? брадавици ( кокоши тръни ) по стъпалото

  • 46 768
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 830
О , да , със сигурност ще отида на кожен , ама да си проуча до тогава Wink

# 16
  • Мнения: 883
Подкрепям с 2 ръце "рецептата" на Future pere - с мляко от смокиня съм си махала "кокоши тръни"няколко пъти.Хем не е болезнено,хем не мирише лошо,хем е безплатно;)

# 17
Млякото от смокиня не е ефикасно, ако тръните са вече големи. Аз лично имам такива по ръцете от четири години и съм пробвала почти всичко - народна и традиционна медицина. Народната не ми помогна, а с традиционната изчезват за месец-два и после пак се появяват. Дори са още повече като брой. На някои хора много им е помогнала следната рецепта - върху половин домат се налага салицил и се слага на мястото, докато може да се търпи. Чувала съм и точно мърху кокошия трън да се капва капка калиев перманганат. Това не съм го пробвала още, защото съм бременна и ме е страх да не навредя. Знам и рецепта, според която върху мястото се накапва изгоряло автомобилно моторно масло / когато се прави смяна на маслото на автомобила, се използва старото /. Лично аз в момента ходя на кожен лекар и ми ги горят с течен азот, защото за състоянието ми не е опасно, но го правя от един месец - веднъж седмично и има засега слаб ефект, но все пак ефект има. По-малките трънчета се изгубиха. А, между другото, по "Радио едно" тече реклама за козметичен център, в който ги махали с лазер. Това е от мен надявам се, че съм ти била полезна.

# 18
  • Мнения: 830
Тъкмо се чудехме вчера с мъжа ми , не може ли с лазер - веднъж завинаги ! Това обаче да не е в София ?
Засега налагането вечер със салицил и изстъргването на умъртвената кожа дава слаб резултат .
Трябва да проуча това с лазера .

# 19
  • Мнения: 3 200
Цитат на: nadia
Тъкмо се чудехме вчера с мъжа ми , не може ли с лазер - веднъж завинаги ! Това обаче да не е в София ?
Засега налагането вечер със салицил и изстъргването на умъртвената кожа дава слаб резултат .
Трябва да проуча това с лазера .


Знам, че има елекрошокова терапия за кокошите тръни в напреднала фаза, но дали е с лазер - не знам. Но кожната ме предупреди, че е доста болезнено след терапията, докато зарастне, но аз не стигнах до там, защото ми падна с лекарството.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 043
Продължавай със салицила, просто отнема време. При мен даде резултат за 7-10 дни ако си спомням правилно. Друго, което ми бяха препоръчали беше сок от каучуково дърво, обаче на мен не ми помогна. Иначе процедурата със салицила, която аз правех беше следната: накисват се краката в топла вода, за да се поразмекне кокошия трън. След това с бръснарско ножче от старите (не знам дали все още се намират такива) махаш най-горния слой (доколкото можеш естествено щото при мен беше много болезнено и не го правех всеки път). Капваш капка от лимон или домат. Нещо кисело. Добре е да сложиш лейкопласт с дупчица с големина на тръна преди да сложиш салицила. Така салицила няма да попадне върху незасегнатата кожа, която е нежна и салицила ще я изгори. Та след като капнеш лимона, слагаш салицил колкото да покрие тръна и отгоре лепваш пак лепенка. И така всяка вечер докато се оправиш. При мен кокошия трън си падна от самосебе си. Може от време на време да го подръпваш с пинсета. Сещам се, че за течния азот ми казваха, че давал рецидиви. Ама колко е вярно не знам ...

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Много са упорити. Голам зор видах с моя кокоши трън. Около 15-20 дена го морих, но изчезна. Вечер препечена филийка /по-малко от половината, да има коричка, че от оцета се кашва/ хляб напоена с оцет. Превързваш с кърпа. През деня го налагаш с салицил. Лейкопласт-изрязвяш дупка, залепваш, поръсваш салицил и от горе друг лейкопласт.
Майка ми със сок от листо на смокиня, скоро премахна един трън на пръста на ръката си /само за 2 дена/.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Да не ви обезкуража, но кокошите тръни имат разновидности. Мъжът ми има такива от казармата още. Големи и много. Като порастнат, така го болят, че не може да ходи. Реже ги с макетен нож, аз се потрисам, щото все имам чувството, че си реже месото. Ходил е да го горят с азот, ходи и на дерматолог добър, който му каза, че горе-долу нищо не може да направи за тях - да носи меки подплънки в обувките, и туй то.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Аз имах такова нещо на ръката едно на брой. Бяха ми дали едно шишенце с мравчена киселина и след като съм му махнала коричката трябваше да капвам по няколко капки. Не помня за колко време ми се махна, но мога да кажа че беше бързо, а и повече не ми се е появявал.

# 24
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Съпругът ми също имаше кокоши трън, дори няколко но много малки по ръката. Ходи да му ги горят със ток, но ефект нямаше. Иначе процедурата /според него/ е много болезнена, Close  и после миришеше на препечена мръвка цяла седмица.. Полсе купихме салицил на прах, лепенки за кокоши трун и крем Здраве. Казаха ни салицила да се смесва със някакъв крем за да дества по добре, маже се на тръна и се залепя с лепенката и така докато изчезнат. Е изчезнаха вече и от година-две не са му се появявали. Дано и при теб подейства успех

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз с моя се оправих с едни специални лепенки.
Чух че има такива, отидох в аптеката, казах, че искам лепенки за мазоли и кокоши трън, питаха ме български или вносни, взех вносните и за около 1 седмица го "ликвидирах". Приличат на левкопласт, но по средата имат кръгче, запълнено със зелено лекарство. Това кръгче трябва да се сложи точно на мястото. Наистина има ефект.

# 26
НАмери си лекарството МАЗОлЕК.Много е ефикасно.Слагаш върху брадавицата лейкопласт, на който предварително си му изрязала дупчица, в която да влезе брадавицата, намазваш отгоре с мазолек   и ако искаш сложи още един лейкопласт отгоре. Това с дучицата се прави с цел да не засегнеш останалата  кожа . ЩЕ  правиш това 3-4 дни , след което преставаш да се мажеш , брадавицата вече ще се е разтопила , след още седмица няма да има и следа от нея.НЕ ТЕ СЪВЕТВАм ДА чОПлИШ , ЧОВЪрКАШ, СТЪрЖЕШ  И ВСЯКАКВИ ТАКИВА . Добре е да ме послушаш Sign Exclamation

# 27
Цитат на: соня ангелова
НАмери си лекарството МАЗОлЕК.Много е ефикасно.Sign Exclamation

Преди седмица в кварталната аптека ми казаха, че Мазолек вече не се произвежда и ми предложиха подобно мазило в една миниатюрна кутийка май се казва Колоран, но вече седмица и няма ефект. Сега 6те пробвам с Шол - дано да помогне Sign Exclamation

# 28
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз имах няколко кокоши трънчета преди да забременея на крака и един малък на ръката. За мое голямо учудване, по време на бременността всички изчезнаха-първо ставаха по-тъмни и за 3-4 дни напълно изчезваха. Не знам дали е нормално това явление, може и от витамините, които пиех, да е Wink  Wink  Wink

# 29
  • Мнения: 830
Благодаря на всички !
Нещо ме навява на мисълта " За едно нещо  щом има толкова много лекове , то едва ли е лесно лечимо "  Laughing
Но , надежда има  Wink  За сега лично аз дерзая със салицила , ефект има , но вече ме дразни че е така бавен . А в аптеките около нас няма  Др Шол , но то е следващата ми цел .

Общи условия

Активация на акаунт