Кърмя и дебелея

  • 762
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 631
Моля помогнете ми майки с повече опит!!!!!!
Бебето ми е на 2 м и половина и от както съм родила съм напълняла с 2 кг.
Направо ям като "Ламята Стефка". Само сладко ми се прияжда абе бетер бременна.
Споделете някоя балансирана диета хем да си кърмиш хем да поотслабваш лекичко .... че до лятото ще се търкалям
Благодаря ви

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз така бях в началото #CrazyКато стана да кърмя детето в 2-3-4 през нощта, после тичам до хладилника да ям #Crazy Twisted EvilНе се притеснявай, този вълчи апетит ще отмине.И като се поозаптиш малко и сама след някой и друг месец, ще отслабнеш.Засега не се тормози излишно Peace
Иначе ти си ги знаеш нещата - повечко зарзаватец, по-малко хлебец и сладичко WinkТо това всеки го знае, ама като ти застърже стомаха за вафла "Боровец", иди му обяснявай кое е здравословно newsm62

# 2
  • Мнения: 127
Първите месеци докато кърмех и аз си похапвах доста. Шоколада ми беше най-любим Simple Smile. Признавам, че качих доста килограми и то през лятото. След като видях, че не мога да спра да ям, започнах много да се движа. Това наистина помага. Като започнете дългите разходки всичко ще си дойде на мястото. Успех!

# 3
  • Мнения: 132
Oоох, и аз съм така. Докато бях бременна не исках да видя сладко и беше супер, качих си съвсем нормално килограми и ги свалих като родих. Но сега този вълчи апетит е ужасен, и особено вечер #Crazy За разходки в този студ е невъзможно, но чакам с нетърпение да се постопли.
Диети не мога да спазвам, но от началото на годината реших да откажа сладките неща и засега удържам фронта Laughing

# 4
  • Мнения: 643
И аз качих доста докато кърмех, ама после, сякаш килограмите дето ги качих изчезнаха от самосебе си, сигурно защото дойде лятото и започнаха едни дълги разходки.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 057
Уеле маУе....
Аз, като бременна си хапвах доста сладко, сега като кърмя спрях само шоколада, заради пъпките на малкия. Ама наваксвам с баклавичка, кадаифче... от този род. Качих няколко килограма, но съм решена да ги сваля, като спра да кърмя tooth

# 6
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Спокойно,аз от раждането свалих 11 кг,после качих 5,чак преди 1 месец взех пак да свалям,ама бавно стават нещата.Изключила съм хляба,сладкото гледам да го намалям,ама не винаги се получава.,когато имам време ходя на фитнес.Надявам се до лятото да си сваля килцата.НВД е добра,виж в красива мама.

# 7
  • Мнения: 191
И аз съм във същото положение като теб даже смятах да пускам тема тук

# 8
  • на Север
  • Мнения: 503
Откакто съм родила, вече почти 4 месеца, не съм мръднала и грам надолу, добре че поне не качвам Confused
Ама аз наистина много ям Laughing
С първата бременност(не съм кърмила) си върнах килограмите за 2 месеца, а сега не помръдвам?!

# 9
  • Мнения: 255
Мога да ти препоръчам една балансирана закуска, който освен че е диетична и полезна, е и много подходаща за кърмачки - фини овесени ядки с малко мляко и много обезсолено сирене. Можеш да си хапнеш каквото количество искаш, стига да ти харесва. Аз почти всяка сутрин това закусвам, заливам ядките с гореща вода, после добавям млякото и натрошеното сирене. Един чудесен "здравословен старт на деня" преди закуска е чаша топла вода (или чай) с лъжица мед и лимон) и после някакъв плод (не банан, много е калоричен), действа много очистващо на стомаха и спомага за редуциране на теглото.
Иначе ти си знаеш, кои храни трябва да се ограничават - сладко, мазна храна, пържено, тестени изделия....Аз лично си хапвам по малко, важното е да не се прекалява.  Ако можеш наблегни на пресните салатите, въпреки че сега не им е сезона.
Аз лично не съм си възстановила килограмите от преди бременноста, но съм свалила 7 килограма и смятам постепенно да смъкна и останалите 5 с балансирана диета.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 439
Аз ще си кажа и килограмите 70 4е взех и да ги минавам....ям като за последно. Така ми се яде 4е и да ме вържат ще стигна до хладилника, просто като спра да кърмя трябва да фотосинтезирам малко. Не само 4е не мога да се ограни4авам ами постоянно умирам от глад.

# 11
  • Мнения: 195
мислех, че само аз съм такъв идиот-ламя...след раждането пълнея и ям като слон...знам какво да правя, но неспането ми разказва играта и ме нерви и не се движа като е студ и затова набивам само боклук...иначе си правя гимнастика, но тя не гори много калории...преди бременността приемах по 1500-1700, като бременна 2000-2200, а сега понякога удрям 2500!!!!!!! свинщина:(

# 12
  • Мнения: 663
Аз ще си кажа и килограмите 70 4е взех и да ги минавам....ям като за последно. Така ми се яде 4е и да ме вържат ще стигна до хладилника, просто като спра да кърмя трябва да фотосинтезирам малко. Не само 4е не мога да се ограни4авам ами постоянно умирам от глад.
Ами все едно за мен говориш,лятото бях отслабнала,сега пак съм много зле.Обаче реших да спра сладкото и тестяното,че поне до на малкия рд-то да заприличам малко на човек(не на хипопотам).

# 13
  • Мнения: 361
Ох успокоих се  Rolling Eyes,мислех че само при мен е така  Crazyвълчи глад #Crazy

# 14
  • Мнения: 631

То това всеки го знае, ама като ти застърже стомаха за вафла "Боровец", иди му обяснявай кое е здравословно

да и освен това като иска и още една ..... сега какво да му обяснявам...

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОДКРЕПАТА

Общи условия

Активация на акаунт