Как да храня бебето - според ръста и кг. или според възрастта???

  • 3 453
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 271
... Единственото ми притеснение е, да не си разшири стомахчето и впоследствие да стане дебеланко....

На тази възраст не може да си разшири стомахчето, бебетата знаят точно колко да ядат Peace
Съгласявам се и добавям, че ако случайно им се случи да преядат, просто повръщат.

# 16
  • Мнения: 2 271
Количеството за определена вьзраст е ориентир,но детето само ще ти покаже от колко има нужда!

# 17
  • Мнения: 2 768
Моят син също е едричък, но хапваме 5 пъти на ден и то все още не изяжда повече от 180гр.

# 18
  • Мнения: 514
Дани на 5 месеца беше 8750 и 71 см. Но от 4 месечен яде по 4 пъти на ден, като последното му ядене беше в 20.30 ч. Никога не съм следвала схеми на хранене и винаги съм се водила според нуждите на детето си. Сина ми никога не е бил дебел или пухкав. Повече от 200 мл храна не съм му давала. А и педиатрите казват че до годинка не е хубаво да приемат повече от 200 мл, защото им се разширявали стомахчетата.

# 19
  • Мнения: 781
Моята дъщеря е на 5.5м и се храни като за 3м. Сега е 5.500 и 64см. Но и да искам немога да й дам повече, от това което  е решила да изяде. Така, че я храня според самата нея.

Общи условия

Активация на акаунт