Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 2

  • 208 314
  • 1 064
  •   1
Отговори
# 1 050
  • София
  • Мнения: 9 920
Тези покрития на ILAG - имат ли нещо общо с тефлона - или поне по-безвредни ли са?

# 1 051
  • Мнения: 1 732



По повод хартиите за печене ме интересува някой намерил ли е инфо за силиконите по тях, щото силиконовите съдове нали не са здравословни.

Бях търсила много , но не намерих. Това беше преди доста време. Ако се разтърся сега пак, нищо чудно и да попадна на инфо. Simple Smile
За силиконовите съдове- според това, което бях чела, в известна степен съществува риск от някои силиконови съдове-(заради напълнителите и багрилата в тях), но не мисля, че всичките могат да се сложат под един знаменател. Зависи от производителя, конкретните примеси и дали се спазват правилата на експлоатация... Лично аз не съм фен на полимерните изделия за готвене, затова и не съм си купила силиконови съдове. Но пък ползвам силиконизирана хартия- най- малкото не е оцветена ...

# 1 052
  • Мнения: 762
take a smile  благодаря за отговора. Аз интуитивно, без да имах някаква информация, винаги съм била скептична към тези изделия.

# 1 053
  • Мнения: 4
От една година използвам съдовете Tupperware. Изключително доволна съм. Съхраняват храната много по- дълго време, всичко приготвено в тях е по- вкусно и не на последно място - улесняват престоя ми в кухнята. Фирмата изключително държи на качеството и безвредността на съдовете, а гаранцията е 30 години.

# 1 054
  • Мнения: 762
От една година използвам съдовете Tupperware. Изключително доволна съм. Съхраняват храната много по- дълго време, всичко приготвено в тях е по- вкусно и не на последно място - улесняват престоя ми в кухнята. Фирмата изключително държи на качеството и безвредността на съдовете, а гаранцията е 30 години.
Тя може да държи на безвредността, но да не я постига. Не намерих нищо за това от какво са направени

# 1 055
  • Мнения: 4
Човек може да се убеди в качеството на един продукт, след неговата употреба. Аз за себе си съм го направила и не съжалявам.

# 1 056
  • София
  • Мнения: 1 402
на сайта-майка има данни, че са BPA-free; отделно имат един документ, в който са отбелязали кодовете за пластмасите на всеки от продуктите им:

http://order.tupperware.com/coe-pdf/tup_2012_materials.pdf

# 1 057
  • Мнения: 16
Споделям мнение за тиган на Хром Силистра.
Харесах го докато чаках моя мъж в Багира - той на 1 етаж, аз на втория. Всъщност се оглеждах за нещо чугунено - тиган или сач, но имаше само китайски. Прочетох етикета на тигана. Пишеше стомана 18/10, страна на производство - България, тройно дъно (сандвич). Взех го в ръце. Оказа се доста тежък, в сравнение с тефлоновите, които изхвърлих след като попаднах на тази тема. Цената беше поносима и реших да го купя.
Ползвала съм го вече няколко пъти. Омлет, палачинки, бързи банички и др. Нищо не залепва. Първите пътища го миех на ръка, но после видях в сайта, че става за съдомиялна.
И така сега съм много доволна от случайната си покупка. Намислила съм да си купя още един тиган и една касерола..........и тенджера, и тавичка.........ама като събера парички  Wink

http://www.chrom.bg/tigan-sd-f-200.html

Последна редакция: сб, 26 апр 2014, 01:00 от galina_deleva

# 1 058
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
galina_deleva, и аз имам няколко неща на Хром Силистра /тиган, тава и тенджера/. Много съм доволна! И искам да си взема още..само дето трудно се намират по магазините, а там, където ги предлагат, има много малък избор...
Разгледах сайта им сега, но нещо не мога да се ориентирам..Няма цени..Как мога да поръчам?

# 1 059
  • Мнения: 112
Това трислойно дъно на Хром Силистра има 5 мм алуминий, незнам това колко е безвредно...

# 1 060
  • Мнения: 1 732
Това трислойно дъно на Хром Силистра има 5 мм алуминий, незнам това колко е безвредно...

като е в сандвич, нищо му няма, дори е по- добре за по- равномерното  Т разпределение.  Peace

# 1 061
  • Мнения: 6 713
Как се поддържат тенджерите от чугун на Le creuset, прави ли се нещо по-специално или само се мият с вода и това е достатъчно?

# 1 062
  • Мнения: 1 708
galina_deleva, и аз имам няколко неща на Хром Силистра /тиган, тава и тенджера/. Много съм доволна! И искам да си взема още..само дето трудно се намират по магазините, а там, където ги предлагат, има много малък избор...
Разгледах сайта им сега, но нещо не мога да се ориентирам..Няма цени..Как мога да поръчам?
И аз съм забелязала това. Дори два пъти им писах във формата за контакт да ме насочат къде мога да закупя техни продукти в моя район. Не ми отговориха.

# 1 063
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Прочетох етикета на тигана. Пишеше стомана 18/10, страна на производство - България, тройно дъно (сандвич). Взех го в ръце. Оказа се доста тежък, в сравнение с тефлоновите, които изхвърлих след като попаднах на тази тема. Цената беше поносима и реших да го купя.

Този тиган и аз го имам от 6-7 години, не е мръднал и съм супер доволна. Напоследък все по-често го ползвам, след като Силита ми се повреди.

# 1 064
  • Мнения: 1 708
След кратка кореспонденция на лични и по молба на NBM, заповядайте в Новата тема  Simple Smile
Ако искате да се добавят други линкове и информация, може да ми пишете, за да допълня.

Общи условия

Активация на акаунт