Бременост и микровълнова фурна

  • 2 052
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравейте момичета!
Имате ли представа да ли ползването на микровълнова фурна може да увреди по някакъв начин плода. Аз имам в къщи и до скоро не спирах да я използвам, но сега ми "влезе" една муха в главата и се притеснявам. newsm78

# 1
Аз, докато бях бременна, а и след това, ползвах и ползвам микровълновата фурна без притеснения Wink Микровълните са вредни, но те остават във фурната, докато е включена.

# 2
  • Мнения: 2 952
 #Crazy

ползвай си спокойно Peace Wink Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 821
Е чела съм тук, че някои и на бебето не дават нищо от микровълновата  Shocked .

Но аз я ползвах и по време на бременността и след това.

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 12:07 от Ellypr

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Причината да се чудя е, че на една приятелка доктора и е казал, че причината да не забременее е, че използването на такава фурна е подвредила спермата на съпруга и Embarassed / той продава ядки, които пече в такава фурна/ и аз изведнъж се замислих newsm78

# 5
  • Мнения: 7 186
Е чела съм тук, че някой и на бебето не дават нищо от микровълновата  Shocked .

За бебетата знам че не е препоръчително да се затопля храната в микровелето, но не защото е вредно, а защото храната се затопля неравномерно. С цел да не се изгори детето, ако на места е станала прекалено гореща.
Но микровълнолновата по никакъв начин не може да увреди плода, това са глупости. Naughty

# 6
  • Мнения: 7 821
Е чела съм тук, че някой и на бебето не дават нищо от микровълновата  Shocked .

За бебетата знам че не е препоръчително да се затопля храната в микровелето, но не защото е вредно, а защото храната се затопля неравномерно. С цел да не се изгори детето, ако на места е станала прекалено гореща.
Но микровълнолновата по никакъв начин не може да увреди плода, това са глупости. Naughty

Да, това е вярно. Достатъчно е обаче да се разбърка и да пробва преди да се даде.

 Peace

# 7
  • Мнения: 1 489
Ползвай си спокойно микровелето.Аз не съм спирала да я ползвам,дори и храната на детето е затоплям там.

# 8
  • Мнения: 2 000
Не съм спирала да ползвам микровълновата фурна, защото не мисля, че е вредно.

# 9
  • Мнения: 2 309
Ползвай си я спокойно.Ако те тревожи въпроса си помисли как и най обикновенният часовник облъчва.Телевизор,хладилник,всички ел уреди и джи ес еми.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И преди и сега си я ползвам.Там затоплям водичката за млякото,чая,понякога и самото мляко ако ми се стори хладно.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 227
Причината да се чудя е, че на една приятелка доктора и е казал, че причината да не забременее е, че използването на такава фурна е подвредила спермата на съпруга и Embarassed / той продава ядки, които пече в такава фурна/ и аз изведнъж се замислих newsm78
Съжалявам за въпроса ама този мъж  hahaha топките ли си е слага в микрото?  Това беше на шега, дано не се засегнеш? Сега сериозно, не мисля, че е опасно.   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 341
И аз мисля че не е нужно да спираш употребата на този така полезен уред.Аз я ползвам и немисля да спирам.

# 13
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз също ползвам микровелето .

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 822
И аз ползвах микровълновата. Няма никакви проблеми

# 15
  • Мнения: 1 999
Докато бях бременна не съм спирала да я ползвам! Споко, не е вредна! Hug

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Е чела съм тук, че някой и на бебето не дават нищо от микровълновата  Shocked .

За бебетата знам че не е препоръчително да се затопля храната в микровелето, но не защото е вредно, а защото храната се затопля неравномерно. С цел да не се изгори детето, ако на места е станала прекалено гореща.
Но микровълнолновата по никакъв начин не може да увреди плода, това са глупости. Naughty

Да, това е вярно. Достатъчно е обаче да се разбърка и да пробва преди да се даде.

 Peace



 Peace

# 17
  • Мнения: 245
Аз, докато бях бременна, а и след това, ползвах и ползвам микровълновата фурна без притеснения Wink Микровълните са вредни, но те остават във фурната, докато е включена.
И аз така.Даже и претотлям водата за млекото в нея.Осмелих се като видях,че по всички филми претоплят направо цялото млеко в нея.

# 18
  • Мнения: 2 271
Ползвах я докато бях бременна,сега сьщо.Стерилизирам и притоплям водата и пюретата в нея!

# 19
  • Мнения: 4 362
Използвам си микровълновата фурна почти постоянно,защото ако взема да се притеснявам от всичко което може да навреди ще трябва да изкрейзам  Crazy

# 20
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Би ли споделила името на този доктор-инженер и ентусиаст. Сигурно има и други гениални идеи.
А микровълновата е измислена още през 50те години на миналия век-да тогава в началото, както повечето нови неща, микровълновите са били опасни, защото не са били добре стабилизирани и са били много мощни, с времето са се урегулирали нещата.
Такива лъчения мисля се спират от металния корпус на печката  newsm78
А иначе, наистина се опитвай тези неща да ги пропускаш покрай ушите си, защото алтернативата е пещера, добре напален огън и дрехи от кожи.   bouquet Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 057
Причината да се чудя е...
Явно "докторът" нещо не е добре!
Задавали ли сте си въпроса: На какъв принцип работят микровълновите печки?
Ами да ви отговоря - електромагнитни вълни, които се излъчват на много голяма честота, предизвикват трептения на водните молекули. Това трептене (триенето от него) генерира топлина. Следователно:
микровълновите печки НЕ са опасни за бременни!!!   newsm53

# 22
  • Мнения: 191
ползвай си я спокойно

# 23
  • Мнения: 5 103
 Laughing Ползвам си я.

# 24
  • Мнения: 4 629
Не ми хрумвало такова нещо на ума - ползвах си и си я ползвам Hug

# 25
  • Мнения: 10 758
На тоя доктор май му има нещо, хахо ми се вижда.
Ползвала съм и ще продължавам да ползвам.И мъжа ми я ползва също Mr. Green.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ползвах я и както по време на бременноста, така и за приготвяне млякото на малкия.Нямаме проблеми Peace

# 27
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Аз  си я  ползвах  и като  бременна  и  сега  за  малкия ,  стерилизирах  му шишетата  , затоплях му  вода за  храната и др. , не  виждам  защо  ще се отказваш от  едно  такова  удобство само  заради  някакви  слухове .

Общи условия

Активация на акаунт