала достатъчно какво лечение се провежда на детето ми /заради ваксини и антибиотици в болницата/, но когато я попитах за какво са тези капки, отговори "Те действат цялостно, за всичко!" ... Не можах да взема решение да плача ли, да се смея ли...
Въпреки всичко, аз се отнесох с уважение към нея и към професията й, но нейното поведение беше изключително обидно, непрофесионално и в крайна сметка не ни помогна. Детето ми страдаше още 2 месеца от рефлукса, който в крайна сметка израстна. Следващите кризи бяха дори по-силни от предходните, така че мога да кажа спокойно, че ефектът от капките /защото друго лечение не предписа, тъй като по принцип спазвах всички други препоръки и преди да се срещнем/ беше НУЛЕВ. Разбира се, заплатихме за удоволствието 80 лева, но така и не се върнах повече там.
П.П. Пиша от профила на съпруга ми, защото аз нямам такъв, затова излиза, че съм мъж. Да не се очудвате защо горе пише мъж, пък долу майка Grinning

# 23
  • При любимите ми хора
  • Мнения: 112
Водя детето си при д-р Костова вече повече от година. Има АБКМ и други алергии, астма. Самата аз още съм в чудене дали му помага или не (тя ме убеждава, че всичките проблеми са в главата ми, аз не мисля, че преекспонирам проблемите му, те са факт) ,но съм решила да бъда упорита и да й дам още няколко месеца шанс да се докаже пред нас. Много е трудно това, че не е на разположение, когато ти трябва, графикът й е препълнен. Явно има и такива хора, на които помага. Надявам се и ние да сме от тях.

Общи условия

Активация на акаунт