Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-42 от 42 отговора

Здравейте, момичета!
Започне ли да се затопля, започвам да мечтая за път Very Happy
Сега планирам по Великден да посетим за 1 ден Ловеч, отдавна ми се иска да видя този град.
Моля, дайте идеи какво да посетим там, освен покрития мост, къде да хапнем, има ли забележителности и местенца, за които знаят само ловчанлии?
Крушунските водопади няма да са в графика на този ден, тях ще посетим друг път.

Предварително ви благодаря, с нетърпение чакам отговорите ви, за да мечтая Smile Hug
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Само 1 седмица преди Великден, е празникът на града Smile И тогава я изложението на занаятчиите.
Можете да се разходите по покрития мост, да видите Вароша (старата част на града) и да се качите до крепостта.
Има и Зоопарк, та ако сте с дете непременно го посетете.  Very Happy
Цитирай

шани, мерси за инфото Hug
обичам такива мероприятия, но това изложение ще го изпуснем, датата, на която ще бъдем, е 16 април, понеделник.
надявам се да има на кой да оставим детето, но сигурно и без дете ще посетим зоол. градина Peace
а някое хубаво заведение? имам предвид, да е на хубаво място, с вкусна кухня и прилични цени?
ще имаме повод да си черпим спътниците, на 15-ти е рожденият ден на детето  Peace
Цитирай

Пловдив

Ние в началото на май ще ходим в Ловеч за два дни, като дестинацията в единия ще са точно "Крушунските водопади", но така като говорите се сетих, че отзивите за зоологическата са много добри, та трябва организацията така да я измислим, че и тя да влезе. Темата ми идва точно навреме, защото това място ми е безкрайно непознато. Благодарности на Шани за идеите...
Цитирай

мдам, и на крушунските отдавна съм се наканила, но за тях май си трябва цял ден.
понеже ние имаме само 1 ден, аи пътят отиване и връщане от сф не е хич малко, ще наблегнем на градска разходка. Peace
Цитирай

София

зоологическата градина, музея на Левски, крепостта,  квартал Вароша  като цяло, покрития мост, за хапване на  тортичка- сладкарница фаворит Wink, до къкринското ханче може да идете също така...Въобще Ловеч е едно много приятно и спокойно  градче със собствен чар и обаяние .Приятно изкарване
Цитирай

Здравейте , едно предложение от мен - като ходите до Крушунските водопади, непременно посетете и Деветашката пещера - заслужава си
Цитирай

Плевен

Кога ще бъде изложението ? И ние искаме да прескочим Smile
Цитирай

Всяка година по време на седмицата на празника Цветница, мисля, че още от четвъртък започва.

Тази година между 6-8 април
Цитирай

Ловеч

Я, тя наближила Цветница ; )))

Може да се разходите и по алея Баш Бунар накрая има детски кът и ресторант; ) ( които не препоръчвам )

Дано вече са оправили пътя към Зоо, защото беше ужас последния път, като ходих.

За хубав ресторант - Колор Клуб ( намира се във вътрешната част на общински пазар )
Цитирай

София

За хапване бих препоръчала още няколко места:
1. Ресторант Драката, на площад Тодор Кирков в ляво от изхода на Покрития мост,
2. Кафе аперитив Галерия - в двора на градската художествена галерия в старата част Вароша,
3. Механата на едно хотелче до реката, мисля, че се казваше Къща за гости Вароша.
4. Ресторанта на хотел Лиани срещу "Моста за никъде", започващ от площад Екзарх Йосиф 1.

Цитирай

София

Moже да посетите Етнографския музей - http://www.bulgariainside.com/bg/articles/%D0%95%D1%82%D0%BD%D0% … 87/612/index.html, Къщата на първия български космонавт.
Непременно се качете на Крепостта.
За хапване - механата, препоръчана по-горе от Jira, както и заведението, което е на Площад Вароша зад паметника на Тодор Кирков - преди беше Клуб на културните дейци, сега не си спомням как се казва.
За сладкарница Фаворит трябва да попитате, защото тя е на една пряка на главната улица в посока към Пазара. След като свърши пешеходната зона продължавате направо. препоръчвам палачинковата торта - уникална е.
На последния етаж на 'мола' също има кафене с хубава гледка.
Цитирай

много мерси за чудесните предложения, изглежда, че за един ден ще ни е доста трудно да посетим всички красоти на Ловеч!
Цитирай

София

O, ще се справите за ден, градът е малък.  bouquet
Цитирай

София

много мерси за чудесните предложения, изглежда, че за един ден ще ни е доста трудно да посетим всички красоти на Ловеч!
Почти всичко е концентрирано в радиус от 500 м най-много 1000 м, така че проблем няма да имате, но и с 1 нощувка си заслужава. Старият град е много красив през нощта.
Цитирай

в едно мъжко сърце

Момичета, препоръчайте хотел, в който да отседнем за няколко дни...  Smile
Много отдавна съм ходила в Ловеч и вече нищо не помня.
Цитирай

Пловдив

Аз, както споменах по-горе, ще ходя за два дни през май и ще отседнем в х-л "Вароша" на пл."Тодор Кирков". Ще ми е приятно да чуя отзиви  Hug
Цитирай

София

Герганка,
малко е шумно. Бяхме отседнали за 1 нощ в стая с изглед към вътрешния двор. Там има кафене, което работи от 9 до 24ч., съответно в това време имаше музика и хорска глъч. Ако обаче обикаляте заведенията или ходите на диско няма да ви е проблем. Иначе беше чисто, ново и леглото беше много удобно.

mama&sladurana,
добри отзиви съм чувала за хотелите и къщи за гости в кв. Вароша (там е семеен хотел Вароша, който е различен от този на Герганка). Ако парите не са проблем -  хотел Президуим може да ви харесва.
Цитирай

София

Аз препоръчвам хотел "Лиани", мисля че имат сайт, стайте са много хубави, на центъра, близо до стария град около 200 - 300 метра, хубава кухня, има и басейнче. А за похапване механа "Галерия" - уникален двор и атмосфера, и цените са повече от прилични.

Цитирай

Плевен

Хотел Лиани е рашкошен ! Стаите са много лукзосни , леглата са удобни Smile
Цитирай

в едно мъжко сърце

Благодаря на всички за препоръките.  bouquet
Ще им разгледам сайтовете.  Peace
Цитирай

Хотел Лиани е рашкошен ! Стаите са много лукзосни , леглата са удобни Smile

което е от голяма важност, когато си на почивка без децата  Laughing Laughing

благодаря на всички, на компанията ни /бъдеща/ за пътуването толкова им хареса идеята, че сами предложиха да идем за 2 дни с нощувка там.
ще видим дали ще ни се получи, че няшето дете досега никога не е оставяно да спи някъде, и не съм сигурна, че ще мине номера Whistling
Цитирай

София

И от мен по 1 глас за Лиани и Къща за гости Вароша 2000 и нещо си. Хотел Вароша в краен случай, както и Президиум.

Цитирай

Варна

А доколко си заслужават селата Старо Стефаново и Гумощник като архитектурни резервати?
Цитирай

София

Според мен не си заслужават да биете път до там, обикновени села с по -стари къщи, по добре се разходете в Ловеч, пък и кръчмите са идеални ако ви мързи.
Цитирай

А доколко си заслужават селата Старо Стефаново и Гумощник като архитектурни резервати?
Няма какво да видите там bouquet
Цитирай

София

Обезлюдени села с малко стари къщи с по някоя баба и повече нови вили. Заслужава си природата, но за нея по добре посетете Крушунските водопади и Деветашката пещера.
Цитирай

Lovech

Здравейте. Аз съм от Ловеч и случайно попаднах на темата ви.  Първо да ви кажа, че с една нощувка можете да посетите абсолютно всички интересни места в града. Старият град, Покритият мост, крепостта, парка Стратеш, в който се намира и вторият по големина зоопарк в България, музеят на Левски и етнографският музей са местата, които заслужава да се видят. По центъра няма нищо интересно. Хотели - определено "Лиани" и "Оазис", като "Оазис" е по-добър от къща за гости "Вароша". Механата му е страхотна, особено по топлото, когато има изнесени маси в градината.  за хапване - механа "Галерията", механата на хотел "Оазис", механа "Ловеч". Наоколо могат да се посетят Крушунските водопади /около 35 км/, Троянският манастир /също толкова км/, Деветашката пещера, но това вече сте го казали. Вечер Покритият мост и крепостта са осветени и е много красиво. Седмицата преди Цветница / от 2 до 8 април/ в града има изложение "Произведено в България", а от петък - 6 април и изложение на цветя и глинени стоки на площада на Стария град. Самата Цветница се празнува много весело, с избиране на момиче на празника, с народни танци и концерти, така че, който може, нека дойде тогава. Но трябва предварителна резервация за хотел, тогава града е препълнен.
Дано да съм ви била полезна. Приятно разходка из нашия град.
Цитирай

благодаря ти, bidapet! bouquet bouquet
Цитирай

Варна

От 16 април ще бъдем за малко в Троян, но след като прочетох колко интересен е Ловеч, мисля че ще го посетим. Може ли малко повече за музея на Левски и Къкринското ханче?
Цитирай

Пловдив

Ако посетите етнографския музей, дано да попаднете на един много атрактивен и сладкодумен уредник, по мои спомени се казва Пламен.В църквата във Вароша има малка музейна сбирка, посветена на реабилитирането на поп Кръстю.На мен ми беше много интересно да я разгледам.
Цитирай

София

Вчера бяхме в Ловеч и си изкарахме чудесно !
Силно съм впечатлена от зеленината и чистотата поне в централната част. Ясно , че в малките грaдчета е по-лесно да се подържа чисто , но там направо се набиваше на очи...
Направихме разходка по алеята Баш Бунар чак до края и наистина е страхотно .
За тези с малки деца - има невероятна детска площадка и дори автомати за кафе и безалкохолни.
Досами реката има нещо като беседка и пейки с масички та става дори за пикник.

Хапнахме в  механа "Оазис" до реката , а вечерта в "Драката"
Особено на второто място кухнята беше наистина много добра.
След това разбрахме , че е възстановен и ресторант "Стратеш" и следващия път мисля да го пробваме , защото гледката към града оттам е невероятна.

Много харесвам такива спокойни и подържани местенца каквито има немалко в България , но като всички сме се забили из големите бетонни джунгли...
Има една съвсем друга много по-спокойна и уредена България па макар и да е по-бедна.
« Последна редакция: чт, 12 апр 2012, 22:06 от mallkata »
Цитирай

Варна

malkata чудесно, че сподели!
Цитирай

Ние имаме село на 5км от Ловеч и докато малкия стана на 4г си изкарахме и четирите лета там.
1.Зоологическата градина е много хубава
2.Алеята Баш Бунар си заслужава много
3.Крепостта си струва да се види
Най-обичам да си хапваме в едно на пръв поглед невзрачно заведенийце на гърба на бившата Виенска сладкарница в близост до хотел Ловеч.Готвят много вкусно.
Като се мине покрития мост има едно място с няколко кафенета и ресторанти, като до едното заведение има хубав детски кът.
Сладкарница Фаворит е много добра.
Деветашката пещера е малко далеч, но е уникална.
Ако се сетя още нещо ще пиша пак.
Цитирай

А за Крушунските водопади към колко часа е хубаво да се отиде за да няма много народ?
Цитирай

Варна

За празниците отседнахме в Априлци, а днес посетихме Ловеч и региона. Много бях чела в темата за Крушинските водопади за това да не се ходи по празници и уикенди, но не го направих и съжалявам. Лудница е от многоцветен народ. Ще повторя, но в делник, за да се наситя на красотата там.
За Деветашката пещера има два пътя. По - пеканите знаят верния, дето буквално спира пред нея. Балъците като нас бъхтят баира. И в двата случая си заслужава срещата с тази невероятна красота.
Вароша, сега го открих. Само дето въпросния Пламен от Етнографския комплекс е по-скоро клоун и ако го нямаше, щяхме да разгледаме по-спокойно всичко. Моето мнение е, че трябва да го уволнят. Качихме се до паметника на Левски, но не остана време за крепостта. Гледката от височината е невероятна, но останаха още много интересни места. До следващия път, че един ден наистина не стига....
« Последна редакция: нд, 29 апр 2012, 00:07 от vessit »
Цитирай

бяхме в ловеч, с една нощувка, на 21 и 22 април.
изкарахме страхотно!
отседнахме в тинковите къщи в кв. вароша, беше много приятно, уютно, макар и малко тясно.
лошото е, че случихме на кофти съквартиранти, които се прибраха в 5 сутринта, и до 6 вдигаха доста шум, и това в единствената нощ от 3 години насам, в която сме оставали детето, и няма детски рев, та се надявах да се наспя, ама... не било писано Tired
посетихме всички забележителности в самия град, без парка стратеш, не ни остана време, защото решихме на 2-я ден да идем до плевен, но се надявам пак да идем, и другия път да го видим! Smile
хранихме се два пъти в ресторанта на х-л Оазис, прилични цени, отлична храна и страхотен сервитьор, с кеф, а не по задължение му дадохме бакшиша!
пламен, от етнографският комплекс, ни очарова и четиримата!
с такова желание си беше подготвил речта, вярно, бързаше и говореше като картечница, но имаше доста посетители, а той обръщаше индивидуално внимание на всяка група.
и още нещо- това е първото и единствено място от всички /а те са много/ в българия, които съм посетила, и не ни посрещат с "дайте пари"
евала на пламен!
дано още дълго да радва хората с ентусиазма и знанията си!
от покритият мост, и по-точно от вътрешността му, останах много разочарована!
имах очакването да е с малки дюкянчета с автентични ръчно изработени от занаятчии стоки, очаквах да е като етъра, например, но не- тениски, магнитчета, и дори магазин за колела Shocked
явно целта на градската управа не е била мостът отвън да кореспондира с вътрешността, ами който може да плаща наема- той ще е, независимо, че е като битак вътре.
иначе отвън е наистина разкошен!

изобщо, градът ни хареса, всички бяхме единодушни, че сме избряли страхотна дестинация!

весело изкарване на всички, на които им предстои ходене там!

накрая да благодаря на всички момичета, които ми  помогнаха до организирам почивката си, насочиха ме къде да се храним и какво да посетим.
бяхте чудесни и помогнахте за прекрасното ни изкарване, защото добрата организация е едно от най-важните условия за това!
да сте живи и здрави! Hug bouquet bouquet
Цитирай

Пловдив

Чакай ме, Ловеч, идвам...  Hug
Цитирай

vessit, ние се качихме до крепостта, беше в един пороен дъжд.
изчакахме дъжда да мине, платихме си входа и отидохме в крепостта- ами, какво да ви кажа, освен прекрасната гледка, няма какво да  се види.
камъни, никакви табели или упътвания, никакъв/макар реставриран/ интериор.
била съм на много други крепости, но тук останах абсолютно разочарована!
най-лошото беше, че на влизане в самата крепост, жената, която явно трябваше да ни разведе /беше с табелка че е събесеник или както там се казва/, ни изгледа с явно безразличие и продължи да си пие кафето и да си говори с някакъв неин познат.
за тия пари поне 2 изречения да ни беше казала, от кой век е крепостта, кой я е населявал и т.н., та  поне да знаем за какво сме дали пари да видим.
но не!
затова съветвам тези, които отиват в ловеч, или да не посещават крепостта, или, ако много искат да я видят, да си поискат да им се обърне внимание.
ние се почувствахме доста разочаровани и дори обидени, че сме дошли чак от софия, в пороя, да видим ловешката крепост, платили сме си вход, и накрая ни обръщат внимание колкото на крайпътно храстче Mad
Цитирай

София

Трън в очите, би ли споделила за другите крепости, които си посетила и са те впечатлили повече?
Аз се сещам само за Асеновградската.
Била съм в Троя преди години и Ловешката крепост е около 100 пъти по-хубава и голяма от Троя.
Цитирай

Пловдив

Много съм доволна от Ловеч, Крушунските водопади, Деветашката пещара, Тройнаския манастир, та и Къкринското ханче.

Много съм изморена от събраните емоции, та по-късно в подробности.

П.П. Крепостта си е супер... Бях впечатлена и на нас момчето, което ни посрещна на входа не дойде с нас до горе, но пък на входа ни разказа доста неща  Hug

Лягам уморена, но удовлетворена...
Цитирай

София

И аз не обичам разни реставрирани крепости ...   от типа на тази в Преслав
Бляххх ...губи се загадъчното и очарованието на историята.
Обичам да гледам автентични камънаци , но разбира се да знам какво гледам или в случая да има кой да разкаже историята на мястото. Ако е добър мястото наистина оживява Wink
Цитирай

Отговарям тук на vilism, която е пуснала отделна тема: Освен Крушунските водопади, които всички знаем, можете да посетите и Урушкия водопад, за който се тръгва по една екопътека към село Кърпачево. Има си указателна табела в с. Крушуна. http://www.letnitsa.bg/index.php?menu=stat&id=16  - в Екомаршрути е описан и този маршрут.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-42 от 42 отговора