За ужасните гъбички по краката

  • 999 508
  • 914
  •   2
Отговори
# 150
  • Neverland
  • Мнения: 143
Здравейте! Аз от 3 седмици имам ужасни гъбички по ръката и по дупето. Ходих в Александровска болница и ми предписаха Орунгал и още едни антибиотици, както и крем. Много съм отчаяна, защото моите са се усложнили, понеже не си обърнах внимание на време. Може ли някой да ми каже нещо за това лекарство? Много е скъпо - 6лв е 1 хапченце.
Орунгал-а е доста ефикасен.Не знам дали има друг с по-добър ефект/вкл.и за гъбички по краката и ноктите/.Така ,че давай смело. PeaceСамо трябва да вземеш и нещо за предпазване на черния дроб ,но предполагам че са ти изписали .

# 151
  • Мнения: 681
А за гъбички под ноктите,какво препоръчвате,защото в началото на темата видях че Ламизил ставал само за гъбички по кожата???? Имам много упорити гъби под ноктите на двата палеца на краката и се чудя с какво да ги излекувам. Ще ми се да е някакво гелче,че тия истории за черния дроб хич не ми харесват...

# 152
  • Мнения: 9 973
на мен са ми изписвали низорал с 0 ефект Tired

# 153
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Я да ви кажа пък дано се оправите.... Peace
За първи път хващане на гъбички под ноктите се пие Низорал Два или три пъти на ден не си спомням точно..... Peace
Важното е обаче да ядете по два моркова на ден това ми го е казвала кожна лекарка това помага за по бързото израстване на ноктите.....Преди лечението да започне се отрязват ноктите колкото е възможно повече и се почистват със специален разтвор...Ако е в начален стадий ще ви мине до един..... два месеца... Peace
При повтаряне е по сложно....Обикновенно се изписват Ламизил(ужасно скъп поне тук)......Със съответен крем....Ламизил...Зависи!!!!...от поражението е и предписанието... #Crazy
Също ефектен е и лака за нокти Бетрафен обаче трика с него е следния....Преди нанасяне повърхността на нокъта се изтърква леко с пила и тогава се нанася.....
Дано да ви помогнах!!!!!!  bouquet

# 154
  • Мнения: 2 386
Аз пък имам чувството, че се появяват когато ходя на гости на определени хора. Tired
Чехли ли, що ли, не знам.

# 155
  • Мнения: 121
Ламизил

# 156
здравейте, бременна сам вече 16-та седмица и започна на единият крак да се появяват гадните гъбички. препоръчайте нещо ефикасно и евтиничко   Hug   bouquet

# 157
  • Мнения: 418
А за гъбички под ноктите,какво препоръчвате,защото в началото на темата видях че Ламизил ставал само за гъбички по кожата???? Имам много упорити гъби под ноктите на двата палеца на краката и се чудя с какво да ги излекувам. Ще ми се да е някакво гелче,че тия истории за черния дроб хич не ми харесват...


възможно ли е от гъбички да се деформира нокътната плочка...да не е гладка,а да е на вълни? newsm78

# 158
  • Мнения: 8 769
възможно ли е от гъбички да се деформира нокътната плочка...да не е гладка,а да е на вълни? newsm78
Възможно е.
stuffy, прочете ли темата?

# 159
  • Мнения: 266
Дъщеря ми имаше гъбички на еднито нокътче и го излекувахмепо следния начин: в 1 л. вода се слага 1 суп.лъжица сода за хляб( 2л с 2 суп.л. и т.н.). Водата трябва да заври за да може содата да се разтвори много добре. След това се настъргва малко сапун "Бебе". Крака се топи, докато водата стане хладка. След това се маже с йод, докато попие добре, отгоре сенанася лак за нокти, за да не позволява на йода да се изпари навън. Това се прави един път седмично и за около 3 месеца минава. Ходихме на десетина кожни специалисти, които ни изписаха какво ли не, искаха даже да и махат нокътчето, но само това помогна, благодарение на един 80 годишен лекар

# 160
  • София
  • Мнения: 39 754
Ще ви се стори много лаишки въпросът ми. какво представляват гъбичките?
Аз май си лепнах нещо от банята в родилното Sad Излизат ми пъпки, пълни с течност. Кожата става груба. Няма мирис.

# 161
  • Мнения: 8 769
Ще ви се стори много лаишки въпросът ми. какво представляват гъбичките?
Аз май си лепнах нещо от банята в родилното Sad Излизат ми пъпки, пълни с течност. Кожата става груба. Няма мирис.
Ами може би са различни по различните хора.
Майак ми имаше само сърбежи и съвсем леко лющене. Основното бяха сърбежите.
При мен пък стъпалата се белят, а ноктите са твърди и разрушени (не всички). Не сърби и не боли, не мирише. Естетически не е добре, обаче.

# 162
  • Мнения: 2 759
...Майка ми имаше само сърбежи и съвсем леко лющене. Основното бяха сърбежите.
При мен пък стъпалата се белят, а ноктите са твърди и разрушени (не всички). Не сърби и не боли, не мирише. Естетически не е добре, обаче.
                      Гъбичките по кожата (между пръстите например) сърбят без видима причина и ако не се вземат мерки веднага кожата започва да се лющи. Лекуват се лесно и бързо. Ако не се лекуват обаче, гъбите тръгват нагоре по краката (виждала съм човек целия на петна от гъби до под коленете, на всичко отгоре си беше натопил краката в детския басеин). Могат да се пренесат и на други места. Гъбите по ноктите са много упорити, обикновено в началото по нокътя се появява жълто или тъмно петно, нокътя е гладък отгоре. Хубаво е да се вземат мерки веднага. Ако нокътя се разчовърка, под петното е като гъба и мирише кофти. Ако не се вземат мерки нокътя започва да се наслоява малко по малко, после повече. Как се лекува не знам. Обикновено препоръчват Батрафен лак и разни други (вече описани в темата), но в по-голямата си част неефективни лекарства. Всичко написано в този постинг е лично мнение и наблюдения. Възможно е да бъркам.
                     AnMary, описаното от теб според мен е някаква друга инфекция, но не и гъби. Имам някакви подозрения, но най-добре иди на кожен лекар  Peace.

# 163
  • Мнения: 8 769
Портокалово момиче, по-напред в темата съм писала, че съм ги лекувала с какво ли не. Батрафен лак не помага. Последното, което ми препоръча кожният лекар бяха някакви скъпи лекарства (може би антибиотици) за скромната сума от около 800 лв., разбиващи тотално бъбреците и черния дроб.
Иначе, мойте гъби си ги мъкна от около 1991-1992 г. С кратковременен ефект е било всякакво алопатично лечение.
Започнах с хомеопатия преди 2 г, и вече на единия пръст ми расте нов нокът, а лющенето намаля драстично.
Мен лично никога не ме е сърбяло, не съм човъркала под ноктите и не зная за миризма. Знам, че има различни водове гъби, така че може би не всички са такива, каквито описваш.

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 17:02 от Доня Туфиня

# 164
  • Мнения: 2 759
Портокалово момиче, по-напред в темата съм писала, че съм ги лекувала с какво ли не. Батрафен лак не помага.
                     Така де, и аз съм писала, че е неефективен според мен  bouquet.

Знам, че има различни водове гъби, така че може би не всички са такива, каквито описваш.
                    Така си е, поради което се опитах да дам съвсем неангажиращо и съвсем общо мнение. Наблюденията ми са върху не чак много хора на средна възраст и пенсионери. Миризмата, която съм срещала обикновено е една и съща. За другите не знам. А съм човъркала, тъй като нали трябва да се изпили възможно повече нокътя, за да се сложи (някакво) лекарство и да проникне добре... Та при пилене на плочката мирише  Whistling.

Общи условия

Активация на акаунт