На море в Турция - тема 18

  • 112 658
  • 744
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 187
е като отидем ще видим, какво ще плащаме, но това е една карета плажни хавлии, сега откривам и това -
Скрит текст:
Бар на плажа (платено). Чадъри, шезлонги – безплатно, дюшеци – платено. Плажни кърпи: няма. При басейна: чадъри, шезлонги – безплатно, дюшеци – платено.http://www.businesstravel.bg/bg/hotels-abroad/turkey/kussadasi/t … beach-resort-spa/

# 271
  • София
  • Мнения: 350
също - Бар на плажа: платено.  Плажни хавлии: платено. Голям ужас.
Като се има впредвид, че плажа е на 25 м. от басейна, проблем с бара няма, по-досадно е че трябва да се носят кърпи. Около 12.05.12 ще имам по-точна информация и ще пиша, ако е нещо различно. Но съм сигурна, че ще останете доволни.

# 272
  • София
  • Мнения: 350
е като отидем ще видим, какво ще плащаме, но това е една карета плажни хавлии, сега откривам и това -
Скрит текст:
Бар на плажа (платено). Чадъри, шезлонги – безплатно, дюшеци – платено. Плажни кърпи: няма. При басейна: чадъри, шезлонги – безплатно, дюшеци – платено.http://www.businesstravel.bg/bg/hotels-abroad/turkey/kussadasi/t … beach-resort-spa/
Информацията може да не е обновена защото на този сайт пишат: "последно реновиран през 2008 год."

# 273
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
също - Бар на плажа: платено.  Плажни хавлии: платено. Голям ужас.

Всеки хотел си има политика относно хавлии и влючено в олинклузива, няма никакъв ужас. Поискайте си AI концепт на хотела за 2012 от вашата агенция, вътре трябва да то пише задължително. Peace  

# 274
  • Мнения: 3 020
Според моя опит, по отношение на лекарствата, задължително трябва да имате нещо срещу температура, която може да получите по-скоро от прегряване /поне с моя син, когато беше малък това се случшваше през първите дни/, нещо срещу разстройство, и може би някакъв антибиотик с общо действие. За 7-те ми почивки в Турция през последните няколко години само миналата година получих стомашно неразположение, но от 6 човека само при мен се случи, но за 1-2 дена премина. Но е хубаво като първа помощ да имате имодиум, колдрекс, активен въглен. Мъжът ми получава първия ден слънчева алергия, така че винаги имам таблетки и за това. Ако някъде знаете, че може да има комари и някакъв репелент, но аз досега не съм се сблъсквала.

По отношение на дрехите - и аз в началото мъкнех какво ли не, мислейки, че това е като тук - отиваш на ресторант, или да се накиприш, така както ние, българките сме свикнали, което хубаво, но на фона на 500-1000 човека, облечени спортно-плажно, небрежно, не е необходимо.

Миналата година от ТА ми казаха, че трябва да имам един чекиран багаж и един ръчен /на човек/, но в същност тези чартъри, не са точно като лоу-кост, където изискванията са много стриктни.
По отношение на хавлиите - смятам, че трябва да проверите в сайта на хотела, защото не съм убедена, че тур.фирмите тук са на 100 % наясно с концепцията на всичките хотели. Ако е само срещу депозит - мисля, че не би било проблем, особено, ако не се налага да носите 3-4 плажни хавлии.

# 275
  • Мнения: 134
Обещах отзиви за ALVA DONNA  Simple Smile Била съм там септември 2009г. и не знам дали условията са същите сега.

Търсихме хубав хотел и не много скъп и след много четене и разглеждане на снимки и коментари се спряхме на този хотел. За нас с малко дете (тогава на 2г и 5м) беше супер почивка. Въпреки че тук навсякъде се продава като UAL, ние говорихме с Guest relations (много, много любезни- единия беше турчин, явно много години живял в Германия,защото произношението му беше като на чист немец, той говореше и страхотно английски – с него комуникирахме като имахме проблеми) и от там ни казаха че там имат само AL и HB, но нямат UAL.

Стаите   - са с нормална големина – нито са малки, нито нещо кой знае колко голямо. Допълнителното легло е диван. Само терасата е доста тесничка, направо миниатюрна – точно за двама правостоящи.  . В стаята има безплатен сейф и мини бара се зарежда всеки ден с бира, сокчета,сода и кола. Всичко блестеше от чистота. Всеки ден се почиства страхотно, сменят се хавлиите,а бельото ми се струваше ,че също го сменят всеки ден. Целият хотел просто блестеше от чистота. Имам забележки към бебешките кошари – те са от тези за игра, без допълнителен матрак (само матрака за игра, който е ужасно твърд) и са много малки – синът ми тогава да е бил около 1 – 1.05 м висок  и изпълваше кошарата от край до край  Shocked

Територията на хотела не е голяма, но е доста добре организирана и озеленена. Има 4 външни басейна и 1 закрит с детска част и джакузи (той е доста топъл и към 17 ч бяхме там). Има един голям басейн, където възрастните без деца лежаха, един за малки бебоци –дълбок ок. 40 см (вече не си спомням точно колко) с няколко пързалки, още един за малко по-големи деца с 3 пързалки и още един с 3 големи пързалки.

Ресторанти и барове – има един основен ресторант, на 1вия му етаж е закуската и обяда, а на 2рия е вечерята, като повечето маси са на една доста голяма тераса. Има няколко а-ла карт ресторанти, от тях на открито са турския и рибния, а на закрито до основния ресторант са другите (те са в едно помещение!  #Crazy и за всеки от тях има по няколко маси). На обяд сервират турски специалитети в ресторанта до плажа, който вечер се превръщаше в турски а-ла карт ресторант. Този ресторант най-много го уважавахме. Успяхме да посетим турския,рибния и италианския, най-много ни хареса турския – беше прекрасно, а няма много желаещи за него. През деня не се усеща, че има много хора в хотела, само в 19 ч. започваше един наплив за манджа в основния ресторант, но въпреки това ако отидеш към 20ч храна имаше достатъчно, за маса естествено се дебне.Храната там беше хубава –имаше тематични вечери, имаше и гала вечер (с фойерверки). От обяд започваха да се правят гюзлеми, по-късно и пълнени картофи. Около 16.30 се сервират кафе, чай и сладки на единия бар.
   Има барче на плажа и едно на мостика, където между другото вечер беше много приятно. Има външен бар, който работи до 00.00 ч. и след това ако искаш да разпуснеш или дискотеката или лоби бара. В лоби бара правиха хубави коктейли, имаше и безалкохолни за децата, които ги поднасяха с бенгалски огън.
   Алкохола биваше според мъжа ми и родителите ми, виното не им харесваше всеки  път (явно различно сервираха), уиски имаше LONG JOHN  Laughing

Анимация – през деня беше доста слаба, а вечер беше- УЖАС! Само някакви игри с публиката,на мен лично никак не ми харесва този вид анимация.

За децата  – басейните са хубави, детският клуб е между двата басейна за децата (където цял ден имаше количка със сладолед). Имаше детски ресторант, когато ние бяхме там го ремонтираха и храната я носеха до детския клуб, но последните два дни от почивката отвориха ресторанта. Не ми хареса храната- картофено пюре, малки кюфтета, гадните им кренвирши, царевица ( нея си я спомням,защото сина ми само това ядеше) и някакви подобни боклуци. Вечер имаше страхотна детска дискотека, но тръгваха да събират децата, хванати „на влакче” към 20.10 ч и обикн. не се бяхме нахранили още. Руската аниматорка беше много готина, немската беше пълна трагедия (немската вечер едва си мърдаше ръцете на дискотека, а руската се вживяваше в танците). Синът ми беше много щастлив от дискотеката, а след като свършеше навън раздаваха пуканки и захарен памук. Нещо друго,което забавляваше децата бяха рибките в езерцето до основния ресторант. Горките риби – редовно имаше някоя умряла от преяждане   Rolling Eyes Те децата мъкнеха закуски да ги хранят  Grinning Сега гледам,че има и лебеди. Лопатки и гребла за пясък имаше в една голяма кутия до вратата в детския клуб и всеки свободно можеше да си взема. Има детски кът с пързалки зад клуба, който е на сенчесто място. Сега гледам,че има и детски кът на плажа.

Беше пълно с руснаци,германци и тук там за цвят англичани. Тогава българите бяха малко, защото хотела се предлагаше от астрал и алма тур само. Нямаше пиянски изпълнения, повечето почиващи са над 30 годишни, много е приятно и спокойно през деня.. На рецепцията имаше и един български изселник ( ние случайно се запознахме с него, когато лампата в банята изгоря към 18-19 ч. една вечер и помолихме да ни я сменят, като го заговорихме на английски и той погледна номера на стаята и започна на бг да говори  , а лампата беше сменена за минутки просто).
По-горе обсъждате плажните хавлии – тук се вземаха с карти, като можеш да си я смениш по всяко време.
Хотелът се намира в едно селце (по-скоро курортно селище) и привечер ходихме да се разхождаме и беше много приятно. В близост до хотела има базар, но ние открихме един малък магазин,който беше за местните хора и от там мъжа ми си купуваше цигари и разни бисквитки за малкия на нормални цени (ние често отскачаме до Турция на пазар и малкия си има любими турски бисквитки  , та и от там мога да преценя че цените в магазинчето бяха съвсем нормални).
Като цяло много добър хотел, персонала е невероятен (в другите хотели в Анталия,където съм била, не е имало такава желязна дисциплина),храната е добра и с удоволствие пак бих отишла там.

Последна редакция: сб, 28 апр 2012, 00:47 от kristalka

# 276
  • Мнения: 0
Здравейте, ние също имаме резервация за Батихан за края на август, но информацията относно матраците на басейна и на плажа, както и за хавлиите е спорна. Нашата агентка ни увери, че матраците са безплатни, както и хавлиите (което може и да означава, че могат да се ползват с депозит, не знам), но в сайтовете, в които се предлага хотела информацията е веднъж платени друг път безплатни.. А относно платен бар на плажа каза, че не е чувала за такова нещо.
Някой, който е ходил там миналата година може ли да каже как е било тогава?

# 277
  • Варна
  • Мнения: 187
Момичето от агенцията каза ,че за Великден е била в Батихан и ни каза носете си за хавлиите за плажа.  sis123 вие с коя агенция ще пътувате ?

# 278
  • Мнения: 0
Агенцията е Doris, а относно матраците и бара - безплатни ли са?

# 279
  • Мнения: 7 605
Защо вместо да се чудите и да спекулирате не гледате в оф. страница на хотела?  Rolling Eyes
http://www.batihanbeachresort.com/evraklar/CONSEPT_2012_ing.pdf - пише ясно, че шезлонгите, подложките за тях (матраци) и чадъри са включени в цената. Плажните кърпи не ги споменават нито при платените услуги, нито при безплатните - най-добре пратете един мейл на хотела и ще знаете какво да очаквате. Кърпите в стаите ги сменяли 3 пъти седмично (както и чаршафите).

# 280
  • Мнения: 1 710
kristalka, страхотно описание на Алва Донна, мерси Simple Smile Явно е много добър вариант за почивка, защото хем е близо до летището, хем предлага добри условия, хем е на много поносима цена, за разлика от множеството хотели в Белек.

# 281
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Защо вместо да се чудите и да спекулирате не гледате в оф. страница на хотела?  Rolling Eyes
http://www.batihanbeachresort.com/evraklar/CONSEPT_2012_ing.pdf - пише ясно, че шезлонгите, подложките за тях (матраци) и чадъри са включени в цената. Плажните кърпи не ги споменават нито при платените услуги, нито при безплатните - най-добре пратете един мейл на хотела и ще знаете какво да очаквате. Кърпите в стаите ги сменяли 3 пъти седмично (както и чаршафите).



Абсолютно  Peace Иначе информация от миналата година не е достоверна. Поискайте AI концепта просто.

# 282
  • София
  • Мнения: 6 559
По отношение на дрехите - и аз в началото мъкнех какво ли не, мислейки, че това е като тук - отиваш на ресторант, или да се накиприш, така както ние, българките сме свикнали, което хубаво, но на фона на 500-1000 човека, облечени спортно-плажно, небрежно, не е необходимо.
аааа рускините са много накипрени и тунинговани Mr. Green. аз гледам да ми е удобно. даже и грим рядко слагам, при условие, че от къщи рядко излизам без спирала  Flutter. това за кърпите много ме изненадва. обикновено турците не издребняват толкова, ама наистина е най- добре да се пита в хотела. за комарите също - мен комар не ме е хапал там, ама ще взема на бебето ролката.

# 283
  • Мнения: 3 020
О, да, рускините, поне някои от тях, като развеят едни дълги златни рокли, голи гърбове, тежки лъскави бижута.... И сядат да вечерят на маси без покривка, със съседи по шорти, джапанки и космати голи ръце Laughing Просто грешка в разбирането на коя Ривиера са отишли newsm78 Това, което аз харесвам на почивката в Турция, са пълното безгрижие и безвремие, в което попадаш - не мислиш за нищо, не се грижиш за нищо, пълната почивка за духа и тялото, та затова не са необходими и купища дрехи. Виж, когато си с дечора, малко трудно се получава с безгрижието, ама това са нещата от живота Simple Smile

# 284
  • София
  • Мнения: 2 437
Биби задължително вземи нещо за комари. Аз съм писала миналата година, но пак да ти кажа - в IC GREEN първата вечер ни изядоха комари. Добре, че беше гида та на другия ден имахме репелент. Уж пръскаха, но явно защото е много зелено. Абе вземи си за там!  

Това, което аз харесвам на почивката в Турция, са пълното безгрижие и безвремие, в което попадаш - не мислиш за нищо, не се грижиш за нищо, пълната почивка за духа и тялото, та затова не са необходими и купища дрехи. Виж, когато си с дечора, малко трудно се получава с безгрижието, ама това са нещата от живота Simple Smile

много точно казано - пълен релакс е там.

Общи условия

Активация на акаунт