Как се махат крусти(корички)?

  • 60 247
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
На Марти взеха да му се появяват корички по окосмената част на главата, съвсем леки са, не се тревожа, знам, че е нормално, но въпроса ми е: Вие, ако сте имали подобни проблеми мили мамета, споделете с какво сте мазали или сте къпали Вашите бубки...
И отделно искам да питам, около веждите му се появиха едни корички, незнам дали са свързани с коричките по главата, защото имат разлика, но започнаха да растат и заприличаха на себорея....

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 14:35 от Аурелия

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Един - два часа преди баня го мажех с бебешкото олио. А след изкъпването решех с четката за коса. За 5-6 намазвания се изчистиха

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Да с бебешкото олио мнага бързо минават, даже аз го мажех вечер преди да си легне и на сутринта го разресвах, за да паднат и след това баня. Бяха ми казали с мас и хлябна сода, но резултата беше ужасен, зачерви му се главичката, изми се ужасно трудно, абе изобщо с бебешкото олио си е най-добре.

# 3
  • Мнения: 3 550
Това, което описваш ми прилича на т.нар. бебешка кал. Наскоро обсъждахме, напиши я в търсачката и ще излезе. Една майка много препоръчваше намазване с хума. Успех!

# 4
  • Мнения: 995
Точно така, мажеш с бебешко олио, а може и с преварен зехтин , както са ти обяснили по - горе.Аз обаче преди да я среша след баня, изтърквам по-енергично главата с хавлийката.
За веждите: и ние имахме такъв дерматит който се разпространи и по челцето.Мазахме с "нахткерзен" крем на др. Тайс, мина за седмица.Но все пак вида на дерматита  беше определен от педиатър , така че първо се посъветвай.

# 5
  • Мнения: 194
наиситина най-разпространеният вариант е с преварен зехтин 1ч. преди баня, но ми се струва, че резултата е по-бавен в сравнение с едно кремче на Клоран специално за тази работа /намира се в по-голямите аптеки, където продават козметика/. от опит ти препоръчвам да ги третираш с нещо още от сега, защото понякога са много упорити тези гадни корички

# 6
  • Мнения: 229
И моето бебе имаше такива корички около веждите - кожата стана грапава и твърда, и леко зачервена. Моята педиатърка ми препоръча едно кремче, LINOLLA FAT , много му помогна и за тези кори, и за пъпчиците по лицето, и при подсичане. Страхотно действа това кремче , струва 7-8 лв и го продават по аптеките.
Е, ти все пак се посъветвай с твоята лекарка, и я питай дали ти го препоръчва.
Поздрави  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 704
И моето детенце има такива корички - използвам кремчето на Клоран.
Има една малка подробност - коричките, постоянната им поява, въпреки мазането и махането им е доказан признак на алергична предразположеност на детето.
Казвам го от личен опит и е потвърдено от лекарите, които консултират детенце.

# 8
  • Мнения: 8 505
Около час преди баня намазвате главичката с олиото за тяло (няма нужда от специален крем) и непосредствено преди банята разресвате със ситно дребенче(например бебешко,но да няма топченца накрая).За 2-3 дни изчезват.
За веждичките-най-добре се консултирайте с дерматолог.

# 9
  • Мнения: 8 769
brenin, въпросните корички се казват крусти. Има много теми за тях, с търсачката ще ти излязат. Има и подробни описания как се махат.
Сина ми имаше по главата, по вечдите, зад ушите-навсякъде. Преварен зехтин се казва "лекарството". Омазнявате 1-2 часа преди къпане. Когато хубаво попият-разресвате. Махат се от втория-третия път, в зависимост от твърдостта и количеството им.
Ето малко темички:
Бебешка кал
Жълти люспи по главата?
Млечни корички на главата
Крем за млечни корички на Клоран-Откъде?
Към мамите на бебета с много коса
Лепка, трески или както там му викате...
Коричките по главата
Жълто-кафяви корички по главичката
корички по главата
Ох, има и още-много са, ако имаш време-просто си пусни търсачката. Grinning

Последна редакция: сб, 09 юли 2005, 09:16 от Туфка с джуфка

# 10
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз я мажех около час преди банята с бебешко олио и после разресвах, но въпреки упоритите ми усилия все си се появяваха корички  Sad и сами си изчезнаха малко преди да навърши годинка  Wink

# 11
  • Мнения: 4 629
И сина ми отскоро има нещо такова - ще опитам с бебешкото олио и дано изчезнат

# 12
  • Мнения: 4 176
Къпя моя врабец с бебешка четка на Чико( тия косматите от естествен косъм). Слагам шампоан и търкам. ОТ първия ден след родилното така правя и не е имал никога.
Сега има коса и пак няма . Не съм мазала с олио или зехтин никога.

# 13
  • Мнения: 128
кажете как да махна тези люспи че много миришат вече.Чух че главата се маже с олио и после се реши с много ситно гребенче....чували ли сте за тази техника? newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 750
Да точно така - мажеш с бебешко олио и после разресваш на всички страни със ситен гребен, и после къпеш ....

Общи условия

Активация на акаунт