Я пак да питам за паспорт

  • 2 991
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4 458
Простете ме, но да питам кога се дава стария паспорт за подновяване?
Моя изтича август та се чудя кога трябва да го сменя.
Лично ли трябва да дам паспорта?
И що годе в какъв срок ти издават новия и как става кореспонденцията?

# 1
  • Мнения: 3 394
Киара, направи пълномощно на някой от роднините ви в бг-мажът ти трябва обаче сам да попълни и подпише формуляра за нов паспорт пред длъжностно лице (по принцип в консулска служба в посолството). Пълномощникът в бг има правото само да подаде и получи паспорта, няма право да подписва или поправя данните във формуляра. мъжът ти задържа паспорта си до получаването на новия.

# 2
  • Мнения: 1 559
Че може ли такъв документ,в случая паспорт да се прати с куриерска фирма?Аз мисля ,че вече ги забраниха тия пратки newsm78

# 3
  • Мнения: 4 458
Че може ли такъв документ,в случая паспорт да се прати с куриерска фирма?Аз мисля ,че вече ги забраниха тия пратки newsm78


Е, как иначе да го получа?????

Значи мога да си изкарам нов без да връщам стария? И може да е след изтичане на срока?

А как става без пълномощно? Аз да си подам молбара в... където трябва и служебно да го получа....

# 4
  • Мнения: 3 880
Е, как иначе да го получа?????

Значи мога да си изкарам нов без да връщам стария? И може да е след изтичане на срока?

А как става без пълномощно? Аз да си подам молбара в... където трябва и служебно да го получа....

И аz това им се чудя_ Не можело по поЩата, не можело и по друг човек (било zабранено някой да се раzхожда насам_натам с чужд паспорт в джоба) ами zаЩо тогава дават въzможност да го иzвади пълномоЩник? newsm78

Беz пълномоЩно става като отидеШ ти на място (в БГ) или в посолството, това в послоството било дълга и Широка (около 6 месеца)

И моят иzтича преz август, но съм намислила да отида да го сменя на място. А колко време преди иzтичането му може да се подновява? Някой zнае ли?

# 5
  • Мнения: 3 394
малеееееееееее, Киара извинявай-естествено,че става въпрос за твоя паспорт, а не за нечий друг Embarassed

Успех в другата тема!

# 6
  • Мнения: 62
Аз си правих нов паспорт преди няколко  месеца.Написах си  пълномостно, копие от паспорта и самоадресиран плик и ги пратих до българското консулство.След като ми ги върнаха с нотарялните пе4ати, ги пратих с DHL до на6ите да ми направят нов паспорт.Аз си върнах старят паспорт.

# 7
  • Мнения: 3 634
От кога не може да се праща по пощата? Аз моя преди 4 години и половина така си го получих. По пощата като препоръчано и застраховано писмо.

# 8
  • Мнения: 1 194
Аз моят си го получих от Бг по DHL. Не само , че нямат забрана, но даже имат и специална услуга за такива неща, казва се Document Express

# 9
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
може и с куриер ( DHL  напр.), но трябва да платиш по голяма сума.....

# 10
  • Мнения: 3 880
може и с куриер ( DHL  напр.), но трябва да платиш по голяма сума.....

Нали една мама (не си спомням коя беШе и откъде) миналата година се оплакваШе, че властите и бяха прибрали паспорта директно от поЩата и Щяха да й го конфискуват, zаЩото било zабранено. Накрая след много раzправии й го бяха върнали. Някой спомня ли си случая?  Аz от тогава съм останала с впечатлението, че е zабранено иначе другаде не съм го чувала. Пък може и да се е отнасяло само zа въпросната държава, zнам ли... newsm78

# 11
  • MUC
  • Мнения: 571

И моят иzтича преz август, но съм намислила да отида да го сменя на място. А колко време преди иzтичането му може да се подновява? Някой zнае ли?

Моя паспорт го смених  6 месеца преди да изтече Wink

# 12
  • Мнения: 4 458
Аз си правих нов паспорт преди няколко  месеца.Написах си  пълномостно, копие от паспорта и самоадресиран плик и ги пратих до българското консулство.След като ми ги върнаха с нотарялните пе4ати, ги пратих с DHL до на6ите да ми направят нов паспорт.Аз си върнах старят паспорт.

Значи, копие на всички страници на пспорта (без оригинала) и пълномощно за някой от България в плик за писмо и до консулски отдел отговарящ за вас ?!
От там като ти подпечатат пълномошното ти го връщат за да го пратиш на който трябва. И копията от паспорта ли ти връщат?
Подпечатаното го пращаш в Б-я, от там ти взимат новия паспорт и ти го пращат по куриер!

и всичко това без да се налага лично да ходиш до консулски отдел???

Извини ме че така като за малоумни го описвам, но не искам да изпусна някоя подробност.

# 13
  • Мнения: 980
И моят иzтича преz август, но съм намислила да отида да го сменя на място. А колко време преди иzтичането му може да се подновява? Някой zнае ли?

НЯма ограничения zа по_рано вадене. Иzрично питах като бях в районното, zаЩото брат ми трябваШе да си подновява zадграничния, а пътуването му беШе с около 4_5 месеца по_рано

# 14
  • Мнения: 4 458
Аз си върнах старят паспорт.

От къде си го върна паспорта?
И него ли пращаш до посолството заедно с копията?

# 15
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз си поднових паспорта миналата година през българското консулство - повече се чака, отколкото чрез пълномощник, но стана безболезнено. Поднових го няколко месеца преди изтичането. Сега обаче паспорта на мъжа ми не е излезнал вече доста време и се обадиха от консулството да кажат, че полицията не му харесала снимките? Но то това може да се случи и с пълномощник.

# 16
  • Мнения: 2 051
Смених си паспорта 1 година пред изтичането му, никой не ми се възпротиви.
Киара, има и експресни услуги - за 8 часа ти го издават, но трябва да ходиш на опашката на "Мария Луиза" (ако питаш за София).

# 17
  • Мнения: 4 458
Добре де само че мен ме вълнува каква е процедурата със стария паспорт.

Стария паспорт също ли го пращам с копията до кунсулския отдел и после пращам ли го до България?

Какво да направя за да ми го върнат после - до сега са ми задържали всички стари паспорти само че на този са ми визи, разрешителни и т.н. а без тях не мога.

# 18
  • Мнения: 78
Подава се молба, стандартна бланка, в която описва6 поради какви при4ини иска6 да си zадьржи6 стария паспорт. Определя6 си и zаписва6 срок,след който трябва да го вьрне6(след иzти4ане на виzите). Като докаzателство прилага6 копие на виzите и раzре6ителните. Молба се вzема от местното РПУ или би трябвало да има в БГ посолството.

# 19
  • Мнения: 4 458
Подава се молба, стандартна бланка, в която описва6 поради какви при4ини иска6 да си zадьржи6 стария паспорт. Определя6 си и zаписва6 срок,след който трябва да го вьрне6(след иzти4ане на виzите).

Ама не мога да го върна защото в него ще ми е разрешителното за пребиваване което е до живот!!!! имам и разрешително за работа на него и dependant визите на децата ми с атам.....

# 20
  • Мнения: 3 880
Подава се молба, стандартна бланка, в която описва6 поради какви при4ини иска6 да си zадьржи6 стария паспорт. Определя6 си и zаписва6 срок,след който трябва да го вьрне6(след иzти4ане на виzите).

Ама не мога да го върна защото в него ще ми е разрешителното за пребиваване което е до живот!!!! имам и разрешително за работа на него и dependant визите на децата ми с атам.....

Kiara, трябва да си го прехвърлиШ в новият паспорт това доживотно раzреШително, zаЩото така или иначе няма да можеШ дълго време да ходиШ с 2 паспорта, особено пък ако пътуваШ често може да ти направят проблем по границите.

Аz последният път като си сменях моят не съм подавала молба zа zадържане на старият, питаха ме само коя точно е страницата с раzреШителното, zа да не я перфорират. Каzаха ми съЩо и че няма срок в който да се върне, но да го върна все пак някога, когато не ми трябва вече, а не да го хвърлям на боклука Wink. Върнах им го след две години като минавах от там...

# 21
  • Мнения: 4 458
Kiara, трябва да си го прехвърлиШ в новият паспорт това доживотно раzреШително, zаЩото така или иначе няма да можеШ дълго време да ходиШ с 2 паспорта, особено пък ако пътуваШ често може да ти направят проблем по границите.

А, това значили че мога да дам новия паспорт и в него да ми стемпнат жителството?
Аз съм кандидатствала със сегашния си паспорт и евентуално докато чакам месец два да взема да си извадя новия ли какво  newsm78

# 22
  • Мнения: 4 458
вижте какво открих за смяната на паспортите:

Ред за подмяна на паспорт, преди изтичане срока на валидност

Гражданите, притежаващи паспорти с валидност повече от шест месеца, при необходимост от преждевременна подмяна, могат да получат разрешение за това от началника на служба “Документи за самоличност” в приемното му време (преди подаване на заявлението), представяйки:
- попълнено заявление
- стария паспорт
- нотариално заверена декларация с причините за подмяната

Ако валидността на паспорта изтича след по – малко от шест месеца, за преждевременна подмяна на паспорта не се изисква декларация.



за самата ПРОЦЕДУРА ЗА СМЯНА НА ПАСПОРТ погледнете тук:  http://www.bulgaria-embassy.org/WebPage/Consular%20Information/p … %20Procedures.htm

Общи условия

Активация на акаунт