Математически турнири - 15

  • 95 037
  • 762
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 939
А има ли ги някъде качени задачите?

Ето ги  Hug

Ето задачите с решенията за 4-8 клас http://dox.bg/files/dw?a=2f39b464cc
Ако някой ме е изпреварил ... ще прощавате за повторението, но не ми се четеше назад  Wink

# 166
  • Мнения: 434
А има ли ги някъде качени задачите?

Ето ги  Hug

Ето задачите с решенията за 4-8 клас http://dox.bg/files/dw?a=2f39b464cc
Ако някой ме е изпреварил ... ще прощавате за повторението, но не ми се четеше назад  Wink
Мерси. Hug

# 167
  • Мнения: 455
Като гледам класирането на 4-ти клас си мисля, че за другата година СМГ пак ще прави промени в правилника за приемане за петокласници.
Сега остава да има и 10-15 човека ( от София ) класирани на 1-во място на националния кръг на кенгуруто и изпита за СМГ направо става излишен  Mr. Green

Мога ли да видя някъде класирането на областния кръг на олимпиадата по математика за миналата година? Интересно ми е колко деца са решили 3-тата задача за 4-ти клас.

# 168
  • Мнения: 4 877
kodbg, снощи ходихме със сина ми на контестация. Той също е с верни отговори, но искаше да разбере защо е с по-малко точки. Бяха доста внимателни и му обясниха къде и защо са му рязали точки. Може би е трябвало и вие да отидете да видите вашата работа. На сина ми му беше много полезно. Тези дни ще дадем решението му на добър математик, за да хвърли и той око.

Да докладвам пак за Плевен.
В момента е студ, вятър и дъжд. Отскочих до МОЛ-а, който е съвсем до хотела, за да пия кафе. Вътре е пълно с математици. Много са готини. Повечето хапваха сладолед, имаше и чакащи за киното. Мисля, че видях деца от 107-мо, 125-то, СМГ и Варна.

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Истината за ПМС е , че т.г. организаторите са приемали за верни само задачите , решени според техните критерии. Всяка различно решена задача , макар и вярна , не е донесла точки на децата.

# 170
  • Мнения: 40 857

Както и да е, единствения неприятен за мен момент е, че трябва по някакъв начин аргументирано да му обясня, че и подобно точкуване е възможно без да го настроя негативно към... обективността на оценката и да му позволя да се разочарова от бъдещи състезания.
Урок... да, научихме.  Hug

Спирам с  личните плачове дотук - ами не съм доволен от задачите като цяло. Обезмислят ценността на състезанието. Не мисля, че са по-трудни с каквото и да е от тези на общинския кръг на Олимпиадата.
На първите 3 места в 4-ти клас са 23 деца! Което според мен е прецедент, слагащ черна точка върху организаторите и съставителите на задачи.

Превърни дефекта в ефект. Не се чуди как да оправдаеш субективността, а наблегни на нуждата да се работи по разписване на задачи. Ние този урок го взехме още в 3 - 4 клас.

Иначе съм напълно съгласна с Obsolete,  че толкова победители са пример за издънка на организаторите. Може пък и нарочно да са искали да имат повече деца с висок резултат заради кандидатстването, но това обезсмисля състезанието.

# 171
  • Варна
  • Мнения: 346
малко извън темата - моля ако някой има отговори на днешното лингвистично - 3-4 клас да сподели - може и на лични

# 172
  • Мнения: 2
И аз се извинявам за нахалството,но ще помоля за отговорите на лингвистично кенгуру по английски език за 5-6 клас на ЛС или на и-мейл iva1579@abv.bg

# 173
  • София
  • Мнения: 140
Девет са децата от София, които са на първите 3 места, съответно с 26, 25 и 24 т. Да разбирам ли, че те вече са в CМГ (при желание от тяхна страна разбира се)? Предишната година колко са влезнали, чрез този конкурс?

# 174
  • Мнения: 939
Девет са децата от София, които са на първите 3 места, съответно с 26, 25 и 24 т. Да разбирам ли, че те вече са в CМГ (при желание от тяхна страна разбира се)? Предишната година колко са влезнали, чрез този конкурс?

Зависи от това какви сертификати/грамоти са им дали днес. Ако нямат грамота за 1, 2 или 3-то място, не могат да кандидатстват за "автоматичен" прием в СМГ. Danybon писа, че днес организаторите са наградили само четвъртокласниците на 1-во място, което според мен означава че останалите не получават нищо - децата с 2-ри резултат делят 7-мо място, с 3-ти резултат - 14-то място. Но това са само мои раязсъждения, може и да греша.

# 175
  • Мнения: 819

Мисля,че доста грешите като смятате,че 9 деца ще бъдат поканени да се запишат в СМГ!Доколкото подочух от госпожата по математика на сина ми,само трите деца с 26 точки (от 107-мо) има вероятност да се възползват от този прием и пак това не е сигурно.При толкова лесни задачи за 4 клас ,това решение ми се вижда най-справедливо!






 

# 176
  • Мнения: 1 173
Предната година в СМГ имаше само 4 класирани от състезания общо и само 2ма от зимните празници.

# 177
  • София
  • Мнения: 140
В наредбата за прием в СМГ пише "Чл. 7. Ученици, класирани на първо, второ или трето място на  Пролетни математически състезания – Плевен 2012 или на първо място на Национален кръг на математическо състезание “Европейско Кенгуру” 2012, се приемат и ако не са участвали в изброените в чл. 3. състезания." А задачите наистина са доста лесни newsm78

# 178
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197

Превърни дефекта в ефект. Не се чуди как да оправдаеш субективността, а наблегни на нуждата да се работи по разписване на задала задачачи. Ние този урок го взехме още в 3 - 4 клас.


На мен това ми е много трудно да го разбера, Искат да се пише всяко действие на отделен ред. Донякъде е разбираемо - създава някакви навици.  Обаче меко казано прекаляват. Защото мисленето е ценно и когато се случва, трябва да се поощрява, а не да се убива.

Един пример от друго състезание с други цифри:  25-5.3 -2=23-15 е грешка... Защо? Защото детето не знаело ред на действията! Не мога да го обясня на дете. Вие можете ли? И така може да изгори цяла задача. Въпреки, че е решена вярно и има отговор и надлежно описване, може да няма нито един предписан от организаторите ред и нито една точка. Математиката категортично не е точно това за мен.

# 179
  • Мнения: 40 857
В наредбата за прием в СМГ пише "Чл. 7. Ученици, класирани на първо, второ или трето място на  Пролетни математически състезания – Плевен 2012 или на първо място на Национален кръг на математическо състезание “Европейско Кенгуру” 2012, се приемат и ако не са участвали в изброените в чл. 3. състезания." А задачите наистина са доста лесни newsm78

Пише и казана дума, хвърлен камък. Но ще има само деца, класирани на 1 място. Тези с втори резултат ще са на 7 място. Когато задачите са лесни се налага да се минава на този метод за класиране, който иначе не е много популярен за математическите турнири. Иначе СМГ не може да се отметне от думите си, но не може и да приемат толкова много деца. Досега винаги са били по 1-2.

Последна редакция: нд, 01 апр 2012, 18:03 от Черна станция

Общи условия

Активация на акаунт