Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-717 от 717 отговора

Djaja/Танчето/ - 10.01.1979
Ани - 17.01.1978
Damakupa/Силвето/22.01.1983
Danibaby/Дани/ - 24.01.1972
Кристиян /на  Lightning/ -31.01.2010  

Мушу - 14.02.1982
Деси/Мушмул/ - 20.02.1982

Ана Мария /на Танчето /Djaja// - 13.03.2008

Дени /на Дари/diva//- 07.04.2006
Давид - 09.04.2005
Лимонче - 13.04.1981
Кари - 14.04.1976
Надето - 25.04.1980
Криси /на Илонитка/  - 27.04.2002

Ивко /на Ани/- 2.05.2006
Алекс /на Чифлигарова/- 05.05.2005
 Диди - 10.05.77
Йордан/Дани/ на milan.sis/ - 11.05.2004
Мая /на Мушмул/- 19.05.2007
Галева/Галя/ - 23.05.1980
Галя/Ганган/ - 30.05.1977

Ива /на Кари/- 19.06.2009

Диди - 03.07.1980
Александра /на Надето/ - 25.07.2005

Яна /на Кари/- 19.08.2004
Михаела и Валерия /на desitoo/ -24.08.2009
Силвия и Татяна /на Диди/- 30.08.2005
Алтайра /на Лимонче/ - 31.08.2005
Стоян /на Тони/ - 31.08.2005

Георги /на Чифлигарова/ - 11.09.2009
Ангелчето/Петя/ - 22.09.1978
Силвена/milan sis/ 23.09.1974
Дани /на Галя/Ганган// - 28.09.2006
Валето /Vi_ki/ - 30.09.1982

Маги /на Илонитка/- 09.10.2007
Tedi_eli /Теди/ - 14.10.1981
diva : )/Дари/ - 27.10.1978
Рая /на Мушу/- 29.10.2008

Светла Чифлигарова - 2.11.1978
Елеонора /на Теди/tedi_eli// - 10.11.2005

Борко /на Мушу/- 11.12.2004
Александра /на Валето /Vi_ki//- 13.12.2006
Коко /на Галева/Галя//- 13.12.2004
Дани /на Ангелчето/Петя// - 15.12.2004
Тонка 17.12.1976
Марти /на Damakupa/Силвето//- 21.12.2006
Мария /на Danibaby/Дани// - 21.12.1996
Симеон /на Теди/tedi_eli// - 26.12.2000

Нашето албумче:
username:mamishu
password:shumen

DrunkЗаведения работещи в неделя: Drunk
1. Хепи
2. Регал
3. Баскет клуб - 0888605575
4. пицария Елит - 830 462
5. Чоли
6. 5ти километър - 801 551
7. Замъка
8. Воаяж - 830 240
9. Гамбринос - от 14 часа.
10. Римини клуб - 890 202
11. Китайски ресторант- Хонг Конг
12. Класик
13. Ресторант "Шумен" тел. 0884494969

0899134192 -Асен
0894342144 - Алекс
ДОБЧО - Добринка Добрева (актриса) - 0885182943

Предишни теми: Шумен Шумен - 19
Шуменските баби всички, ни закичиха с мартенички!
Дядо Коледа пристига с приказна шейна и подаръчета носи на шуменските ни деца!
Шуменски мами с дечица обичат важно на плажа да се препичат!
Пролетта през Шумен преминава, лятото след нея се задава...
Баба Марта в Шумен всички ни закичи с мартенички!
Скара, бира, плаж, море, нямаш грижи - лято е!!!
Пролетта дойде отново и донесе на света Възкресение Христово!!!
Любовта е винаги в нашите сърца!
Малките ни шуменски дечица красят коледната ни елхица!
9
8 7 6 5 4 3 2 1

« Последна редакция: Четв., 09 Май 2013, 00:56 от Раличка »
Цитирай

Здравейте!  Hug

С радост откривам новата тема и се включвам да похваля нещо. Поне с хубаво да започнем.  Smile

Нали се чудех откъде да поръчам торта за РД на сина ми.
 Отново се спряхме на "Албена". Отново съм очарована.
 Голяма, страшно вкусна торта, на сносна цена.
 Тортата се казва "Фантазия", шоколадова е, вътре е с течен шоколад, имаше и някакви ядки и друг крем, който беше лек и ненатрапващ. Беше много, много сладка и е достатъчно малко парченце. Тортата беше за 12 парчета. За всеки разрез имаше отгоре фунийка от вафлена кора, пълна с шоколад. Децата като изядоха тази фунийка, трудно ядоха тортата. Много сладко им дойде.
 Много съм доволна. Не съжалявам, че избрах отново Албена.

Бяхме в Ян Бибиян. Струва ми се, че цената за присъствието е доста надута. Децата получиха сандвичи  Cool, три търкалета от франзела, украсени с някакви елементарни саламче, сирене, резенче краставица. + сок със сламка. Това е. Постно е, според мен за тези 10 лв, които искат на дете. Исках и тема, това струва по левче на присъстващ. Наистина ги забавляват, но не е кой знае какво.

Догодина няма да сме там. Синът ми ще е на девет години  и ще мисля друг вариант за празнуване.

Хубав ден!  bouquet
« Последна редакция: Вт., 10 Апр. 2012, 12:20 от neli mar4 »
Цитирай

Нели, честит рожден ден на сина ти! Да е жив и здрав и много да те радва!
Цитирай

Да ,наистина в нашия град няма разнообразие на детски клубове.

Нели,да ти е жив и здрав рожденика!
Цитирай

АниHug, ТедиHug, благодаря ви за поздравите!

Нека и вашите деца да ви радват и да ви карат да се усмихвате непрекъснато!  Hug
Цитирай

Нели, да е жив и здрав!

Аз ходих няколко пъти на детски РД в ян Бибиян, не планирам да плащам за такъв обаче. Никак не съм очарована, да не говорим, че при наличието на толкова аниматори, успяха да изтърват малката и още едно дете и то така да я нахапе по бузата, че ще си носи белега сигурно завинаги! Естествено, аптечката им беше сложена на видно място, но в нея нещата бяха с изтекъл срок на годност и ми предложиха студена кутийка от безалкохолно да наложим на разкървавената буза! Ми мерси...
Цитирай

Тарталета, благодаря и на теб!  Hug

Обаче случката с дъщеря ти ме потресе. Просто не е за вярване какво може да се случи ако оставиш детето си самО при тях и отидеш, например, на разходка с приятелки.

Аз бях доволна от заниманието с децата, но то остана и да не ги занимават, при положение, че оставих над 130 лв. за 11 деца. Боже, мили. Как няма конкуренция в този град? Лично аз с моето семейство бих искала да направим детски център. Но ми липсва финансовата възможност. Сили и желание имам/е.
 Твърдо съм решила, че вече няма да правя РД на сина си в такива центрове. Има по-разумни начини да изхарча толкова пари и на друго място. Пък и той вече е голямо момче.  Mr. Green

В Джунглата също сме били. Аниматорите и там са готини. Обаче за тези пари поне се стои по 3 часа. Все е нещо един час отгоре. А и сандвичите, които там предлагат, са големи и топли. И носят непрекъснато, а в Ян Бибиян на дете по три търкалета и набързо прибраха чиниите с неизядените.  ooooh!

Освен това в Ян Бибиян ми отказаха да запалят фойерверки вътре, защото се задимявало. Не валеше, изнесохме тортата навън. Аниматора я държеше, но пак не ги запали. Само свещичката  запали и каза, че духало.
 Е, да ме прощават, ама едно дете се радва на свещички и пламъци най-много. На нас това ни беше отнето.

Още като седнахме, обаче, поставиха книгата за похвали на масичката.
 Накрая , като възпитан човек, изразих благодарността си в книгата. Написах, че пак ще бъдем техни гости. Но този път наистина ще сме гости на друг рожден ден. Не на нашия.  Peace

Дано не съм прозвучала критично. Обаче ми се иска като се дават някъде пари, и то, доста пари, да има покритие за тях.

Hug
Цитирай

Доста пари, го смятам за ненужно.По Коледа бяхме в македонския край и отскочихме до един МОЛ в Струмица.Пихме кафе в кафенето,защото дъщеря ми видя голям детски център и пожела да поиграе.На  тръгване ни беше прибавено към сметката само 1 левче (обърнато динар/лев).Беше супер голям,колкото половин етаж на самия търговски център.С не знам колко аниматори,не ги броих ,но бяха над 10. Внимание -постоянно,въпреки и малкото говорни различия.И т.н. и т.н..Детето постоянно ме пита ,кога ще ходим на македонския  Laughing Е тук няма такава алтернатива,дори и малко подобна.Хем тясно,хем много деца,хем персонала калпав Stop
Да не говорим ,че един ден оставих дъщеря си в Ян Бибиян,седнахме в близкото кафе с баща й.Като мина 1 час,изпратихме наш приятел да я вземе.Дадоха му я без проблем.Дори и името й не казал.Това при положение ,че не са го видели с нас да я оставя. ooooh! Размина им се скандала,но от тогава не сме ходили.Идва ми и доста далеч,а и в хубавото време предпочитам игрите на открито. Peace
Цитирай

Аз по принцип не съм привърженик на такива детски центрове. Ако изобщо заведа децата, стоя там с тях и наблюдавам отстрани. Да ги оставя, пък аз да ходя на друго място не смея, въпреки че е уж трябва да е алтернатива- да свършиш нещо неотложно, което не можеш с дете със себе си. А пък да оставя един куп пари не съм го правила, не го и планирам  Laughing На Спайдърмен една година оставихме повече от 200 лв, ноооо бяхме 4-5 приятелски семейства с децата, вечеряхме и т.н., знаете.
Цитирай

Олее,  Shocked Тарталета, как ухапана чак до кръв!? Ужас!

Определено града ни има нужда от още детски клубове/ресторанти.
Цитирай

Ами ухапана, метна се на гърба й и докато успея да прескоча разни масички и столчета да я откопча от него, моята вече пищеше от болка. Има белег милата, сигурно няма да се махне, точно на бузката й  Confused Вярно, другото дете беше още по- малко от моето, не разбира, деца са и т.н. Но! Работата на аниматорите е да предотвратяват всякакви такива инциденти! Както и да е. Разбрахте ми мнението за клубчета и детски центрове  Laughing
Цитирай

Честита ни нова темичка!
Нели, честит ти рожденик на патерици!
Засегнали сте болна тема за празнуването на РД и за заведенията за деца. Аз ако е хубаво времето ги водя навън, ама цяла зима се чудим какво да ги правим тези деца. Как в малък град като Търговище има толкова хубави места за деца, а тук няма #Cussing out Спайдърмен и Мики са под всякаква критика, а Ян Бибиян и Джунглата не са ми вариант, най-вече заради цената. РД си празнуваме винаги в къщи, верно малко ми е натоварващо, ама ние на времето все на заведение ли сме празнували. Ще видим тази година как ще празнуваме. При хубаво време ми харесва РД на пикник. Децата вилнеят, а родителите скара, бира  Crazy
Цитирай

Здравейте. За пръв път пиша тука. Казвам се Добринка и съм майка момченце, което на 1 май ще стане на три годинки. Идеята ми беше да празнуваме в " Ян Бибиян", но след тези ваши коментари....Може би, ще се преориентираме към " Джунглата", но честно казано не съм очарована. Миналата година празнувахме там. Оказа се, че има още един рожден ден, а не ни бяха предупредили. В един момент децата останаха сами, аниматорите бяха зад бара и точно в този момент едно дете удари моето. Беше чудесно начало на РД.  Хубавото на " Джунглата" е , че родителите има къде да изпият по един сок и да хапнат торта.
Цитирай

Здравейте!  Hug

Идвам да поразбутам темата. И виждам, че вчера сме си имали рожденик.  Smile

АНИ, честито ти пораснало момче!  Hug

Пожелавам на Ивко здраве, щастливо детство, много настроение и усмивки и да има много, много приятели!  Hug

Цитирай

Ани, честит (вчерашен) рожден ден на Ивко!

Да расте здрав и послушен! Да дава пример на Ники  Mr. Green
Цитирай

Ани, жив и здрав да ви е Иво!

Даре, нещо за пицарията?!
Цитирай

Момичета благодаря ви за поздравите!  Hug

Цитирай

До сега моите не съм ги водила по такива места, зимата бяхме канени на един РД в Джунглата, но така и не ги заведох че точно предния ден почнаха да вдигат Т. Като ви чета дори се радвам донякъде че сме пропуснали.
Цитирай

Момичета, имате ли идея, къде мога да си намеря дамски превръзки, едни такива мънички? Около 5см са дълги. Не държа на марка, но тези които си купувах бяха Паломита. Не съм купувала от около 2 години, но сега ми трябват и никъде не мога да си намеря.
Цитирай

Ани, мисля че на борсата има.
 Виж и при Герови. В аптеките би трябвало да има.
Цитирай

Ани, виж в ДМ май гледах такива. Това нещенце как изобщо се ползва  Crazy
Цитирай

Ни в ДМ, ни в Герови, никъде ги няма!  Sad
Вече имам чувството, че само аз съм ги ползвала и са ги спрели от производство.
Туй нещенце ми е супер удобно за прашка. Тези дето ги водят за прашка трябва да ги срежа минимум на две.
Цитирай

За протокола, ходих на пицарията.
1. Менюто е доста богато. Аз ядох спагети фетучини със сметана, топено сирене, пилешко филе, бекон и кашкавал, 600гр. и струваха 5.20лв. Пиците са на 3 размера, най-малата е от 3 до 4 лв., но аз спокойно бих се наранила с една такава, средната е 5-6 лв. Имаше и други неща, но не ги разгледах много, бях се наточила за спагети. Има може би над 20 вида пици и 10 вида спагети.
2. Външния детски кът не струва. Намира се на едно като тераса, ограден е отвсякъде с мрежа, обезопасен, но има само една пързалка тип, новите съоръжения в градската, с един по-голям и два по-малки улея. Сякаш имаше и още нещо, но не огледах много добре. Вътре не влязохме, защото имаше някакъв банкет, но и в Търговище летния кът не е много богат, хубав е зимния. Предполагам, че и тук ще е така.
И все пак си струва, хубаво заведение, с много хубава кухня и детски кът пък бил той и леко скромен.
Цитирай

Отвориха ли вече!? Трябва да го посетим скоро!
Цитирай

Важното е, че има някакъв детски кът! Мислиш ли, че може да побере десетина седемгодишни? Ако има място, ще взема да отида да погледна за какво става въпрос. Ама ако е малко за моите цели, да не се разхождам  Very Happy
Цитирай

Ани, превръзките се казват PalomitaSSM /супер-супер мини/, последно се продаваха в КООП-маркета и в единия магазин Аляска в Тракийския и вече не се продават никъде. И аз ги търся, в ДМ не ги видях. Последните 8 пакета си купих от Аляска преди да я закрият, но в мамента и аз издирвам. Дотогава - тези, дето уж са за прашка ги режа с ножица Wink. Ако видиш някъде по аптеките, казвай да си купя промишлени количества, преди да изчезнат пак.
Цитирай

Има ги в нета, амааа не си заслужава от там... http://beautycosmetic.biz/palomita-palomita-ssm-ejednevni-prevrazki-p-2291.html
Цитирай

Има в ДМ, специално гледах. Дори са в някаква мъничка кутийка, като шишенце. Супер супер мини някакви, вероятно са точно такива каквито търсите.
Цитирай

Ще ида днес пак в ДМ и ще търся в кутийка! Толкова щателно огледах всички превръзки. Досега си купувах по едно пакетче, но и аз ще взема да се заредя с промишлени количества , ако ги открия.
Цитирай

Диманке, не огледах и аз много, че детския кът е на едно като терса, масите са по-долу, видях само пързалката, но може зад нея да е имало и друго, не знам. Иди най-добре и виж сама. Горе видях, че имаше и 2 малки масички за майки, но не са за много хора.

Забравих да ви питам, да има сред нас дистрибутори на ейвън? Търся каталог с не измирисани тестери на парфюмите.
Цитирай

Извинете, а за кое заведение става въпрос?  Blush
Благодаря предварително  bouquet
Цитирай

За пицария Контеса, на мястото на Венската градина, до Църквата между Икономиката и хотел Шумен.
Цитирай

В ДМ е имало малки превръзки, но свършили!  Sad
Цитирай

За пицария Контеса, на мястото на Венската градина, до Църквата между Икономиката и хотел Шумен.

Мерси за инфото  bouquet
Цитирай

Момичета, как мислите в Шумен ще върви ли голф игрище?
Цитирай

На фона на цялата мизерия... само голф игрище липсва.
Търсейки бавачка за сина ми, се замислих за това с колко пари на месец разполагат повечето хора в Шумен, и ми се доплака, честно. Не че аз имам кой знае какви възможности, но покрай жените, с които се срещнах, направо не смея да се оплача...
И не, не става дума за мързел, и не от всеки става предприемач... ама и 300 лв. заплата ли е...
Какво голф игрище, като хората не могат свестни дрехи и обувки на децата си да купят.
Съжалявам, ако съм засегнала някого.
Цитирай

А не бе, как да ме засегнеш! Чудя се в какво може да се инвестира в Шумен. Полезно ми е всяко мнение!
Цитирай

По-добре ще е мини голф.Така и големи и деца ще могат да се забавляват.
А и друго-нали скоро говорихме ,че няма хубав детски кът в Шумен.Може и в тази насока да се направи нещо Peace
Цитирай

Здравейте, момичета, надявам се да ми помогнете. Интересува ме в някой спортен магазин в Шумен дали продават футболни екипи (тениска и гащета) за деца, но синът ми държи да са на някой футболен отбор. Та ако сте виждали, да споделите къде!
Цитирай

Мама Звярка е напълно права  Peace Единствената възможност за инвестиция, която да си възвърне капитала, за мен е нещо с детски кът- вътре и вън!
Ето снощи правих отново РД в Спайдърчен заради липсата на алтернатива. Ами... ужас! Батутът, който много харесваше на децата, вече е съдран и опасен( въпреки това продължава да стои в къта), пързалката е за бебета, къщата нищо особено. Нахвърляни 5 плюшени играчки и толкова.
В Делфина има нещо обособено, но там пък изскочиха с едни цени, дето не предполагах...
Мики знаете- забравиха се отдавна.
Детските центрове са друга категория.
Изобщо...  Tired
Цитирай

Открих от "издирваните" мини превръзки, не са Паломита, но иначе са абсолютно същите, два пъти по-скъпи /онези бяха по 5 ст. бройката, тези са по 11 ст./ Либрес микро се казват, в ДМ са свършили, продават се в Била, снощи си взех 5 опаковки по 22 бр., надявам се пак да ги заредят. Иначе проверих тук в Тракийския в ЦБА, няма ги, но може би в по-големите ЦБА ще ги има.
Цитирай

Точно за мини голф си мисля.  Peace Терена е на хотела. За заведение с детски кът съм си мислила да го превърна в такова (то не че сега си няма детски кът), но е далече и пак стои проблем разходи за транспорт до там.

Тарталетке, да ти е жива и здрава Силия! Много успехи в училище да има. Един успешен старт й пожелавам на есен. На 12 се сетих за вас де!  Smile
А ти нали мислеше в новата пицария! Там провери ли как е положението?

За превръзките - и аз си купих на Либрес от Карфур, но изобщо не помня на каква цена!  Mr. Green

Цитирай

Случайно да знаете как върви заплащането на бавачките в града? Говорих с една жена да я ангажирам по програмата за бавачките, от БТ ще получава минималната заплата, и аз ще давам още 250 лв., добре ли е така? В смисъл, да не ощетявам жената?
Цитирай

Аз плащам горе -долу 3 лв. на час.
Цитирай

Постоянна заетост или почасова?
Цитирай

Случайно да знаете как върви заплащането на бавачките в града? Говорих с една жена да я ангажирам по програмата за бавачките, от БТ ще получава минималната заплата, и аз ще давам още 250 лв., добре ли е така? В смисъл, да не ощетявам жената?

Майка ми работи по тази програма. Осигуряват я на 270, взима около 220 лв месечно. Майката на
детето, което гледа и дава още 300 лв.
Цитирай

Здравейте момичета,

от няколко месеца живеем със семейството ми в Шумен и е време да избера личен лекар за децата. Държа да не се тъпчат с АБ и да си вдига телефона по всяко време, както и да няма проблеми с бележките за детската градина. Какво ви е мнението за д-р Бъчварова?
Цитирай

Много антибиотици  Laughing Шегувам се и не точно. Моите деца, племенниците ми и децата на много приятелки са при нея. Аз съм доволна, понеже ми е наблизо, има дежурни лекари в практиката в поликлиниката по празници и почивни дни. Често обаче ползвам и други педиатри. Изписва АБ за червено гърло и висока Т, например, което спокойно може и да се спести в повечето случаи. Но така или иначе аз вече си познавам децата и си действам според тях  Smile Много се чака пред кабинета, с часове сме висели...
Цитирай

Ох, а други алтернативи?
Цитирай

И аз се замислям за нов личен лекар. Освен с много лекарства, държа да не се тъпчат децата с ... ваксини. Препоръки може и на лични, ако някой има идея  Wink.
Цитирай

То голям избор в Шумен май няма и като че ли става нещо като "От трън та на глог" 
И аз не съм особено доволна от нашата, все гледа рецепта да напише с и без нужда. Но кабинета пък ми е на близо, чакалнята се дели само с очен кабинет пред който рядко чака някой (там са с часове) а с два бяса си ми е направо комфортно чакането (не ми се налага да гоня по коридори). Никога не сме чакали повече от 40 мин там. С децата е мила и внимателна, ако е отпуск ми вдига сестрата (оставя си служебния телефон) и ако е в кабинета разговарям със заместника а до сега за 3 години близо само веднъж не ми вдигна телефона си на момента.
Цитирай

Desitoo коя е вашата лекарка и къде и е кабинета?
Цитирай

Момичета, чували ли сте някъде в Шумен да има нещо организирано за 1 юни? Иска ми се да заведа някъде децата, но нямам идея къде!
Цитирай

И аз се ослушвам, но не чух нищо организирано за Шумен. Има във Варна в някой си МОЛ, но аз в петък не мога да ида до Варна, не съм шофьор, а съм сама с децата.
Ани, записа ли Ивко на училище? Аз се чудих, чудих и записах Мая в Тракийския, ама нещо не съм очарована и се чудя дали да не потърся още. За съжаление, нещата в кварталното училище са се променили и не към добре... Тарталета беше писала преди време и аз чак й се обидих тогава, ама права е била.
Допълвам се, ето какво открих за 1 юни:
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=909148
Цитирай

Момичета, чували ли сте някъде в Шумен да има нещо организирано за 1 юни? Иска ми се да заведа някъде децата, но нямам идея къде!

Разбира се, че в Градската! Ще има за малки и големи забавления, така че ако не вали, да сте там!
Цитирай

В Моловете има , но до Варна не ми се ходи сега.

Иван го записах в Илия Блъсков. Миналата седмица още имаше свободни места.

Тарталета в Градската има ли обявен начален час! Там ще сме!
П.П. Видях - 9.30! Very Happy
« Последна редакция: Ср., 30 Май 2012, 13:53 от А н и »
Цитирай

В 9.30 мисля ще е представлението за детските градини на сцената. После вече е концертът и всички пунктове. В 10 часа.
Цитирай

Момичета,има ли в Шумен зъболекар,правещ лазерни пломби?
Цитирай

Защо така е "умряла" шуменската тема?
Я да я подръпна малко  Mr. Green
Цитирай

Здравейте от мен, нов съм Smile
Цитирай

Привет и добре дошъл  wavey

Някой ползвал ли е четки за зъби марка Donto dent от dm взех ги за децата, но за пръв път се заглеждам в техните марки специално за четки за зъби. На опаковката пише че са детски 1-7 г. Вече се чудя с какво да привлека вниманието на една непослушка, дето за всичко е контра а от седмица и за миенето на зъби е така та реших да сменя четките с някакви непознати уж да е интересно  Rolling Eyes Ако имате отзиви споделете Smile
Цитирай

Привет и добре дошъл  wavey

Някой ползвал ли е четки за зъби марка Donto dent от dm взех ги за децата, но за пръв път се заглеждам в техните марки специално за четки за зъби. На опаковката пише че са детски 1-7 г. Вече се чудя с какво да привлека вниманието на една непослушка, дето за всичко е контра а от седмица и за миенето на зъби е така та реших да сменя четките с някакви непознати уж да е интересно  Rolling Eyes Ако имате отзиви споделете Smile

Тъкмо онзи ден им взех такива четки, много са симпатични, децата ги харесаха.
Цитирай

Вечерта е дала на баща си под душа да и измие зъбките, но там няма къде толкова да мърда теста ще е сутринта дали ще даде да и измия зъбките доброволно или пак ще се гоним из апартамента  Rolling Eyes А тя сама си избра цвета и ги занесе до касата, дано остане интереса жив по-дълго време  Smile
Цитирай

Добро утро, шуменски майчета!
С извинения че нахлувам в темата, но ще бъда в Шумен около месец и ми е нужно инфо за детските кухни в града.
С каката съм взима от кухнята на Руския храна, и тогава беше записването от ден за ден, но пък това беше преди 10 години.
Сега с малка бебка(на 1 годинка е) също ми се ще докато сме в града да вземам кухня, за по-голямо удобство.
Първо за пунктовете- от Оборище мисля да ходим до Руския за кухня. Това ли е най-добрия вариант? Щото ако ходим до Трайко Симеонов разходката ни ще бъде много скучна, а и докато качим Гривица...абе, няма да ми е удобно там.
После за записването да питам. От ден за ден ли е пак, или се купуват купони за известен период от време?
Бебка скоро стана на годинка. Втора група ли ни се води кухнята?
И за бурканчетата също ме интересува.Със мои или с техни еднократни се дава храната?

Ако има друго за което не съм питала, а смятате че е важно кажете и вие.
А, ще си носим и акта за раждане, ако евентуално се наложи.

Благодарим много, предварително. bouquet
Цитирай

С извинения че нахлувам в темата, но ще бъда в Шумен около месец и ми е нужно инфо за детските кухни в града.
С каката съм взима от кухнята на Руския храна, и тогава беше записването от ден за ден, но пък това беше преди 10 години.
Сега с малка бебка(на 1 годинка е) също ми се ще докато сме в града да вземам кухня, за по-голямо удобство.
Първо за пунктовете- от Оборище мисля да ходим до Руския за кухня. Това ли е най-добрия вариант? Щото ако ходим до Трайко Симеонов разходката ни ще бъде много скучна, а и докато качим Гривица...абе, няма да ми е удобно там.
После за записването да питам. От ден за ден ли е пак, или се купуват купони за известен период от време?
И за бурканчетата също ме интересува.Със мои или с техни еднократни се дава храната?

Кухнята в Трайко Симеонов не работи вече. Остава ви вариантът на Руския. Записването предполагам все още е ден за ден. За дете на годинка става втора група. Бурканчета не се носят, дават в еднократни кофички.
Цитирай

Ако има друго за което не съм питала, а смятате че е важно кажете и вие.
А, ще си носим и акта за раждане, ако евентуално се наложи.

Благодарим много, предварително.  :bouquet:

Здравейте Smile Доколкото знам, в Трайко Симеонов вече няма кухня. Останаха само на Руския и Тракията.  Peace Аз последно като съм вземала, записването беше ден за ден с техни еднократни кутиийки. Мисля, че няма промяна и сега  Peace Но нека и другите майчета си кажат мнението  Love
ПП. Тарталета ме е изпреварила  Hug
Цитирай

Laughing  Много сте бързи  Wink
Благодаря още веднъж.
Все пък ще следя още малко темата и за други отговори.  Very Happy
Цитирай

От година не съм взимала от детска кухня храна, тогава си беше ден за ден. Но при записването искаха бележка от ЛЛ на детето че няма алергии, не знам сега как е. Точно от кухнята на Руския имах едни картончета които са ми искали само няколко пъти при покупка на купони, но трябваше да нося в мен. Даваха храната в еднократни купички. Трябва да се пита на място ако детето не е било записано в минал период според мен.
Цитирай

Ако искат бележка от ЛЛ поне да си взема от тукашния ни, въпреки, че мога в краен случай и от моята стара ЛЛ в  Шумен да поискам. Едва ли ще ми откаже.
Цитирай

Ако имаш познати могат да попитат на място и да ти кажат дали го има все още това изискване или не. Копие от акта за раждане ако не греша също искаха (ние сме взимали от 2 места храна и не помня къде какво беше, но съм сигурна че ми искаха и в Търговище и в Шумен такива бележки 2010 г.)
Цитирай

Поръчала съм уж да питат, ама или забравят да отидат до там или са питали някой, та тоя някой какво бил казал... дълга и широка.
Мерси. Ще имам предвид и за бележка от ЛЛ.
Цитирай

Това с бележките от ЛЛ си е чиста проформа. Почти една година ползвах кухнята, никога не съм носила бележка, нито пък са ми я искали някога. Не съм записвала детето, просто отидох един ден и си купих купон.
Сега се сетих, че всъщност купуването на купоните не е ден за ден, а предварително. От днес купуваш за утре. Това по принцип, но редовно си купувах и ден за ден, понеже не всеки ден вземах храна.
Цитирай

Много пъти съм купувала купони и за същия ден, стига да има  Peace
Цитирай

Вероятно като пристигна още същия ден ще мина за кухня, ако разбира се уцелим и час.
Благодаря ви момичета, доста ме поуспокоихте, че няма а е никакъв проблем кухнята.
Цитирай

Вивианка,  момичетата са ти отговорили много точно. Може да си вземаш и ден за ден, може и предварително да записваш. Не си създавай грижи за месец да се занимаваш с документация.
Ако ти остане време може и една разходка да направим заедно.  Wink
Цитирай

Ако ти остане време може и една разходка да направим заедно.  Wink

Обезателно. Като си дойдем ще пиша и с който има желание да се видим за кафенце, а и малките да си поиграят  Very Happy
Цитирай

Идеята за кафе ми допада, моите за сега са на ясла и дано здрави да си останат по-дълго време. Но събота-неделя са на линия  Wink
Цитирай

Дами, търся клоун! Освен Лъки. Моля за координати и мнения! Става въпрос за обществено събитие, организирам нещо.
Цитирай

Алекс или Добчо. За други не се сещам.
Цитирай

Кои са те, къде да ги намеря?
Цитирай

Алекс е собственичката на Ян Бибиян. Нямам й телефона, но от нета съм го намирала като ми трябва.

Добчо е една актриса от театъра. Тя се прави на клоун и ходи по участия. Аз съм я викала за детско парти. Имах й телефона, но ми остана в работата.

Общо взето всички визитки ми останаха в бюрото.

Сега се сетих и за Станислав и Асен. Те се обличат като клоуни , но правят програма с фокуси. Но вероятността в момента да са на Слънчев бряг е голяма.

Да търся ли координати?

П.П. Ето тел на Алекс: 089 434 2144
Цитирай

Здравейте Smile
Имам питане породено от повишаване на таксата за ДЯ, от 40 на 45 ако не греша пишеше от 05.07. Това дали важи и за детските градини и там колко е станала таксата? А и още в градините важи ли същото като в яслата второто дете с 50% такса?
Цитирай

Здравейте Smile
Имам питане породено от повишаване на таксата за ДЯ, от 40 на 45 ако не греша пишеше от 05.07. Това дали важи и за детските градини и там колко е станала таксата? А и още в градините важи ли същото като в яслата второто дете с 50% такса?

Таксата е вдигната и за ДГ, за там също важи отстъпката за второ дете  Peace

Ани, мерси.
Цитирай

Много благодаря за бързия отговор  bouquet
Цитирай

Търся стикери от досадния албум на Билла - липсват ми номера 8,18,26,51,58,59,63,79,89,95,101,124,170,176,184. Имам голямо количество излишни от доста номера. Който търси, да пише кои Smile.
Цитирай

ООоо аз пък търся от къде да си преснема албума. Не успяхме да си го купим. Имаме повтарящи, но от посочените нямаме ни един. Доста сте напред и явно ви остава да съберете само трудно откриваеми.
Цитирай

Ама не се ли продава вече албумът? Аз тъкмо мислех да купим още един, че имаме доста повтарящи. Ако искаш, ще ти го преснема, но в края на месеца, като тръгна на работа.
Случайно да знаете дали има в града частна детска кухня и частна детска градина? То за градина ми е малко рано да мисля, но ако има частна кухня, може да пробвам. На общинската кухня видях няколко пъти манджите /не съм вземала, помолих една майка да ги видя/, и честно казано няма да пробвам. Толкова гадно и аз не мога да набъркам.
И пак да се допълня - Ани, от РЗИ ме потърсиха вече за обяснения Wink.
Цитирай

Изчерпал се е в цялата страна. Аз също мога да го преснема, да не те притеснявам.
Ако някой има с по малко налепени стикери - да пише. Аз пък как не сетих да питам тук по рано!  Cool
Цитирай

От изброените номера на Мама Звярка имаме повтарящ само 95.Мога да го дам.Ние имаме повече липсващи,но и аз не се сетих по рано да пиша тук.
Цитирай

Теди, казвай кои ти липсват да ги давам. Няма чорба да варя от тях, защо са ми. Няма значение че имаш само 95, пиши на теб кои ти трябват.
Цитирай

ООО има още събиращи.
Вече се уредихме с албум!  Mr. Green
Иван има повтарящи 4; 12; 96;84; 85; 122; 138;168; 196. Ако на някой му трябват тези номера, да казва.  Wink
« Последна редакция: Четв., 12 Юли 2012, 08:31 от А н и »
Цитирай

Ани на вас кои ви трябват? 
Мама Звярка писах ти на лични.
Цитирай

Първо установих че ни липсват 5 страници от книгата (били са скъсани и затова не са ми ги преснели) - 47;48; 67; 68; 69;

А стикери ми липсват доста  Very Happy : 1; 2; 3; 8; 9; 12; 14; 17; 18; 19; 20; 21; 22; ; 24; 25; 26;
27;28; 29 ; 31; 32; 33; 35; 36; 37; 38 ; 40; 41; 46; 47; 48; 50; 52; 53; 55; 56; 57; 58; 60-66; 68-74; 76-79; 82;83; 87-94; 98; 100; 101; 103; 105-107; 109; 111-116; 118-121; 124; 128-131; 133-137; 139; 142-154; 156-159; 161-162; 165-167; 169-171; 173-182; 186-188; 190-195; 198; 200-202; 204-208; 210;
Цитирай

нашите повтарящи са 53,55,66,118,139,145,154,204,205, и 95 (евентуално Мама Звярка ако го иска) така че мога да ти дам каквото нямаш
Цитирай

Супер! Получи се като едно време , който е събирал картинки от дъвки Турбо!  Laughing

Като гледам всички ги нямам, само 95 имам. А на теб липсва ли ти нещо от моите повтарящи?
Цитирай

Аааа дъвките Турбо си бяха класика  Laughing За какви албуми иде реч питам от любопитство, че аз в Била рядко стъпвам и хич не съм в час  Rolling Eyes
Цитирай

Тарталетке, трябват ли ти още номерата на Асен и на Добчо?
Цитирай

Ани от вашите стикери нямаме 4,12,96,84,85,122
Цитирай

Теди , отделих ти ги! Кажи сега утре преди обяд къде да дойда да ти ги донеса? Тъкмо ще си направя една разходка с количката.
Цитирай

Ани писах ти на лични
Цитирай

Тарталетке, трябват ли ти още номерата на Асен и на Добчо?

Давай, че тази Алекс не ми се обади никаква. Ходих дори да я търся, обещаха да се свържат с оферта за мен, ама така и остана.
Цитирай

Асен - 0888572085
Този номер имам, но ми е от време оно, още като живеехме в един блок. Дано не го е сменил. Ако Мак има по актуален да дава.
На Добчо ми в офиса.
Цитирай

здравейте от мен, нов съм в форума. Тук е супер Smile
Цитирай

здравейте от мен, нов съм в форума. Тук е супер Smile

Здрасти!

Ами кажи нещо. За запознанство. Тук нямаме мъж. Добре дошъл си.  Very Happy
Цитирай

Привет, дами!
Ние от няколко дена сме в Шумен. Даже и кухнята пробвахме. Very Happy
Разхождаме се и така. Даже ще трябва да въртя по магазините за покупки на децата, че имат парички за харчене.
За среща: ако искате след вторник, че хем да се поразхлади малко. bouquet
Цитирай

Peace
Цитирай

И аз да си напиша повтарящите стикери:
8, 18, 30, 48, 51- 2 пъти, 54, 63, 72, 96- 2 пъти,99, 107, 112, 121, 131, 136, 141, 150, 169, 170, 191-2 пъти, 204
Цитирай

Кари, от вашите нямаме 8; 18; 48; 63; 72; 107; 112; 121; 131; 136; 150; 169; 170; 191.

На мен ми останаха 138; 168; 196. На никой ли не му липсват?
Цитирай

Здравейте.Извинявам се че Ви притеснявам и нахълтвам в темичката , но искам да попитам нещо.
От Шумен с. Градище имало една леля Тодорка дето дърпала уши за изсъхване на сливици.Знаете ли я?Има ли някой неин номер?Благодаря ви предварително. bouquet
Цитирай

Кари нашите повтарящи са 57,69,118,166.От твоите има доста,които нямаме,така че може да заменим ако имаш нещо липсващо от нашите.
Цитирай

Здравейте.Извинявам се че Ви притеснявам и нахълтвам в темичката , но искам да попитам нещо.
От Шумен с. Градище имало една леля Тодорка дето дърпала уши за изсъхване на сливици.Знаете ли я?Има ли някой неин номер?Благодаря ви предварително. bouquet

Навремето мен ме водиха при един дядо да ми дърпа ушите, пак в Градище  Laughing Явно се предава умението да се лекува така. Съжалявам, не мога да помогна с координати  Rolling Eyes
Цитирай

Този дядо от Градище мисля че почина.
 Ще опитам да помогна за тази жена. Ще питам една съседкакоято е от Градище. Но не знам дали ще я видя днес.  Peace
Цитирай

Дядото почина и сега жената,която дърпа е дъщеря му.По мнение на мои познати обаче тя не е толкова добра като баща си.Мога да дам координати малко по-късно.
Цитирай

Благодаря ви момичета.И аз разбрах че дядото е починал, и предположих че тази жена му е дъщеря.Ако може да ми намерите номер ще съм ви благодарна.А знаете ли нещо за хората от Монтана дето дърпат уши?Ако леля Тодорка не е много добра тогава да ходим до Монтана.
Цитирай

lisa_lisanova ние ходихме при нея преди две години. На детето му помогна. Беше неделя и го заведох при нея със гной по сливиците. В понеделника на лекар и ни казаха, че е с червено гърло, но без гной. И аз не знам как стана наистина. Разминахме се.
Отидете направо в селото и питайте ще ви ориентират. Ние така направихме.
Цитирай

lisa_lisanova ние ходихме при нея преди две години. На детето му помогна. Беше неделя и го заведох при нея със гной по сливиците. В понеделника на лекар и ни казаха, че е с червено гърло, но без гной. И аз не знам как стана наистина. Разминахме се.
Отидете направо в селото и питайте ще ви ориентират. Ние така направихме.
Благодаря ти. bouquet
Цитирай

Това дърпане пък защо се прави, бихте ли ми обяснили  Praynig
Цитирай

Ани, от вашите 138 и 168 ги нямаме. Теди, а от вашите 57,69,118. Давайте да разменяме. Smile
Цитирай

Момичета готови ли сте за кафе?
Цитирай

Ако е в събота аз съм за  Peace
Цитирай

Вивианка, кога ти е удобно?
Цитирай

Преди обед ми е чудесно за една разходка и после взимам кухня и се прибирам.
Ние сме почти готови. Само чакам каката да и стане принцесата и да закуси.
Цитирай

Аз днес още в 8.30 бях навън.  Rolling Eyes Ако искаш да се уговорим за понеделник преди обяд. Къде ти  е удобно да се видим?
Цитирай

Да, най-добре така да направим. Аз тръгвам от Оборище и също излизам сравнително рано. Навсякъде по центъра ще ми е удобно.
Цитирай

Привет, шуменки  bouquet

И аз ще съм такава за около месец и имам питане  Blush
Знаете ли къде има магазин за електроуреди втора употреба в града? Казаха ми за един магазин на пазара ама там е за нови уреди с транспортни дефекти и са доста скъпи  Confused

И още един въпрос кажете ми добър педиатър за всеки случай, ако ни се наложи  Blush

Предварително благодаря  bouquet
Цитирай

Привет  wavey

То може да ги водят с транспортни дефекти в този магазин, но са си втора употреба колкото и лъскави да изглеждат (пиша го от опит) колкото им е гаранцията толкова и експлоатацията. Имах пералня купена от този магазин изхвърлих я месец след края на гаранцията.
Педиатър не смея да препоръчам, май почти всички са на едно ниво.
Цитирай

Момичета, да знаете салон, в който предлагат терапия за коса на Милк Шейк? Мястото, където ми я правиха, вече не я предлага  Sad
Цитирай

Привет  wavey

То може да ги водят с транспортни дефекти в този магазин, но са си втора употреба колкото и лъскави да изглеждат (пиша го от опит) колкото им е гаранцията толкова и експлоатацията. Имах пералня купена от този магазин изхвърлих я месец след края на гаранцията.
Без да е като реклама майка ми си купиха чисто нов хладилник от там, с транспортен дефект и вече няколко години го ползват без проблем, може и да има втора употреба, но определено има и чисто нови.
Цитирай

Привет  wavey

Без да е като реклама майка ми си купиха чисто нов хладилник от там, с транспортен дефект и вече няколко години го ползват без проблем, може и да има втора употреба, но определено има и чисто нови.

Благодаря ви че споделихте  Peace
За мен няма значение дали са втора ръка или с транспортни дефекти - въпроса е че са много скъпи. Търся готварска печка и цените бяха 600-700лв.  Shocked За толкова пари ще си купя нова  Naughty
 Търся нещо до 300лв, а не двойно  Crossing Arms , за това търся втора ръка.
Посъветваха ме да питам някой таксиметров шофьор  Wink

Хубав ден ви желая  Peace
Цитирай

Или може да си купиш печка от ръка. Каква точно си търсиш - тип Раховец или от тези с керамичните плотове?
Цитирай

Може и с керамичен плот, може и с нормални котлони, но поне един от тях да е бързозагряващ. Купуването от ръка ме притеснява заради липсата на гаранция  Confused Какво ще я правя ако след 2 месеца се повреди...
Цитирай

Е да! Не се сетих за гаранцията. Мислех си че ако опишеш какво точно търсиш, може тук някой да предложи нещо подходящо, но пък гаранция няма.
Цитирай

Сякаш съм останала с впечатлението, че летните месеци повечето ел. уреди имат промоционално намаление в по-големите магазини (ако не търсиш определена марка и модел разбира се) в поредни години си взехме ел. печка, хладилник, двата климатика и втората пералня последно. Преди 3 години така се сдобих с моята мини печка (така си я наричам понеже фурната ми е по-тясна), с две котлончета едното бързозагряващо много прилича на Раховеца. А цената беше повече от приемлива, върти ми се сякаш из главата нещо като 250 или по-малко, не беше със сигурност по-скъпа. Но мъжа ми пък обикаля и разглежда сам (аз бях с вече голям корем  Laughing ) промоциите може би към месец.
Цитирай

От магазините за елетротехника знам само Техниполис в Тракия и Зора на пазара. Тия дни ще провера във втория.
В технополис са ми скъпички печките  Embarassed

Иначе от промоции е най-изгодно пазаруването  Wink

Вчера купих триколка от Детски свят и днес като захлади ще се возим  Love
Ей, голяма жега, направо се чудя къде да се заврем да се разхладим  ooooh!  Купих и нови играчки че то по цял ден вкъщи се чудя как да се забавляваме  Crazy
Цитирай

Ако си харесаш нещо от Техномаркет, мога да ти дам карта да ползваш 7% отстъпка.
Цитирай

Уредите с транспортни дефекти са точно толкова до късмет, колкото и всички останали. Майка ми вече доста години няма никакви проблеми с печка( керамичен плот) и пералня. Наши приятели са изцяло обзаведени от такива магазини и нито един уред не е дал дефект. Нашият хладилник пък даде дефект още на следващия месец и ми го замениха с друг. Гаранцията им е по- малка, но така или иначе всички уреди са потенциално "опасни" като им свърши гаранцията  Smile- разпродадох на части лаптоп само на 2 години, счупи се точно като му изтече гаранцията. С техниката, независимо клас и марка, винаги всичко е до късмет.
Цитирай

Определено всичко си е до късмет. Старата ни пералня е купена с транспортен дефект и си работи безотказно 10 години. На 10тата година се наложи да направим ремонт, ползвах я още няколко месеца след ремонта, но след това си купих нова. Старата все още е в изправност, но я оставих в старото жилище да се възползва някой друг от нея.
Цитирай

Ако си харесаш нещо от Техномаркет, мога да ти дам карта да ползваш 7% отстъпка.

Благодаря ти, Ани, а къде се намира Техномаркет?

Аз така в една квартира оставих печка раховец, която купих втора ръка и си работеше перфектно. Какви баници печах на нея  Mr. Green
Цитирай

До Била
Цитирай

В една сграда с Била са.
Цитирай

Благодаря ви, момичета  bouquet
Цитирай

Здравейте!

Знаете ли магазин, в който има бонбони карамел му?

Не съм търсила никъде. Обаче се сетих и ми се приядоха.

Hug
Цитирай

В Трънчев има, онзи ден видях в кошницата на една жена и щях да купувам, ама забравих  Laughing
Цитирай

И аз ги загледах докато малките пискаха за бонбони, но не посмях това да им взема точно в CBA магазините в две разфасовки са  Peace
Цитирай

В Трънчев има, онзи ден видях в кошницата на една жена и щях да купувам, ама забравих  Laughing

Hug Мерси!

Много сте бързи.
 Колко малко е нужно, за да се раздвижи темата.
 Преди по-малко от час бях в Трънчев - РУМ. Оттам пазарувам винаги. Как не се сетих да поогледам.  ooooh!
Цитирай

Точно там ги гледах Smile Но какви са на вкус идея си нямам. Преди обожавах бонбоните Лакта, но тази лакта на пазара няма нищо общо с Лактата от преди години онази в цветните хартиики (обичах с тях да украсявам на прабаба стаята, "лепях" ги по плоскостите на стената с вода  Laughing )
Цитирай

Има ги и в Трънчев на Македония Smile Май едните са си обикновените Карамел Му, а другите са с мляко, нещо такова ми се върти  newsm78
А за вкуса - пробвах обикновените и ми харесаха, наподобяват вкуса от преди години.  Peace Децата също ги харесаха  Love 
Цитирай

Лакта има само в магазин КООП на центъра.Аз от там си купувам,същия вкус като заливката на еклерите.
Аз търся едни бисквити Калинка се казваха навремето.Слепени със страхотен крем,подобен на фъстъчен и отгоре поляти с шоколад.Преди година срещнах на борсата,но беше единичен случай.
Цитирай

Е, като сме на тема "търся" да си кажа и аз: търся къде се продават Тарали http://www.randi.bg/index.php?route=product/product&product_id=499

Ако някой види някъде, да казва!
Цитирай

Ани, никъде не съм виждала такива гевречета, ама само като ги гледам, и ми се прияждат. Обичам солени неща.
 Не можеш ли да си поръчаш ?

Аз от бонбони вчера, днес преминавам към ламаринени въпроси.  ooooh!

Не съм се сетила да ви потърся за съдействие. Може  и да помогнете, поне със съвети.  Hug

Търся кола. С дъщеря ми взехме преди няколко месеца шоф. книжки, но не караме. Мъжът ми не дава колата. Скоро я взе и не иска да я караме. Старата я продаде и ни даде парите. Сега търсим кола, на която да се учим да караме, така да се каже.

Спряхме се на VW POLO. Мога да дам до 2000лв. Това позволява бюджета ми.
 Ходихме в шуменските автокъщи, но това, което имат, не е по джоба ни.
 В събота ходихме и във Варна.  ooooh! Не е там колата ни. Confused
 Ровя всеки ден в нета и търся , но това, което ме устройва, е далеч от Шумен.

Молбата ми към вас е, ако знаете някой, който продава своето Поло, или пък ако видите някъде такава кола с лепенка "Продава се", да свирнете.  Praynig  Wink

Ако има някакви козметични забележки, мъжът ми може да я оправи.

Ще съм ви благодарна, ако вземете отношение към тенекиения ми проблем!  Hug
Цитирай

Нели, сайта е на софийски супермаркет, който доставя само в рамките на града. Знам че ги има в Пикадили, но ми се иска да ги открия в града, понеже са удобни за гризкане, за в същото време нямат вредни съставки. Също така издирвам и от къде мога да се снабдявам със сладолед Carte d'or. Засега го намирам само в Метро.

От коли изобщо не разбирам и не мога да бъда полезна.
Цитирай

Twisted Evil Twisted Evil #Crazy
« Последна редакция: Пет., 24 Авг. 2012, 13:31 от prey »
Цитирай

За частна ясла и аз не съм чувала. Ако има и на мен ще ми е интересно да разбера!
Цитирай

Привет и аз с въпросче,някой събира ли стикерчета от била ако има за размяна моля да ми пише на лс
мерсии Hug
Цитирай

Здравейте! Искам да ви питам дали има алтернативи на яслите в Шумен и какви са те?
Не съм от Шумен, но скоро се местя там. От цялото ровене открих само детските центрове Джунгла и Ян Бибиян, които да работят. Става въпрос за дете в яслена възраст (1г.6мес.)
Цитирай

Доживях и в нашия град да няма места за детски ясли. Детето не е прието в нито една от трите ясли около нас. При положение че подадох молба още докато беше на 9 месеца сега е на година и 4 месеца, още тогава в едната ясла за 30 места имаше 70 подадени молби. Естествено мила българска картинка, който има връзки той се урежда. Помагайте в Шумен има ли частна ясла, казаха ми че имало ама не знаеха подробности , ако някой знае да пише, благодаря предварително.

Явно българският народ трябва да се пробужда и самоорганизира! Родителски кооператив е решението, дай Боже да има повече инициативност сред всички нас!
Цитирай

Алтернативата на яслата е бавачка по програмата "Отново на работа", от Бюро по труда плащат МРЗ, майката плаща останалата договорена сума. Така гледаха дъщеря ми, сега и синът ми има бавачка. Силно съм против детските ясли и извеждането от домашна среда на деца под 2.5 - 3 г. Но това все пак си е мое мнение и никому не го натрапвам. Родителски кооператив е също добро решение, но аз например не ставам за гледане на чужди деца, защото съм адски нервна и нямам подход към бебоци.
Цитирай

Аз съм за Родителски кооператив!
Цитирай

Алтернативата на яслата е бавачка по програмата "Отново на работа", от Бюро по труда плащат МРЗ, майката плаща останалата договорена сума. Така гледаха дъщеря ми, сега и синът ми има бавачка. Силно съм против детските ясли и извеждането от домашна среда на деца под 2.5 - 3 г. Но това все пак си е мое мнение и никому не го натрапвам. Родителски кооператив е също добро решение, но аз например не ставам за гледане на чужди деца, защото съм адски нервна и нямам подход към бебоци.

A за майки-студентки има ли някаква програма в такъв случай?
Цитирай

Няма пречка майката да е студентка, но и двамата родители трябва да работят по трудов договор или да са самонаети лица. Т.е. трябва да работят и двамата. Ако единият не работи, нямате право да бъдете включени в програмата. Аз съм доволна засега, първите ми впечатления са, че случих на добра детегледачка, супер си пасват с бебока, и вечер като се прибера, дори и стаите са оправени и прането прибрано, и съдовете измити, че и на каката тетрадките от занималнята прегледани. Затова ще си доплащам договореното, че и още нещо отгоре ще давам, ако все са така нещата.
Цитирай

Ихааа, супер ти е гледачката! Тази програма за деца до 2 години ли е или може да кандидатствам след като се върна на работа, когато детето навърши 2 години?
Цитирай

До навършване на 3 год. на детето е, Ани. Майка ми така гледа Ива до миналия месец. Peace
Цитирай

Темата съвсем изостанала.
Хайде момичета до къде стигнахте със стикерите от Била?
Цитирай

Имам повтарящи 104; 125; 184; 204.
На някой трябват ли му?
Цитирай

На мен 184 Ани
Цитирай

Ще мина да ти го оставя в магазина като се разхождам през седмицата.  Wink
Цитирай

Момичета вече си се прибрахме у дома.
Благодаря на Ани, че намери време да срещнем, пък макар и за малко.Беше ми много приятно. bouquet
Също искам да ви споделя и друго.В края на гостуването ни малката ми дъщеричка се разболя и ни се наложи да потърсим услугите на лекар.Случайно попаднахме на д-р Сунай Шишков и искам да ви кажа, че е много добър.Има подход към малчовци и е изключително внимателен. Благодарение на назначеното от него лечение, малката много бързо се възстанови. Та ако ви се наложи и се чудите къде да запишете/заведете детенце на лекар д-р Шишков мисля, че е вашия човек.

Довиждане на всички.Беше ми драго че се отзовахте на въпросите ми. Hug
Цитирай

От какво се разболя?
Шишков ми е бил училищен лекар и винаги ми се е струвал малко повърхностен.Като човек го харесвам,винаги обръщаше ситуацията на майтап.Други наблюдения нямам. Peace
Цитирай

И аз знам кой е Сунай Шишков. Казват, че е страхотен човек. Беше личен лекар на баща ми../татко почина/.

Изписваше лекарства на татко  и му казваше преспокойно да си пие и алкохол с тях. Хич не вредял.  Shocked Това ме шокираше. Може и да има такъв вариант, знам ли?!
Цитирай

Aз в 10 клас бях с рубеола.Каза ми иди си изяж един шоколад,изпий едно уиски и си готова.. Mr. Green
Цитирай

Laughing

Може да му е такава тактиката - така да успокоява пациента, че не е толкова зле.
 Баща ми не почина заради лечението му. Просто се случи внезапно. Както беше добре...По-добре да не си спомням. Минаха 10 години оттогава.

Знам, че този лекар работеше в шуменския Кембридж./ Laughing/.
Цитирай

В ТОХ ,по заместване беше,да те са в една сграда(бяха) Smile
Цитирай

Не беше нещо сериозно, но за детет на годинка си е доста тревога.
Червено гърло с кашлица и температура.
В периода от ТОХ и Кеймбрич може и да е бил повърхностен, но аз лично останах много доволна от отношение и от лечение.
Иначе от училищния му период направо не го помня, а уж в ТОХ съм учила. Rolling Eyes
Цитирай

Момичета, препоръчайте ми детски стоматолог. Днес мисля да потърся къде е кабинета на тази зъболекарка която е във високите блокове срещу пазара (не и знам името, само съм чувала че там има такава), но в този отпускарски месец може и да не я намеря. Снощи Михаела си удари на ръб устата и единия горен резец го няма, може и да е отчупен до корен, не тече много кръв но детето си порева доволно. Има дупчица във венеца сега  Tired Искам да я прегледа и специалист а не знам къде да търся такъв. Преди години помня че имаше детски в старата поликлиника, но свекърва ми сега ми каза че май са преместили кабинета  Thinking
Цитирай

Момичета, препоръчайте ми детски стоматолог. Днес мисля да потърся къде е кабинета на тази зъболекарка която е във високите блокове срещу пазара (не и знам името, само съм чувала че там има такава), но в този отпускарски месец може и да не я намеря. Снощи Михаела си удари на ръб устата и единия горен резец го няма, може и да е отчупен до корен, не тече много кръв но детето си порева доволно. Има дупчица във венеца сега  Tired Искам да я прегледа и специалист а не знам къде да търся такъв. Преди години помня че имаше детски в старата поликлиника, но свекърва ми сега ми каза че май са преместили кабинета  Thinking
Аз съм доволна от д-р Махова, която е в старата поликлиника. Много е внимателна, обяснява всичко на децата, показва им, а накрая им подарява по една фигурка на животно. Кабинетът й не е нещо особено, но тя е много добра.  Peace
Цитирай

Благодаря за препоръките  Hug
Цитирай

Дано останете доволни, ако отидете при нея или изчакайте и още някой да си каже мнението.  Peace
Цитирай

В бъдеще ще я имам предвид. На кабинета имаше бележка, че до 29-ти няма да работи (явно е отпуска, очаквах и с това да се сблъскам) Smile
Говорих с една зъболекарка, кабинета и е до 6-тото тя поне прие да я погледне довечера (след ясла) и да прецени ще правим ли снимка или само ще обработи раничката, въпреки че ще има пациент обеща да ни смести и нас. Натъртих си коляното в неделя и гледам да почивам повече тази седмица, та не съм ходила и до пазара пеша да търся другата зъболекарка.
Цитирай

Здравейте момичета,
имам първолак на есен и ми ще да го заведа на очен преглед. Имаме ли в Шумен детски очен лекар, или да го водя при който бъде? Вие при кой очен лекар си водите  децата и доволни ли сте?
Цитирай

Давидкова - работи със ЗК; поликлиниката
Цитирай

Ани, тъкмо си тук, бързам да напиша. Smile

Днес в Трънчев - РУМ, на щанда за диабетици видях едни гевречета. Ама не помня точно марката. Немско ми звучеше. Кранц като че ли. В малки прозрачни пакетчета са.
Цитирай

Ани, благодаря за бързия отговор.  bouquet Тя детски ли е и доволна ли си ако си ходила?
Цитирай

Водила съм Иван при Давидкова. Детска е. Добре подходи към него.

Нели, аз си накупих доста Тарали от Варна. Ще ги проверя и тези в Трънчев, но предполагам че няма да са същите. Иска ми се да има от къде да си ги купувам в Шумен, че да не се презапасявам така.
Цитирай

Благодаря, Ани  Hug Ще взема направление и ще водя Марти.
Цитирай

Момичета, случайно да знаете откъде да си купя кърпи за градина, тип вафлени? И ако е възможно, цената им да е под 1 лв, ще е страхотно  Peace Защото доколкото разбрах, в магазина срещу Халите, има кърпи с цена над лев, а на мен ми трябват 50 бр.  #Crazy Благодаря предварително  Love
Цитирай

50 броя?! Ти казарма ли ще оборудваш? Къде ти искат такова чудо?!
Цитирай

50 броя ли? А нещо друго не искат ли?  Shocked

Преди дни се видях с колежки.
 На едната внучето ще тръгва на ясла и тя говореше точно за тези кърпи. Каза, че снаха й ходила в Кауфланд, защото там имало.
 Аз не знам дали има. Обаче ако са хубави и меки като едновремешните, също бих купила.
Цитирай

В Кауфланд гледах и аз, но баба ми ми даде и не купувах. Нищо общо нямаха едните с другите  Whistling Сегашните са едни никакви направо, нито попиват, нито са мекички. Абе едно време друго беше!
Цитирай

За градина за малкия  Peace За големия също ми трябваха, но тогава поне бяха по-евтини. Ще трябва да отскоча до Кауфланд да проверя.  Peace Благодаря  bouquet
Цитирай

В Кауфланд гледах и аз, но баба ми ми даде и не купувах. Нищо общо нямаха едните с другите  Whistling Сегашните са едни никакви направо, нито попиват, нито са мекички. Абе едно време друго беше!

Охооо, Тарталетка, тези на бабите ни са друга бира.

Къде може да има сега такива? Никъде. Освен в дълбоките ракли на някоя баба, която пази всичко за внуците.
Цитирай

Donchevas, то ясно, че за градина, ама ми е интересно в коя градина искат такава бройка кърпи  Shocked

Нели
, баба ми няма баш дълбока ракла, ама винаги намирам това, което ми трябва в даден момент  Laughing Кърпа за кръщене, вафлени кърпи, покривка, чаршафи... Да са живи и здрави!
Цитирай

За яслата ни искаха такива по 10 бр на дете. Свекърва ми тогава каза че има вафлен плат и ако съм съгласна да и дам мерките тя да ни ги нареже и поръби (има и машина жената), та ми спести този разход за яслата. В градината кърпи не ни искат, следващата седмица ще разбера точно какво що ще е нужно (предполагам ще са пари и точните суми), от родителите се искало кухненско руло единствено от консумативите за бърсане на ръце.
Цитирай

Donchevas, то ясно, че за градина, ама ми е интересно в коя градина искат такава бройка кърпи  Shocked

В "Изворче"  Peace
Цитирай

И на нас в Изворче с баткото ни искаха 50 бр
Аз купих вафлен плат на метър и си го поръбих.Така излиза най евтино.Такъв плат има по магазините за шивашки материали.Последно бях гледала в гаражчето зас кино "Херсон" и от църквата на Кристал като тръгнеш посока Лаваца в дясно по стъпалцата има едно магазинче.
Цитирай

Деси, ти в Космонавт ли ги записа куклите?
Цитирай

Предполагам въпроса е към мен Smile Зимата доста мислих и се колебах и най-близо и лесно за стигане ми се видя градината над военното, май 2-ра се води (ще ме извините ако бъркам нещо). Тази ясла ни излезе златна откъм финанси до май месец всеки ден с такси сутрин а в големия студ и вечер, особено зимата с двете си е далече в леда и наклона (нямахме кола). А тази ще е поне по равно стигането до нея  Blush Ако наистина не ни хареса ще помисля за преместване (доста негативни мнения прочетох в тази тема преди време).
Цитирай

Деси, не знам къде живеете, но ако си в района на втора ДГ, ти препоръчвам да избереш друга - 19-та, която не е толкова по-далеч от тази. Близо е до Педагогическия факултет.
 В нея ходиха и двете ми деца.
 Отзивите ми за втора градина никак не са добри - нито като база, нито като ....., а,бе, не е за казване публично.

Не те агитирам, не ме разбирай погрешно, но те съветвам пак да се консултираш с майки, които имат наблюдения за тези две детски градини. Peace
Цитирай

Ааа, не живеете в квартала, не знаех  Peace Мислех, че сте някъде в Добруджанския затова попитах къде ги записа.

А как мислите, дали има шанс някъде да вземат малката сега септември като мине приемът?! Тя е януари и сякаш съм склонна да я пусна след нова година на градина, ама дали и къде биха я взели  newsm78
Цитирай