Машина за домашна паста(Imperia)

  • 47 565
  • 119
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 462
po kysno schte ti otgovoria

# 106
  • гр.София
  • Мнения: 1
Харесах си днес в 1 немско магазинче до нас 1 машинка на Royalty Line - Швейцария за паста и юфка. Но нямаше описание и ме е страх да не би да прави само кори за лазаня. Имате ли отзиви от тази марка? Ето какво е на снимката, но дали в действителност е така????!!!



Сега видях и това:
-Make authentic pasta in your home with the Italian-made Royalty Line pasta machine
-Chrome-plated steel body and nickel-plated rollers resist corrosion
-Easily adjustable, 9-position dial regulates thickness of pasta dough
-Includes hand-crank and clamp with ABS plastic handles; narrow and wide cutters- тесен и широк ножове /Това го чета тук на машинката никъде не го видях написано. Само картинката е същата..../
-Additional attachments for more noodle styles sold separately - Допълнителни приспособления за повече видове нудълс/спагети се продават отделно

!!!!  Thinking Там е пролемът: не искам само да ми точи/само лазаня/, а не разпознавам резците. Има ли ги на снимката или не?
В магазина не можаха да ми дадат повече информация, понеже не ползвали такава машина. Нямаше и никакви инструкции на никакъв език.




Ако и двете снимки са на тази машина,на втората снимка се вижда че има резци за талиателе и спагети .

# 107
  • Мнения: 0
Онзи ден си купих от Кауфланд за 17 лева. Май е до края на седмицата промоцията .

# 108
  • Мнения: 84
В брошура на Лидъл видях такава машина за около 40 лв. Не се сещам колко време ще бъде промоцията.

# 109
  • Мнения: 226
В Кауфланд днес  машинките се продаваха за 13. 99 лв.

# 110
  • До морето
  • Мнения: 6 980
Онзи ден видях брошурата на Лидъл и засилих мъжа ми, че аз съм в командировка, купил я е! Да сде надяваме, че ще е хубава  Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 784
Обожаваме лазаня и винаги правя по няколко тави , като тези които няма да пека в момента ги покривам с прозрачно фолио и съхранявам до 5-6 дена в хладилника сурова.Когато ми се прияде си я пека.

Markrit, може ли рецептата, по която правиш лазанята - тази с престояването в хладилника ме интересува по-подробно! Някаква заливка слагаш ли?   bouquet

От вчера и аз съм горд собственик на машинка от промоцията на Лидл Peace

Интересува ме също правите ли равиоли и с какви плънки?

# 112
  • Мнения: 2 883
Здравейте, и мен моя мъж ме зарадва за 14/02 (Аз си пожелах, не, че той е идиот  hahaha ) с машинка за паста от Карфур(21лв., последната я взехме), но до сега само съм правила с брашно и пропорция на 100гр. брашно 1 яйце, сол и зехтин, а сега чета, че вие я правите с грис? Има ли вкусова разлика между БГ и италианския грис? Казахте, че в Метро мога да намеря? Мисля да взема едно пакетче да пробвам, но исках да ви питам как я правите вие?

# 113
  • Мнения: 5 462
Пускала съм в тази тема и в темата за итал. кухня безброй рецепти както за тестото така и много други итал. рецепти .
Погледнете в двете теми видеорецептите.Всичко е показано в тях подробно. Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=610700.660

Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 22:17 от Markrit

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Купих си машинката с надеждата това лято да правя домашна юфка с нея. НО искам да си направя и домашна паста, та въпросчето ми е:
Нарязаните вече спагети, талиатели и т.н./ако не ги искам за косумация веднага/ няма ли да залепнат 1 с друга при изсушаването?
Някой пробвал ли е с тях да прави спагети за зимата например? Като ги нарежете какво правите за да ги изсушите и при изсушаването да не залепнат 1 за друга отделните ленти или пръчици?

# 115
  • Мнения: 5 462
Купих си машинката с надеждата това лято да правя домашна юфка с нея. НО искам да си направя и домашна паста, та въпросчето ми е:
Нарязаните вече спагети, талиатели и т.н./ако не ги искам за косумация веднага/ няма ли да залепнат 1 с друга при изсушаването?
Някой пробвал ли е с тях да прави спагети за зимата например? Като ги нарежете какво правите за да ги изсушите и при изсушаването да не залепнат 1 за друга отделните ленти или пръчици?
Върху покривка ръсиш върху им малко брашно и ги разбъркваш разстилаш за да изсъхнат или набрашнени ги закачаш на дълга точилка.
Мисля , че някъде назад в линковете които съм пускала се вижда .
примерно така
http://www.youtube.com/watch?v=5Hra_Falrc0

# 116
# 117
# 118
  • Мнения: 480
Дойде време за юфка. Виждали ли сте някъде машинка за паста на промоция.

# 119
  • Мнения: 5 462
Дойде време за юфка. Виждали ли сте някъде машинка за паста на промоция.
В момента не.

Общи условия

Активация на акаунт