Давате ли флуор на бебето?

  • 1 982
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 356
Педито каза ако искам.
На по това му схванах ,че не е фен.
И не давам.

# 16
  • Мнения: 2 242
На мен педиатърката ми каза, че е добре за емайла, т.е. след като има поне един зъб. Ние вече сме с два, но още не съм дала и съм по-скоро против Naughty.

# 17
  • Мнения: 56
давам редовно от 6 месец, а в момента дъщеря ми е на 1 годинка

# 18
  • Мнения: 218
давам от време на време, но не постоянно - когато се сетя. Иначе съм му купила капки най-вече защото генетично е възможно да се окаже с крехък емайл на зъбите, но кой знае. Макар, че бях чела някъде, че не е хубаво ...

# 19
  • Мнения: 313
Много спорна тема. Ако се разровиш ще намериш коренно противоположни мнения. Аз лично предпочетох да не давам флуор на дъщеря си. По време на бременността аз самата пиех.

# 20
  • Мнения: 5 577
Не, не давам, но зъболекар каза 4е може.

Но аз не.

# 21
  • София
  • Мнения: 885
Днес питах моята зъболекарка и тя каза, че даването на флуор е нож с две остриета - хем е полезно, хем зъбите могат да потъмнеят и ако се предозира флуора може да е токсичен.
Каза, че ако детето се храни пълноценно, няма нужда от допълнителен флуор.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 765
На малката още не съм давала . На каката от 2 г. -за нея са на хапчета . На нея и ги изписаха защото едно от зъбчетата излезе черно и се счупи малко след това . Ефект има , но е по добре да се дават в мин. колкичество .
  Знам , че е препоръчително да се дават до 18 г. възраст .

# 23
  • Мнения: 1 370
Не съм давала, а даже и не съм чувала, че трябва да се дава

# 24
  • Мнения: 356
         И в момента давам по 2 капки зимафлуор дневно - това е по препоръка и на педиатърката ни, и мнение на стоматолог, синчето е на близо 2 г. и от 3 - седмична възраст му давам тази доза.

# 25
  • Мнения: 8 505
Не съм.Педиатъра ни даде доста инфо по въпроса с плюсове и минуси и каза да решим ние дали да и даваме.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 822
Аз давам когато се сетя. САмо че трябва да е между храненията, че се неутрализира от млечните продукти

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз давам като се сетя,но това че не може по време на ядене ме ограничава и май се случва веднъж в седмицата.

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Никога не съм давала, педито не ми е казвала да давам, но имам познати майки на които педито е казало да дават, аз бая се зачудих нашата педиатърка ли е некомпетентна или тяхната, но сега като чета темата смятам че добре е постъпила че не ме е посъветвала да давам

# 29
  • Мнения: 8 769
Давах Зимафлуор (капки) на дъщеря си известно време. След това започна да си мие зъбите и приключихме. На сина си не давам...не знам защо...интуиция, може би. Пък и педиатърката не е споменавала за това...и аз не съм я питала.... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт