За ужасните гъбички по краката

  • 998 639
  • 914
  •   4
Отговори
# 120
Много ми е необходимо лекарството ХЕКСАМИН или негови аналози.Моля да ми помогнете на адрес :medina@abv.bg.предварително благодаря..!!!

# 121
  • Мнения: 463
Аз си махнах гъбичките от кожата на краката по следния начин: с емулсия за премахване на мазоли и удебелена кожа на Doctor Ciccarelli /аналог на д-р Шол и струва 3,30 лв/, с която вечер намазвах засегнатия участък, а сутрин мажех с Клотримазол крем. Буквално за няколко дни /нямаше и седмица/ кожата от засегнатите участъци се обели и гъбичките изчезнаха. При първото намазване усетих силна болка като парене за 2-3 мин., кожата побеля и това беше. За съжаление е минал само месец от тогава, но през това време не съм имала проблем, дано и в бъдеще да нямам. Вярвам, че и на други ще помогне.

# 122
  • Мнения: 2 759
                  И от мен един глас за маслото от чаено дърво - естествено средство с много силен антимикотичен ефект. Прониква добре и под ноктите  Peace.
                  И нещо, което много ме учуди: в началото на темата някой беше писал, че Батрафен е до 3-7 лева или нещо такова, което съвсем не е вярно - 22-25 лева платих началото на миналата година за шишенце лак (3 грама вероятно, не съм сигурна).

# 123
  • Мнения: 12 571
                  И от мен един глас за маслото от чаено дърво - естествено средство с много силен антимикотичен ефект. Прониква добре и под ноктите  Peace.
                  И нещо, което много ме учуди: в началото на темата някой беше писал, че Батрафен е до 3-7 лева или нещо такова, което съвсем не е вярно - 22-25 лева платих началото на миналата година за шишенце лак (3 грама вероятно, не съм сигурна).
Нямах време да прочета, но може би са писали за Батрафен течност или мазило. Те не са толкова скъпи като лака, но май не са за нокти, а за третиране на кожата.

# 124
  • Мнения: 2 759
...може би са писали за Батрафен течност или мазило...
                 Възможно е, ако се предлага и така  newsm78. Сега погледнах - не в уточнено в постинга.

# 125
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Ветеринарното лекарство-"екзематин"е много добро. Peace

# 126
  • Мнения: 5 643
Има ли разлика между гъбички на ноктите и гъбички на кожата т.е.различни ли са лекарствата за тяхното лечение?

# 127
  • Мнения: 2 759
Има ли разлика между гъбички на ноктите и гъбички на кожата т.е.различни ли са лекарствата за тяхното лечение?
                   Да.

# 128
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Exoderil крем или разтвор, минават за 10 дена

# 129
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
dami, vapreki che e izklucitelno individualno, iskam da vi predupredja za antibioticite..pedi 3-4 god. hodih na lekar, zashtoto moite gi vlacha ot dosta vreme..preporachaha mi mnogo silni i naj-novite i izklucitelno efikasni  frenski antibiotici (togava bjaha 350lv.)..za sazhalenie imashe samo leko podobrenie, no ne i krajnia efekt..sled vtora konsultacia..lekarkata vdigna race- ne mozhe da se povtori kursa s antibioticite, zashtoto uvrezhdat seriozno cherna drob (nejnite dumi)- taka che...be careful!!!! ..za sazhalenie ne si spomnjam imeto im Sad

# 130
  • малкия град
  • Мнения: 127
На мен ми помага спирт Антимико бета.

# 131
  • Мнения: 83
Преди време и аз се сблъсках с този проблем..никакви медикаменти не ми помагаха.....затова пробвах един изпитан бабешки метод Laughing
Оцет и сол..смъди, но се търпи.
Аз смесвах двете"вещества" и си топях едно памуче в сместа, полсе се мажех по проблемните зони. Дори понякога държах повече време памука, за да има по-бърз ефект. Правех го всеки ден, понякога по няколко пъти:)
Това беше единственото нещо, което ми помогна Wink
И още еди съвет -  по възможност не носи затворени обувки или поне не такива, които много спарват крака....оставяй краката си да дишат, както се казва.
Успех:)   bouquet

# 132
  • Мнения: 8 769
Темата е от 2004 г. Писала съм доста отдавна, че се опитвам да лекувам въпросните гъбички с хомеопатия, след като всичко друго е било или безполезно, или с краткотраен ефект.
И сега дойде ред да споделя наблюдението си.
Вече имам първите резултати-беленето на кожата драстично намаля, дано продължи все така. Flutter

# 133
  • Мнения: 4 053
Темата е от 2004 г.............
Вече имам първите резултати-беленето на кожата драстично намаля, дано продължи все така. Flutter

ама, кое по точно ти помогна  Thinking

# 134
  • Мнения: 183
Гъбички могат да се хванат от басейни, носене на чужди обувки, запотяване на краката, пиене на антибиотици и т.н.
Аз имам от много години гъби по краката. Лекувах ги със спиртове и мазила, лак Батрафен също слагах-не минават. Наскоро ходих на кожен (за кой ли път), защото и детето има гъбички по краката (то пък на басейн не е стъпвало, а дрехите му се перат отделно от нашите Shocked ), та доктора каза: "Само хапчета ще те оправят, ама като родиш. Сега мажи и ти с Канестен". И така, двечките се мазотим сутрин и вечер, на щерка ми започнаха да й минават, ама моите са много, многоооо.... Cry  Shocked
Това е и моето мнение newsm10

Общи условия

Активация на акаунт