Машина за домашна паста(Imperia)

  • 47 589
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте,
решили сме със съпруга ми да си купим машина за домашна паста.Намерихме в нета,но само онлайн се предлага,а бихме искали да я видим на живо преди това.Имате ли идея дали има магазин в София,от който може да се купи,види на място такава машина.
Благодаря
Хубава Цветница

# 1
  • Мнения: 9
Виждала съм в Кaufland и Мetro. Simple Smile

# 2
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Аз  вчера видях в Джъмбо - Бургас. Предполагам и в София има. Peace

# 3
  • Мнения: 5 462
Аз  вчера видях в Джъмбо - Бургас. Предполагам и в София има. Peace

На каква цена са там ? newsm78
Аз миналата година си бях купила от Кауфланд на промоция по 26 лв. , но вече ги няма .

# 4
  • Мнения: 5 462
Виждала съм в Кaufland и Мetro. Simple Smile
Кога беше това ?

# 5
  • Враца
  • Мнения: 876
Ето в този сайт открих, но сигурно има и други. Има и професионални,но има и на приемливи цени. В Кауфланд и а съм виждала, но бяха малко бройки 10 за целия магазин и промоция

# 6
  • Мнения: 6 472
Купихме нашата от The Mall от един магазин на първия етаж. С всички приставки струваше към 120 лв.

# 7
  • Мнения: 5 462
Ето в този сайт открих, но сигурно има и други. Има и професионални,но има и на приемливи цени. В Кауфланд и а съм виждала, но бяха малко бройки 10 за целия магазин и промоция
Моята е същата , но на 26 лв.  Mr. Green Grinning
И откакто я имам , купувам изклюително рядко и малко видове паста.
Машината е прекрасна върши страхотна работа. Heart Eyes  chef Sunglasses

# 8
  • Враца
  • Мнения: 876
 Markrit аз да попитам, тъй като и аз отдавна си търся, но всичките които съм виждала са с винт за монтиране на маса, а на мен масата и плота не ми позволяват. Чудя се дали има изобщо свободно стоящи до около 100-150 лв максимум  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 178
Запис от мен и дано има някой идея от тези "машинки", заинтересувахте ме Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5 462
Markrit аз да попитам, тъй като и аз отдавна си търся, но всичките които съм виждала са с винт за монтиране на маса, а на мен масата и плота не ми позволяват. Чудя се дали има изобщо свободно стоящи до около 100-150 лв максимум  newsm78
Тя може да стои свободно , но няма да е стабилна и няма да ти е удобно да работиш с нея като не е закрепена .Според мен ако я сложиш върху кърпа няма да ти се мърда много много .

# 11
  • София
  • Мнения: 7 731
И аз отдавна искам такава машинка, но все се чудя дали ще мога да се справя сама с тестото и всичко друго.  Blush

Markrit, а къде сушиш пастата ?
Гледам в амазон някакви специални поставки, дали могат да се закупят и от тук.  Thinking
 


# 12
  • Мнения: 5 462
Az никога не я суша, понеже идеята ми е да консумирам прясна паста.
Ако ще я суша то по добре да си купя готова.
Меся и точа на машината толкова колкото ми е необходимо на момента.
За лазаня правя тесто с 5-6 яйца, 500 -600 гр. брашно /бяло и семола/пшеничен грис ,сол и 5-6 големи супени лъжици зехтин .
Обожаваме лазаня и винаги правя по няколко тави , като тези които няма да пека в момента ги покривам с прозрачно фолио и съхранявам до 5-6 дена в хладилника сурова.Когато ми се прияде си я пека.

# 13
  • Мнения: 5 462
И аз отдавна искам такава машинка, но все се чудя дали ще мога да се справя сама с тестото и всичко друго.  Blush

Markrit, а къде сушиш пастата ?
Гледам в амазон някакви специални поставки, дали могат да се закупят и от тук.  Thinking
 



Може да я разстелеш на чиста покривка /ама не съм сигурна за ефекта/.

# 14
# 15
  • Мнения: 5 462
И аз отдавна искам такава машинка, но все се чудя дали ще мога да се справя сама с тестото и всичко друго.  Blush

Markrit, а къде сушиш пастата ?
Гледам в амазон някакви специални поставки, дали могат да се закупят и от тук.  Thinking
 



Иля , вземи си такава паста.Няма нищо сложно има много инфо видео как се проготвя и какво се слага .Гарантирам ти че повече купешка паста няма да си купиш.
Страшно приятно занимание ми е да меся тестото /то не се меси кой знае колко , по скоро се смесват самите продукти .И после мяташ тестото на машината .
Довечера бих могла да опиша по подробно.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 731
Markrit , много благодаря, всичко което споделяш ми е полезно и  интересно.  Heart Eyes Hug
Ще чакам да се включиш и с още подробности за процеса на приготвяне на паста.

Ще си взема машинка със сигурност, но и аз не знам, къде мога да ги погледна на живо.
Иначе се спрях на моделът от първото клипче, показано от Markrit - IMPERIA, само че в клипа е модел 150, а в бг сайтовете има само модел 100. Не знам, каква е разликата.

# 17
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Markrit, за мен също е интересно да прочета как се прави паста с машина.
Както и къде я намери машинката за 26лв?

# 18
  • Мнения: 5 462
Ето как се прави.
http://www.youtube.com/watch?v=fIhfjR_OsA8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=704OOV7kwDE&feature=related

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 15:42 от Markrit

# 19
  • София
  • Мнения: 7 731
Markrit, мерси за всичко споделено.  Hug

Днес разгледах в The Mall машинка за паста Gefu с шест приставки, изглеждаше много добре. Отделно продаваха сушилник за паста на същата марка.
Сега се колебая между тази и Imperia, жалко че никой не се включва с отзиви за нея.

Машина за паста Gefu Pasta Perfetta de Luxe

# 20
  • Мнения: 5 462
Markrit, мерси за всичко споделено.  Hug

Днес разгледах в The Mall машинка за паста Gefu с шест приставки, изглеждаше много добре. Отделно продаваха сушилник за паста на същата марка.
Сега се колебая между тази и Imperia, жалко че никой не се включва с отзиви за нея.

Машина за паста Gefu Pasta Perfetta de Luxe
Иля , не се колебай .
Хубава е и най вероятно е със същото качество като империя и много други марки.
Принципа на работа е еднакъв, материала и изработката също.
Просто две различни марки , а може и една и съща фирма да ги произвежда за двете марки .
А колко струва тази перфета де лукс със всичките и джиджавки ? newsm78

# 21
  • Мнения: 5 462
Ето още една марка която предлага и разни други машинки и джаджи за тази цел .
http://www.marcato.net/

# 22
  • София
  • Мнения: 7 731

А колко струва тази перфета де лукс със всичките и джиджавки ? newsm78

В Мола беше 189 лв, а в сайта, който съм посочила по- горе е на промоция- 170лв.

# 23
  • Мнения: 5 462

А колко струва тази перфета де лукс със всичките и джиджавки ? newsm78

В Мола беше 189 лв, а в сайта, който съм посочила по- горе е на промоция- 170лв.


Скъпичко , но щом с разни приставки и аксесоари ок.

# 24
# 25
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз поръчах от Амазон Империа 150.
Нямам търпение да пристигне и да я пробвам!

Което пък поражда въпрос- каква е рецептата за паста без яйца?
И още- талиателите ако се запекат във фурна ще станат ли хрупкави гризинки?

# 26
  • Мнения: 5 462
Аз поръчах от Амазон Империа 150.
Нямам търпение да пристигне и да я пробвам!

Което пък поражда въпрос- каква е рецептата за паста без яйца?
И още- талиателите ако се запекат във фурна ще станат ли хрупкави гризинки?
Ееее ти няма да ги иъпе,еш до ,ерно

# 27
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз поръчах от Амазон Империа 150.
Нямам търпение да пристигне и да я пробвам!

Което пък поражда въпрос- каква е рецептата за паста без яйца?
И още- талиателите ако се запекат във фурна ще станат ли хрупкави гризинки?
Ееее ти няма да ги иъпе,еш до ,ерно
[/quote
Markrit   Mr. Green я пак!

# 28
  • Мнения: 54
Мисля, че Маркрит има предвид да ги изпечеш до черно  Thinking
И аз отдавна искам такава машина, ще се оглеждам. В Техномаркет/Технополис няма ли? Не е електроника.. ама от къде да знам  Thinking

# 29
  • Мнения: 5 462
Мисля, че Маркрит има предвид да ги изпечеш до черно  Thinking
И аз отдавна искам такава машина, ще се оглеждам. В Техномаркет/Технополис няма ли? Не е електроника.. ама от къде да знам  Thinking
Има в Технополис такива машинки с цели три приставки , но бързахме и нямах време да разгледам .Струваше 189 лв. всичко.
На един специален щанд/малък / с по луксозни домашни потреби не обърнах внимание на името на шанда/фирмата. newsm78

# 30
  • Мнения: 5 462
Таис , нещо ми се беше прецакал компа , да точно това имах предвид , че няма да ги печеш до черно.То им трябва много малко време и защо точно талиателе ще печеш , коя рецепта конкретно имаш предвид ?

# 31
  • Мнения: 54
Markrit, Благодаря за информацията.   bouquet Ще проверя другия път като ходим.

# 32
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Markrit   chef
Аз не че знам много рецепти....
Приемам съвети!
Мисля си по тази: 100 гр. брашно, /или грис/брашно 50/50/,  1 яйце, сол, зехтин.
И ако ги запека, според моите представи, нарязани на лентички, би трябвало да стане като продаваните гризки.

# 33
  • Мнения: 5 462
Markrit   chef
Аз не че знам много рецепти....
Приемам съвети!
Мисля си по тази: 100 гр. брашно, /или грис/брашно 50/50/,  1 яйце, сол, зехтин.
И ако ги запека, според моите представи, нарязани на лентички, би трябвало да стане като продаваните гризки.
Shocked
Ти всъщност гризки ли искаш да правиш или паста на фурна ? newsm78 Rolling Eyes

# 34
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Имам предвид гризки! Но с тестото за паста!
Не зная дали си виждала- продават Фетучини(освен ако не ме лъже паметта), които се тънки, плоски, о-о 5мм  широки. Ама пълни с боклуци.
И се замислих, че може и такова нещо да се спретне с машинката.
За това и попитах.

# 35
  • Мнения: 5 462
Имам предвид гризки! Но с тестото за паста!
Не зная дали си виждала- продават Фетучини(освен ако не ме лъже паметта), които се тънки, плоски, о-о 5мм  широки. Ама пълни с боклуци.
И се замислих, че може и такова нещо да се спретне с машинката.
За това и попитах.
Това предполагам, че може да стане на много ниска температура на фурната и на вентилатора на фурната.Но нямам идея , никога нито съм правила нито имам такива мераци. Mr. Green

# 36
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Само да ми дойде машинката и ще споделя!
Да разширим ли темата?
Какви могат да са рецептите за паста? Като състав имам предвид.
Има ли рецепти без яйца?
Дали може тестото да се омеси в хлебопекарната?

# 37
  • Мнения: 5 462
Само да ми дойде машинката и ще споделя!
Да разширим ли темата?
Какви могат да са рецептите за паста? Като състав имам предвид.
Има ли рецепти без яйца?
Дали може тестото да се омеси в хлебопекарната?
някой да обедини тази тема с темата за италианската кухня , ако обичате.
За да не пишем паралелно в двете теми.
По другите ти въпроси ще отговоря малко по късно.

# 38
  • Мнения: 5 462
Да тестото може да се омеси в хлебопекарна , може и в кухненски робот .
Да , става паста без яйца .На Иля и пратих рецепти и видео.Ето за паста без яйца.
http://www.youtube.com/watch?v=kKr6jyCmV0o
Ето различни сосове и разни други интересни итал. рецепти .
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=Tle7fVrO6sA
http://www.youtube.com/watch?v=mlyLqq8D1Hw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZdbynRC4jSo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=RG0rJnwQyLs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=TQMuN9lszcA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=G_NZJXRkZ4g&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=O_Np88WTzE8&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=yPmSNhPqmXk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=F4kvymTvwIo&feature=related

Последна редакция: чт, 26 апр 2012, 11:23 от Markrit

# 39
# 40
# 41
# 42
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Уау!!!
Markrit! Огромно благо- даря!

# 43
  • Мнения: 100
В София в Младост 1 на пазара има едно италианско магазинче, в което има различни видове машинки за паста, помощни инструменти, италиански вкусотии, вина и т.н.. Собственикът, който е италианец понякога демонстрира как се  прави паста

# 44
  • Мнения: 5 462
В София в Младост 1 на пазара има едно италианско магазинче, в което има различни видове машинки за паста, помощни инструменти, италиански вкусотии, вина и т.н.. Собственикът, който е италианец понякога демонстрира как се  прави паста
Оффф завиждамммм виииииииииии.

# 45
  • Мнения: 100
Ние за съжаление още не сме си купили някакъв уред, само винце и готова паста!

# 46
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Пристигна ми машинката. Пробвах, но пак имам въпроси.
След като нарязах пастата, а оставих върху вестник. Но започна да се слепва. Ръсих доста с брашно, за да я запазя до като и дойде времето за варене.
Въпроса е, как да съхранявам домашната паста за 3-4 дни?

# 47
  • Мнения: 5 462
Пастата се разстила върхо покривка/защо върху вестник , не ми е много хигиенично / и леко се наръсва с брашно , после се размесва леко с пръсти /това когато правя талиатели/ .Корите за лазаня ги разстилам върху чиста покривка и тях наръсвам с брашно .Как се съхраняват за 3-4 дни нямам идея , понеже аз правя в момент когато са ми необходими.
Предполагам че може да ги сложиш в кутия пластмасова в хладилника .
Я вижте бабата каква машина е само . Peace  chef ooooh!

http://www.youtube.com/watch?v=9gLuLzA_tBE&feature=related

Последна редакция: пт, 18 май 2012, 15:43 от Markrit

# 48
  • Мнения: 54
Страхотна е бабата!

# 49
  • Враца
  • Мнения: 876
 tais такава ли е машинката. Аз така и не разбрах трябва ли да се захваща за масата  newsm78 или стои свободно като на снимката. Така излиза около 80 лв с доставката

# 50
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Markrit, изобщо не се сетих да я сложа върху покривка  ooooh! А маминка  ми така правеше с корите.Бабата доста тренировки ще да е направила.
wb Империя 150
 си поръчах аз. С доставката ми излезе о-о 100лв.
Моята се захваща за масата. Показаната от теб според мен- не. А е удобно, независимо, че и машинката е масивна и тежи. Първият път не я захванах на плота (защото е доста дебел) и не ми беше удобно.
Вчера обаче я сложих на масата, захванах я и беше доста по- лесно.
Споделям и че с грис с много малко брашно (даже не и на Дивела, че Метро ми идва далечко) стана страхотна паста. Някак си по- еластична, но пък и не толкова фина.

# 51
  • Мнения: 240
Здравейте,
Днес попаднах случайно на тази прекрасна тема. И аз имам машинка за паста / тази от Кауфланд/. Мъжът ми беше доста скептичен, че ще се ползва но след първото приготвяне на домашна паста повече не сме и помислили за купешка. Преди пробвах различни марки кори за лазаня и все не ставаше достатъчно вкусна, но откакто си ги правя лазанята ми е просто божествена.
Markrit  благодаря за чудните рецепти, определено ще се изпробват някои.

На момичетата които още нямат машинки пожелавам успех в намирането на точната!

# 52
  • Мнения: 498
Гледам, че никой не е писал скоро. Повдигам въпроса, намериха ли се по-евтини машинки за домашна паста?

# 53
  • Мнения: 5 462
Гледам, че никой не е писал скоро. Повдигам въпроса, намериха ли се по-евтини машинки за домашна паста?
За жалост след първото и единствено пускане на машинките за паста в кауфланд , повече не повториха .
Дори и да не е същата промоционална цена от 26 лв. колкото купих моята , аз пак ще си взема .

# 54
# 55
  • Мнения: 5 462
Кога ? Shocked Party Peace
Аууу моменталически ще купя няколко .  chef Grinning

# 56
  • Враца
  • Мнения: 876
milka22   bouquet
от четвъртък е промоцията. Дано да успея да се докопам до 1 бройка поне

# 57
  • Мнения: 5 462
Купих си преди малко , същата е като тази която бях взела от Кауфланд .
В различна опаковка , но еднакви машинки .

# 58
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз взех една за подарък- направи  впечатление, че е доста по- лека от моята (Империя 150/, както и ми се стори по- малка.
Произведено в Китай.
Markrit, ти нямаш оплаквания от твоята, нали?

# 59
  • Мнения: 5 462
Аз взех една за подарък- направи  впечатление, че е доста по- лека от моята (Империя 150/, както и ми се стори по- малка.
Произведено в Китай.
Markrit, ти нямаш оплаквания от твоята, нали?
От моята/от кауфланд/ нямам грам оплакване , даже си мисля че са на едни и същи производители .Просто едните са наложена марка , другите неизвестни.

# 60
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Супер!!
Благодаря ти!

# 61
  • Враца
  • Мнения: 876
Момичета да се похваля снощи и аз си взех машинката от Лидл-а. Мислах, че няма да има останали а май се оказа, че взех първата (съмнявам се че зареждат постоянно).

Изпробвах я на момента по приложената в книжката рецепта и направих вид тортелини ( но по-скоро бяха като мини мекички с пълнеж Joy)
Въпроса е, че страшно ми хареса вкуса на домашна паста и незнам дали ми се стори, но нямаше обичайната тежина в корема след похапването и. Всичко беше доста набързо и не изчаках времето за сушене или отлежаване на тестото т.н, но трябваше да се пробва.

Ако някой има рецепти за видове тесто или приготвяне на различни видове макаронени изделия ще съм крайно благодарна да ги сподели.

# 62
  • Мнения: 5 462
Момичета да се похваля снощи и аз си взех машинката от Лидл-а. Мислах, че няма да има останали а май се оказа, че взех първата (съмнявам се че зареждат постоянно).

Изпробвах я на момента по приложената в книжката рецепта и направих вид тортелини ( но по-скоро бяха като мини мекички с пълнеж Joy)
Въпроса е, че страшно ми хареса вкуса на домашна паста и незнам дали ми се стори, но нямаше обичайната тежина в корема след похапването и. Всичко беше доста набързо и не изчаках времето за сушене или отлежаване на тестото т.н, но трябваше да се пробва.

Ако някой има рецепти за видове тесто или приготвяне на различни видове макаронени изделия ще съм крайно благодарна да ги сподели.
Разгледай темата напред , дала съм премного рецепти .
Видео , стъпка по стъпка и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=651756.30
Не се чака да се суши пастата , щом ще я консумираш веднага.
Сложи ли от итал. пшеничен грис към брашното .
От истинско итал. правилно приготвено тесто няма как да усетиш тежест в стомаха.
Тестото като основа е едно и също , единствено може да слагаш допълнително някой продукти с които може да се оцвети като спанак примерно  .Иначе тестото си е тесто .Евентуално ако ти харесва може и с пълнозърнесто да правиш , но с него пастата не ми харесва нито на вид /кафява става/ , нито на вкус.

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 15:33 от Markrit

# 63
  • Враца
  • Мнения: 876
Markrit   bouquet с обикновено брашно я правих, защото другото налично беше за сладкиши. А какъв е този италиански грис  newsm78 явно с доста неща трябва да се запозная преди правенето
Мислех, че е сложна и пипкава работа, но боравенето се оказа много лесно и приятно

И другото,което да попитам правил ли е някой паста без яйца, че при мен ми е проблем хапването на яйца

# 64
  • Мнения: 5 462
Markrit   bouquet с обикновено брашно я правих, защото другото налично беше за сладкиши. А какъв е този италиански грис  newsm78 явно с доста неща трябва да се запозная преди правенето
Мислех, че е сложна и пипкава работа, но боравенето се оказа много лесно и приятно

И другото,което да попитам правил ли е някой паста без яйца, че при мен ми е проблем хапването на яйца
И за пастатата без яйца съм писала няколко страници напред .
За семолата/или на бг език пшеничния грис , след малко ще ти дам линк за да си го купиш от Метро.
Прочети темата , за да не се пишат едни и същи неща през страница.

http://www.divella.it/semola-grano-duro-da-05-kg/
търси го в метро
това всъщност е грис от твърда пшеница .
Слага се 50:50 , ако правиш половин килограм тесто , слагаш 250 гр. бяло обикновено брашно +250 гр. от семолата /това което ти показах на снимката/.

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 16:05 от Markrit

# 65
  • Мнения: 0
Пристигна ми машинката. Пробвах, но пак имам въпроси.
След като нарязах пастата, а оставих върху вестник. Но започна да се слепва. Ръсих доста с брашно, за да я запазя до като и дойде времето за варене.
Въпроса е, как да съхранявам домашната паста за 3-4 дни?

В хладилник, но не повече от 2 дни.

# 66
  • София
  • Мнения: 7 731
Аз продължавам да претърпявам пълен неуспех с моята паста без яйца.  Confused
Искам да е пълнозърнеста или смес със семола.
Ако има някой успял, моля да сподели.

# 67
  • Мнения: 5 462
Аз продължавам да претърпявам пълен неуспех с моята паста без яйца.  Confused
Искам да е пълнозърнеста или смес със семола.
Ако има някой успял, моля да сподели.
В някоя от темите за домашна машинка за паста и в темата за домашна паста , където бях дала и лин с видео рецепта за паста без яйца.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 731
Markrit, ще потърся видеото. Wink

Пробвах няколко пъти с различни брашна, всеки път тестото става на трохи и чак, когато добавя яйце се споява.  Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 11
Клиповете са супер .

# 70
  • Мнения: 37
Здравейте! Да ви се похваля- днес намерих в един немски магазин 2 скрити бройки машини за паста и веднага ги взех. Немски надписи има на кутиите, вътре на книжката пише че са произведени за Кауфланд. Предполагам че са от онези, промоционалните.
- така изглежда.
Ако има ентусиасти за домашна паста, дето още си нямат машина- втората я давам Grinning, взех ги за 40 лв.

Последна редакция: чт, 20 дек 2012, 16:28 от silvimilvi

# 71
  • Мнения: 84
Здравейте, такава машинка от къде мога да си закупя, на цена под 50 лв? Смятам, че за китайска сглобка повече от тази цена е безбожно скъпа инвестиция. В същото време такава машинка няма да се ползва всеки ден. По назад в темата беше споменато, че в Лидъл и Кауфланд се продавало такава машинка. редовно пазарувам в Кауфланд, но такава машинка не съм виждал, иначе щях да я лапна веднага, защото цената е добра. В Лидъл от години не съм стъпвал. Случайно може ли някой да сподели къде има налична такава машинка на сродна цена. От интернет магазини не ми се занимава, а и да си призная съм скаран с такъв вид покупки от такива магазини.
Поздрави и благодаря за инфото

# 72
  • София
  • Мнения: 84
В миналата брошура на Метро имаше машина за домашна паста за 27 лв., не помня на коя марка. Сега също може би се продавам там на малко по-висока цена.  Peace

# 73
  • Мнения: 84
Здравейте, миналата седмица ходих до Метро - Варна, а днес преди обяд до Лидъл - Варна, ако не греша първия, който беше отворен в града. И в двата магазина нямаше такава машина за разточване на паста. Може ли да ме насочите, ако знаете от къде мога да си купя такава машинка, където е налична и няма да ми съдират кожата от безбожно висока цена.
Поздрави

# 74
  • Мнения: 7 779
писа ли на авторката дето е писала по-горе,че е купила 2 машини и едната може да я продаде ?

# 75
  • Мнения: 5 462
Не са нали,ни взв взпросните магаъини постоянно  а периоди,но ги пускат

# 76
  • Мнения: 32
Здравейте момичета имам такава машинка подариха ми я за нова година , но в къщи много рядко се яде паста каму ли да седна да правя.Същата е където
silvimilvi я е купила.Продавам я за 40 лв , ако някой има интерес.

# 77
  • Мнения: 5 462
В новата брошура на метро има машинки по 24 лв.

# 78
  • Мнения: 84
Здравейте, да споделя радостта си, днес успях от МЕТРО да си купя такава машинка за паста на промоционална цена. Не че зная редовната каква е, ама съм супер доволен. Ако не ме домързи да прочета ръководството за експлоатация, за да я измия, ще я мия както си зная, защото не искам както е така да я ползвам.

п.п. С риск да стане малко спам, даже и пасатор с всичките му салтанати си купих.

# 79
  • Мнения: 5 462
Въх сакън не я мий машината .
Не се мие , използвай малко от тестото и после го хвърли , след това може да я използваш .

# 80
  • Мнения: 84
Въх сакън не я мий машината .
Не се мие , използвай малко от тестото и после го хвърли , след това може да я използваш .

Така ще направя, аз и инструкцията прочетох. Снощи даже се опитах да я разглобя и почистя както си искам, но е малко невъзможно напълно да се разглоби. Пречи 1 винт от страната на регулиращата врътка за дебелината. Друго си е да бъде почистена обстойно от всякъде, за да се премахнат производствените нечистотии.

# 81
  • Мнения: 5 462
Въх сакън не я мий машината .
Не се мие , използвай малко от тестото и после го хвърли , след това може да я използваш .

Така ще направя, аз и инструкцията прочетох. Снощи даже се опитах да я разглобя и почистя както си искам, но е малко невъзможно напълно да се разглоби. Пречи 1 винт от страната на регулиращата врътка за дебелината. Друго си е да бъде почистена обстойно от всякъде, за да се премахнат производствените нечистотии.
Изчисти ги с едно парче тесто непотребно  и никога не я мий.

# 82
  • Мнения: 21
И аз съвсем скоро ще си взема машина за паста. Много се измъчвам всеки път да го разточвам на ръка. Като правя количество за двама не е толкова за изморително, но за четири порции ми се взема душата! Няма вече да се мъча, ще си намеря машина  Simple Smile

# 83
  • София
  • Мнения: 98
И аз съм решила да си взема машина за паста, колебая се между тези два модела
http://www.gastrogroup.bg/product/2822/mashina-za-domashno-prigo … -titania-190.html
http://www.gastrogroup.bg/product/2821/mashina-za-domashno-prigo … -imperia-100.html

Като функции ми изглеждат напълно еднакви, някой от вас има ли наблюдение коя е по добра  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 37
Здравейте! Днес в кварталното магазинче за немски стоки намерих още 1 машина за паста (немска, същата като на снимката от поста ми на предишната страница) Взех я за някой ентусиаст- ако още не сте си намерили- пишете ми. На мойта толкоз не може да й се нарадваме, че.. дано не предозираме с лазаня всяка седмица.  Хубав ден.

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 21:44 от silvimilvi

# 85
  • Мнения: 46
Здравейте! Днес в кварталното магазинче за немски стоки намерих още 1 машина за паста (немска, същата като на снимката от поста ми на предишната страница) Взех я за някой ентусиаст- ако още не сте си намерили- пишете ми. На мойта толкоз не може да й се нарадваме, че.. дано не предозираме с лазаня всяка седмица.  Хубав ден.

Аз доколкото знам с машинките за паста не може да се прави лазаня...или бъркам ? Simple Smile

# 86
  • Мнения: 5 462
Здравейте! Днес в кварталното магазинче за немски стоки намерих още 1 машина за паста (немска, същата като на снимката от поста ми на предишната страница) Взех я за някой ентусиаст- ако още не сте си намерили- пишете ми. На мойта толкоз не може да й се нарадваме, че.. дано не предозираме с лазаня всяка седмица.  Хубав ден.

Аз доколкото знам с машинките за паста не може да се прави лазаня...или бъркам ? Simple Smile
Ако си чела темата като цяло , пък дори и само последните няколко страници щеше да разбереш , че машината прави точно кори за лазаня .
В почти всеки пост от тази тема споменаваме точно затова .
Ти какво всъщност си мислиш , че прави тази машинка ? Crazy newsm78

# 87
  • Мнения: 46
Здравейте! Днес в кварталното магазинче за немски стоки намерих още 1 машина за паста (немска, същата като на снимката от поста ми на предишната страница) Взех я за някой ентусиаст- ако още не сте си намерили- пишете ми. На мойта толкоз не може да й се нарадваме, че.. дано не предозираме с лазаня всяка седмица.  Хубав ден.

Аз доколкото знам с машинките за паста не може да се прави лазаня...или бъркам ? Simple Smile
Ако си чела темата като цяло , пък дори и само последните няколко страници щеше да разбереш , че машината прави точно кори за лазаня .
В почти всеки пост от тази тема споменаваме точно затова .
Ти какво всъщност си мислиш , че прави тази машинка ? Crazy newsm78

Ами няколко мои приятелки имат машинка за паста, тя прави паста - талиетели, спагети...ще намеря снимка и по-късно ще пусна. Просто, съдейки по това как изглежда (и по размера й), не мога да си представя да прави кори за каквото и да било.
Тъй като искам и аз да си взема отворих темата и прочетох отгоре-отгоре и първото, което ми направи впечатление беше, че някой каза лазаня, затова попитах Simple Smile
Честно казано за това се казва "форум", за да попита някой и да му отговорят. Нали не си представяте как ще чета всички стотици теми, които ме интересуват от горе до долу, чета си само основното, за да добия представа какво се обсъжда и кой какво е споделил... Simple Smile Няма драма де, просто споделям мнение.

# 88
  • Мнения: 5 462
Машините за паста правят точно кори за лазаня , от които/кори или листи/ може да правиш и някой други видове паста.
Каква е машината на твоята приятелка?
Тази тема е все още сравнително къса /само 5-6 страници .
Разгледай линковете в които има видео рецепти за приготвянето на корите за лазаня.
Ето един линк.
http://www.youtube.com/watch?v=Oc_PBy-orXE

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 17:11 от Markrit

# 89
# 90
  • Мнения: 12
Здравейте! Днес в кварталното магазинче за немски стоки намерих още 1 машина за паста (немска, същата като на снимката от поста ми на предишната страница) Взех я за някой ентусиаст- ако още не сте си намерили- пишете ми. На мойта толкоз не може да й се нарадваме, че.. дано не предозираме с лазаня всяка седмица.  Хубав ден.

Здравей Silvimilvi, прочетох цялата тема и съм много нетърпелива и аз да се сдобия с машинка за паста на сносна цена. Дали все още предложението ти важи или много съм закъсняла?  newsm78

Последна редакция: сб, 25 май 2013, 21:19 от midena

# 91
  • Мнения: 9
Здравейте,
и на мен ми се иска да се сдобия с такава машинка, та ако някой все още продава, ще съм много доволна Simple Smile

# 92
  • Мнения: 1
Аз също си търся и не толкова цената ме притеснява колкото качеството. Споделете мнения моля. Намерих в нета 2 вида Немски и Италиански. Коя бихте ми препоръчали ? Simple Smile Благодаря

# 93
  • Мнения: 5 462
Аз също си търся и не толкова цената ме притеснява колкото качеството. Споделете мнения моля. Намерих в нета 2 вида Немски и Италиански. Коя бихте ми препоръчали ? Simple Smile Благодаря
Дай линк и на двете.

# 94
  • Мнения: 1
Купих си Империя вместо Титан, пробвах я но за моята цел не ми върши работа  Cry Трябваше да си взема електрическата, много ми е мъчно.А, мъжо как ми се скара не е истина...
давам линк за двете които се двоумях и за тази която исках
която си купих:
http://www.gastrogroup.bg/product/2821/mashina-za-domashno-prigo … -imperia-100.html
плюс една приставка
http://www.gastrogroup.bg/product/2818/nakraynik-za-nyoki-450-za … ina-za-pasta.html

чудех се между тази
http://www.gastrogroup.bg/product/2822/mashina-za-domashno-prigo … -titania-190.html

сега вече искам тази
http://www.wellmaxi.com/product/%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D … D0%B8-lm-102-6472

Продавам моята на цената на която я купих, ако има желаещи пишете ми ...

# 95
  • Мнения: 1
Само да добавя защо не ми върши работа, защото искам паста от пълнозърнесто брашно и по възможност без яйца. С електрическата вероятността да станат е по голяма понеже, докато въртя ръчката неравномерно ми се накъсват корите. Тази пристигна днес, имам и фактура, не знам дали има гаранция на кутията пише 5г. но дали важи за Бг . Електрическата на линка е на цена 395 лв. без ДДс
И най, най - важното, имам 3 деца, това е пипкава работа, не е за мен ...
Искам електрическа  Close

# 96
  • София
  • Мнения: 7 731
mama_Moni, имам същата машина за паста Империа и също не успях да правя пълнозърнеста паста без яйца, бях писала и по- напред в темата. При мен причината е, че не ям яйца, а в домашно правената паста много се усещат.

# 97
  • Мнения: 5 462
mama_Moni, имам същата машина за паста Империа и също не успях да правя пълнозърнеста паста без яйца, бях писала и по- напред в темата. При мен причината е, че не ям яйца, а в домашно правената паста много се усещат.
Това не е от машината обаче. Peace

# 98
  • Мнения: 37
Много трудно става без яйце. Забелязах,че независимо дали слагам 200, 400 или 600 гр. брашно, бяло, типово или пълнозърнесто, едно яйце е достатъчно за да ги държи еластични тънките кори. Без яйце е голяма мъка, независимо дали ток или ръката ти върти валяка.
Споделете,моля, какви заместители познавате на яйцето, някакви слузести субстанции, които задържат тестото да не се разпада в машината.  Изпробвала съм единствено лененото брашно, но трябва да се накисне предварително в топла вода, за да пусне желиращата си субстанция, преди да се замеси в тестото.

# 99
  • Мнения: 1
Сварен картоф или готовите прахчета за пюре Simple Smile

# 100
  • Мнения: 8
Здравейте дами,ако все още някои търси машина за паста в Кауфланд Банишора видях на 27.10.2013г. на цена около 25-30 лв дано съм била полезна! Peace

# 101
  • Мнения: 1
И в МЕТРО-Варна видях на 25 лв също преди няколко дни

# 102
  • Мнения: 0
Здравейте, ако някой продава машина за паста,моля да ми пише на лични. Благодаря предварително   bouquet

# 103
  • До морето
  • Мнения: 6 981
Здравейте, да повдигна пак темата Simple Smile

Много моля, ако някой види в някоя от брошурите на Лидъл, Метро или Кауфланд машинка за паста, да свирне тук! Много ми е трудно да им следя постоянно промоциите и се надявам някой да помогне Simple Smile Благодаря предварително!

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Харесах си днес в 1 немско магазинче до нас 1 машинка на Royalty Line - Швейцария за паста и юфка. Но нямаше описание и ме е страх да не би да прави само кори за лазаня. Имате ли отзиви от тази марка? Ето какво е на снимката, но дали в действителност е така????!!!



Сега видях и това:
-Make authentic pasta in your home with the Italian-made Royalty Line pasta machine
-Chrome-plated steel body and nickel-plated rollers resist corrosion
-Easily adjustable, 9-position dial regulates thickness of pasta dough
-Includes hand-crank and clamp with ABS plastic handles; narrow and wide cutters- тесен и широк ножове /Това го чета тук на машинката никъде не го видях написано. Само картинката е същата..../
-Additional attachments for more noodle styles sold separately - Допълнителни приспособления за повече видове нудълс/спагети се продават отделно

!!!!  Thinking Там е пролемът: не искам само да ми точи/само лазаня/, а не разпознавам резците. Има ли ги на снимката или не?
В магазина не можаха да ми дадат повече информация, понеже не ползвали такава машина. Нямаше и никакви инструкции на никакъв език.



Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 12:52 от sylya

# 105
  • Мнения: 5 462
po kysno schte ti otgovoria

# 106
  • гр.София
  • Мнения: 1
Харесах си днес в 1 немско магазинче до нас 1 машинка на Royalty Line - Швейцария за паста и юфка. Но нямаше описание и ме е страх да не би да прави само кори за лазаня. Имате ли отзиви от тази марка? Ето какво е на снимката, но дали в действителност е така????!!!



Сега видях и това:
-Make authentic pasta in your home with the Italian-made Royalty Line pasta machine
-Chrome-plated steel body and nickel-plated rollers resist corrosion
-Easily adjustable, 9-position dial regulates thickness of pasta dough
-Includes hand-crank and clamp with ABS plastic handles; narrow and wide cutters- тесен и широк ножове /Това го чета тук на машинката никъде не го видях написано. Само картинката е същата..../
-Additional attachments for more noodle styles sold separately - Допълнителни приспособления за повече видове нудълс/спагети се продават отделно

!!!!  Thinking Там е пролемът: не искам само да ми точи/само лазаня/, а не разпознавам резците. Има ли ги на снимката или не?
В магазина не можаха да ми дадат повече информация, понеже не ползвали такава машина. Нямаше и никакви инструкции на никакъв език.




Ако и двете снимки са на тази машина,на втората снимка се вижда че има резци за талиателе и спагети .

# 107
  • Мнения: 0
Онзи ден си купих от Кауфланд за 17 лева. Май е до края на седмицата промоцията .

# 108
  • Мнения: 84
В брошура на Лидъл видях такава машина за около 40 лв. Не се сещам колко време ще бъде промоцията.

# 109
  • Мнения: 226
В Кауфланд днес  машинките се продаваха за 13. 99 лв.

# 110
  • До морето
  • Мнения: 6 981
Онзи ден видях брошурата на Лидъл и засилих мъжа ми, че аз съм в командировка, купил я е! Да сде надяваме, че ще е хубава  Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 784
Обожаваме лазаня и винаги правя по няколко тави , като тези които няма да пека в момента ги покривам с прозрачно фолио и съхранявам до 5-6 дена в хладилника сурова.Когато ми се прияде си я пека.

Markrit, може ли рецептата, по която правиш лазанята - тази с престояването в хладилника ме интересува по-подробно! Някаква заливка слагаш ли?   bouquet

От вчера и аз съм горд собственик на машинка от промоцията на Лидл Peace

Интересува ме също правите ли равиоли и с какви плънки?

# 112
  • Мнения: 2 883
Здравейте, и мен моя мъж ме зарадва за 14/02 (Аз си пожелах, не, че той е идиот  hahaha ) с машинка за паста от Карфур(21лв., последната я взехме), но до сега само съм правила с брашно и пропорция на 100гр. брашно 1 яйце, сол и зехтин, а сега чета, че вие я правите с грис? Има ли вкусова разлика между БГ и италианския грис? Казахте, че в Метро мога да намеря? Мисля да взема едно пакетче да пробвам, но исках да ви питам как я правите вие?

# 113
  • Мнения: 5 462
Пускала съм в тази тема и в темата за итал. кухня безброй рецепти както за тестото така и много други итал. рецепти .
Погледнете в двете теми видеорецептите.Всичко е показано в тях подробно. Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=610700.660

Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 22:17 от Markrit

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Купих си машинката с надеждата това лято да правя домашна юфка с нея. НО искам да си направя и домашна паста, та въпросчето ми е:
Нарязаните вече спагети, талиатели и т.н./ако не ги искам за косумация веднага/ няма ли да залепнат 1 с друга при изсушаването?
Някой пробвал ли е с тях да прави спагети за зимата например? Като ги нарежете какво правите за да ги изсушите и при изсушаването да не залепнат 1 за друга отделните ленти или пръчици?

# 115
  • Мнения: 5 462
Купих си машинката с надеждата това лято да правя домашна юфка с нея. НО искам да си направя и домашна паста, та въпросчето ми е:
Нарязаните вече спагети, талиатели и т.н./ако не ги искам за косумация веднага/ няма ли да залепнат 1 с друга при изсушаването?
Някой пробвал ли е с тях да прави спагети за зимата например? Като ги нарежете какво правите за да ги изсушите и при изсушаването да не залепнат 1 за друга отделните ленти или пръчици?
Върху покривка ръсиш върху им малко брашно и ги разбъркваш разстилаш за да изсъхнат или набрашнени ги закачаш на дълга точилка.
Мисля , че някъде назад в линковете които съм пускала се вижда .
примерно така
http://www.youtube.com/watch?v=5Hra_Falrc0

# 116
# 117
# 118
  • Мнения: 480
Дойде време за юфка. Виждали ли сте някъде машинка за паста на промоция.

# 119
  • Мнения: 5 462
Дойде време за юфка. Виждали ли сте някъде машинка за паста на промоция.
В момента не.

Общи условия

Активация на акаунт