Препоръчайте ми нещо за цистит в USA.

  • 1 758
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,

Преди години ми се случваше 4есто да ме хване цистит - в България пиех Ципрофлоксацин или Нелидикс. Сега ми позамръзнаха краката и не ме е хвнал сериозно, но се чувствам некомфортно. Бихте ли ми препоръчали (ако знаете) нещо, което е ефикасно в подобни случаи и мога да си го купя свободно от аптеката.

Благодаря ви предварително.
Целувки.

# 1
  • Мнения: 4 390
Единствено се сещам, че можеш да си вземеш хомеопатични (без рецепта и в спец. магазини), както и самостоятелно билки.
Ако можеш да намериш Мечо грозде (Arctostaphylos uva-ursi (L.) Sprengel), наричат го също (диви боровинки) - ще ти подейства добре.  Мечото грозде спомага за изчистването на пикочните канали от бактериалната флора и продуктите на възпалението.
Помага и сок от дренки (стига да има откъде да го намериш), и сок от червени боровинки, чай от царевична коса, минимално сол и захар.
Също и сок от Cranberries.
Избягвай портокалите и грейпфрутите.
Ами това се сещам засега.
И посети лекар. Циститът изобщо не е безобидно заболяване.

# 2
  • Мнения: 1 581
Аз тук си намерих Cystopurin (разтворими прахчета), обаче пишеше да се пие 48 часа само, а на мене не ми мина за толкова  Confused Затова ако се влоши, по-добре иди на лекар да ти изпише нещо по-ефикасно.
Иначе много течности и много топло.
Аз си донесох от Бг Нелидикс.

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ako si si vzela chaj lipov pii v ogormni dozi po 300ml na chas i topla da e vodata i naistina lekarstvata ot bg  koito spomenavash sa nai pravilnoto tretirane  minimum 7-10dni za da ne dade recidiv -tursi mecho grozde sigurno ima i pri tebe prosto nameri latinskoto mu nazvanie, susto brezovi list i chereshovi dryjki .mnogo e nepriatno skoro i az kato tebe bqh no bez antibiotik ne mi mina

# 4
  • Мнения: 280
В САЩ има в аптеките едни хапчета които се дават без рецепта за да ти намалят или спрят симптомите (маи фирмата която ги правеше се казва АСО (ни не съм сигурна- беше преди години като си ги копувах)
Иди да питаш в някоя аптека те ще знаят. Тези хапчета на мен много са ми помагали в случаи като твоя. Оцветяват урината силно оранжево и спират болките бързо!

# 5
В САЩ е распространено да се пие Cranberrie juice в огромни количества.Аз често съм с Цитит и това ми е препоръчано от американски доктор.Помага, но ако се започне в самото начало.

# 6
  • Мнения: 400
В САЩ е распространено да се пие Cranberrie juice в огромни количества.Аз често съм с Цитит и това ми е препоръчано от американски доктор.Помага, но ако се започне в самото начало.

ПЛЮС: НИКОГА не се стискай по малка нужда. Оттам идва голяма част от проблема.

Аз съм се заредила до ушите с чай за бъбреци "БИЛКАТА НА ЛАМБРЕВ" - помага, но и то трябва да се хване в началото.
Лежала съм 5 дена в болница за възпалени бъбреци от цистит.

ПС. наболява ли те, напомня ли за себе си цистита - никакво прясно мляко. И никакви ябълки (ябълков сок). Simple Smile

# 7
  • Мнения: 486
Присъединявам се към Diviana - най-доброто средство против цистит (след антибиотиците) е чаят от мечо грозде. Може да се намери в повечето health stores или online (потърси Uva Ursi tea във Froogle). Имай предвид, че чая е страшно горчив, тъй че трябва добре да го подсладиш.

Общи условия

Активация на акаунт