«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ќсновно и средно образование
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 762 отговора

ћнени€: 5 214
ћатематически турнири - 14

алендарен план на състезани€та по математика, информатика, информационни
технологии и лингвистика през учебната 2011/2012 година

ћатематика за всеки

ћатематическо състезание " ’итър ѕетър" - √аброво

«адачи от попул€рни математически състезани€

Ѕългарски€т сайт за математика

» още задачи...

ћатематически€т сайт на Ѕожидар

Ѕлог за математика в помощ на средното училище

ћатематически турнир " „ерноризец ’рабър"

—ъвети за състезатели по математика на вс€каква възраст:

-Ќе решавайте трудни задачи в ден€ преди състезанието;

- јко задачата ви се стори позната, бъдете особено внимателни, за да не се подведете по повърхностни аналогии;

- Ќомерата на задачите не винаги съответстват на трудността. –ешавайте първо лесните задачи;

- јко правилата разрешават, задължително излезте в почивка (до тоалетната) поне веднъж, дори да сте готови с всичко.  огато се върнете, прочетете пак условието и решението на вс€ка задача;

- —тойте до кра€. Ѕорете се за вс€ка точка. «аписвайте на беловата дори и частични постижени€ и отговори;

- Ќ€кои задачи ще ви се удадат веднага, а може би н€кои не (т€х ще наричаме "трудни"). »менно трудните задачи ще ви помогнат да победите тези, които се отказват, когато не намер€т сигурен подход. ”порствайте и намерете решението. ѕо това победителите се отличават от масата.

- јко дадена задача не ви се удава, прочетете пак условието. ѕредстав€йте си нещата образно. ѕомислете малко дали не сте срещали н€къде подобна задача. Ќе отдел€йте повече от 40 минути на дадена задача. ќпитайте друга. ’апнете шоколад. јко дълго време н€мате напредък, отидете до тоалетната. ќсвежете се. ћного решени€ са измислени след разходка до тоалетната (естествено това не значи да стоите в тоалетната в очакване на решение)

ƒобре дошли, дами и господа!

ўе помол€ включването в темата да не става със " запис" или благодарности. ѕредварително ви благодар€.

ƒа запазим приема на талантливи деца в математическите гимназии след 4 клас! ѕодпишете петици€та в защита на обучението в 5-7 клас в ћ√!
÷итирай

ћнени€: 34
јко н€кой има инфо за резултатите от  енгурото в ѕазарджик , мол€ нека сподели, днес са казали на сина ми коло точки има, но аз никъде не откривам...
÷итирай

ћнени€: 39
«дравейте ѕазарджик -на ¬ас са ви казали поне точките , а ние и това не знаем и си чакаме.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 070
ƒнес вид€х резултатите в училището на сина ми.¬се го питам има ли резултати-той все не знае,та добре,че днес б€х на родителска Laughing –езултата го знаех още веднага,като си донесе задачите,но дали ги е нанесъл така,беше под въпрос.—ега ще чакаме националното класиране,да видим дали ще продължи нататък
÷итирай

—офи€

ћнени€: 283
Ќ€кой случайно да има резултатите от  енгуруто за 51 —ќ”? ўе бъда много благодарна!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 5 228
Ќ€кой случайно да има резултатите от  енгуруто за 51 —ќ”? ўе бъда много благодарна!
Ќа вратата на училището н€мате ли ги? ќбикновено, дори и да не са публикувани в сайтовете, в училищата ги слагат.
÷итирай

ћнени€: 995
–езултати от ≈  2012 —офи€ - http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2012/03/28/tablica_EK_obsto.xls

¬ 4-ти клас - 16 деца с максимален резултат, 32 със 115 точки.

ќбщо класиране от „’, —ћ“, ≈  за 4-ти клас, —офи€ - скоро на http://SetCombG.com/SMG
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 840
ѕоздравлени€ за децата! —инът ми не ми не минава на 2 кръг, но ако тр€бва да съм честна, тайничко се радвам.  Embarassed «а 2 клас задачите от национални€ кръг за много трудни и сигурно би се притеснил.
ѕрави ми впечатление и това, че при 2 клас резултатите са много шарени. ќсвен имената на "редовните" победители  bouquet има и доста други. явно по-особени€ формат на  енгуруто си оказва вли€ние.
÷итирай

¬арна.

ћнени€: 712
¬чера в градината на детето вид€х съобщение за състезание по мат. за деца от предучилищна група. —тава въпрос за гр. ¬арна, меропри€тието е в у-ще "ћалки€т принц". ѕогледнах задачите от минали години, до колкото съм на€сно с нивото на познание на детето си - може би ще реши поне половината. ƒали да отидем на състезанието или е излишен стрес? Rolling Eyes
÷итирай

ride my bike...

ћнени€: 877
Ќа мен госпожата от градината ми даде един лист, който предствал€ва за€вка за участие. ѕосле вид€х и в нета информаци€.
—инът ми има мерак да ходи покрай кака си. Ћошото е, че иска да ходи и на състезанието с не€...
÷итирай

—офи€

ћнени€: 202
ƒобро утро!
ћного мол€ за малко раз€снение. ћоето дете е втори клас и е сред децата класирани за националното състезание на кенгуруто. ƒо колкото разбрах втори клас се €в€ва заедно с 3-4клас или бъркам. » да помол€ ако н€кой има задачите от миналите години от националното да ми ги даде, ще бъда много благодарна. «а първи път детето ми се €в€ва на състезание и не съм информирана добре.
÷итирай

Plovdiv

ћнени€: 247
«дравейте ѕазарджик -на ¬ас са ви казали поне точките , а ние и това не знаем и си чакаме.

» в ѕловдив резултатите са все още тайна
÷итирай

ћнени€: 5 214
ƒобро утро!
ћного мол€ за малко раз€снение. ћоето дете е втори клас и е сред децата класирани за националното състезание на кенгуруто. ƒо колкото разбрах втори клас се €в€ва заедно с 3-4клас или бъркам. » да помол€ ако н€кой има задачите от миналите години от националното да ми ги даде, ще бъда много благодарна. «а първи път детето ми се €в€ва на състезание и не съм информирана добре.
ƒа, така е. Ќа национални€ кръг второкласниците решават задачите за 3-4 клас.

«адачи

–езултати - Ѕлагоевград

¬реме е ѕловдив, ¬арна и Ѕургас да пуснат обобщено класиране, но ми се струва че ще изчакат наистина последни€ момент - 02. 04. «а втори клас все повече съм на мнение, че само децата с максимален резултат ще отидат на национален кръг, докато за четвърти все още има надежда и тези със 115 да продължат. —тава много интересно.
« ѕоследна редакци€: чт, 29 мар 2012, 09:00 от ƒидева »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 202
ћного благодар€ ƒидева!
÷итирай

Sofia

ћнени€: 2 850
 –адвам се , че точките на детето отговар€т напълно  Laughing.
  олкото до национални€т кръг, не е задължително всички оцветени деца да отидат. “ова са ѕ–≈ƒЋќ∆≈Ќ»“≈ деца  Peace.  огато изл€зат резултатите от всички градове ,тогава ще се види колко е точната бройка на предложените ,и кои точно ще се класират. «а м.г. преброих около 20-тина 2-рокласници.
 aunt Ogg , за задачите на втори€т кръг си много права  Laughing. Ќе см€там, че който и да е второкласник може да се мери с 4-токласниците. ¬се пак те са учили много неща и имат сериозна подготовка за кандидатстване в ћ√.
 Ќа всички победители - честито  bouquet.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 762 отговора