Марципан на Доктор Йоткер

  • 8 635
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 233
Купих си такъв. Мога ли да го смеся със сладкарска боя и да направя фигурки за украса на торта?
И въобще как се работи с това чудо? Упътването е на немски, а аз нищо не разбирам.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 455
 Побутвам темата, защото и мен ме интересува  Peace

# 2
  • Мнения: 60
да , затова се използва - може да се точи и т.н.
откъде го взехте ?

# 3
  • София
  • Мнения: 10 233
Фантастико, до маята, ванилията и т.н.  Grinning
Докладвам - смесих го с разтворена в малко водичка сладкарска боя, омесих го като пластелин и с детето направихме фигурки. Много лесно се работи с него, но има вкус на бадеми. НАСИТЕН. То си и пише, де, ама кой да чете.  Whistling
http://www.oetker.bg/oetker_bg/html/default/debi-8rxl9n.bg.html

# 4
  • в белята
  • Мнения: 536
Аз пък не съм чак толкова доволна ,не и при цена 5 лв за 200 гр.Имаго и в Метро,Карфур и Кауфланд.Фигурките ,които аз правих съхнат вече трети ден и пак немога да кажа ,че са изсъхнали добре.Неможе да се разточи супер тънко и да се нанесе като чаршаф върху торта или пък да се направят листенца нежни за роза.Иначе се смесва с бои за яйца без да се втечнява.И това сравнение го правя със скромния си опит с марципан Варна,маршмалоу фондан и още един фондан със желатин от тортената библиотека. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 455
 терпсихора, от кой марципан си най- доволна?

# 6
  • Мнения: 390
Преди малко писах мнение в тортената тема точно за този марципан.
 И аз за първи път работих с него, смесих го с пудра захар, за да стане по-твърд, иначе е много мек и трудно се работи.
 Оцветих го с различни боички, но понеже е доста тъмен, цветовете стават убити и мътни.
Иначе лесно направих цветенца, бързо изсъхнаха, но самият вкус не го одобрихме, от бадемите си нагарча и въпреки, че го смесих с доста пудра захар, не ми хареса Sick.
Досега съм работила само с марципан Варна и мога да кажа, че ми харесва повече от този бадемовия.
В общи линии едва ли ще повторя Crossing Arms

# 7
  • София
  • Мнения: 193
А трябва ли му някаква допълнителна подготовка? Т.е. обработва ли се по някакъв начин, преди да може да се консумира или директно си го вадиш от пакетчето, правиш си фигурките, съхнат и са готови за хапване?  Blush

# 8
  • Мнения: 38
 Препоръчително е марципанът да се размеси с пудра захар 2:1 (200гр. марципан със 100гр. захар). Може първо да се избели с бяла боя и тогава да се оцвети в по-нежни тонове. С малко качествена червена боя става наситено червено, нещо,което почти не се постига с фондан. Разточва се с п. захар, от нишестето ферментира. Не съхне като фонданите, но може да се правят различни фигурки, например розите могат да станат с много финни листа,като се изтънят до милиметър между свежо фолио или джоб за документи.

# 9
  • в белята
  • Мнения: 536
Ами аз няма да повторя пак.За мен марципан варна си е ок ,както и маршмалоу тестото.Второто е и вкусно,въпреки ,че в къщи никой не яде покритието.Веднъж опитах и готовите фондани от кукибуки ,но са ми доста скъпи спрямо варната и като се вземе в предвид ,че неги ядем. PeaceАз съм много доволна от напътствията ,които дават момичетата от тортенета тема ,можете тях да питате ,аз съм само начинаеща в торто правенето с фондан. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 418
Аз съм ползвала само такъв марципан (2 пъти). Не разбирам защо не ви харесва на вкус? Според мен е много вкусен...  Thinking Правих от него едни малки морковчета за декорация на морковената торта, боядиса се много добре в оранжево и зелено с течни сладкарски бои... Това, което ми остана използвах за домашни бонбони (за сърцевината на бонбоните). А този марципан Варна какъв е? Къде може да се намери?

# 11
  • Мнения: 1 432
И аз това питам?!  Blush Става ли за ''облицовка'' на торта?  Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 10 233
Аз съм ползвала само такъв марципан (2 пъти). Не разбирам защо не ви харесва на вкус? Според мен е много вкусен...  Thinking
Защото не обичам този вкус. Иначе и аз правих моркови, детето, де  Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 193
...
А този марципан Варна какъв е? Къде може да се намери?
Доколкото знам Марципан Варна не можеш да си го купиш от някъде, а си го правиш сама вкъщи - ето тук е обяснено как - в поста с покрития, марципани и моделиращи маси, петия  подред се пада. Обяснена е и работата с него. Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 418
Oniyuri, благодаря Simple Smile
Ама много съм невежа май Blush Все пак бадемовият марципан ми звучи по-вкусно  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт