За ужасните гъбички по краката

  • 998 801
  • 914
  •   3
Отговори
# 45
  • Мнения: 245
Извинете, ама ще ми обясни ли някой, как изглеждат тези гъбички Embarassed И най-вече под ноктите  Praynig Защото имам един проблемен нокът, мислех, че е притиснат и увреден от неудобни обувки, ама сега взех да се чудя и мая, дали пък... newsm78

  bouquet
Миличка те са 40 вида и най-добре специалист да види и да даде мнение....или най-малкото опитен педикюрист,но по-добре се довери на дерматолога,защото мнението ще е категорично...

# 46
  • Мнения: X
Да кажа че таблетките Хексамин които някой по-горе препоръчваше са спрени от производство.
Мъжо се излекува от миришещи крака с формалин-обаче трудно го намерихме.Но е много важно да се дезинфекцират обувките.Та с формалин краката се натриват веднъж вечер слагат се чорапи и се спи с тях и след седмица пак същото се повтаря и готово.Но през първия ден на лечението всички обувки на човека който се лекува се намокрят отвътре с формалина,слагат се в найлонови торби,връзват се и се оставят на слънце за няколко часа.В края на лечението т.е. след около две седмици се повтаря същото.

# 47
  • Мнения: 5 475
само с антимикотичен спирт и клотримазол.мажи се по-често и по -дълго време.

  на мъжа ми така за 2/3 седмици се излекуваха.
   Peace

# 48
  • Мнения: 298
Мъжо се излекува от миришещи крака с формалин-обаче трудно го намерихме.Но е много важно да се дезинфекцират обувките.

И аз съм чувала, че формалина е много ефикасен.
Моя мъж се оттърва от гъбите и миризмата с един крем на "Кокона" - "Foot guard". От около година го ползва и е много доволен, в резултат аз също  Whistling

# 49
  • Мнения: 3 372
Да кажа че таблетките Хексамин които някой по-горе препоръчваше са спрени от производство.

Да, спрян е, и аз търсих и ми казаха, че вече го няма. Питах за аналог и жената от аптеката ми каза, че аналога е Уротропин, 1-2 лв. струвало. Поръчах да ми доставят иначе Хексамина е супер добър

# 50
  • Мнения: X
Да да Уротропина и той е супер-въобще действието на тези лекарства се изразява в това че в кисела среда(при досег с пот) се образува малко количество формалдехид който е основната съставка на формалина та затова аз направо с формалин почнах.Но не забравяйте че мазането на краката е само 50% от лечението.При нас и ламизил и хексамин действаха но само за по един месец и след това проблема се възобновяваше и аз си го обяснявам със заразяване от собствените обувки така че дезинфикцирането на обувките са другите 50% от лечението.
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА ДЕЗИНФИКЦИРАТЕ ОБУВКИТЕ И ЧОРАПИТЕ,НЕ ОБУВАЙТЕ ЧУЖДИ ЧЕХЛИ,ОБУВКИ И ЧОРАПИ

# 51
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Моята кожна лекарка ми препоръча Антимикобета или Антимикоацид. Един ден се мажеш със спирта, един ден - с йод.

# 52
  • Мнения: 86
   И аз ще споделя с вас едно народно лекарство за всякакъв вид гъбички: и на краката между пръстите и на ноктите и  на ръцете. Та взема се клей от плодни дръвчета, слага се в едно бурканче и се залива с ябълков оцет, докато покрие клея. Оставя се да се разтвори клея в оцета и с тази течност( гъстота на боза) се мажат болните места, оствят да изсъхнат добре. Маже се  до изчезване на гъбичките.
    Желая ви успех! Имайте предвид, че гъбичките са много упорити и за тях е необходимо много търпение!

# 53
  • Мнения: 3 760
Най-обикновено кремче Медико-Идеал! Върши чудеса!!!

# 54
  • Мнения: 8 769
Вече минаха около 3-4 месеца от сериозно хомеопатично лечение, за което мисля, че бях писала по-рано. Продължавам да се лекувам, но искам да ви кажа, че стъпалата ми вече не се белят така зверски-с около 70% е намаляло беленето, а кожата ми вече не е така груба (преди дори и да мажех с някакво мазило драскаше по чаршафите Sick). Вече вярвам, че лек-полек ще се отърва от проклетите гъби! Grinning Flutter
Ще пробвам и рецептата на Мери Попинс!  bouquet

# 55
  • Мнения: 903
Да да Уротропина и той е супер-въобще действието на тези лекарства се изразява в това че в кисела среда(при досег с пот) се образува малко количество формалдехид който е основната съставка на формалина та затова аз направо с формалин почнах.Но не забравяйте че мазането на краката е само 50% от лечението.При нас и ламизил и хексамин действаха но само за по един месец и след това проблема се възобновяваше и аз си го обяснявам със заразяване от собствените обувки така че дезинфикцирането на обувките са другите 50% от лечението.
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА ДЕЗИНФЕКЦИРАТЕ ОБУВКИТЕ И ЧОРАПИТЕ,НЕ ОБУВАЙТЕ ЧУЖДИ ЧЕХЛИ,ОБУВКИ И ЧОРАПИ
А как да дезинфекцираме обувките. Чорапите ясно - с изваряване и гладене, ама обувките и идея си нямам.

# 56
  • Мнения: X
А как да дезинфекцираме обувките. Чорапите ясно - с изваряване и гладене, ама обувките и идея си нямам.

Обувките които се носят по времето когато ще се мажат краката се дезинфекцират като се намокри парцалче с формалин и се натъркат обувките отвътре(да се прави с ръкавици защото много изсушава кожата и ще се напукат ръцете и да не се вдишва защото е задушлива миризмата) след това тези обувки се слагат в найлонова торба,връзват се и торбата  се оставя на слънце за час-два и след това обувките се проветряват добре.Обувките които не се носят в момента(тези които са за друг сезон) се събират в една голяма торба в нея се поставя буркан на който на дъното има налят формалин,буркана не се затваря и се завързва торбата и се оставя пак на слънце за ден и обувките след това пак се проветряват добре.
Самите крака се мажат с формалина веднъж седмично два пъти(възможно е да изсъхне кожата но не е опасно след време тя се оправя) и особенно с памуче между пръстите и по ноктите.Между пръстите и там където нокътя се съединява с кожата от трите страни са местата където най-често остават гадинки до които не достигат различните препарати и от там пак тръгва заразата така че трябва да се обръща по-голямо внимание на тези места

# 57
  • Мнения: 903
Много благодаря за изчерпателната информация Peace Grinning

# 58
  • Мнения: 86
Обувките във фризера и да му мислят гадинките

# 59
  • Мнения: 721
сега да споделя и аз ужасния си опит!
Преди около известен брой години ходих на море, където хванах гъби, но с тях се мъчих около 6 години заради некадърни лекари. Между пръстите на краката и ходилата имах пъпчици пълни с течност, които сърбяха ужасно. Чешех ги, те се пукаха, съответно броя им се увеличаваше. Също така краката ми се люпеха като домашна юфка Tired УЖАС!!! Куде ли не ходих, какви ли не специалисти, хапчета, мазила - НИЩО - НЕ БИЛИ ГЪБИЧКИ, БИЛА ТОПЛИННА АЛЕРГИЯ - и съм щяла да си я нося цял живот. ОНЕМЯХ!
Накрая, отидох съвсем случайно при една докторка в 8 п-ка в Надежда, а жената само с един поглед рече и отсече - о, това са гъбички. Даде ми антибиотик и едно мазило и след 20 дена - О, чудо - Ходех без болка, не ме болеше, не ме сърбеше
Тогава още не беше излезнал препарата ЛАМИЗИЛ. Пиша това, защото реших да отида на боулинг, където слагаш обувки, които са носени от кой ли не. Сложих си нови чорапки и още на другия ден - ГЪБИ. Обаче този път знаех какво ми е и си купих Ламизил и за една седмица (както пише в рекламата) ми минаха.

Общи условия

Активация на акаунт