Премахване на боя за коса с витамин C

  • 211 015
  • 624
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4
Извинявам се за късните отговори.

bizaRRe,  Ще изсветли косата, която е била боядисана в по-тъмен цвят. Какъв ти е естественият цвят? И какво точно ти е правила фризьорката ... смисъл цялата ти коса ли обезцвети или само кичури, които после е боядисала червено? Извинявай за многото и индиански въпроси, но хич не разбирам от фризьорски техники и практики  Crazy
Иначе относно колко често може да слагаш маската, веднъж седмично, до постигане на желания резултат, мисля, че е ОК.

elektra, радвам се, че ще ти бъде от полза.

lollie, съжалявам, не ми дойде на акъла да се снимам преди/след, просто защото и аз не знаех дали ще има ефект. При мен нямаше странни оттенъци или кичури (важно е нали да нанесеш сместа равномерно навсякъде, за да падне боята еднакво). Ако се притесняваш от крайния резултат, препоръчвам да пробваш на някой по-голям кичур за да видиш добре какво ще стане.

Ето две клипчета, който намерих в ютюб. На едното момичето от наситено розово (къхъъ) става светло розово: (врътнете направо на 1:25 там се показват снимки преди/след)



На другото, тъмно лилави кичури на бретона се изсветляват до нещо като светло кестеняво:




# 76
  • отсреща.
  • Мнения: 94
Здравейте!
Аз от всичко написано до сега не ми стана ясно премахвали този метод кЪната от косата или не?
Аз се къносвах дълго време черна но взе да ми омръзва и си искам моя си цвят (тъмно кестеняв към светло..) и се чудя дали да пробвам този метод??Кажете ще има ли ефект на къносана коса?
И ми е много интересно също някой дали е забелязал някакви странични ефекти като косопад,пърхот или де да знам нещо такова....?

Последна редакция: вт, 11 сеп 2012, 17:49 от ~фЪстЪк~

# 77
  • Мнения: 4
~фЪстЪк~, мисля, че няма ефект върху къната. Една приятелка със синьо-черна къна пробва и нямаше резултат, съжалявам. Витамина действа само на химически боядисана коса. При мен не съм забелязала някакви странични ефекти, но може и да са възможни при по-чувствителен скалп и т.н. А за махане на къна съм чувала, че се търка косата със сода, но може и да са разни измислици и не съм пробвала.

# 78
  • Мнения: 305
Здравейте момичета , прочетох за метода и реших да пробвам резултата е невероятен
Дадох си сметка , от всичко прочетено  , че ефекта е най видим при момичета с малко по светла коса
Най вероятно при черна и тъмно кафява коса  ще трябва 1/2/3 процедури за видим ефект
Аз бях с червена коса , която много ме дразнеше , и исках косата ми да стане медна ,но не се получаваше , но след тази маска с витамин С резултата е невероятен

# 79
  • отсреща.
  • Мнения: 94
Здравейте,пробвах го и ако искате ми вярвайте но действа и на къносана коса.Правих маската 2 пъти до сега и нали се сещате като падне къната със времето как косата става със един червен оттенак сега моята е такава и когато се къпя след процедурата наистина тече черна вода.
Много съм радостна че тази проклета къна ще си иде по-бързо!   Blush

# 80
  • Мнения: 4
~фЪстЪк~ , благодаря ти, че сподели  Simple Smile Бях останала с впечатлението, че не действа върху къна, но изглежда не е така. Аз се къносвам само с естествени къна и индиго и ако ми омръзне цвета, ще пробвам с витамина  Party

# 81
  • Мнения: 0
Хей, момичета, доста идейно е това и още днес мисля да пробвам. (Като повечето от вас - не съм доволна от прекалено тъмно кестенявото, почти черно, което се получи и искам някакво изсветляване, близо до моя естествен средно кафяв тон).
Но имам един въпрос - явно с една процедура няма да стане, за това през колко дни е добре да правя тази маска? И изобщо как се нанася - като шампоан или като маска??

Simple Smile

# 82
  • Мнения: 4
JeremyVag, можеш да правиш маската през 2-3 дни, няма проблем. 1-2 процедури би трябвало да дадат видим резултат. Нанася се като маска - на суха или съвсем леко влажна коса се нанася обилно и равномерно сместа. Като масажираш леко се получава пяна, все едно си под душа  Simple Smile. Стоиш така 30-60 минути (може да има леко щипане) и това е. Успех. Peace

# 83
  • отсреща.
  • Мнения: 94
ladyyy чети нагоре... нали това дискутираме..
моята къна беше наслоявана 5,6 год!
сега като се гледам на слънце цялата ми коса червенее много все едно съм била боядисана червена а не черна. скоро ще се разделя с това черното!  Whistling

# 84
  • Мнения: 46
значи няма махане от къната аз се обезцветих ама изчаках доста време да падне поне малка част Simple Smile после уцелих някаква тъмна боя и щях да се изям от яд Sad( и прочетох за витамин С направих си маската и се махна тъмната боя и ся съм цвета който искам  Mr. Green

# 85
  • отсреща.
  • Мнения: 94
еми то дори и да не я махаш с витамин C ефекта с червения оттенак си го има и като си пада къната естественно....   Whistling

# 86
  • Мнения: 46
ем аз бях 8 години черна-4 с боя 4 с къна  Mr. Green има махане ама няма как да не си унищожиш косата поне малко Simple Smile Витамин С-то е за боя която не е наслоявана мн мн Simple Smile

# 87
  • Мнения: 0
bizaRRe-споделяй как махна `12 годишна къна -аз 2 годишна не мога да я мръдна.Да не говоря че ме намазаха с някакво СЕРИ за изсветляване на черни коси  #Cussing outнещо страшно не ми мръдна цвета и косата ми стана леш-найстина сподели как си се справила-казаха ми ,че къната само с ножица се маха

# 88
  • Мнения: 82
minna1985,къната не съм махнала на 100%,но я пробих.Както знаете къната прави филм върху косъма ,наслоява се върху него,а боята работи като влиза в косъма...
Та...след 10-тина маски с витС и две опаковки обезцветител на престиж успях да изчегъртам малко от нея  Mr. Green.
В крайна сметка боята успя да проникне и имам напредък.Днес ще се боядисам за втори път и се надявам да стане още по-добре....

# 89
  • Мнения: 0
Дано имаш късмет!!!Аз от 6 месеца съм с боя,и пак няма махане.........а това на Сери ми разказа играта-чак не смея сега да пребегна към нищо.Косата ми е била винаги много дълга и гъста,плаках от страх до като я миех от Серито защото скърцаше като слама.Слава богу сега е горе долу ОК.Съжалявам,че незнам как да ви кача снимка.

Общи условия

Активация на акаунт