Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-830 от 830 отговора
Досега не бях имала имала такъв проблем,но положението вече  е ужасно. Имам гъбички между пръстите на краката-вече ми се появиха като ранички по кожата/кожата се нацепи/ и доста ме боли.Знам,че трябва да отида на кожен лекар, но все пак някой може ли да ме посъветва за ефикасно мазило?
Мерси!
« Последна редакция: Ср., 16 Апр. 2014, 12:04 от Редактор* »
Цитирай

Що не пробваш с Антимекотичен спирт.
Цитирай

Аз имах същия проблем след като родих поради липса на витамини или някой ме зарази. те се появяват когато организма е слаб. единственото лекарство за което знам и ми помогна е нистатин(унгвент. СЪЩО ТАКА ТРЯБВА ДА СПАЗВАШ ХИГИЕНА.Да миеш редовно краката си и задължително да ги подсушаваш пежду пръстите със самостоятелна кърпа,която само ти ползваш.Не трябва да позволяваш някой да обува твои обувки дори и чехли.Гъбичките са упорити и трудно минават,но ако свикнеш за спазваш лична хигиена и да носиш предимно памучни чорапи ще ги елиминираш.
Цитирай

имам същия проблем, но под ноктите на 2 от пръстите на краката ми. Купи си Batrafen или Clotrimazol.Лекуват всякакъв вид гъби, лечението продължава 1 месец дори склед изчезването им. И двата препарата са много добри и не са никак скъпи по 6-7 лв.Втриват се хубаво сутрин и вечер. Лекувай се, защото можеш големи неприятноси да си навлечеш. Падат нокти на краката та дори и по-зле, но няма да го напиша. И аз не знам откъде ги хванах тази гадости, най-вероятно някой ме е заразил.
Цитирай

Цитат на: DEianaZ's_huzband
имам същия проблем, но под ноктите на 2 от пръстите на краката ми. Купи си Batrafen или Clotrimazol.Лекуват всякакъв вид гъби, лечението продължава 1 месец дори склед изчезването им. И двата препарата са много добри и не са никак скъпи по 6-7 лв.Втриват се хубаво сутрин и вечер. Лекувай се, защото можеш големи неприятноси да си навлечеш. Падат нокти на краката та дори и по-зле, но няма да го напиша. И аз не знам откъде ги хванах тази гадости, най-вероятно някой ме е заразил.

това бях аз. Без да искам влезнах от профила на мъжа ми
Цитирай

Гъбички могат да се хванат от басейни, носене на чужди обувки, запотяване на краката, пиене на антибиотици и т.н.
Аз имам от много години гъби по краката. Лекувах ги със спиртове и мазила, лак Батрафен също слагах-не минават. Наскоро ходих на кожен (за кой ли път), защото и детето има гъбички по краката (то пък на басейн не е стъпвало, а дрехите му се перат отделно от нашите Shocked ), та доктора каза: "Само хапчета ще те оправят, ама като родиш. Сега мажи и ти с Канестен". И така, двечките се мазотим сутрин и вечер, на щерка ми започнаха да й минават, ама моите са много, многоооо.... Crying or Very sad  Shocked
Цитирай

като профилактика прилагам на мъжа ми - 1/4 ч.л. калиев перманганат(от аптеката) в леген с вода - всяка вечер , не зная дали има гъбички, ама много му миришеха ( а казват, че това било от гъбички) та имаше голям ефект
Цитирай

на Славейков срещу фонтана в един безистен има една аптека, в която правят мехлем против гъбички и друг против миризливи крака. Струваха по 5лв
Цитирай

Ima edin antibiotik - Avelox - dosta e skap no super efikasen za vsiakakvi gabichki vkl. vlagalistni. Ta toi moze da vi pomogne. s tiia mazila samo vremenen efekt ima kato che li .
Цитирай

Цитат на: Anonymous
s tiia mazila samo vremenen efekt ima kato che li .

Не "като че ли", а направо си е така! за съжаление....гадна напаст са тия гъби.... Evil or Very Mad
Цитирай

Благодаря ви за отговорите!Ще почвам някакво лечение,че  става все по-зле с всеки изминат ден.
надявам се,че докато отида да раждам поне до някаква степен ще съм се излекувала!!!
Цитирай

ле4ението трябва да става с антибиотик за мазане и се взима друг през устата.аз нямам ,но моя приятелка беше на кожен и  лекаря и каза,4е ако не се лекуват в самото на4ало,болеста или заразата навлизала в кравта.затова без прием и през устата(орално) няма да стане. Exclamation

най силният период на гьби4ките е есента и пролетта.тогава краката са в затворена обувка,но не е достать4но студено и се полу4ава запарване.този ефект е рай за гьби4ките.зимата обикновенно краката са студени и те са в затишие,но не винаги.

хубаво е да се направи активно(сериозно)ле4ение,след като бременната е родила ве4е.ина4е временно, могат да се използват мазила,така 4е да не се усеща дразнещият сьрбеж и неудобство от хората.
Цитирай

Имах проблем с гъбите на краката от много години (появяваха се всяко лято без значение с какво си се мазал пшреди), докато миналото лято не си купих Ламизил. Мажеш се само 14 дни и след това забравяш, че някога си имал такыв проблем. Само дето изрично пише, че не се прилага при гъбички по ноктите. Но за краката няма проблем  Smile
Цитирай

spored vas beleneto na hodilata ot gabi4ki li se e ili e ne6to drugo vse edno se smeny kojata , moje li da e ot lipsa na vitamini
Цитирай

само с антимикотичен спирт и клотримазол.мажи се по-често и по -дълго време.
Цитирай

Цитат на: radostina
spored vas beleneto na hodilata ot gabi4ki li se e ili e ne6to drugo vse edno se smeny kojata , moje li da e ot lipsa na vitamini

беленето е от гъбичките.това е признак че започваш да се чистиш от тях
Цитирай

Ima edin antibiotik - Avelox - dosta e skap no super efikasen za vsiakakvi gabichki vkl. vlagalistni. Ta toi moze da vi pomogne. s tiia mazila samo vremenen efekt ima kato che li .

Антибиотиците гъби не лекуват, даже напротив от тях при продължителна употреба може да се появят гъбички, тъй като те наред с вредните бактерии убиват и полезните за човешкия организъм и му нарушават естествения баланс.
Гъби има мноооого видове и затова е най-добре да се ходи на кожен лекар ако положението е лошо, а ако е нещо леко може и с антимикотичен спирт- на мен ми е помагал.
Цитирай

Пробвай с "Хексамин" таблетки. Това е лекарство за бъбреци но има невероятен ефект за гъбички по краката. Стриваш таблетките на прах и пудриш хубаво краката (преди това ги измиваш и подсушаваш) а  и между пръстите, също така слагаш и в чорапите. Обуваш чорапите и така спиш с тях. На сутринта измиваш и чакаш до няколко дни на краката кадето е имало габички мястото е побеляло и ще започне да се бели. Това е наистина стара и изпитана рецепта. Желая ти успех.
Цитирай

Цитат на: Герито
Пробвай с "Хексамин" таблетки. Това е лекарство за бъбреци но има невероятен ефект за гъбички по краката. Стриваш таблетките на прах и пудриш хубаво краката (преди това ги измиваш и подсушаваш) а  и между пръстите, също така слагаш и в чорапите. Обуваш чорапите и така спиш с тях. На сутринта измиваш и чакаш до няколко дни на краката кадето е имало габички мястото е побеляло и ще започне да се бели. Това е наистина стара и изпитана рецепта. Желая ти успех.

ideauu А, това същото ми го каза една козметичка съвсем наскоро. Сестра й така си оправила краката. Да взема да пробвам.......   Thinking
Цитирай

?
Цитирай

Имах същия проблем до преди година.Ползвах каква ли не козметика ,включително и медицинска - резултат имаше , но временен. Накрая си взех антимикотичен спирт от аптеката  за 1 лв. и си разреших проблема. В началото много щипе , но след няколко нанасяния спря. 
Цитирай

Никога не съм имала гъбички (да чукна на дърво), но пък преди месец видях, че малкият има. Краката му доста се потят и, макар че сменяме чорапите всеки ден, все пак са му се появили. (Приятелката ми от гимназията имаше страхотно много и от там знам как изглеждат  Sick)
Педито изписа едно кремче - Bifon Creme - и вече трета седмица подред мажем- почти са изчезнали, но смятам поне още 2 седмици да продължа.
Цитирай

Изненадващо добър ефект и при гъбички, и при миризливи крака има кремчето Медико идеал на Арома. Иначе и Ламизил-ът е добър, но не може да се използва по време на бременност и кърмене.
Цитирай

Баща ми имаше ужасни гъбички - не само на краката, но и на ръцете - направо му се бяха обезобразили ноктите. Оправи се с лечебен курс с "Уронгал" - доста скъпо (около 100 лв е една опаковка, а са нужни няколко), но ефективно. От 2 години вече е излекуван - няма и помен от гъбички!

На мен скоро ми се бяха появили (незнайно откъде  Rolling Eyes) между два от пръстите на левия крак. Излекувах се с разтвор на "Биоцитрин" - за 2 дни.
Цитирай

И аз имах такъв проблем и като, че ли нищо не помагаше - т.е. изчезваха, но след известно време отново се появяваха.
Купих си на Ив Роше крем за сухи крака - Lavande - Essentielle for dry feet и съм страшно доволна - изчезнаха и дано скоро не се появят Peace
Цитирай

Най-ефикасното мазило е ламизил - не е евтино, но поне има ефект. и не протакай за да не се заразят и ноктите ти защото тогава инфекцията ще я влачиш с години. Ако имаш възможност изхвърли всички чорапи и чорапогащници които си носила досега и обувки които си носила на бос крак. Не е зле и останалите от домакинството ти да се мажат профилактично - гъбичките са много прилепчиви.
Каквото искаш да питаш - питай покрай залите навремето бях станала експерт в лечението на гъбичките. newsm78 newsm78
Цитирай

Exoderil (крем) или Batrafen помагат много.
Ламизил също съм чувала, че е хубав, но нямам наблюдения.
Цитирай

На мъжа ми му изписаха Дактакорт.Маза се с него близо 2 седмици и наистина изчезнаха.(преди това беше опитал доста мазила,но нищо не му помогна) newsm35
Цитирай

Докато бях бременна и при мен се появиха и понеже нищо не правех, докато родя проблема много се усложни и ми станаха страшни рани по краката. Купих си Ламизил...нищичко не ми помогна. И ги почнах драстично с цитросепт. То пише да се смесва със зехтин, ама аз концентриран си го сипах върху раните Shocked Първият път щах да пукна и след 10мин. го измих, но на следващия ден беше търпимо. Всичко се изчисти за около 5 дена. Но изхвърлих 1 чехли, които бях нарочила, че са причинител.
Цитирай

Що не пробваш с Антимекотичен спирт.

Никакъв спирт щом кожата вече е разранена!!
Вземи си КАНЕСТЕН - крем, активната съставка е клотримазол - много добра. ЕКЗОДЕРИЛ също е добър. И нескромно ще те посъветвам да си вземеш Крем за крака и напукани пети на Талодерма, защото профилактира гъбички. Съдържа: конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, етерични масла от Смрадлика (Тетра) и Бял бор, вит. А, вит. Е, Урея.
Роза, конкрет: изключително богат на биологично-активни компоненти; наред със силните си анти-бактериални, анти-микотични и противовъзпалителни свойства оказва и биостимулиращ ефект върху всички структури на кожата; стимулира регенеративните процеси в епидермиса и дермата;
Лавандула, конкрет: действа епителотонично, анти-септично, анти-паразитно, противовъзпалително, успокояващо, противосърбежно, репелентно;
Бял бор, етерично масло: притежава силно анти-микробно и дезодориращо действие;
Смрадлика, масло: притежава мощно анти-бактериално и анти-микотично действие, оказва силно адстрингентeн eфект и подтиска функцията на потните жлези;
Урея: участва в състава на естествения овлажняващ фактор; със забележителни хидратантни свойства;

Успех!  Flutter
Цитирай

Веси, къде да си намеря този крем за карака. Имам крема за ръце на Талодерма и съм много доволна Peace Peace Peace
Цитирай

Веси, къде да си намеря този крем за карака. Имам крема за ръце на Талодерма и съм много доволна Peace Peace Peace

Здравей  Very Happy
Пуснах една справка, за да видя къде в Шумен измежду 61 обекта скоро са зареждали кремче за крака.
Избери си, моля:

Авицена ЧА
ул. Самара 1, бл.16, тел. 054/37751

Санита ЧА
бул. Славянски 16, тел. 054/830161

Санита 2  ЧА
бул. Славянски 5-В, тел. 054/830834

Наташа ЧА
бул. Мадара 32, тел. 054/830638

Димитрова ЧА
ул. Македония 6-В, тел. 054/57352

а-ка Караниколова
ул. Цап Асен 2, тел. 054/830153

Малева ЧА
ул. Хан Сабин 15, тел. 054/46016

Предполагам винаги можеш да го потърсиш и в магазина на Лечител,
ул. Васил Левски 5, тел. 054/802784

Hug
Цитирай

Виждала съм доста добър ефект след пръскане на краката с формалин, разреден разбира се, не концентрат.Помага при премахване на гъбички и при изпотяване на краката Peace
Цитирай

Това и аз съм го чувала и знам, че е много добро, един познат го е правил и са му се изчистили гъбичките.
Цитирай

zdaraveite az sa6to imam problem s gabi4kite ot 1 godina i polovina bqh na lekar mnogo pati toi vse mi izpisva6e nqkvi lekarsta koito ne pomagaha i edin de vidqh po televiziqta reklama na "LAMIZIL Crema"za kraka kupih go po4nah da sa maja i sled edna sedmica i nqkolko  dena gabi4kite iz4eznaha i sega nqmam problem .
Цитирай

Да се включа и аз с " наблюденчески  " опит ! Мой близък страдаше близа 30 години от гъби по всички нокти на краката / то нокти е силно казано , за това , което беше / . И злекува ги напълно / но се иска ГОЛЯМА УПОРИТОСТ / по следната схема - веднъж седмично мазане с иодна тинктура / хубаво да се напои нокътя / и отгоре се маже с безцветен лак . На другата седмица лака се сваля , пак йод и т. н. Много е важно да се киснат краката в топла вода и добре да се почистват отмрелите гъби / всичко , което е омекнало , плюс кожичките около ноктите / , тъй като новите се завъждат именно там .

А относно " беленето " на кожата на краката - ТОВА НЕ Е ПРИЗНАК НА ОЗДРАВЯВАНЕ/ както беше писал някой по-горе / , а точно обратното - гъбичките живеят в мъртвия повърхностен епител на кожата и това активно лющене е начинът , покойто организма са опитва да ги отхвърли !
Цитирай

дермомикоза-това са гъбички по кожата,представляват цепнатини или белене между пръстите.gehwol са медицинска козметика за такива проблеми имат едно кремче,специално за дермомикозата....до 1 седмица и добра хигиена гарантирам ефект.Също и винаги слагай пудра в обувките които зобележиш че ти предизвикват проблеба,но да е антимикотична-противогъбична.
онихомикоза това са гъбичките по ноктите.Има лечение с анитибиотици и препарати за външна употреба,но зависи дали ще може да се спасят ноктите от това колко са поразени..
Може и само с локално лечение или се правят така наречените протези от педикюрист...Бътрафена в този случаи се ползва,но е като лак и предварително трябва да се изпили засегнатата зона до нокътното легло т.е. докато стане чувствителен никътя.и се нанася с натрупване като се отстранява препарата 1 в седмицата
и двете се лекуват със специално предназначени продукти и за това винаги е упоменато точно за какво са предназначени.
Може да ги хванете и от пясъка на морето....дори и при покупка на обувки,които са мерени от болни крака.Никой не е застрахован,защото става бързо ако се улучи влажна среда и слаб имунитет,може и при немарливо отношение относно хигиената при педикюр....
За това препоръцват с 3% кислородна вода да се обтриват отвътре,което е задължително при лечение.
Цитирай

веднъж седмично мазане с иодна тинктура / хубаво да се напои нокътя / и отгоре се маже с безцветен лак
Лака предпазва от гъбички,защото ацетона ги отблъсква.А йода не позволява да ръстат на височина......
Цитирай

И аз имах такъв проблем и като, че ли нищо не помагаше - т.е. изчезваха, но след известно време отново се появяваха.
Третирайте обувките защото носят заразата и не са се появили,а пак сте се заразили.Не обувайте чужди чехли дори и в къщи,а задължително,когато сте на гости,има хора,които не предполагат,че имат проблеми по краката,особенно при гъбичките по ноктите,когато са в съвсем начален стадии
Цитирай

А това означава ли, че можеш да се заразиш през чорапа  newsm78
Щях да пускам тема по въпроса. Изпитвам ужас да не ме нападнат подобни гадории.
От 2 месеца вземам храна на малката от ясла и там трябва да се събуя, да обуя чехли и така да вляза.
По тази причина питам- през чорапите става ли заразяване?!
Цитирай

Ще напиша нещо, което никога не съм правила, защото не ми се е налагало. Мой близък приятел така си е оправил гъбичките по краката. Сутрин с боси крака се ходи по оросена трева. Каза че за няколко дни се е изчистил. Направо щях да падна, защото го знам какви мъки бяха, ходене по лекари, мазила и т.н., а подобна разходка го излекува!
Цитирай

Ще напиша нещо, което никога не съм правила, защото не ми се е налагало. Мой близък приятел така си е оправил гъбичките по краката. Сутрин с боси крака се ходи по оросена трева. Каза че за няколко дни се е изчистил. Направо щях да падна, защото го знам какви мъки бяха, ходене по лекари, мазила и т.н., а подобна разходка го излекува!
Със сигурност не живее в прашния мръсен град... Very Happy
Цитирай

, да обуя чехли и така да вляза.
По тази причина питам- през чорапите става ли заразяване?!
именно нищо,че си с чорапи, чехлите са проблем . Съветван те да си носиш такива... baby_neutral или не обувай никакви но чорапите трябва да си уважиш та и обувките след това..... Laughing
Цитирай

Извинете, ама ще ми обясни ли някой, как изглеждат тези гъбички Embarassed И най-вече под ноктите  Praynig Защото имам един проблемен нокът, мислех, че е притиснат и увреден от неудобни обувки, ама сега взех да се чудя и мая, дали пък... newsm78

bouquet
Цитирай

Антибиотиците гъби не лекуват, даже напротив от тях при продължителна употреба може да се появят гъбички, тъй като те наред с вредните бактерии убиват и полезните за човешкия организъм и му нарушават естествения баланс.
Гъби има мноооого видове и затова е най-добре да се ходи на кожен лекар ако положението е лошо, а ако е нещо леко може и с антимикотичен спирт- на мен ми е помагал.
Има си противогъбични антибиотици, казват се антимикотици и могат да бъдат също под формата на крем, маз или таблета. Антимикотичния спирт в случая не мисля че ще помогне. Може да се ползва само преди нанасянето на основния препарат който е редно лекар да и каже какъв да бъде. Гъбичките са изключително упорити и не са само козметичен проблем. Моят съвет -отиди при специалист и следвай предписанията.
Цитирай

Извинете, ама ще ми обясни ли някой, как изглеждат тези гъбички Embarassed И най-вече под ноктите  Praynig Защото имам един проблемен нокът, мислех, че е притиснат и увреден от неудобни обувки, ама сега взех да се чудя и мая, дали пък... newsm78

bouquet
Миличка те са 40 вида и най-добре специалист да види и да даде мнение....или най-малкото опитен педикюрист,но по-добре се довери на дерматолога,защото мнението ще е категорично...
Цитирай

Да кажа че таблетките Хексамин които някой по-горе препоръчваше са спрени от производство.
Мъжо се излекува от миришещи крака с формалин-обаче трудно го намерихме.Но е много важно да се дезинфекцират обувките.Та с формалин краката се натриват веднъж вечер слагат се чорапи и се спи с тях и след седмица пак същото се повтаря и готово.Но през първия ден на лечението всички обувки на човека който се лекува се намокрят отвътре с формалина,слагат се в найлонови торби,връзват се и се оставят на слънце за няколко часа.В края на лечението т.е. след около две седмици се повтаря същото.
Цитирай

само с антимикотичен спирт и клотримазол.мажи се по-често и по -дълго време.

на мъжа ми така за 2/3 седмици се излекуваха.
   Peace
Цитирай

Мъжо се излекува от миришещи крака с формалин-обаче трудно го намерихме.Но е много важно да се дезинфекцират обувките.

И аз съм чувала, че формалина е много ефикасен.
Моя мъж се оттърва от гъбите и миризмата с един крем на "Кокона" - "Foot guard". От около година го ползва и е много доволен, в резултат аз също  Whistling
Цитирай

Да кажа че таблетките Хексамин които някой по-горе препоръчваше са спрени от производство.

Да, спрян е, и аз търсих и ми казаха, че вече го няма. Питах за аналог и жената от аптеката ми каза, че аналога е Уротропин, 1-2 лв. струвало. Поръчах да ми доставят иначе Хексамина е супер добър
Цитирай

Да да Уротропина и той е супер-въобще действието на тези лекарства се изразява в това че в кисела среда(при досег с пот) се образува малко количество формалдехид който е основната съставка на формалина та затова аз направо с формалин почнах.Но не забравяйте че мазането на краката е само 50% от лечението.При нас и ламизил и хексамин действаха но само за по един месец и след това проблема се възобновяваше и аз си го обяснявам със заразяване от собствените обувки така че дезинфикцирането на обувките са другите 50% от лечението.
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА ДЕЗИНФИКЦИРАТЕ ОБУВКИТЕ И ЧОРАПИТЕ,НЕ ОБУВАЙТЕ ЧУЖДИ ЧЕХЛИ,ОБУВКИ И ЧОРАПИ
Цитирай

Моята кожна лекарка ми препоръча Антимикобета или Антимикоацид. Един ден се мажеш със спирта, един ден - с йод.
Цитирай

И аз ще споделя с вас едно народно лекарство за всякакъв вид гъбички: и на краката между пръстите и на ноктите и  на ръцете. Та взема се клей от плодни дръвчета, слага се в едно бурканче и се залива с ябълков оцет, докато покрие клея. Оставя се да се разтвори клея в оцета и с тази течност( гъстота на боза) се мажат болните места, оствят да изсъхнат добре. Маже се  до изчезване на гъбичките.
    Желая ви успех! Имайте предвид, че гъбичките са много упорити и за тях е необходимо много търпение!
Цитирай

Най-обикновено кремче Медико-Идеал! Върши чудеса!!!
Цитирай

Вече минаха около 3-4 месеца от сериозно хомеопатично лечение, за което мисля, че бях писала по-рано. Продължавам да се лекувам, но искам да ви кажа, че стъпалата ми вече не се белят така зверски-с около 70% е намаляло беленето, а кожата ми вече не е така груба (преди дори и да мажех с някакво мазило драскаше по чаршафите Sick). Вече вярвам, че лек-полек ще се отърва от проклетите гъби! Very Happy Flutter
Ще пробвам и рецептата на Мери Попинс! bouquet
Цитирай

Да да Уротропина и той е супер-въобще действието на тези лекарства се изразява в това че в кисела среда(при досег с пот) се образува малко количество формалдехид който е основната съставка на формалина та затова аз направо с формалин почнах.Но не забравяйте че мазането на краката е само 50% от лечението.При нас и ламизил и хексамин действаха но само за по един месец и след това проблема се възобновяваше и аз си го обяснявам със заразяване от собствените обувки така че дезинфикцирането на обувките са другите 50% от лечението.
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА ДЕЗИНФЕКЦИРАТЕ ОБУВКИТЕ И ЧОРАПИТЕ,НЕ ОБУВАЙТЕ ЧУЖДИ ЧЕХЛИ,ОБУВКИ И ЧОРАПИ
А как да дезинфекцираме обувките. Чорапите ясно - с изваряване и гладене, ама обувките и идея си нямам.
Цитирай

А как да дезинфекцираме обувките. Чорапите ясно - с изваряване и гладене, ама обувките и идея си нямам.

Обувките които се носят по времето когато ще се мажат краката се дезинфекцират като се намокри парцалче с формалин и се натъркат обувките отвътре(да се прави с ръкавици защото много изсушава кожата и ще се напукат ръцете и да не се вдишва защото е задушлива миризмата) след това тези обувки се слагат в найлонова торба,връзват се и торбата  се оставя на слънце за час-два и след това обувките се проветряват добре.Обувките които не се носят в момента(тези които са за друг сезон) се събират в една голяма торба в нея се поставя буркан на който на дъното има налят формалин,буркана не се затваря и се завързва торбата и се оставя пак на слънце за ден и обувките след това пак се проветряват добре.
Самите крака се мажат с формалина веднъж седмично два пъти(възможно е да изсъхне кожата но не е опасно след време тя се оправя) и особенно с памуче между пръстите и по ноктите.Между пръстите и там където нокътя се съединява с кожата от трите страни са местата където най-често остават гадинки до които не достигат различните препарати и от там пак тръгва заразата така че трябва да се обръща по-голямо внимание на тези места
Цитирай

Много благодаря за изчерпателната информация Peace Very Happy
Цитирай

Обувките във фризера и да му мислят гадинките
Цитирай

сега да споделя и аз ужасния си опит!
Преди около известен брой години ходих на море, където хванах гъби, но с тях се мъчих около 6 години заради некадърни лекари. Между пръстите на краката и ходилата имах пъпчици пълни с течност, които сърбяха ужасно. Чешех ги, те се пукаха, съответно броя им се увеличаваше. Също така краката ми се люпеха като домашна юфка Tired УЖАС!!! Куде ли не ходих, какви ли не специалисти, хапчета, мазила - НИЩО - НЕ БИЛИ ГЪБИЧКИ, БИЛА ТОПЛИННА АЛЕРГИЯ - и съм щяла да си я нося цял живот. ОНЕМЯХ!
Накрая, отидох съвсем случайно при една докторка в 8 п-ка в Надежда, а жената само с един поглед рече и отсече - о, това са гъбички. Даде ми антибиотик и едно мазило и след 20 дена - О, чудо - Ходех без болка, не ме болеше, не ме сърбеше
Тогава още не беше излезнал препарата ЛАМИЗИЛ. Пиша това, защото реших да отида на боулинг, където слагаш обувки, които са носени от кой ли не. Сложих си нови чорапки и още на другия ден - ГЪБИ. Обаче този път знаех какво ми е и си купих Ламизил и за една седмица (както пише в рекламата) ми минаха.
Цитирай

Наскоро осъзнах че имам гъбички по краката.Отидох на лекар,който ми каза да ма мажа с известния бета бла бла спирт.. и после с крем низорал..но уви не помага.странното е 4е гъбичките са като кратери (така изглеждат и мн гадни направо ме е страх да си погледна стъпалото:( )нито ме сърбат нито болят.. някакъв съвет ,??
Цитирай

На мен като ми излязат гъбички пия низорал на таблетки (от по-скъпите, мисля че са около 20 лв. опаковката)
След това нямам никакви проблеми дълго време. Изчистват ми се изцяло краката.
Доволна съм  Peace
Цитирай

Виждала съм доста добър ефект след пръскане на краката с формалин, разреден разбира се, не концентрат.Помага при премахване на гъбички и при изпотяване на краката Peace

Не пръскане, а направо потапяне в 10%-ов разтвор. Процедурите е добре да се правят поне една седмица. За жалост това чудо не се продава в аптеките, а трябва да се снабдиш с него от познат лаборант или мед. сестра.
Цитирай

Не пръскане, а направо потапяне в 10%-ов разтвор. Процедурите е добре да се правят поне една седмица. За жалост това чудо не се продава в аптеките, а трябва да се снабдиш с него от познат лаборант или мед. сестра.

Трябва МНОГО ВНИМАТЕЛНО с формалина, че гори ужасно!!!!
Цитирай

Наскоро осъзнах че имам гъбички по краката.Отидох на лекар,който ми каза да ма мажа с известния бета бла бла спирт.. и после с крем низорал..но уви не помага.странното е 4е гъбичките са като кратери (така изглеждат и мн гадни направо ме е страх да си погледна стъпалото:( )нито ме сърбат нито болят.. някакъв съвет ,??

Аз гъбички по крака не съм виждала, но това ми прилича на кокоши трън, медицинското му наименование не го знам. но като малка имах такова нещо на единия крак, изглеждаше ми точно като кратер  35 и си беше едно кратерче, не няколко. Та майка ми го гореше с цигарата на баща ми, аз не усещах нищо, защото беше като мъртва кожа и след седмица или две това чудо изчезна.
Цитирай

Исках да питам ...значи не знам дали са гъби, но на ръцете, особенно около пръстените ми се образува една суха кожа, предимно на един пръст ми е проблема. Лекувах се с Дактакорд, но не мина, а понякога ужасно ме сърби и се появяват нещо като малки пъпчици, който до ден- два изчезват... Вече съм свалила всички пръстени, само брачната халка още нося, но и около нея упорито взе да ми съхне кожата. Какво е това чудо???
Цитирай

Тед Кет мисля , че са гъбички за жалост.А мойто сега осъзнавам 4е са си точно гъбички вчера ги куснах в калиев перманганат и да кажа мисля 4е има ефект.ОБАче майко мила кожата на показалеца и на средния пръст на дясната ми ръка е изсъхнала насякъде плъзва тая гадост,мисля че лесно ще я опражя там..засега процедирам само с овлажнително кремче , пробвай така.При мен може да се е получило защото си мия ръцете по нз колко пъти на ден заради тези гъби на краката и...абе лоша работа
Цитирай

Гъбичките по краката оправих с Ламизил за една седмица мазане.
Влачех се бая време и накрая о чудо, Ламизила помогна.
Цитирай

Аз имам по стъпалата - уви, ужасно е!!! Вече две седмици нанасям някакъв антимикотичен крем, но ми се струва, че няма ефект Crying or Very sad! Днес си купих антимикотичен спирт, но се замислям дали е редно да го ползвам върху разранените места? Моля Ви, дайте ми съвет Crying or Very sad 
Цитирай

Mania,  аз имах рани като теб и ако се намажеш със спирт няма да е най-доброто нещо. По-добре ти и другите момичета си купете Ламизил. Може да ви съмнява, но за 1 седмица гъбите са Чао! Very Happy Казвам го от опит - 6 години имах, все пак!
Цитирай

Дактакорт крем помага срещу гъбички. Peace
Цитирай

Foot GUARD-помага за гъбички и ароматни крачета.Изпробвано е и не е скъпо пръска се ката спреи. newsm10
Цитирай

Lamisil!
Цитирай

Fungus Fix на OPI

http://www.ballbeauty.com/opi_fungus_fix.htm
Цитирай

Антимикобета, вече се продава в аптеките и струва стотинки. Наистина помага, но засегнатите участъци трябва да се третират упорито! Шефката ми е фармацевтка и ми каза рецептата -  салицилов спирт, ацетон, глицерин, бета нафтол в определено съотношение. Аз самата съм го приготвяла на познати, които са се излекували. Успех на всички в неравната борба с гъбичките!
Цитирай

Здравейте мамита! Попаднах тук търсейки в ГОГЛЕ едно лекарство,с което преди 15 години се излекувах за 3 дена !!! Laughing Руско е,но....  само някои от възрастните фармацефти си го спомнят! Заглавието му зву4и нещо,като ХЕКСАДИЦИЛЬ. Това е спрей,на който с ярки букви декорирани с череп и две кости беше написано,че е силно отровно,нервно паралитично и не се ползва в затворено помещение !!! Пак казвам след 3 дена бях щастлив Rolling Eyes,а 3/4 месеца преди това обикалях разни доктори и пробвах,какви ли не мазила... Накрая не можех вече да стъпвам на левия си крак от болка...  Няма да ви описвам на какво приличаше Sick  Та сега колегата ми има този проблем и процедурата е същата.... чак ми е смешно! Wink Ако някой изнамери това спрейче ще почерпя обилно,аз не успявам за сега... Sad         Целувки и щастие за всички мами!
Цитирай

Аз също препоръчвам Ламизил - за 10 дни мазане сутрин и вечер няма вече и следа от тях  Very Happy
Цитирай

Мъжът ми си ги пръска, разтваря в едно шише с пулверизатор, ако не се лъжа 1/10 с вода, защото наистина формалинът е много силен и изгаря.
Ефектът е много бърз, обработва също и обувките си.
Наистина формалин не се продава, лично той се снабдява с него от един патоанатом.
Цитирай

10гр. SALICILICI- в сухо състояние
10гр. BENZOICI - в сухо състояние
20 мл. Ацетон
20 мл. Глицерин
100 мл. Спирт
смесват се в по- голяма бутилка и се оставя да престои 2 дни
Разтръсква се периодично
Ноктите се мажат 2 пъти на ден

Скоро прочетох за един нов вид билков антисептичен спирт "Микодет"-производство на "Веридия21" ООД, който също лекувал гъбички по ноктите.Струва около4-5 лв.

Краката се киснат често в хладка вода с оцет, сол и сода бикарбонат и се почистват от мъртви кожички и колкото е възможно от заразените части на ноктите.

Процедурата трябва да продължи поне 1 месец след изчезването на симптомите.
Обувките и чорапите се "почистват" веднаж месечно като се завързват в плик с памук ,напоен с формалин., след което се проветряват много добре. Формалин се продава някъде около ХТИ. За справка може да питате в селскоктопанските аптеки.

През целия период да се пие биоцитрин, калмацин, ехинацея и келп- това са хранителни добавки за подсилване на организма и за вътрешно прочистване.Яжте редовно по 1-2 скилидки чесън. Спрете шоколада и сладкото!
Друга рецепта:
- масро от чаено дърво-  антимикотично
- масло от лавандула - антимикотично
- биоцитрин - антимикотично
- масло от жожоба- подсилва растежа на ноктите
- бадемово масло
- джинджифил
смесват се и се мажат ноктите 2-3 пъти на ден

Цитирай

EXODERIL  - 1%разтвор и крем .  Двете заедно са 10- на лв. Започва се с разтвора 2 пъти дневно 4-5 дена , след това се продължава с крема. До седмица проблема го няма, но е добре да се третира още 4-5 дни.
Цитирай

Преди години имах ужасни гъбички, мазах се с Микозолон и Дермозолон - унгарски са , но не знам дали все още се намират в аптеките
Цитирай

Клотримазол два пъти дневно след измиване и добро подсушаване на краката и Антимикоацид-спирт.Изчакваш добре да попие кремчето след това със спирта.
Цитирай

Аз имам такъв проблем само че на един от ноктите на пръстите на краката. Нямам никакви симптоми, само чест от нокътя е станал в жълт цвят.
Ако  някой от Вас е имал такъв проблем може ли да ми пишете как сте се справили.
Цитирай

Аз имам такъв проблем само че на един от ноктите на пръстите на краката. Нямам никакви симптоми, само чест от нокътя е станал в жълт цвят.
Ако  някой от Вас е имал такъв проблем може ли да ми пишете как сте се справили.
И аз тръгнах от единия нокът и за 2-3 години ми се заразиха всички на левия крак.Пробвала съм какво ли не за толкова време.Единственото което ми помогна е Ламизил на хапчета,пих го по 1х. на ден ,така 2 месеца.Като почвах си виках леле колко пари,но по 75 лева на аванс и на заплата се оправях някакси.Не знам какво съм чакала толкова време.
Цитирай

Тернафин крем  Peace
Цитирай

Аз ще ви препоръчам Витасин.Аз с него си оправям гъбичките,стресниците,зачервеното дупе на Гого за всичко го използвам и съм много доволна от него. Very Happy
Цитирай

Имах проблем с единия пръст на крака, все се белеше, някаква много неприятна гъбичка явно.
Това което ми помогна е Ламизил...иначе съм пробвала какви ли не кремчета но ефект нулев.
Цитирай

Аз съм опитвала следното
Счуквам хапче Спазмалгон на прах и след като съм излезнала от баня докато са ми още мокри краката слагам от праха между пръстите на краката след това си обувам памучни чорапи и спя така. Определено има ефект.  Crazy
Аз вече нямам гъбички  bouquet
Цитирай

И аз се оттървах най- после от гъбите по двата ми пръста на ръката - изстъргах ги хубаво със сода и марличка няколко пъти, след това Ламизил и сега няма и следа от тия гадове  Mr. Green
Цитирай

Аз ще ви препоръчам Витасин.Аз с него си оправям гъбичките,стресниците,зачервеното дупе на Гого за всичко го използвам и съм много доволна от него. Very Happy
Витасинът е н. тар. "Родопско чудо"! Използвам го и при изгаряния/ от мазнини, уреди, дори и при слънчево изгаряне в по-силна степен/, при охлузване, при повърхностни рани.
Но виж, за гъбичките, не съм знаела, за което благодаря  и ще го препоръчам на мама.
Цитирай

моят съвет е да се отиде на дерматолог
не бъдете сигурни, 4е това което имате е гъби4ки
зяпат ги най- добре в МА...в кожна клиника...под микроскоп....
и се знае веднага кво има6..и как се трепе
ина4е....долното помага
Пробвай с "Хексамин" таблетки. Това е лекарство за бъбреци но има невероятен ефект за гъбички по краката. Стриваш таблетките на прах и пудриш хубаво краката (преди това ги измиваш и подсушаваш) а  и между пръстите, също така слагаш и в чорапите. Обуваш чорапите и така спиш с тях. На сутринта измиваш и чакаш до няколко дни на краката кадето е имало габички мястото е побеляло и ще започне да се бели. Това е наистина стара и изпитана рецепта. Желая ти успех.
Цитирай

Ламизил е супер.Също така ги мокрете в морска вода.Мъжа ми постоянно има проблеми ,понеже трябва да носи кубинки и да прави нормативи в басейна...ужас
Цитирай

ps
таблетките само намяляват изпотяването......та се изхвърлих
пробвал съм ги преди години
и наистина....ако има гъби4ки...само микроскопа помага......
Цитирай

За изпотяване и миризливи крака - ODOREX, има и за ръце, аз го ползвам за подмишници- вълшебен е! Никаква миризма и никакво потене. Пръска се след баня 2-3 пъти седмично.
Цитирай

Дайте о6те някоя дома6на рецепти4ка за миризливи крака.
Цитирай

на мъжа ми му беше писнало от всякакви неефективни мазила и започна да си маже краката с формалин Shocked
кожата му се излющваше и така се оправяше.Сега намери това и е много доволен
Цитирай

добре де...къде мога да намеря формалин..някой знае ли?
Цитирай

Не съм чела какво ти препоръчват момичетата по-горе, но от опит знам, че от Дактакорт няма по-добро. Мъжът ми ходеше по мъките няколко години, крака му беше обезобразен от гъбички, ставаха му червени малки мехури, които се пукаха и от тях изтичаше прозрачна течност. Страшно неприятно. Известно време всяка вечер мажеше краката с Дактакорт и сега напълно изчезнаха гъбите и вече една година не е имал проблеми.
Цитирай

добре де...къде мога да намеря формалин..някой знае ли?

Формалина не ти го препоръчвам,просто споделих.Много е силен а и не мисля че е лекарство-използва се в моргите -течността в която съхраняват органи мисля.Не знам и да се продава.
А и гледката (и не само)КОГАТО ЗАПОЧНЕ ИЛЛЮЩВАНЕТО Е ПОКЪРтителна!
Ориентирай се към лекарствено средство.
Цитирай

питах заради обработката на обувките...
Цитирай

Аз имах гъбички на ноктите на краката и се излекувах с Орунгал. Доста скъпичко ми излезе, но пък ефектът е светкавичен.
Цитирай

Отиди в някоя аптека в която правят(забъркват)мехлеми,и си поръчай да ти направят мазило.Ще ти дадат и за обувките.Слага се  salicilici,bobzoici и vasellili.Знай,че работи.
Цитирай

Знам едно 100% лекарство за гъбички по ноктите. Продава се във ветеринарни аптеки спрей на име ЗООМИКОЛ-противогъбично. Струва около 8лв, но е голям флакон. Киснеш вечер краката в топла вода и сода за хляб или бледорозов разтвор на калиев перманганат и като изсъхнат пръскаш със спрея обилно, но имай впредвид че е жълт и много цапа. Най-добре слагаш ходилото в по-голяма кисия найлонова и пръскаш, за да не се разнася на страни. Чакаш да изсъхне и спиш с леки чорапи за да пазиш чаршафите. Това се прави 2 пъти в седмицата. Резултат при нас 100%. Успех!!! Peace
Цитирай

от няколко дни се боря с гъбичките...и днес забелязах, че на проблемните участъци кожата (силно казано кожа) започва да се бели на по едри парцали..искам да попитам дали това е признак на оздравяване или напротив. четох две мнения по въпроса, затова реших да попитам хора, които вече са оздравели
Цитирай

здравейте,
аз съм сравнително нова в сайта на бг-мама, но се включих именно с надеждата на намеря повече информация и може би решение на моя проблем.
аз нямам габички по краката но имам някакви [б]бактерии[/б]-така каза дерматоложката при която ходих.и проблема е, че колкото и да ги мия,след 10 мин започват да миришат ужасно. никакви кремове, нищо не помагаше.
д-р Ангелова ми предписа гел и крем-имазол. с гела мия краката сътрин и вечер и нанасям крема. лечението ми е 4седмици. аз съм сега в трета, но не чъствам подобрение.И това е най ужасното.четох че при други проблема минавал за 2 седмици, а при мен почти никакъв резултат.
Та ако някой знае нещо повече ще съм благодарна да сподели

-------------
Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Пон., 30 Юли 2007, 16:44 от Доня Туфиня »
Цитирай

Спазвай хигиена и си купи Дактакорт Peace
Цитирай

Певарил крем.Това е най-доброто средство против гъбите.Сутрин и вечер миеш краката,подсушаваш ги,слагаш едни чорапки,по възможност памучни и така за една седмица се отърваваш.Аз за една седмица така с Певарил излекувах племенника(м-у другото само на 6 години!!!)с гъби,които благодарение на бездействеито на майка си влачеше цели две години.Обаче миналата година на морето се вбесих и го излекувах за нула време Crossing Arms.
Цитирай

добре де а как се мажат гъбичките под ноктите имам на 2 пръста и се чудя от къде тва чудо,никога не съм имала?ма не знам как да намажа под нокътната плочка и с какво?
Цитирай

Гъбичките живеят навсякъде около нас- има и по чехлите, в пръстта на саксиите с цветя, в басейните, къде ли не...
И трудно умират гадинките.
За ноктите- трябва с пиличка или игла добре да се остърже нокътя и тогава да се нанася препарата, в противен случай той не може да проникне през нокътната плочка.
Цитирай

да ...това лекарство от Ветеринарните аптеки и аз съм го чувала, една приятелка скоро спомена за него като супер ефикасно, тя работеше във ВЕТПРОМ\завода за ветеринарни препарати\ обсъждахме Тривитаминола \за маската за коса\ и в тази връзка тя каза, че това за гъбичките е 100% ефективно..Ама как се казва - незнам..
Цитирай

Преди три години, в жежкото лято, с едни чехли от изкуствена кожа и аз се обзаведох с гъбички на единия крак. Първо почнах да се лекувам сама = голяма грешка!!! Смъкнах си кожичката с тоя антимикотичен спирт и полза никаква!
Отидох на лекар, който ми предписа следното:
Сутрин и вечер баня с лайка, тетра и сода, като тетрата е в минимални количества, а лайката повече.
Една седмица, веднъж на ден намазване с ламизил крем след банята.
Втора седмица - два пъти дневно мазане с Дактакорт - крем.
Досега нямам проблеми. От време на време пак си правя баня с изброените билки.
Още при първото накисване на краката ми във отварата почувствах невероятно облекчение.
Цитирай

Ветеринарният спрей против гъбички е ЗООМИКОЛ Peace
Цитирай

Имах същия проблем преди няколко седмици.Страхувах се да не ги пренеса в семейството,а нямах време да отида на лекар.Тук прочетох за Антимекотичен спирт/ако не бъркам името/ и Микозолин.За около две седмици напълно се скриха,а самото лечение продължи около 7 дни. Peace Peace Peace
Цитирай

Мъжа ми имаше от тези натрапници #Cussing out.Лекарството - евтино и суперефективно се нарича СПОРИЛ.Купува се от ветеринарна аптека,аптекарят ще ти даде и схема по която да се мажеш - 1000% гаранция за успех Peace
Цитирай

Така, до колкото съм чел има страшно много различни гъбички и не е сигурно, че това което е помогнало на един ще помогне и на др. Мазах се с ламизил примерно 10 дни не ми помогна....
Въпроса е, че при мен вече ми излезнаха и по ръцете... бях до личния си лекар да ми даде направление за дерматолог, тя в почивка.... Нямам думи, здравната ни система е супер напрао...
Та моите гъбички са като някфи кратерчета... а на ръцете са ми като малки пъпчици(мехурчета) които мн сърбят... (но се старая да не ги чешам). Странното е, че вс ми се получи след като спрях преди 2 месеца цигарите... какво пак ли да ги почна? Smile
Ще се радвам ако някой ми помогне или ми препоръча добър дерматолог. Crying or Very sad
Цитирай

Аз мисля, че има значение какъв вид са точно гъбичките. Като малка много ми иълиъаха тоцхно между пръстите на краката и на ръцете. Кожен лекар ми иъписа мазане с чесън и тебешир счукан на прах. След една седмица нямаше и помен от тях.
Цитирай

vyzmojno li e kato se pipat krakata, gybi4kite da se prenesat po rycete, ottam i po polovite organi.

От известно време мисля, че точно това ми се е случило.При мен обаче проблема тръгна от ръцете,преди  10 години врата на автобус ми изтръгна нокътя на един пръст и въпреки, че отидох незабавно на лекар след 2 години на пръста ми се появи ужасно образувание.Наложи се да ме оперират, беше се превърнало в туморче /слава богу доброкачествено/ и тогава лекаря ми обясни, че при травмата в тялото ми се е настанила бактерия.Е, изрязаха ужасната гадост, но бактерията си е свършила работата - сега имам проблем с ръцете, краката и половите органи - не знам какво да лекувам.Трябва ми нещо, което да изчисти целия ми организъм.Та, ако някой знае нещо такова ..., моля нека сподели.     
Цитирай

ЛАМИЗИЛ!!! мощен антимикотичен крем. За 1 седмица забравяш за гъбките. Тубичката струва между 10 и 12 лв, зависи от аптеката. Това е най-точния крем в момента. Дори с таблетната форма лекуват оникомикоза (гъбички под ноктите) позната още като "проклятието на Фараоните". Вярно, много е скъпо но пък ефекта е поразителен!
Цитирай

аз също имах този проблем!Сега ще напиша лекарствата с който се мазах и те изчезнаха. 
против гъбички на краката:   лекарство- ''микодермин" спирт-антимико-бета със съдаржаниена:салицилова киселина 5%, бета нафтол 1%.         Първо се на мазва болното място със спирта след това с лекараството.След като исчезнат за около 2 седмици се маже профилактично         
Цитирай

newsm78МОЛЯ ,АКО НЯКОЙ ЗНАЕ ОТ КЪДЕ ДА СЕ СНАБДЯ С ЛЕКАРСТВОТО ХЕКСАМИН ,ДА МИ ПИШЕ !
Цитирай

Много ми е необходимо лекарството ХЕКСАМИН или негови аналози.Моля да ми помогнете на адрес :medina@abv.bg.предварително благодаря..!!!
Цитирай

Аз си махнах гъбичките от кожата на краката по следния начин: с емулсия за премахване на мазоли и удебелена кожа на Doctor Ciccarelli /аналог на д-р Шол и струва 3,30 лв/, с която вечер намазвах засегнатия участък, а сутрин мажех с Клотримазол крем. Буквално за няколко дни /нямаше и седмица/ кожата от засегнатите участъци се обели и гъбичките изчезнаха. При първото намазване усетих силна болка като парене за 2-3 мин., кожата побеля и това беше. За съжаление е минал само месец от тогава, но през това време не съм имала проблем, дано и в бъдеще да нямам. Вярвам, че и на други ще помогне.
Цитирай

И от мен един глас за маслото от чаено дърво - естествено средство с много силен антимикотичен ефект. Прониква добре и под ноктите  Peace.
                  И нещо, което много ме учуди: в началото на темата някой беше писал, че Батрафен е до 3-7 лева или нещо такова, което съвсем не е вярно - 22-25 лева платих началото на миналата година за шишенце лак (3 грама вероятно, не съм сигурна).
Цитирай

И от мен един глас за маслото от чаено дърво - естествено средство с много силен антимикотичен ефект. Прониква добре и под ноктите  Peace.
                  И нещо, което много ме учуди: в началото на темата някой беше писал, че Батрафен е до 3-7 лева или нещо такова, което съвсем не е вярно - 22-25 лева платих началото на миналата година за шишенце лак (3 грама вероятно, не съм сигурна).
Нямах време да прочета, но може би са писали за Батрафен течност или мазило. Те не са толкова скъпи като лака, но май не са за нокти, а за третиране на кожата.
Цитирай

...може би са писали за Батрафен течност или мазило...
                 Възможно е, ако се предлага и така  newsm78. Сега погледнах - не в уточнено в постинга.
Цитирай

Ветеринарното лекарство-"екзематин"е много добро. Peace
Цитирай

Има ли разлика между гъбички на ноктите и гъбички на кожата т.е.различни ли са лекарствата за тяхното лечение?
Цитирай

Има ли разлика между гъбички на ноктите и гъбички на кожата т.е.различни ли са лекарствата за тяхното лечение?
                   Да.
Цитирай

Exoderil крем или разтвор, минават за 10 дена
Цитирай

dami, vapreki che e izklucitelno individualno, iskam da vi predupredja za antibioticite..pedi 3-4 god. hodih na lekar, zashtoto moite gi vlacha ot dosta vreme..preporachaha mi mnogo silni i naj-novite i izklucitelno efikasni  frenski antibiotici (togava bjaha 350lv.)..za sazhalenie imashe samo leko podobrenie, no ne i krajnia efekt..sled vtora konsultacia..lekarkata vdigna race- ne mozhe da se povtori kursa s antibioticite, zashtoto uvrezhdat seriozno cherna drob (nejnite dumi)- taka che...be careful!!!! ..za sazhalenie ne si spomnjam imeto im Sad
Цитирай

На мен ми помага спирт Антимико бета.
Цитирай

Преди време и аз се сблъсках с този проблем..никакви медикаменти не ми помагаха.....затова пробвах един изпитан бабешки метод Laughing
Оцет и сол..смъди, но се търпи.
Аз смесвах двете"вещества" и си топях едно памуче в сместа, полсе се мажех по проблемните зони. Дори понякога държах повече време памука, за да има по-бърз ефект. Правех го всеки ден, понякога по няколко пъти:)
Това беше единственото нещо, което ми помогна Wink
И още еди съвет -  по възможност не носи затворени обувки или поне не такива, които много спарват крака....оставяй краката си да дишат, както се казва.
Успех:)  bouquet
Цитирай

Темата е от 2004 г. Писала съм доста отдавна, че се опитвам да лекувам въпросните гъбички с хомеопатия, след като всичко друго е било или безполезно, или с краткотраен ефект.
И сега дойде ред да споделя наблюдението си.
Вече имам първите резултати-беленето на кожата драстично намаля, дано продължи все така. Flutter
Цитирай

Темата е от 2004 г.............
Вече имам първите резултати-беленето на кожата драстично намаля, дано продължи все така. Flutter

ама, кое по точно ти помогна  Thinking
Цитирай

Гъбички могат да се хванат от басейни, носене на чужди обувки, запотяване на краката, пиене на антибиотици и т.н.
Аз имам от много години гъби по краката. Лекувах ги със спиртове и мазила, лак Батрафен също слагах-не минават. Наскоро ходих на кожен (за кой ли път), защото и детето има гъбички по краката (то пък на басейн не е стъпвало, а дрехите му се перат отделно от нашите Shocked ), та доктора каза: "Само хапчета ще те оправят, ама като родиш. Сега мажи и ти с Канестен". И така, двечките се мазотим сутрин и вечер, на щерка ми започнаха да й минават, ама моите са много, многоооо.... Crying or Very sad  Shocked
Това е и моето мнение newsm10
Цитирай

аз съм много доволна от друга бабина рецепта - кипвам едно шише винен оцет със силицил на прах и след това три вечери подред си кисна краката по 10 минути и после не ги изплаквам. След това ефекта е поразителен захабената кожа се обелва и краката стават като бебешко дупе, а от гъбички и миризми няма и следа.
Цитирай

Темата е от 2004 г.............

ама, кое по точно ти помогна  Thinking
Хомеопатичното лекарство ми помогна, не онези мазила, които се споменават в цитирания мой по-долу постинг (и9 с които се боря от 1990 г). Да, на щерка ми бяха започнали да минават (леле, колко отдавна е било), но така и не минаха напълно. Останаха на едно ниво. След известно време започнах да я лекувам хомеопатично (за други неща), продължавам и до сега, ноктетата по краката й вече са много добре (има само още едно две нокътчета за оправяне).

gill grisam, кое по-точно е твоето мнение-да се пият антибиотици ли? Или да се мажат ходилата?
Цитирай

Доня Туфиня, а как се казва това хомеопатичното,или за всеки е индивидуално  newsm78
Цитирай

Доня Туфиня, а как се казва това хомеопатичното,или за всеки е индивидуално  newsm78
За всеки е индивидуално, Мони, за времето през което се лекувам хомеопатично съм пила различни лекарста. Сега след последното имам изключително подобрение, само че му забравих името  Embarassed
Цитирай

За всеки е индивидуално, Мони, за времето през което се лекувам хомеопатично съм пила различни лекарста. Сега след последното имам изключително подобрение, само че му забравих името  Embarassed

оф, много са гадни и упорити тия гадини,
мерси все пак  Hug
Цитирай

аз ще ви споделя една изпитана и евтина домашна рецепта за гъбички по пръстите на краката: в един сън се сваряват листа от тетра (смрадлика), запарва се добре няколко минути. След като вече сместта е пойзстинала, но не много се изсипва в един леген и се накисват кракатата, така се стой докато изстине водата....процедурата се прави 2 пъти на ден. Определено има голям ефект. Добре е да се сменят всички чорапи и чорапогащници след това, или да се изварят с гореща вода..  Peace
Цитирай

Здравейте! Аз от 3 седмици имам ужасни гъбички по ръката и по дупето. Ходих в Александровска болница и ми предписаха Орунгал и още едни антибиотици, както и крем. Много съм отчаяна, защото моите са се усложнили, понеже не си обърнах внимание на време. Може ли някой да ми каже нещо за това лекарство? Много е скъпо - 6лв е 1 хапченце.
Цитирай

Здравейте! Моля някой, който знае от кЪде мога да си намеря формалин за дезинфекция на обувките, да ми каже. И защо, когато попитам в аптеките в София, аптекарките ме гледат, все едно се каня да убия някого? Да не е забранен този формалин? Благодаря предварително!
Цитирай

Ох, тези гъбички са ужасни.
Никога не съм имала и се надявам никога да нямам.
Мои познати са имали и имат и знам, че са много упорити.
Много е важно да действаш навреме с лечението,  а не да чакаш хубавко да втасаш Naughty
Вуйна ми се излекува с разни билкови бани и някакво мазило, но не мога да си спомня името.
Цитирай

Здравейте! Моля някой, който знае от кЪде мога да си намеря формалин за дезинфекция на обувките, да ми каже. И защо, когато попитам в аптеките в София, аптекарките ме гледат, все едно се каня да убия някого? Да не е забранен този формалин? Благодаря предварително!

Формалин от някоя морга, но знам, че е мн мн скъп. Може и от някоя лаборатория, но не съм чувала да се продава в аптеките.
Можеш да дезинфекцираш обувките и с обикновен етилов спирт. Струва някакви си стотинки и се намира във всяка аптека.

Освен това формалинът мирише ужасно и много силно.
Цитирай

до alpfa beta
тема -гъбички по ноктите
Лекарството се казва "Съкровищата на тайгата" - сибирски женшен, има го във всяка добра аптека, струва около 7 лв за 50мл .
Цитирай

Четох тук във форума за Цитросепт. Явно помага и за гъбички - по крака, ръце и влагалище. Аз ще го ползвам като имуностимулант. Ето, прочетете. Дано да е от полза на някого - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=236205.0
Цитирай

Моята кожна лекарка ми препоръча Антимикобета или Антимикоацид. Един ден се мажеш със спирта, един ден - с йод.
Аз съм си третирала краката с Антимикобета спирт и съм много доволна, дори има по добър ефект от Ламизила. Но трябва постоянство всяка сутрин на чисти крака обтриване със спирт и памучни чорапи докато трае лечението. И никакви обувки от изкуствена кожа. Те са най големите развъдници на гъби  #Crazy
Цитирай

Аз също съм ползвала лак Батрафен,наистина помага, но трябва постоянство.Аз си спомням, че го използвах повече от месец.
Цитирай

Може ли да пишете кои от лекарствата са за гъби по кожата и кои по ноктите, моля?
Цитирай

Здравейте! Аз от 3 седмици имам ужасни гъбички по ръката и по дупето. Ходих в Александровска болница и ми предписаха Орунгал и още едни антибиотици, както и крем. Много съм отчаяна, защото моите са се усложнили, понеже не си обърнах внимание на време. Може ли някой да ми каже нещо за това лекарство? Много е скъпо - 6лв е 1 хапченце.
Орунгал-а е доста ефикасен.Не знам дали има друг с по-добър ефект/вкл.и за гъбички по краката и ноктите/.Така ,че давай смело. PeaceСамо трябва да вземеш и нещо за предпазване на черния дроб ,но предполагам че са ти изписали .
Цитирай

А за гъбички под ноктите,какво препоръчвате,защото в началото на темата видях че Ламизил ставал само за гъбички по кожата???? Имам много упорити гъби под ноктите на двата палеца на краката и се чудя с какво да ги излекувам. Ще ми се да е някакво гелче,че тия истории за черния дроб хич не ми харесват...
Цитирай

на мен са ми изписвали низорал с 0 ефект Tired
Цитирай

Я да ви кажа пък дано се оправите.... Peace
За първи път хващане на гъбички под ноктите се пие Низорал Два или три пъти на ден не си спомням точно..... Peace
Важното е обаче да ядете по два моркова на ден това ми го е казвала кожна лекарка това помага за по бързото израстване на ноктите.....Преди лечението да започне се отрязват ноктите колкото е възможно повече и се почистват със специален разтвор...Ако е в начален стадий ще ви мине до един..... два месеца... Peace
При повтаряне е по сложно....Обикновенно се изписват Ламизил(ужасно скъп поне тук)......Със съответен крем....Ламизил...Зависи!!!!...от поражението е и предписанието... #Crazy
Също ефектен е и лака за нокти Бетрафен обаче трика с него е следния....Преди нанасяне повърхността на нокъта се изтърква леко с пила и тогава се нанася.....
Дано да ви помогнах!!!!!! bouquet
Цитирай

Аз пък имам чувството, че се появяват когато ходя на гости на определени хора. Tired
Чехли ли, що ли, не знам.
Цитирай

Ламизил
Цитирай

здравейте, бременна сам вече 16-та седмица и започна на единият крак да се появяват гадните гъбички. препоръчайте нещо ефикасно и евтиничко   Hug  bouquet
Цитирай

А за гъбички под ноктите,какво препоръчвате,защото в началото на темата видях че Ламизил ставал само за гъбички по кожата???? Имам много упорити гъби под ноктите на двата палеца на краката и се чудя с какво да ги излекувам. Ще ми се да е някакво гелче,че тия истории за черния дроб хич не ми харесват...

възможно ли е от гъбички да се деформира нокътната плочка...да не е гладка,а да е на вълни? newsm78
Цитирай

възможно ли е от гъбички да се деформира нокътната плочка...да не е гладка,а да е на вълни? newsm78
Възможно е.
stuffy, прочете ли темата?
Цитирай

Дъщеря ми имаше гъбички на еднито нокътче и го излекувахмепо следния начин: в 1 л. вода се слага 1 суп.лъжица сода за хляб( 2л с 2 суп.л. и т.н.). Водата трябва да заври за да може содата да се разтвори много добре. След това се настъргва малко сапун "Бебе". Крака се топи, докато водата стане хладка. След това се маже с йод, докато попие добре, отгоре сенанася лак за нокти, за да не позволява на йода да се изпари навън. Това се прави един път седмично и за около 3 месеца минава. Ходихме на десетина кожни специалисти, които ни изписаха какво ли не, искаха даже да и махат нокътчето, но само това помогна, благодарение на един 80 годишен лекар
Цитирай

Ще ви се стори много лаишки въпросът ми. какво представляват гъбичките?
Аз май си лепнах нещо от банята в родилното Sad Излизат ми пъпки, пълни с течност. Кожата става груба. Няма мирис.
Цитирай

Ще ви се стори много лаишки въпросът ми. какво представляват гъбичките?
Аз май си лепнах нещо от банята в родилното Sad Излизат ми пъпки, пълни с течност. Кожата става груба. Няма мирис.
Ами може би са различни по различните хора.
Майак ми имаше само сърбежи и съвсем леко лющене. Основното бяха сърбежите.
При мен пък стъпалата се белят, а ноктите са твърди и разрушени (не всички). Не сърби и не боли, не мирише. Естетически не е добре, обаче.
Цитирай

...Майка ми имаше само сърбежи и съвсем леко лющене. Основното бяха сърбежите.
При мен пък стъпалата се белят, а ноктите са твърди и разрушени (не всички). Не сърби и не боли, не мирише. Естетически не е добре, обаче.
                      Гъбичките по кожата (между пръстите например) сърбят без видима причина и ако не се вземат мерки веднага кожата започва да се лющи. Лекуват се лесно и бързо. Ако не се лекуват обаче, гъбите тръгват нагоре по краката (виждала съм човек целия на петна от гъби до под коленете, на всичко отгоре си беше натопил краката в детския басеин). Могат да се пренесат и на други места. Гъбите по ноктите са много упорити, обикновено в началото по нокътя се появява жълто или тъмно петно, нокътя е гладък отгоре. Хубаво е да се вземат мерки веднага. Ако нокътя се разчовърка, под петното е като гъба и мирише кофти. Ако не се вземат мерки нокътя започва да се наслоява малко по малко, после повече. Как се лекува не знам. Обикновено препоръчват Батрафен лак и разни други (вече описани в темата), но в по-голямата си част неефективни лекарства. Всичко написано в този постинг е лично мнение и наблюдения. Възможно е да бъркам.
                     AnMary, описаното от теб според мен е някаква друга инфекция, но не и гъби. Имам някакви подозрения, но най-добре иди на кожен лекар  Peace.
Цитирай

Портокалово момиче, по-напред в темата съм писала, че съм ги лекувала с какво ли не. Батрафен лак не помага. Последното, което ми препоръча кожният лекар бяха някакви скъпи лекарства (може би антибиотици) за скромната сума от около 800 лв., разбиващи тотално бъбреците и черния дроб.
Иначе, мойте гъби си ги мъкна от около 1991-1992 г. С кратковременен ефект е било всякакво алопатично лечение.
Започнах с хомеопатия преди 2 г, и вече на единия пръст ми расте нов нокът, а лющенето намаля драстично.
Мен лично никога не ме е сърбяло, не съм човъркала под ноктите и не зная за миризма. Знам, че има различни водове гъби, така че може би не всички са такива, каквито описваш.
« Последна редакция: Ср., 18 Юни 2008, 17:02 от Доня Туфиня »
Цитирай

Портокалово момиче, по-напред в темата съм писала, че съм ги лекувала с какво ли не. Батрафен лак не помага.
                     Така де, и аз съм писала, че е неефективен според мен bouquet.

Знам, че има различни водове гъби, така че може би не всички са такива, каквито описваш.
                    Така си е, поради което се опитах да дам съвсем неангажиращо и съвсем общо мнение. Наблюденията ми са върху не чак много хора на средна възраст и пенсионери. Миризмата, която съм срещала обикновено е една и съща. За другите не знам. А съм човъркала, тъй като нали трябва да се изпили възможно повече нокътя, за да се сложи (някакво) лекарство и да проникне добре... Та при пилене на плочката мирише  Whistling.
Цитирай

ИМА ЕДИН СИГУРЕН И БЕЗОТКАЗЕН НАЧИН ЗА ГЪБИЧКИ ПО КРАКАТА И НОКТИТЕ.ИДВАТЕ В БУРГАС ПРЕЗ ЛЯТОТО .ОТИВАТЕ НА ЧЕРНОМОРСКИ СОЛНИЦИ.ТАМ ИМА БАСЕЙНИ СЪС СУПЕР КОНЦЕНТРИРАНА СОЛНА ВОДА.В БАСЕЙНИТЕ НЕ ВИРЕЕ ЖИВОТ.ПЛИТКИ СА ПО 60 СМ НО ВЪТРЕ КАТО ЛЕГНЕ ЧОВЕК НЕМОЖЕ ДА ПОТЪНЕ.НЕПРЕМЕННО СИ НОСЕТЕ И ШИШЕ СЪС СЛАДКА ВОДА ЗАЩОТО АКО ВИ ВЛЕЗЕ В ОКОТО ДА ГО ПРОМИЕТЕ.ВЛИЗАТЕ ПЕТ ДНИ В ЕДИН ОТ БАСЕЙНИТЕ В КОЙТО Е РАЗРЕШЕНО ДА СЕ ВЛИЗА -ЩЕГО ПОЗНАЕТЕ ЧЕ Е ПЪЛЕН С ХОРА -БЕЗПЛАТНО СЕ ПОЛЗМА -ИДВАТ И ЧУЖДЕНЦИ ОТ СЛЪНЧЕВ БРЯГ С АВТОБУСИ.В СЪСЕДНИЯ БАСЕЙН СЕ МАЖАТ И С КАЛ.НЯМА ОРГАНИЗЪМ КОЙТО ДА ОЦЕЛЕЕ В ТАЗИ СРЕЗА-НАЙ-МАЛКО ПЪК ГЪБИЧКИТЕ.ЗА НЯКОЛКО ДНИ СЕ СЕ СБАБИЧОСАЛИ.КОФИАНЦИ ДОРИ ПЪЛНЯТ И ТУБИ С ТАЗИ ВОДА ДА СИ ПРАВЯТ ПРОЦЕДУРИ И КАТО СИ ОТИДАТ. #2gunfire
Цитирай

Някой може ли да ми каже за този Ламизил, за който всички говорят - това хапчета ли са или крем? newsm78
Цитирай

НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА ДЕЗИНФИКЦИРАТЕ ОБУВКИТЕ И ЧОРАПИТЕ,НЕ ОБУВАЙТЕ ЧУЖДИ ЧЕХЛИ,ОБУВКИ И ЧОРАПИ

А не може ли просто да се измият обувките и чехлите с топла вода и сапун?Пак ли остават гадините?
Цитирай

Пиша това, защото реших да отида на боулинг, където слагаш обувки, които са носени от кой ли не. Сложих си нови чорапки и още на другия ден - ГЪБИ. Обаче този път знаех какво ми е и си купих Ламизил и за една седмица (както пише в рекламата) ми минаха.

Лелеее,и през чорапите ли кълват  #Crazy ужас,ми то няма спасение-отиваш на гости на някой гъбясал приятел,стъпиш 2-3 пъти на килима и хоп-набираш си гъби за зимата  Sick
Цитирай

Dari 76 разсмя ме с това newsm62, но реално това е така, гъбичките са много упорити, а и много трудно се лекуват аз също какво ли не съм мазала, но щом вече никтите са заразени помагат само антибиотици, които пък от своя страна вредят на други органи, така, че пламен@а май си е доста права с предложението за бургаскките солници
Цитирай

Добре де, как такак тези гъбички ще живеят по пода Thinking нали и те са живи организми, които трябва чрез нещо да се хранят. Не съм много запозната, ама ми е много странно. разбирам да се разнесат чрез водата в басейните например newsm78
Цитирай

Не знам вече кое е мит, кое е легенда... Миналата седмица в 29-та (кожен диспансер в Сф) дерматоложката ми каза, че не мога да се заразя в обща баня. И да си я чистя нормално, не можело да хвана така гъби  newsm78...
Цитирай

Вярно ли е, че веднъж появили се, гъбичките не изчезват, а само преминават в някакъв латентен период?
Казаха ми, че хванала ли си веднъж, пак ще ти се появят, дори да си си мислила, че си ги излекувала? Shocked
Дано никога не ми се лепне подобен ужас. Praynig
Цитирай

ЦИТРОСЕПТ - вътрешно и външно! Peace
И продължителна употреба - поне 1\2 година.
Цитирай

Вярно ли е, че веднъж появили се, гъбичките не изчезват, а само преминават в някакъв латентен период?...
                      Лично мнение: колкото грипа не се излекува, а само минава в латентен период, толкова и гъбите. Т.е. няма такова нещо.
Цитирай

Аз също страдам от много време от гъбички и съвсем откровенно мога да кажа, че ЛАМИЗИЛ Е ПЪЛЕН БОКЛУК!!! Не само че не ми помогна, но и стано по зле... Не вярвайте сляпо на реклами и комерсиални продукти... Пълни глупости са,че можеш да се отървеш от гъбички само за седмица... Ламизила помага колкото и крем за бръснене:)))) Посъветвайте се със специалист. Аз това ще направя другота са експерименти за ваша сметка...
Цитирай

Дерматоложка ми изписа миконафин-таблетки и батрафен-лак за период от 3 месеца.Това е за гъби по ноктите на краката-незнам дали ще ми помогне-имам ги от много години,с което не се гордея.Лятото не обувам сандали,защото ноктите са ми отвратителни.Нося летни обувки с дупчици.
Пия трети месец и силно се надявам да се оправят!Някой ползувал ли е тези точно комбинации???
Желая здраве на всички!!!!
Цитирай

В какви дози се прави мазането външно???

ЦИТРОСЕПТ - вътрешно и външно! Peace
И продължителна употреба - поне 1\2 година.
Цитирай

Като си обуя обувки и стоя около 8-10 часа без да ги свалям краката ми започват да миришат ужасно. Един познат ми  препоръча ЗООМИКОЛ - спрей.Мисля да го пробвам.
Цитирай

Иначе за гъбички вече съм с много положителни отзиви за масло от чаено дърво - капваш няколко капки възможно най-редовно и се изчистваш. Евтино е, и безвредно. Може и във ваничка за крака да се капне във водата. Има силен антимикотичен ефект  Peace.
Цитирай

Като си обуя обувки и стоя около 8-10 часа без да ги свалям краката ми започват да миришат ужасно. Един познат ми  препоръча ЗООМИКОЛ - спрей.Мисля да го пробвам.
  Този ЗООМИКОЛ от къде да си купим? От аптека ли тва ЗОО отпред ме навежда на мисълта за ветеринарна аптека newsm78
Цитирай

Изчетох 95% от мненията, но не видях някой да се лекува с Миконафин...  newsm78

Аз явно също съм се сдобила с гъбички между пръстите на краката (интересно, само на крайните пръстчрта), ходих при джипито да ми даде направление за дерматолог, а тя каза, че първо ще ми изпише Миконафин за мазане, и ако след седмица нямам презултат, тогава да ида на дерматолог.
Сега си мия краката поне по 2-3 пъти на ден, мажа се по 2 пъти на ден и гледам да ходя с отворени обувки - чехли...  Tired
Цитирай

И аз имам гъбички. Вечер си кися краката във вода с малко калиев перманганат. Когато легна се мажа с Ламизил
Цитирай

...Сега си мия краката поне по 2-3 пъти на ден...
                         Май не трябваше. Краката трябва да са възможно по-сухи, защото влагата спомага размножаването на гъбите.
Цитирай

...Сега си мия краката поне по 2-3 пъти на ден...
                         Май не трябваше. Краката трябва да са възможно по-сухи, защото влагата спомага размножаването на гъбите.

Е аз само ги измивам със сапун и веднага подсушавам. Нали за да се третират с лекарство, трябва да са чисти...  Tired
Снощи и аз се покиснах за 10-тина минути в калиев перманганат.  Tired
Цитирай

Всяка вечер ползвам катранен сапун за измиването и ефектът е добър. Подсушава. След последната ми бременност се появиха тия катили и чак по ноктите отидоха. Ходих на лекар, защото от престараване си направих кожата на краката толкова чувствителна, че получих изгаряне от слънцето миналото лято. Та въпросната специалистка рече: Че къде ги виждаш тези гъбички!? Shocked Изписа ми крем, ама сега не мога да се сетя за наименованието му. newsm78 Става и за кожата и за ноктите. Мазах, мазах, мазах. Имаше ефект докато третирах, но после пак същата история. Tired Сега с катранения сапун мия, подсушавам и всеки ден почиствам от мъртвите клетки, доколкото мога. Няма никакви сърбежи. Изчезнаха. Не ми се появяват ранички и нацепвания между пръстите. Видимо няма никакъв проблем. ...
Цитирай

Ето и моят горчив опит: Изпрах си маратонките, но на следващия ден бързах за работа и ги обух почти сухи, но не съвсем. Каква глупост?! До вечерта краката ми се зачервиха между пръстите и пламнах в сърбеж от гъбички. Веднага си купих Ламизил и след 10 дена стриктно миене, подсушаване и мазане по два пъти на ден гъбите все още си стояха. Отидох на лекар и ми изписаха Клотримазол. Направи ми впечатление че двама човека на опашката в аптеката пред мен си купиха антимикотици - явно е сезонно и масово заболяване. След четири седмици и три флакона гъбите се поуспокоиха но май не са минали. Посетих личния лекар отново и я попитах какво мисли за кортикостероидно лечение и по-точно за такова с Дактакорт. Тя ми отвърна че така се подхранвали гъбичките още повече - а нали уж е против гъби това мазило? В ужас и потрес от съм от тези твари, а най ми е болно от факта че съм с човек с висока лична хигиена. Според проучвания които четох в мрежата 82 % от човечеството се разболява от някакъв вид гъбички в съзнателния си живот Sad
Цитирай

Цитат
Всяка вечер ползвам катранен сапун за измиването и ефектът е добър
какъв е този сапун newsm78
Цитирай

какъв е този сапун newsm78
Продават го в аптеките. Черен на цвят.  Както писах по-горе, с него удържам положението, но не съм решила проблема нацяло. А кремът, който ми изписа лекарката, е Екзодерил...
Ползвала съм и масло от чаено дърво. Ефектът е по-изсушаващ за кожата, отколкото при ползването на сапун.
Цитирай

Посетих личния лекар отново и я попитах какво мисли за кортикостероидно лечение и по-точно за такова с Дактакорт. Тя ми отвърна че така се подхранвали гъбичките още повече - а нали уж е против гъби това мазило? В ужас и потрес от съм от тези твари, а най ми е болно от факта че съм с човек с висока лична хигиена. Според проучвания които четох в мрежата 82 % от човечеството се разболява от някакъв вид гъбички в съзнателния си живот Sad

Аз миналата седмица ходих с направление при дерматоложка. Точно тя ми изписа Дактакорт, след като й казах, че личната ми лекарка ми е изписала Миконафин. Каза да мажа и двата крема.
Ами днес се връщам от вторичния си преглед и лекаркта е много доволна от лечението.
Ефекта от Дактакорта (или съчетаването на двата продукта) е положителен и ми каза да спра и двата крема, а сега ми изписа само лосион, с който да си мажа краката, защото от Дактакорта ми се понабръчкаха пръстите на краката  hahaha
Цитирай

...А кремът, който ми изписа лекарката, е Екзодерил... Ползвала съм и масло от чаено дърво. Ефектът е по-изсушаващ за кожата, отколкото при ползването на сапун.
                           Съчетаването на тези двете (капването на маслото на поблемните места, и после намазването на целите стъпала с Екзодерил крем) все още си остава моят фаворит. 3 до 5 дни за решаване на проблема. Предполагам, че има все пак някакво значение колко е сериозен проблема, но надали някой ще остави гъби по кожата повече време нелекувани, тъй като е твърде неприятно. За гъби по ноктите - само масло от чаено дърво. Накапва се максимално навсякъде, където има проблем.
Цитирай

и аз имам ороблеми с гъбичките на краката бели ми се кожата излизат ми мехури които след ден два се пукат после кожата се бели постоянно са ми наукани краката вече ме е срам да се събуя боса мажа се от една седмица с дактакорт но не виждам кой знае какъв резултат зимата нямам такъв проблем
Цитирай

и аз имам ороблеми с гъбичките на краката бели ми се кожата излизат ми мехури които след ден два се пукат после кожата се бели постоянно са ми наукани краката вече ме е срам да се събуя боса мажа се от една седмица с дактакорт но не виждам кой знае какъв резултат зимата нямам такъв проблем

Специалист ли ти изписа Дактакорт-а или се самолекуваш??  Thinking

Купи си Калиев перманганат и си прави вечер накисване на краката в него. Помага!  Peace
Аз казах на моята дерматоложка, че действам И с този метод (покрай другите ми изписани) и тя ме похвали, че съм се сетила.
Вече нямам проблеми с инфекции на краката, но мисля че от Дактакорта така ми се набръчкаха пръстите на краката, че сега ми предписаха някакъв лосион от 13 лева, да се мажа с мего  35 Tired
Цитирай

Миналата година се съсипах от тези гадини, че ги предадох и на семейството...хигиена...хигиена, но не става. Махнаха се само и  единствено с Ламизил, дано тази година всичко е  ОК.

А и  да допиша...Клотримазол, микотичен спирт, хапчета през устата...зарежи...загуба на време. Добре, че намерих този ламизил...какъв ужас беше само...Господ да пази.
Цитирай

АЗ съм едва на 16 години и имам гъбички но странното е 4е не ми меришат краката или нещо такова. Благодаря Ви за мазилата които препоръчвате ще ги пробвам подред .Незнам от къде съм се заразил но ще спазвам още по строга хигиена особено на краката .
Цитирай