2 АЕГ или ФРЕНСКАТА?

  • 5 875
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 330
 
А за избора на друг език, по-добре да се учи немски, това е най-голямата икономика в Европа. Има по-голямо приложение. Или испански, търсят се хора с втори език испански. Говоря за кол центрове на IT компании и други, каквито се очертават в България.


Доколкото съм разглеждала обявите за работа - най-много търсят с английски език, след това с немски и френски. За испански, въобще не съм виждала.

Аз пък на такива съм попадала и чувала от познати, предимно в IT сектора. Случайно сигурно. Всеки случай в туризма се търсят с английски, немски, руски, гръцки, румънски. Френски по-малко. Мнението ми е чисто субективно. Имам близки завършили френската, адвокатка е едната, работи с английски и руски в момента, с руснаци и всякакви чужденци. Другото момиче работи в търговска фирма, с английски. Може и да има приложение френския в някоя професия, но не е много разпространена. Виж без английски да просперираш е невъзможно. Все едно да не знаеш български. За обща култура нямам против, да живят в чужбина също не е лошо като подготовка френския.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 611
И в края на краищата колкото и да го дробим, все си е така. Английският е задължителен. Трябва да е най-добре усвоен. Всеки друг език е богатство и може да потрябва в определен момент при определени обстоятелства. Колкото повече, толкова по-добре!  Hug

# 32
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
...
Мами, може ли малко повече инфо за 2-ра АЕГ. Няма отделна тема и затова питам тук. Въпросът ми  е дали всяка година едни и същи преподаватели водят часовете по английски в осми клас.
Дали някой може да ми отговори, моля!

# 33
  • София
  • Мнения: 3 611
...
Мами, може ли малко повече инфо за 2-ра АЕГ. Няма отделна тема и затова питам тук. Въпросът ми  е дали всяка година едни и същи преподаватели водят часовете по английски в осми клас.
Дали някой може да ми отговори, моля!

Да, така е. Имат няколко учители по английски само за 8 клас. След това идват други.

# 34
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Mоже ли да споделите малко впечатления от тези учители, кои са взискателни, кои претупват работата си (дано няма такива, но знам ли?)

# 35
  • Мнения: 330
Сър Янев е страхотен учител, най-добрия. Надявам се да преподава още, защото е доста възрастен. Работил е в радио, в Лондон и има отлично произношение, и държи на такова. Синът ми го сравнява с англичаните в Бритиш кансъл, много е добър. Води подготвителен клас. За други имена ще питам. Има и претупващи за съжаление.

# 36
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Сър Янев е страхотен учител, най-добрия. Надявам се да преподава още, защото е доста възрастен. Работил е в радио, в Лондон и има отлично произношение, и държи на такова. Синът ми го сравнява с англичаните в Бритиш кансъл, много е добър. Води подготвителен клас. За други имена ще питам. Има и претупващи за съжаление.
Сър Янев на кои паралелки е водил часовете по английски?

# 37
  • Мнения: 330
Сър Янев е страхотен учител, най-добрия. Надявам се да преподава още, защото е доста възрастен. Работил е в радио, в Лондон и има отлично произношение, и държи на такова. Синът ми го сравнява с англичаните в Бритиш кансъл, много е добър. Води подготвителен клас. За други имена ще питам. Има и претупващи за съжаление.
Сър Янев на кои паралелки е водил часовете по английски?
През 2008-ма беше на А клас, но оттогава не мога да кажа. Трябва да питам синчето, но ще се прибере утре. Има и други добри. Например тези, които сега преподават на 12 А и 11В.

# 38
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Сър Янев е страхотен учител, най-добрия. Надявам се да преподава още, защото е доста възрастен. Работил е в радио, в Лондон и има отлично произношение, и държи на такова. Синът ми го сравнява с англичаните в Бритиш кансъл, много е добър. Води подготвителен клас. За други имена ще питам. Има и претупващи за съжаление.
Сър Янев на кои паралелки е водил часовете по английски?
През 2008-ма беше на А клас, но оттогава не мога да кажа. Трябва да питам синчето, но ще се прибере утре. Има и други добри. Например тези, които сега преподават на 12 А и 11В.
Meрси gal94 .

# 39
  • София
  • Мнения: 3 611
Имам добри впечатления и от Любенова - сега преподава на 12 клас

# 40
  • Мнения: 19
Благодаря ви за прекрасните,изчерпателни отговори и дискусията,която се разви! Simple Smile

# 41
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Благодаря ви за прекрасните,изчерпателни отговори и дискусията,която се разви! Simple Smile
Имам подозрението, че темата отново ще стане актуална след около седмица Laughing

# 42
  • Мнения: 9
https://www.facebook.com/events/225909787524761/?notif_t=plan_user_joined Заповядайте на деня на отворените врати в 9та ФЕГ.

# 43
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
https://www.facebook.com/events/225909787524761/?notif_t=plan_user_joined Заповядайте на деня на отворените врати в 9та ФЕГ.
Много навременен пост. Мерси и ще дойдем.

# 44
  • Мнения: 9
Радвам се да го чуя. Ще ви чакаме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт