Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Бебка (7м) свикна да заспива в нашето легло- кърмя я легнала, след което леко се измъквам и тя остава там. През нощта я местя понякога. Вече обаче е много подвижна, пълзи и никакви прегради не я спират.

Вчера на обед се опитах да я сложа да спи в кошарата, но се стресна, събуди се и така после не искаше да заспи. Опитах да я люлея, милване по главичката- но не и не. Спа половин час  на разходката.

Вечерта по същия начин, тя заспива на леглото, аз я чакам уж да заспи дълбоко и я местя, но се разсънва и така стана 11.30 докато заспи. Ако я оставя на нашето легло, ще спи...

Как процедирате вие?
Направо не знам как ще я караме така, да я вардя не мога, дори не мога да я наглеждам постоянно, спалнята ни е горе, а докато спи е единственото време, когато мога да поошетам.

# 1
  • До хладилника, който обичам
Докато не я преместих в самостоятелно легло, я слагах денем да спи на нашето легло. Заспиваше много по-лесно - дали, защото й мирише на нас или друго, не знам Simple Smile и на мен ми беше удобно така.

# 2
  • Ку-куландия
Почти сме на вашата възраст 6м и 20 дни. През деня спи на дивана така мога да го гледам постоянно, че много се върти и падна един път докато беше сам, но по принцип когато спи през деня сме навън в количката. Вечер заспива на дивана докато цока и после го местя в неговото креватче. През ноща го взимам при нас и когато се усетя, по-точто пробудя и не цока пак го връщам в креватчето, он се е случвало да остава и поцяла нощ при нас.

# 3
  • София
Ели спи само в нейното си креватче. През деня си спи сама в стаята.

# 4
През деня я взимам в хола и спи на дивана, за да я наглеждам. Понякога я слагам и на спалнята, където я приспивам. Grinning

# 5
Бу, благодаря ти за отговора, но въпросът ми е насочен към майките, които приспиват детето на гърдата! Затова и го публикувах в кърмаческия форум.
Въпросът ми е относно'' Живот с кърмачето'', а това отговаря на описанието на форума'' Кърмене и захранване''.
Ще те помоля да върнеш темата, където съм я публикувала!

# 6
  • Sofia
Ние сме по-малки, ама по принцип през деня си лежи на дивана и гледа телевизия. Често заспива там и не го местя. Иначе го оставям в креватчето. Иска ми се да се научи да си спи там. Защото научи ли се в леглото при нас няма отърване. Племенника ми така се научи и е вече на пет годинки и не ще в креватчето си. Confused

# 7
  • До хладилника, който обичам
LiveJazz, тогава трябваше да уточниш специфично въпроса, аз все пак не умея да чета мисли, а само гледам какво пише Simple Smile Ще помоля колежките, аз нямам модераторски права тук; а ти може би уточни в темата.

# 8
LiveJazz, тогава трябваше да уточниш специфично въпроса, аз все пак не умея да чета мисли, а само гледам какво пише Simple Smile Ще помоля колежките, аз нямам модераторски права тук; а ти може би уточни в темата.
Благодаря за разбирането!

# 9
  • в мъжки прегръдки
Най-добре спи в нашето легло затова вече изобщо не се и опитвам да го местя. Щом се опитам се събужда и се разсънва. Затова вместо да си създаваме грижи просто му направихме място при нас и си спи там. Отделно от това съм разглобила леглото и съм свалила матрака на земята за да съм спокойна че няма да падне докато спи или ако се събуди и запълзи нанякъде.
Сигурна съм че ще се отдели сам като порастне още малко.

# 10
  • Видин
Приспивам я и денем и вечер на спалнята, където си спи по принцип - до мен. С кърмене разбира се, но само на обедното спане, вечер заспива сама. Бебешкото и легло не го ползва от 4 месечна, затова го подарих на брат ми за тяхното новоизлюпено бебе Grinning и може би на пролет, живот и здраве ще и приспособим голямо легло в което вече да си спи сама. Ама хич не ми се иска да я оставям, честно казано  Wink.
колкото до въртеливите движения по време на сън, аз съм ги решила така : спалнята на която спим, всъшност е диван-спалня, от едната страна е облегалката, а от другата и страна редех или възглавници, или стол за да не падне докато се върти. сега е голяма вече и слиза сама, така че тези предпазни средства не ги ползвам вече, а и спалнята е доста големичка и има мегдан да се шири на спокойствие Simple Smile.

# 11
  • там някъде
Откакто падна 3 пати  #Crazy  (единия аз докато спя, тя пролазила назад и я намерих да щъка по пода Mr. Green) задължително само в кошарката.

# 12
  • София
Кирил (9 м.) през нощта си спи в креватчето, след като съм го приспала на гърда. Сутрин в 6 го вземам при мене и се почва едно гушкане, сукане и подремване до 8 Simple Smile През деня го приспивах на дивана в хола, но откак почна да лази, си спи на пода (на постелки, разбира се)

# 13
  • Германия
На нашето легло.

# 14
  • София
Най-добре се чувства на нашето легло - на широко, на меко, на мама и на тати миризмите. Премята се както пожелае Laughing

# 15
  • ville de Quebec
Определено на нашата спалня й е по-удобно и по- не се буди. Постепенно, обаче, свикна и я оставям на нейното легло, то обаче е долепено до нашето и много често я намирам накря на нашето Grinning Аз, обаче я приспивам на гърда, ама не легнала, но това май няма огромно значение....

# 16
  • Montreal, Canada
Когато бяхме на вашата възраст, спеше навсякъде, само не и в неговото креватче. Но е доста буйно дете и дори като спи лудее. Падна няколко пъти от спалнята и дивана, след което започнах да му постилам едно дебело одеало на пода. Там се чувстваше перфектно Wink

# 17
  • София, Младост 2
На нашето легло,естествено Grinning
Падала е няколко пъти,след като пролази,но само нощем,никога през деня - и аз като другите мами реших въпроса с одеало на земята (а и нашата спалня е много ниска).Отдавна вече може да си слиза сама от леглото и нямам притеснения.
Детското легло не сме го ползвали - тя категорично отказваше да спи в него и също като Зори сме го разглобили и прибрали за някоя от приятелките ми,когато се наканят да имат бебета Laughing Като стане на около 2г, ако дава признаци, че е готова за това може да я преместя направо в стаята на баткото на голямо легло.

# 18
  • Варна
Аз от седмица запо4нах да я приспивам на ръце и да я слагам в нейното легло. Първите дни бе6е трудни4ко-щом я оставех и ококорва6е о4ите, но ве4е посвикна. Трябва само да уцелвам момента-да се е унесла , а не само да дреме-отка4ам я първо от гърдата, люшкам още малко, спирам люшкането и шъткането и ако продължава да спи я слагам полеки4ка на леглото, като я гушкам още малко вътре и после се изнизвам.  В на4алото гледах щом се събудеше да съм наблизо, за да не се уплаши и май това също помогна-ве4е като отвори о4ите е по- спокойна, приказва първо на Ме4о и тогава се сеща за мен.Simple Smile
Нощем все още спим заедно. Пробвах един-два пъти да я приспивам в креват4ето, но щом се събудеше се стряскаше, 4е е сами4ка и трудно се успокоявахме след това, та засега се отказах да я приу4вам.

# 19
В кошчето - много си го обича. Вечер също заспива там, и след първото нощно хранене го оставям при мен. Обаче кошчето е до време...

# 20
  • София
И аз го приспивам на гърдата на нашата спалня и после е невъзможно да го преместя, спи много леко и от най-лекото помръдване се буди. За това съм се отказала и съм благодарна, ако въобще заспи. Но вечер без проблем го местя в креватчето му или направо си заспива там.

# 21
  • Barcelona, Spain
Почти изключително в количката, тя е нещо като приспивателно Grinning.
Отначало блеят малко напосоки, после се отнасят много бързо, особено ако е слънчево. Ако е лошо времето - на балкона сме. Само ако много навява дъжд, сме вкъщи, но пак в количката.
Мисля, че дневния сън навън ги отучи от приспиването на цица.

# 22
  • Haskovo
Следобедният сън ни е на спалнята ,просто така си свикна от около 4-5 месеца ,а вечер си спи в кошарата ,от както се е родил.Вярно че нощното кърмене ми е по-трудно така но  той нека си знае мястото   Wink Иначе и ние паднахме няколко път от спалнята ,но беше буден

# 23
  • Студентски град
През деня си заспива сам навсякъде, докато си играе - на спалнята, в кошарата, даже и на пода, заспивал е и на столчето за хранене Simple Smile, но видя ли че се унася, веднага го местя в неговото легло.  Той почти никога не е спал с нас на спалнята и си е доста самостоятелен от малък, а и ние с татито не сме склонни да спим всички на едно легло, но това е друга тема. На гърда заспива вечер, през деня почти не се е случвало.
На спалнята го оставям рядко и задължително барикадирам с възглавници от всички страни (заради едно жестоко падене, изтръпвам като си спомня), вече го оставям на пода да се търкаля на воля.

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 15:20 от Tsveteto

# 24
  • София
До 4-5 месец го оставях да спи на нашето легло, но след това вече никакви прегради не го спираха и след сериозното тупване на паркета започнах да го местя в неговото легло. Дори и да се събуди в процеса на пренасянето, като го гушна се унася много бързо и го оставям спокойно

# 25
  • Варна
На обяд приспивам на гърдата на нашето легло и се отмествам аз. Ако пробвям да го преместя или да го оставя да заспи сам просто не спи на обед. Един път обаче вече успя да падне, когато го оставих заспал и докато съм била в кухнята се събудил и паднал заедно с прегражденията от одеала, които му бях направила.
Не стига че вече спи само веднъж на ден ами и има дни в които категорично отказва да спи на обед. Все ми се струва, че не е нормална тая работа за 8 месечно бебе.
Нощем все пак поне за кратко успявам да го преместя в неговото легло, защото иначе няма място за мъжа ми. Много ни е тясна кушетката на която спим.
Въобще сложна работа е това спане Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 26
  • София
И ние се приспиваме на спалнята, не сме имали падане, но зависи от ситуацията - аз бях в същата стая. При вас може би с възглавници можеш да обезопасиш, или да поставяш някаква преграда. Все пак предполагам, че имаш и бебефон, иначе ако падне, няма как да разбереш.

# 27
  • София
Денем спи там, където и нощем - на леглото си.

# 28
  • София/Варна/Стокхолм
Сега спи на леглото си, което е долепено до нашето и когато е сам в стаята, слагам свалената иначе преграда между двете легла. Преди когато бяхме във Варна и го нямаше този вариант, спяхме на дюшек на пода, иначе както и да го преграждам, все рано или късно успяваше да падне. Много е удряна тая глава.  #Crazy

# 29
  • В лудницата на 2-рия етаж.
През нощта си спи в креватчето,понякога сутрин в нашето легло,през деня сме в хола и ако заспи,я слагам на дивана.

# 30
Една идея за да не падат бебетата от леглото.

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=77&products_id=314

Аз мисля да я ползвам като го преместя в детската /надявам се да не спи при мен до пет години като батко си/ Само идеята, не мисля да давам 100лв.

# 31
  • София/Осло
Спи си на креватчето, сутрин го взимам към 6.30-7 и след като  се накърмим не го връщам ,ами го оставям на моето място, а аз така или иначе ставам да оправям баткото за у-ще.

# 32
  • София/Осло
Ама съм блейка................то въпроса е бил за през деня... Joy Joy Joy
Значи през деня спи или в неговото легло, или на активната гимнастика #Crazy или ако сме навън в количката и след това си доспива още около час в нея в коридора Shocked

# 33
  • Варна
Хрис си спи през деня и вечерта само в леглото си.Вечерно време след като се нахрани го слагам в кошарата му и си излизам от стаята.Той си заспива после.Разбира се аз го проверявам от време на време

# 34
  • гр.Габрово
През деня,ако го приспивам аз,лягаме на спалнята и се унася су4ейки.
Ако ме няма,баба му го слага в коли4ката и го бута в коридора,докато заспи гушнал плюшената си игра4ка.
Спането в коли4ката му е навик от разходките навън.

# 35
  • София
Винаги спи в нейното креватче.

# 36
  • Sofia
А зсъщо я приспивам на гърда, това всъщност е единствения начин, по който мога да я приспя. И определено спи в нашето легло, ако се опитам да я преместя ще се събуди, опитвала съм. Така, че вече просто слагам много възглавници от двете й страни и като я чуя че се буди тичам да я взимам.

# 37
  • Габрово
В количка .... имам количка в къщи и си го возя .

# 38
на нашето легло, оградена с възглавници и с бебефон в ръката ми

# 39
  • София
В слинга или на спалнята, докато я гушкам /ако опитам да я оставя самичка, се събужда на секундата/.

# 40
  • вляво от асансьора
Като беше по-малък спеше в шезлонга през деня, защото ми беше по-лесно да го разнасям от стая в стая, за да си върша работата, после вече го оставях в кошарата, след няколко опита, защото се събуждаше в момента, в който му отнема гърдата.Постепено свикна и сега си спи само там.Е, не че не се е случвало да спи и с мен през деня на нашето легло, но съм гледала това да не е практика, без това да ме прави привърженик на др.Фебер и неговите възгледи относно съня на детето. Grinning

Последна редакция: пн, 16 яну 2006, 01:45 от Джиджи

# 41
  • София
И през деня заспива само на нашето легло или навън в количката. За да не падне от леглото първо го увивам с одеялото и после затискам одеялото с 2 възглавници от 2те страни.

# 42
  • Бургас/Neumagen-dhron,Germany
Спи в кошарата smile3514обаче я мрази.Най-обича в количката 1stroller

# 43
  • Пловдив
Заспива на цицата гушнати на спалнята (ако е по нервна мама ходи, носи, кърми и пее - 4 в 1). После леееекичко (ама много лекичко) я прехвърлям в кошарката. Ако се събуди, процедурата отначало. Понякога по 3-4 пъти се налага да се приспиваме, но засега аз излизам по-упоритата.
Не смея да я оставям много много да спи на нашето легло, 4е и на мен ще ми стане хубаво  Mr. Green

# 44
  • Шумен
Спи на нашето легло/матрак/ през деня: суче, заспива и като се наспи пристига в другата стая Laughing В креватчето не помня откога не е спал през деня newsm78 повече от половин година със сигурност.

# 45
  • плевен
Само не където трябва,а преместим ли го....става страшно.А през ноща спи само при мене,никога не е спал в креватчето си  Blush

# 46
  • София
Там кьдето и през нощта-в леглото си!

# 47
  • Sofia
През деня спи където и да е, само не в креватчето си. И ние се приспиваме с кърмене /когато мама е в къщи, а не е на работа/. Като ме няма - количката. Нощем си е при мен и си го гушкам, не мисля, че няма да се отучи и че ще му създам лош навик. Решила съм гокато го кърмя да е така. Спалнята ограждам отвсякъде с възглавници и одеала, че вече падна веднъж Cry

# 48
в леглото, няма ден, няма нощ  Wink всеки да си знае мястото  Grinning

# 49
  • Айтос
През деня дъщеря ми спи винаги навън в количката.
Иначе вечерите процедираем така, докато аз си легна тя си спи в креватчето, след това я взимам при мен за да не ставам нощем. Blush

# 50
  • В заешката дупка
През деня спи или в леглото си или в количката когато сме на разходка или е на балкона. Но аз сравнително рядко го приспивам на гърдата, а и в тези случаи не го чакам да заспи дълбоко, а щом се унесе  го местя в неговото легло и той довършва останалото сам за секунди.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт