Пловдивси университет.И с каква оценка по български език ви приеха

  • 14 757
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877

Не познавам хора, които да са влезли право без да имат някого зад гърба си.


Да се запознаем?

# 31
  • Мнения: 6 992
Но си мисля,че,ако се подготвиш съвестно оценките,които би изкарал на разлините места ще са сходни.
Не е съвсем така. СУ - литература - 3.25, ПУ - литература - 5.30 . Как стана никой не знае, защото не съм писала някакви неочаквани неща и глупости в СУ, ама...виж, по френски ми бяха близки оценките - 5.01 и 4.75, като по-ниската е ПУ.

# 32
  • Мнения: 3
А в каква специалност са или не са ви приели?
Не знаех, че в ПУ се кандидатства на общо основание, пък специалностите - на по късен етап...  


Български език и история,психология,българска филология,предучилищна и начална училищна педагогика,психология.Това са специалностите за който ще кандидатствам с изпит по български език

kika, копирам ти минималните балове за миналата година на посочените от теб специалности.
ПРЕДУЧИЛИЩНА И НАЧАЛНА УЧ.ПЕДАГОГИКА задочно 16.80-м 27.60-ж
ПРЕДУЧИЛИЩНА И НАЧАЛНА УЧ.ПЕДАГОГИКА редовно 17.10-м 24.00-ж

БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ИСТОРИЯ задочно 28.80 на общо основание
БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ИСТОРИЯ редовно 27.84 на общо основание

БЪЛГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ редовно 29.40
БЪЛГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ задочно 29.04

ПСИХОЛОГИЯ задочно 20.00-м 27.00-ж
ПСИХОЛОГИЯ редовно 21.00-м 27.00-ж

Настоятелно ти препоръчвам да си обърнеш внимание на правописа, ако имаш претенции за нещо повече от начална или детска учителка.

П.П. Добре, че дамата има и по-скромни изисквания, че ако се беше приготвила за най-предпочитаните нямаше много големи шансове...

Благодаря ти.Много съм я търсила точно тази информация. И честно казано не се старая особено много когато пиша в интернет форумите но виждам,че това ви дразни

# 33
  • Мнения: 8 795
А в каква специалност са или не са ви приели?
Не знаех, че в ПУ се кандидатства на общо основание, пък специалностите - на по късен етап...  


Български език и история,психология,българска филология,предучилищна и начална училищна педагогика,психология.Това са специалностите за който ще кандидатствам с изпит по български език

В случая не толкова ни дразни, колкото се разтревожени. Изпитите са съвсем скоро и вече не остана много време за учене. Дано е въпрос на разсеяност.
П.П. Пускам още веднъж линка как се образува бал за всяка една специалност в ПУ
http://uni-plovdiv.bg/uploads/site/ksk2012/baloobrazuvane_2012.pdf

kika, копирам ти минималните балове за миналата година на посочените от теб специалности.
ПРЕДУЧИЛИЩНА И НАЧАЛНА УЧ.ПЕДАГОГИКА задочно 16.80-м 27.60-ж
ПРЕДУЧИЛИЩНА И НАЧАЛНА УЧ.ПЕДАГОГИКА редовно 17.10-м 24.00-ж

БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ИСТОРИЯ задочно 28.80 на общо основание
БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ИСТОРИЯ редовно 27.84 на общо основание

БЪЛГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ редовно 29.40
БЪЛГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ задочно 29.04

ПСИХОЛОГИЯ задочно 20.00-м 27.00-ж
ПСИХОЛОГИЯ редовно 21.00-м 27.00-ж

Настоятелно ти препоръчвам да си обърнеш внимание на правописа, ако имаш претенции за нещо повече от начална или детска учителка.

П.П. Добре, че дамата има и по-скромни изисквания, че ако се беше приготвила за най-предпочитаните нямаше много големи шансове...

Благодаря ти.Много съм я търсила точно тази информация. И честно казано не се старая особено много когато пиша в интернет форумите но виждам,че това ви дразни

# 34
  • Мнения: 337
Човек или е грамотен, или не е. Няма такова нещо "Ама аз във форумите не се старая..." Stop

# 35
  • Мнения: 702
На драго сърце  Hug

Мога много да говоря за ПУ и кадровите недоразумения, които работе и все още работят там, както и за студентите, които гледах 4 години, но предпочитам да замълча, защото не искам да навлизам в друга тематика.

Горещо съм благодарна, че в моя факултет за толкова време не се сблъсках нито с корупция, нито с някакви сексуални тормози..Абе на целия пейзаж, направо си бяхме като нещо нереално там, сбутано отзад в ъгъла.  Mr. Green

# 36
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Но си мисля,че,ако се подготвиш съвестно оценките,които би изкарал на разлините места ще са сходни.
Не е съвсем така. СУ - литература - 3.25, ПУ - литература - 5.30 . Как стана никой не знае, защото не съм писала някакви неочаквани неща и глупости в СУ, ама...
-0.20 за запетая, -0.25 за пълен член, -0.25 за двойно -н, да не изброявам нататък, и фрапиращите разлики се получават много лесно. Не ти казвам, че си неграмотна, но на изпит грешки се допускат и ако знаеш правилата. От нерви, от бързане всичко става Peace.

А какъв е този изпит по езикова култура, не се ли кандидатства с изпит по литература вече?

И по диплома вече приемат!Специалностите с химия и биология имат огромен недостиг от студенти.
За тези специалности винаги има недостиг, по мое време за химия и биология в СУ прехвърляха оценките на неуспелите да влязат в МУ. Няма да навлизам в обяснения какво се случи с половината курс още след първата физикохимия Laughing.

# 37
  • Мнения: 230
Човек или е грамотен, или не е. Няма такова нещо "Ама аз във форумите не се старая..." Stop
Mr. Green..СИГУРНА ЛИ СИ Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
           Или просто изказ от реалити светА Whistling Whistling Mr. Green

# 38
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Аз съм сигурна Peace

# 39
  • Мнения: 8 795
Авторката на темата намери каквото търсеше и изчезна, пък вие още продължавате да си чешете клавиатурите на тема ПУ.  Mr. Green Ми...продължавайте! Joy

# 40
  • Мнения: X
Тя,авторката,може и за друго да е питала.
Ако е решила да си купи изпита,да знае за каква оценка да плаща.
Да не плати за пълно 6,пък накрая да излезе,че и 5 й е вършило работа.
Това го казвам съвсем сериозно.
В моя курс имахме един такъв колега,искал конкретно тоя специалност,казали му с каква оценка ще влезе,платил си,влязъл си.Ама след първия семестър отпадна. Mr. Green

# 41
  • Мнения: 0
Здравейте, бихте ли ми казали какъв е бил бала миналата година за Икономическите специалности в ПУ-то, тъй като не намерих нищо !

# 42
  • Мнения: 8 795
Здравейте, бихте ли ми казали какъв е бил бала миналата година за Икономическите специалности в ПУ-то, тъй като не намерих нищо !

Май пак аз дежурно ще давам инфо за балове от минали години.... Laughing

Ето ти ги: М И О с английски език редовно 28.32-м  29.06-ж
М И О с немски език редовно 24.90-м  28.06-ж
М И О с френски език редовно 21.64-м  23.54-ж
МАКРОИКОНОМИКА задочно 25.00-м  30.46-ж
МАКРОИКОНОМИКА редовно 26.98-м  31.60-ж
МАРКЕТИНГ задочно 25.80-м  31.20-ж
МАРКЕТИНГ редовно 27.62-м   32.30-ж
СТОПАНСКО УПРАВЛЕНИЕ задочно 25.04-м  30.76-ж
СТОПАНСКО УПРАВЛЕНИЕ редовно 27.80-м  31.96-ж

Забел: Това са баловете за ІІІ класиране. Сигурно знаеш, че финанси е нова специалност тази година..... Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 3
хора стискайте палци с 4 , 15 да съм вътре ()

# 44
  • Мнения: 8 795
хора стискайте палци с 4 , 15 да съм вътре ()

Вътре си и без нашите стиснати палци, но зависи все пак каква специалност искаш Laughing
 Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт