Интеграционен курс в Германия

  • 5 404
  • 62
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 938
Помоооощ  Laughing Получих весело писъмце от имиграционните, че съм длъжна да посещавам някакъв интеграционен курс от 600  Shocked часа. Някой знае ли нещо по въпроса и длъжна ли съм да се явя?
Проблемът е, че и аз и детето имаме местожителство в Германия, ама си живеем дружно в София  Wink, и нямам никакво намерение да живея в Германия. Имам виза за 1 година, изтича април и ще я подновявам, ама могат ли да ми направят проблем, ако не съм ходила на тоя курс. Или, не дай боже, да ми спрат детските? Ако пък е задължително, има ли шанс поне да е по-кратичък, ако например взема, че си напъна мързеливия задник и науча немски, да ходя само да положа тест и да ме освободят??

# 1
  • Мнения: 1 173
С каква виза си? Защо живееш в България?

# 2
  • Мнения: 7 803
не ми вярва да може
а ти нали zнаеш че ако си повече от 3 месеца иzвън страната не ти се полагат детски и майчинство?

# 3
  • Мнения: 6 390
mkp Hug
надявам се германките да те информират, защото аз разбира се нищо не знам по въпроса  Mr. Green
Да поясня, защото тя май днес може чак довечера да се включи, че бащата и детето са германчета  Wink Grinning / ако има значение за отговорите ви  newsm78 Wink/
а живеят си в бг, защото там им по харесва  Wink Grinning

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Упс! Това ще да е нещо ново, но пък наистина няма да е зле, ако имаш възможност да пребиваваш по-дълго в Германия, за да не ти спрат детските newsm78

# 5
  • Мнения: 7 803
ами понеже и аz го обмислях тоzи въпрос няма zначение гражданството а да се отглеждат в страната все пак
и в бг не дават ако са в чужбина нали? и така е редно според мен

# 6
  • Мнения: 7 605
ами понеже и аz го обмислях тоzи въпрос няма zначение гражданството а да се отглеждат в страната все пак
и в бг не дават ако са в чужбина нали? и така е редно според мен

То4но така е, гражданството няма zна4ение zа детските. И ние сме германци и даже пребибаваме в Германия в момента, но сме постоянно живуЩи във Франция и zа това не ни се полагат немски детски. Редно е, след като ние тук не плаЩаме данъци  Wink

# 7
  • Мнения: 7 803
ами и аz искам да ми дават тук по 1000 евро а аz да си живея с теzи парички и децата в БГ  Mr. Green нямаше да е никак zле ама не става аz поне не искам да рискувам че трудно се връщат пари после  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 3 423
ami ne iskash li da se integrirash?

a inache detskite njama da ti gi sprat, naj-mnogo ako vzemash erziehungsgeld, tova da ti sprat, ama detskite se polagat na vsjako nemsko dete.

# 9
  • Мнения: 3 880
... ama detskite se polagat na vsjako nemsko dete.

Не на всяко...

Цитат
Wer bekommt Kindergeld?

Grundsаеtzlich kann Kindergeld erhalten, wer in Deutschland seinen Wohnsitz oder seinen gewоеhnlichen Aufenthalt hat, oder im Ausland wohnt, aber in Deutschland unbeschrаеnkt einkommensteuerpflichtig ist.

Незнам обаче каква е ситуацията на това семейство, това го давам само като инфо...

# 10
  • Мнения: 6 390
ами и аz искам да ми дават тук по 1000 евро а аz да си живея с теzи парички и децата в БГ  Mr. Green нямаше да е никак zле ама не става аz поне не искам да рискувам че трудно се връщат пари после  Rolling Eyes
ами както виждаш за някой става  Mr. Green

Въобще не виждам какъв ви е проблема  с тези детски, като ти дават взимаш, като те гонят бягаш , не е ли така...

Не било справедливао, незнам си какво си, еми няма справедлива държава, да не говориме колко трудно ти дава нещо държавата  Crazy тя гледа само да взима  Mr. Green дай ние да сме справедливи с държавата обаче  Peace

Мамчето пита за тези интеграционни курсове доколкото разбрах, ако някой знае нещо да казва, но не виждам защо те са тези нападки за детските  newsm78

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Сега метнах един бърз поглед, какво казва закона по въпроса.
Не искам да ти давам акъл и т.н. но, излиза, че курса е задължителен и че при неспазване, ще има последствия при удължаване на правото на престой.
Подробности тук: http://www.aufenthaltstitel.de/stichwort/integrationskurs.html
Обаче, пък споменаваш, че
...... ако например взема, че си напъна мързеливия задник и науча немски, да ходя само да положа тест и да ме освободят??
, дано имаш достатъчно познания по немски, за да разбереш какво пише на сайта.

Успех, каквото и да решиш!

# 12
  • София
  • Мнения: 938
Благодаря за отговорите, дори и за тези, които са недоволни от факта, че живея в София, а вземам детски и майчински. Мама на близначки, на мен пък ми се рискуваше, и стана....Поне за сега, де  Mr. Green Както и да е, не искам да дискутирам правилно ли постъпвам или не, аз съм една изключително неморална личност  Mr. Green и не се тревожа от това. Исках просто да знам някой посещавал ли е подобни курсове. Ели правилно е отбелязала ситуацията - татко и бебе немски граждани, мама - див балкански субект, склонен към безскрупулни машинации, възползващ се нечестно от облагите на горките невинни немски граждани, които с данъците си субсидират наглата ми личност в България  Mr. Green Mr. Green

# 13
  • Мнения: 6 390
......мама - див балкански субект, склонен към безскрупулни машинации, възползващ се нечестно от облагите на горките невинни немски граждани, които с данъците си субсидират наглата ми личност в България  Mr. Green Mr. Green
hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 14
  • Мнения: 7 803
не мисля че те обидих или порицах иzкаzах мнението си и че на мен не ми се рискува zащото в случай че те раzкрият става доста кофти а иначе всеки zнае себе си  Peace
интересно ми е zа майчинството не трябва ли да спаzваш медицинските прегледи и имуниzации  newsm78 или като стане време идваш zа малко чисто л*бопитство  Heart Eyes
ей добре че не ме искат в теzи интеграционни курсове  Praynig че само това ми липсва

Общи условия

Активация на акаунт