За ужасните гъбички по краката

  • 999 062
  • 914
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 903
Веси, къде да си намеря този крем за карака. Имам крема за ръце на Талодерма и съм много доволна Peace Peace Peace

# 31
  • Мнения: 1 254
Веси, къде да си намеря този крем за карака. Имам крема за ръце на Талодерма и съм много доволна Peace Peace Peace

Здравей  Grinning
Пуснах една справка, за да видя къде в Шумен измежду 61 обекта скоро са зареждали кремче за крака.
Избери си, моля:

Авицена ЧА
ул. Самара 1, бл.16, тел. 054/37751

Санита ЧА
бул. Славянски 16, тел. 054/830161

Санита 2  ЧА
бул. Славянски 5-В, тел. 054/830834

Наташа ЧА
бул. Мадара 32, тел. 054/830638

Димитрова ЧА
ул. Македония 6-В, тел. 054/57352

а-ка Караниколова
ул. Цап Асен 2, тел. 054/830153

Малева ЧА
ул. Хан Сабин 15, тел. 054/46016

Предполагам винаги можеш да го потърсиш и в магазина на Лечител,
ул. Васил Левски 5, тел. 054/802784

 Hug

# 32
  • Мнения: 5 391
Виждала съм доста добър ефект след пръскане на краката с формалин, разреден разбира се, не концентрат.Помага при премахване на гъбички и при изпотяване на краката Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 5 828
Пробвай с "Хексамин" таблетки. Това е лекарство за бъбреци но има невероятен ефект за гъбички по краката. Стриваш таблетките на прах и пудриш хубаво краката (преди това ги измиваш и подсушаваш) а  и между пръстите, също така слагаш и в чорапите. Обуваш чорапите и така спиш с тях. На сутринта измиваш и чакаш до няколко дни на краката кадето е имало габички мястото е побеляло и ще започне да се бели. Това е наистина стара и изпитана рецепта. Желая ти успех.

Това и аз съм го чувала и знам, че е много добро, един познат го е правил и са му се изчистили гъбичките.

# 34
zdaraveite az sa6to imam problem s gabi4kite ot 1 godina i polovina bqh na lekar mnogo pati toi vse mi izpisva6e nqkvi lekarsta koito ne pomagaha i edin de vidqh po televiziqta reklama na "LAMIZIL Crema"za kraka kupih go po4nah da sa maja i sled edna sedmica i nqkolko  dena gabi4kite iz4eznaha i sega nqmam problem .

# 35
  • Мнения: 660
Да се включа и аз с " наблюденчески  " опит ! Мой близък страдаше близа 30 години от гъби по всички нокти на краката / то нокти е силно казано , за това , което беше / . И злекува ги напълно / но се иска ГОЛЯМА УПОРИТОСТ / по следната схема - веднъж седмично мазане с иодна тинктура / хубаво да се напои нокътя / и отгоре се маже с безцветен лак . На другата седмица лака се сваля , пак йод и т. н. Много е важно да се киснат краката в топла вода и добре да се почистват отмрелите гъби / всичко , което е омекнало , плюс кожичките около ноктите / , тъй като новите се завъждат именно там .

А относно " беленето " на кожата на краката - ТОВА НЕ Е ПРИЗНАК НА ОЗДРАВЯВАНЕ/ както беше писал някой по-горе / , а точно обратното - гъбичките живеят в мъртвия повърхностен епител на кожата и това активно лющене е начинът , покойто организма са опитва да ги отхвърли !

# 36
  • Мнения: 245
дермомикоза-това са гъбички по кожата,представляват цепнатини или белене между пръстите.gehwol са медицинска козметика за такива проблеми имат едно кремче,специално за дермомикозата....до 1 седмица и добра хигиена гарантирам ефект.Също и винаги слагай пудра в обувките които зобележиш че ти предизвикват проблеба,но да е антимикотична-противогъбична.
онихомикоза това са гъбичките по ноктите.Има лечение с анитибиотици и препарати за външна употреба,но зависи дали ще може да се спасят ноктите от това колко са поразени..
Може и само с локално лечение или се правят така наречените протези от педикюрист...Бътрафена в този случаи се ползва,но е като лак и предварително трябва да се изпили засегнатата зона до нокътното легло т.е. докато стане чувствителен никътя.и се нанася с натрупване като се отстранява препарата 1 в седмицата
и двете се лекуват със специално предназначени продукти и за това винаги е упоменато точно за какво са предназначени.
Може да ги хванете и от пясъка на морето....дори и при покупка на обувки,които са мерени от болни крака.Никой не е застрахован,защото става бързо ако се улучи влажна среда и слаб имунитет,може и при немарливо отношение относно хигиената при педикюр....
За това препоръцват с 3% кислородна вода да се обтриват отвътре,което е задължително при лечение.

# 37
  • Мнения: 245
веднъж седмично мазане с иодна тинктура / хубаво да се напои нокътя / и отгоре се маже с безцветен лак
Лака предпазва от гъбички,защото ацетона ги отблъсква.А йода не позволява да ръстат на височина......

# 38
  • Мнения: 245
И аз имах такъв проблем и като, че ли нищо не помагаше - т.е. изчезваха, но след известно време отново се появяваха.
Третирайте обувките защото носят заразата и не са се появили,а пак сте се заразили.Не обувайте чужди чехли дори и в къщи,а задължително,когато сте на гости,има хора,които не предполагат,че имат проблеми по краката,особенно при гъбичките по ноктите,когато са в съвсем начален стадии

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
А това означава ли, че можеш да се заразиш през чорапа  newsm78
Щях да пускам тема по въпроса. Изпитвам ужас да не ме нападнат подобни гадории.
От 2 месеца вземам храна на малката от ясла и там трябва да се събуя, да обуя чехли и така да вляза.
По тази причина питам- през чорапите става ли заразяване?!

# 40
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ще напиша нещо, което никога не съм правила, защото не ми се е налагало. Мой близък приятел така си е оправил гъбичките по краката. Сутрин с боси крака се ходи по оросена трева. Каза че за няколко дни се е изчистил. Направо щях да падна, защото го знам какви мъки бяха, ходене по лекари, мазила и т.н., а подобна разходка го излекува!

# 41
  • Мнения: 8 769
Ще напиша нещо, което никога не съм правила, защото не ми се е налагало. Мой близък приятел така си е оправил гъбичките по краката. Сутрин с боси крака се ходи по оросена трева. Каза че за няколко дни се е изчистил. Направо щях да падна, защото го знам какви мъки бяха, ходене по лекари, мазила и т.н., а подобна разходка го излекува!
Със сигурност не живее в прашния мръсен град... Grinning

# 42
  • Мнения: 245
, да обуя чехли и така да вляза.
По тази причина питам- през чорапите става ли заразяване?!
именно нищо,че си с чорапи, чехлите са проблем . Съветван те да си носиш такива... baby_neutral или не обувай никакви но чорапите трябва да си уважиш та и обувките след това..... Laughing

# 43
  • Мнения: 13 755
Извинете, ама ще ми обясни ли някой, как изглеждат тези гъбички Embarassed И най-вече под ноктите  Praynig Защото имам един проблемен нокът, мислех, че е притиснат и увреден от неудобни обувки, ама сега взех да се чудя и мая, дали пък... newsm78

  bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 1 654
Цитат на: Anonymous
Ima edin antibiotik - Avelox - dosta e skap no super efikasen za vsiakakvi gabichki vkl. vlagalistni. Ta toi moze da vi pomogne. s tiia mazila samo vremenen efekt ima kato che li .
Антибиотиците гъби не лекуват, даже напротив от тях при продължителна употреба може да се появят гъбички, тъй като те наред с вредните бактерии убиват и полезните за човешкия организъм и му нарушават естествения баланс.
Гъби има мноооого видове и затова е най-добре да се ходи на кожен лекар ако положението е лошо, а ако е нещо леко може и с антимикотичен спирт- на мен ми е помагал.
Има си противогъбични антибиотици, казват се антимикотици и могат да бъдат също под формата на крем, маз или таблета. Антимикотичния спирт в случая не мисля че ще помогне. Може да се ползва само преди нанасянето на основния препарат който е редно лекар да и каже какъв да бъде. Гъбичките са изключително упорити и не са само козметичен проблем. Моят съвет -отиди при специалист и следвай предписанията.

Общи условия

Активация на акаунт