МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!ГЪБИЧКИ И БРЕМЕННОСТ!

  • 9 265
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 476
Здравеите.Имам проблем.В 13 седмица съм и от 3-4 дена имам много странно течение.Бяло и много гъсто като пресечено мляко,имам и сърбеж и зачервяване.Днес ходих на лекарката която ми води консултацията.Тя само ме прегледа и каза гъби.Без да вземе секрет,без да го гледа под микроскоп или там каквото трябва.Незнам как реши че са гъби.Изписа ми клотримазол глобули и крем да се мажа и да си правя външни промивки със сода.Много ме притеснява това лечение,което ми изписа без да се увери какво ми е,и се притеснявам и за бебчо да не му навредя.Кажете моля ви има ли проблем за бебето и да му навредят тези свещички.???Някой имал ли е такъв проблем.Моля ви за помощ.!!!

# 1
  • Мнения: 2 663
Нормално е да ти се появят гъбички,ори мен бяха по това време,но ми предписаха други свещички и антибиотик,а за мъжа ми крем.Но това,което пишеш,че няма лабороторно потвърждение дали са гъбички ме притеснява,та ти си бременна жена и трявба да се внимава с лекарствата,така мисля аз поне.
Защо вместо да се притесняваш не отидеш и на друг лекар да си свърши работата както трябва...аз поне така бих направила
Но най-добре да не го мислиш излишно,така е по-добре и за теб и за малкото същество
Успех и дано всичко е ок

# 2
  • Мнения: 1 839
На мен също са ми лекували гъбички по време на бременност с Клотримазол - няколко дни преди раждането. Личи си по много неща дали става въпрос за гъбички - вида на течението и т.н., така че не се притеснявай, до няколко дни ще се оправиш, но може често да ти се случва докато си бременна, защото по време на бременност се променя влагалищната флора и гъбичките често се появяват.

# 3
  • Мнения: 4 428
Щом не ти е пуснала микробиология поне въобще не се хващай на хорото й. Аз имам течение от 2 мес. Пуснаха ми микробиология, за да се види дали са гъби и какви и стерилна урина, за да се види дали не са някакви бактерии от там. Е, и двете са ми чисти, нямам нищо. Докторката ми обясни, че понякога се получавало такова нещо през бремеността. Увеличава се секрета от матката и тя понеже се разширява се получава и по-силно течение. Така, че задължително си направи изследавния преди това. И на мен в поликниниката, като отидох на ЖК ми казаха гъби само от поглед, но аз вече си бях пуснала изследванията и знаех, че това са глупости.

# 4
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Бялото течение е едно нещо, гъбичките - съвсем друго - при тях наистина има сърбеж, доста силен и зачервяване на лигавицата. Аз вече 2 или 3 пъти лекувам гъбички, откакто съм забременяла, дори в момента мажа с Клотримазол и слагам глобули - гино паверил. Питах на няколко пъти за нещо по-силно, но ми казаха, че не може заради бебето - затова споко, тези лекарства няма да му навредят. Явно с тях лекуват бременните и затова ти ги е изписала. Ако много държиш, пусни си изследване, имаш право на две такива през бремеността от здравната каса, но не помня в кои седмици, а за останалите си плащаш. Но мисля, че и след това ще ти назначи същите лекарства.

# 5
  • Мнения: 2 271
Когато бях ученичка бях аналогичен случай(но не бременна).Познаха ми само по вида на секрета,изписаха ми антимикотик и се оправих.Остана ми течение и до днес,но без разтеж.Когато бях бременна преди да ми вземе секрета ,гинеколожката ме успокои,че дори да има гьби клотримазольт и флажильт стават и за бременни!Е беше стерилен!!!Така че не се притеснявай да слагаш глобулите иначе ще стане по-лошо-тапата все още не ти е затворила цервикалния канал и гьбите може да се качат в матката.Действай на време без да се притесняваш за бебето!

# 6
  • Мнения: 2 271
 цитат на ШоколаДка -Ако много държиш, пусни си изследване, имаш право на две такива през бремеността от здравната каса, но не помня в кои седмици

Мисля ,че влизаш в графата-12-13г.с.е един от тези  секрети

Последна редакция: ср, 11 яну 2006, 17:21 от petia47

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Според мен /според споменатите от теб симптоми/ наистина се касае за гъбички -Кандида.Характерни са за бременните.На мен ми се появиха в 14 седмица и прилагах същото лечение.Имала съм такива проблеми и преди бременността,така че съм наясно.Свещичките не могат да навредят на бебето.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 802
Дааа, явно е много често срещано при бременните. На мен ми изписаха миналата седмица Гино-Паверил, били най-финните някой дали ги е ползвал? По същия начин, само с обикновен преглед лекарката ми каза, че това са гъбички. Важното е, че са хванати на време (макар, че незнам как можеш да се забавиш, то е толкова неприятно  newsm78).

# 9
  • Мнения: 5 103
И аз си ги имам ту ги излекувам , ту пак се появят.

# 10
  • Мнения: 384
Добре е да си направиш иследване,аз лично съм си правила и в поликлийниката и в частна клиника,резултатите бяха различни.Инъче от 7-ма седмица ми се появиха гъби Кандида и ми изписаха Дектарин-свещи и така цяла бременност.Дори дни преди да родя бях със свещи.

# 11
  • Мнения: 3 069
На мен също са ми лекували гъбички по време на бременност с Клотримазол - няколко дни преди раждането. Личи си по много неща дали става въпрос за гъбички - вида на течението и т.н., така че не се притеснявай, до няколко дни ще се оправиш, но може често да ти се случва докато си бременна, защото по време на бременност се променя влагалищната флора и гъбичките често се появяват.

Така е.По-много признаци се вижда когато са гъбички, а лекарството което са ти исписали е подходящо за бременни.

# 12
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
И аз имах гъбички през бременността, но не помня с какво точно ги лекувах.
Все пак си мисля, че е редно да ти пусне микробиология.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 936
На мен гъбичките ми се появиха в 16 седмица. Тогава два пъти проведохме лечение с Клотримазол глобули. 1-2 месеца след това пак ми се появиха гъбички + аеробни и анаеробни бактерии. Тогава ги лекувахме с Клион Д глобули. Така че ако наистина твоето са гъбички Клотримазол-а няма да ти навреди. В листовката му пише, че при бременни жени трябва да се прилага само след консултация с лекар, но не се притеснявай, няма страшно

# 14
  • Мнения: 2 476
Разбрах всичко,само дето не ми е ясно това за тапата,petia47
би ли пояснила.Значи ако не се лекувам може да отидат на горе към бебето,защото още не е затворен канала от тапата.Каква е тази тапа тя ли го предпазва ?Ние купихме тези свещички,но на упътването пише да не се използват през първите 3 месеца,а след това само ако по мнение на лекаря ползата за майката и детето превишава потенциалния риск.И сега мъжа ми каза да не ги слагам,а утре ще ходим на частен гинеколог да ме види поне знам че той взима секрет.Всичките съм ги обиколила в този град-ужас.Та утре пак на преглед и сигурно пак ще изпише същото ама нека да сме сигурни.Това е за сега,благодаря ви на всички за помоща.

Общи условия

Активация на акаунт