Машина за домашна паста(Imperia)

  • 47 548
  • 119
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Супер!!
Благодаря ти!

# 61
  • Враца
  • Мнения: 876
Момичета да се похваля снощи и аз си взех машинката от Лидл-а. Мислах, че няма да има останали а май се оказа, че взех първата (съмнявам се че зареждат постоянно).

Изпробвах я на момента по приложената в книжката рецепта и направих вид тортелини ( но по-скоро бяха като мини мекички с пълнеж Joy)
Въпроса е, че страшно ми хареса вкуса на домашна паста и незнам дали ми се стори, но нямаше обичайната тежина в корема след похапването и. Всичко беше доста набързо и не изчаках времето за сушене или отлежаване на тестото т.н, но трябваше да се пробва.

Ако някой има рецепти за видове тесто или приготвяне на различни видове макаронени изделия ще съм крайно благодарна да ги сподели.

# 62
  • Мнения: 5 462
Момичета да се похваля снощи и аз си взех машинката от Лидл-а. Мислах, че няма да има останали а май се оказа, че взех първата (съмнявам се че зареждат постоянно).

Изпробвах я на момента по приложената в книжката рецепта и направих вид тортелини ( но по-скоро бяха като мини мекички с пълнеж Joy)
Въпроса е, че страшно ми хареса вкуса на домашна паста и незнам дали ми се стори, но нямаше обичайната тежина в корема след похапването и. Всичко беше доста набързо и не изчаках времето за сушене или отлежаване на тестото т.н, но трябваше да се пробва.

Ако някой има рецепти за видове тесто или приготвяне на различни видове макаронени изделия ще съм крайно благодарна да ги сподели.
Разгледай темата напред , дала съм премного рецепти .
Видео , стъпка по стъпка и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=651756.30
Не се чака да се суши пастата , щом ще я консумираш веднага.
Сложи ли от итал. пшеничен грис към брашното .
От истинско итал. правилно приготвено тесто няма как да усетиш тежест в стомаха.
Тестото като основа е едно и също , единствено може да слагаш допълнително някой продукти с които може да се оцвети като спанак примерно  .Иначе тестото си е тесто .Евентуално ако ти харесва може и с пълнозърнесто да правиш , но с него пастата не ми харесва нито на вид /кафява става/ , нито на вкус.

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 15:33 от Markrit

# 63
  • Враца
  • Мнения: 876
Markrit   bouquet с обикновено брашно я правих, защото другото налично беше за сладкиши. А какъв е този италиански грис  newsm78 явно с доста неща трябва да се запозная преди правенето
Мислех, че е сложна и пипкава работа, но боравенето се оказа много лесно и приятно

И другото,което да попитам правил ли е някой паста без яйца, че при мен ми е проблем хапването на яйца

# 64
  • Мнения: 5 462
Markrit   bouquet с обикновено брашно я правих, защото другото налично беше за сладкиши. А какъв е този италиански грис  newsm78 явно с доста неща трябва да се запозная преди правенето
Мислех, че е сложна и пипкава работа, но боравенето се оказа много лесно и приятно

И другото,което да попитам правил ли е някой паста без яйца, че при мен ми е проблем хапването на яйца
И за пастатата без яйца съм писала няколко страници напред .
За семолата/или на бг език пшеничния грис , след малко ще ти дам линк за да си го купиш от Метро.
Прочети темата , за да не се пишат едни и същи неща през страница.

http://www.divella.it/semola-grano-duro-da-05-kg/
търси го в метро
това всъщност е грис от твърда пшеница .
Слага се 50:50 , ако правиш половин килограм тесто , слагаш 250 гр. бяло обикновено брашно +250 гр. от семолата /това което ти показах на снимката/.

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 16:05 от Markrit

# 65
  • Мнения: 0
Пристигна ми машинката. Пробвах, но пак имам въпроси.
След като нарязах пастата, а оставих върху вестник. Но започна да се слепва. Ръсих доста с брашно, за да я запазя до като и дойде времето за варене.
Въпроса е, как да съхранявам домашната паста за 3-4 дни?

В хладилник, но не повече от 2 дни.

# 66
  • София
  • Мнения: 7 724
Аз продължавам да претърпявам пълен неуспех с моята паста без яйца.  Confused
Искам да е пълнозърнеста или смес със семола.
Ако има някой успял, моля да сподели.

# 67
  • Мнения: 5 462
Аз продължавам да претърпявам пълен неуспех с моята паста без яйца.  Confused
Искам да е пълнозърнеста или смес със семола.
Ако има някой успял, моля да сподели.
В някоя от темите за домашна машинка за паста и в темата за домашна паста , където бях дала и лин с видео рецепта за паста без яйца.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 724
Markrit, ще потърся видеото. Wink

Пробвах няколко пъти с различни брашна, всеки път тестото става на трохи и чак, когато добавя яйце се споява.  Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 11
Клиповете са супер .

# 70
  • Мнения: 37
Здравейте! Да ви се похваля- днес намерих в един немски магазин 2 скрити бройки машини за паста и веднага ги взех. Немски надписи има на кутиите, вътре на книжката пише че са произведени за Кауфланд. Предполагам че са от онези, промоционалните.
- така изглежда.
Ако има ентусиасти за домашна паста, дето още си нямат машина- втората я давам Grinning, взех ги за 40 лв.

Последна редакция: чт, 20 дек 2012, 16:28 от silvimilvi

# 71
  • Мнения: 84
Здравейте, такава машинка от къде мога да си закупя, на цена под 50 лв? Смятам, че за китайска сглобка повече от тази цена е безбожно скъпа инвестиция. В същото време такава машинка няма да се ползва всеки ден. По назад в темата беше споменато, че в Лидъл и Кауфланд се продавало такава машинка. редовно пазарувам в Кауфланд, но такава машинка не съм виждал, иначе щях да я лапна веднага, защото цената е добра. В Лидъл от години не съм стъпвал. Случайно може ли някой да сподели къде има налична такава машинка на сродна цена. От интернет магазини не ми се занимава, а и да си призная съм скаран с такъв вид покупки от такива магазини.
Поздрави и благодаря за инфото

# 72
  • София
  • Мнения: 84
В миналата брошура на Метро имаше машина за домашна паста за 27 лв., не помня на коя марка. Сега също може би се продавам там на малко по-висока цена.  Peace

# 73
  • Мнения: 84
Здравейте, миналата седмица ходих до Метро - Варна, а днес преди обяд до Лидъл - Варна, ако не греша първия, който беше отворен в града. И в двата магазина нямаше такава машина за разточване на паста. Може ли да ме насочите, ако знаете от къде мога да си купя такава машинка, където е налична и няма да ми съдират кожата от безбожно висока цена.
Поздрави

# 74
  • Мнения: 7 779
писа ли на авторката дето е писала по-горе,че е купила 2 машини и едната може да я продаде ?

Общи условия

Активация на акаунт