Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-368 от 368 отговора
Накратко историята ми с боядисването:
Естественият ми цвят е тъмно русо, преди няколко месеца се боядисах с Palette Color&Gloss в цвят еспресо, след това с шоколадово кафяво и накрая се намазах с L'Oreal Casting creme gloss - синьо-черно. Резултатът беше изгоряла, тип "метла" коса, но това си е друга история. Та след няколко измивания черното падна и остана уж непостоянното "Палете", което обаче упорито си стоеше и не падаше. Беше ми писнало, исках вече да го махам и за това се разтърсих из нета и попаднах на въпросния метод. Значи смесват се натрошени на прах таблетки витамин C  и бебешки шампоан, сместа се маже на суха коса, стои 45-60 минути и се отмива. Имаше много коментари на доволни жени и реших да опитам. Купих си 1 опаковка 40 таблетки витамин и 1 бебешки шампоан на MilMil. Строших всички таблетки с чук и в чаша ги смесих с шампоан, колкото да мога да си намажа цялата коса (дълга ми е малко под раменете). Стоях 1 час и отмих. Еми честно казано не очаквах чак такъв резултат - косата ми беше може би 2 тона по-светла. Вероятно след още 1-2 процедури ще стане като преди.
Надявам се да съм помогнала на всички, които искат да премахнат боята или поне да я изсветлят малко.
Цитирай

За пръв път чувам за този метод. Звучи много интересно и непременно ще го пробвам след някой цветови експеримент върху косата ми. Благодаря, че сподели  bouquet
Цитирай

може ли да посочиш от каде си чела за това ? търсих в гугъл но не намерих нищо  Thinking
Цитирай

*November Rain* ще се радвам ако споделиш какъв е бил резултатът  Smile

cherna_orhideq, на български наистина нищо няма да ти излезе в гугъл, виж на английски - "removing hair dye with vitamin C" - излиза доста инфо. Иначе, аз специално, открих метода съвсем случайно, защото бях чувала, че боя се маха с оцет и търсих информация за това на английски и попаднах ето тук : http://www.answerbag.com/q_view/20099
Отдолу в отговорите някой беше писал точно за махане на боя с витамин С и хората, които са пробвали са споделили, че са доволни.
Цитирай

Това наистина е уникално. Предполагам ,че ефекта се дължи на киселината във витамина. Нещо като това когато бяхме малки как си изсветлявахме косите със лимонов сок на слънце  Very Happy Предложението е интересно и ако ми се наложи някога ще го опитам.
Цитирай

Ако не беше измислен ремувъра сигурно щях да опитам, но след като го има не ми се рискува с всичките тези киселини.  Peace
Цитирай

извинете за тъпия въпрос, но с всеки вид детски ш-н ли се получава?
Цитирай

извинете за тъпия въпрос, но с всеки вид детски ш-н ли се получава?

Ами мисля, че с всеки шампоан става. Най-добре с бебешки/детски разбира се, тъй като не е толкова агресивен. Препоръчвам след като си измиете косата да сложите малко повечко балсам, защото процедурата може леко да изсуши косата.  Flutter Успех и приятен ден на всички!
Цитирай

Мисля ,че идеята да е детски  e заради ph
Цитирай

косата ми е черна, стрих вит С около 60 хапчета, смесих с детски ш-н Здраве, стоях 1час но не се е махнал и тон от черното  Rolling Eyes явно аз нещо не го правя като хората.
Цитирай

а от колко време се боядисваш черна? ако е наслагвана с години... понякога и блондорът не я оправя. Whistling
Цитирай

охооо от 10  Laughingнищо не помага тука, пробвах е така от любопитство
Цитирай

Така понеже съм си упорита, сложих още 3 пъти Вит.С стоях 2 часа
Днес гледам, че касота ми вече е червеникава, поне няма черно.
Сложих ето това
в корените стана русо моята естествена коса е тъмно руса, надолу по дължината е още по-червена.
Според вас да сложа ли още веднъж някакъв обезцветител или да сложа боя тъмно рус цвят?
Цитирай

При обезцветяване на цялата коса, особено пък като е била боядисвана, но дори и на естествена, първо се боядисват дължините, а след това корена. Защото от топлината на главата, косата до скалпа се обезцветява по-бързо. Ако продължиш да третираш дължините ще изсветляват постепенно, но се грижи и за състоянието на косата! Зависи и какъв цвят целиш... Заповядай в темата на блондинките, там има доста инфо за целия процес на изсветляване.
Цитирай

Изчетох,целият материал,преведох си го,и сьм решила и аз да пробвам и сега сьм намазала един кичур за проба,защото всички са толкова доволни от този метод а аз за пьрви пьт го чувам,и ще видя след 20 минути,какьв ще бьде резултата Smile)
Цитирай

И аз пробвах и съм доволна,личи си ,че има ефект.При мен косата ми е на светло кафяви кичури и те станаха още по светли,а другата коса все още си тъмнее. Смятам да пробвам още 1-2 пъти и след това да се боядисам с цвета който искам Smile . Пробвайте нищо няма да изгубите. С тези римувъри само се изгаря косата и после трябва с месеци възстановяване. 
Цитирай

Извинявам се за въпроса, но на суха или мокра коса го сложихте.
Цитирай

Според мен най-добре става на суха или съвсем леко навлажнена (няколко пръскания с пулверизатор) коса. Иначе на мокра коса се пени много и ефектът не е същия.
Цитирай

И аз на суха го пробвах, но видимо няма ефект, въпреки, че кърпата ми беше черна (синьо - черна съм от 14 години, може би за това), та си помислих, дали не бъркам някъде. Както и да е, следващия път се надявам  да имам по-добър резултат.
Цитирай

Да, мисля, че след още няколко нанасяния ще видиш ефекта. Моята коса вече почти възвърна стария си цвят, след две процедури  Smile. Но аз се бях боядисвала само 2-3 пъти, а при теб черното се е наслоило. Пробвай още 1-2 пъти, едва ли ще ти навреди.
Успех  Flutter
Цитирай

Изчетох,целият материал,преведох си го,и сьм решила и аз да пробвам и сега сьм намазала един кичур за проба,защото всички са толкова доволни от този метод а аз за пьрви пьт го чувам,и ще видя след 20 минути,какьв ще бьде резултата Smile)

При теб има ли резултат, и аз утре мисля да пробвам първо на един кичур.  Laughing
Цитирай

Ще пробвам утре и ако съм доволна ще пиша  Peace
Цитирай

Да споделя и аз, наскоро си махнах черното от косата с обезцветяващ крем- станах червеникаво -оранжево- жълта, след това разбира се се боядисан няколко пъти и сега пробвах това с витамин С-то само че вместо с шампоан го направих като маска за коса със зехтин загрят, и оцет.Стоях така около два часа и имаше ефект бутна ми поне с един -два тона ....скоро ще се мажа пак.Благодаря ти за тази ЕФИКАСНА рецепта
Цитирай

Да споделя и аз, наскоро си махнах черното от косата с обезцветяващ крем- станах червеникаво -оранжево- жълта, след това разбира се се боядисан няколко пъти и сега пробвах това с витамин С-то само че вместо с шампоан го направих като маска за коса със зехтин загрят, и оцет.Стоях така около два часа и имаше ефект бутна ми поне с един -два тона ....скоро ще се мажа пак.Благодаря ти за тази ЕФИКАСНА рецепта
Аз съм с леко морковено в момента от 2 обезцветявания и се чудя дали да се боядисам Лешник на арома
дали няма да стане тъмно? Ти с какъв цвят се боядиса и какво ти беше основата след обезцветяване? bouquet
Цитирай

Според мен най-добре първоначално сложи тъмно рус , и вече на второто боядисване си направи цвета които искаш, аз преди мнооого години се бях правила с лешник -но основото ми беше руса и си спомням че станах тъмна в началото но след няколко измивания изветля.Трябва да имаш предвид че след обезцветяване обикновено каквото и да сложиш винаги става по тамно и то доста по тамно затова пробваи с 6-ца парво натурален цвят без отенаци. Тамно русото се води 6.0 в повечето марки бои. Аз се обезветих не с ремоувер а с обезветяваш крем което също има значение станах оранжево руса
Цитирай

Ами аз тук там съм руса от обезцветяването(линео био и денис прахчета ), а на други като морковено, но от черно няма и следа, та сега ще сложа както казваш тъмно русо, не искам да се връщам към тъмна коса.Мерси много  bouquet
Цитирай

Много съм доволна от резултата, червеното се маха много трудно, а сега доста изсветля, мисля да пробвам още веднъж, преди да се боядисам кафява. Използвах една опаковка витамин C (40 таблетки) и бебешки шампоан, стоях един час.  Peace
Цитирай

И аз благодаря за споделенята идея!
При мен също тъмните тонове, които не щат и не щат да се махнат, са от безамонячното Палете.
Задължително ще пробвам този начин за премахването им, дано се получи. Че след злополучния ми опит с Палетето си ходя с двуцветна коса - по-тъмни дължини и по-светли корени Confused ...

А дали след тази процедура може да се боядиса след няколко дни косата?
Цитирай

Ползвах така наречената система за обезцветяване на Роза Импекс и съм много доволна!Не ми изтощи косата и изсветли пове1е от колкото се бях надявала.
Цитирай

Радвам се, че засега сте доволни  Smile
els, мисля, че след процедурата трябва да изчакаш няколко дни през, които да миеш косата си, както обикновено. Не съм много запозната, но според мен след като отмиеш сместа с витамин Ц, по косата остават някакви следи. Променя се киселинността един вид...  Thinking и нещо с боята може да се обърка. Много смотано обяснявам  Laughing .. та искам да кажа, че най-добре е да се боядисаш след 1-2 измивания след процедурата.
Цитирай

Момичета защо не пробвате с ампули вит С  newsm78Дали няма да е по добре вместо да стривате хапчетата Smile
Цитирай

Добро утро и успешна седмица момичета bouquet Минавам само да кажа че опитах трика с витамин ц , нямах бебешки шампоан и използвах обикновен , аз не забелязвам , но колежката днес каза че косата ми била по светла ,така че благодаря за идеята ще се опитва пак  :Lil:
Цитирай

А странични ефекти като изсушаване на краищата, втвърдяване на косъма и т.н. има ли?
Цитирай

не
Цитирай

при мен да  Peace
Цитирай

при мен няма никакви странични ефекти косата ми е мека на пипане.Само докато я изплаквах беше доста твърда ако си със суха коса малко балсам ще оправи нещата при мен не се налага newsm78
Цитирай

Днес видях тази тема в работата и естествено не мислих дълго и веднага се намацах като се прибрах Very Happy Сега стоя с това на главата Mr. Green Дано падне нещо, че в събота съм на кичури и имам боя за сваляне по краищата на косъма и силно се надявам да помогна с нещо дотогава на косата си.

Ред: Да, наистина е по-светла, супер Smile и не само, че не е суха, както се опасявах, ами е и сякаш по-мекичка и лъскава, за което нямам обяснение. Сложих балсам след това, но така или иначе всеки път го слагам, така че не е от това. Ще повторя тия дни, но няма май да спазя условието да я измия поне 2 пъти преди боядисване. То ще е в събота.  Confused Фатално ли ще е?
« Последна редакция: Ср., 18 Апр. 2012, 12:51 от Misty »
Цитирай

Аз тъкмо влизах да питам какво се случва  Smile а колко често може да се прави ? Трябва ли да се мие преди да се повтори аз мисля днес пак повторя та да видим  baby_neutral
Цитирай

много интересна темичка- аз откакто се боядисах и с моите многоблойни перипети около това все чета и чета
Та се чудя - косата им е "прясно боядисана" цели 4 пъти за два дни/от 19,04 е първия път/
Първия път от фризьорката с Матрикс- от която станах като изрусена цигънка, а трябваше да стана светло кестенява към пепеляво...После пак от нея след като ме изми с безамонячна боя уж за правилния цвят
На другия ден  сутринта- от мен самата- първо с 10мин. светло кестенява- за да стане по-тъмна,че все още бях малко по-тъмно руса изрусена цигънка- не се получи--след 10 мин. с Капучино на Арома за 20мин от боята на мама
Сега съм сравнително приятно кестеняво с лек червеникъв отенък
Искам естествено светло кестеняво или тъмно пепеляво русо #Cussing out
Ще трябва ли дя а обезцветя и да си сложа една пепелива боя  отгоре
Цитирай

тази тема много ми хареса Love.още утре ще опитам.аз съм с черна коса от години,а много ми се иска да си сменя цвета без блондори,изсветлители и т.н.после ще пиша за резултата. Smile
Цитирай

Хей, момичета, къде се изгубихте?  Smile  Споделяйте - опитахте ли, доволни ли сте , не сте ли доволни?
Аз тези дни възнамерявам да се намажа пак върху къносана коса. Не очаквам къната да падне, но след процедурата косата ми е много мека и жизнена и реших да си се намажа като с маска. 
Цитирай

Много интересна тема.  Peace Аз съм със естествена кестенява коса,т.е нямам боя на косата си и се чудя дали ще ми подейства метода и да ми стане светло кестенява. newsm78
Цитирай

Като се замисля щом витамин "с" изсветлява петната по кожата може би ще премахне и пигмента от косъма.  Thinking
Цитирай

мартина, силно се съмнявам, че ще промениш цвета на косата си само с витамин С и шампоан. Самата аз не съм пробвала де, но наистина не ми се вярва. Все пак пробвай ако искаш - не мисля, че ще ти навреди, но не очаквай някакви велики резултати  Smile .
Цитирай

да ви попитам,месец декември се боядисах с http://www.prphotos.com/mas_assets/thumb/8596/LMK-058596.jpg понеже естествения ми цвят е черен на светлина червенееше,а на стайна светлина не се личеше много,след това месец март отново се боядисах тъмно кафява с червеникав отенък.в момента корените са ми черни,а надолу кафеникаво-червена коса.за първата не се сещам,но втората боя със сигурност беше без амонячна.та въпроса ми е ще мога ли да махна без амонячната боя и дали няма да ми стане по-светъл естествения цвят на косата?
Цитирай

и аз се интересувам дали може да стане по светъл естествения ми цвят. newsm78
Цитирай

yours, не разбрах с какво си се боядисала първия път. Безамонячната боя я маха - при мен падна изцяло за 3 процедури. Няма да ви стане по-светла естествената коса.
Цитирай

и двата пъти се боядисвах с лонда,но не съм сигурна дали първата беше без амонячна боя,но за 2рата съм сигурна Peace
Цитирай

Любопитен начин за премахване на боя!  Hug
  някой пробвал ли е с течен вит.С?
Цитирай

ще се пробва! а има ли значение количеството вит.С? предполагам, че добавка на масла няма да развали ефекта, ако има такъв наистина - нали и маслата свалят боята!? дали загряването на намазаната коса ще даде по-добър резултат?
Цитирай

yours, мисля, че ще махне и амонячната и безамонячната  Smile

Селма, според мен, стига да е витамин С, върши работа, независимо под каква форма е

piss, може да се каже, че количеството няма голямо значение. Обикновено слагам един блистер с 40 таблетки по 100 мг витамин във всяка таблетка. Това общо прави 4000 мг витамин в една доза. Във форума, от които научих за този трик обаче, имаше жени които слагат по 20-30 таблетки от по 1200мг всяка.  И в двата случая ефект има. Е, разбира се ако сложиш 1-2 таблетки, едва ли ще се получи  Smile.  Относно маслата - нищо не мога да ти кажа, защото не съм пробвала. Колкото до загряването - аз първия път си увих косата с фолио и кърпа, за да не цапам ако се допра до нещо, втория път не го направих - и при двата случая ефект имаше.
Успех на всички  bouquet

Цитирай

Ето две снимки - преди и след :

Ето и един клип - преди, по време на процедурата и резултатите :

Play Thumb

В youtube има и други клипове, потърсете ако ви е интересно.
Цитирай

stellastz,blagodar[ za otgovora!  Hug

Цитирай

Момичето от клипа ми се струва, че го направи с течен вит.С
Аз в момента след обeзцветявания съм с тъмно руса коса, чудя се ако сложа дали ще изсветли още косата  newsm78  bouquet
Цитирай

Още не съм пробвала този номер....
   Чудя се обаче за снимките в поста на stellastz.....Единствена разлика,която виждам между двете е отрязани тъмни краища на втората......
    Само аз ли съм така?  Thinking
Цитирай

преди малко се намазах и тъкмо си измих косата,но докато я миех не забелях да пада боя или да остане по кърпата.използвах този витамин с http://apteka.framar.bg/03000039/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC% … D0%B2%D0%B8%D1%81
използвах цялата опаковка но няма разлика.
само да отбележа след като направих хапчетата на прах количеството беше по-малко отколкото очаквах
Цитирай

L.A candy, колко време стоя намазана? И каква боя махаш, наслоявана ли е дълго време?  newsm78
Селма, и на мен ми се струва, че жената от снимките е леко подстригана на 2-рата снимка. Но аз определено забелязвам лека промяна.  Smile
Цитирай

стоях 45 минути,боядисвала съм се 2 пъти с без амонячна боя.не знам защо няма разлика  newsm78
Цитирай

преди малко се намазах и тъкмо си измих косата,но докато я миех не забелях да пада боя или да остане по кърпата.използвах този витамин с http://apteka.framar.bg/03000039/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC% … D0%B2%D0%B8%D1%81
използвах цялата опаковка но няма разлика.
само да отбележа след като направих хапчетата на прах количеството беше по-малко отколкото очаквах

И при мен не падаше боя докато се къпя, поне аз не забелязах, но след като я изсуших вече имаше разлика.
Цитирай

Така....Най-официално потвърждавам,че витамин С премахва боя за коса.  Smile
  Опитах с течен такъв и ефекта е на лице.  Peace

Благодаря на stellastz за идеята!  bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Супер, ще се пробва - дори само за освежаване тона на косата....
Цитирай

Момичета, а този метод ще подейства ли за изсветляване на естествено тъмна коса? Нямам боя за махане, просто искам да си изсветля естествения цвят.
Цитирай

не вярвам да повлияе така,че да си личи.....При мен тъмните корени не мръднаха за разлика от дължините....
Цитирай

Здравейте. Имам въпрос към тези които са пробвали метода с Витамин С. Наистина ли пада боята до естествения ви цвят или просто има леко изсветляване, защото съм решила да си правя руси кичури и за да станат такива каквито искам ( бели ) трябва да сваля кафявата боя, въпреки че последно съм се боядисвала кафява преди 7 месеца. Бих искала да ме посъветвате какво да направя в случея.  Wink
Цитирай

petq_93 с витамин С-то няма как да ти стане естествения свят ,просто изсветлява малко косата с около 1-2 тона зависи от цвета на косата и от това колко често си правила процедурата с вит. С Според мен в твоя случай белите кичури ще станат и без допалнително да се изветляваш, стига да ти е добра фризиорката ,аз ти препорачвам италианската супра-професионална е ,лилава на цвят мисля че беше на voila ,с нея със сигурност ще станеш с бели кичури. Все пак ако искаш пробвай и една две маски с витамин с-то ,няма да ти навредят на косата
Цитирай

И аз мисля, че ми е паднала доста от боята, тъй като тези дни пробвах и маската с мед и канела и доста ми изсветля косата, чух и за витамин С-то ще пробвам и това дано да е достатъчно и да ми станат кичурите както искам Smile
Цитирай

Момичета, 3 години червена боя за коса, почти паднаха след 2 часа с витамина!!!
40 таблетки витамин С и шампоан Орзен и вече не съм тъмно червена, а медена. Ужасно съм доволна, а цвета, който се получи е направо страхотен.
Косата ми изобщо не изсъхна, даже ми се струва, че е по-мека Smile

За тези които искат да си избелят естествения цвят на косата, опитайте, няма какво да губите.
Цитирай

И аз мисля, че ми е паднала доста от боята, тъй като тези дни пробвах и маската с мед и канела и доста ми изсветля косата, чух и за витамин С-то ще пробвам и това дано да е достатъчно и да ми станат кичурите както искам Smile
Каква е тази маска? Embarassed
И аз искам да си махна тъмната боя,а не искам да я горя.
Цитирай

Боядисах се с Palette Color & Gloss безамонячна - цвят черен трюфел. Косата ми беше кестенява и се боядисах за пръв път. Получи се много наситено черно, което никак не ми харесва. Дали този метод с витамин С ще премахне черното и ще възвърне предишния ми цвят? Или просто ще я изсветли и ще останат някакви неприятни оттенъци ,които ще ме принудят да я боядисам отново?

Моля, споделете мнение. Наистина не харесвам резултата и искам да възвърна естествения си цвят Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

Само ще те изсветли.Няма как да ти се върне предишния цвят.  Confused Peace
Цитирай

lollie , аз също се бях боядисвала с такава боя като теб и витамина направо й разказа играта. Можеш да пробваш, според мен ще свали доста още при първото прилагане, а ако си доволна  повтори още 1-2 пъти и косата ти може да се доближи до стария цвят. При всички случаи според мен ще има промяна. Успех  Smile
Цитирай

Отивам да търся витамин С Mr. Green
Прясно обезцветена съм с оранДжеви кичури,Исках да премахна  черна 12 годишна къна,не да приличам на лисица.Фризьорката май не го схвана и ми натресе някакво червено,дори не съм наясно с видовете боя...както и да е ...ще следя темата и ще се отчета,ако има резултат де Smile
Цитирай

Докладвам.
Действа  Mr. Green
Мъжо още от вратата забеляза разликата Peace
Остава въпроса колко често мога да правя маската и дали само кичурите ще изсветли?!
Това което е било обезцветено само дали ще се повлияе
Цитирай

eeee super qko Smile)) mersi za ideikata...to4no tova iskah da napravq-da izsvetlq kosata si s 1-2-3 tona za da moga da se napravq svetlo kestenqva(v momenta s1m sredno kestenqvo) Smile rezultata 6te go publikuvam ako ne zabravq :}}}
Цитирай

lollie , аз също се бях боядисвала с такава боя като теб и витамина направо й разказа играта. Можеш да пробваш, според мен ще свали доста още при първото прилагане, а ако си доволна  повтори още 1-2 пъти и косата ти може да се доближи до стария цвят. При всички случаи според мен ще има промяна. Успех  Smile

stellastz след първото прилагане какъв цвят ти се получи (ако ти се занимава да ми покажеш снимки ще съм ти страшно благодарна) , освен това получиха ли се някакви странни кичури/оттенъци?

Цитирай

Извинявам се за късните отговори.

bizaRRe,  Ще изсветли косата, която е била боядисана в по-тъмен цвят. Какъв ти е естественият цвят? И какво точно ти е правила фризьорката ... смисъл цялата ти коса ли обезцвети или само кичури, които после е боядисала червено? Извинявай за многото и индиански въпроси, но хич не разбирам от фризьорски техники и практики  Crazy
Иначе относно колко често може да слагаш маската, веднъж седмично, до постигане на желания резултат, мисля, че е ОК.

elektra, радвам се, че ще ти бъде от полза.

lollie, съжалявам, не ми дойде на акъла да се снимам преди/след, просто защото и аз не знаех дали ще има ефект. При мен нямаше странни оттенъци или кичури (важно е нали да нанесеш сместа равномерно навсякъде, за да падне боята еднакво). Ако се притесняваш от крайния резултат, препоръчвам да пробваш на някой по-голям кичур за да видиш добре какво ще стане.

Ето две клипчета, който намерих в ютюб. На едното момичето от наситено розово (къхъъ) става светло розово: (врътнете направо на 1:25 там се показват снимки преди/след)

Play Thumb

На другото, тъмно лилави кичури на бретона се изсветляват до нещо като светло кестеняво:

http://www.youtube.com/watch?v=8_LONWlauoI

Цитирай

Здравейте!
Аз от всичко написано до сега не ми стана ясно премахвали този метод кЪната от косата или не?
Аз се къносвах дълго време черна но взе да ми омръзва и си искам моя си цвят (тъмно кестеняв към светло..) и се чудя дали да пробвам този метод??Кажете ще има ли ефект на къносана коса?
И ми е много интересно също някой дали е забелязал някакви странични ефекти като косопад,пърхот или де да знам нещо такова....?
« Последна редакция: Вт., 11 Септ. 2012, 17:49 от ~фЪстЪк~ »
Цитирай

~фЪстЪк~, мисля, че няма ефект върху къната. Една приятелка със синьо-черна къна пробва и нямаше резултат, съжалявам. Витамина действа само на химически боядисана коса. При мен не съм забелязала някакви странични ефекти, но може и да са възможни при по-чувствителен скалп и т.н. А за махане на къна съм чувала, че се търка косата със сода, но може и да са разни измислици и не съм пробвала.
Цитирай

Здравейте момичета , прочетох за метода и реших да пробвам резултата е невероятен
Дадох си сметка , от всичко прочетено  , че ефекта е най видим при момичета с малко по светла коса
Най вероятно при черна и тъмно кафява коса  ще трябва 1/2/3 процедури за видим ефект
Аз бях с червена коса , която много ме дразнеше , и исках косата ми да стане медна ,но не се получаваше , но след тази маска с витамин С резултата е невероятен
Цитирай

Здравейте,пробвах го и ако искате ми вярвайте но действа и на къносана коса.Правих маската 2 пъти до сега и нали се сещате като падне къната със времето как косата става със един червен оттенак сега моята е такава и когато се къпя след процедурата наистина тече черна вода.
Много съм радостна че тази проклета къна ще си иде по-бързо!   Blush
Цитирай

~фЪстЪк~ , благодаря ти, че сподели  Smile Бях останала с впечатлението, че не действа върху къна, но изглежда не е така. Аз се къносвам само с естествени къна и индиго и ако ми омръзне цвета, ще пробвам с витамина  Party
Цитирай

Хей, момичета, доста идейно е това и още днес мисля да пробвам. (Като повечето от вас - не съм доволна от прекалено тъмно кестенявото, почти черно, което се получи и искам някакво изсветляване, близо до моя естествен средно кафяв тон).
Но имам един въпрос - явно с една процедура няма да стане, за това през колко дни е добре да правя тази маска? И изобщо как се нанася - като шампоан или като маска??

Smile
Цитирай

JeremyVag, можеш да правиш маската през 2-3 дни, няма проблем. 1-2 процедури би трябвало да дадат видим резултат. Нанася се като маска - на суха или съвсем леко влажна коса се нанася обилно и равномерно сместа. Като масажираш леко се получава пяна, все едно си под душа  Smile. Стоиш така 30-60 минути (може да има леко щипане) и това е. Успех. Peace
Цитирай

ladyyy чети нагоре... нали това дискутираме..
моята къна беше наслоявана 5,6 год!
сега като се гледам на слънце цялата ми коса червенее много все едно съм била боядисана червена а не черна. скоро ще се разделя с това черното!  Whistling
Цитирай

значи няма махане от къната аз се обезцветих ама изчаках доста време да падне поне малка част Smile после уцелих някаква тъмна боя и щях да се изям от яд Sad( и прочетох за витамин С направих си маската и се махна тъмната боя и ся съм цвета който искам  Mr. Green
Цитирай

еми то дори и да не я махаш с витамин C ефекта с червения оттенак си го има и като си пада къната естественно....   Whistling
Цитирай

ем аз бях 8 години черна-4 с боя 4 с къна  Mr. Green има махане ама няма как да не си унищожиш косата поне малко Smile Витамин С-то е за боя която не е наслоявана мн мн Smile
Цитирай

bizaRRe-споделяй как махна `12 годишна къна -аз 2 годишна не мога да я мръдна.Да не говоря че ме намазаха с някакво СЕРИ за изсветляване на черни коси  #Cussing outнещо страшно не ми мръдна цвета и косата ми стана леш-найстина сподели как си се справила-казаха ми ,че къната само с ножица се маха
Цитирай

minna1985,къната не съм махнала на 100%,но я пробих.Както знаете къната прави филм върху косъма ,наслоява се върху него,а боята работи като влиза в косъма...
Та...след 10-тина маски с витС и две опаковки обезцветител на престиж успях да изчегъртам малко от нея  Mr. Green.
В крайна сметка боята успя да проникне и имам напредък.Днес ще се боядисам за втори път и се надявам да стане още по-добре....
Цитирай

Дано имаш късмет!!!Аз от 6 месеца съм с боя,и пак няма махане.........а това на Сери ми разказа играта-чак не смея сега да пребегна към нищо.Косата ми е била винаги много дълга и гъста,плаках от страх до като я миех от Серито защото скърцаше като слама.Слава богу сега е горе долу ОК.Съжалявам,че незнам как да ви кача снимка.
Цитирай

здравей, искам да попитам, колко мл. шампоан се добавя към стритите таблетки или се слага на око , количество необходимо за дължината коса? Днес мисля да го пробва и върху моята коса, тя  е къса до раменете, почти се опира на тях и цвета ми е тъмно  кафяв в краищата, а светъл в корените. Дали ще се получи нещо, от от 14 години се боядисвам, дано да има ефект. Peace
Цитирай

Днес и аз пробвах  Smile  В събота се боядисах и цвета стана много тъмен  ooooh!  Въпреки, че сложих по-малко вит.Ц  пак има резултат  Peace
Цитирай

МимитоСавова , не съм мерила в милилитри  Laughing, слагаш на око, колкото да ти покрие косата. Ориентировъчно, според мен около 60-80 мл ще ти стигнат, може и да останат. Тъй като си се боядисвала толкова много време, може да ти се наложи да повториш 2-3 пъти за да видиш някакъв ефект. Пожелавам ти успех и моля те, сподели дали ти се е получило.  Peace
Цитирай

OK  Peace само че остава за утре, мъжът ми забрави да ми купи витамините които му бях поръчала.  Laughing Ще споделя веднага  Wink Peace
Цитирай

И аз съм доволна, но някак си не ми се разпени много, правих го на суха /леееко навлажнена/ коса  Thinking
Обезцветявана съм и боядисвана, после пак боя, която стана много тъмна, и мина една седмица оттогава и сега вит. Ц  Blush
Цитирай

Здравейте,видях,че не само аз имам проблем с косата.С черна коса съм от 4 години.Последно се боядисах на 30.12.2011г.От тогава до сега е израснала почти до половината.Боядисах се с по светла боя,но не се изсветли цвета.Косата ми е дълга почти до кръста.Кажете ми точната дозировка на маската.Колко витамин ц и колко боя.Смесват ли се или се правят по отделно?Моля кажете ми как да се отърва от черния цвят
Цитирай

Не се слага боя, а се смесват около 40 таблетки от по 100 мг. с необходимото количество шампоан да насапунисаш косата си. Тъй като казваш, че ти е наполовина израстнала, намажи откъдето започва черното, поне първият път. Като видиш какъв резултат ще постигнеш, на следващо миене на косата ти го направи на цялата коса  Crazy
Цитирай

По-удобно е ,според мен, с течния витамин Ц. Пробвах и с хапчетата,но направо се измъчих да ги стривам на прах...

Една вризьорка тук във форума сподели,че го прави с вит. Ц салюш  Peace
Цитирай

Този метод определено помага!! Бях от тъмно руса с черна коса и благодарение на Витамин C почти си възвърнах стария цвят,обаче много ми се прошари косата и я обезцветих и в момента е руса, има ли някакъв друг начин да се възвърне старият цвят или след обезцветяването вече само се чака в зависимост от това как си расте самата коса? smile
Цитирай

Здравейте прочетох цялата тема,но не разбрах дали косата се уврежда от витамин C. Косата ми е
много дълга до кръста и е тъмно кестенява,за това премахването на боята с remouver не е вариант.  Целта ми е да омекотя цвета си без да си унищожа косата.
Цитирай

elizabetI,не разбрах дали косата ти е боядисана,тази маска е за третирани коси.
Въпреки това-не се уврежда косата,при мен само се изсушава доста,тя и без това си е суха,но не е проблем да наваксаш после някакво масло.
За тези които са с къна ,като мен-това единственото нещо което успява да я мръдне,поне при мен.От черна-сега е червена,долу-горе като с 6-7 номер боя.Мислех да не я боядисвам 1-2 месеца,но се налага,имам си повод.
Цитирай

Да косата ми е боядисана малко по-тъмна от естествения ми цвят тъмен шоколад ми е цвета сега, но искам друг цвят може би керемида тъмна , но няма как да го направя без да съм си махнала боята сега. Благодаря за отговора тази вечер ще опитам маската Smile
Цитирай

Правих маската 4 пъти и ми махна боята изцяло  Peace 
Цитирай

Снощи си направих маската стоях само 50 минути с 40 таблетки витамин C. Да има ефект не е огромен в корени те е най-силен на долу по кичурите ми се червенее леко. Надявам се че след няколко пъти ефекта ще е видим. Косата ми изглежда супер има страхотен блясък може би от витамина. Направих я с шампоан Кра Кра който мирише на дъвка аромата е страхотен, както и блясъка. Иначе ако някой желае да подхрани косата ти маската е : свинска мас ,ром и оцет. Правила съм я върху тъмна коса не зная как е за светлите,но подхранва невероятно много. Ако се прави 2 пъти в месеца след няколко месеца ще видите ефекта. Smile
Цитирай

По-удобно е ,според мен, с течния витамин Ц. Пробвах и с хапчетата,но направо се измъчих да ги стривам на прах...
Селма, а колко ампули слагаш? Досега и аз стривах таблетките, но не ми се занимава вече и купих ампули.
И да, този метод сваля малко боя, но косата ми става ужасно суха и изтощена, не ми се струва, че се подхранва. Но както и да е, важното е, че тъмната боя пада.
Цитирай

Днес за трити път си направих маската резултата не е огромен има някои кичури,които дори не са мръднали Sad. Вече си мисля,че витамин C то в България е много по-слабо от това в клиповете в youtube. Вие, какво витамин ц ползвате ? Аз купих от обикновеното от 2 лв
Цитирай

Здравейте,момичета bouquet Хайде, и аз в тази тема Wink Къносвам се от 4 месеца със светлокестенявата смес на Хенафокс-всъщност,получава ми се тъмнокафяв цвят с червеникави оттенъци Confused Естественият ми цвят е светъл,и не се харесвам толкова тъмна.Записала съм си час за боядисване в събота Thinking,мисля обаче утре да направя едно изсветляване с вит.С newsm78 И аз искам да попитам-течните вит.С на колко таблетки се равняват?
Като пробвам,непременно ще споделя резултата Peace
Цитирай

И аз искам да споделя,че останах много доволна.Направо съм във възторг и много благодаря на авторката на темата,че ни осведоми за този метод.Аз съм с кестенява коса,но се бях потъмнила доста почти до черно.Опитвах с бои лека полека да из светля косата ама не ставаше.Направих си 2 процедури през 3-4 дни едната с таблетки,а другата с течен витамин.Според мен с течния витамин повече ми се из светли,а съм сложила 2 ампули по 5мл.Скоро ще пробвам още веднъж и се надявам още малко по-светло да стане.
Цитирай

И аз съм много доволна, изсветли ми се  Very Happy
Цитирай

Абе,да ви питам...боядисвахте ли се вече след изсветляването с витамина...какви са ви впечатленията?На мен ми се струва ,че косата ми не задържа боя newsm78
Някой от вас има ли подобни наблюдения или проблема си е само мой?
Цитирай

bizaRRe ,аз днес се изсветлявах/на къносана коса/,почти няма разлика в цвета Confused,но пък водата си беше оцветена при изплакването/може би ще са ми нужни няколко процедури/,та-утре имам час за боядисване-искам да премахна червеникавите оттенъци;не знам дали ще "хване" боята,но ще пиша след това как е станало,и за колко време се задържа цвета/ако постигна някакъв Wink
Цитирай

Абе,да ви питам...боядисвахте ли се вече след изсветляването с витамина...какви са ви впечатленията?На мен ми се струва ,че косата ми не задържа боя newsm78
Някой от вас има ли подобни наблюдения или проблема си е само мой?
Да, аз се боядисвах, но смених марката боя и пак много тъмна ставам. Но боята доста се задържа при мен, за жалост.
Цитирай

Здравейте ползвали ли сте кислородна вода за изсветляване на косата?
Цитирай

Здравейте ползвали ли сте кислородна вода за изсветляване на косата?
Свекърва ми от години изсветлява косата си само с кислородна вода, но нейната е естествена, т.е.  не е боядисвана. Кислородната вода не може да изсветли боядисана коса, за сваляне на боя (респективно - изсветляване) се ползва обсъжданата в темата комбинация от шампоан+витамин С Peace
Цитирай

Защото майка ми ми каза,че така се е правила от черна руса Smile на мен витамин цто не ми помогна а косата ми е боядисвам 1  годишно и е тъмно кестенява  правих се 4 пъти с витамин ц имаше ефект само в корените, взех decolor Time и ефекта беше минимален.. Купих си боя след 1 седмица искания цвят от мен е светло червено към оранжево , взех най-светлото оранжево и не хвана изобщо само леко в корените... не искам да я обезцветявам косата ми за това си мисля за кислородната вода
Цитирай

Само да кажа....че се продава витам Ц на прах! Crazy
Цитирай

Аз бях червена 2 години, боядисах се веднъж тъмно кестеняво и не ми хареса. Пробвах и този начин за изсветляване, има някакъв минимален ефект при мен. Фризъорката ми каза да ходя на минерални бани, че червеното се махало много лесно от водата. Помолила съм сега да ми донесат вода от едни извори, и ще докладвам.  Laughing
Цитирай

Али, само това още не съм пробвала. Червеното и розовото са най-коварните неща smile3516
Витамим Ц-то помогна доста, но не може да махне пигмента напълно
Цитирай

Жаки, видях те някъде, че негодуваш, за дето розовото не ти се махнало. Дано успееш скоро. Аз си обожавам яркото червена коса, но моята и без това е тънка, и много и дойде... Та реших да мина на някоя боя - тъмна, по-щадяща. Отивало ми било брюнетка, ама пусто му - хич не се понасям, а боята излезе някаква страшно издръжлива. Два месеца няма сваляне или изсветляване.  Crossing Arms Остана ми само варианта с минералната вода, и ще докладвам другата седмица, надявам се... Няма да ползвам тази от магазина, обаче, а баш си.  Laughing
Цитирай

Моето почти се махна. Но и доста си скапах косата Confused
Остана лек нюанс, но да се надяваме до месец-два и той да изчезне.
Цитирай

Само с витамин Ц-то ли успя да го свалиш толкова? Ама пък моето е напластявано яко...  Thinking
Цитирай

O, не. После ме "праха" с блондор за 10 мин. и с един обезцветител на Лореал. И въпреки това има още.
Аз за това реших да сложа край на този тормоз и да се концентрирам само в/у запазването на косата. Ти си ми я виждала колко е дълга и определено не ми се иска да съсипя всичко.
От сега нататък само миене веднъж в седмицата и най-добрите продукти за коса.
Цитирай

Пази си я на всяка цена, прекрасна коса имаш.  Hug
Цитирай

Според вас с кое е по-добре да пробвам: с витамин "С" или с деколор? newsm78 С кое ще има по-добри резултати? и да ви питам като ви сваля витамин "С" боята отдолу косъма риж ли остава, т.е само на окислителя, който е бил в боята.....ох, незнам дали ми разбрахте питането ooooh!.....
Цитирай

какво значи "по-добре" за теб? по-щадящо или по-бързо? с вит.С няма как да е ефикасно - иначе щеше да се прилага във всеки салон. при мен мазането с вит.С, лимон, кисело мляко, минерална вода и т.н. не дава бърз и задоволителен резултат. червенее доста и съм трицветна, като броим и белите коси. но преценявам, че моята коса не би понесла химии.
Цитирай

Абе мацки..аз само едно не разбрах..защо постоянно все нещо им правите на тези коси или ги обезцветявате или оцветявате после искате да не се увреждат?Наистина не разбирам!?  newsm78
Цитирай

Снощи си направих маската стоях само 50 минути с 40 таблетки витамин C. Да има ефект не е огромен в корени те е най-силен на долу по кичурите ми се червенее леко. Надявам се че след няколко пъти ефекта ще е видим. Косата ми изглежда супер има страхотен блясък може би от витамина. Направих я с шампоан Кра Кра който мирише на дъвка аромата е страхотен, както и блясъка. Иначе ако някой желае да подхрани косата ти маската е : свинска мас ,ром и оцет. Правила съм я върху тъмна коса не зная как е за светлите,но подхранва невероятно много. Ако се прави 2 пъти в месеца след няколко месеца ще видите ефекта. Smile
oceta zapechatva cveta v kosama,ako iskate da svalite boqta ot kosata si maski s ocet ne sa za predpo4itane
Цитирай

потвърждавам,че витамин С премахва боя за коса Smile
Цитирай

kakva e tazi maska s med i kanela 6te spodelish Li Smile
Цитирай

Не разбрах само на измита/чиста коса ли се слага или може и на  не измита ?
Някой пробвал ли е с лимонов сок и витам Ц без шампоан или да не творя измишльотини !
Цитирай

искам да споделя моят кошмар с косата ми,преди две години реши да се къносвам с индийска кана  тъмно кафяво с червен отенък,а  естествения цвят на косата ми е тъмно русо и оттам нататък какво ли не правя за да я премахна боядисах се не хвана ходих на фризъор първо ми направи руси кичури и след това ме боядисва но пак тъмен цвят и вече от година и половина редовно се боядисвам,какво да направя да си възвърна цвета на косата подстригвам се редовно за да расте по бързо,а косата ми расте много бавно,правя си маска с тривитамин. но няма ефект моля за  съвет 
Цитирай

Олее, добре че ви открих. Отдавна искам да изсветля косата си, че с този черен цвят ми омръзна, но като отидох на фризьорката си ми заяви, че щом не съм се правила с про бои няма да ми стане номера, т.е. много и труд и коса ще падне Laughing Сега ще пробвам с вит С и ако има ефект ще пиша. Hug
Цитирай

Здравейте и от мен! Аз също съм с черна коса и упорито се боря с премахването на този ужасен цвят и мисля, че се получава. След като прочетох тази статия веднага изпробвах маската и мога да кажа, че от три процедури вече има доста голяма разлика, да кажем че косата вече ми е към доста тъмните червеникави отенъци. Мисля да пробвам с още около 5 процедури и тогава да се боядисам с цвета, който искам ( цветът, който искам е много светло кафяв). Как мислите ще стане ли това, което искам и знаете ли  дали може шампоанът да се подмени с някаква друга течност, която е по-щадяща за косата?
Цитирай

Мацки вижте какво открих за преминаване от черна към по-светла коса. Незнам подробности, даже дали я има тази боя в България, но се впечатлих: 
http://www.ulta.com/ulta/browse/productDetail.jsp?productId=xlsImpprod620078
Доколкото разбирам е за черни коси само....
« Последна редакция: Пон., 17 Дек. 2012, 20:10 от мартина »
Цитирай

Ох,много ми трябва такова нещо Confused Моят цвят е тъмно-кестеняв с червеникави оттенъци и засега безуспешно се опитвам да премина към светло-кестеняво-изсветлявах и с вит.С,съвсем лека разлика има,ще пробвам още 1-2 пъти,колкото да сваля по-тъмния цвят и ще боядисвам с по-светло Confused
Цитирай

Аз махнах тъмния цвят  ooooh!  сега кажете как да се отърва от червеникавия отенък  Tired все още се забелязва леко и мн ме дразни 
Цитирай

Само с вит.С ли се изсветли?
Цитирай

Да  Peace  И с домашни маски  Smile Вит.Ц ми махна доста от тъмния цвят   
Цитирай

Здравейте и аз имам въпрос относно изсветляването на косата или по скоро съвет.
На 24 години съм побелях много малка на около 13 има мноого бели коси. Къносах се с червена индийска къна,после спрях,къносах се тъмно кестенява или нещо такова,след това отново спрях.
Преди 2 години някъде започнах да се боядисвам с безамончната на Шварцков цвят тъмно кестеняв.сега от няколко месеца се боядисвам с тази на Лореал безамонячната пак тъмно кафява,но седи много тъмна само на слънце си личи че кафенее.Косата ми по принцип е тъмно кестенява вече и аз не помня много каква е...Искам да попитам дали има смисъл да пробвам процедурата с витамин ц,искам да я изсветля леко да стане пак тъмно кестеняво,но да не седи толкова тъмно,но искам и да е с безамонячна боя отново,защото косата ми е къдрава и дълга съответно суха....Моля ви за съвет...аз нямам много опции за промяна на коса,ако се подстрижа съм като кошница,поне цвета да си сменя Sad
Благодаря ви предватително!
Цитирай

Пробвай,мисля че ще стане-ако не от първия път,то след 2-3 процедури/веднъж седмично/ PeaceИ аз искам да изсветля косата си-къносвах я преди време,после станах тъмнокестенява с боя,а желанието ми е да постигна светлокестеняв цвят Wink Изсветлявах с вит.С два пъти досега и има видима разлика-червенее,рижавее едно никакво Confused,но все пак посветлява и ще ми даде основа за по-светлия цвят Peace
Цитирай

Днес си взех бебешки шампоан Бочко и витамин ц,ще пробвам...много искам да я направя 1-2 тона по светло тъмен шоколад или нещо такова...дано да ме хване ще ми се преди нова година да си направя нов цвят....по принцип си мия косата два пъти в седмицата ще направя една процедура днес и една във вторник,сряда и ще видя какъв е резултата.Яд ме е,че започнах да се боядисвам по тъмна а не близо до моя цвят,но повече ме притеснява къната дали не се е наслоила много въпреки,че не съм се къносвала от много време.Благодаря за отговора ще опитам и ще споделя надявам се да стане много!
Цитирай

petqqqq2 Според мен, ако цветът ти е от къна - резултата ще е минимален или нулев, но пробата няма да навреди. Пробвай маска с хума - според мен по-добре ще смъкне къната.
Цитирай

Здравей Vanian.С къна не съм се боядисвала от години,започнах с безамонячната,защото от къната белите ми коси станаха оранжеви.Използвам тъмно кафява боя но се вижда,че е такава само на слънце иначе си изглежда черна.Искам да я направя тъмен шоколад или нещо такова...Вчера изпробвах маската с витамин ц и не виждам особен резултат,но мисля да пробвам още 1-2 пъти.Стрих една опаковка и детски шампоан Бочко и стоях около час и половина.Може и аз да не забелязвам де незнам.Мисля да пробвам с 2 ампули по 5мл,както пишеше по-назад в темата,може би ще е по-добре.Чудя се дали има значение в какъв съд го слагам,а също така,косата ми е доста дълга и гъста и може би трябва да сложа повече витамин ц?
Цитирай

здравейте момичета,

преди време бях черна и преди година и нещо ме обезцветиха няколко пъти до рижо, но почнах естествено никаква боя да не хващам в продължение на 1 година и накрая и мацнаха много тъмно кафяво, после червено - нищо! и накрая от няма накъде пак черно.... сега в корените съм тъмно кафява, а ндаолу е кафяво-черно... тъй като мисляа утре да се боядисвам махагоново, ще я пробвам тази маска днес  и ако няма никакъв ефект ще пробвам  онази с меда и канелата, пък да видим  newsm78
Цитирай

Момичетаа,мислех,че това с тоя витамин Ц е нереално,но още от първия път смъкна червения цвят от косата ми.Фризьорка която ме видя с червения цвят ми каза,че този цвят скоро няма да го махна,нооооо да няма го:) newsm44 newsm44 newsm44 newsm44
Цитирай

и каква излезе? аз след римуувър на black  изсветлях от черно към тъмен оранж и в корените по-светло и след боя най=светлото русо, за да стане кафяво, станах мн тъмно кафяво с едни странни отенъци абееее няма да го докарате ида искате  35 35 35 35 и се 4удя дали да него пробвам това с витамина,че мин. път не го направих
Цитирай

Пробвах и нищо не стана, НО от 1 година не съм се боядисвала и косата ми е израснала до под ушите. Имам наслоена черна и кестенява боя.
Цитирай

Зравейте,много отдавна следя,темата и реших да пробвам ,бях се боядисала с Палете мус -Нуга е супер боя няма падане.Бях на кичури реших  да има промяна.Наистина с витамина и шампоана пада но допълнително си пражих маска хума имаше по голям ефект
Цитирай

И аз смятам да пробвам ,цвета ми е много тъмно кестеняв до черно а естествения ми цвят е рус..  Love и според коментарите по горе и впечатленията от тези които са си правили маската мисля че е до витамина.. може би има разлика дали е течен или на таблетки .. дано да стане  Rolling Eyes .. а относно маската с мед и канела -аз съм я правила и бях с израснали корени ,имаше ефект само в корените ,надолу нищо не стана ...  Sad следователно момичетата с нетретирана коса могат да я пробват (потърсете в гугъл)  .. и все пак ,индивидуално си е Smile

П.С. МОга ли към витамините и шампоана да добавя също и сода и жълтък ? Те също свалят цвета ,така знам ...   Rolling Eyes или да не експериментирам.. ?
Цитирай

.........
П.С. МОга ли към витамините и шампоана да добавя също и сода и жълтък ? Те също свалят цвета ,така знам ...   Rolling Eyes или да не експериментирам.. ?
    Не бих съчетавала витаминът С ,който е аскорбинова киселина , със содата ...... Naughty
Цитирай

.........
    Не бих съчетавала витаминът С ,който е аскорбинова киселина , със содата ...... Naughty

Благодаря Smile
Цитирай

Аз съм тъмно червена боядисах се за първи път преди 2 месеца и няколко дни вече  Very Happy  от тогава не сам.Харесвам се но ми предстои бал и не искам тогава да съм с червена коса в корените израстна малко и върховете станаха по-светли.Мисля утре да пробвам дано да се получи нещо  Praynig  Благодаря за чудесната идея  bouquet
Цитирай

Здравейте. Искам да направя платинено бели кичури, но никога не стават. Дайте някаква идея, хитринка, освен фризьор, защото и там ударих на камък.
Цитирай

Днес пробвах маската наистина изсветля, а съм тежък случай боя-къна-боя, но естествената коса не я изсветли. Ще я направя още няколко пъти и после на фризьор да я направи еднаква в корените. Харесала съм си този цвят https://www.facebook.com/photo.php?fbid=450141125041709&set= … ype=1&theater
Цитирай

Светлана ,а можеш ли да кажеш кой е  този цвят и на коя марка?
Благодаря!
Цитирай

а цял бебешки шампоан ли трябва да се сложи? защото моята коса е до рамото....?  newsm78
Цитирай

а цял бебешки шампоан ли трябва да се сложи? защото моята коса е до рамото....?  newsm78
съгласна, аз си мисля че трябва да е цял амаа Shocked
Цитирай

еми сложих целия и без това е малък такъв... и сега си стоя намацана да видим.... тя моята сега в корените е светло червена, надолу тъмно кафява.... обезцветена в домашни условия с римуувъра на black ... беше черна
Цитирай

Ох,момичета и аз ще ставам пак брюнетка,така че ще ви следя да видя как ще ви подейства маската.Сега съм с черна коса от около 5 години,но ми омръзна вече.Даже последния път като се боядисвах си направих корените уж много тъмно кафяво,та да не личи разликата,ама боята не стана такава ами даже ми оранжавее на слънце и хич не ми харесва.В чуденка съм какво да се правя,а хич не ми се изсветлява с римуувъри. ooooh!
Цитирай

Нямам представа нито каква марки, нито кой номер Rolling Eyes, просто ми хареса снимката във фейсбук. Ще ходя на фризьор, че нещо не ми се рискува. Всеки път като се опитам сама се получава нещо, което не съм искала.
Цитирай

Svetlana , на мен и на фризьор не ми се получава дори подобие на това, което искам  #Cussing out #Cussing out

днес направих маската .... 2 пъти, не ме бийте  Whistling

корените ми, които бяха светло-тъмно червени станаха първия път тъмно рижо, а втория път светло рижо, надолу малко тъмни, а целите дължини от черни станаха първо много тъмно кафяви, а сега са кафяви т.е. тъмно кестеняво-червеникави тук там по-светло кестеняво... поне така се вижда на лампите... с  2 думи - цигане маане отвсякъде, нооо за мен и това е много...
ГОЛЕМИЯТ ВЪПРОС Е как да продължавам процедурите занапред, защото с това тепмо корените ми скоро може и да станат руси.... 35 а надолу вървим с по 1-2 тона едва едва
Цитирай

Като чета по-горните коментари се замислих - а не може ли да се мажат само дължините, които по принцип остават по-тъмни от корените? newsm78
Цитирай

Niandre , и аз така си мислиха да правя, но първо ,че сама ми  е абсурдно, второ течността става като желе и много се заплита, не е като боята  Thinking
Цитирай

Здравейте. И аз преди два часа, очарована от всички положителни коментари за метода, реших да го пробвам. Счуках 20 таблетки витамин С, добавих 3 супени лъжици шампоан и намазах с четка а после намачках по цялата дължина. Преди това леко си напръсках косата с пулверизатор да не е суха. Увих в найлонче и после кърпа и стоях така 2 часа. Видим ефект няма, но сега е и вечер, утре сутрин на светло ще видя и ще споделя. Мисля да повторя процедурата до няколко дни, надявам се че няма проблем. Само да кажа, че косата си я боядисвам черна от 2007 година, доста е наслоявано, но не съм се боядисвала от септември и сега корените ми са доста израснали за мен - 3 4 см и е видимо. Преди 2 седмици почнах с домашните маски с кисело мляко, жълтък, зехтин, след това си купих и тривитаминол и 2 пъти го добавях към горната маска. Днес се сдобих и с бадемово масло и смятам да продължавам с маските, надявам се боята да пада вече видимо. Smile))
Цитирай

Здравейте момичета, не можах да прочета цялата тема защото нямах време. Ето я моята ситуация. Моят естествен цвят е тъмно кестеняв, но от няколко месеца се боядисвам тъмно руса. Вчера направих голяма грешка и сега съм патешко руса. Въпроса ми е дали ще мога с вит. Ц да махна този патешки цвят???
Цитирай

напълно е възможно, но не се знае.. пробвай Wink на такива въпроси никой тук не може да отговори,защото на всяка коса действа по различен начин. Успех и сподели после!  bouquet
Цитирай

Говорих със фризьорката ми и тя каза, че тази техника помага при тъмни коси, но след като аз съм патешко руса, няма да ми помогне. Боядисах се на ново със тъмна боя, косата ми е приятно изгоряло и сега слагам шепи арганово масло  Very Happy Very Happy Very Happy
Цитирай

Говорих със фризьорката ми и тя каза, че тази техника помага при тъмни коси, но след като аз съм патешко руса, няма да ми помогне. Боядисах се на ново със тъмна боя, косата ми е приятно изгоряло и сега слагам шепи арганово масло  Very Happy Very Happy Very Happy
няма да стане,купи си No yellow shampoo да ти матира цвета на косата стоиш между 5-10 мин., маската има ефект към боя ,но не към оттенъци.Аз от кафява нуга станах медено червена ,но добавях и малко сода бикарбонат към шампоана от това имаше много полза сега цвета много ми хареса,направих си и балеаж със златни кичури.
Цитирай

Аз също се боядисвам с къна.. преди няколко дни ми щукна идеята,че вече не искам да съм черна.Доста неща съм чела и знам,че махането на черния цвят е практически невъзможно,попаднах днеска на тази тема и мисля да го пробвам..изчетох всички постове и си мисля само едно.. искаме някакъв цвят,мажем се (независимо станало или не) после ревем,че не го искаме и търсим най-щадящ метод за оправяне на положението ако може даже да е и евтин ама и да не ни съсипе косата хах даже да я подхрани.Тъжно но факт не мислим съсипваме си косите после искаме всичко да е 6..
Цитирай

Здравейте,
днес цял ден чета по темата и реших да пробвам и аз.Косата ми е черна от доста години.Последно се боядисвах в черно преди Нова година.Миналата седмица реших обаче,че не желая да съм вече черна и сложих червена боя.Корените ми станаха червени,но краищата са си все така гарванови.И така днес смесих витамин С+течен +кисело мляко+стимулант за коса на Икаров+арганово масло и ще видим моята различна формула дали ще има ефект след 1ч.Искам да съм червена това е просто.Стискайте палци,ще пиша пак,за да кажа какво се получи.
Цитирай

Мили дами ефект върху черното нулев Sad само червените ми корени станаха по-ярки и това ме принуди да се намажа пак с червена боя цялата,за да не е толкова фрапантна разликата.Следващия път с remover ще пробвам само краищата.
Цитирай

Да се включа и аз
На кратко аз сам с кестенява коса но честно казано не сам си виждала цвета от 16 год.
За сметка на това сам се виждала с всякакъв друг цвят дори с зелен,но основно сам се задържала на русото , та сега съм кадифено червена но искам пак да си стана руса,можели  червеното да го махна,ще станели ?

ще се радвам ако някои с опит ми отговори,приатен ден.
Цитирай

ще станеш рижа  Peace
Цитирай

Hug   рижа не ми се иска да ставам,като морков била сам и такава но не сега     Laughing
Цитирай

Ех , колко хубаво че отрих нещо по въпроса .. До скоро бях бременна , и 9 месеца не си пипнах косата , не за друго ами защото моя мъж е много суеверен и не ми позволяваше нито да подстригвам , нито да боядисвам  Laughing По принцип естествения ми цвят е тъмно русо , а се правя черна , от една страна така се получи добре че не си боядисвах косата 9месеца , защото много искам да сваля това черното  Sick В момента на половината е моя цвят , другата половина надолу е черното още .. Ще взема да пробвам тоя метод дано помогне  Praynig  Smile
Цитирай

Днес пробвах като че има малко ефект , не знам да не би пък аз да не съм направила смеската както трябва  newsm78 Взех витамин Ц начупих го хубаво , и в една купичка го забърках с бебешки шампоан Бочко , и после намазах сместа на косата си поседях така около 40мин. . Така ли трябва да се направи или бъркам нещо  Smile  newsm78
Цитирай

Здравейте. Искам да направя платинено бели кичури, но никога не стават. Дайте някаква идея, хитринка, освен фризьор, защото и там ударих на камък.
Какъв цвят ти е основата?

Днес пробвах маската наистина изсветля, а съм тежък случай боя-къна-боя, но естествената коса не я изсветли.
Тази смес не действа ли на принципа на римувъра - сваля боя, но не изсветлява косата?

ГОЛЕМИЯТ ВЪПРОС Е как да продължавам процедурите занапред, защото с това тепмо корените ми скоро може и да станат руси.... 35 а надолу вървим с по 1-2 тона едва едва
Както писах в началото на темата, на 1ва стр. - от температурата на скалпа винаги корените 'дръпват' по-бързо и при изсветляване на цялата коса първо се мажат дължините от ок. 1-2см. от корена и накрая корените. Съжалявам, че бях забравила за този метод, наскоро се потъмних в къщи (без да искам, уж по-тъмно руса боя, пък станах кестенява), та се изсветлявах пак с боя; а с тази маска + домашните маски пак щеше да падне.
Цитирай

bunny,
Не бъркаш никъде. Аз процедирах по същия начин. Опитай още 1-2 пъти и може би ще забележиш по големи резултати.
Цитирай

Моми4ета и аз имам една рецепта за изсветляване, много е ефикасно:
В 400гр водка слагате 2 лимона втривате в косата и цвета пада.
Това с витамин С-то е почти същото
Третирах  косата си вече  но съм малко оранжева Crazy с разлика корен-дължина hahaha искъм пепеляв цвят  Flutterно незнам коя боя да ползвам, имате ли съвети?
Ориентирала съм се към тъмно русо...
Цитирай

Понеже искам да си изсветля косата...та пак съм тъмна Sad
Правих се с нюанси на кестен.
В желанието ми да съм с по-светла коса си взех цвят лешник.
И станах по-тъмна...
А сега на къде  newsm78
Цитирай

Направи си домашна маска - зехтин (или друго масло - бадемово, пшенично) + жълтък + мед; хем подхранва косата, хем сваля много от боята.
Цитирай

стана ми интересно и аз реших да пробвам с шампоана и витамин С, преди 2 дни се боядисах млечен шоколад, но не ми хвана върху русите кичури и реших да пробвам да видя какво ще стане дано съм доволна след 1 час  Rolling Eyes
Цитирай

Здравейте! Искам да се похваля. Направих си маската с шампоана и витамин С стоях около час и половина преди 10 мин се измих и сега косата ми е с 3 тона по-светла. Very Happy Само да добавя ,че бях боядисана тъмно руса и искам да се направя много светло руса и май ще стане. Накрая си полях косата с чай от лайка. В крайщата на косата боята ми падна изцяло Smile
Цитирай

И аз пробвах тази процедура, косата ми е боядисвана последно преди 5 месеца с тъмно рус цвят, но направо си изглеждаше тъмно кафяво по-скоро.В момента е малко по-светла наистина, аз си я забелязвам, че част от боята е паднала, но определено ще потретя след седмица отново маската. 4470
Цитирай

Ок, мили дами и мами, сутринта прочетох темата и през целия ден се колебах, когато минах покрай аптеката, нещо като че ли ме придърпа вътре. Сложих 5 ампули течен витамин С, които се равняват на 25-30 хапчета и шампоан Бочко за момиченца. Часът, от който засичам 1 час и 15 мин. е 20:55, в 22:10 ще имам впечатления от рецептата от първа ръка.
Боядисвам се по-тъмна от 2010-та, в различни нюанси и различни бои - както безамонячни, така и с такива, които съдържат амоняк. Понеже ми предстои сватба след 6 месеца, реших да си възстановя естествения цвят, който е много приятен, наподобява лешник, но отдавна не съм го виждала. Ако успея по този начин да смъкна малко черно, за мен ще е добре, защото първо - няма да има такава зверска разлика между 4-те пръста корени в естествен цвят, дължините и корените. Наскоро се простих с 1/2 от дължината си и сега косата ми стига едва до раменете. С нетърпение чакам да видя резултата и ще съобщя своевременно!
Цитирай

Моите впечатления - разлика има, видима е, но не е драстична. Струва ми се, че малко изсушава косата, намазах щедро с балсам, към който добавих няколко капки бадемово масло. След сешоара сложих малко кристали и работата заспа. Определено ще повторя процедурата, но няма да е скоро, стори ми се една идея по-агресивна отколкото очаквах.
Цитирай

Записвам се да ви следя. Само мога да споделя , че се къносах я с къна кестенява , след което исках да махна къната с ремувър не стана , само се изгори.
Цитирай

Дами,с какъв детски или бебешки шампоан е найдобре да се направи процедурата,защото имам дълга и гъста коса,която е боядисвана с черна къна и с боя ..Натруших около 10/15 хапченца витамин Ц и ги смесих с бебешки шампоан Тео Бебе,но проблема е че не видях да пада боята и не мисля че е станало нещо..
Цитирай

Дами,с какъв детски или бебешки шампоан е найдобре да се направи процедурата,защото имам дълга и гъста коса,която е боядисвана с черна къна и с боя ..Натруших около 10/15 хапченца витамин Ц и ги смесих с бебешки шампоан Тео Бебе,но проблема е че не видях да пада боята и не мисля че е станало нещо..

Доколкото прочетох ми се струва, че трябва да сложиш повече витамин С, погледни първите постове. Аз смесих с Бочко, не знам защо така прецених,  при други обстоятелства бих си взела друг...
Цитирай

Доколкото прочетох ми се струва, че трябва да сложиш повече витамин С, погледни първите постове. Аз смесих с Бочко, не знам защо така прецених,  при други обстоятелства бих си взела друг...
къната не вярвам,че ще падне от тази маска,това е подходящо за боядисана коса
Цитирай

Ще ви хвърлям по око и споделя, ако се получи замисъла...  Smile
Цитирай

Днас се реших да направя процедурата и...воала,косата ми е с 2 тона по светла.Беше тъмнокестенява,а сега е с цвят на мед.
Даейства определено.
Взех си детски шампоан на Гарние и витамин С на прах.Не знаех колко прах да сложа и ръснах щедро.Определено ще повторя процедурата след седмица.
Цитирай

Момичета като гледах в youtube клипчета за тази процедура, момичетата ползваха шампоан на Head  & Shoulders, даже едната каза че с никакъв друг шампоан не става... Rolling EyesНякоя от вас да е пробвала?
Цитирай

Момичета като гледах в youtube клипчета за тази процедура, момичетата ползваха шампоан на Head  & Shoulders, даже едната каза че с никакъв друг шампоан не става... Rolling EyesНякоя от вас да е пробвала?

Става и с друг.Ние в къщи ползваме само Head  & Shoulders ,но за процедурата си купих бебешки,че ми се струва по щадящ.Все пак 1 час стоиш с него на главата.
Цитирай

Да явно става, гледам че има доволни.Странно ми беше защо точно Head & Shoulders, шампоан като всички други, виж за бебешкия по има логика.
Цитирай