За ужасните гъбички по краката

  • 999 863
  • 914
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 902
Не съм прочела цялата тема ,но искам да ви препоръчам гъба шийтаке като много ефикасна за гъбички по ноктите на краката.Зная го от хора на които е помогнало това лечение.Освен това не уврежда черния дроб както останалите антимикотични средства.
Kakва е тази гъба?

# 256
  • Мнения: 3
ох добре,че винамерих, че вече се бях отчаяла #Crazy
Моя мъж няма нито сърбеж, нито дразнене, но вечер като си свали обувките е нещо страшно. Ужасна миризма просто.Подозирам, че го е срам да отиде на лекар. Embarassed
Ама аз не издъжам вече. Трябва да се направи нещо. Praynig
Мой приятел имаше същия проблем направоооо миришеше та чак на очите лютеше Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Спомням си,че се раздели с този проблем чрез едни хапченца "Хексамин",нямам представа за какво бяха и дали още ги има.Та взимаше няколко таблетки стрива ги и с получения прах напудряше обилно краката вечер,а после обуваше памучни чорапки и така спеше.Правеше това в продължение на 10-тина дни и .....се раздели с неприятната миризма.....

# 257
  • Мнения: 122

Не съм прочела цялата тема ,но искам да ви препоръчам гъба шийтаке като много ефикасна за гъбички по ноктите на краката.Зная го от хора на които е помогнало това лечение.Освен това не уврежда черния дроб както останалите антимикотични средства.


Тази гъба има ли я в аптеките, или трябва да се изписва от някъде?

# 258
  • Мнения: 179
Момичета, аз бях писала, че имам проблем - още не съм ходила на лекар, но по всичко личи, че при мен става въпрос за дисхидроза - мехурчета дълбоко под кожата, които после се сливат в един мехур и след като се пукнат, следва адският сърбеж. Тъй като тогава нямах много излишни пари, си купих едно спрейче за крака на Агива. В Метро е към 4 лева и да ви призная - доста ми помага. Предотвратява изпотяването и неприятните миризми изцяло. Много съм доволна. Сигурно обаче е само за леки форми на гъбички, за по-сериозните едва ли би помогнало  Rolling Eyes

# 259
  • Мнения: 914
Изпиляване на плочката отгоре,отстрани с метална пила.Трябва да падне горния слой.Намазване с Антимико-бета след което нанасяне на Батрафен лак.Поне 1 път седмично процедурата се повтаря в продължение на най-малко 6 месеца.Аз съм на втория месец и от първоначалното цялостно пожълтяване в момента имам по две надлъжни бели линии,които всъщност са остатъчните гъбички.Нанасянето на лака няма ефект,ако преди това не е изпилен стария слой нокът.Болния нокът постепенно при израстването и след постоянното изпиляване просто се разрушава и пада.Действително има резултат.
И на мен са ми се появили някакви гъбички по ноктите, а освен този Батрафен лак трябва ли да взимам някаква пудра за обувките?

# 260
  • Мнения: 0
Извинявам се,защото съм нов....но знам ефективно лечение на гъбичките между пръстите,и се чувствам длъжен да го споделя.Аз самия имах гъбички и се излекувах по тоя начин....Значи,взима се катран..ако има от къде да го купите-добре,ако няма,можете да си го направите сами...Прави се много лесно-намачквате една салфетка,слагате я в студена порцеланова чиния и я запалвате....когато изгори,духвате саждите и отдолу трябва да има един лек кафеникав кондензат,който именно е и катрана....Предварително си правите баня на стъпалата с гореща вода и калиев перманганат.Като омекне кожата,я изтривате с груба кърпа,за да падне мъртвата кожа.......и после намазвате хубаво с катрана навсякъде където имате гъбички....Трябва да предупредя,че щипе...а също -боядисва...Едно хубаво намазване е напълно достатъчно...Другия важен момент е дезинжекцирането на всички обувки и чорапи,за които има съмнение че сте носили със заразени крака....Аз лично го направих със вряла вода,за около 3,4 минути....
Ами,това е.....Гарантирам за ефекта,понеже съм го изпробвал лично....
Успех в борбата с гъбичките.....

# 261
  • Мнения: 446
Никъде в аптеките няма формалин. С какво може да се замести (или пък откъде да си го набавя), за да си дезинфикцирам обувките?

# 262
  • Мнения: 558
чела съм, че обувките са намазват от вътре с оцет, след това се слагат/задушават в найлонов плик и се оставят на слънце за няколко часа. Това морело всякакви гъби и бактерии.

# 263
  • Мнения: 13
ЗДРАВЕЙТЕ НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ ЕФИКАСЕН ЛЕК СРЕЩУ ГЪБИЧКИТЕ НАКРАКАТА?

# 264
  • Мнения: 41
Ламизил 

# 265
  • Мнения: 0
Онихомикоза ли имате или само между пръстите на краката? Ако е онихомикоза без перорално лечение няма да се излекувате. Ламизил - per os и локално. Имайте предвид, че ламизил е вреден за черния дроб.

# 266
  • Мнения: 13
ГЪБИЧКИТЕ МИ СА САМО МЕЖДУ ПРЪСТИТЕ

# 267
  • Мнения: 0
ГЪБИЧКИТЕ МИ СА САМО МЕЖДУ ПРЪСТИТЕ
Основното е да не допускате да се заразят ноктите. Започнете с ламизил крем. Препоръчвам ви да го комбинирате и с някакъв билков препарат с антимикотично действие, който да приемате в продължение на няколко месеца, за да изчистите организма от микозата.

# 268
  • Мнения: 490
здравейте,изчетах цялата тема,мнение по мнение . Да споделя сег амоят опит- миналата година ходих н а дерматолог  оказа се че имам гъбички на ноктите и на кожата,исписаха ми лак за нокти ,крем и  хапчета ( непомня имената) нито едно от тях несъм пробвала,защото докторката изрично ме предупреди  докато кърмя  да  не  провеждам лечението- е аз спрях да кърмя преди 2 месеца:) и така.... търсих друг вариант- пробвам с етерични масла .Правя курс от няколко вечери,после спирам, незнам дали има ефект защото  поразеният нокът все още си стои Simple Smile знам,че са много упорити и  се каня да отида пак на дерматолог ,ще започна лечение с  хапчета или кремчета  какавото ми изпишат и продължавам с етеричните масла

# 269
  • Мнения: 0
Ако гъбчките са обхванали и ноктите, лечението е винаги с таблетки и продължава по-дълго. Трябва да изчакате няколко месеца (цикъл за израстване на нов нокът) до поява на ефект.

Общи условия

Активация на акаунт