Математически турнири - 15

  • 94 991
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15
www.rio-varna.com  Класиране за Варна ЕК 2012
Варна са супер! Процентно максималните резултати при 4-класниците са повече от софиянци.
Сега вече съм почти сигурна, че тези със 110 т. няма да бъдат допуснати до Национален кръг...

Но в 5 клас София е с по-висок резултат (145 т.) и повече деца над 130 т. Simple Smile
Не знам защо, но бях убедена, че Варна ще даде максимален резултат в 5 клас. Все пак пак са доста силни. Помня, че и в Русе имаше май две деца от 5 клас със 140 т.
Доста от добрите математици от 5 клас не се явиха изобщо на състезанието.

# 31
  • София
  • Мнения: 757
Доста от добрите математици от 5 клас не се явиха изобщо на състезанието.

Това предполагам не го казваш за София, защото в челните редици на 5-класниците са все познати деца - едни от най-добрите математици за града, изхождайки от резултатите им и от другите състезания. Всичките, които са ми се набили в погледа /следя ги от  миналата година/ като добри математици са били на състезанието.

# 32
  • Мнения: 27
Много добри резултати при 4 клас,но да предложим за догодина състезанието ЕК 2013 да бъде в четвъртък,както е в Русия и Франция.А не два дни по-късно в събота ,както е в България.Поне последните три години е така.Защото при малко ровене по форуми и задачите ги имате два дни по-рано.Убедена съм,че има и такива родители.Особено,ако с ЕК се влиза в МГ.Защото аз поне имам доказателства,че поне едно дете е знаело задачите и то последните три години.Болни родителски амбиции да е постоянно на първите места.А детето е и добър математик.Но и други го правят.Сигурна съм в това.

# 33
  • Мнения: 240
Съгласна съм, погледнах напосоки 2-3 деца (3 кл) от тези с най-високите точки как са се представили на Салабашев (имам го на компютъра зашото детето ходи) и има фрапиращи разлики. Има и такива които са си ок. Не е коректно състезанието да е в различни дни, но не ми е много ясно какво може да се направи.

# 34
  • Мнения: 4 877
Вие си следите випуска. Аз при 5 клас никога не съм засичала изненади. Има определен кръг деца, които си заемат челните места. Някои понякога са малко по-надолу, други - по-нагоре, но долу-горе са все познати имена. Например, сега при ЕК видях много-много силни математици със 115-120 т., които са били водачи в др. състезания. За мен и това са силни резултати, защото всичко е въпрос на концентрация и добро разпределение на времето, а и на тип състезание.

# 35
  • Мнения: 864
Много добри резултати при 4 клас,но да предложим за догодина състезанието ЕК 2013 да бъде в четвъртък,както е в Русия и Франция.А не два дни по-късно в събота ,както е в България.Поне последните три години е така.Защото при малко ровене по форуми и задачите ги имате два дни по-рано.Убедена съм,че има и такива родители.Особено,ако с ЕК се влиза в МГ.Защото аз поне имам доказателства,че поне едно дете е знаело задачите и то последните три години.Болни родителски амбиции да е постоянно на първите места.А детето е и добър математик.Но и други го правят.Сигурна съм в това.

Между другото и на мен резултатите ми се струват нереално високи, и едва ли оправданието е в лесните задачи, защото ми изглеждат същите както и преди 2 години. Моят син за подготовката си за състезанието реши всички публикувани задачи от 2006 до миналата година и на тези от преди 2 години се справи много по-добре - допуска по 1, максимум 2 грешки. На задачите от състезанието от миналата и по-миналата година дали защото беше разсеян и изморен, но имаше по 4-5 грешки. И да добавим, че на самото състезание напрежението е много по-голямо, а времето много ограничено. От това съдя, че не е много по-лесно, а откакто обявиха прием след 4-ти клас с резултати от състезания изведнъж се явиха супер много математици с максимални резултати. С точките, които имаме сега, през 2009 година щяхме да сме сред първите 10 за София, в предишни години и по-напред. А сега има 37 деца преди нас. Малко ми е странно и имам чувството, че и това състезание го развалиха, което е много жалко. Но здраве да е.......... С това изместване на датите не знам какво целят да постигнат нашите организатори, но си е нарушение на регламента както и да го погледнеш.

# 36
  • Мнения: 19
 Cry Много жалко наистина, но и аз мисля по същия начин като Миши-Тети.
Само като видях колко деца от София и Варна имат над 100т. от 4 клас, просто не може да е реално.....  защо на СМТ и ЧХ не е така....
този турнир според мен трябва да отпадне от класирането за МГ.....


# 37
  • София
  • Мнения: 767
И пред  синът ми има 37 деца. Имайки  пред вид възможностите му , това е лош резултат.Имайки предвид,че не се готви въобще, направо чудесен.Все едно, аз явно съм максималистка и не съм доволна от представянето му.
Относно организаторите/представителите за Бг.. фактът ,че са приели  пет верни отговора на задача,  hahaha говори достатъчно .  Crazy Аз претенции нямам. (може би защото детето ми е само трети клас) Решавахме задачи и от предходни години.Не виждам съществена разлика в нивото.  ThinkingПак ще се явяваме, добра тренировка за бързина и гъвкав ум..

И отделно да попитам, кога се очаква да се даде дата за Еврика? В календара е записана само година..Предполагам юни?!? Планирам почивка тогава, но ми се иска детето да се яви, за тренировка.Особено след заплахата надвиснала над приема за СМГ.  Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 494
Cry Много жалко наистина, но и аз мисля по същия начин като Миши-Тети.
Само като видях колко деца от София и Варна имат над 100т. от 4 клас, просто не може да е реално.....  защо на СМТ и ЧХ не е така....
този турнир според мен трябва да отпадне от класирането за МГ.....

Жалко е, ако отпадне, защото е наистина много добро състезание. Любимо ни е. Повече ми се иска да се подобри организацията... Точно поради подобни причини моите тази година се явиха в ПЧМГ. В нашето училище чувам напоследък, че могат да си шушукат, подсказват и т.н. Затова гледаме да не се явяваме там. В крайна сметка трябва да видим реалните възможности на децата, а не изкуствено висок резултат.

# 39
  • София
  • Мнения: 140

Цитат
Общо класиране от ЧХ, СМТ, ЕК за 4-ти клас, София - скоро на http://SetCombG.com/SMG


Гледайки децата по този рейтинг, 70% от тях учещи в нашето у-ще изобщо нямат намерение да кандидатстват в СМГ. Просто ходят на състезания.

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 08:51 от FAIRY MUM

# 40
  • Мнения: 455
Cry Много жалко наистина, но и аз мисля по същия начин като Миши-Тети.
Само като видях колко деца от София и Варна имат над 100т. от 4 клас, просто не може да е реално.....  защо на СМТ и ЧХ не е така....
този турнир според мен трябва да отпадне от класирането за МГ.....

Не търсете под вола теле. Резултатите са високи, защото задачите са прекалено лесни.
Някои съвсем спокойно могат да ги решат и деца 1-ви и 2-и клас, както тази с защтриховането на квадратчетата например.
Както писах преди от всичките 24 задачи само 7 се повтарят и то с разбъркани отговори. Като тия 7 бяха едни от най-лесните. Няма как ако знаеш 7 задачи да изкараш 120-110 т.  Това по-скоро би те объркало, защото това са деца, отделяйки време да си спомнят отговорите няма да им остане време за другите задачи.

# 41
  • София
  • Мнения: 140
 Според мен в този калкулатор е добре да се включат точките от пробните изпити, които са провеждани от началото на учебната 2011/2012 г. Така ще могат да се отсеят децата, които ходят по състезания просто от любов от математиката и тези, които ще кандидатстват. Бройката ще се редуцира може би под 400 Wink

# 42
  • Мнения: 21 436
Тази година и задачите бяха лесни, и повече от един отговори бяха признати за верни.
Аз лично не харесвам особено състезания, в които всички задачи са с избираем отговор. Случва се някои деца просто да имат ден и тогава се получават тези разлики със Салабашев примерно. Simple Smile

Информация за областен кръг на НОМ - Пловдив + списък на всички класирани

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 16:12 от Дидева

# 43
  • Мнения: 40 290
По принцип задачите за долните класове са доста ограничени като варианти. Респективно с една добра подготовка - съзнателно решени, анализирани, разбрани и обобщени задачи - доста голям брой деца могат да изкарат висок резултат. Вече има стимул и затова резултатите са високи. Просто няма начин да се измислят принципно нови задачи. Всъщност дете с добра памет може да напише 80% от задачите (че и повече) без даже да се замисля. Навремето и ние бяхме систематизирали задачите и им бяхме дали кодови названия като "задачата на охлювчето", "задачата на моливчето" и пр.
Естествено, може и да има нечестни играчи, но според мен те са малко. Повечето високи резултати са от добра подготовка.

# 44
  • Мнения: 15
Доста от добрите математици от 5 клас не се явиха изобщо на състезанието.

Това предполагам не го казваш за София, защото в челните редици на 5-класниците са все познати деца - едни от най-добрите математици за града, изхождайки от резултатите им и от другите състезания. Всичките, които са ми се набили в погледа /следя ги от  миналата година/ като добри математици са били на състезанието.
За Варна става въпрос, извинете.

Общи условия

Активация на акаунт